Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

MON chce zbierać dane o obcokrajowcach w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2017-05-29 (Poniedziałek)

Polskie urzędy otrzymały od Ministerstwa Obrony polecenie gromadzenia informacji o mieszkających na terytorium państwa obcokrajowcach – podają polskie media.

[Zapewne chodzi o pewne plemię słowiańskie. bezprawnie zajmujące tereny Polin, jakie historycznie należą się Żydom – admin]

„Wojewoda zachodniopomorski na polecenie ministra obrony narodowej skierował pismo do wójtów burmistrzów i prezydentów miast. A w nim, powołując się na ustawę o zarządzaniu kryzysowym, prosi o informacje o osobach innych narodowości posiadających obywatelstwo polskie oraz posiadających inne obywatelstwo i zezwolenie na pobyt na terytorium Polski” — podają media, nie precyzując, o jakiej informacji jest mowa.

Przeciwko gromadzeniu informacji opowiedziała się największa w Polsce opozycyjna partia Platforma Obywatelska. Zdaniem posła partii Sławomira Nitrasa takie działania „czynią przyzwolenie takiemu prostemu sklejeniu zagrożenie — obcy”.

„Większość z nich nigdy nie złamała prawa. Przypomnę, że prawie pół miliona Polaków deklaruje inną narodowość niż polska” — podkreślił.

Na krytykę opozycji zareagował wiceminister obrony Michaił Dworczyk. Według niego „zgodnie z ustawą o zarządzaniu kryzysowym — wydział bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego może gromadzić i przetwarzać dane potrzebne do oceny, monitorowania i prognozowania zagrożeń na terenie województwa”. „To, że państwo ma obowiązek posiadania wiedzy na temat obcokrajowców, którzy funkcjonują u nas w kraju jest czymś oczywistym” — oznajmił.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 11 to “MON chce zbierać dane o obcokrajowcach w Polsce”

 1. Marek B said

  Ciekawe jaką narodowość deklaruje Adam Michnik? I czy Jarek Kaczyński też znalazłby się na liście (wiem, to niestety nie dotyczy Warszawy)?

  Dobry krok.

 2. Proste said

  To, ze ktos JESZCZE nie zlamal prawa, to nie znaczy wcale, ze go nie zlamie.
  Np. 1 sekunde przed wybuchem przywiazanej do ciala bomby, islamski zamachowiec jeszcze nikogo nie zamordowal.

  Oczywiście, nie dlatego ze modli sie do Mekki musi byc wsadzony do obozu.

  Ale wiedzieć kto kim jest jest nad wyraz pozyteczne.

  Np. Szkopy kupuja polska ziemie i mieszkaja sobie w ukryciu, a potem sie okaze, ze na Ślasku same Szkopy.

  Jak sie nie podoba PO to musi byc dobre, bo PO, szanowni, to Platforma Ratunkowa UWoli. Pamietamy, kto to bylio UWole, czy juz nie pamietamy?

 3. AlexSailor said

  Coś takiego.
  W końcu krok w dobrą stronę, aż się wierzyć nie chce.
  No i ta narodowość, gdzie to jest zapisane, czy to tylko kolejny niedorobiony pomysł, jak niepełne
  ujawnienie TW na podstawie sławnej uchwały lustracyjnej.
  W dowodzie jest obywatelstwo/nationality co oznacza tylko i wyłącznie obywatelstwo, które może być nadane np. „uchodźcom” czeczeńskim (i nie tylko) po dwóch latach zalegalizowanego pobytu.
  Ale już małżonkom zagranicznym Polaków po 3 latach, co jest SKANDALEM.

  W paszporcie też nie ma narodowości.

  Niemniej krok w dobrą stronę.

 4. Moher49 said

  Takie dane powinny być na bieżąco zbierane przez MSW, ABW, MON. Narodowość powinna być wpisana w Dowód Osobisty. Żydzi, Ukraińcy, Niemcy robią co chcą. UPA kwitnie. W autobusach spotyka się kolorowych – co robią, dokąd jadą nikt nie kontroluje. Przebywałem kilkanaście dni w małej miejscowości w górach Colorado. Po kilku dniach pobytu zajechał mi drogę Szeryf, sprawdził dokumenty i wypytał o wszystko co możliwe. Potem już było OK kiedy mnie spotykał, hi Moher, how are You?. Ale i tak część tam-bylców uważała mnie za ruskiego szpiega.

 5. Boydar said

  „… takie dane powinny być na bieżąco zbierane przez MSW, ABW, MON …”

  A przecież w tekście napisane jest wyraźnie i drukowanymi – „… do wójtów burmistrzów i prezydentów miast …”, Panie Moher Szanowny.

  Kto ma dzisiaj wiedzieć, to wie już dawno i dokładnie, spoko majonez. A chodzi o to, żeby odpowiedzialność za decyzję desygnowania „obcego” na taką czy inną funkcję/stanowisko w społeczeństwie, przyjęli na siebie również przedstawiciele władzy samorządowej. W sposób legalny wiedza ta ma zostać uzyskana i zgodny z przepisami prawa. Nie ma takiej opcji, żeby kierownik odpytywał kontrwywiad czy ABW jak ma pani Krysia, w poprzek czy wzdłuż. Albo sam sprawdzi albo przeczyta prawomocny dokument. I nie będzie mógł powiedzieć potem wyborcom „ja nie wiedziaaałem …”

  Szeryf zapytał, Pan Moher złożył oświadczenie, i wszystko jest ok. Jeśli ktoś skłamał, to już jest inny paragraf.

 6. TomaszKa said

  A co z”obcokrajowcami” z RAŚ 😂😂😂. Jakiej norodowosci są Gorzeliki im podobni wariaci??

 7. Duch Ratajczaka said

  Ciekawe czy będzie zbierać też MON informacje o „mosadowskim” ścierwie (ok. 40.000), które po cichu pilnuje pewnych zwierząt pochodzących z nadwołżańskich stepów, pasących się tam niegdyś na jedwabnym szlaku. Wabią się, jak mi ciocia mówiła, syjo-chazarią.

 8. revers said

  RAS juz ma swoje kopalnie, poza jurysdykcja RP, tak powoli kolejna popisowa targowica rozdaje i robi co chce, za poklepywanie po pleckach w Brukseli, i Berlinie. …
  http://www.polishclub.org/2017/05/27/8-mld-zl-na-likwidacje-gornictwa-ale-ani-jednej-zl-na-ratowanie-kopaln/

 9. Syriusz said

  W australijskim paszporcie tez mam napisane nationality i citizenship. A ze napisane tam polish nationality to jestem z tego dumny i zawsze i wszedzie podkreslam, ze do smierci bede Polakiem a nie Australijczykiem.

 10. RomanK said

  Slusznie..w dowodzie powinno byc wpisane, jaka sie ma narodowosc i wyznanie.
  Czyz nie budzi waszych obaw obecnosc obcych w waszej kuchni kiedy sie obudzicie w srodku nocy???? I nie przychodzi wam do glowy- zeby zapytac – co WY tu robicie??? Czy zdzwonic na policje ,zeby oni zapytali??? W sumie tylko oni maja prawo uzycia silu i moga ich wyrzucic bez zbednych procesow o naduzycie sily, czy perswazji:-)

 11. peacelover said

  …na dodatek trzeba wprowadzic rubryki czy:

  1) obzezany ??? oraz czy
  2) wykastrowany ???

  to chyba by spelnialo wyszukane dociekanie tozsamosci przez ABW MSW …a moze i MOSAD !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.