Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Liwiusz o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Peryskop o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  Sceptyk o Upadek cywilizacyjny Polski
  Carlos o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Wojtek. o Dlaczego ludzie nie lubią…
  Krzysztof M o Stalingrad
  Krzysztof M o Upadek cywilizacyjny Polski
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Inne spojrzenie na Macierewicza

Posted by Marucha w dniu 2017-05-30 (Wtorek)

Nie lubię Macierewicza. Nie zgadzam się z polityką wschodnią PiS. Dotyczy to także tego złego, co w tej sprawie zrobił nieżyjący już Lech Kaczyński.

Udział J. Kaczyńskiego w banderladzkim festiwalu uważam wręcz za kpinę z Pomordowanych Na Kresach. Także kontynuacja tego procederu przez obecnego prezydenta Dudę w postaci miliardowego kredytu budzi wielkie poirytowanie.

Piękne, patriotyczne hasła, przy wskazanych działaniach – zgrzyt równie raniący jak wizg metalu po szkle.


Niemniej jest pytaniem, czy prowadzona polityka gestów nie dotyczy tylko gestów wymuszonych, a mających zakamuflować rzeczywiste zamierzenia i intencje.
Zaznaczam, że w przypadku sprawowania władzy – nie „władca” jest faktycznym decydentem, a jest raczej wykonawcą, który potrafi skumulować nici zamierzeń i dążeń różnych stronnictw. Tylko w takiej sytuacji może uzyskać końcowy efekt wspólnego działania.

Takie ujęcie starają się zakamuflować różnej maści „historycy”. Jaskrawym przykładem jest np. zwalanie winy Niemców na Hitlera, czy sowietów na Stalina. Tymczasem oni byli tylko najlepszymi realizatorami koncepcji istniejących w środowiskach intelektualnych tamtejszych społeczeństw.

Jak się to ma do tytułowego bohatera i PiS?

Macierewicz dąży do wzmocnienia armii polskiej, gdzie straszakiem jest zagrożenie ze strony Rosji, której przypisywane są najbardziej podłe zamiary, w tym i krzywdzenie niewinnych sierotek. Tymczasem Polską Racją Stanu jest utrzymywanie przyjaznych, a przynajmniej poprawnych, stosunków z sąsiadami. Z Rosją o tyle jest to ważne, że może to być poważny partner zarówno jako importer polskich wyrobów, jak i dostarczyciel istotnych surowców.
Do tego, w moim przekonaniu, Rosja nie stanowi zagrożenia z jednej, prostej przyczyny – demografii.

To największe państwo świata liczy tylko 130 mln mieszkańców i wobec zagrożenia demograficzną ekspansją Chińczyków – nie jest w stanie podjąć działań o charakterze ekspansji. Sowiecka jeszcze próba ekspansji na Afganistan spowodowała perturbacje prowadzące do upadku państwa.

Aczkolwiek Rosja buduje swoją doktrynę imperialną [gdzie, jak? – admin], to nie jest w stanie wdrażać jej w życie środkami konwencjonalnymi; może jedynie bronić swego stanu posiadania, gdzie istotne jest odstraszanie jądrowe, gdyż w konwencjonalnym starciu Chińczycy „by ich czapkami zarzucili”, a nawet Europa, wraz z USA, to 5 – krotna przewaga ludnościowa. [Pięciu pedałów/transwestytów na jednego mężczyznę – admin]

Czy te uwagi są znane „pisowskim” strategom? To chyba oczywiste. Nawet „tam” aż tak głupi nie są. Można więc sądzić, że obowiązująca narracja stanowi jakąś „przykrywkę”.

Dotychczasowy stan armii – to budowanie korpusu ekspedycyjnego do działań poza krajem. Mała dobrze wyposażona i wyszkolona armia zawodowa gotowa wypełnić wszystkie polecenia.

Tymczasem bezpieczeństwo kraju miało zależeć od struktur NATO – nawet słynna ustawa o „bratniej pomocy” była (jest) nastawiona raczej na tłumienie zamieszek wewnętrznych, niż pomoc w razie zagrożenia zewnętrznego.

Jednym słowem – wszystko było nastawione na likwidację państwowości polskiej poprzez sukcesywne likwidowanie struktur organizacyjnych (instytutów), które miały być zastąpione delegacjami brukselskimi.

Tymczasem PiS, wyrażając wolę znacznej części Narodu, przeciwstawia się temu procesowi. Także odbudowuje strukturę wojskową nastawiając ją na działania w kraju. Czy można mówić o szybkiej zmianie? Chyba wątpliwe. Trzeba na nowo wyszkolić kadrę, zmienić system organizacyjny i zapewnić stosowne wyposażenie.

To się dzieje i dlatego wzbudza tak paniczne reakcje tych, którzy prowadzili poprzednią politykę zwijania państwa.

Kiedy można spodziewać się rezultatów? Macierewicz stwierdził, że za 10 – 12 lat osiągnie się stan zadowalający. Myślę, że to właściwa ocena. Jeden problem: co w tzw. międzyczasie?
Sytuację mamy mało ciekawą. Polskie „wstawanie z klęczek” wzbudza już nieprzychylne reakcje – choćby francuska. Antypolskie działania są i będą prowadzone z Brukseli i to pod różnym kamuflażem. A to ataki ekologów i zdzieranie haraczu za używanie powietrza, wprowadzanie różnego rodzaju dyskryminacyjnych przepisów, czy wciskanie Polsce emigrantów.

Pomijam nawet wpływy znanego lobby żądającego niebotycznego haraczu za prawo pozwalające nam tu żyć (tak to można określić). Także kwestia stworzenia Nowego Jedwabnego Szlaku z istotną rolą Polski w tym przedsięwzięciu, budzi niezdrowe reakcje Zachodu, gdyż moglibyśmy wyrwać się spod europejskiego buta.

I teraz pytanie: czy, pomijając zagrożenie rosyjskie, możemy pozwolić sobie na samodzielną politykę realizującą własny interes Narodu Polskiego?

Wydaje się, że większym dla nas zagrożeniem, także militarnym, może być Zachód ze szczególną rolą Niemiec. Plany pełzającego przejęcia zachodnich połaci kraju – chyba się nie powiodły. Jednak zagrożenie będzie narastało wraz ze wzrostem roli Niemiec w Europie. Koniecznym jest utworzenie własnych i to komplementarnych sił zbrojnych, które podlegać będą polskiemu dowództwu.

Nie mam pełnej wiedzy w tej kwestii, ale bardzo wątpliwe jest w swej wymowie zaproszenie obcych wojsk do Polski, czy budowa stacji radiolokacyjnej w Redzikowie. Pod Poznaniem jest jednostka lotnicza USA, a nasze samoloty działają w Izraelu i Kuwejcie. To budzi wątpliwości.

Niemniej – być może jest to cena za czas, jaki tą drogą kupujemy, na przeorganizowanie Sił Zbrojnych. Miejmy nadzieję, że w krótkim czasie zaczniemy „wypraszać” stąd USArmy, w miarę tworzenia własnych struktur. [Złudne nadzieje, niczym nie poparte – admin]

Przedstawiam tu opinię pozytywną dla działań Macierewicza. Chętnie zapoznam się z wyważoną kontrargumentacją. Oszołomów – będę banował „z wielkim ulubieniem” dla tej czynności.

Warto byłoby do tego szybko pisanego tekstu, dodać coś o Ukrainie. Ale to później.

Krzysztof Wojtas
http://cygnus.neon24.pl

 

Komentarzy 35 do “Inne spojrzenie na Macierewicza”

 1. Maćko said

  Oszołomów – będę banował „z wielkim ulubieniem” dla tej czynności. -> powodzenia! Nielatwa sprawa…

  W sumie interesujacy punkt widzenia. Prawdopodobny. Oby prawdziwy.

  ——
  To są słowa autora artykułu, nie moje.
  Ja nie banuję z przyjemnością. Nie sprawia mi to żadnej przyjemności.
  Admin

 2. Cadyk z Radomska said

  Pan Krzyś W. uderzył się w głowę kowadłem czy wychlał litra ?

 3. NICK said

  Admin/Cadyk.
  Cały un.

 4. leo69 said

  Pięciu pedałów /transwestytów – na jednego mężczyznę!!! . Nie wszyscy na zachodzie to pedały i transwestyci ( a kobiełki szanowny Pan admin służące dniem i nocą w tamtejszych armiach ,( szczególnie nocą ) wział pod uwagę ? – w Rosji też są pedały i transwestyci ( to duży kraj i jest tam „wszystko” służy w armii też dużo kobiet ) dziś Antek jest jutro go nie będzie. Nie jest ważne pod jakim hasłem modernizuje się armię (osłabioną i skadrowaną )ważne , że chce sie to zrobić.

  ——
  Wierz Pan, że Macierewicz zmodernizuje armie… Kompetentny, rozsądny, wykształcony wyjskowo, ma zresztą właściwe pochodzenie…
  Admin

 5. Marcin said

  „Jednym słowem – wszystko było nastawione na likwidację państwowości polskiej poprzez sukcesywne likwidowanie struktur organizacyjnych (instytutów), które miały być zastąpione delegacjami brukselskimi.”

  A teraz to co niby jest? Sprowadzanie banderowskiego żywiołu, wrogiego Nam elementu, który coraz częściej podnosi łeb jak nazwiemy? A obtańcowywanie żyda z Ameryki jak nazwiemy? Autor pisze bzdury.

 6. Marucha said

  Re 2, 3:
  Ja tam nic nie wiem i wiedzieć nie chcę.
  Pytanie, czy psychopata może być dobrym ministrem obrony, pozostawiam dlatego nieodpowiedziane.

 7. Marcin said

  Zmodernizuje, nie zmodernizuje. Zresztą do czego ta armia ma służyć i komu?

  ——
  Do obrony przed Rosją, która tylko czeka na to, aż polska armia się zmodernizuje i wzmocni, aby napaść na Polskę.
  Admin

 8. Maćko said

  Do 1 – Panie Adminie Szanowny – cytowalem tylko zabawny kawalek wypowiedzi autora, majac na mysli klopoty adminów w filtrowaniu oszolomów… zadna krytyka ani przytyk to ciezkiej roboty Szanownego.

 9. Marucha said

  Re 8:
  Ok.

 10. Marcin said

  No to mamy 12 lat spokoju panie Gajowy.

 11. Maćko said

  Panie Marcinie, dobra armie przyda sie POLSCE.
  Zawsze.

 12. NICK said

  Masz Pan Swe: „Ok.”.(8).
  Gospodarzu:
  „Panie Marcinie, dobra armie przyda sie POLSCE.
  Zawsze.”
  Obca POLSCE?

  Qa.Mać. Coraz śmielszy.?. .

 13. Marcin said

  Panie Maćko. Dobra armia w zlych rękach sie przyda ale czy nam?

 14. Maćko said

  Na przyklad :
  https://dobroni.pl/n/pt-16-nowy-pols/18785
  ( nie wiem czyja to zasluga ale czolg jest dobry )
  Uzbrojony będzie w armatę 120 mm zgodną ze standardami NATO.

  Na wieży PT 16 zamontowano zdalnie sterowany moduł ZSDU „Kobuz” z karabinem maszynowym kal. 7,62 bądź 12,7 mm.

  Czołg jest napędzany 1000 konnym Powerpackiem serbskiej produkcji, ale trwają prace nad Powerpackiem produkowanym w Polsce.

  Poprawiono stabilizację armaty oraz wprowadzono system dynamicznego pomiaru ugięcia lufy armaty (MRS).

  Waga 47,5 tony

  Prędkość max 62-70 km/h.

  **
  http://www.spidersweb.pl/2017/05/strategiczny-przeglad-obronny.html

 15. Maćko said

  http://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/305239898-Koncepcja-Obronna-Rzeczypospolitej-Polska-odpowiedz-na-zagrozenia.html
  Co chce kupić MON
  Główny strumień pieniędzy ma być skierowany do wojsk operacyjnych czy do armii zawodowej. Koncepcja Szatkowskiego zakłada modernizację obrony powietrznej, wzmocnienie artylerii, wojsk pancernych. Kładzie nacisk na budowę środków antydostępowych, czyli utrudniających działania agresora na terenie Polski. Przewidziano także rozwój wojsk cybernetycznych.
  Może to zabrzmi fantastycznie, ale armia będzie rozwijała m.in. broń laserową i elektromagnetyczną.

 16. Maćko said

  Szanowni uwazaja, ze bez armii Polsce lepiej?

 17. Re 6
  Tacy pierwsi z obydwu brzegów:

  https://i2.wp.com/www.rostonline.ro/wp-content/uploads/2017/01/hitler-stalin.jpg?fit=640%2C446

  Ja tam dokładnie nie wiem, czy mieli więcej wspólnego z obroną, czy z atakiem. Na pewno byli psychoszmatami. Na pewno byli kurduplami. Niektórzy twierdzą, że plemniki, które sprawiły ich poczęcie wywodziły się z plemnienia nochalopagusów.

  Czy wspomniany EUgeniusz strategii wojskowej w okupowanej i umęczonej Polsce (Izaak Singer? Antoni Macierewicz?) ma cosik nie teges?

  Proszę nie odpowiadać, to jest pytanie meretoryczne.

 18. Rycho08 said

  Powtórzę swój wpis z W.T. 49 (do p. Boydara)

  „A może warto spojrzeć na działania Macierewicza od tej strony. Odbudowuje siły zbrojne a nie może przecież powiedzieć, że robi to w obawie przed niemcami albo ukrainą – a wojsko będzie.
  Chyba nie podejrzewa go Pan, że jest takim imbecylem żeby obawiał się Rosji lub chciał na nią napadać.”

  Przyznam, że mam z tym problem. Czy Polacy mogą posiadać liczące się siły zbrojne bez wskazania jako wroga, Rosjan?
  Rosjanie, mądrzy ludzie, wiedzą doskonale, że to wojsko nie jest przeciwko nim, że to gra pozorów. A być może (?) tak potępiany Macierewicz dzięki temu wzmocni wojsko na tyle, że pohamuje ono zapędy naszych pseudo przyjaciół?
  (Szczecin… pozostaną w Polsce)

 19. Doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  Jak wpływał żydowski rewolucjonizm na historię świata opisał Michael Jones.

 20. Gazda said

  Ad 17: „Proszę nie odpowiadać, to jest pytanie meretoryczne”.
  Hulajdusznikowi chodzi tu chyba o pytanie retoryczne, ktore moze byc merytoryczne, lub nie.

 21. Ad 20:
  To była zamierzona gra słów. 🙂

 22. anonim said

  Panie Maćko nie zna się Pan…
  W PT-16 znaczy T72 nie wsadzi się 120mm nie wsadzi się automatu do scalonej amunicji bo nie ma miejsca w kadłubie…odporność ma na poziomie Syryjskich T72.
  Ogólnie to miś z picem na wodę…

  ps. Wielki Patriota Macierewicz mając od dwóch lat nieskrępowaną władzę w MON do tej pory nie doprowadził do zakupu nowej Izraelsko-Polskiej (według wkładu) amunicji rozdzielnego ładowania do naszych T-72 vel PT91 która przynajmniej dała by cień szansy na podjęcie walki z Rosyjskimi i Ukraińskimi mbt rodziny T.
  (+- 500mm penetracji)
  Widać dla Pana tak jak i dla pana Wojtasa utrzymywanie w linii amunicji technologicznie starszej od wozów w nią wyposażonych (ponad 40 lat dla 3BM9 z 300mm penetracji) jest normalnym patriotycznym podejściem…

 23. Boydar said

  Istotnie, nie mogą. Przynajmniej na razie. To do Pana Rycha (18)

 24. W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nielojalnie zachowały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.Ma swoją historię żydowski,bandycki rewolucjonizm.
  Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzacje handlu wojną i pokojem,odwołując się przy tym do ANTYPOLSKICH,bandyckich korzeni.
  Jest i druga strona medalu wynikająca z pojedynku USA-Chiny.
  W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ,którą opisał Song Hongbing doskonali się sztukę wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.
  Po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA?!
  Jest polski,katolicki filozof Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,który pozostawił po sobie POLSKIE LOGOS A ETHOS.Nie przez przypadek ewolucyjne osiągnięcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ opisał w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA i wyeksponował CYWILIZACJĘ ŻYDOWSKĄ nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Wpływ żydowskiego rewolucjonizmu na historię świata opisał Michael Jones.Doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  Dzisiejszy problem to wyjście ze spadku po walce ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM.

 25. Zerohero said

  Artykuł to zbiór niczym nieuzasadnionych hipotez. Słabo.

 26. AlexSailor said

  „Macierewicz dąży do wzmocnienia armii polskiej”

  Muhmm, tak.

 27. Rycho08 said

  Panie Boydarze (23)

  Dzięki, rozumiem..

 28. Maćko said

  22. Panie Anonim.

  Zazwyczaj Anonim to ktos podly, osoba która donosi na kolegów albo dokument zawierajacy taka tresc.
  Ale to nie znaczy, ze dany anonim musi byc równiez gluptasem.

  Z pana blyskotliwymi uwagami prosze sie zwracac do autora artykulu a nie do mnie. Jasne i proste?

  Pozdrawiam.

 29. anonim said

  Panie Maćko.
  Czyli chce Pan powiedzieć że mijam się z prawdą lub że ordynarnie kłamię?
  A i by mieć prawo do komentowania muszę założyć konto na neonie lub tez na niezależnej od rozumu?

  ps. w internetach niema anonimów…to je sarkazm

  Pozdrawiam.

 30. Maćko said

  PAnie A… powiedzmy, ze za zydokomuny oberwalomisie pare razów i razy z winy anonimowych donosicieli, wiec anonimów ani nicków nie lubie.
  Kazdy Polak, Lemek, Chachel czy inna Osoba moze sie ukryc za milej brzmiacym i odrazy nie budzacym slowianskim imieniem.
  Antek, Bartek, Czesiek, Dragomir, Eh… nie ma na E… Etc..
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Męskie_imiona_słowiańskie

  Co do amunicji, to… nie znam sie, choc w T54 baraszkowalem czasami, buldozerem demolowalem a w okrecie podwodnym leb sobie rozbijalem… nawet po Warszawie lazilem.. ORP zreszta.
  ..
  Ten teks panu A… sie nie podoba?
  Niewątpliwie, ciekawostką tegorocznych targów przemysłu obronnego MSPO 2016 w Kielcach, był zaprezentowany przez Polską Grupę Zbrojeniową demonstrator nowego polskiego czołgu PT 16.

  Czołg ma być efektem modernizacji czołgów T 72 oraz PT 91 „Twardy”.

  Uzbrojony będzie w armatę 120 mm zgodną ze standardami NATO.

  Na wieży PT 16 zamontowano zdalnie sterowany moduł ZSDU „Kobuz” z karabinem maszynowym kal. 7,62 bądź 12,7 mm.

  Czołg jest napędzany 1000 konnym Powerpackiem serbskiej produkcji, ale trwają prace nad Powerpackiem produkowanym w Polsce.

  Poprawiono stabilizację armaty oraz wprowadzono system dynamicznego pomiaru ugięcia lufy armaty (MRS).

  Waga 47,5 tony

  Prędkość max 62-70 km/h.

  Czołg PT 16 zaprezentowano w bardzo modnym ostatnio kamuflażu pixelowym.

  Autor tekstu: Andrzej Skolik

 31. anonim said

  Więc możemy rozbić to na jakieś…pierwiastki.
  W PT-16 vel PT91 vel T72 nie damy rady wsadzić automatu do scalonej amunicji kalibru 120mm jest to fizycznie niewykonalne pozostaje nam wiec gimnastyka ala T54 co z tak długim pociskiem też będzie awykonalne przy zachowaniu akceptowalnej szybkostrzelności. Możemy też zaadaptować dostępne „z półki” rozwiązanie ukraińskie czyli moduł bodajże Burłak z automatem z tyłu wieży na kilkanaście (niepomne ile) pocisków co też jest niezbyt akceptowalne z racji właśnie małej jo. problemów z chłodzeniem tak przykrytego silnika oraz wagi dodatkowej osłony balistycznej by ten moduł miał jakiekolwiek szanse przetrwania na polu walki. Mogliśmy to zrobić od dekady…ale jakoś nikt się nie pali na to.
  Osłona balistyczna PT16 vel…cośtam pozostała bez zmian tak dokładnie tak bez zmian czyli tak jak wcześniej pisałem na poziomie Syryjskich T72 plus skądinąd bardzo dobry Polski pancerz reaktywny ERAWA (też wiekowy ale nikt nie pali się do rozwijania)
  Jedynie wymiana armaty na 120mm daje jakieś nadzieje gdyż siłą rzeczy wiąże się z usunięciem Słowackich 125tek ze swym słynnym Średnim Błądzącym Punktem Trafienia czyli mówiąc obrazowo totolotkiem przy strzelaniu w ruchu i nie tylko.

  Mówiąc krótko zanosi się na całkowicie niepotrzebne wydanie o wiele większych środków niż wystarczające do zachowania średniej wartości bojowej czołgów T-72 vel PT91. Czołgom tym przede wszystkim brakuje amunicji zdolnej do skutecznego porażenia swych rówieśników wiekiem ze wschodu (gdyż T80 i T72b będą głównym środkiem ewentualnego ataku) to plus nowa termo i noktowizja być może też nowy powerpack i ewentualne wzmocnienie osłony reaktywnej były by wystarczające do stworzenia tego mitycznego Wozu Wsparcia Ogniowego którym karmiło nas PO w czasie swoich rządów.
  Wygląda jednak na to że PiS taktownie głupotę tą przemilcza i zamiast złapać króliczka w wyżej wymieniony sposób będzie go gonił by finalne z gówna bata nie ukręcić i oddać wojska pancerne WP w gorszym stanie niż je przejął.
  Niezmiennie zgodnie z linią prawdziwych nadzorców terytorium między Odrą a Bugiem.

 32. Zerohero said

  Zdjęcie przedstawiające „pierwsze damy NATO”. Zwracam uwagę na „damę” w głębi. Tak. To pedał.

  http://ram.neon24.pl/post/138673,kon-senator-kaliguli-i-first-lady-gauthier-destenay

  Tajemnicą poliszynela są ciągoty Macierewicza. Nic dziwnego, że ten dewiant tak gorliwie głosi wartości atlantyckie.

 33. Maćko said

  31. Pan anonim to sie niby skad zna na czolganiu? I to lepiej niz producenci czolgów?

  Skad czytelnik moze wiedziec, ze to nie androny te pana anal-izy?
  No skad???
  😉

  Pozdrawiam
  MACIEK

 34. anonim said

  Pan anonim zna się na Bumelo…znaczy Bumarowaniu to i interesuje się co za Bumela nowego Bumar MONowi wciska…bo i szanse z racji wieku ma większe by w owym bumelu się znaleźć.
  Pan Maciek z racji wieku pewnie nie to i się nie przejmuje 🙂

  Pozdrawiam.

 35. Maćko said

  34. A… Dziekuje za pozdrowienia.

  Hmmm… na bumelowaniu to ja sie tez dobrze znam, ale to raczej nie to samo co Wacpan ma na mysli…. sluzba wojskowa to rzeczywiscie nie dla mnie, ani gupich ani rozkazów nie toleruje, a juz gupich rozkazów to w ogóle, wiec dlugo bym w szeregach nie przetrwal… no ale tez i ryzyko byloby male szeregowania, raczej szfrowania a tam rozluznienie panuje zazwyczaj a rygory nie wcale som gupie. ..

  Niestety nie znam sie na czolgach aktualnych w ogóle, wiec biuletyny mendialne tylko polykam, zasilane sekretnie przez moje „sluzby wywiadowcze” z Polski. Ale… wiesci szly, ze zrobiono nowa wiezyczke, moderna i plaska, w kórej to, byc moze, rzeczony magazynek sie pomiesci. Ne wim, Pane.

  ( pan Yad dawno juz nie szalal po Gojufce, ale gdyby znowu jego niewycwiczona jeszcze uwage przyciagnely rzeczone „sluzby” to spiesze doniesc anonimowo, ze chodzi o emeryta majacego czas na sluchanie i czytanie i donoszenie krewnemu z sinej dali co w trawie piszczy. Proste? No to teraz spoko )

  Uklony.

  P.S. Jak do Pana napisze per Panie Donosie to bedzie jeszcze gorzej, nieprawdaz? Tak tylko sie pytam, dla zasady, tym bardziej, ze, podobno, nie ma glupich pytan. :-))))))))))))))))))))

  P.P.S. Pewien kraj, który tez glupio gupil bezuzyteczne F16, nie ma wlasnego przemyslu splonek do nabojów do broni recznej czy lekkiej, i sprowadza je z USA. Bywalo wiec, ze na „szczelnicy” trza bylo walic z .050 bo innych nabojów nie bylo ( .22 to zadna frajda) a nie bylo bo statek ze splonakami sie opóznil… Polska pewno sama takie produkuje. Ale czy inne to juz sie pytom….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: