Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Wywrotowiec o Wolne tematy (08 – …
  UZA o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Cejrowski – błazen czy zdrajca?

Posted by Marucha w dniu 2017-05-30 (Wtorek)

Wojciech Cejrowski, dawny kowboj z WC Kwadransa, propagator muzyki country, podróżnik i człowiek o jednoznacznych poglądach, jest osobą bardzo kontrowersyjną.

Uwielbiany przez jednych, nienawidzony przez drugich, w odbiorze wolny praktycznie od szarego środka obojętnych. Zdeklarowany katolik, łączący na swój oryginalny sposób tradycję z nowoczesnością, równie zdeklarowany kapitalista i prawicowiec.

Często w formie ocierający się niebezpiecznie o estetykę jaką na samym początku jego działalności publicznej sam sugerował skojarzeniem inicjałów WC z… wychodkiem. Megaloman całkowicie przekonany o tym, że za nim stoi autorytet Prawdy przez duże „P”.

W wielu środowiskach bliskich ideowo temu, co mówi Cejrowski, jego egotyzm i sposób uzewnętrzniania treści raził i razi na tyle, że odbierany jest on, delikatnie mówiąc, niechętnie.

Dla ludzi klasycznej tradycji endeckiej najtrudniejsze do przyjęcia są jednak takie poglądy Cejrowskiego, jak całkowita negacja Polski Ludowej 1944-89, traktowanej bezwzględnie i w bardzo ostrych słowach, jako sowiecka okupacja, czy nieprzytomna rusofobia, stawiająca znak równości między każdą formą państwa rosyjskiego, ze szczególną nienawiścią traktująca współczesną Rosję Putina (Car = ZSRR = Putin).

Do tego dochodzi apoteoza Piłsudskiego, równie bezrefleksyjna jak nienawiść do Rosji. W przypadku przekreślania Polski Ludowej jest to o tyle zastanawiające, że śp. Stanisław Cejrowski, ojciec p. Wojciecha, jako wybitny i utalentowany działacz muzyczny, rozwinął szeroką i płodną działalność na polu kultury, głównie w latach 60-tych i 70-tych XX w., będąc animatorem festiwali, przeglądów, koncertów, zarówno jazzowych jak i bigbitowych a później rockowych. Jako szef Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego patronował światowej sławy festiwalowi Jazz Jamboree, pod jego auspicjami wydawano na płytach winylowych rarytasy pod szyldem Klubu Płytowego PSJ. Stanisław Cejrowski był także pomysłodawcą ludowego emploi, często wykorzystywanego przez władze (dożynki), wielce popularnego w swoim czasie zespołu No To Co, a także twórcą koncepcji muzycznego tryptyku olimpijskiego – potrójnego albumu nagranego specjalnie na Igrzyska Olimpijskie w Moskwie (!!!) przez trzy najważniejsze ówczesne zespoły polskie – Skaldów, Budkę Suflera i Breakout.

Żeby było jasne – absolutnie nie czynię z tego powodu p. Stanisławowi Cejrowskiemu zarzutu. Przeciwnie, doceniam jego zaangażowanie i zasługi dla rozwoju kultury polskiej w latach PRL. Chodzi tylko o to, że przy takich dokonaniach ojca cokolwiek zaskakująco wygląda skala kontestacji tamtej Polski przez syna…

Ale przejdźmy do istoty. 19 maja b.r. na You Tube, na otwartym, a więc publicznym kanale Wolność24.pl, ukazał się prawie dziesięciominutowy film z wypowiedzią Wojciecha Cejrowskiego dla mediów niemieckich, nagraną podczas Warszawskich Targów Książki (na których Niemcy były gościem honorowym).

Osoba WC zapewniła popularność wystąpienia, obejrzanego do momentu napisania tego tekstu przez ponad 190 tys. osób. Cejrowski mówi w nim – w kontekście próby uzyskania przez niemieckiego dziennikarza odpowiedzi na pytanie o warunki zaistnienia poprawnych stosunków polsko-niemieckich – głównie o zagrabionych przez Niemców w czasie II w. św. dobrach kultury polskiej i konieczności ich zwrotu, i o konieczności zapłaty kontrybucji za straty wojenne.

W zasadzie przez prawie 9 minut mówi słusznie. Większość komentujących gorąco popiera tą słuszną większość i w tym tkwi niebezpieczeństwo pozytywnego przyjęcia przez odbiorców całości wypowiedzi WC. Pozostała minuta tymczasem jest na tyle poważnym zgrzytem, że konieczne jest przybliżenie Czytelnikom jej treści i komentarz.

Ni mniej ni więcej, ale Wojciech Cejrowski w pewnej chwili stwierdza, że: „ja na przykład, proszę pana (…) natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom, bo Szczecin nie jest polskim miastem. Jak się pan przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie, tam są same niemieckie groby, milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom (…)” [Niemiec w tle – „ale Niemcy nie chcą Szczecina”].

Cóż na to odpowiedzieć? Zaiste, ręce opadają! Jest to wypowiedź bardzo niebezpieczna z punktu widzenia interesów Polski. Oto Niemcy otrzymali sygnał – pierwszy raz publicznie – że bardzo popularna w Polsce osobowość, guru [sruru – admin] szeroko rozumianej prawicy, gotowa jest podważać fundamentalne i nienaruszalne rezultaty II wojny światowej.

I to z powodu zwyczajnie głupiego uzasadnienia o niemieckości Szczecina niemieckimi grobami. Głupiego, ale jednocześnie takiego, które mogą podchwycić Niemcy w stosunku do setek innych miejscowości. Czy w Gorzowie, Zielonej i Jeleniej Górze, tytułem przykładu, nie znajdziemy podobnych cmentarzy? Cmentarze, jakimi je znamy dzisiaj, zaczęły powstawać na przełomie XVIII i XIX wieku, a w większości przypadków to kwestia dopiero połowy i później XIX wieku, wobec czego ich niemieckość na tych ziemiach jest, także z tej przyczyny, naturalna.

Nie jednak charakter cmentarzy decydował o włączeniu tych ziem do Polski w 1945 r. W najżywszym interesie Polski tracącej ziemie wschodnie było uzyskać jak najwięcej na zachodzie i sprawa Szczecina, wobec niemożności zrealizowania projektu inkorporacji Rugii, miała zasadnicze znaczenie ze względów polityczno-strategicznych.

To, że uzyskaliśmy linię Odry i Nysy ze Szczecinem dzięki silnemu wsparciu Stalina, który widział w tym także zabezpieczenie interesów ZSRR, nie jest żadnym powodem do wstydu, tak jak nie jest powodem do wstydu uzyskanie w Wersalu granic z poparciem i z zapewnieniem interesów francuskich.

Uważam wypowiedź Cejrowskiego za wyjątkowo naganną i niebezpieczną. Nie wiadomo, czy było to po prostu nieprzemyślane „chlapnięcie”, uzewnętrznienie prywatnych przemyśleń Cejrowskiego, czy uchylenie rąbka jakiejś koncepcji politycznej, którą być może ktoś we współczesnej Polsce dyskutuje w jakichś gremiach.

To, że w kręgach takiej prawicy, jakiej guru jest Cejrowski kpi się (na forach, na ogół pod pseudonimami) z Ziem Odzyskanych i traktuje je z lekkomyślnym lekceważeniem, jako niechciany przez Polaków prezent od Stalina (!?), to wiem od dawna. Jeszcze w XX wieku, jeden z dyskutantów ogłosił, że nie tylko na froncie wschodnim, ale i pod Monte Cassino, Niemcy bronili cywilizacji chrześcijańskiej Europy – na wschodzie przed azjatycką dziczą, we Włoszech przed masonami.

Okładka broszury Lecha Neymana, działacza Związku Jaszczurczego i NSZ, wydanej w konspiracji w 1941 roku. Postulował w niej powrót Szczecina do Polski. W 1948 roku został skazany na śmierć przez sąd stalinowski. Dzisiaj tacy ludzie jak Cejrowski uwłaczają pamięci takich ludzi, jak Lech Neyman.

To te kręgi głoszą tezę o konieczności pójścia Polski z III Rzeszą przeciwko ZSRR, to z tych kręgów krzyczy się o gwałtach na Niemkach i Polkach w 1945 r., to tam, jak mogliśmy ostatnio zobaczyć, przerabia się goebbelsowskie plakaty, aby wpisać się w teraźniejszość i uzasadnić nienawiść do Rosji Putina.

Pojawiają się też głosy uznające prawa niemieckie do Prus. Jest w tym swego rodzaju masochizm, który fałszywie rozumiane racje moralne przedkłada ponad interes dziejowy własnego narodu i państwa.

Cejrowski jednak jako pierwszy wyartykułował gotowość zwrotu Szczecina bez pseudonimu i maski, publicznie i to wobec niemieckiego dziennikarza.

Podstawą ideową tego typu poglądów jest stanowisko m.in. niemiecko-polskiego prof. Bogdana Musiała, który od lat głosi tezę o niechcianym Szczecinie, niechcianych, oczywiście „tzw. ziemiach odzyskanych”, a przy okazji rozczula się nad niemieckimi ofiarami gwałtów Armii Czerwonej, robiąc z tego najistotniejsze wydarzenie lat 1944-45.

Tymczasem, każdy, ale to każdy Polak myślący po polsku w 1945 r., poza marginesem szaleńców w Polsce i na emigracji, popierał przyłączenie do naszego kraju jak największej ilości ziem niemieckich. Przede wszystkim jednak, wcześniej ich przyłączenie i to jeszcze dalej idące na Zachód (wspomniana Rugia) znajdowało się w planach wielu polskich sił politycznych, z narodowymi na czele, zaś zwrócenie się ku zachodowi i ku tradycji piastowskiej datuje się już na koniec XIX w. (Popławski, Wysłouch).

Polska w 1945 r. wiele przegrywając, odniosła jednocześnie wiekopomne zwycięstwo nad Niemcami, które zostały cofnięte o tysiąc lat swych podbojów i kolonizacji.

To bardzo smutne, że dzisiaj pojawiają się w polskim stanowisku w tej sprawie wyłomy i zapowiedzi rewizji rezultatów II w. św. Ciekawe, że Cejrowski mówi o tym także w kontekście traktatu pokojowego. Dla mnie to brzmi jak oferta, że sprawa Szczecina mogłaby być przedmiotem dyskusji traktatowych i jego scedowanie na rzecz Niemiec mogłoby być elementem tego traktatu. To bardzo groźne otwieranie zamkniętego tematu. I zupełnie niebywałe!

Szczecin dla Pana Cejrowskiego nie jest polski. Dla niego to nic, że był polski w dawnych wiekach. Że był pomorsko-słowiański i polski, i że to, oprócz względów strategicznych, uzasadnia jego powrót do Polski. Nie ważne też, że był później i duński i szwedzki, a nie tylko niemiecki. Nie jest to niczym innym, jak przyjmowaniem optyki i argumentacji rewizjonistów niemieckich.

A przecież, to wszystko, co powiedzieliśmy wyżej o historii jest tylko w niewielkim stopniu ważne. Szczecin jest polski przede wszystkim dlatego, że od 72 lat jest w Polsce, został zasiedlony, odbudowany, rozbudowany w pocie czoła przez polskich wygnańców i nie-wygnańców, którzy dziś już nie są kresowiakami, czy kongresowiakami, ale szczecinianami – Polakami z polskiego Szczecina, który po polsku mówi, oddycha i czuje, który jest POLSKI.

Wojciech Cejrowski poszedł o jeden krok za daleko. Doszła do jego wizerunku rysa, dla mnie osobiście mająca większą wagę, niż nic nie kosztujące wyzywanie Putina i PRL.

Jestem ciekaw, jak Cejrowski wyobraża sobie w praktyce to oddawanie Szczecina? Dmowski w „Świecie powojennym i Polsce” w ten sposób ostrzegał przed politycznym handlem polską ziemią: „[Niemcy] wiedzą też, że gdyby się znalazł w Polsce polityk, któryby chciał traktować o ustąpienie Pomorza, dostałby kulę w łeb, jak amen w pacierzu. Podobnie skończyłby każdy, któryby, idąc wbrew woli narodu, na jakiejkolwiek drodze wystawił Polskę na zmarnowanie tego, co po wojnie światowej odzyskała”.

Nie wyobrażam sobie, aby współcześni Polacy mogliby rozumować inaczej.

Adam Śmiech
Myśl Polska, nr 23-24 (4-11.06.2017)
http://mysl-polska.pl

A oto charakterystyczna wypowiedź Cejrowskiego na temat Rosjan – widać, co to jest za kurwa…

Admin

Komentarze 74 do “Cejrowski – błazen czy zdrajca?”

 1. Marcin said

  To cwaniak taki jak Słoik i tak samo wyslizgany na tym PRLu.

 2. Lily said

  Geba Cejrowskiego mowi sama za siebie.

 3. Marek Lipski said

  Drugi paszport Pana C. zobowiązuje :Przecież nie „żył” w PRL, w której zlikwidowano analfabetyzm ,populacja wzrastała wraz z produkcją a ja na Pana C. i innych płaciłem 60% podatków w dolarach i markach(DM).
  Jak w Szwecji. Pan C.zapomniał Marcona i Putina i znakomitej współpracy NASA z …Rosją.Jestem informacjami o Panu C. zaskoczony.Show to go on.

 4. WI42 said

  „Cejrowski – błazen czy zdrajca?”
  jedno drugiego nie wyklucza. Błazen napewno.

 5. Marucha said

  Cejrowski, wiele lat temu, gdy debiutował z „WC kwadransem” dobrze się zapowiadał. Energicznie acz w sposób nieco hałaśliwy zwalczał poprawność polityczną, która wlaśnie zaczęła w Polsce puszczać swe smrodliwe miazmaty.
  Co było potem – każdy wie.

 6. Polak nały said

  To żydowski mamzer, czyli kundel. Jest na liście żydów u Kobylańskiego.

 7. Nie bronię Cejrowskiego ale Szanowny Pan Adam Śmiech ma małe poczucie humoru. Cejrowski w swej wypowiedzi dokonał pewnej prowokacji intelektualnej: oddam wam Szczecin jak zapłacicie biliony reparacji wojennych. To miało pokazać brak sensu oddawania Szczecina. Jak smutasy zaczynają komediantów brać na serio nic dobrego z tego nie wyniknie.

  Jego bydlęcy stosunek do Rosjan to już nie jest żart.
  Admin

 8. Marek B said

  Zapominacie że Cejrowski był szkolony przez wielkiego cinkciarza George Sorosa.

  Tam nabył umiejętności technicznych i dostał się do zoo, którym rozgrywa się „scenę polityczną” czy „artystyczną” w Polin.

  To tam zaprojektowano jego „osobowość” dokładnie według zapotrzebowania na małpki w baraku nad Wisłą.

  Ma być nośnikiem „tradycyjnych wartości” i tym zdobył popularność, ale przy tym ma szerzyć nienawiść do Rosji a teraz zapoczątkować pogardę dla „ruskiego daru” w postaci Ziem Odzyskanych. Potem pewnie zacznie szczuć w kierunku odzyskania Grodna czy Lwowa (o tym wszystkim nie on decyduje).

  Spytajcie się Cejrowskiego w sprawie jego opinii na temat tworu syjonistycznego. Jestem gotów założyć się że będzie entuzjastyczna…

 9. Wełna said

  Ad.7 S.

  Rosjan też zabijał dla radochy gawiedzi…

  „To miało pokazać brak sensu oddawania Szczecina

  -to te reparacje też dla śmiechu – wesołku.

 10. Baka W.Cerejewskiego była ŻYDÓWKĄ. said

  Kluczem do takiej ANTY-polskiej REWIZJONISTYCZNEJ postawy tego zdemoralizowanego KRENTACZA Wojciecha Cejrowskiego jest to, że on w jednym ze swich wywiadów POCHWALIŁ się, że jego babcia była ŻYDÓWKĄ, która przeszła na katolicyzm.

 11. ojojoj said

  Wydaje mi sie ze Cejrowski nie jest zdrajca, tylko wlasnie blaznem (na poczatku swej „kariery” byl kabareciarzem i to b. cienkim).

  Poza tym jest w konflikcie z samym soba u samych podstaw wiary. Jak kazdy chazar udajacy pejsa. Z jednej strony oglasza sie twardym katolikiem, a z drugiej w kolko powtarza ze stary testament jest lepszy od nowego. Woli opis Boga starego testamentu anizeli nowego, a narod chazarski w Palestynie uwaza za geniuszy i godnych nasladowania.

  Cejrowski to chazar udajacy pejsa. Ma pejsate mysli i pejsato sie zachowuje, ale ma gębe chazara. Osobniki z mozgiem pejsa maja to do siebie, ze za wszelka cene chca zwrocic na siebie uwage (dzis nazywa sie to „byc kontrowersyjnym”). Dla mnie Cejrowski niczym nie rozni sie od takiego np. Kaczynskiego. Ta sama psychika, te same zachowania, te same geny chazarskie z pejsata „wiedza” w mozgu (m.in. wlasnie dlatego zostal dopuszczony do mediow zaraz po upadku „komuny”).

 12. Gregory said

  Szanowny prowadzący niniejszego bloga powinien popracować nad sobą i unikać komentowania wulgarnymi epitetami, gdyż jak mawiał Ojciec Pio: „demon jest blisko ludzi, którzy przeklinają”.

 13. Marek B said

  @7

  Ta „prowokacja intelektualna” nawet, jeśli to prawidłowa interpretacja, jest zupełnie celowa. Tak się przełamuje TABU.

  Kiedyś pewnie tak przełamywano tabu sodomii jako zboczenia w celu przedstawiania go jako „orientację seksualną”, teraz to samo robi się chociażby z pedofilią. Albo z Ziemiami Odzyskanymi.

  Cejrowski działa według scenariusza napisanego dużo wyżej. Na przykład na Fifth Ave 666.

 14. PRZYGŁUP Cejrowski NAWOŁUJE do WSPIERANIA przeniesienia stolicy Izraela do Jerozolimy ! said

  Z tym PROSTAKIEM W.Cejrowskim zrobił wywiad Michał Rachoń z TV Republika (PIONEK propagndzista neo-banderowca żydo-ukraińca T.Sakiewicza) na temat wizyty D.Trumpa w Arabii Saudyjskiej.

  Ten jego wywiad widziałam na YouTube, gdzie ten DEBILEK Cejrowski wyraża tez oraz NAWOŁUJE, aby rząd popychadła żydowskiego Szydło i cała jej „polska dyplomacja”(tzn. ŻYDOWSKO-ukrańska) Waszczykowskiego powinna jako PIERWSZA „uznać” Jerozolimę za stolicę Izraela i w ten sposób JAKOBY wyrobić sobie „dobre względy” z Izraelem.

  Wypowiedz tego GŁUPKA Cejrowskiego potwierdza, że on ma jakieś KOLIGACJE rodzinne z żydostwem i nie można wykluczyć, że od DAWNA był i jest płatnym AGENTEM żydowskiego mosadu, który tego GŁUPKA Cejrowskiego podstępnie WYLANSOWAŁ na taki SZTUCZNY „autorytet” za pomocą żydowskich i niemieckich networków internetowych-mediów na jakiegoś SZTUCZNEGO MENTORA politycznych zjawisk w lemingowej ogłupionej III RP.

 15. janetatanka said

  Odwieczny ten sam scenariusz, „na prawa strone” odelegowuje sie tzw autorytet i robi on wiecej niz sfora krzyczaczy. Mechanizm jest prosty skoro w tylu, tylu punktach zgadzamy sie z opiniami Cejrowskiego to i ta na temat Szczecina tez bedzie dla nas przekonywujaca.
  A dalej to juz poleci z gorki, do Szczecina dorzuci Cejrowski Poznan, Wroclaw, Opole.
  Niemcy juz sobie tak ladnie te miasta odrestaurowali, wypucowali……

 16. witek said

  Brak słów:

  „Rozmowa dotyczyła także obietnicy wyborczej Donalda Trumpa o tym, że na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem powstanie mur.

  Najlepiej byłoby powtórzyć mur z granicy Izraela z Autonomią Palestyńską, czyli tam, gdzie mieszkają terroryści, którzy uczą dzieci, jak zabijać Izraelczyków. Ten mur się tam sprawdza. To bardzo wysokie klocki z betonu, dobrze usadzone w ziemi, nie da się go rozwalić

  — stwierdził Cejrowski.
  ( Izraelczycy nie mordują Palestyńczyków? Cały świat się myli… ONZ się myli? Cejrowski się nie myli)

  Cejrowski tłumaczył również, dlaczego trzeba oddzielać się murami od Meksyku, chociaż eksperci uważają, że ten kraj za kilka lat będzie szóstą najszybciej rozwijającą się gospodarką świata. Jego zdaniem, można być szóstą gospodarką świata w ujęciu statystycznym, a faktycznie być krajem biednym.

  Meksyk to kraj kontrastów. Pięć procent ludzi żyje tam na wysokim poziomie, a reszta to biedota
  ( tak po katolicku wg. Cejrowskiego, oddzielić się od biedoty. Uczestnik Loży We the People?)

 17. ojojoj said

  do 16

  A jeszcze pare lat temu WC sie rozplywal z zachwytu nad zyciem w Meksyku i paru innych krajach w tym terenie. Nawet dostawal orgazmow na wizji na sama mysl o Taco z papryczka.

  Kilka lat temu WC zrobil reportaz o czarnych maslimach w Afryce. Przedstawial jako wspaniala kulture, zadnych negatywow. Jak maslimy zaczely wpadac do europy, to chcial ich powystrzelac.

  Chazary z „wiedza” pejsata zmieniaja poglady szybciej niz zmiany kierunku wiatru.

 18. Kniaź said

  Usraelczyk i Jewrej czy inny żydofil Wojciech Cejrowski.
  Liberał i mitoman wolnorynkowiec. Liberalizm to antykatolicka herezja więc katolikiem nie jest tylko protestantem z kościoła posoborowego.
  Jak będzie masowa „moda” na tradycyjną Mszę Św. łacińską to będzie się pierwszy lansował.
  Antylewak „misjonarz” kumplujący się Wojewódzkim, Wellman, występujący w TVN.
  Pochwała mordowania Rosjan i Palestyńczyków i w tym przecież i katolików to tylko neofita, przechrzta, mischling, sajan czy marran potrafi.

  Victor Ostrovsky, a former Mossad katsa turned author, wrote extensively about activities of the sayanim, as has Gordon Thomas. According Ostrovsky and Thomas, the sayanim provide assistance of various kinds to Mossad officers operating in foreign countries. This assistance can include facilitating medical care, money, logistics, and even overt intelligence gathering. They can be Judges, Court Clerks, Expert Witnesses, Child Protective Service Workers, Assistant District Attorneys, Police Officers, or anyone with a great degree of power over people’s lives, and will do anything at the behest of Mossad case officers (katsa) for the State of Israel against its enemies or those perceived to be unfavorable politically to Israeli policy. („By Way of Deception”, Victor Ostrovsky). Sayanim are supposedly not directly involved in intelligence operations, and are only paid for their expenses.
  http://en.metapedia.org/wiki/Sayanim
  http://www.informationclearinghouse.info/article25976.htm
  http://www.veteranstodayarchives.com/07/19/sayanim-israeli-operatives-in-the-u-s/
  https://wideawakegentile.wordpress.com/2015/12/07/the-sayanim-army/
  http://www.texemarrs.com/082012/sayanim_everywhere.htm
  https://en.wikipedia.org/wiki/Bodlim
  https://eu.wikipedia.org/wiki/Sayanim
  https://en.wikipedia.org/wiki/Lekem
  http://israellobby.org/krytons/
  https://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Pollard
  http://911nwo.com/?p=3793
  https://www.whitenationalism.com/rj/rj-26.htm
  https://www.big-lies.org/jews-sayanim-hasbarat/
  http://www.rense.com/general66/mosi.htm

 19. Abc said

  Ani błazen, ani zdrajca – po prostu czosnek, inna kategoria.

 20. Zerohero said

  @Marek B

  Spytajcie się Cejrowskiego w sprawie jego opinii na temat tworu syjonistycznego. Jestem gotów założyć się że będzie entuzjastyczna…

  Nie ma co się zakładać. On ma na koncie liczne proizraelskie deklaracje, a także zdradzające organiczną nienawiść do Palestyńczyków.

 21. Poziomka said

  Szanowne Państwo samo sobie wyrobi osąd na temat tego jegomościa, kiedy zanurzy się w listę maturzystów / abiturientów XVII Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Warszawie.
  Madame, Messieurs… s’il vous plaît :

  https://pl.wikipedia.org/wiki/XVII_Liceum_Og%C3%B3lnokszta%C5%82c%C4%85ce_im._Andrzeja_Frycza_Modrzewskiego_w_Warszawie

  Danke schön.

 22. La Reine Toronto said

  Cejrowski jest takim zagrozeniem dla Polakow i Polski jak Michnik et al.
  Mieszka w USA wiec gada jak inny wielki szkodnik McCain ktory uwaze ze Prezydent Putin jest obecnie najbaradziej niebezpiecznym politykiem na arenie miedzynarodowej.
  Moim zdaniem to jest najwiekszy glupek w Senacie USA…przyjaciel Izraela tez.

 23. Wieś Rządzi Światem said

  Dobrze WC kurwie posisnął. Zobaczcie film zanim skomentujecie.

 24. jaja said

  Warto polsuchac co Cejrowski ma do powiedzenie w czasie udzielonego wywiadu w TVP (najnowszy jego belkot). Ano, m.in. ze Jerozolima powinna jak najszybciej zostac stolica Izraela, ze nie ma narodu palestynskiego, ze Palestynczycy okupuja ziemie zydowskie ( znaczy, ze jest w tym punkcie calkowity idiota albo perfidny podzegacz), no i oczywiscie uznal Rosje za najwieksze zagrozenie (a stara znana tego balwana spiewka.)
  Ja nie slucham, przypadkowo trafilam na te „brylanty” co wygdakal.

 25. Siggi said

  21/La Reine Toronto said
  ——-
  Obaj mieszkają w Arizonie.Może miejsce ma wpływ na to, co u nich pod dachem.
  Czasem brakuje na takich terenach jakiegoś ważnego mikropierwiastka w glebie,którego potem nie ma w pożywieniu ,co w konsekwencji powoduje ,że na takim obszarze jest dużo wyższy % głupków.To jest naukowa teoria specjalistów z gleboznawstwa,którzy zauważyli te zmiany u ludzi a nawet u zwierząt gospodarskich prócz drobiu i ryb.

  PS.Zauważyła Pani na poprzedniej str w Wolnych ,moje dodatkowe propozycje muzyczne?

 26. W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nielojalnie zachowały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.Ma swoją historię żydowski,bandycki rewolucjonizm.Wpływ żydowskiego rewolucjonizmu na historię świata opisał Michael Jones.
  Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzacje handlu wojną i pokojem,odwołując się przy tym do ANTYPOLSKICH,bandyckich korzeni.
  Jest i druga strona medalu wynikająca z pojedynku USA-Chiny,stąd stanowisko i Cejrowskiego.
  W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ,którą opisał Song Hongbing doskonali się sztukę wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.
  Po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA wg Wojciecha Cejrowskiego?!?!

 27. Re: 22
  Czy ten idiota Cejrowski nie wie, ze Iran nie prowadzil zadnej wojny od ponad 300 lat???.
  Czy ten idiota Cejrowski nie wie, ze w „kneSejmie” nie siedza Rosjanie, ani Rosjanie nie zajmuja kluczowych stanowisk w administracji RP???.
  Czy ten idiota Cejrowski nie wie (lub nie chce wiedziec), ze Jerozolima nie byla tylko wlasnoscia zydow???
  Ech, szkoda czasu I atlasu na durnego manipulatora „mendialnego” (swiadomego czy nie)…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  ——
  Nie idiota, a kur*a.
  Admin

 28. Amadeus said

  Rosja to kur..a. Już widzę jak niektórzy tutaj rozdzierają szaty w świętym oburzeniu bo już tak chlapią tą lachę Rosji bez opamiętania.
  A co do Cejrowskiego to w 70% mówi z sensem, a w reszcie bredzi. On nie ma nic do gadania, będzie tak jak ustalą wyżsi.

  ——
  Nie myślałem, że z Pana szanownego taki idiota…
  Admin

 29. anonim said

  Gdyby Rosja była kur..ą to miała by swojego alfonsa (Tak jak Polska) jeśli już tak patrzeć to Rosja może być tą jak to mówią w USA Bitch która ma swoje interesy.
  Ja tutaj dostrzegam różnicę gdyby Pan Amadeus nazywał się Andrea to nawet bym zrozumiał różnicy tej niedostrzeganie.
  Dość tych pogaduszek.
  WC – nawet sam skrót pozwala w negatywny sposób określić wielbicieli poglądów tego pana, jest klasycznym manipulantem nic ponadto.
  Mówi pan że 70% prawdy i 30% blagi jest ok? Cóż frankowicze albo ci uwiązani za jaja do polisolokat też tak pewnie myśleli.
  Blaga WC jest widoczna gołym okiem wystarczy nawet użyć jej samej przeciwko niemu…mowa twoja ma być tak tak i nie nie…a WC często pierdli.
  Co do zwrotu Grodna to WC z pewnością jest za w końcu tam są ruskie co do Lwowa nie w żadnym wypadku po tym gdy „wykrystalizował się tam przychylny nam naród ukraiński” no i „walczą z ruskiem”
  Tego „pana” jest łatwo odczytać…

 30. Zbyszko said

  Amadeus @26 oczywiście, że Cejrowski bredzi. Jedzie na tej swojej hucpiarskiej powierzchowności. Czasami powie coś z sensem (np o Dodzie-elektrodzie), ale cała reszta to głupawy bełkot. WC wypłynął w czasie domykania amerykanizacji Polski, gdy było zapotrzebowanie na amerykańskiego kołboja, bo wcześniej Polaków amerykanizowały takie indywidua jak np Wojciech Mann, który wyśmiewał polskie kolorowe zespoły (jak je pogardliwie nazywał) muzyczne, które śpiewały m.in. patriotyczne piosenki o Polsce np” Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna”, czy „Biały Krzyż” a wciskał prymitywne blusy, amerykańskich biedaków, które teraz gra i śpiewa cała zniszczona polska młodzież,
  Więc generalnie, to WC wpisuje się w ten nurt niszczenia Polski, wciskania kitu o wyższości egoizmu nad współczuciem i solidarnością (nie Solidarnością- tą na nalepkach, wymyśloną przez amerykańskich speców od pijaru), wciskania kitu o wyższości chamstwa nad polską spolegliwością nieskorą do kłótni, czy wreszcie wciskania sprzecznych z Naukami Jezusa Chrystusa i niejako Jego usposobieniem, uszczypliwości, natarczywości itp cech charakterystycznych nie dla katolika a „funkcjonariusza” udającego katolika.
  Panie Cejrowski, myślę że powinniśmy być cichymi i pokornego serca, by naśladować Jezusa Chrystusa. Może więcej pokory i mniej szumu… wokół siebie

 31. watazka said

  O Cejrowskim mozna w kolko: jego wrzaskliwy katolicyzm jest mocno podejrzany i nie sprawdza sie w wypowiedziach.
  Jest to niebezpieczny glupek:
  1. Gdyby ten nieuk i dran choc raz mial Stary Testament w brudnych lapach, toby wiedzial, ze zaden przyzwoity zyd nie wlazl do Jerozolimy ” bo to miasto Jebuzejczykow”. Czytac widac nie umie.
  2. Gdyby ten nieuk nie dzialal wedlug instrukcji, toby choc raz poczytal izraelska prase, gdzie akurat jest awantura o to, ze ciasna Jerozolima nie moze sobie pozwolic na … WYBUDOWANIE wszystkich ambasad, w tym jak zwykle najwiekszej na swiecie ambasady-twierdzy USA. Jak sie bedzie dalej tak wyglupial to mu jeszcze zydy dokopia.
  3. Gdyby ten osiol byl rzeczywiscie katolikiem, toby z wiekszym szacunkiem odnosil sie do katolickiego Meksyku i z wiekszym szacunkiem do Ewangelii. Nawet nie wie dlaczego Chrystus przyszedl na swiat: zeby wybawic ludzi od okrucienstw religii Starego Testamentu!!Stary Testament Jego stosunek do chrzescijanskich Rosjan jest wlasciwie na poziomie Hitlera, albo jeszcze gorzej.
  4. Gdyby mial odrobine przyzwoitosci toby sie przyznal, co tak naprawde robi na tej swojej farmie i z czego zyje, skoro wiecej wedruje niz pracuje.
  A tak naprawde jest kabotynem, nieukiem i bardzo nieuczciwym blaznem, ktory niewiele ma do powiedzenia na temat religii, ktora podobno wyznaje.

 32. Ona said

  Nie to nie błazen. On tylko gra rolę błazna. To niebezpieczny typ, podszywający się pod katolika. Już samo to, że twierdzi, że Palestyńczycy nie są narodem go zdradza. Dziwne że uznaje żydów za naród,gdy tymczasem jest to wyznanie. To jego teatralne żegnanie na początku. Niestety wiele lemingów to kupi. To co on stosuje to się nazywa socjotechnika.

 33. Boydar said

  „… jego bydlęcy stosunek do Rosjan to już nie jest żart …” – Pan Gajowy

  Tak, nic śmiesznego w tym nie ma. Tylko Szatan ma prawo kłamać i kierować na złą drogę, człowiek nie.

  Przypomniało mi się, że „na początku dziejów” prawo angielskie „wyjmowało spod prawa” podróżujące od miasta do miasta grupy „teatralne”. Wprawdzie występować mieli obowiązek poza murami ale za prezentowane treści nie ponosili odpowiedzialności karnej. No chyba że poszkodowany wqurwił się prywatnie.

 34. La Reine Toronto said

  ad 25, Panie Siggi; tak zauwazylam i podziekowuje ….raz jeszcze.
  W Toronto jest b.ulewnie i tyle opadow to nie pamietam. Jest tu super zielono i swiezo szczegolnie wczesnym rankiem.
  Do Czajkowskiego wroce w sobote/niedziele ale bez papierosow.O tym juz napisalam…musialo to Panu ujsc jakos?
  Pozdrawiam .
  A wszystkich do ostracywania tego Cejrowskiego balwana usilnie namawiam.

 35. hulsz said

  ad.20 Nie ma co się zakładać. On ma na koncie liczne proizraelskie deklaracje, a także zdradzające organiczną nienawiść do Palestyńczyków.

  A co w tym dziwnego ze pies sluzy swemu panu.

 36. peacelover said

  …a czy „on” jest obzezany ?
  …ja tylko pytam …..?

 37. Boydar said

  A jeśli nie jest ? To co, Kol Nidre nie da rady odmówić ?

 38. witek said

  Łobrzezany pewno nie jest 🙂

  Ale pozostawiwszy prawowitą żonę, dokonał powtórnego ożenku z właściwą już osobą.

 39. hulsz said

  ad.31 No wlasnie zagorzaly katolik cejrowski swietnie realizuje w zyciu przykazanie milosci blizniego swoja wypowiedzia o Rosjanach.

 40. Julian said

 41. Żydy zapłaćcie Rosjanom za ich holokaust said

  Coś o bydlęcym stosunku Cejrowskiego do Rosjan:

  „W naturze zbrodniarza leży, nienawidzić tych których skrzywdził.” Oni temu żydowskiemu bydłu przypominają o zbrodni.

  Żydo-Chazarskie kurwy wymordowali podczas swojej rewolucjo ok. 60. milionów Rosjan i za to ich jeszcze nienawidzą. A gdzie odszkodowania dla Rosjan??? To jest FAKT HISTORYCZNY ich zbydlęcenia talmudycznego. Tych właśnie żydo-chazarskich kurew.
  Srać na ich sztuczny oszukańczy holokit, który sobie wymyślili oszuści międzynarodowi, żeby rabować niewinne narody. !!!
  A te nasze mendy polityczne jeszcze im płacą do IsraEla około 1 miliarda euro miesięcznie rekompensat za mordowanie Polaków po wojnie. I to z naszych kieszeni. Muszą oni utonąć we krwi swoich ofiar wcześniej czy później.
  Pajacyk Cejrowski wie o tym bardzo dobrze i próbuje menda żydowska, mamzer, poniżać Rosjan, żeby żydowskie szmaty wybielić.

  Młodzieży polska kochana. Żadnemu żydowi nie wolno wierzyć jak psu. NIGDY.

 42. RomanK said

  Porażająca historia dwóch Polek studiujących za granicą. Nie pogodziły się ze szkalowaniem Polski – zostały wydalone z uczelni. ,,Polaków można bezkarnie obrażać, nazywać faszystami…”
  Opublikowane 2017/05/30 w Wiadomości z Polski

  – Poniżej bardzo smutny i porażający w swej wymowie list dwóch polskich studentek z Hiszpanii. Dobra zmiana? Ambasada ma OBOWIĄZEK pomagać! Ale nic z tego – napisał na swoim profilu Leszek Żebrowski, zamieszczając wymowny list.

  Na zajęciach czytaliśmy wspomnienia z frontu biednego żołnierza niemieckiego, przemoczonego w okopach i błocie, tęskniącego za domem (wzruszające!) natomiast nigdy nie czytaliśmy wspomnień ofiar germanizacji i okupacji niemieckiej. Profesor nazwała żołnierzy niemieckich „bohaterami wojennymi”, co jest absurdem”

  – piszą Polki. Oto cały list:

  Studiujemy na prywatnym uniwersytecie katolickim Comillas w Madrycie (wymiana studenckaz angielskiej uczelni- Uniwersytet Westminster – rok akademicki 2016/2017). Jesteśmy jedynymi Polkami wśród studentów zagranicznych.

  Uniwersytet Comillas ewidentnie prowadzi proniemiecką politykę historyczną (zwłaszcza, że Niemcy, oprócz Amerykanów i Kanadyjczyków, stanowią największą liczbę zagranicznych studentów). Część kadry uniwersyteckiej wydziału Stosunki Międzynarodowe ma pochodzenie niemieckie lub edukację akademicką niemiecką, austriacką czy szwajcarską (to daje dużo do myślenia).

  Podczas wykładów kilku profesorów, usłyszałyśmy w przekazach historycznych wiele nieścisłości – a raczej celowych niedopowiedzeń i zakłamań historycznych.

  W grudniu 2016 napisałyśmy e-mail do jednej z profesor Heike Pintor Clary Pirzkall (z przedmiotu: Stosunki międzynarodowe z hiszpańskiej perspektywy) z prośbą o korektę wypowiedzi. Podczas wykładów słyszałyśmy wiele nieścisłości, ale największe oburzenie wywołała w nas wypowiedź, że Niemcy i Francja były najbardziej zniszczonymi krajami w czasie II wojny światowej, co jest bardzo obraźliwe i lekceważące dla prawdziwych ofiar wojny – np. Polaków (celowy brak historycznej uczciwości i dokładności, aby współczuć Niemcom i wybielić ich winy)

  Pani Heike Pintor odpisała nam, że będzie miała to na uwadze podczas przyszłych wykładów. Niestety nie skorygowała swojej wypowiedzi publicznie na późniejszych wykładach. Dodatkowo w swojej odpowiedzi pani Heike Pintor napisała, że podczas wykładów skupiamy się na ewolucji idei Europy, w której Polska niestety nie była zaangażowana. To zdanie wyraźnie odzwierciedla inny problem. Pani Pintor często używała wyrażenia „Europa” w odniesieniu do „Unii Europejskiej”, pomimo faktu, że te dwa terminy nie są synonimem. Według sposobu myślenia pani Heike Pintor – Europejczycy to obywatele tych krajów, które należą do organizacji UE. Profesor Heike Pintor pomija celowo kraje spoza UE i ich obywateli, którzy historycznie, geograficznie i kulturowo należą do Europy.

  Jest to pogardliwe, gdyż każdy kraj europejski odegrał i odgrywa swoją rolę w Europie, a takie stwierdzenie jest bardzo lekceważące.Przede wszystkim rola Polski w Europie była i jest ogromna. Byłyśmy zaskoczone tym, że pani profesor nie widzi różnicy między Europą a Unią Europejską. Ponowiłyśmy prośbę o korektę wypowiedzi, niestety to nie nastąpiło.
  Napisałyśmy do pani prodziekan wydziału Stosunków Międzynarodowych pani Marí Pilar Martínez z prośbą o reakcję, po czym w lutym 2017 miałyśmy rozmowę, z profesorem José ManuelSaenz Rotko, który miał rzekomo rozmawiać z nami o historii. Przekonywał nas, że w kontekście planu Marshalla pani Heike miała rację – co jest absurdem-robienie z kata, najeźdźcy i okupanta największej ofiary. Profesor Rotko w istocie miał nas przede wszystkim zastraszyć, abyśmy dla ‘naszego dobra’ nie odzywały się, nie korygowały profesorów – dał nam do zrozumienia, że jesteśmy aroganckie, monopolizujemy lekcje (z naszą wizją historii), dodając złośliwe komentarze po co jesteśmy w Madrycie i na uniwersytecie, skoro wszystko wiemy itp.

  Profesor Rotko nie skoncentrował się na błędach merytorycznych pani profesor Pintor, wspomnianych przez nas w pisemnej skardze, a wyłącznie na formie naszej skargi (poinformował nas, że forma pisemnej skargi jest niedopuszczalna na tym uniwersytecie – problemy rozwiązuje sięwyłącznie ustnie). Wiadomo- forma pisemna jest zawsze niewygodna, gdyż wszystkie wypowiedzi ustne można podważyć. Na wielokrotne prośby z naszej strony by wypowiedział się, czy popiera wypowiedzi profesor Heike Clara Pintor Pirzkall od razu tok rozmowy kierował na formę skargi. Także nie odpowiedział na nasze pytania dotyczące historii.

  Wtedy po raz pierwszy skontaktowałyśmy się z ambasadą prosząc o wsparcie. Spotkałyśmy się z panem Piotrem Dolatą (I Radcą, Kierownikiem Wydziału Polityczno-Ekonomicznego) i panią Moniką Domańską -Szymczak (Radcą – Kierownikiem Referatu ds. Ekonomicznych, Rzecznikiem Prasowym). Pan Piotr poprosił o e-mail i numer kontaktowy do uniwersytetu, profesora Rotko (co dostarczyłyśmy) i obiecał pomoc (także wspominał o podobnej sytuacji, kiedy uniwersytet Comillas miał studentów z Litwy, uniwersytet litewski zerwał współpracę z Comillas).Niestety nie było żadnego obiecanego działania, natomiast pani Monika przysłała krótkiego maila, informując nas, że ambasada wyśle przyjaciela ambasady- księdza Marka Radkiewicza (zarazem wykładowcę teologii na Uniwersytecie Comillas), aby pomógł wyjaśnić zaistniałą sytuację.

  Otrzymawszy e-mail, byłyśmy zszokowane, że ambasada posługuje się księdzem zamiast pracownikiem ambasady z wydziału politycznego w celu wyjaśnienia poważnej sprawy. Ponowiłyśmy prośby o konkretne i stanowcze działania –niestety bez rezultatu.

  W międzyczasie inna profesor Almudena González del Valle Brenana zajęciach z przedmiotu: Historia Europy XX wieku także roztaczała niemiecką wizję historii. Nie wspomniała w ogóle o rozbiorach Polski – według niej Polska jest jedynie buforowym krajem, nie wspomniała o tragedii Polaków pod zaborami (zachwycała się polityką Bismarcka uwypuklając reformy socjalne), czy zignorowała nasze uwagi, że Niemcy dokonywali czystek etnicznych na Polakach. Tłumaczyła konieczność pierwszej wojny światowej z potrzeby szukania nowych ziem do zamieszkania (wyż demograficzny ) i rozszerzenia terytorium przez Niemcy –wojna według niej była czymś naturalnym i jedynym wyjściem.Winiła za pierwszą wojnę światową Serbów – nazwała ich terrorystami – broniłyśmy Serbów uwypuklając, że Gavrilo Princip chciał swym czynem zwrócić uwagę na okupację Bałkanów przez Austrię i wezwać do walki o wolność i niepodległość. Nazwałyśmy Niemcy barbarzyńcami, bo wywołali wojnę, co się pani profesor nie spodobało.

  Almudena González uważała, że ofiarami pierwszej wojny światowej są Niemcy, niesprawiedliwie potraktowani przez traktat wersalski odnośnie odszkodowań i odnośnie utraty ziem, co przyczyniło się do drugiej wojny światowej. Powiedziałyśmy, że ziemie „utracone” przez Niemców, były ukradzione wcześniej innym krajom (np. Polakom, Francuzom), co też sie pani profesor nie spodobało.Potwierdziłyśmy, że ziemie te powróciły do prawowitych właścicieli.

  Ten ciągły podziw dla Niemiec i ciągłe współczucie i litowanie się nad biednymi Niemcami spowodowało, że jedna ze studentek stwierdziła, że Niemcy byli przyzwyczajeni do wysokiego standardu życia (Imperium niemieckie było dobre i dobrze zarządzane – rozwój przemysłu itp.) i ten komfort Niemcom został odebrany przez niesprawiedliwy traktat wersalski, co przyczyniło się do drugiej wojny światowej. Odezwałyśmy się, że jeśli ktoś chce podtrzymać swój wysoki standard życia to powinien zacząć pracować uczciwie a nie planować wojny, mordy i kradzieże, żeby uzyskać to, czego pragnie.

  Na zajęciach czytaliśmy wspomnienia z frontu biednego żołnierza niemieckiego, przemoczonego w okopach i błocie, tęskniącego za domem (wzruszające!) natomiast nigdy nie czytaliśmy wspomnień ofiar germanizacji i okupacji niemieckiej.

  Profesor nazwała żołnierzy niemieckich „bohaterami wojennymi”, co jest absurdem.

  Uznała też, że przyczyną wojen byl nacjonalizm (nacjonalizm jest zły – powtarzała wielokrotnie), z czym nie zgodziłyśmy się, ponieważ był to nazizm i szowinizm.
  Podkreślała, że wojna (co dla niej oznacza wyłącznie holokaust Żydów) przyszła ze wschodu z pogromami Żydów – tym samym umniejszając zasługi niemieckie w holokauście żydowskim jak i w wywołaniu kolejnej wojny światowej.

  Pani profesor także uznała Niemcy za ofiary drugiej wojny światowej (bombardowań – Berlin, Drezno, itp.) – reasumując, wszystko wskazuje na historyczną proniemiecką/i prożydowską wizję wydarzeń w Europie….

  Najbardziej oburzyła nas jednak prezentacja o powstaniu totalitaryzmu w Europie. Profesor Almudena González usytuowała Polskę i rządy sanacji wśród faszystowskich Niemiec, Włoch, Austrii czy Hiszpanii! (Nie wspomniała nic o komunizmie jako systemie totalitarnym, co jest skandaliczne!)

  Sądzimy, iż był to celowy zabieg umniejszenia win Niemców według retoryki występującej w zachodnich krajach: wszyscy byli nazistami (ot, taki był wtedy trend społeczny).
  Zwróciłyśmy dwukrotnie i dobitnie uwagę podkreslając, że Polska nigdy nie była krajem faszystowskim i nie zgodziłyśmy sie na umieszczenie jej obok Niemców – morderców Polaków.
  Pani Almudena González del Valle Brena oburzyła się naszym zachowaniem, bo przerwałyśmy jej wykład i nie zgodziłyśmy się z jej wizją historyczną. Jedna ze studentek stwierdziła, że jak nam się nie podoba wykład to mamy wyjść. (przypuszczamy, że to Niemka lub Amerykanka) – cóż, prawda jest zawsze niewygodna i wyrażanie odmiennych opinii nigdy się nie podoba. Po zajęciach podeszłyśmy do profesor Almudeny González z zapytaniem o sprostowanie wykładu i z naszymi argumentami. Niestety powiedziała, że Polska była faszystowska, bo były w Polsce pogromy i obozy (o co się bardzo oburzyłyśmy i wyszłyśmy).

  Pani Almudena napisała skargę na nas, aby wszczęto przeciwko nam procedurę dyscyplinarną, natomiast my napisałyśmy nasze oświadczenie z przebiegu wydarzeń i wyraziłyśmy niezadowolenie z powodu celowego fałszowania historii.

  Oto jej wersja zdarzeń i tłumaczenie fragmentów poniżej:

  „W klasie dzisiaj, 27 lutego 2017 roku o europejskiej historii 20 wieku, miałam nieprzyjemny i bolesny spór z Katarzyną i Magdaleną Wieszczek – studentkami.

  Problemem/tematem poruszanym był faszyzm w latach międzywojennych w Europie. Wyjaśniając powstanie faszyzmu we Włoszech i Niemczech, wyjaśniłam, że faszystowskie ruchy w tych latach proponowały atrakcyjną ideologię w wielu krajach europejskich, nie tylko we Włoszech i Niemczech. Konkretnie, zwróciłem się do mojego slajdu prezentacji (załączam poniżej). Ten slajd ukazuje większości innych krajów, gdzie wystąpiły ruchy faszystowskie (Węgry, Bułgaria …)

  W tym momencie uczniowie (Magdalena i Katarzyna Wieszczek) skomentowały, że w Polsce nie było faszyzmu a ja mówię, że to państwo faszystowskie (..) (Polska jest na liście!)

  Gdy lekcja się skończyła, studentki podeszły i zaczęły podawać informacje ze swojego punktu widzenia. Słuchałam i powiedziałem, że nie mówię w jakikolwiek sposób, że Polska była państwem faszystowskim ale, że były ruchy faszystowskie (…)„

  Reasumując: Po pierwsze prezentacja jest o powstaniu totalitaryzmów w Europie (tytuł i treść prezentacji), po drugie Polska jest umieszczona wśród faszystów, po trzecie sanacja była rządem polskim (nie mieliśmy rządu faszystowskiego!) a nie ruchem politycznym i sanacja w ogóle nie była faszystowska, więc to jest stek bzdur.

  Zwróciłyśmy się ponownie do ambasady z prośbą o konkretną i stanowczą reakcję. Pani Ambasador zadzwoniła do pani prodziekan (od wymiany studentów) Marí Pilar Martínez, ale ostatecznie pani ambasador zgodziła się na wielorakość interpretacji faktów historycznych w imieniu tzw.wolności katedry (wielorakości interpretacji), tym samym pani Ambasador pomogła uniwersytetowi zatuszować całą sprawę, ewidentnie nam nie pomagając.

  Obie panie (pani ambasador i pani prodziekan) powołały sie na artykuł konstytucji hiszpańskiej 20.1.c., który uznaje i chroni prawo do wolności katedry jako formy prawa do wolności wyrażania myśli – wyrażania wolności ideologicznej oraz prawa do swobodnego rozpowszechniania myśli i opinii przez nauczycieli w wykonywaniu swoich funkcji zawodowych.

  Rozumiemy wolność wyrażania myśli, ale nie zgadzamy się na fałszowanie historii i zniesławianie naszego kraju. Tolerancja także wersji historycznych chyba ma swoje granice!
  Szacunek Polsce i Polakom się należy! To prawo hiszpańskie jest wygodne dla faszystów niemieckich czy hiszpańskich w wybielaniu swoich win i szkalowaniu Polaków i promowaniu nowej proniemieckiej historii.

  Jest w Polsce prawo chroniące Polaków przed szkalowaniem, ale nikomu z władz polskich (ambasad) nie chce się z niego korzystać, by walczyć o dobre imię Polski (najważniejsze jest stanowisko i pieniądze!). Także jest demokracja i wolność słowa (ale tylko dopóki wszystko jest zgodne z retoryką niemiecką!)

  W imię „poprawności politycznej”, dobrych stosunków, pani ambasador wolała poświęcić dobre imię Polski, Polaków, dobro nas – studentek, pozwoliła na bezkarne i bezczelne fałszowanie historii. Ustalono (pani prodziekan Uniwersytetu Comillas, pani ambasador RP a także reprezentanci Uniwersytetu Westminster) wspólną wersję zdarzeń, że wykład był o systemach autorytarnych, co nie jest prawdą (tytuł, treść wykładów, ani list ze skargą pani Almudeny (jak wyżej w cytacie), na to ewidentnie nie wskazują).

  Podczas ponownego spotkania – tym razem z panią prodziekan wydziału Aną García-Mina, profesor historyk Emilio Sáenz-Francés San Baldomero sugerował, że o wszystkim mamy zapomnieć, wszystko zacząć od nowa, mamy uważać na swoje zachowanie – tzn. nie odzywać się, na koniec szyderczo dodając, że Polska była krajem faszystowskim! Wyszłyśmy natychmiast ze spotkania. Napisałyśmy maila do profesora Emilio Sáenz (20-go marca 2017) , aby wyjaśnił dlaczego użył takiego terminu wobec Polski, niestety nie było żadnej reakcji z jego strony (nigdy nie podał jakichkolwiek argumentów historycznych).

  Podobnie ze strony uniwersytetu nie było obiecanego wcześniej (podczas rozmowy) raportu historyków z analizą naszych listów i wypowiedzi profesorów! Brak odpowiedzi na maile, świadczy o ignorancji, arogancji, braku wiedzy i o braku szacunku. Pani prodziekan wydziału Ana García-Mina także stwierdziła, że nie zależy jej na dwóch Polkach na uniwersytecie.
  Nasz list do profesora historyka Emilio Sáenz-Francés San Baldomero poniżej:

  Piszemy ten e-mail, ponieważ byłyśmy urażone przez Pana oświadczenie i zachowanie, które słyszałyśmy we wtorek – 14 marca 2017 podczas spotkania.

  Zdajemy sobie sprawę z potrzeby obrony wizerunku Uniwersytetu Comillas i kolegów z uczelni, jednak istnieją pewne granice.

  Z jednej strony powiedział Pan, że nie było celowego zamiaru ze strony uczelni i profesorów obrazić nas czy naród polski, z drugiej strony, Pan stwierdził celowo, że Polska była państwem faszystowskim, co jest poważna obrazą i dlatego wyszłyśmy ze spotkania!

  Podczas rozmowy Pan nie podał żadnych historycznych kontrargumentów do naszych argumentów z poprzednich e-maili (gdzie przedstawiłyśmy wiele argumentów, nie tylko dotyczących jednego slajdu prezentacji).

  Pana oświadczenie, że Polska była państwem faszystowskim ukazuje niestety brak wiedzy na ten temat, brak szacunku, arogancję.
  Polska nigdy nie była faszystowska – to jest jasne jak ABC.

  Byłyśmy na spotkaniu z Panem nie w celu obrony naszego kraju, ale w obronie prawdy historycznej, co jest ważne i kluczowe.
  Jeśli Pan się odważył oświadczyć, że Polska była państwem faszystowskim, prosimy o podanie argumentów i bibliografii.
  Będziemy wdzięczne, jeśli Pan prześle obiecany raport z analizy historycznej odnośnie wszystkich spornych kwestii zawartych w mailach.
  Nie przyszłyśmy na uniwersytet (za edukację płacimy!), by nas obrażano w jakikolwiek sposób przez fałszywe oświadczenia.

  Z poważaniem,
  Magdalena Wieszczek & Katarzyna Wieszczek

  Oczywiście, gdyby ambasada odpowiednio zareagowała już wcześniej i potępiła szkalowanie, zniesławianie Polski, takiej sytuacji by nie było. Nikt nie śmiałby szydzić z Polski, ani ją znieważać. A my mogłybyśmy komfortowo uczestniczyć w wykładach bedąc dumnymi z pochodzenia polskiego.

  Przyjeżdżając na uniwersytet w 2016 roku, powinniśmy uniknąć takich sytuacji, że słyszymy o faszystowskiej Polsce, polskich pogromach i obozach i o bohaterach wojennych Niemcach i największych ofiarach wojen – Niemcach. Obowiązkiem ambasady było przez lata sprostować wiele nieścisłości historycznych spowodowanych Jałtą i propagandą antypolską i zadbać o dobre imię Polski. Obowiązkiem pani ambasador było nam pomóc i zadbać o nasz komfort na zajęciach, co się nie stało. Poza tym nie po to zapłaciliśmy za studia, aby słuchać oszczerstw o Polsce i Polakach, czy bajek o dobrych Niemcach i nie po to by czuć się źle.

  Szokuje nas obrót sprawy, uległość ambasady wobec fałszowania historii i szkalowania Polaków, ignorancja oraz arogancja w stosunku do nas. Niestety, tak jak przypuszczałyśmy ambasada spełnia jedynie funkcje dekoracyjne i nie reprezentuje interesów Polski i Polaków, ogranicza się jedynie do piastowania dobrze płatnych stanowisk za pieniądze polskich podatników.

  Wstyd i hańba dla rządu Polski, MSZ, ambasadorów, którzy rzekomo reprezentują interesy Polski, a tak naprawdę nie dbają o prawdę historyczną i dobre imię Polski, wręcz dają przyzwolenie na szkalowanie Polski i traktowanie jej jak popychadła narodów!

  Przede wszystkim brak przyznania Polakom statusu ofiary totalitaryzmów – planowanego i systematycznego ludobójstwa na ludności polskiej przez Niemców, Rosjan, brak żądań odszkodowań wojennych od okupantów Polski i morderców Polaków, brak żądań odzyskania skradzionego mienia (dzieł sztuki!), powoduje bezkarność, zwłaszcza Niemców i dlatego takie wykłady na uniwersytetach pewnie są normą.

  My chciałyśmy tylko przeprosin (słowo nieobecne w języku krajów zachodnich), usunięcia z prezentacji Polski umiejscowionej obok faszystów Niemców, co okazało się bardzo trudnym zadaniem do wykonania dla ambasady! Ambasada obiecała także zorganizować wykład o Polsce, którego jednak nie będzie!?

  Po tych wszystkich wydarzeniach stwierdziłyśmy, że nie jesteśmy w stanie uczęszczać na zajęcia w instytucji, w której szkalowanie Polaków jest w porządku i normą. Nie pozwala nam na to honor i pamięć o naszych bliskich, jak również obecnie nasze samopoczucie (wyczerpanie psychiczne), gdzie to my byłyśmy atakowane, ‘przesłuchiwane’, bo broniłyśmy Polski a nie profesorowie, którzy wykładają proniemiecką historię.

  Jesteśmy na zwolnieniu lekarskim od 27 marca 2017, nie przystąpiłyśmy do egzaminów.

  Tymczasem 23-go marca 2017 dostałyśmy maila od Uniwersytetu Westminster, który sugerował, że mamy problemy behawioralne (no tak – mówimy prawdę), zakłócamy zajęcia, podważamy słowa profesorów. Doradzano nam przygotowywanie się do egzaminów i siedzenie cicho. Chcemy zaznaczyć, że nigdy nie miałyśmy problemów z nauką (sobresaliente/ bardzo dobry – wybitny i notable/ dobry – oceny z pierwszego semestru).

  Natomiast Uniwersytet Comillas, 31 marca 2017 wysłał nam następującego maila, że nie mamy szacunku do profesorów i kolegów (zdecydowanie mamy inne zdanie, które zaczęłyśmy wyrażać, zawsze zgłaszając się), że używamy wypowiedzi agresywnych, obraźliwych, oszczerczych! Te cechy ponoć wykazał ostatni e-mail do profesora Emilio Sáenza i z tego powodu dyscyplinarnie wydalono nas z uczelni (na 3 miesiące, czyli do końca kursu). Wniosek nasuwa się sam, że Polaków można bezkarnie obrażać, nazywać faszystami, a jak protestują, to trzeba ich w jakiś sposób ukarać/uciszyć/ zlikwidować.

  Cenną uwagą jest to, że dostarczyłyśmy zwolnienie lekarskie zanim nas wydalono z uczelni (według prawa nie wolno zwalniać osób na zwolnieniu lekarskim). Obecnie nie wiemy nawet jaki jest nasz status? Nie wiemy co mamy robić dalej? Przede wszystkim ambasada nas zawiodła.

  Prosimy o działanie w naszej sprawie i jeśli Państwo mają jakiekolwiek pytania np. odnośnie kontaktu do konkretnych osób z Uniwersytetu Comillas, prosimy o kontakt. Byłybyśmy wdzięczne za wyrażenie zaniepokojenia edukacją (e-mail/ list) w Uniwersytecie Comillas i sposobem potraktowania nas. Mamy nadzieję, że jest prawo, które pozwoli podważyć ustawę o tzw. wolności katedry, która pozwala na bezkarne głoszenie proniemieckiej historii kłamliwych treści i na obrażanie Polaków.

  Dziękujemy za wszelką pomoc.
  Z poważaniem:
  Katarzyna Wieszczek i Magdalena Wieszczek

  Tel. kontaktowy 0048 694242149

 43. Amadeus said

  Nie myślałem, że z Pana szanownego taki idiota…
  Admin

  I to jest właśnie ten efekt, zero zrozumienia tylko inwektywy.
  Mój rzeczywisty stosunek do Rosji jest nijaki, nie uważam ją za przyjacielsko nastawioną do Polski (wina w tym jest po obydwóch stronach), uważam że w tym przypadku i Rosja ma taki sam stosunek do Polski czyli nijaki.
  Jednocześnie nie obwiniam Rosji o wszystko zło co się dzieje na świecie i uważam wbrew niektórym środowiskom że jakby Rosja się rozpadła czyli przestała istnieć w takiej formie jak jest teraz, to była by to tragedia dla świata pod kątem tym, że nie było by realnej przeciw wagi dla totalitaryzmu usraelskiego. (Tutaj mogę się mylić bo Rosja może grać w tej samej drużynie co usrael)
  Ale!!! Także uważam, że jak zachód manipuluje i kłamie tak samo robi to Rosja dla swojej korzyści. Także uważam że w Rosji funkcjonuje wiele mediów i środowisk istne sprzyjających usrealowi albo tylko izraelowi.
  Co do Putina to jest on wyrafinowanym pierwszej klasy politykiem, który zrobi i powie wszystko, aby utrzymać władze, lepiej jakby się ogłosił carem byłby bardziej w tym uczciwy.

  Napisałem to, co napisałem ponieważ to co, tutaj się odprawia coraz bardziej przechodzi granice tolerancji. Ktokolwiek by coś „złego” napisał czy powiedział o Rosji jest z góry atakowany i wyzywany od durniów, kretynów, idiotów, pacanów, część nawet jest chętna linijką sprawdzać napletek czy czasami nie jest o trochę za krótki od normy – pedały jedne? I te wyświęcanie, te podnoszenie pod niebiosa wszystkiego co jest związane z Rosją, że w Rosji tylko prawda, że Rosja tylko dobra, że…, że … i te całe cukierkowate chwalby.
  Nie dobrze mi się od tego robi.

  Co do Cejrowskiego to tak jak napisałem 7 do 3 na plus. Jego stosunek do Rosji może mieć wiele źródeł, czy ktoś kto go obraża rozmawiał z nim dlaczego ma takie poglądy, a nie inne? Może to tylko i wyłącznie efekt manipulacji medialnej, a może to rana z czasów stanu wojennego i związana z tym złość i żal do Rosji?
  Im człowiek starszy tym trudniej to zagoić.

  „Nie myślałem, że z Pana szanownego taki idiota…”
  Ja też mógłbym coś podobnego napisać: „Kiedyś myślałem że tu (Gajówka) są ludzie z prawicy, ale coraz bardziej uważam, że się srogo pomyliłem”.
  Prawica zakłada wolność i mogę wysłuchać strony przeciwnej jeżeli ona nie bluźni przeciwko Bogu i nie mam prawa ją obrażać. Ale mam własny rozum nie muszę się ze wszystkim co ta druga strona mówi i robi zgadzać.

  A tutaj to jest się okazuje że jest jedna linia partyjna i musi być jedna myśl.
  Stąd ten mój wcześniejszy post.
  Przyznaje się był prowokacyjny, ale nie bezzasadny.

 44. Maćko said

  Cejrowski, to agent wplywu, albo tego swiadomy albo nie, jako uzyteczny ignorant dzialajacy na zasadzie „bez wlasnej woli ni wiedzy” ale pod troskliwym wplywem oficera prowadzacego.

  Kazdego czlowieka mozna zmanipulowc, gdyz jego poczynania opieraja sie na dostepnej mu i posiadanej informacji. Taki nadczynny ( egzodynamik do niedawna a egzostatyk teraz ) facet, jak Cejrowski, musi rozrabiac, wiec wystarczy tylko kanalizowac dpowiednio jego spora moc swobodna aby miec uzytecznego ignoranta na uslugach. Nadczynii sa latwo manipulowalni, gdzy ich ped do dzialania i rozrabiania nie daje im czasu na refleksje. Wiem o czym pisze…. 😦
  Np. taki Roosevelt czy inny sajko przed smiercia czesto powiadaja „co ja zrobilem!?” i prosza o przebaczenie.

 45. Maćko said

  Jan Bodakowski
  Cejrowski. Biografia
  http://www.fronda.pl/forum/cejrowski-biografia,18164.html

  Nakładem wydawnictwa Zysk ukazała się biografia Wojciecha Cejrowskiego pióra Grzegorza Brzozowicza pod tytułem „Cejrowski. Biografia”. Niestety nie odpowiada ona na trzy ważne pytania: czemu Cejrowski nie wszedł w politykę, kim w jego życiu jest Joanna Najfeld i jak to było z unieważnieniem jego małżeństwa. Pomimo to książka przynosi wiele ciekawych informacji o Cejrowskim.

  Za czasów Jana III Sobieskiego przodek Cejrowskiego (pół szlachcic hiszpański, pół żyd) osiedlił się na Pomorzu. Prababcia Wojciecha nazywała się Lejman i była żydówką (jej matka nazywała się Najfeld). Dziadek Antoni Cejrowski zrobił majątek na handlu z żydami i był członkiem Ligi Morskiej i Kolonialnej. Po wojnie rozdał chłopom swoje ziemie by uniemożliwić komunistom parcelacje swoich gruntów, prowadził w PRL sklep z warzywami. Ojciec Stanisław Cejrowski był fizykiem z wykształcenia, zajmował się promowaniem muzyki (jazzu i rocka – w tym zespołów takich jak: Brygada Kryzys, Odział Zamknięty i Lady Pank), był tajnym współpracownikiem SB (bezpieka wykreśliła go jednak z agentury z powodu braku donosów). W 1981 tata Wojciecha był organizatorem Przeglądu Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii. Mama Wojciecha Cejrowskiego z wykształcenia jest astronomem.

  Wojciech Daniel Cejrowski urodził się 27 czerwca 1964 roku. Kiedy był dzieckiem wycięto mu chore płuco.

  Od dziecka zarabiał pieniądze (zbierał i handlował pustymi butelkami, handlował domowymi przetworami, wyrabiał lody, handlował w szkole pączkami, dostarczał prywaciarzom kupowane w wiejskich sklepach plastikowe artykuły na surowiec do produkcji, handlował walutą i był kurierem cinkciarzy). W 1981 roku po raz pierwszy wyjechał do pracy do Sz**wecji, w latach osiemdziesiątych
  pracował kilkukrotnie w Sz**wecji jako cieśla. Był tłumaczem w wyprawach do Meksyku. W 1990 roku w USA pracował jako komik. Na pierwszych zdjęciach z podróży zarobił w 1984, z czasem robił dokumentacje fotograficzną z podróży na zlecenie amerykańskich uniwersytetów. W Polsce promował muzykę contry (500 audycji w radiu publicznym, sprowadzał amerykańskich muzyków do Mrągowa, prowadził audycje w Radiu Kolor). ..
  Cejrowski nie kryje swej krytyki dla patologii posoborowych w kościele. Przemawia do niego bardziej duchowość Starego Testamentu niż Nowego. Szanuje islam.

 46. Boydar said

  „… manipuluje i kłamie tak samo robi to Rosja dla swojej korzyści.
  # wystarczy podać nieuprawnione korzyści tej wstrętnej Rosji i już idziemy na wódkę, ja stawiam

  „… także uważam że w Rosji funkcjonuje wiele mediów i środowisk istne sprzyjających usrealowi albo tylko izraelowi
  # aaaaa ! Czyli „w Rosji”, a nie że Rosja; jest różnica. No niestety, Stalin wszystkiego nie zdążył, tytaniczna praca

  „… kiedyś myślałem że tu (Gajówka) są ludzie z prawicy, ale coraz bardziej uważam, że się srogo pomyliłem …”
  # są idioci, istotnie, twierdzący ze są z prawicy, ci identyfikujący się z lewicą też się trafiają. Poza tym, jeśli wszyscy spiewają zgodnie, to to się nazywa chór, nie Gajówka. A drugie poza tym, nazywając „prawicą” tych którzy piłują ryja na przekór „lewicy” tylko dlatego że nie mają takich obrywów jak ci mieli, to chyba nieporozumienie. Jest Prawda i jest kłamstwo. A „prawicę” i „lewicę” (jako niby alternatywne poglądy na świat) to wprowadził do obiegu wprowadzający.

 47. NICK said

  Tytuł.
  I jedno i drugie.
  I gorzej.
  Okazuje się niepospolitym, globalistycznym ‚podróżnikiem’.

  Znaczy suką.
  Rasy „globalna”.

  Zauważmy, że daje świadectwo pozytywne trampkowi, JEDNOCZEŚNIE uważając, że Clinton i Obama to były neptki.

  Może być gorszy prezydent usraela?
  Niż poprzednicy?
  Może.
  Jest.
  Tresura działa.

 48. Zerohero said

  @Amadeus

  „Napisałem to, co napisałem ponieważ to co, tutaj się odprawia coraz bardziej przechodzi granice tolerancji. Ktokolwiek by coś „złego” napisał czy powiedział o Rosji jest z góry atakowany i wyzywany od durniów, kretynów, idiotów, pacanów,”

  zostałeś zdiagnozowany jako idiota po napisaniu tekstu:

  „Rosja to kur..a. Już widzę jak niektórzy tutaj rozdzierają szaty w świętym oburzeniu bo już tak chlapią tą lachę Rosji bez opamiętania.
  A co do Cejrowskiego to w 70% mówi z sensem, a w reszcie bredzi. On nie ma nic do gadania, będzie tak jak ustalą wyżsi.”

  a jest to faktycznie wypowiedź na poziomie idioty. Jesteś w dodatku bezczelnym idiotą, bo naniosłeś tu błota, puściłeś bąka, a mazgaisz się i skarżysz jakbyś został niesprawiedliwie potraktowany. 🙂

 49. Zerohero said

  Takich Cejrowskich mamy więcej

 50. Zerohero said

  ….chodzi oczywiście o MW a nie o Jabłonowskiego.

 51. NICK said

  Oczywiście.

 52. Boydar said

  Ależ oczywiście.

 53. provincjal said

  Co ten qtas miałby do powiedzenia szczecinianom oko w oko ?

 54. Cejrowski to Żyd. W internetowej liście widnieje pod nazwiskiem Lewko Mortkowicz. Nie tylko rysy wskazują na jego żydowskość, ale także zachowanie i owoce. Nie przypominam sobie, aby zarabiał pieniądze ciężką, uczciwą pracą. Stale się obijał. Jakim cudem zatem ma teraz tyle forsy, że może mieszkać w Arizonie i Meksyku w luksusach? Tylko Żyd jest tak przebiegły, że z niczego wyczaruje sobie takie warunki. Potem wychwalanie kapitalizmu i jego aktorski pseudokatolicyzm na pokaz, a także bardzo przywiązany stosunek do pieniędzy.
  Kiedyś wierzyłem w tego człowieka, ale po odkryciu Gajówki dostrzegłem, jaki to gagatek. Świadomy Polak trzyma się od takich postaci z daleka.

 55. Amadeus said

  Ad 48) panie Zerohero
  Smycz pana nie ciaśni na szyi? Powietrze dochodzi do tego pana zakutego łebka? Nie pora iść spać do budy po dniu pełnym warowania?
  Tutaj już więcej łajna nie da się nanieść.
  No cóż uderz w stół, a nożyce się odezwą.
  Pora żeby pan pochłeptał sobie wody z ruskiej michy i poszedł spać do budy bo pan już zmęczony, nie ten wzrok, nie ten słuch i nie ten rozum już.

  ——
  Panie Amadeus… dobrze Panu w gajówce?
  Admin

 56. Inkwizytor said

  Amadeus Paskudeus

  A może spotkanie na Belwederskiej w Wawie ? Opowiesz mi jaka kurwa z tej Rosji ? Masz odwagę śmieciu ? 🙂

 57. Amadeus said

  @Inkwizytor, Gajowy, Zerohero….
  Wy naprawdę nie macie żadnych argumentów oprócz plucia, wyzywania, szczucia, wulgaryzmów i grożenia. Jesteście żałośni, tacy malutcy, szkoda nawet wspominać.
  Panie inkwizytor, spotkałbym się zz panem jakbym był warszawiakiem i jakby warszawa była mi po drodze, ale zapewniam, pan by nie chciał się ze mną mierzyć.

  ——
  Argumenty? Pan się przecenia. Panu można w tym temacie jedynie odwarknąć.
  A teraz grzecznie zabierze Pan swoje zabawki i pójdzie sobie na inne podwórko.
  Admin

 58. Amadeus said

  „Argumenty? Pan się przecenia. Panu można w tym temacie jedynie odwarknąć.”

  No po prostu żal, totalne dno. To o wasze, nie moje argumenty chodzi, a sam pan się przyznał że jedynym pańskim i pana psów Pawłowa argumentów jest warczenie.
  Staliście się jak horda dzikich, warczących psów.
  Wy każdemu kto mówi nawet w najmniejszym stopniu nie po waszej myśli odwarkujecie, każdemu!!! Każdego takiego wyzywacie i poniżacie. To jest wasza argumentacja, bluzgi, nic więcej, żal mi was mali, zakompleksieni ludzie.

 59. Amadeus said

  „A teraz grzecznie zabierze Pan swoje zabawki i pójdzie sobie na inne podwórko.”

  Powodzenia w tym waszym chórku – chórku!!! Jak człowiek potrafi sam się okłamywać aby tylko nie spojrzeć kłamstwu w oczy. Miłego śpiewania.

 60. NICK said

  Tak ogólnie zapodaję.

  Dusza czy Człowiek.

  CO?
  Tracić łatwiej?

  Dlaczego w ogóle tracić… .

 61. Zerohero said

  @Amadeus

  chłopaku, ty jesteś aż tak tępy aby nie zauważyć, że swoim pierwszym komentarzem sam wyznaczyłeś kanał (nomen omen) po którym może się toczyć dyskusja z tobą? Ja rozumiem chęć trollowania, ale robisz to źle. Nawet nie wiem czy mam czuć do ciebie obrzydzenie czy żałować.

 62. Marucha said

  Re 61:
  Aż do ostatnich czasów Amadeus skutecznie ukrywał się ze swoją chorobliwą rusofobią. Dopiero parę dni temu jakoś to z niego wylazło.
  Niech sobie idzie i więcej tu nie wraca.
  Gówniarz głupi.

 63. Re: 62 Marucha
  Obawiam sie, ze Amadeus nie przyszedl tutaj przez przypadek, ale „wyczuc” grunt w Gajowce, ktora ma dosc dobre notowania w sensie merytorycznym.
  Dziwne jest, ze nie zwrocil uwage na moj poprzedni wpis dotyczacy cejrowskiego I „przypalil” glupa…a noz sie uda…

  Jaki o zdrowych zmyslach czlowiek bedzie „darl psy” ze swoim sasiadem??? Tylko duren…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Panie Gajowy, jesli ktokolwiek zaczyna robic „sciepe” z Gajowki, to OD RAZU do won bez prawa powrotu.

 64. anonim said

  Ogólnie to ciekawe tak obserwować dewaluację pewnych pojęć.
  Dbasz o swoje interesy to jesteś…kurwą
  Dajesz się innym prowadzić na smyczy i robisz to ci ci karzą…nie nie jesteś kurwą tylko rozumnym człowiekiem 🙂
  Pan Amadeus wywalił się na takiej prostej sprawie…

 65. Boydar said

  A słyszał Pan Jaśko, że adepci nauk medycznych uczą się na zwłokach ?

 66. La Reine Toronto said

  Amadeus to chyba wytwor pseudo Polaka i nowe pokolenie po 1989; widac jakaz to krzywde nasi wrogowie wyrzadzili mlodemu pokoleniu,ktore ma wypaczony wizerunek naszej historii i tudziez jak bezmyslnie szkodza Polsce. Kompletny deficyt szarych komorek i niemoznosc logicznego i samodzielnego krytycznego myslenia.

  Takich ‚amadeuszkow’ mamy wielu i to budzi wielki niepokoj! Mimo Internetu ci ludzie nawet nie sa w stanie samodzielnie dokonac rewizji tego co jest w prgramie szkolnym?

 67. Sebastian said

  W jednym z odcinków boso przez świat, bodajże oprowadzanie kamery po Jerozolimie przyłapałem wc jak puścił bąka w mniej więcej takim kontekście. Pokazał bramę, zamykaną na noc, która oddziela arabów od żydów (kupców,handlarzy) jak granica i powiedział chyba tak stojąc na tej granicy – Tam jest świat arabski, a za moimi plecami nasz. Jak to znajdę to wrzucę dla potwierdzenia.

 68. […] 2017-05-31 (środa) @ 13:46:30 […]

 69. pick149 said

  Cejrowski vel Mortkowicz Lewko to kawał k*u*r*w*y jest i ch**uja. To bydlę próbuje nas skłócać z Rosją, większość czasu pierdzi jeb*** niec w stołek, w Teksasie. On ma wybór. Nam pozostaje żyć w przyjaźni z federacją rosyjską. Naszym wrogiem nie jest Rosja bydlaki typu Mortkowicz oraz Amadeus, tak trudno wam to zrozumieć. Rosja to kraj normalności w porównaniu z tym bydłem zachodnim, zdziczałym.

 70. Proste said

  Troche analizy:
  1. AkcjaA1 : Amadeus said
  2017-05-31 (środa) @ 05:05:30
  Rosja to kur..a. Już widzę jak niektórzy tutaj rozdzierają szaty w świętym oburzeniu bo już tak chlapią tą lachę Rosji bez opamiętania.
  A co do Cejrowskiego to w 70% mówi z sensem, a w reszcie bredzi. On nie ma nic do gadania, będzie tak jak ustalą wyżsi.
  2. Reakcja M1 – za powyzsze dostal op–ol
  3. Reakcja A2 – …Napisałem to, co napisałem ponieważ to co, tutaj się odprawia coraz bardziej przechodzi granice tolerancji. Ktokolwiek by coś „złego” napisał czy powiedział o Rosji jest z góry atakowany i wyzywany od durniów, kretynów, idiotów, pacanów, część nawet jest chętna linijką sprawdzać napletek czy czasami nie jest o trochę za krótki od normy – pedały jedne? I te wyświęcanie, te podnoszenie pod niebiosa wszystkiego co jest związane z Rosją, że w Rosji tylko prawda, że Rosja tylko dobra, że…, że … i te całe cukierkowate chwalby.
  Nie dobrze mi się od tego robi.
  4. Reakcja M+Z+X2 dalszy op–ol dla Amadeusa.

  Konkluzja – Panie Amadeus, w pierwszym pana wpisie zasial pan reakcje instynktowne i nieuniknione innych blogerów, czyli kto sieje wiatr zbiera burze ( oraz I Prawo sprzezen zwrotnych )

  Zalecenia:
  Amadeus – jak sie sprowokowalo w taki sposób konflikt to trzeba szybko i klarownie sie wycofac i od razu przeprosic.
  Atakujacy Amadeusa – dac szanse winowajcy i czytac wnikliwie jego odpowiedzi.

  Proste

  Obawiam się, że niezależnie od tego, czy inni dadzą Amadeusowi kolejną szansę, gajowy jej już nie da.
  Admi
  n

 71. NICK said

  Ciulowa ta ‚ana-liza’.
  Bardzo ciulowa.

 72. Pinxit said

  42
  RomanK
  Te panie studentki z Hiszpanii nie wszedzie maja racje. Niemcy nie wywolaly I-ej wojny swiatowej.
  O ile nie pochwalam gloryfikowania Niemcow, o tyle w takim samym stopniu nie pochwalam gloryfikowania ZADNEGO obcego zolnierza na terenie nie swojego kraju bez palacej potrzeby.
  Nie ma potrzeby, zeby polski zolnierz i policja byla w Kosowie.

  Zanim sie zaczela I wojna swiatowa, to Anglicy i Francuzi dzielili juz kraje miedzy siebie: Anglia miala dostac Palestyne, a Francja Syrie.

  Celem I-ej wojny swiatowej bylo rozwalenie trzech imperiow: caratu, monarchii Austro-weierskiej i imperium ottomanskiego. Wszystko sie ladnie udalo. Zachodnie mocarstwa dostaly sie do ropy Bliskiego Wschodu.
  Prawda jest, ze Niemcom chodzilo o nowe tereny zasiedlania -lebensraum- ale i prawda jest to, ze zjednoczone przez Bismarcka Niemcy gwaltownie sie rozwijaly . I prawda jest, ze Bismark zabral nie tylko Prusy ale okradl z ziemi i Danie i Francje i Austrie.
  Dla Niemcow bylo wazne, ze zjednoczyl Niemcy i budowal potege niemiecka. Chyba nie nalezy o tym zapominac.

  Katolicy w Hiszpanii wystapili przeciwko republikanskienu rzadowi; z pomoca Wlochow i Niemcow wygrali krwawa 3 letnia wojne domowa ustanawiajac dyktature faszystowska gen. Franco.
  We Wloszech spotkalem roznych Wlochow, ktorzy kochaja Mussoliniego. Pierwszy raz gdy to uslyszalem, rzeczywiscie doznalem szoku. Jakos mi to wytlumaczyli ale ciagle zadawalem pytanie: dlaczego Mussolini napadl na Grecje?
  Dlatego, z jednej strony rozumiem szok tych dziewuch. ALe trzeba bylo szybko wrocic do ksiazek i poszukac jakichs argumentow obrony. I podeprzec sie argumentami roznych autorytetow – a nie wlasnych sentymentow.

  Dlatego katolicy i kler w Hiszpanii zawsze beda popierac Niemcow i niemieckie idee zjednoczonej Europy, do tego pod protektoratem Niemiec. W ciagu 50 lat pokoju Niemcy osiagely takie zjednoczenie Europy jak Hitler w ciagu 5 lat.
  To prawda, ze Niemcy byly bardzo pokrzywdzone przez Traktat Wersalski. Nalozono na Niemcy tak ciezka kontrybucje – odszkodowanie wojenne, ze to polozylo calkowicie gospodarke Niemiec.
  I jest to prawda, ze nienawisc do bankow doprowadzila w koncu do II-ej wojny swiatowej.
  Ale nie byla to jedyna przyczyna.
  Te panienki na goscinnych wystepach w Hiszpanii nie wiedza o tym, ze socjalisci calego zachodnienia swiata popierali Hitlera, bo podczas gdy w Anglii, USA szalalo bezrobocie i i banki skubaly obywateli, Hitler obiecal kazdemu Niemcowi przynajmniej jedna izbe, rodzinny samochod i zlikwidowanie bezrobocia. I wlasciwe slowa dotrzymywal i dlatego wygrywal wybory. Teraz wstyd sie przyznac, ze partie pracy na Zachodzie popieraly Hitlera bo im sie bardzo spodobal jego model gospodarczy.
  Hitler przepedzil banki a w 1936 roku podpisal Transfer Agreement, ktory zapraszal zydow do opuszczenia kraju; mogli ze soba wziac caly majatek i wyniesc sie do Palestyny.

  Polska przedwojenna niestety nie byla wzorem cnot wszelakich. Tez przyjaznilismy sie z Niemcami.
  Czy te panienki studiujace w Hiszpanii nie slyszaly o Berezie Kartuzkiej, o wyprawie na Kijow i Wilno? A nasi nacjonalisci mieli ochote na Kowno i kolonie na Madagaskarze. O Berezie Kartuzkiej ani z kim sie przyjaznilismy tuz przed wojna ( Antonescu) tez panienki nie slyszaly. O zamachu stanu i o zamordowaniu polskiego prezydenta – tez nie..

  Rzeczywiscie Niemcy byly bardzo zniszczone nalotami dywanowymi w czasie drugiej wojny swiatowej, a wlasciwie po wojnie.: Hamburg, Drezdno, Berlin Nordhausen, – i to juz po kapitulacji Niemiec byly zrownane z ziemia. 1.6 milona ludnosci cywilnej zginelo w czasie nalotow dywanowych.

  Te dwie idiotki nic nie wiedza o Pilsudskim, o Zaolziu ani o Berezie Kartuzkiej?. Nie wiedza o obozie jencow sowieckich?. Ani o naszych wyprawach na Rosje?. Przeciez chcielismy Ukraina podbic Rosje.
  Ja sie troche dziwie, ze tak ogromna niewiedza i nieuctwo tych panienek skierowaly je na studiowanie na katolickim uniwersytecie w Hiszpanii. Glupie, czy co?
  Ja to bym nawet na KUL-u nie studiowal.

  Niemcy byly ofiara ale tez i paskudnie sie zachowali wobec Polakow. Nie nalezy zapominac o lapanakch, wiezieniach i kacetach. Historie trzeba ogladac z kazdej strony. Chocby tylko po to, zeby unikac bledow w przyszlosci.
  A tymczasem, znow po polskiej ziemi tocza sie niemieckie czolgi.

  Malo sie u nas mowi o tym jak bardzo Niemcy przesladowali Rosjan w obozach. Prawie tak samo jak zydow.
  To wszystko prawda. Wielu Polakow zginelo i w walkach z okupantem i w obozach smierci i w czasie bombardowan..

  Ale tez i prawda jest, ze zarowno rewolucje pazdziernikowa, I- a wojne swiatowa oraz druga przygotowywal Zachod lacznie z Anglia, ktora niczego tak sie nie bala jak przemyslu niemieckiego. Niekoniecznie zbrojeniowego.
  Gawrylo Princip byl terrorysta, bo zamordowal nastepce tronu. ALe tez trzeba wiedziec co to byla Crna Ruka.
  To Austria wypowiedziala wojne Serbii. Rosja Austrii. I tak sie zaczela wojna. Zreszta zaplanowana kilka lat wczesniej.

  Dlatego sie troche dziwie, ze pojechaly dwie idiotki studiowac na uniwersytecie, gdzie nalezalo sie spodziewac wielkiej przychylnosci dla Niemiec.
  Nieznajomosc historii powlokla je do Hiszpanii! Calkiem zdurnialy. I oburzone, ze polska ambasada nie chce sie mieszac do katolickiego uniwersytetu i wyslala ksiedza?. A kogo miala wyslac? Sekretarza partii?
  Te idiotki skompromitowaly siebie i innych . Wiele naszych podrecznikow do historii jest tez gowno warte. Wezmy na ten przyklad 17 wrzesnia 1939 rok, Linie Curzona, wyprawe na Wilno, napad wlasciwie z Niemcami na Czechoslowacje.

  Najlepiej zrobia jak wroca do Polski i sprobuja oswiecic prof. Hartmana na KULu na temat socjologii a na innych uniwersytetach niech naucza prawdy o holokascie. Zobaczymy jak daleko zajda.

  I ciekawe jak nasze podreczniki beda nauczac nowe pokolenia o tym jak wyzwalalismy muzulmanow spod serbskiego jarzma.
  Polska jest krajem buforowym i gdybysmy chcieli i umieli to wykorzystac, toby nami ani Unia ani zydostwo nie poniewieralo. I Rosja by sie z nami liczyla.

 73. Lily said

  Re 67;Sebastian
  Ten odcinek o ktorym Pan wspomnial,to
  ma tytul stara Jerozolima.
  Podroznik ostrzega,”pierscionki z
  diamentami kupowac tylko w dzielnicy zydowskiej,bo to gwarancja uczciwosci”.
  Ten osobnik w innych odcinkach,ktore nagral
  w tym kraju mowi tez o Rosjanach.
  Podobno „gorliwy katolik”,za takiego chce
  byc postrzegany.
  Nie ogladam jego filmikow,.

 74. Sebastian said

  no czasami się obejrzy to co akurat leci, i jak to się mówi diabeł tkwi w szczegółach i ja to wtedy wychwyciłem, od tej pory mam na niego oko jak widać słusznie. Panie Pinxit poraża mnie pańska retoryka, zakalec z tego wyszedł.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: