Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Jątrzyciele bez końca…

Posted by Marucha w dniu 2017-06-01 (Czwartek)

Mamy nowy festiwal histerii antyrosyjskiej w Polsce. Ekshumacje smoleńskie dowiodły, że w trumnach niektórych ofiar były szczątki innych ofiar.

„Barbarzyństwem Rosjan” przeraził się nawet pan Radek Sikorski, który pokajał się, że niesłusznie krytykował Macierewicza za ekshumacje smoleńskie.

Histerię z „barbarzyńskim potraktowaniem przez Rosjan ciał ofiar katastrofy smoleńskiej” nakręca już nie tylko „Gazeta Polska” i media jej pokrewne.

Pewien poseł PiS ogłosił, że jego żona powinna przeżyć katastrofę smoleńską, ponieważ Robert Kubica przeżył katastrofę samochodu rajdowego jadącego z prędkością 300 km na godzinę. A więc zdaniem pana posła dowodzi to, że w Smoleńsku dokonano zamachu.

Poza tym fakt znalezienia w trumnie jego żony i innych ofiar obcych szczątków ma świadczyć o celowym upokorzeniu przez Rosję ofiar katastrofy smoleńskiej, zwłaszcza generałów.

„Myślę, że to rodzaj symbolicznej zemsty na NATO-wskich generałach” – stwierdził pan poseł, chociaż jego żona nie była generałem. Wydaje się, że jątrzeniu ze strony PiS w sprawie Smoleńska nie ma końca i przybiera ono coraz bardziej makabryczne formy.

Gdyby ktoś z tych ludzi chciał pomyśleć logicznie i bez emocji, to by sobie przypomniał, że po katastrofie samolotu LOT w Lesie Kabackim (9 maja 1987 roku) identyfikacja ofiar trwała wiele tygodni. Prawie żadne ze zwłok ofiar tej katastrofy nie było zachowane w całości. Większości z nich nie udało się zidentyfikować i dlatego pochowano je w zbiorowej mogile na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie w kwaterze E XVIII 1. Tylko niektóre z ofiar – których zwłoki zidentyfikowano – pochowano na cmentarzach w rodzinnych miejscowościach.

Ofiary katastrofy smoleńskiej też można było pochować w zbiorowej mogile i tak byłoby nawet godniej. Ale taki zbiorowy pochówek byłby równoznaczny z zasypaniem podziałów politycznych i niemożliwością jątrzenia. W stosunku do ofiar z własnego obozu PiS poszedł drogą budowy narodowego mitu – tablic pamiątkowych i pomników. Pewnego generała pochowano nawet podwójnie – na Powązkach i Jasnej Górze, o pochówku na Wawelu już nie mówiąc.

Regułą przy wypadkach lotniczych jest to, że zwłoki ofiar są przeważnie pokawałkowane i okaleczone (zresztą przy wypadkach samochodowych i kolejowych też się to zdarza). Ich identyfikacja trwa czasem wiele tygodni, a nawet miesięcy. Dokładnych badań genetycznych nie da się bowiem przeprowadzić szybko.

Tymczasem po katastrofie smoleńskiej postawiono stronie rosyjskiej termin dwutygodniowy, bo trzeba było zorganizować manifestacyjne pogrzeby państwowe w Warszawie i na Wawelu. W takiej sytuacji identyfikacja ofiar musiała być prowadzona pobieżnie i nie można było uniknąć pomyłek oraz nieumyślnej zamiany szczątków. Gdzie więc tutaj jest to „barbarzyństwo” strony rosyjskiej?

Rusofobia polska jest chorobą nieuleczalną i ciągle potrzebuje paliwa do podtrzymania ognia. Tym paliwem od 1989 roku był Katyń (chociaż wtedy Rosja uznała swoją odpowiedzialność za tę zbrodnię), a od 2010 roku jest nim Smoleńsk, który będzie eksploatowany w nieskończoność zgodnie z tym, co powiedział krótko po katastrofie smoleńskiej pewien wysoko dzisiaj postawiony działacz PiS (obecnie w randze wiceministra).

A powiedział on przy świadkach tego samego dnia, kiedy pierwsze trumny ofiar katastrofy smoleńskiej przywieziono do Warszawy, że polska prawica musi uczynić ze Smoleńska swój „nowy mit założycielski”. I uczyniła.

Tylko kto tutaj wykazuje się barbarzyństwem wobec ofiar wypadku samolotu rządowego z 10 kwietnia 2010 roku? Rosyjskie służby medyczne, którym nie dano czasu na przeprowadzenie kompletnych badań genetycznych szczątków ofiar czy ci, którzy uczynili ze śmierci tych ofiar „nowy mit założycielski” Prawa i Sprawiedliwości?

Rusofobia polska (głównie prawicowa) jest nie tylko chorobą nieuleczalną i narzędziem w rękach cynicznych polityków, ale objawem braku suwerenności Polski.

Tak jak histeria antyamerykańska i antyniemiecka, wybuchająca od czasu do czasu w PRL z inspiracji ambasady ZSRR, była objawem braku suwerenności tamtej Polski, tak histeria antyrosyjska – rozniecana obecnie przez „obóz niepodległościowy” na służbie amerykańskiej – jest objawem braku suwerenności Polski solidarnościowej.

Bohdan Piętka
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 91 do “Jątrzyciele bez końca…”

 1. Damastes87 said

  Niestety dla tępych ogłupiałych rusofobów jest to nowa doskonała pożywka i kolejny dowód na to jaka to niby Rosja zła i okrutna jest.

 2. Zerohero said

  Poziom propagandy antyrosyjskiej od wielu lat jest wysoki, a generalnie propaganda nie cofa się przed ŻADNYM kłamstwem. Mieliśmy bronie masowego rażenia w Iraku, donoszono o rosyjskich terrorystach kastrujących Ukraińców, o Asadzie gazującym dzieci. Rosjanie mieli dokonywać poważnych cyberataków na państwa NATO. Oczywiście dowodów brak, ale „przecież każdy wie” …. itd. itd…..
  PiS ustalił już oficjalnie, że w Smoleńsku był zamach. Mija czas, dowodów nie ma. Kołtuństwo smoleńskie powoli traci wzwód, ale oto naczelni nekrofile wyciągają kolejny powód do podniet. Zbeszczeszczenie zwłok. Pojawia się natychmiast narracja, że to nie wybryk albo pomyłka konkretnych osób. To jest niepodważalny dowód na odwieczny, antyludzki charakter rosyjskich podludzi. Słowo „barbarzyństwo” jest tu odmienianie przez wszystkie przypadki, padają sformułowania nt. niższej, gorszej, prymitywnej cywilizacji rosyjskiej. Kacapy, mongoły, zapijaczeni podludzie. Nie ma swobody interpretacji. Zbeszcześcili bo są Rosjanami.

  I jak tu nie podejrzewać, że rządzący III RP dewianci sami pomieszali te zwłoki albo po prostu zmyślili to od początku do końca? Oni nie są zaszokowani traktowaniem zwłok. Oni są rozradowani korzystną dla nich atmosfera. Lubią to.

  A co do barbarzyństwa. Kumple bydlaków z PiS dokonują jego aktów w Donbasie:

  a młode żydówki (czyli rodaczki aktywu PiS) kilka lat temu rysowały pozdrowienia dla palestyńskich dzieci na amunicji kalibru 155 mm. Głosiły one „umierajcie w pokoju”.

  Bardzo dobrze, że Gospodarz przegonił ścierwo podpisujące się Marta1973. Ścierwo wyraziło niedawno satysfakcję z kolejnego wyrzutu szamba smoleńskiego, drwiło i śmiało się nam w twarz. Tak wygląda sztucznie „oburzony” psychopata. On nie potrafi ukryć radości z nieprzyjemnej sytuacji działającej na ich korzyść. Natychmiast przeliczają tragedię na zyski.

 3. Siggi said

  Tu product chorego łba,jemu już nic nie pomoże,nawet Ziemba mu tego nie powie.
  http://benevolus.salon24.pl/782805,trwa-zmowa-milczenia-zachodu-w-sprawie-smolenska

 4. Stan said

  Ja skromie chciałbym tylko zapytać?
  Gdzie tu są złamane prawa wiary chrześcijańskiej, jeśli zwłoki innej osoby zostały pochowane razem???

  Przecież oni lecieli razem, najwyższa świta „polskiej elity” i mieli też jeden,
  wspólny cel — oddać hold poległym w Katyniu.

  Przecież oni wszyscy będą sadzeniu niezależnie od tego, czy ciało zostało pochowane razem
  z „przyjaciółmi politycznymi”, czy też sa sami w trumnie.

  A może dzisiejsze „elity polityczne” myślą inaczej, ze Pan Bóg nie połapie się z tymi
  zwłokami i przedłuży wydanie wyroku na Sadzie Ostatecznym lub tez nie będzie w stanie podjąć decyzji??

  „Po katastrofie samolotu LOT w Lesie Kabackim (9 maja 1987 roku) identyfikacja ofiar trwała wiele tygodni. Prawie żadne ze zwłok ofiar tej katastrofy nie było zachowane w całości. Większości z nich nie udało się zidentyfikować i dlatego pochowano je w zbiorowej mogile na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie w kwaterze E XVIII 1. Tylko niektóre z ofiar – których zwłoki zidentyfikowano – pochowano na cmentarzach w rodzinnych miejscowościach.”

  Wiec gdzie tu jest ten problem??
  Czy też zasady wiary chrześcijańskiej są inne dla „elit politycznych”???

  A dlaczego kościół jako instytucja nie zabierze jasnego głosu w tej sprawie,
  aby nawrócić się i rozpocząć proces leczenia i łączenia Narodu Polskiego zgodnie z zasadami wiary chrześcijańskiej?

  Jakże proste pytania, a odpowiedzi brak.

 5. Marcin said

  Każdy gazetopolak wie że ruscy maczali w tym paluchy bo wybijali okienka wraku przed usunięciem go. A bomba też była tylko że z tłumikiem.

 6. Echtam said

  Smolensk, czyli drabina do kariery dla wielu hien. Jesli w/g Kopacz Polacy mieli pelny wglad i partycypowali w kazdej fazie dochodzenia, laczne z kopaniem Smolenska na 1m w glab, to skad ta pewnosc ze szczatki ludzkie pomierszali Rosjanie, a nie partycypujacy Polacy?

 7. Bendin said

  W mojej ocenie… mam wrażenie, że albo te trumny nie były w ogóle w Rosji i to nasze „stare kiejkuty” dokazują, albo już na etapie 2010 Amerykanie (!!!) szykowali się do wojny.

 8. Marucha said

  Re 4:
  To jest non-issue.
  Temat o zerowym znaczeniu.

  Nikt nigdzie nie podnosił żadnych wątpliwości odnośnie pochówku zbiorowego z punktu widzenia Kościoła. Nikt nie wyrażał najmniejszych obaw o ewentualne łamanie praw i obyczajów Kościoła.
  Więc nie wiem, o co Pan walczy i kogo chce przekonać.

  Takie pochówki to żadna nowość, zwłaszcza od chwili pojawienia się materiałów wybuchowych.

 9. peacelover said

  dali by wreszcie tym biednym ofiarom spokoj !!!

  …ale jak mozna wymagac czego takiego od chazarskiego bydla !!!??

 10. witek said

  Ksiądz Błaszczak zmienia swoje zeznania.
  Ciekawe co powie za następnych kilka lat?

  kilka lat temu mówił:

  Nie mam najmniejszych wątpliwości. Dokonano ogromnego wysiłku dla zachowania najbardziej uczciwej metody identyfikacji ciał. Ten proces mógł trwać bardzo długo, ale Rosjanie, mając doświadczenie wielu katastrof lotniczych, we współpracy z polską grupą, naszymi patologami, ekspertami od kryminalistyki, przeprowadzali z wielką starannością cały proces identyfikacji, który rozpoczynał się od momentu dostarczenia materiału zdjęciowego, genetycznego, od opisów, które powstały w momencie przesłuchiwania rodzin. To wszystko wprowadzane było do programu komputerowego, który zbierał w całość wszystkie informacje. To jest, oczywiście, tylko jedno z narzędzi, bo jednak w końcu ważne jest zobaczenie na własne oczy. Po identyfikacji, potwierdzonej dokumentami podpisanymi przez najbliższych lub osoby przez nich upoważnione, ciało było natychmiast oznaczane nazwiskiem pisanym na pasku. Taki sam pasek był również w dokumentacji. Pytanie o sekcje mnie po prostu zdumiewa, doprawdy nie wiem, czemu ma ono służyć. Nie znajduję sensu ekshumacji. Mam w pamięci obraz tych dwóch ciał, o których ekshumacji się mówi, i nie mam tu żadnych wątpliwości.”

  Teraz pamięć mu wróciła?

  Rosjanie jasno wyznaczyli nam granicę i nie dopuszczali nas do ciał. Nie przyszło nam jednak do głowy, że mogą być aż tak nieuczciwi. Byłem przy zamykaniu trumien, ale wtedy szczątki były już zamknięte w czarnych workach”

 11. witek said

  Ksiądz Henryk Błaszczyk:

  W kadencji 2012–2016 zasiada w Radzie Krajowej Władz Stowarzyszenia Wspólnota Polska[19]. Wchodzi w skład Rady Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie[20]. Jest Członkiem Rady Nadzorczej Fundacji Misja Medyczna[21] oraz Fundacji Szpitalniczej Świętego Krzyża Bene Factum[22]. Jako osoba proponowana przez Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej wchodzi w skład Komisji ds. działalności organizacyjnej XIII kadencji ZG ZOSP RP[23]. Przewodniczył w 2008 Misji Medycznej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w zniszczonej wojną Gruzji[24]. Uczestniczył w polskiej misji medycznej w dotkniętym w 2010 trzęsieniem ziemi Haiti[25][26]. Pełnił rolę duszpasterza bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 podczas identyfikacji ciał w Moskwie[27]. Rektor, zorganizowanej z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota Polska oraz Ministerstwa Zdrowia w lipcu 2011, misji medycznej na Ukrainie i w Mołdawii[28]. Postanowieniami prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego odznaczony został 5 maja 2009 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[29][30] , 31 maja 2006 Złotym Krzyżem Zasługi[31][32]. Odznaczony Krzyżem Pro Piis Meritis Zakonu Maltańskiego. W 2011 odznaczony Złotą Odznaką „Za zasługi w pracy penitencjarnej”[33], w 2008 za ratowanie życia i mienia Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”[34]. W 2009 otrzymał nagrodę Ministra Zdrowia RP im. błogosławionego Gerarda w kategorii osób i instytucji wspierających[35] oraz Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego[36]. W 2014 został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Wynalazczości nadanym przez Komisję Odznaczeń Królestwa Belgii[37].
  Pozostałe informacje
  17 lutego 2001 został członkiem Towarzystwa Opieki nad Zabytkami[38]. W 2003 uzyskał licencję sędziowską stopnia „0” sędziego ogólnosportowego Polskiego Związku Motorowego[39]. Natomiast 8 czerwca 2003 zdobył patent sternika motorowodnego Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego[40].

  ciekawe czy ma czas na takie „pierdoły” jak spowiedź święta czy Msza?

 12. Stan said

  Ad: 8 Marucha
  Szanowny Panie Marucha. Ja nie walcze, zadaje proste pytania.
  Mowienie juz 10 lat na ten sam temat jest „zgroza do nieba”.

  Apeluje, aby dać spokój „duszom” ofiar ludzi, którzy zginęli w tragedii smoleńskiej.
  Dzisiejsze „elity” niech się modlą za ich dusze, a nie rozgrzewają ciągle konflikt od nowa,
  dzieląc tym samym społeczeństwo i zadając rany rodzinom poszkodowanym.

  A dlaczego kościół jako instytucja nie zabierze jasnego głosu w tej sprawie i zakończy ten konflikt?

 13. Michał said

  Chrzań się Pan ze swoimi materiałami z Gówna Wyborczego albo WSI24.
  Widziałeś Pan kiedy szczątki po katastrofie lotniczej, wymieszane z ziemią, trawą, mchem, gruzem, patykami?
  Wiesz Pan ile czasu potrzeba, aby takie szczątki JAKO TAKO zidentyfikować?
  Wiesz Pan ile czasu dano na to Rosjanom? Zdaje się, że tyle, żeby nabrać na łopatę i wrzucić do trumny.

  Rosjanie zrobili błąd.
  Zamiast porywania się na wykonanie niewykonalnego zadania powinni pszekom kazać się odpierdolić i niech sami zajmą się szczątkami.

  W ogóle skąd wiadomo, że to zrobili Rosjanie? Bo żydowskie parchy z Wyborczej tak mówią?
  Te załgane chuje śmieją mówić o PRAWDZIE?
  Admin
  ————–

  Od kilku dni opinia publiczna informowana jest o profanacji zwłok ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Dzięki ekshumacjom wiemy już, że ciała zostały potraktowane przez Rosjan w sposób urągający przyzwoitości. Wrzucano je do trumien przemieszane, kilka głów do jednej trumny, kilka nóg do drugiej. Byle waga się zgadzała. Śmieci i niedopałki rzucone na ciała dopełniają tego makabrycznego obrazu. Tak Rosjanie potraktowali Polaków, a zrobili to, bo wiedzieli, że mogą. Wiedzieli, że nikt trumien w Polsce nie otworzy. Obiecała im to Ewa Kopacz, czyli ówczesna Minister Zdrowia reprezentująca w Rosji Rząd RP. Pakt z diabłem został podpisany, a prawda miała nigdy nie wyjść na jaw.

  Prawda ma jednak to do siebie, że w końcu zawsze wygra z kłamstwem. Po siedmiu latach mleko się rozlało i pod tyłkami decydentów z Platformy Obywatelskiej zaczęło się nieźle fajczyć. Jak wytłumaczyć Polakom, że kłamstwem był namalowany przez Ewę Kopacz obrazek polskich i rosyjskich patomorfologów pracujących ramię w ramię nad identyfikacją każdego, najmniejszego nawet skrawka ciała znalezionego na miejscu katastrofy? I nie chodzi nawet o badania DNA, dzięki którym siedem lat temu można było prawidłowo dokonać identyfikacji, tak jak ma to miejsce podczas obecnych ekshumacji. Chodzi o to, że nie da się w żaden sposób usprawiedliwić wrzucania do jednej trumny kilku głów lub miednic. To jest oczywisty dowód, że nie tylko nie przeprowadzono wymaganych badań, ale wręcz potraktowano szczątki jak śmieci. Zgarnięto je na kupę, przemieszano, wpakowano do worków, owinięto sznurkiem i załadowano do trumien. Potem Ewa Kopacz odegrała cyrk w polskim Sejmie, a rodziny, które domagały się prawdy potraktowano z buta. Taka to była wolność, równość i demokracja.

  Pierwszy pomysł Platformy Obywatelskiej na zrzucenie z siebie odpowiedzialności był taki: nie można było dokonać identyfikacji, bo zwłoki były w strasznym stanie. Idiotyzm tej narracji po prostu bije o oczach. Czy dziś ciała są w lepszym stanie niż siedem lat temu? A jednak udaje się dokonać identyfikacji, więc tak samo udałoby się dokonać jej siedem lat temu. Ale Platforma wolała podlizywać się oficerowi KGB niż zadbać o godny pochówek Polaków.

  Kolejnym pomysłem na zrobienie Polakom wody z mózgu była opowieść o rzekomej tradycji chowania ofiar katastrof lotniczych we wspólnym grobie. Jest to kolejna bzdura, którą łyknie tylko i wyłącznie leming ogłupiony codzienną porcją manipulacji serwowanej przez TVN i „Gazetę Wyborczą”. Otumaniony leming niczego bowiem nie weryfikuje i dlatego nie wie, że rzekomy zwyczaj wspólnych pochówków ofiar katastrof lotniczych to po prostu bujda. Sprawdźmy jak było po katastrofie w Lesie Kabackim. Zwłoki zidentyfikowanych 121 ofiar katastrofy zostały pochowane w indywidualnych grobach. W zbiorowej mogile spoczywają wyłącznie szczątki 62 osób, których nie udało się zidentyfikować. Nie wierzycie, lemingi? No to macie cytat ze swojej ulubionej gazetki z 9 maja 2017 roku : „Ciała były zmasakrowane, żadne nie zachowało się w całości. Udało się zidentyfikować 121 ofiar katastrofy. Nierozpoznane szczątki 62 pozostałych osób złożono we wspólnej mogile na Cmentarzu Północnym.”

  http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,21782535,30-rocznica-katastrofy-w-lesie-kabackim-dobranoc-czesc.html

  Po tych dwóch idiotycznych próbach zmanipulowania opinii publicznej ruszyła narracja trzecia. Według niej za profanację zwłok odpowiada wyłącznie prokuratura, a rząd PO jest czysty jak dziewica po kąpieli w oślim mleku. Przesłuchiwana w Prokuraturze Krajowej Ewa Kopacz uczepiła się tej narracji jak pijany płota, a z odsieczą pospieszyła jej dziennikarka „Gazety Wyborczej”, Dominika Wielowieyska. I teraz dochodzimy do najbardziej parszywej manipulacji, którą próbuje się karmić opinię publiczną, żeby wybielić zakłamanych polityków Platformy Obywatelskiej. Warto bliżej przyjrzeć się temu, co zrobiła pani Wielowieyska, bo to jest doprawdy manipulacja rodem z podręcznika komunistycznego agitatora.

  Pani Wielowieyska zmieściła wczoraj taki oto tweet: „W Moskwie w kwietniu 2010 sprawy nadzorował prok. Marek Pasionek. Za wszystkie czynności odpowiada prokuratura”. Pod wpisem został zamieszczony link do artykułu ze strony tvn24.pl z 2016 roku. Warto zatem zajrzeć do tego artykułu i sprawdzić, co tam napisano. Przytoczona jest tam wypowiedź mecenasa Rafała Rogalskiego reprezentującego część rodzin ofiar katastrofy, który z tego względu miał dostęp do akt sprawy. Oto, co mówi mecenas Rogalski: „W zasadzie, na podstawie znajomości akt mogę powiedzieć, że Pasionkowi reglamentowano wiedzę na temat czy to ustaleń między stroną polską, a rosyjską, czy to bieżących ustaleń śledztwa. (…) Pełną władzę nad śledztwem smoleńskim miał ówczesny szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej, generał Krzysztof Parulski. Pasionek był niejako skazany na łaskę Parulskiego, który jego rolę nadzorczą chciał zmarginalizować, zwłaszcza wobec krytycznej oceny wielu czynności w pierwszych dniach katastrofy.”

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/katastrofa-smolenska-kto-winien-braku-sekcji-zwlok-ofiar,688610.html

  Już zatem z samego artykułu zalinkowanego przez Dominikę Wielowieyską wynika, że prokurator Pasionek nie miał wpływu na dokonywane czynności i nie mógł ich we właściwy sposób nadzorować. Czy pani Wielowieyska w ogóle przeczytała tekst, który według niej ma stanowić dowód na lansowaną przez nią tezę o winie prokuratora Pasionka? Chyba nie przeczytała. Wystarczył jej tytuł „Co Pasionek zrobił sześć lat temu ws. ekshumacji?”, żeby przeprowadzić na twitterze propagandową szarżę ślepej kobyły. I jak to bywa z szarżującą ślepą kobyłą – jedyne, co się pani Wielowieyskiej udało, to przywalić pustym łbem w mur, aż huk poszedł. Internauci zrobili z tej manipulatorki miazgę przytaczając fakty, które narrację ślepej kobyły z „Gazety Wyborczej” roznoszą w puch. A jak wyglądają fakty? Wyglądają tak.

  Prokurator Marek Pasionek to jeden z najlepszych polskich śledczych, który otrzymał wiele odznaczeń za osiągnięcia w walce ze zorganizowaną przestępczością. Pasionek pełnił funkcję zastępcy Zbgniewa Wassermana na stanowisku koordynatora służb specjalnych, a po Katastrofie Smoleńskiej domagał się rzetelnego jej wyjaśnienia i starał się uzyskać w tej sprawie pomoc Amerykanów. Został za to odsunięty od śledztwa, zrobiono na niego nagonkę i oskarżono o informowanie o przebiegu postępowania agentów służb innych państw, m.in. FBI. Prokurator Pasionek został jednak oczyszczony z absurdalnych zarzutów zarówno przez prokuraturę, jak i przez sąd dyscyplinarny dla prokuratorów. Za rządów Platformy zdegradowano go do pozycji szeregowego prokuratora, ale po dojściu do władzy Prawa i Sprawiedliwości został mianowany zastępcą Prokuratora Generalnego oraz stanął na czele specgrupy prokuratorów, której zadaniem jest ponowne poprowadzenia śledztwa w sprawie okoliczności katastrofy w Smoleńsku. I to prokurator Pasionek wydał postanowienie o przeprowadzeniu ekshumacji, dzięki którym dowiedzieliśmy się o profanacji zwłok i kłamstwach Ewy Kopacz.

  Za decyzję o przeprowadzeniu ekshumacji prokurator Pasionek był opluwany przez medialną szczujnię, a dziś ta szczujnia próbuje uczynić go odpowiedzialnym za skandaliczne potraktowanie zwłok ofiar Katastrofy Smoleńskiej. I temu właśnie ma służyć szarża ślepej kobyły Wielowieyskiej. Szarżująca Wielowieyska ma wmówić opinii publicznej, że winny jest prokurator, któremu za rządów PO uniemożliwiono rzetelne przeprowadzenie śledztwa, i który dopiero teraz ma możliwość przeprowadzić postępowanie w sposób prawidłowy. Szarżująca kobyła ciągnie propagandowy wózek z napisem „wina PiS-u” i z tego wózka rozrzuca gnój ku uciesze odmóżdżonych lemingów.

  Powiem tak: postępowanie pani Wielowieyskiej jest tak obrzydliwe, że w słowniku ludzi cywilizowanych brak słów, aby je właściwie określić. Mam nadzieję, że ta ślepa kobyła walnie kiedyś w mur z takim hukiem, że już się po tym nie pozbiera.

  Całość tutaj:
  http://wprawo.pl/2017/06/01/studium-manipulacji-czyli-szarza-slepej-kobyly-wielowieyskiej/

 14. Duszom zmarłych nic ekshumacje nie zaszkodzą, to raz
  Wszelkie źle wykonane czynności śledcze, złe badania, mataczenia w śledztwie, utrudnianie śledztwa są działaniami kryminalnymi i powinny pociągać do odpowiedzialnowści karnej…
  Nie chodzi o Rosjan tylko Polaków, polskie podpisy na dokumentach, polska prokuratura i śledczy…
  Powinni być aresztowani, przesłuchani i osądzeni aby uciszyć opinie publiczną…
  Wszystkie osoby, które z drugiej strony, przedstawiały fałszywe teorie i niby-fakty a było tych teorii z 10 powinny być zbadane kryminalnie..ale akurat oni dzis są u władzy i nie wiem czy prokuratura będzie mieć odwagę sprawdzić np p Jarosława czy p Macierewicza..
  Ja sam miałem nieprzyjemność spotkać się z p Macierewiczem dwa razy w Ottawie..
  w tym człowieku nie ma woli aby szukać prawdy, lecz tylko cele polityczne naznaczone przez nieznanycjh osobników…okazuje sie byli to osobniicy z kręgów żydomasońskich amerykańskich.
  Sprawa smoleńska niewiele się różni od wydarzeń 9/11 2001
  Całe sledztwo amerykańskie zostało zblokowane od początku, zmataczone i ogłoszony Oficjalny Raport 9/11 urągą logice… a każdy kto próbował lub próbuje wyświetlic fakty jest terroryzowany przez agendury rządowe i pozarzadowe faktycznie rządzace Amerykanami.
  Wszelkie wolności obywatelskie znikły po 9/11
  I niech no nam ktoś wyjaśni na tym forum, zgrai madrali jak sam Marucha, co i jak było w 9/11?
  Rzygać się chce na te gadki pseudo-polityków, pseudo-naukowców, dziwnych Maruchów i blogerów…
  Prawda dzisiejszego świata to coś więcej niż ludzie ludziom zgotowali ten los.
  Tak jak 9/11 nie Muzułmanie zniszczyli Wieżowce tak i Smoleńsk nie był zniszczony przez Rosjan ani samolot germanwings nie został unicestwiony, przez młodego pilota.24 marca 2015
  Tam szczątki ofiar wygrzebywano z gleby łyżeczkami! Nie znaleziono ani silników ani nawet jednego buta!

  Jeszcze raz wzywam was aby jaki prawdziwy naukowiec wyjaśnił nam wszystkim,
  Jak aluminiowe samoloty zrobiły te dziury wlotowe do budynków, ze nawet te skrzydłą na całej rozpiętości pocieły stalowe belki nośne w scianie wlotowej?
  Jeśli tego nie wyjaśnicie nie bierzcie się popaprańce do jakiej innej dyskusji dziwnych wypadków, aby taka dyskusję spaprać!

 15. Pinxit said

  14
  Stanislaw

  Wyświetlanie holograficzne.

  Pokaz odbywa się w sali gimnastycznej przy dziennym świetle.

  Obrazy są wyświetlane specjalnym aparatem dającym efekt trójwymiarowy.

  To przekracza wszelka wyobrażenie, bo oczywiście na sali nie ma ani jednej kropli wody i tym bardziej wielorybów!!

 16. Pinxit said

  13
  Stanislaw
  Przepraszam, nie przeszedl ten hologram z wielorybem:

  Projection holographique

 17. Marucha said

  Re 12:
  Powiedziałem już raz, wyraźnie, że porusza Pan i drąźy nieistniejący temat.

  Kościół nie ma się o czym wypowiadać, bo nikt nie ma wątpliwości, że pochówek zbiorowy jest chrześcijański i w niczym nikomu nie uwłacza.

  Re 14:
  Po kiego ch… się Pan mnie czepia?

  I niech no nam ktoś wyjaśni na tym forum, zgrai madrali jak sam Marucha, co i jak było w 9/11?
  Rzygać się chce na te gadki pseudo-polityków, pseudo-naukowców, dziwnych Maruchów i blogerów…
  Prawda dzisiejszego świata to coś więcej niż ludzie ludziom zgotowali ten los.

  Jesteś głupim kutasem. Won z tego forum.

 18. Marucha said

  Napisał Pan JO:

  Gdybym mial wybtac Wasz Rodzicow PRL lub IIIRP z Msza Trydenka – wybieram III RP, bo w niej tetni Zycie. PRP byla Trupem.

  No to się Pan zadeklarował… dziękuję, wystarczy.
  Teraz pójdę się wyrzygać do łazienki.

  (A ja, Panie JO, brałem udział we mszach w PRL, które wtedy jeszcze nie zwały się „Trydenckie” lub „Tradycyjne”, bo innych nie było. Aż do lat 60-tych.)

 19. JO said

  ad.18. No i Pana eneracja wyrzcila grupowo te Msze do lamusa na rzecz posoborowej Mszy tak dokladnie, ze ja i moje pokolenie w wiekszosci ani jej nie widzieli ani o niej nie slyszeli.

  Prosze sie przeczytac raz jeszcze – Msza Trydencja byla do lat 60. Mnie nie bylo wowczas na tym swiecie. Urodzilem sie za Gierka, gdy wyrugalo juz Pana pokolenie Msze Trydencka wraz z Katolickim nauczaniem na tyle, bysmy mogli tylko spadac w dol. I Pan ma smialosc ma porownywac nsze pokolenia w Waszym???

  Gdyby tylko Pana pokolenie dalo nam szanse, ktora zlikwidowlo Pana pokolenie likwodujac Msze Trydencka w Polsce, wiare w Polsce zastepujac ja Posoborowymi Ideami. One weszly za Gierka, Panie Gajowy, za Gierka. Za Gierka JPII zostal mPapiezem zamiast siedziec w PRLowski wiezieniu jak conajmniej Wyszynski kiedys. To Pana pokolenie Panie Gajowy.

  I prosze nie sugerowac, ze wskazuje na III RP z jej liberalizmem o sodomia. Pan dobrze wie, ze wskazuje w swym wywodzie na III RO z jej Sw Tradycja, ktorea Pana pokolenie wyrugowalo nie dajac nam zadnej szansy wyboru. Rozumie Pan,, nie dalo Pana pokolenie mojemu pokoleniu ZADNEJ szansy na zycie.

  W III RP mamy wybor!

  Ja wierze, ze Poacy wybiora Zycie. Mamy wybor! W PRL nie bylo zadnego wyboru i to przez Pana pokolenie winy…

  PRL byla Trupem i sie skonczyla. W III RP jest Msza Trydencka i albo III RP bedzie zmieciona ogniem albo stanie do walki z Matka Boza.

  Ja staje po stronie Hetmanki i nawet jezeli zgine wraz z sodomitami w ogniu, to wiem, ze walczac dla Boga majac zycie wieczne.

  W PRL takiej szansy nam nie dalo Pana pokolenie. Zadnej szansy procz dolowania, dolowania az trzepnelismy twarza o glebe i tak zabolalo, ze tylko to mozna potraktowac jako zmilowanie sie Boga nad nami a Bol trktujac jako drogowskaz do Pana Boga.

  Za ten Bol jestem wdzieczny bezwiednemu Narodowi Polskiemu, ktorego Elity PRL opuscily.

  Bog nie opuscil!!

 20. Marucha said

  Re 19:
  Niech się Pan idzie leczyć… jeśli ma Pan jeszcze resztkę instynktu samozachowawczego.
  Bo ktoś inny za takie bezdurne oskarżenia, rzucane w amoku na mnie i moje pokolenie – może Panu odstrzelić głowę.

  Dzięki mojemu pokoleniu Polska została odbudowana z potwornych zniszczeń wojennych. Budowano nowe linie kolejowe, fabryki, zakłady pracy, domy, szkoły, teatry – i kościoły. Dzięki niemu Pan żyjesz, dzięki niemu się Pan wykształcił.

  A co dało Pańskie pokolenie, oprócz bydlęcej nienawiści do mojego pokolenia?
  Co, kurwa, zbudowało?

 21. JO said

  ad.20. Z mojego pokolenia ludzie wskrzeszaja WIARE, odbudowywuja WIARE i buduja zycie wieczne.

  Pana fabryki, koleje, etc, etc…juz nie istnieja.

  Mojego pokolenie odbudowywana WIARA bedzie trwac wiecznie.

  ——
  No to odpowiem w Pańskim stylu: owe fabryki, koleje, jeśli nie istnieją, to dzięki Pana pokoleniu, które zachlysnęło się Europą, Szwiatem i kapitalizmem.
  Ale wiele jeszcze istnieje i są wyrzutem sumienia dla tych nowych pokoleń.
  PS. To ze „wskrzeszaniem” wiary traktuję jako żart.
  Admin

 22. JO said

  I jeszcze jedno – nie jest prawda, ze moje pokolenie ma „bydlęcea nienawiśc do Panskiego pokolenia”…

 23. witek said

  Panie JO
  – czy o takiej wierze Pan mówi?!

  ——
  Tego w PRL nie było.
  Admin

 24. JO said

  ad.21. „…owe fabryki, koleje, jeśli nie istnieją, to dzięki Pana pokoleniu, które zachlysnęło się Europą, Swiatem i kapitalizmem.” – admin

  Zachlysnelismy sie tym, bo odebralo nam Pana pokolenia Wiare, ktora daje Dary Ducha Swietego, ktore Broni ludzi przed zachlysnieciem sie Swiatem.

  Zapomnial Pan dopisac o naszego pokoleniu upadku w nieczystosc…
  – Tu tez odsylam do Wiary, ktora nam podmienilo Pana pokolenie na falszywa. Gdyby Pana pokolenie przekazalo nam Wiare Prawdziwa, ktora wskrzeszamy w sobie dzis, to nie upadlismy by w nieczystosc. Demon ten by nie mial do nas dostepu, bo WIARA, ktora teraz sami bez Waszego Pokolenia pomocy wskrzeszamy, daje nam Sily pokonywac naszego Ciala namietnosci.

  Falszywa Wiara, ktora pozwoliliscie nam podmienic szansy nam nie dala na kontrolowanie naszych namietnosci ciala.

  Pozwolilo Pana pokolenie by zamiast tej Prawdziwej Wiary, byla zydowska, protestatncka, ktora wlasnie kierowala nas wraz z PRL owskim panstwowym meterializmem socjalistyczm isc jeszcze bardziej w kierunku materializmu , liberalizmu, modernizmu, z ktorego Waszego Pokolenia Doktryna Panstwowa pochodzila, wplywajac negatywnie na nas dzieci Waszego pokolenia.

  „PS. To ze „wskrzeszaniem” wiary traktuję jako żart.
  Admin”

  – To nie jest zart. Pan dyskutuje z czlowiekim, ktory te wiare musial wskrzesic w sobie.
  Takich jak ja jest wiecej. Ubolewam, ze jeszcze wiecej z naszego pokolenia ginie w modernizmie, ale by zrozumiec dlaczego – odsylam do wczesniejszych moich wypowiedzi.

 25. Tak panie Marucha.
  Panu przez umysł nie przejdzie że Kopernik to był szmatławy opętany demonami człowiek, który wpakował się w fałszywą teorię heliocentryczną!
  Pan nie zaakceptuje faktu że amerykański astronom, profesor Robert Sungenis obala teorie heliocentryczną i udawadnia że ona w Kosciele Katolickim nie obowiązuje. w książce Galileo was wrong, Church was right
  Pan nie przyjmuje do wiadomości że Raport 9/11 to kupa kłamstw a sledztwo zostało zatrzymane i utajnione, że to nie samoloty zniszczyły wieżowce, że nie samoloty zniszczyły wieżowiec nr 7 wtc7 tego samego dnia, że po samolocie tam w polu w Pensylwanii pozostał tylko ślad w glebie a rządowi twierdzili że widocznie wpadł do szybów kopalni pod polem!
  Pan panie Marucha nie akceptuje faktów!
  Panie Marucha czemu pan nie wyjaśni kłamstw amerykańskich o lądowaniach na Księżycu, że tam sobie nieraz siedzieli 3 dni, grali w golfa i jeździli samochodem 20 km a temp są tam od plus 120 C do minus 150 C w nocy!
  Pan chce wyjaśnić wypadek smoleński?
  Nie da pan rady bo pan nie kocha Prawdy!
  Tyle już wiem o panu, kochany Marucha, zgraja mądrali która teraz obiecuje blokować tych co głoszą Prawdę!
  Dowidzenia panie Gajowy.
  Niech pan przewietrzy swoją Gajówkę bo siarką czuć na odległość!

  ——
  Ze szpitala dla umysłowo chorych Pana wyrzucili.
  Ale gajówka nie będzie dla Pana przechowalnią.
  Spieprzaj, „poszukiwaczu prawdy”.
  Admin

 26. Pinxit said

  21
  Jo
  Zamknij sie idioto.(i przestan obrazac normalnych ludzi. I nie udawaj katolika jak nie masz rozeznania o Kosciele Katolickim.. Szanuj idioto blizniego swego – nie umiesz? To siedz cicho, ty gnido.
  Zamaist, scierko ideologiczna, popierac tych, ktorzy za wszelka cene potrafili zachowac wiare ojcow swoich., w bardzo ciezkich warunkach, – ty gnido zboczona – probujesz ich oszpecic.
  Dla ciebie katolik nic nie znaczy, ty zboczony unito!

 27. JO said

  ad.23. Pan zadal bardzo dobre pytanie:

  „Panie JO
  – czy o takiej wierze Pan mówi?!”

  Odpowiem na nie i prosze przemyslec moja odpowiedz gleboko:

  Ja nie wiem, czy ci ktorzy tam sa na Wspolnym Publicznym Rozancu Swietym reprezentuja WIARE, o ktorej mowie.

  Ponizej w linku , ktory wklejam, ludzie z pewnego ruchu narodowego tez byli na publicznym Rozancu w Anglii, ale czesc z nich nie reprezentowala WIARY o ktorej mowie;

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/10/26/ksiadz-stephen-abraham-i-jego-dobre-owoce/

  Okazuje sie bowiem, ze ten Rozaniec Publiczny w Anglii byl tylko na pokaz w celach propagandowych. Okazuje sie, ze byli tam ludzie, ktorzy nie zyli w zgodzie z Wiara Katolicka a modlili sie na tym Rozancu wiedzac, ze to tylko dla Propagandy Ruchu , ktory reprezentuja.

  Wiem, ze Ksiadz, ktory ten Rozaniec prowadzil , jest tej Wiary wlasnie. On potrafi zniszczyc w sobie zle namietnosci i oddac ten wysilek Panu Bogu! Jego modlitwa to potega!!

  Pana przyklad byl by, czy jest moze i dobry ale musi spelniac warunki, ze modlacy sie nie „jedza Slowa Bozego” jakm jest modlitwa – niegodnie.

  Jezeli modla sie niegodnie, bo modlac sie zaprzeczaja modlitwie swoim zyciem, tak jak czesto to jest w Posoborowiu, to przynosza sobie smierc a ich modlitwa nie bedzie skuteczna.

  Wiara Katolicka jest wymagajaca, wymaga poswicenia, nieustajacej ofiary dla Boga z naszego zycia:

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2017/05/29/synowi-i-corkom-od-ojca-dobra-rada-w-temacie-katolickiej-wiary-i-zgodnego-z-nia-zycia/

  Jezeli tam mlodzie ludzie modlacy sie w Rozancu nie zyja w zwiazkach pozamalzenskich, kobiety nie ublizaja swoim ubiorem mezom, Bogu, jezeli nie podazaja za materializmem topiac sie w kredytach na lepszy samochod…, jezeli Kobity tam sa Paniami Domu mimo …, etc, etc

  Jezeli taka jest, to Rozaniec Publiczny jest potega!!

 28. JO said

  Jezeli taka jest, to Rozaniec Publiczny jest potega!!

  To taka Wiare mam na mysli.

 29. JO said

  ad.25. Obiecuje Pan, ze tu nie wroci? Ja trzymam Pana za slowo :))) „Gwiazda Dawida” na droge!

 30. MatkaPolka said

  Histeria smoleńska opanowała Gajówkę. Jakiś amok

  TEORIA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ OPIERA SIĘ WYŁĄCZNIE NA HIPOTEZACH – DOWODÓW NA KATASTROFĘ NIE MA

  Najwiarygodniejsza hipoteza to hipoteza zamachu warszawskiego – uzasadniona udokumentowana

  ZAMACH WARSZAWSKI – w Smoleńsku

  Nie ma dowodów na katastrofę – wszystko to hipotezy

  NIE MA DOKUMENTACJI ODLOTU Z WARSZAWY –
  Nie ma zdjęć z kamer na lotnisku
  W230 Nie ma informacji o przejeździe członków delegacji na Lotnisko Okęcie.
  W240 Nie ma informacji o osobach towarzyszących delegatom w terminalu Okęcie(*). Dodatkowo:

  – brak zapisów kamer wideo dozoru lotniska Okęcie,
  – brak biletów pokładowych,
  – brak informacji rodzin o „żywym” kontakcie telefonicznym członków delegacji, którzy informują swych bliskich o przybyciu na Okęcie.

  Nie było ciał na lotnisku w Smoleńsku – ciała na lotnisku są dowodem, ciała w prosektorium NIE

  Nie ma dowodów – nie ma kokpitu z unikalna awioniką – (linie papilarne samolotu – każdy samolot się różni)

  CIAŁA OFIAR ZAMACHU WARSZAWSKIEGO MASAKROWANO W ZAKŁADZIE UTYLIZACJI PADLINY

  Prezydent Nie był głównym celem zamachu – celem zamachowców byli wojskowi i Finanse
  Sławomir skrzypek nie chciał zgodzić się na przyjęcie Linii kredytowej z MFW. Jego następca przyjął

  Histeria wokół katastrofy Smoleńsk służy odsunięciu uwagi opinii publicznej z Warszawy na Smoleńsk

  „Histeria Smoleńska” służy pogorszeniu stosunków Polski z Rosją. Komu zależy na tych złych stosunkach – ten zrobił

  JEST WCZEŚNIEJSZA WIEDZA O KATASTROFIE

  Orędzie Komorowskiego do narodu – 3 godziny przed katastrofą , wywiad radiowy – „prezydent gdzieś poleci a wtedy wszystko będzie inaczej

  Jest wcześniejsza wiedza KANCELARII TUSKA – rozdzielenie wizyt

  Mataczenie śledztwa przez ekipę Tusk/Komorowski

  Dokonały służby polskie specjalne przy współpracy CIA, Mossadu i BND , FSB

  Cześć Siódma

  Porwania i likwidacje Członków Delegacji,
  sygnał akcji w Polsce godz. 22.00, piątek 9 kwietnia 2010

  http://zamach.eu/120308/Untitled_1.html

  W100 Do ostatniej chwili nie było wiadome to, jakim środkiem lokomocji delegacja uda się do Katynia.

  – nie ma dokumentacji dot. organizacji wyjazdu
  – „lista” członków delegacji była wystawiona w Internecie ale nie jest jasne (brak dokumentacji) to, kto został zaproszony, a kto nie. Nie ma ani jednej publikacji kopii dokumentu dot. indywidualnego zaproszenia, które zostało wysłane do członka delegacji i oferujące mu miejsce na pokładzie samolotu.

  W110 Nadzwyczaj znamiennymi są dwa fakty o charakterze formalnym, a dotyczące stosunków dwustronnych międzynarodowych (EU i NATO w relacji do Rosji):

  – brak dokumentów dwustronnych dotyczącej zaplanowanej wizyty głowy obcego państwa na terytorium Federacji Rosyjskiej.
  – brak dokumentów dwustronnych dot. prawa do skorzystania z przestrzeni powietrznej należącej do Federacji Rosyjskie przez nieliniowy (wojskowy) samolot, należący do jednego państw NATO (tzn. Polski).
  Tu należy pamiętać wiele wypowiedzi ambasadora Rosji w W-wie, który – przed 10 kwietnia – zaprzeczał jakoby Rosja otrzymała jakiekolwiek dokumenty w tej sprawie.

  W250 Nie ma opublikowanych dokumentów o przelocie Tupolewa przez międzynarodową przestrzeń powietrzną nad Białorusią (samolot NATO).

 31. MatkaPolka said

  Katastrofa smoleńska służy do ogłupiania społeczeństwa i odciągania uwagi opinii publicznej od najistotniejszych spraw dla Polski

  Depopulacja
  Masowa emigracja
  Bezrobocie
  Dług publiczny i dług indywidualny
  Wprowadzenie od Kuchni CETA
  Obecność obcych wojsk w Polsce
  Współpraca z banderowska Ukrainą – bonderyzacja Polski
  Nachdźcy

  I wiele, wiele innych

  Tym nie mniej zamachowców smoleńskich trzeba rozliczyć – dokonano zamachu na instytucje Państwa.

  Zamachowcy warszawscy są znani – nie trudni do wykrycia.
  Kierowanie uwagi na opinii publicznej z Warszawy na Moskwę to trick.

  Komu zależy na złych stosunkach Polski z Rosją ?

 32. MatkaPolka said

  Cześć Siódma

  Porwania i likwidacje Członków Delegacji,
  sygnał akcji w Polsce godz. 22.00, piątek 9 kwietnia 2010

  http://zamach.eu/120308/Untitled_1.html

  Węzeł Opis

  W100 Do ostatniej chwili nie było wiadome to, jakim środkiem lokomocji delegacja uda się do Katynia.
  – nie ma dokumentacji dot. organizacji wyjazdu
  – „lista” członków delegacji była wystawiona w Internecie ale nie jest jasne (brak dokumentacji) to, kto został zaproszony, a kto nie. Nie ma ani jednej publikacji kopii dokumentu dot. indywidualnego zaproszenia, które zostało wysłane do członka delegacji i oferujące mu miejsce na pokładzie samolotu.

  W110 Nadzwyczaj znamiennymi są dwa fakty o charakterze formalnym, a dotyczące stosunków dwustronnych międzynarodowych (EU i NATO w relacji do Rosji):
  – brak dokumentów dwustronnych dotyczącej zaplanowanej wizyty głowy obcego państwa na terytorium Federacji Rosyjskiej.
  – brak dokumentów dwustronnych dot. prawa do skorzystania z przestrzeni powietrznej należącej do Federacji Rosyjskie przez nieliniowy (wojskowy) samolot, należący do jednego państw NATO (tzn. Polski).
  Tu należy pamiętać wiele wypowiedzi ambasadora Rosji w W-wie, który – przed 10 kwietnia – zaprzeczał jakoby Rosja otrzymała jakiekolwiek dokumenty w tej sprawie.

  W120 Post factum:
  trzy wdowy wypowiedziały się w mediach o niepokojach swych mężów, a związanych z mającym nastąpić uczestnictwem w delegacji.
  – wdowa po generale powiedziała, że mąż ( pilot) był mocno zdezorientowany i niespokojny, co do formy
  rozwiązania logistycznego,
  – wdowa po byłym ministrze powiedziała, że jej mąż wysnuł poważne przypuszczenie co do niebezpieczeństwa misji,
  – wdowa po oficerze BOR, powiedziała, że jej mąż zapytał ją o to, czy ona „sama da sobie jakoś radę…..”

  W130 Post factum:
  Jest rozpowszechniane przekonanie sugerujące, że osobami odpowiedzialnymi za błędy formalne i merytoryczne przy organizacji podróży byli ci pracownicy prezydenccy, którzy otrzymali moskiewskie świadectwa zgonów, datowane na śmierć w dniu 10 kwietnia 2010.

  W140 Delegacja do Smoleńska – która miała podróżować w towarzystwie Prezydenta
  – składała się z: Grup funkcyjnych (*)(***):

  A. Prezydent z żoną oraz najbliższymi współpracownikami.
  B. Urzędnicy prezydenccy.
  C. Urzędnicy państwowi.
  D. Generalicja.
  E. Osoby typu: „goście honorowi”.
  F. Personel pokładowy.
  H. Służby ochrony BOR.

  Grup geograficznych miejsca zamieszkania, względnie pracy(**)(***):

  Zamieszkujący w W-wie lub okolicach
  Zamieszkujący z dala od W-wy.

  W150 Utrzymuje się ogromna niejasność, co okoliczności wyjazdu z Warszawy tej części członków delegacji, która podróżowała koleją. A miała ona odjechać z Warszawy do Katynia przed południem w piątek.

  Jest rzucającym się w oczy:
  – brak dokumentacji podróży,
  – brak zwyczajowych pamiątek (liczne zdjęcia i filmy),
  – świadkowie mówią o zaostrzonej dyscyplinie graniczno-celnej.

  W160 Istnieją niespójne deklaracje A. Macierewicza odnośnie trybu przydzielenia mu środka lokomocji do Katynia. Nie jest jasne (OCZYWISTE) to, że do Katynia dojechał on pociągiem razem z innym delegatami.

  W170 W piątek 9 kwietnia o godz. 22.00 ogłoszono alarm o zagrożeniu terrorystycznym na terenie
  Europy. To dotyczyło także Polski. W Polsce informacje o zagrożeniu podała:
  Dyżurna Służba Operacji Sił Zbrojnych(*)

  W180 Nie ma informacji o obecności Lecha Kaczyńskiego w Polsce:
  – już w piątek 9 kwietnia.

  W190 Nie ma informacji o losach personelu pokładowego samolotu:
  – stewardesy
  – piloci
  – już w piątek 9 kwietnia.

  W200 Nie ma informacji o losach personelu BOR:
  – już w piątek 9 kwietnia.

  W210 Opublikowano spostrzeżenia;
  Pałac Prezydencki z dnia 09 na 10 kwietnia był mocno oświetlony z zewnątrz.

  W220 Jest informacja od rodzin ofiar mówiąca o tym, że w sobotę 10 kwietnia, niektóre ofiary wyszły z domów (miasta odlegle od Warszawy) tak późno, że nie mogły zdążyć – o czasie – na lotnisko Okęcie.

  W230 Nie ma informacji o przejeździe członków delegacji na Lotnisko Okęcie.

  W240 Nie ma informacji o osobach towarzyszących delegatom w terminalu Okęcie(*). Dodatkowo:

  – brak zapisów kamer wideo dozoru lotniska Okęcie,
  – brak biletów pokładowych,
  – brak informacji rodzin o „żywym” kontakcie telefonicznym członków delegacji, którzy informują swych bliskich o przybyciu na Okęcie.

  W250 Nie ma opublikowanych dokumentów o przelocie Tupolewa przez międzynarodową przestrzeń powietrzną nad Białorusią (samolot NATO).

 33. MatkaPolka said

  cd..
  W260 J.K. brat L.K. opublikował informację o tym, że otrzymał on połączenie telefoniczne od swego brata z samolotu. Powiedział on parę zdań, ale kiedy go o coś zapytał, to już nie otrzymał odpowiedzi, bo rozmowa została przerwana.

  W270 Wdowiec po asystentce żony L.K. opublikował informację o tym, że otrzymał on połączenie telefoniczne od swej żony z samolotu.
  Powiedziała ona parę zdań, ale kiedy ją o coś zapytał, to już nie otrzymał odpowiedzi, bo rozmowa została przerwana.

  W280 Na polanie koło lotnisku w Smoleńsku, wśród części wraku(*), na moment przybycia pierwszych świadków: Bahra i Wiśniewskiego, nie znaleziono zwłok ofiar.

  W290 Władze Smoleńska podały nieprawdziwe ale autorytatywne informacje, co do:

  – liczby ofiar – pasażerów- (ścisłej ale błędnej),
  – formy zgonu ( pożar po rozbiciu),
  – nikt nie zbadał terenu, ale stwierdzono „wsie pagibli”.

  W300 Władze Rosji podały oficjalną godzinę rozbicia, która była błędna w stosunku do późniejszej wersji i została skorygowana. Nie wyjaśniono tego, co było powodem powstania tego błędu.

  W310 Do dnia 11 kwietnia 2010 ( niedziela), wieczór:
  – rząd,
  – administracja lotniska Okęcie,
  nie były w stanie przedłożyć listy pasażerów, którzy mieli wejść na pokład fatalnego Tupolewa.

  Pod względem formalnym nie było wiadomo, kto poleciał i zginał.

  W320 Bliscy, którzy przybyli do Moskwy celem identyfikacji zwłok byli szykanowani przez tamtejsze władze. Co znacznie utrudniało proces rozpoznania ciał ofiar.

  W330 Zwłoki, które pokazano w prosektorium moskiewskim charakteryzowały się różnym stopniem uszkodzeń:
  – od całkowitego braku obrażeń zewnętrznych,
  – do całkowitego zniszczenia szczątków takiego, że nie można było zidentyfikować ani osób, ani części ciał tych ofiar.

  Zauważono, że część ciał miała uszkodzenia „nietypowe” dla zaistniałych podczas katastrof lotniczych.

  Są opublikowane spostrzeżenia mówiące o tym, że jedno z ciał leżących w prosektorium w Moskwie „było cieple” i nie wyglądało na to, że zgon nastąpił wiele godzin temu i w temp. otoczenia dla Smoleńska w tym dniu – ok. zero stopni.
  (*)
  W340 Pewna grupa ciał była naga.

  W350 Pewna grupa ciał była dostarczana do Moskwy „partiami” – tak to sformułował
  jeden z pracowników prosektorium.

  W360 Kilka dni po 10 kwietnia, w Warszawie rozeszła się plotka mówiąca o tym, że
  członkowie delegacji byli wyłapani już w Warszawie. (*)

  W370 Zaginał samochód jednaj z ofiar, która wyjechała nim z Łodzi o godz. 02.00 dnia 10 kwietnia.
  Samochód ten odnalazł się po paru dniach na parkingu w centrum Warszawy, bardzo blisko Pałacu Prezydenta i dość blisko warszawskiego biura ofiary.

  Ofiara wysłała SMS do rodziny o godz. 6.00 informując o tym, że jest już na miejscu.
  Co istotne, pozostawienie samochodu w Centrum było sprzeczne z prostą logiką planowania jazdy(*).

  Ofiara wysyłając SMS do rodziny nie poinformowała jej na okoliczności tego nietypowego miejsca parkowania(**).

  W380 Kilka dni po 10 kwietnia rozeszła się pogłoska mówiącą o tym, że ofiary katastrofy żyją, ale są uwięzione.

  Później – z upływem tygodni, czy miesięcy – dorobiono wersje:
  – ofiarom zmieniono ich tożsamość,
  – ofiary żyją sobie w ciepłych krajach.

  W390 Plotki na temat tego, że ofiary żyją, ale są uwięzione, były szerzone przez wiele rodzin. Np. córka W. utrzymywała, że jej ojciec żyje gdzieś w Rosji (twierdziła, że tak wierzy lub to czuje).
  (jasnowidz K.Jackowski powiedział, ze miał wizję, że prezydent LK śpi, a nie że nie żyje, sam to wyraźnie podkreślał na filmiku na YT)

  W400 Wiele rodzin nie chciało współpracować z mediami i odmawiało informacji nt. ofiar.
  Stwarzano informacyjną atmosferę budującą przypuszczenie, że nagłaśnianie śledztwa w sprawie katastrofy może zaszkodzić uwięzionym ofiarom.

  Np. Wdowiec D. bardzo przeżywał boleść utraty swej żony Sz-D. Była ona znana z plotek o dolce-vita, ale tyczyło to innych mężczyzn niż on.

  Wdowiec D. aż do później jesieni 2010 Występował często w TV. Demonstrował wtedy bardzo mocną opaleniznę na twarzy. Nawoływał wówczas do zaprzestania śledztwa, bo to i tak nic nie da, a tylko rozdrapuje jego rany po utracie jego ukochanej żony. (*)

  W410 Ok. pół roku po 10 kwietnia opublikowano raport dot. katastrofy lotniczej w Mirosławcu.
  Raport ten to przykład bezczelnej formy ukrycia zaaranżowanego zabójstwa pasażerów i załogi CASA.
  Istnieje przytłaczające podobieństwo form oszustwa zastosowanych w raporcie CASA i TU-154M 101.(*). Tak jakby założenia do obu raportów były sformowane przez ten sam ośrodek dyspozycyjny.

  W420 Rosja zwróciła przedmioty osobiste ofiar:
  – garderobę,
  – telefony komórkowe, aparaty foto,
  – pióra długopisy etc.
  Przedmioty te były bardzo często w stanie nienaruszonym. (*)
  Przedmioty te były silnie dotknięte odorem woni paliwa lotniczego.

 34. MatkaPolka said

  cd..

  W430 Żandarmeria wojskowa, która zwracała przedmioty osobiste ofiar, nakłaniała bliskich do rezygnacji z żądania zwrotu, a w to miejsce wyrażenia zgody na zniszczenie tych rzeczy.

  W440 Rosja nie zwróciła:
  – telefonów satelitarnych Prezydenta,
  – broni palnej funkcjonariuszy BOR.

  W450 Mundury wojskowe zwrócone rodzinom
  charakteryzowały się brakiem:
  – pagonów,
  – guzików,
  – orłów,
  – odznaczeń.

  Rodziny komentując te fakty podawały, że przedmioty te „musiały być” usunięte ręcznie.

  W460 W okresie przed i po 10 kwietnia 2010
  Zaginęli, popełnili samobójstwo, względnie zostali zamordowani:

  Stefan Zielonka,
  Grzegorz Michniewicz,
  Krzysztof Knyż,
  Bp. Mieczysław Cieślar,
  Marek Dulinicz z żoną,
  Dariusz Ratajczak,
  Prof. Eugeniusz Wróbel,
  Marek Rosiak,

  W470 Kilka miesięcy po 10 kwietnia rozpoczął się proces awansowania na wyższe stopnie służbowe osób, które w pewien sposób były zamieszane w wydarzenia 10 kwietnia, względnie w procedurę dławienia procesu śledczego

  W480 Kilka miesięcy po 10 kwietnia 2010 został zwolniony z aresztu polityk parlamentarny – jeden z najbogatszych ludzi w Polsce.
  Wracając do parlamentu użył on komentarza „… to już jest śmierć IV Rzeczpospolitej…”

  Polityk ten jest właścicielem wielu przedsiębiorstw posiadających maszyny służące do fragmentowania ciał zdechłych zwierząt, a co jest częścią procesu utylizacji padliny.

  W490 Na przełomie lat 2010-2011 przeprowadzono wielka ofensywę medialną ukazującą „fakty” „katastrofy smoleńskiej”:
  – pełnometrażowe filmy,
  – reportaże telewizyjne,
  – wywiady (*),
  – publikacje pisemne.

  W500 Na przełomie lat 2010-2011 ujawniono „świadków” tak odlotu z Okęcia, jak i tych, którzy widzieli ciała na miejscu w lesie smoleńskim.
  Co znamienne, w tym procederze oszustwa sterowanego przez administrację państwową brały aktywny udział media „katolickie” TV Trwam i Nasz D.

  W510 W kwietniu 2011 zamach.eu – http://zamach.eu/110416/Untitled_1.htm
  Opublikował hipotezę mówiącą o szerszym aspekcie wydarzeń 10 kwietnia 2010.

  Nadmieniono tam też (*) o zorganizowanej armii oszustów blogerskich, którzy poprzez masowość podrzucanych plotek zamulają Internet śmieciem informacyjnym, który swą masowością uniemożliwia praktyczne poszukiwanie informacji sieciowych o tej zbrodni.
  To celem odwracania uwagi od wydarzeń

 35. Marucha said

  Re 24:
  Mógłbym tu zacytować Pinxita (#26)::

  Jo
  Zamknij sie idioto.(i przestan obrazac normalnych ludzi)….
  Szanuj idioto blizniego swego – nie umiesz? To siedz cicho, ty gnido.
  Zamaist, scierko ideologiczna, popierac tych, ktorzy za wszelka cene potrafili zachowac wiare ojcow swoich., w bardzo ciezkich warunkach – ty gnido zboczona – probujesz ich oszpecic…

  Bo się pod tym mogę podpisać.

  Pan jest opętany..
  Pan ma czelność zarzucać coś mojemu pokoleniu, które zrobiło dla Polski tysiąc razy więcej, niż tacy szczekacze, jak Pan?

  Pan mi przypomina gówniarza, który zamiast być wdzięczny ubogim rodzicom, że odejmując sobie od ust, dali mu lokum, wikt, opierunek i szkoły, nauczyli pacierza i wychowali go na ludzi – nienawidzi ich za wszystkie rzeczywiste i urojone błędy.

  Pan chyba jest nie tylko nienormalny. Pan ma w sobie coś złego.

 36. JO said

  ad.35. Najwyrazniej Pan nie rozumie o czym ja napisalem. Przeciez ja mam wylacznie uzasadnione pretensje, ze Rodzice nasi , nie przekazali nam tego co sami otrzymali od swoich rodzicow a pozwolili sobie i nam na narzucenie sprotestantyzowanej wiary.

  Czy nie mam prawa miec do Pana pokolenia takichpretensji?

  Zakladajac, ze jestem ojcem. Czy moja corka ma prawo wymagac ode mnie bym byl katolikiem i jej przekazywal wiare katolicka czy nie?

  Na dodatek, gdybym ochrzcil ja w KK, czy ma prawo wymagac bym przekazal jej te wiare czy nie. Czy ma prawo wymagac od rodzicow chrzestnych , ktorych wytypowalem przekazania wiary w tresci i zyciem czy nie?

  Ja w zasadzie sie Pana nie pytam Panie Gajowy. To pytania retoryczne.

  Pana pokolenie wyparlo sie tej wiary i koniec!

  Mam slusznosc i nie tylko slusznosc ale i obowiazek o tyym pisac!

 37. JO said

  Konsekwencja zmiany wiary jest zmiana moralnosci. Zmiana moralnosci powoduje zmiany w rzeczywistosci, nawet siegajac do utraty Pantwa, nawet do popelniania „zbiorowego samobojstwa” jakim jest zycie w liberalizmie…

  Pan caly czas wskazuje na osiagniecia swojego pokolenia, ktorym ja nie przecze a nawet je adoruje!

  Wskazuje na to co Pana pokolenie utracilo a nam ni eprzekazalo:

  1. Wiare Tradycyjnie Katolicka
  2. …spadek bewzgledny ilosci rodzonych dzieci na jedna kobiete, co musialo byc w tym spowodowane utrata wiary

  reszty nie ma co wymieniac w sytuacji totalnego zapierania sie Pana co do tych faktow.

  ——
  To nie moje pokolenie przestało rodzić dzieci.
  TO PAŃSKIE POKOLENIE.

  Jakim kretynem trzeba być, aby nas za to winić.
  Idźcie sami robić dzieci. My wam nie zabraniamy. Kutasów wam na supeł nie zawiązujemy, ani cip korkiem nie zatykamy.
  Admin

 38. JO said

  „Jo
  Zamknij sie idioto.(i przestan obrazac normalnych ludzi)….
  Szanuj idioto blizniego swego – nie umiesz? To siedz cicho, ty gnido.
  Zamaist, scierko ideologiczna, popierac tych, ktorzy za wszelka cene potrafili zachowac wiare ojcow swoich., w bardzo ciezkich warunkach – ty gnido zboczona – probujesz ich oszpecic…

  Bo się pod tym mogę podpisać. – admin”

  ———-

  Panie Gajowy, jak Pan mogl napisac to ??????????????????????:

  Bo się pod tym mogę podpisać. – admin”

  ——
  Pan nie ma szacunku dla ludzi, którzy wzrastali w ciężkich czasach, oddając swe siły i zdolności Państwu Polskiemu.
  Więc i Pan go nie będzie miał.
  Admin

 39. JO said

  „Jakim kretynem trzeba być, aby nas za to winić.”- admin

  ano takim, jak winie mojego ojca chrzestnego, ze nie przekazal mi wiary Katolickiej Tradycyjnie, ze nie pokazal Mszy Trydenckiej

  ano takim, jak winie moich rodzicow o to, jak winie sasiadow o to…etc, etc

  Nie oznacza, ze nie ma Pana pokolenie jakiegos usprawiedliwienia, ktore jednak nie zmienia faktow.
  ————–

  Poza tym, moje pokolenie po odnalezieniu Wiary plodzi dzieci, np – ilosc dzieci bylego Dyrektora Szkoly Bractwa. …

  Takze, spoko, nie musi Pan tak wskazywac palcem, bo nie jestesmy gorsi od Pana Dziadkow pokolenia w tym wzgledzie 🙂

  Wystarczy nam tylko/az…, przywrocic wiare.

  Wiem tez, ze ten warunek jest tez do odbudowania kolei, ilosci szkol, fabryk, etc, etc oraz wolnosci Narodu i Panstwa

  Pozdrawiam,

  J

  P.S.

  na jakis czas opuszcze Gajowke. Musze odreagowac po Pana podpisie pod paszkwilem…

 40. Marcin said

  Przepraszam​ gospodarza. Czy pan JO to ten sam pan JO co kiedyś bo jeśli tak to stan tego pana ewidentnie się pogorszył?

  To ten sam Pan, niestety…
  Admin

 41. Amadeus said

  Panie JO
  Bardzo się z panem zgadzam, dużo ma pan racji w tym, co pan napisał.
  Ale proszę się nie przejmować pieskami, ostatnio na tym blogu suwerenność w myśleniu nie jest w cenie.
  Wystarczy, że gospodarz podniesie palec, to pieski się zlatują i szczekają nie wiedząc nawet po co, dlaczego i w jakim celu.
  Ostatnio tutaj nikt kto choć trochę odważy się na niezależność i suwerenność w myśleniu nie jest tutaj mile widziany.

  ——
  Pan ubliża moim gościom, panie Amadeus.
  Po to Pan tu przyszedł?
  Admin

 42. Boydar said

  Pana JO najwyraźniej ktoś opętał, i to niekoniecznie diabeł osobiście.
  Ale to nic, wszystkie drogi prowadzą do Nashville. Lejek to lejek.

  A tak zupełnie nie a’propos, jakim cudem, prawie siedem lat po włożeniu szczątków do trumny, można w ciągu 24h stwierdzić ile i czyich kawałków w niej jest ? Skoro badania DNA to minimum dwa dni. Otóż okazuje się, że można, bez żadnych cudów, wystarczy otworzyć zeszyt z notatkami (po palikach).

 43. SAP said

  a’propos pana JO

  Gdy pod koniec lat 60-tych i na początku 70-tych usuwano z parafii długoletnich proboszczów i wikariuszy (rówieśników Lolka), ci księża płakali ale nie protestowali. Protestowali parafianie ale na próżno. Niejeden z tych księży służył w AK, ale też niejeden był w LWP lub wojował z Japońcem służąc w sowieckim wojsku jeszcze w 45 roku. Wielu z tych księży wylądowało na misjach albo zakonach, a na ich miejsce weszli pasterze nowego rytu. Kto i jak miał protestować przeciw SV2 panie JO. Ci księża dokładnie wiedzieli co się święci ale nie chcieli robić z siebie pośmiewiska, bo nie z takim powołaniem szli do seminarium. Nie chcieli być pajacami z gitarami, szamanami na oazach i stać dupą do ołtarza. Nie chcieli też buntu, bo nauczono ich pokory. Ci którzy wbrew zaleceniom opóźniali wdrażanie nowego rytu natychmiast wywalano, przenoszono, kładąc lachę na szacunek i autorytet jakim się cieszyli wśród parafian. Przyszli księża, którym już się nie wierzyło. Właśnie wtedy duża część Polaków przestała chodzić do kościoła, bo nie spotykali już tam Boga tylko urzędnika kościoła, biurokratę lub po prostu błazna. I tak upadł lokalny autorytet kościoła, autorytet kochanego, dobrego ojca proboszcza, a potem nagle zajaśniał jeden centralny autorytet JP2. I tak jest do dziś.

 44. Boydar said

  Tak, qurwa, dokładnie tak było !!!

  Mojego katachetę od św. Antoniego, ks. Jana, wypierdolili gdzieś do jakiegoś Mozambiku. Jak ktoś nie poszedł na lekcję religii z Nim, to znaczyło że obłożnie chory.

 45. witek said

  Panie Maruch, uprzejmie proszę wysłuchać Cenckiewicza co un sądzi o PRL.
  Chyba Pan się nieziemsko wku…wi 🙂

  ( od 1,55min)

 46. Boydar said

  Kim był Kukliński to się jeszcze okaże, niekoniecznie za sprawą IPN. Natomiast kim jest Cenckiewicz (stare, prawie „sarmackie” nazwisko jak by rzekł Pan Roman) to chyba najlepiej obrazują retoryczne dywagacje w temacie drobiu – co to jest, wygląda jak ukr, kwacze jak ukr, stara się wyruchać Polaków jak ukr. Okazuje się że ukr. Zadziwiające.

 47. JO said

  No i co z tego ,ze tak bylo. Nie zmienia to faktu, ze to Rodzicow pokolenie dalo sobie wyrugowac Wiare.

  Ja wierze, ze bylo i gorzej, choc sie zapytam, gdzie byl Kardynal Wyszynski? Gdzie inni Biskupi? Kto rugowal ? A kto sie sprzeciwil?

  Tak czy siak, to wlasnie pokolenia Rodzicow z takich czy innych przyczyn pozbylo sie wiary, ktorej nam nie przekazali a wcisneli protestancka, ktora wywolala skutek, z powodu ktorego Pan Gajowy pogardza naszym, moim pokoleniem.

  Panie Gajowy, kto tu nie ma szacunku do kogo??

  Ja tak nie jade po Pana pokoleniu jak Pan z pogarda po moim.

  Ja mam wyrozumialosc, ktora podkreslam na kazdym kroku.

  Nie przejde do porzadku dziennego jednak bez faktow, ktore Pan nie poruszyl a sa najwazniejsze w dywagacji o PRL „poslich” czasach.

  Tak Pan podkresla osiagniecia PZPR za Gomulki i Gierka czasow a tak bez niczego przechodzi gdy inni mowia o rozwalaniu Kosciola za Panskich czasow.

  To jak wreszcie bylo? Bylo polsko i budowalismy Polske czy rozwalalismy to co bylo sercem Polski , jak tu pisza Gajowicze juz w latach 60 ???

  Jedziecie po mnie jak po scierce. Ja was nie wyzywam, ja nie przeinaczam waszych wypowiedzi. Nie wciskam wam slow, opinii, ktorych nie wypowiedzieliscie lub wiem ,ze nie macie.

  A co wy robicie ze mna??

  Jezeli PRL za Gomulki i Gierka scigal tak Koscil w latch 60 pozwalajac na wywalanie polskich ksiezy Biskupom modernistom, to znaczy, ze PZPR brala udzial co najmniej bierny w rozwalaniu Kosciola i Polski.

  I nie wciskajcie mi kitu Pana Joannnusa o tematach cesarskich i boskich.

  W KK byli Biskupi Polacy i w PZPR w latch 60 bylo wielu Polakow. I co zrobiliscie?

  Powiem co zrobiliscie – w PZPR wciaskaliscie ideologie socjalistyczna a w KK pozwoliliscie na wejscie modernizmu nawet kosztem wywalania polskich Ksiezy jak sie okazuje.

  Przyznajcie wiec, ze PRL w tym w latach 60 byl przegrywaniem waszym rodzice, przegrywaniem Polakow, Sami to opisujecie. I co z tego, ze budowaliscie drogi, koleje. Dla kogo to robiliscie jezeli traciliscie polske? Jezeli dla nas, i robiliscie by przedluzyc agonie, to przyznajcie ze tak bylo. Nie stawiajcie jednak sukcesow materialnych, naukowych , ktore niezbicie mieliscie, ponad PORAZKA DUCHOWA, ktora ponosiliscie a ktora spowodowala naszego, waszych dzieci UPADEK!!

  I tylko o to chodzi.

  O prade historyczna. O fakty. Tylko tyle.

  Nikt i ja w tym nie ma pretensji, ze przegrywaliscie. Jednak powiedzcie to jasno, bez owijania bawelny.

  Tylko tyle.

 48. JO said

  „Pan nie ma szacunku dla ludzi, którzy wzrastali w ciężkich czasach, oddając swe siły i zdolności Państwu Polskiemu.
  Więc i Pan go nie będzie miał.
  Admin”

  W ktorych slowach nie mam szacunku????

  Jezeli mi Pan je wskaze i sa nimi, to przeprosze a jezeli nie, to Pan , Panie Gajowy, powinien mnie przeprosic.

 49. Boydar said

  Ja pas. Dobranoc. Do tego trzeba litra, a to nie na moje zdrowie.

 50. JO said

  Jade na Rozaniec. Jutro pierwsza Sobota miesiaca!

  J

 51. Lara said

  Szanowni Państwo, proszę tak nie dyskutować. Ludzie (Polacy) nie powinni się tak krzywdzić, nawet w ferworze gorącej dyskusji. Pan JO ma pewne racje. Było coś w PRL-u wyjaławiającego moralnie. Widziałam to po moich dziadkach (jeszcze przedwojnie) i moich rodzicach. Świat dziadków był poukładany, etyczny, wiara była autentycznie przeżywana, kościół był ważny. W pokoleniu moich rodziców zaczęły się te wszystkie patologie: praca kobiet ponad siły, te puste domy zostawiane na cały Boży dzień bez opieki, rozwody, aborcje.
  A demografia załamała się w Polsce w latach 90-tych – upadek wielu branż, bezrobocie, postępująca pauperyzacja.
  Ale wyraźnie od 3 lat jest trend wzrostowy.

 52. Pan Gajowy nie ma wychowania i bluźni jak szewc.
  Np mnie zwyzywał już parę razy tylko dlatego że sprzeciwiam się herezji kopernikańskiej, sprzeciwiam się fałszywej teorii heliocentrycznej..
  Nie dość że Gajowy wierzy w fałszywą teorie to jeszcze wyzywa autorytety geocentryczne…
  tak tez wyjeżdża z innymi fałszywymi teoriami ale nawet nie ma cierpliwości zajrzeć do tych teorii które są Prawdziwe…
  Zwykły brak potencji intelektualnej do myślenia i do dyskusji..
  Ja podaje Fakty! Podaje profesorów i publikacje, podaję filmy z wykładów (większość po ang)
  Amerykanie nigdy nie lądowali na Księżycu ani na Marsie… wszystko to sztuczki aby ogłupić ludzi, sztuczki aby przestali wierzyć Słowu Boga z Biblii..
  Bóg mnie obdarzył znajomością języków, i obdarzył wykształceniem inżenierskim… dlatego gdy słyszę że Astronauci ponoć grali w golfa przy 120 C to tylko płakac się chce na te wredne kłamstwa..
  Inżynierowie w Ameryce zjednoczyli się (ponad 1500 z nich) i domagaja się wycofania Kłamstw z Raportu Oficjalnego 9/11
  Dla inżynierów oczywiste jest że aluminiowe skrzydła nie przetną stalowych konstrukcji nośnych o przekroju wiekszym niż szyny kolejowe..
  Czemu Gajowy reaguję wsciekłością na te prawdy?
  Czy gajowy chodził do szkoły i widzial coś więcej niż Globus obrazujący fałszywy obraz swiata?
  Mam takie pytanie z Biblii
  Gdzież te gwiazdy z Kosmosu mogłyby spaść na Ziemie jak Bóg zapowiedział…
  Każda Gwiazda w Kosmosie wg heliocentryków to masa większa setki razy od Ziemi…
  Gwiazdy jednak będą spadać, Słońce zgasnie a nieboskłon zwinie się jak ekran w Kinie…
  I co wtedy z Gajowym i Gajówką?
  .

 53. Biblia Mat 24 o spadających gwiazdach

  26 Jeśli więc ktoś wam powie: „Mesjasz jest na pustyni”—nie szukajcie Mnie tam. I nie wierzcie, gdy powiedzą: „Tam się ukrywa!”. 27 Gdy powtórnie przyjdę, będzie to bowiem tak widoczne, jak błyskawica na niebie. 28 Gdzie jest padlina, tam w naturalny sposób pojawiają się i sępy. Wy również rozpoznacie nadchodzący koniec! 29 Zaraz po zakończeniu tego strasznego czasu nastąpi zaćmienie słońca, a księżyc straci swój blask. Gwiazdy będą spadać z nieba i zachwieje się cały porządek wszechświata. 30 Wtedy pojawi się na niebie znak mojego przyjścia i wszystkich ogarnie skrucha, bo cała ludzkość ujrzy Mnie, Syna Człowieczego, przybywającego na obłokach w wielkiej mocy i chwale. 31 Rozlegnie się wtedy potężny dźwięk trąb. I poślę aniołów, żeby zgromadzili Moich wybranych z całego świata, z najdalszych zakątków ziemi.

  Błogosławieni którzy wierzą Słowu Boga z Biblii.

 54. Marucha said

  Re 51:

  Tak, PRL nie był ustrojem dobrym. Miał swoje wady. Wiele wad, pani Laro.

  Ale RP III to już w ogóle nie jest Polska. To jest atrapa państwa. Polakom pozostał ptaszek i piosenka. Symbolika, którą tak kochają.

  Pisze Pani o demografii… Cóż z tego, że współczynnik dzietności wzrósł, dajmy na to, z 1.2 na 1.3.
  Powinien wynosić minimum 2.1.

  • W ubiegłym roku zarejestrowano ponad 382 tys. urodzeń żywych – prawie 13 tys., więcej niż rok wcześniej.
  • Mimo to rok 2016 był piątym z kolei, w którym odnotowano spadek liczby ludności w naszym kraju.
  • Optymalnie w danym roku na 100 kobiet w wieku 15-49 lat powinno przypadać średnio 210-215 urodzonych dzieci, tymczasem obecnie jest to ok. 130 urodzeń.

 55. Marucha said

  Re 52, 53:
  Tak, przyznaję się do błędu.
  Zamiast zwyzywać i ośmieszyć Pana, powinenem dać Panu adres do dobrego psychiatry.

  Wiem o jednym, który cieszy się dobrą opinią:
  dr n. med. Waldemar Krzyżkowiak
  Gwiaździsta 15A lok. 408, Żoliborz
  01-651 Warszawa

  Wiem, że Pan tego nie zrobi. Ale przynajmniej będę miał czyste sumienie, bom do chorego rękę wyciągnął.

 56. Tak było zacząć panie Marucha, od wizyty u psychiatry…
  a nie wyzywać ludzi tylko dlatego że głoszą prawdę i obnażają Fałszywą teorię heliocentryczną…
  O stworzeniu i funkcjonowaniu Ziemi pouczał Enocha Anioł Uriel..
  Tam nic nie było o wirującym Globie!

  A czy już wszyscy wiedzą, że NASA nie ma ani jednego zdjęcia kulistej Ziemi?
  Warto samemu poszukać, bo nasa przyznała, że przecież nie można mieć zdjęcia dlatego zrobili obrazek w programach graficznych…
  A czy mogli Amerykanie latać na Księżyc?
  No też nie mogli ale sytuacja zimnej wojny zmusiła ich do nagrywania filmów w studio…
  itd itd…
  No czemu pan tak wierzga panie Marucha?
  Prawda pana boli? Współczuję panu

  ——
  Jezu, jak Pan ma pojebane w tym miejscu, gdzie powinien być mózg…
  Panu to już nawet nie warto dopierdolić pałą w pusty łeb.
  Na Pana już nie można się gniewać, jak na pawiana, który nie rozumie ułamków.

  Powiem tylko: SPIERDALAJ STĄD. To nie jest miejsce dla wariatów.
  Admin

 57. Czy ja dobrze zrozumiałem, że pan Gajowy jest gotów bić pałą tych którzy nie wierzą w wirujący Glob, jeden obrót na 24 godziny czyli predk liniowa około 1666 km/godz?
  I czy dobrze zrozumiałem że pan Gajowy gotów nie tylko wyzywać ale bić pałą tych co nie wierzą w NASA-owskie lądowania na Księżycu?
  Czekam na potwierdzenie w temacie rozmowy a nie schodzenie na tematy personalne, osobowości i poczytalności umysłowej…
  Chciałbym sobie uścislić światopogląd pana Gajowego.

  ——
  Niech Pan stąd spada. Ok?
  Admin

 58. Z Księgi Henocha o Ziemi, Kalendarz

 59. Lara said

  Re 54

  Moglibyśmy być lepiej rządzeni. To fakt. Choć bez złych intencji rządzących Polacy potrafią robić sobie wzajemnie wiele krzywd. Niektóre historie i wpisy w Internecie są tego małą próbką.
  Liczby nie są jeszcze budujące. Ale liczy się przełom w ludzkiej mentalności. A dziś młodzi ludzie myślą o rodzinie, że warto ją mieć, i to z dwójką, trójką dzieci.
  Znam kobiety zatrudnione w sferze budżetowej, gdzie nie ma panicznego strachu o utratę pracy. Proszę mi wierzyć, Panie Gajowy, tu się urlopy macierzyńskie, rodzicielskie, wychowawcze po prostu – sypnęły. Małe bo małe, ale jakieś podstawy do optymizmu są.

  ——
  Niech się Pani słowa w złoto obrócą.
  Admin

 60. Pinxit said

  51
  & JO
  Lara
  Re: pan JO
  Mnie bardzo ale to bardzo boli jak mi ktos cala rodzine, znajomych przyjaciol, nauczycieli, profesorow wyzywa i obraza, ze bylismy wszyscy w Polsce niemoralni.
  I kto to chlapie??
  Osoba, ktorej w PRL-u w ogole nie bylo. Czy Jo wie lepiej ode mnie, czy ja klamie?

  Dlaczego takie rozne smarkacze naszpikowane zydowskim kapitalizmem, uwazaja , ze my, nasi rodzice bylismy niemoralni?? Juz nie mowiac o tym, ze kazdy moze miec inne doswiadczenia ale czy przypadkiem pan JO nie lamie wszystkich zasad moralnosci wyzywajac starszych od siebie od klamcow i osob niemoralnych, religijnie nieuczciwych i obrazoborcow?

  Starsze pokolenie pamieta i czasy okupacji i bardzo ciezkie czasy powojenne i radosc z zakonczenia wojny i odbudowy kraju.

  Tego mi zaden kundys typu JO nie odbierze!!!!

  Tory kolejowe sie panu JO nie podobaja?? Niech jezdzi hulajnoga i klepie na komputrze przy swieczkach albo przy lampie naftowej.
  Niech nie placze, ze go wszyscy wyzywaja. On cale moje pokolenie obraza. Jest zmierzly i w kolko potarza niemoralnosci PRL-u.

  Tak samo jak teraz, ludzie maja wlasne, prywatne problemy, od ktorych zaden ustroj i zaden system nie uchroni. To, ze czyjs dziadek byl idiota albo pijakiem to nie jest to zaden obraz PRL-u.
  W PRL-u nie bylo pijaniutkich prezydentow ani ministrow rzygajacych po knajpach i wykrzykujacych tajemnice panstwowe..
  Nikt nikomu nie smial odebrac mieszkania czy odebrac dziecka.

  Spokojnie na trzezwo czy nie, mozna bylo spac na ulicy ,bo bylo bezpiecznie. Dzieci same chodzily do szkoly, co zdaniem pana JO pewno tez bylo niemoralne.

  Swieta w PRL-u byly swietami rodzinnymi. Cale famuly sie zjezdzaly, zeby swietowac Boze Narodzenie czy Wielkanoc. Do nas przyjezdzali wujostwo z eleniej Gory i ciotki i kuzyni z Wroclawia, a Swieta urzadzane byly w podkrakowskiej wsi, w domu moich dziadkow. Wszyscy razem swietowalismy, chodzilismy na pasterke i modlilismy sie w Pierwsze Swieto a rodziny czesto zostawaly do Nowego Roku.

  Dzis w wiadomosciach Polsatu podawali, ze pijany chirurg pracowal w czasie dyzuru na oddziale dzieciecym w szpitalu.. Mial 2% alkoholu we krwi jak przyjechala policja. Czy to znaczy, ze wszyscy pediatrzy w Polsce sa zachlani w czasie dyzuru??
  Pijanstwo jest zmora kazdego systemu.

  Ale takiego dziadostwa moralnego jak jest w tej chwili trudno bylo sobie wymarzyc w Polsce.
  Ja sie nie bede czepiac kosciolow bo pomodlic sie mozna wszedzie ale to, ze Polska nalezy do NATO jest zbrodnia. Polakow sie wysyla do mordowania ludnosci cywilnej zaprzyjaznionych narodow.
  Dzieci nie maja jednakowych warunkow rozwoju. Komercyjna Polska zapomina o jakichkolwiek wartosciach moralnych.
  Skandal w sprawie katastrofy smolenskiej i dochodzenia w sprawie identyfikacji zwlok – pan JO nazywa moralnoscia???
  Skandal Ambergold, pijanstwo na drogach, zapraszanie satanistow z calego swiata i ogladanie dranskich wystepow – to religijny pan Jo uwaza za najwieksze osiagniecie moralnosci Polakow??
  W PRLu nikt by nie smial zbudowac muzeum zydowskiego czy zaswinic Krakow pomnikami zydowskiej kultury; nie obchodzilismy tygodnia kultury zydowskiej ani nie budowalismy boznic i nie sprowadzalismy rabinow Bog wie skad, ktorzy nawet po polsku nie potraia mowic.
  Takich slugusow jak teraz – nigdy wczesniej w Polsce nie bylo.
  I nich JO nie pieperzy o biskupach, .Jest prawda, gdy chodzi o te grupe biskupow, dla ktorej kary smierci domagala sie miedzy innym malpa Szymborska.
  Ale to w „wolnej, niepodleglej Polsce” dostala za to Nagrode Nobla.
  Biskupi tez i teraz gina w katastrofach i „niewyjasnionych okolicznosciach” . Tylko, ze teraz nawet nie ma procesow ani dochodzenia winy, bo szkoda pieniedzy.

  Niech mi JO pokaze jeden przyklad wyzszosci moralnej obecnej Polski nad moralnoscia moich rodzicow i moich dziadkow, ktorych JO tak radosnie obraza.

  Z ta partia PZPR to tez wypalil JO jak dzik w sosne.
  Wielu dzialaczy partyjnych i dyrektorow zakladow chrzcilo swoje dzieci i chodzili do Komunii. Nikt nie bronil.
  JO sie nasluchal glupot od pijanego dziadka.

  W zadnym systemie nie samych ludzi swietych.

  Ale takie przestepstwa jak obecnie w Polsce – w PRL-u byly nie do pomyslenia. Podcinanie gardla zonie? Polak? Mordowanie wlasnych dzieci?
  Mordowanie zony i dziecka tylko dlatego, ze pijany kretyn podejrzewal, ze dziecko jest nie jego??
  Kolezanki przed szkola malo nie zamordowaly rowiesnicy z powodu chlopaka?

  I nich mi nikt nie opowiada o przyroscie naturalnym, bo mnie krew zalewa jak sobie mysle, ile dzieci ginie w Europie z powodu bomb, niedozywienia i dzieciobojstwa. Ponad 2 tysiace rocznie ginie dzieci w Polsce bez wiesci.
  Ile dzieci w Polsce czeka az matka wroci z Saksow? A ile musi mieszkac poza Polska bo w Polsce najwieksze szanse przetrwania maja ubeckie dzieci?

 61. Pinxit said

  60
  Z tymi procentami to sie troszke zapedzilem. Mialo byc 2 promile u pana doktora.
  A juz Putin nauczal, ze jak sie ktos zlosci – to na ogol nie ma racji.
  Wiec panu JO znowu sie udalo wyprowadzic mnie z rownowagi. Stad pomylka. Za pomylke przepraszam. A reszta jest OK.

 62. Lena said

  Polska z czasów PRL była jak człowiek w początkowym stadium ciężkiej choroby, jeszcze starcza sił żeby coś zbudować, jeszcze jest dość sił żeby nawet się rozmnożyć, lecz nie można powiedzieć że jest się zdrowym. Łykaliśmy truciznę , czas zrobił swoje, więc nie dziwmy się że teraz atakują nas choroby o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia . Niestety pan JO ma duuuuużo racji w tym co mówi…..

 63. JO said

  ad.61. Panie Pinxit. Pan pozwoli, ze nie bede z Panem dyskutowal, poniewaz Pan nie umie czytac tekstow ze zrozumieniem. Zwyzywal to Pan mnie i obrazil Panu Gajowemu moge i chce wybaczyc ale Panu nie mam poki co za co , zadnych przyczyn wybaczac.

  Pana emocje zaslepiaja Panu rozum.

  Rozmowa od wielu juz miesiecy dotyczy ogolnej Oceny PRL czasow w swietle poszukiwania prawdy historycznej.

  Nie ma tu rozmowy porownawczej dzisiejszych czasow z czasami PRL, bo to nonsens.

  Pan Gajowy wskazuje porownawczo, nonsensownie na czasy PRL sukcesy materialne, ktore w jak odbieram maja byc podstawa OGOLNEJ oceny PRL

  Ja wskazalem, ze ocena katolicka tamtycz czasow i Pantwa powinna opierac sie na ocenie Moralnosc PRL i to nie wzgledem dzisiejszych czasow a wzgledem tego czym jest Moralnoc Katolicka.

  OGOLNA, emopcjonalny czlowieku , ocena PRL w mojej opinii jest NEGATYWNA.

  Nie jest tu mowa o pojedynczych ludziach czy nawet grupkach ludzi, bo przeciez w PRL byli ludzie prawi…

  Chodzi o ogolna ocene, ktora wypada negatywnie a dowodem na to, powtorze sa:

  – utrata wiary przez CALY narod w Ogolnosci i to sie stalo za Gomulki i Gierka wlasnie – czasy lat 80 i 90 to kontynuacja tego co sie wydarzylo w 60 i 70 latach ubieglego wieki.

  – ilosc urodzin na jedna kobiete dzieci, czyli przyrost bewzgledny dziecka na jedna kobiete, ktory sukcesywnie malal i to sie dzialo za Gomulki i Gierka

  To sa niezbite fakty i w przyczynach tego okresu upadku ogolnie narodu, znajdujemy przyczyny upadku mojego pokolenia, czyli dzieci urodzonych za czasow Gierka oraz Stanu Wojennego. To wlasnie nasze pokolenie jest owocem ZLYM pokolenia z lat wojny i powojnia, tzw dzieci Kwiatow. To wlasnie to pokolenie przyjelo zydowska wiare, to to pokolenie zaczelo dokonywac aborcji, stosowac srodkow antykoncepcyjnych by powodowac kontrolowane urodzenia!

  Za tym przeciez stoi upadek moralny tego pokolenia, pokolenia moich rodzicow, ktore OTRZYMYWALO Tradycyjnie Katolicka Wiare ale jej nie stosowalo w ogolnosci , podkreslam w ogolnosci na tyle, by oprzec sie Swiatu, Cialom Namietnosciom rozpoznajac Prawde od Klamstwa.

  To wlasnie tego pokolenia zlym owocem jestesmy my, ich dzieci, ktore totalnie upadly oddajac Narod caly we wrogow rece a Panstwo pod totalna okupacje bedac liberalami, modernistami, hedonistami, nudystami etc, etc.

  Problem jest wielki dzis… , ale w nim widzimy, jak zauwazyla tez Pani Lara swiatelko Nadziei, gdyz to wlasnie Moje pokolenie, urodzone w czasach gdzie juz nie bylo w Ogolnosci Mszy Trydenckiej a Protestancka posoborowa Msza z Protestanckim posoboprowym nauczaniem religii, siegnelo NIE PO RODZICOW naszych „dziedzictwo” ktore nam przekazali ale siegnelismy po Dziedzictwo naszych Dziadow i Pradziadow siegajac i WSKRZESZAJAC Tradycyjna Wiare Katolicka.

  Nasi Rodzice po koniec czasow Gierka wciaskali nam SILA!!! poprzez przymusowe szkolnictwo i tam program szkolny – ideologie meterializmu socjalistycznego oraz zgodzilo sie biernie na to, by Kosciol Katolicki w Polsce przekazywal nam sprotestantyzowana nauke Katolicka, czyli nauke NIEKATOLICKA!

  Zostalismy skrzywdzenie mu jako pokolenie i nie jest wazne czy mniej lub bardziej celowo i nie jest wazne z jakich rzyczyn pokolenie naszych rodzicow nas skrzywdzilo.

  To jest oddzielny wazny temat.

  Podkreslam, ze nie mowie o indywidualnych przypadkach a stwierdzam o ogolnosci.

  Moje pokolenie zostalo skrzywdzone przez pokolenie naszych rodzicow. Koniec Kropka.

  Pokolenie Naszych Rodzicow w ogolnosci zastosowalo zbiorowy przymus indoktrynacja metarializmem socjalistycznym oraz posoborowym protestatntyzmem w KK.

  To pokolenie dokonalo w Polsce, zgodzilo sia w plsce na „Francuska Rewolucje”. To pokolenie bylo pokoleniem REWOLUCYJNYM

  Natomiast Moje pokolenie urodzone pomiedzy 1965-1985 dokonalo wlasciwie i wciaz dokonuje KONTREWOLUCJI i zaraza KONTREWOLUCJA swoje wlasne dzieci.

  To jest wielka roznica pokolenialowa.

  Pan Gajowy z Pogarda i beznadzieja, jak niejednokrotnie sie wyrazil w kierunku mojego pokolenia i pokolenia naszych dzieci.

  Natomiast Moje Pokolenie nie spoglada z nienawscia na pokolenie wlasnych rodzicow a poszukuje prawdy z zrozumienia przyczyn dla ktorych rodzice upadli tak, ze nie przekazali tego co sami otrzymywali od swoich rodzicow a przekazali nam to co chcial Swiat nam przekazac.

  Pokolenie moich rodzicow „odbudowalo” Polsce, co ja okreslam odbudowa z przebudowa a tonie jest to samo co odbudowa…

  Pokolenia moich rodzicow dokonalo wielkiego wysilku materialnego.

  Pokolenie moich rodzicow utracilo Duchowosc Katolicka, przekazujac nam NIEKATOLICKIEGO DUCHA.

  To trzeba, to musimy wyraznie widziec, by widziec dokad iodziemy.

  Nie znajac, nie rozumiejac przeszlosci nie bedziemy miec przyszlosci. Tu nie chodzi o przyszlosc juz mopjego pokolenia, ktore jest pokoleniem zmarnowanym i upadlym. Tu chodzi o to, ze moje UPADLE, SKRZYWDZONE POKOLENIE w agonii swojej dokonuje KONTREWOLUCJI z mysla o wnukach „Dzieci Kwiatow”, dzieci socjalistycznego materializmu.

  Jestesmy na dobrej sciezce. Widac nadzieje, widac Pana Boga!

  Temat ten trzeba drazyc po to, by znalezc przyczyny dzisiejszego w istocie marazmu kontrewoluzyjnego, by kontrewolucyjnego ruchu nie stracic a doprowadzic do jego eksplozji!!

  I zapewniam, ze zadne wyzwiska w moim kierunku mnie nie zniecheca. Jestem jak ges lub kaczka w tym temacie.

 64. NICK said

  Ja pierdolę.
  Weź „nie pierdol”.
  Bo jeżeli dalej tak pójdzie?
  To Bractwo Pan rozwalisz.
  Od środka.
  JO, Panie.

 65. Lara said

  Panie Pinxit, nie wiem, jak Pan jest tu długo (na Gajówce), ale Pan JO jest na pewno dłużej. Jest specyficzny, ale to nie powód, by go obrzucać brzydkimi epitetami.

  Panie JO, przepraszam, ale ja nie zauważyłam, by Gajowy różnicował czytelników swojego dziennika wiekowo; jednych cenił, innymi gardził. A tu są różni ludzie, starsi, młodsi, całkiem młodzi. Czy jedni są lepsi od innych z powodów rocznikowych? Ja bym jednak takiej tezy nie ryzykowała.

  Dzieci -kwiaty to raczej Francja, Niemcy, USA. PRL to jakaś tam moda przenikała, muzyka – to wszystko.

 66. SAP said

  Panie JO
  W PRL-u kościół był dla narodu wartością, był symbolem polskości i to kościół dbał o moralny kręgosłup Polaków. Aż do reformy kościoła. Cezurą był moment kiedy zaczęto zamykać drzwi kościołów na klucz, bo dawniej można było wejść do kościoła o każdej porze i się pomodlić. Kościół (i plebania) zamienił się w Urząd czynny od do i ten stan trwa do dziś. Nawet w niedzielę kościoły są czynne tylko w czasie mszy, te niby trydenckie też. Paradoksalnie kościoły w Londynie czynne są całą dobę i zawsze ktoś tam się modli.
  A więc to nie Polacy odwrócili się od kościoła, to kościół odwrócił się od Polaków czego symbolem jest właśnie zamknięta na cztery spusty świątynia.

 67. JO said

  ad.65.

  Panie SAP.
  W PRL-u kościół był dla narodu wartością najwyraziej NIEDOCENIONA!!!

  Cezura bylo wprowadzenie Posoberowej Mszy zamiast Mszy Swietej Trydenckiej. To sie stalo w latach siedemdziesiatych.

  By zamknac Koscioly na Klucz, to trzeba miec spoleczenstwo, ktore na zamkniecie Kosciolow jest gotowe.

  Pan zauwazy, ze Koscioly gdy wprowadzono Msze Posoborowa byly otwarte. Problem jest w tym, ze tam nie bylo juz tyle Lask ile potrzeba, by trwac przy wierze, a przeciwnie wiare sie tracilo.

  Nas do tego „zamkniecia” kosciolow dobrze przygotowano i to , jak zwykle, przy naszej pelnej aprobacie.

  Zeby nie byc „madrym po szkodzie” trzeba rozumiec to co dzialo sie kiedys, trzeba rozumiec to co dzieje sie dzis. Bez rozumienia kiedys, nie zrozumiemy tego co jest dzis.

  ad. 64. Pani Laro.

  Dzieci Kwiaty, to dobre okreslenie i dla polskiej mlodziezy tamtych czasow. Lata 60 ubieglego wieku. Widac jaka silna wiara w tej mlodziezy. Moge zapodac wiecej zdjec:

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2017/06/04/noz-w-wodzie-prl/

  no, „socjalistyczne Dzieci Kwiaty” nieco inne od „kapitalistycznych”…nieco.

  Co do roznicowania wiekowo – jakos musialem wskazac na pokolenia budijace PRL za Gomulki i Gierka – ktore to bylo pokoleniem moich rodzicow i pokolenie tych rodzicow dzieci – moje pokolenie, ktore urodzilo sie za Gierga i Jaruzelskiego – dzieci Dzieci Ksiatow, ktore przekazalo nam posoborowa msze z posoborowym nauczaniem z pelnymi tego „dziedzictwa” skutkami, ktore z taka pogarda Pan Gajowy podkresla…

 68. JO said

  re.66. To zdjecia z lar 60 ubieglego wieku. A wie Pani co dzialo sie nalazach w latach 70 ubieglego wieku?

  Na zdjeciu , ktore zapodalem, tam mloda kobieta odwraca glowe od robiacego zdjecie a druga nakrywa rece twarza. No, jest wstyd chociaz, ale , ale zycia nie zmienia dziewucha.

  W latach 70 juz wstydu nie ma. Jest bikini i niemalze toples z pelna duma!

  Ciekaw sa zdjecia z lat 60, bo tam dorosle kobiety urodzone przed wojna, juz dojrzale, nosza chusty na glowie w odroznieniu od nieco mlodszych, ktore juz wlosy maja sciete no i oczywiscie bez nakrycia glowa.

  To samo dotyczy innej garderoby, starsze kobiety w spodnicach a mlode w spodniach.

  To wlasnie to pokolenie „Dzieci Kwiatow” oddalo bez walki KKatolicki w Polsce na rzecz Kosciola Posoborowego.

  Dzieci rodzone wlatach 70 juz Mszy Trydenckiej NIE widzialy w wiekszosci, ba , o niej nie slyszaly w wiekszosci.

  Taka byla sila wiary pokolenia moich rodzicow, ktorych niektorzy przedstawiciele maja smialosc zarzucac nam, ze „spadlismy twarza na glebe”

  Nasze pokolenia w Polsce nie wmalych grupkach ale w sporej masie, cudem, za Boga Laska wskrzesza Wiare Katolicka w sobie, odgrzebuje prawdziwa polska kulture.

  Pokolenie naszych rodzicow nie zorganizowalo zadnego frontu broniacego Tradycji Swietej i Prawdziwej Polskiej Kultury, ktora bazuje na Swietej Tradycji.

  To, czym sie nasi rodzice epatowali bylo powierzchowne. Ogniem i Mieczem – romantyczne patrotyczne przeciez tez piekne historie, Krolowa Bona film, ale byly tez filmy Pana Cybulskiego, byla muzyka elektrycznych gitar, w rytm ktorej juz tanczyli nie widzac modernizmu, nie widzac zagrozenia socjalistycznymi ideami wewnatrz KKatolickiego. Lykneli Modernizm w KK jak czapla Rybe, sami pieciolatki organizujac budujac tak przeciez dzielnie meterialna polske w mysl materializmu socjalistycznego.

  My, ich dzieci chodzilismy na apele w naprawde dobrych szkolach, ale ktore byly naukawymi a nie juz NOUKOWYMI szkolami. W nich nie bylo Mszy Swietej na apelu a uwielbienie socjalistycznego czlowieka.

  Bylismy ubrani w mundurki. Mielismy tarcze przyszyte z nr szkoly. Spiewalismy Hymny o Patronach szkoly, przewaznie byli nim Kopernik, ktory „ruszyl Slonce wstrzymal ziemie”

  Byli tez inni patrioci patronami szkol jak Ketrzynski….

  Coz, dziwna ta byla nauka historii bez Boga. Taka w skrzywionym socjalistycznym zwierciadle.

  Bylo, naprawede bylo prawie dobrze. Prawie b dobrze.

  Bylo tyle, ze to co brakowalo wywolalo katastrofe.

  Szkoda, ze to zostalo przeoczone.

  Jezeli to dzis w Polsce bedzie przeoczone przez wiekszosc Narodu Polskiego – Polski i Polakow nie bedzie.

 69. Marucha said

  Re 67:
  Pamiętam z autopsji kościoły i kaplice, które stały otwarte 24/7.

  By zamknac Koscioly na Klucz, to trzeba miec spoleczenstwo, ktore na zamkniecie Kosciolow jest gotowe

  A żeby dać komuś w ryja trzeba mieć kogoś. kto na danie mu w ryja jest gotowy….

  Re 68:
  Wielką winą naszego pokolenia jest to, żeśmy zrodzili Wasze pokolenie. I że mieliście przez to okazję skundleć.

 70. mistrzYoda said

  A ja wszystkim Państwu powiem, że bardzo chętnie poznałbym Pana JO osobiście, bo chociaż psychiatrą nie jestem, to zawsze zobaczyć mogę. W wypowiedziach przesłania się obraz osoby z różną gamą urojeń i manii.
  Ciekawe, jak pan JO wypowie się na ten temat, że w Szwajcarii zarówno w przypadku wyzanania katolickiego, jak i ewangelicko-reformowanego spadła ilość wiernych. Ewangelicy nie zmienili liturgii, a jednak im spadło – to może jednak nie to jest najważniejsze?
  .https://www.bfs.admin.ch/bfs/de/home/statistiken/bevoelkerung/sprachen-religionen/religionen.html

  ——
  Ewangelicy w sposób ciągły zmieniają swą teologię.
  Ich Kościół to takie towarzystwo „bądźmy mili dla siebie” i praktycznie zero innych wymagań.
  Dlatego liczba wiernych spada od dziesiątków lat.
  Co do liturgii – to takie pojęcie jest słabo zakorzenione w protestantyzmie.
  Admin

 71. SAP said

  Panie JO
  Bez przesady.
  Rodzice jak rodzice, mieli bagaż doświadczeń większy niż my. Poznali lepiej zło i ohydę utraty człowieczeństwa, dostali mocno po d…bo wojna itd., więc byli ostrożni, posłuszni i tego godzenia się z losem, tego niewychylania się uczyli własne dzieci. A dzieci jak to dzieci, nie chciały żyć jak strachliwa mama i tata, buntowały się przeciw wychowaniu według szablonu, że i panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Nasi rodzice nie podskakiwali, a jak podskoczyli to zaraz dostali znowu po d…. . Ja mam pretensję do PRL taką, że głoszone szczytne tezy nie były zgodne z rzeczywistością, że nadal kłamano w żywe oczy nawet jak nastał Gomółka, że wreszcie w Polsce będzie normalnie. Paru frajerów dało się na to nabrać, np. gdy tuż po 1956 r. młodzi oficerowie szli do Ślubu Kościelnego w galowych mundurach, a potem ich wyp…… z woja na zbity pysk. Czy kościół miał wtedy coś do gadania? Nasi rodzice dostali wtedy lekcję pokory, bo inaczej bida. Przekazali nam po prostu bagaż własnych fobii, lęków, poniżeń, które sami doznali od świata i ich sfrustrowanych rodziców. Ten bagaż niesiemy teraz my i przekazujemy własnym dzieciom. Ten bagaż, który nam wtryniono stosując przemoc emocjonalną, szantaż emocjonalny i to nie tylko domach ale i szkołach. Więc my dzieci tego nie akceptowaliśmy, stąd rock, długie włosy, chodzenie w katanach, czy kurtkach usarmy, rastamańskich beretach, oficerkach. I to nam zostało. Dystans wobec, tych którzy twierdzą, że coś kurrrrr.a z nami jest nie tak, czy to ze strony KK, polityków czy W.D.J. UE.

 72. SAP said

  A w ogóle to czy może Pan wskazać choć z 10 najlepszych, nieskazitelnych polskich rodzin? Takich którymi wszyscy Polacy mogliby by się szczycić?

  ——
  Myślę, że nadal są takie.
  Tyle, że anonimowe.
  Przecież żydomedia nie będą o nich pisać i stawiać za wzór.
  Admin

 73. Zgorzkniały said

  Re 59

  P. Lara ma rację. Jest zauważalny przełom w ludzkiej świadomości, ja to widzę po niektórych znajomych i rodzinie. Zaczyna się mówić na forach i podczas spotkań rodzinnych jak perfidni są Niemcy wobec nas, choćby na przykładzie dyskryminacji naszych firm transportowych. Są rozmowy nt. szkodliwości UE dla polskich interesów, jest poruszana sprawa banderyzmu na Ukrainie i zalewu polski imigrantami z Ukrainy, którzy obniżają nam płace i zmuszają do wyjazdu na Zachód. I to pomimo histerycznej pro-ukraińskiej propagandy. Wreszcie, jest kwestia nachodźców i wciskającej ich na siłę Unii (czyli Niemiec), kwestia która wywołuje ferment w Polakach jak mało która. Taką Annę Pamułę za jej słowa w komentarzach zlinczowano.

  Przecież jeszcze kilka lat temu ktoś poruszający te tematu był uznawany za „oszołoma”, jak on w ogóle śmie przeciwstawiać się „ekspertom”, a dzisiaj jest to niemedialny mainstream dyskusji w polskim internecie. Onet i inne szczekaczki muszą co rusz wyłączać komentarze, usuwać nieprawomyślne wpisy. Żyjące na zamkniętych, strzeżonych osiedlach elyty są przerażone „radykalizacją”, zwłaszcza młodych:

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/870402,prof-czapinski-rosnie-radykalizm-w-mlodym-pokoleniu-polakow-modlmy-sie-by-jak-najszybciej-wyemigrowali.html

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/551417,popprawicowcy-polityka-prawica-lewica-pis-polacy.html

  Nie twierdzę że wolność jest na wyciągnięcie ręki bo tak nie jest, ale też nie wszystko jeszcze stracone. Piłka nadal jest w grze, a świadomość w Narodzie powoli się budzi.

  Program na dziś to trwać. Po prostu trwać, budzić świadomość takimi blogami jak Pańskim, Gospodarzu. Kropla drąży skałę; w kamieniu widoczne już jest wyżłobienie. Gajówka robi fenomenalną robotę, a przecież nie stoją za nią setki milionów dolarów, doświadczenie światowych agencji PRowych, interesy i wsparcie niemców, wielkiego kapitału czy państwa położonego w Palestynie. Rację ma Konrad Rękas że mamy powtórkę sytuacji sprzed Wielkiej Wojny, najlepsze na chwilę obecną (i chyba jedyne realne) wyjście to trwać. Trwać, pielęgnować wzrastającą w Narodzie świadomość i czekać na nadchodzące nowe rozdanie w światowej rozgrywce.

  To co powiem teraz to fantastyka na chwilę obecną, ale pamiętajmy że zaledwie 30 lat temu Usraelowi wydawało się że oto nastąpił koniec historii, i Wuj Sam, demoliberalizm i tzw. zachód będzie już rządzić światem po wsze czasy. Tymczasem na ten moment coś im ta hegemonia nie wychodzi. W 1917 roku rosyjski patriota z rozpaczy mógłby rozważać samobójstwo – walące się imperium, ludobójcza rewolucja i wojna domowa, zachodnie i japońskie korpusy w Archangielsku, Władywostoku i na Dalekim Wschodzie. 30 lat później rosyjska państwowość była jednym z dwóch supermocarstw na świecie.

  Polska to bardzo bogaty kraj, „za bogaty” by niektórzy go „sobie odpuścili”. Ciągnie z nas pieniądze Zachód, opłacamy banderland, a mimo wszystko nadal coś zostaje, i nawet małe miejscowości bardzo wyładniały przez ostatnie parenaście lat. Ludzie u nas może i naiwni jak dzieci (a to przecież zawsze da się naprawić poprzez odpowiednie kształtowanie postaw społecznych), ale za to zdolni i pracowici jak mało kto. Nie jesteśmy maleńką Słowacją czy Litwą, jesteśmy dużej wielkości państwem w centrum Europy z kilkudziesięcioma milionami ludności. Z naszym potencjałem przy dobrym zarządzaniu w kilkadziesiąt lat moglibyśmy dogonić ludnościowo, gospodarczo i politycznie Niemcy, a wtedy to polskie firmy wykupywałyby były DDR, polska mniejszość miała zagwarantowane miejsca w Bundestagu, a środek Europy był w Warszawie, nie Berlinie. Ktoś musi przecież pilnować zachodniego końca Nowego Jedwabnego Szlaku w interesie Rosji i Chin. Ktoś o potencjale pozwalającym pilnować Niemców, by znowu nie zamarzył im się marsz na Wołgograd. Nie jest to Słowacja. Ktoś kto miałby w tym własny żywotny interes, tak by Rosjanie i Chińczycy mieli stuprocentową pewność że nie zmieni sojuszy. Nie jest to Francja, bo ta na drodze do Wołgogradu nie leży. Ktoś kto nie jest jankeskim przyczółkiem; niezatapialnym amerykańskim lotniskowcem u wybrzeży Eurazji. Nie jest to Wielka Brytania.

  Polska mogłaby dużo… bardzo dużo. Tylko musi się nam chcieć chcieć. Na razie trwajmy, pielęgnujmy dobre nasiona i czekajmy na nowe rozdanie.

  W kamieniu widoczne jest już wyżłobienie.
  Kap, kap, kap…

 74. Pinxit said

  To naprawde przeraza.
  W kazdym podreczniku do historii pisze, ze narod, ktory nie szanuje przodkow nie szanuje i przyszlosci swojego narodu..

  Ja pojac nie moge, jak to sie dzieje, ze byle duren i nieuk uwaza moich rodzicow – i miliony Polakow – sponiewieranych przez wojne za niemoralnych, bo im przyszlo najpierw przezyc kacet, potem ubeckie sciganie tych, ktorzy walczyli z hitleryzmem, a potem w ciezkich warunkach odbudowac to, co nam Niemcy zniszczyli.
  Jakies durnie nazywaja tych ludzi komuchami, a kraj, ktory odbudowali niemoralnym siedliskiem bandytow.
  Teraz sie tory kolejowe w PRLu nie podobaja??

  A slepota polityczna im nie pozwala zauwazyc, ze cala zydowska ubecja, ktora nie miala zadnych szans rzadzenia w PRLu – zakamuflowany syjon w UB mial slabe szanse objecia wladzy – teraz sa prezydentami, ministrami, biznesmenami w obecnej cholernie „moralnej” Polsce.
  Kaczynski, Walesa, Cimoszewicze, Michniki, Mazowieckie, Kwasniewskie , Macierowicze (stara gwardia) i inne szuje nie mialy szans na zadne wybory w PRL.

  Teraz rzadza moralnie w Polsce ku uciesze JO i roznych innych przyglupow, ktorzy nie wiedza, nie pamietaja albo nie chca wiedziec, ze pod wzgledem poziomu edukacji Polska zajmowala 11 miejsce w swiecie, a przemyslu szoste.

  Pod wzgledem moralnosci stalismy duzo wyzej od obecnych praktyk w kraju, w ktorym dzieci wyrzuca sie na ulice, odbiera matkom, zamarznieci bezdomni umieraja na ulicy, a polscy zolnierze na posylki napadaja na zaprzyjaznione kraje bo im tak kaza zamorscy szefowie NATO!!
  Za to miliarderzy, polscy ministrowie, ktorzy handluja ukrainska ziemia i kradna mineraly w Afganistanie – to wzor cnot i zarzadzania moralnego.

  Jak sie taki JO w ogole nie wstydzi! Gadal slepy o kolorach a JO o religii, moralnosci w ogole a w PRL-u w szczegole..

  Po dzisiejszych nieukach widac, ze maja slaba orientacje w czymkolwiek.
  A Polska pod wzgledem poziomu nauczania juz dawno wypadla z tabeli.

  Czekajcie, lobuzy, nieuki, czciciele zydowskiej ubecji, zobaczycie juz wkrotce co wam Unia przygotowala.

  Ja wam dam poddawac wiare i moralnosc Polakow pod znak zapytania!.
  Kim jestescie, zeby sadzic??
  Co wy w ogole wiecie o moralnosci? Powtarzanie klamstw??

  W obecnej moralnej Polsce pana JO zbrodniarze sa bohaterami, Kuklinski – Konradem Wallenrodem, a ubecja u wladzy – budowniczym moralnosci i zydowskiego kramarstwa.
  A ci, ktorzy mordowali po wojnie tych, ktorzy walczyli z hitleryzmem – w obecnej, moralnej Polsce uwaza sie za bohaterow!

  Polska byla w stanie bardzo dynamicznego rozwoju. Nalezalo ten rozwoj ukrocic, przerwac bo zagrazal zydowskim kapitalistom. I pan JO tych zydowskich kapitalistow calym sercem popiera?
  Nalezalo pozamykac niemoralne stocznie, niemoralne huty, polskie zaklady pracy – bo zdaniem pana JO , to nawet tory zbudowane w PRL-u byly niemoralne.

  To nie tylko Kuklinski sprzedal Polske.
  Polska dalej ma sprzedawczykow, czcicieli blichtru i falszywej bizuterii i ubeckiej moralnosci..

  Moralnosc pana JO nie pozwala na OSOBISTY moralny protest przeciwko aresztowaniu dr. Piskorskiego.

  Niech mi pan JO wytlumaczy moralnosc zamordowania dra Ratajczaka?.

  To tyle na temat niechlujnych moralistow.

 75. JO said

  ad.71.

  Pan napisal niesamowicie wazna rzecz, ktora jest kluczem do zrozumienia sprawy naszego byc i nie byc:

  „A dzieci jak to dzieci, nie chciały żyć jak strachliwa mama i tata, buntowały się przeciw wychowaniu według szablonu, że i panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.”

  Ta modernistyczna postawa juz zaczela sie przed wojna w polskich postpilsudczykowskich elitach.

  Wojna przerwala taka postawe. Narod na dole byl wciaz bogobojny. Niestety w PRL tego bogobojnego narodu dzieci znalazly sie pod systemem, ktorego podstawa byl modernizm – meterializm socjalistyczny, oraz rozluznienie wewnatrz KK poprzez wraza inwazje do wewnatrz kosciola zydo-masonerii.

  Niedlugo, za Boga Laska cos sie wydarzy. Po tym wydarzeniu opisze historie pewnej osoby lub dwoch nawet i ukaze na przykladzie tym co dzialao sie wewnatrz KK. Ja wiem dzis. To cos spowodowalo, ze mlodzi , nasi rodzice w czasach PRL stalis ie modernistami, letnimi katolikami i nie podazali ku niebu a buntujac sie „przeciw wychowaniu według szablonu, że i panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.”

  Tak bylo tez na zachodzie bo i tam szlal modernizm stumulowany przez wiadome jakie sily.

  Niestey nasi RODZICE poszli za buntem i filozofia masonska dajaca efekt „Dzieci Kwiatow”.

  Narod polski przezd Wojna parl przeciw Swiatu. Ruch Rycerstawa Niepokalanej w Polsce przedwojennej zmiatal masoneria z powierzchni ziemi, ale to bylo na dole, choc i w kregach Narodowcow Polskich przed wojna tez.

  Elita zostala podczas wojny zlikwidowana i PRL masoneria skierowala uwage na Doly Narodu Polskiego , na nasz rdzen, na mlodziez polska, ktora masowo byla poddana indoktrynacji filozofia materializmu-socjaliostycznego.

  Ta mlodziez juz nie chciala isc w gore do Boga. Ona ” dawala Bogu Swieczke i Diablu ogarek”. Ona sie buntowala, jej wiara stala sie plytka i na zmiany posoborowe w ogole niezareagowala, ba duza czesc spoleczenstwa powitala je z aplauzem.

  Ta mlodziez , nasi rodzice juz nie walczyla z ciala namietnosciami, juz nie widziala w namietnosciach wroga. Nie widziala w Swiecie Wroga. Przestala rozpozanwac Parwde od Klamstwa.

  To dla naszych rodzicow KOMPROMIS byl rozwiazaniem. Rozwiazaniem dla naszych rodzicow byla KOEGZYSTENCJA ze Swiatem a nie Walka z nim.

  Pan, Panie gajowy jest tej postawy przykladem. To dlatego dzis Pan obstaje za wejsciem Bracywa Piusa X w struktury nienawrocownego posoborowego Kosciola. To dlatego Pan nie widzi zagrozenia.

  Naszym obowiazkiem jest pnac sie ku Niebu. Naszym obowiazkiem jest walka ze Swiatem. Naszym obowiazkiem jest przeciwstawic sie kazdemu kompromisowi nawet za cene smierci, jezei Pan Bog tego bedzie od nas wymagal.

  Pokolemnie naszych rodzicow odrzucilo taka postawe. Przekazalo nam odwrotny kierunek, ktory trwa po dzis i siega dna.

  Pokolenie naszych rodzicow ma o nas taka opinie:

  „Re 68:
  Wielką winą naszego pokolenia jest to, żeśmy zrodzili Wasze pokolenie. I że mieliście przez to okazję skundleć.” – admin

  – nie chcac widziec swojej cegielki w naszym dramacie!

 76. Marucha said

  Re 75:
  To dla naszych rodzicow KOMPROMIS byl rozwiazaniem. Rozwiazaniem dla naszych rodzicow byla KOEGZYSTENCJA ze Swiatem a nie Walka z nim.

  Pan, Panie gajowy jest tej postawy przykladem. To dlatego dzis Pan obstaje za wejsciem Bracywa Piusa X w struktury nienawrocownego posoborowego Kosciola. To dlatego Pan nie widzi zagrozenia.

  ——

  Znów brednie na bredniach, jakieś nieuprawnione niczym uogólnienia, poza tym przeklamania (delikatnie mówiąc).

  Gdzie, do najjaśniejszej kurwy nędzy, ja „obstaję za wejsciem Bractwa Piusa X w struktury nienawrocownego posoborowego Kosciola”?
  Gdzie ja takie coś napisałem?
  Albo Pan nie rozumie co czyta – albo celowo prowokuje awantury.

  Uprzejmie (acz bez przekonania) założę, że Pan nie rozumie, co czyta – bo głosy przekrzykujace się wzajemnie w Pana głowie nie pozwalają Panu słyszeć nic, oprócz samego siebie.

 77. JO said

  Pokolenie Naszyr Rodzicow powinno odrzucic to co i my mamy narzucane:

  1. Telewizje i indoktrynacje meterializmu socjalistycznego
  2. wszelkie kofaktory stymulujace ciala namietnosci: modernistczna muzyke, stroje modernistyczne jak spodnie u kobity, dekolty, nudyzm na plazach
  3. Depolaryzacje rodzin – jak emigracja do miasta, mieszkania odzielne od rodzicow , dziadkow ( na zachodzie potrafia to robic Hindusi, dlaczego i my nie mozemy???)
  4. teniosc religijna polegajaca na chodzeni ena Msze li tylko, letnia „telewizyjana” obrzedowosc katolicka czyniac ja jako czasc folkloru polskiej kultury zamiast czynnik detemunujacy nasze cale zycie na polityce konczac.

  Im wieksza presja z systemu, tym wieksza powinna pyc „zajadlosc” przylgniecie do wiary, tak jak to robia dzis muzulmanie, hindusi… Kazdy Kosciol w miescie powinien byc twierdza dla mlodych a stal sie w tamtym czasie , w mojej ocenie folklorem, lub miejscem spolecznego wyrazania niezadowolenia, buntu przeciwko wladzy i tyle.

  Za czasow PRL podczas trwania soboru Wat II, polskie spoleczesntwo powino byc dokladnie poinformowane przez Polskie Katolickie wladze o zagrozeniu Utraty Wiary, ktore glosno bylo wyrazone i sprecyzowane przez Tradycjonalistow polaczonych frontem przez osobe Biskupa Lefebvre.

  Za tym, powinnien powstac ruch Tradycjonalistyczny jaki conajmniej powstal w czasach naszego pokolenia po przyjezdzie Piusa X Bractwa do Polski.

  Bylo mozliwe organizowanie buntu przeciwko rewolucji wewnatrz KK, bylo, ale NIKT, ale to NIKT niemalze nie podjal sie tego zadania. W calej Europie a nawet w swiecie powstawaly Osrodki Bractwa Piusa X …ale nie w PRL! To jest zakrawa o skandal i dowod na „skundlenie” juz w tamtym czasie spoleczenstwa polskiego.

  Jezeli system sosjalistyczny pchal do nudyzmu – to spoleczenstwo powinno odpowiedziec ostracyzmem tych, co nudyzm uprawiali i stosowali, nawet, gdyby to miala byc wlasna corka, syn, matka, zona…

  Taka postawa powinna byc dzis nas katolikow zgledem letnich katolikow i reszty..

  Jezeli ktos sie rozwodzi, to powinien byc przez spoleczenstwo ukarany permamentnym pietnowaniem nieskruszonego, szkruszonej pary.

  Jezlei ktos nosi sie, ubiera niegodnie, powinien byc odpychany przez spoleczenstwo, upominany, caly czas upominany.

  My dzis piszemy do wladz w III RP upomnienie, sprzeciwy petycje a czemu dzis tego nie robimy wzgledem samych siebie i w kolo rodziny czlonkow, sasiadow etc, etc??

  Na przykladzie upadku naszych rodzicow i ich zaniedban, oraz przyczyn… dzis my mozemy widziec wlasne bledy, upadki, przyczyny niemoznosci wyjscia z impasu, poniewaz nic w III RP sie nie zmienilo procz poprzeczki w dol obnizonej o kolejne „mile”.

  I dzis i wtedy system byl przeciwko nam.

  I wtedy i dzis na system byl i jest sposob, ktory jednak wymaga od nas indywidulanego oraz grupowego wysilku, poswiecenia po meczenstwo.

  Wtedy nie bylo masowego sprzeciwu a masowy kompromus prowadzacy do ruiny kolejnych pokolen.

  Dzis, jezeli nie zdobedziemy sie na masowy sprzeciw a li tylko kolejny kompromis, to osiagniemy to, co juz sie wlewa w nasza rzexczywistosc: zalanie nas obcymi narodami o obcymi nas cywilizacjami jak to jest na zachodzie.

  By dokonac masowego sprzeciwu, kazdy z nas Polakow powinien zaczac od siebie a jako kropla laczona z innymi kroplami mozemy wywolac fale a nawet potop przed ktorym zydo-masoneria nie bedzie miala szans uciec.

  To jest wciaz mozliwe, ale wymaga indywidualnego i zbiorowego wysilku, postu, modlitwy …zaparcia sie siebie.

 78. JO said

  ad.76. Jezeli zle zrozumialem, to przepraszam Panie Gajowy i bije sie w piersi z radoscia uznajac swoj blad, ze zle Pana odebralem dotychczasowe wpisy!

  J

 79. Marucha said

  Re 78:

  Tak, Panie JO, źle Pan mnie zrozumiał – co wynika z braku zainteresowania poglądami oponenta i zasłuchania się w siebie.
  To już kolejny raz…
  Nie mam akurat o to teraz żalu, bo Pan, co by o Panu nie mówić, czasami umie się zdobyć na przeprosiny,

 80. Lara said

  Czyli jakiś konsens osiągnięty?
  Popieram zunifikowane stroje szkolne. To co rano widzę, jadąc do pracy, woła o pomstę do nieba. Jakieś lolitki maszerują do szkoły, krótkie spodenki, całe nóżki obnażone. Brak gustu, wyczucia, dziewczyny wchodzą rodzicom na głowę, chcą być modne, a mają 12, 13, 14 lat.
  Zunifikowany strój problem by rozwiązał. Jakieś gustowne spódnice do kolan, bluzki koszulowe, w błękitnej, szarej, granatowej tonacji. Taki drobiazg, a już by wiele zmienił.

 81. NICK said

  Czyżby P. SAP nie był jedną z dziesięciu? (72).

  Rodzin?

  Nie wezmę we cudzysłów.

 82. ad.79. My tu gadu, gadu a tu juz 8 Ikona niedlugo bedzie skonczona.
  Czy Pan wie, Panie Gaowy, to przez Pana sa Ikony, przez Pana jest wsparcie b. Williamsona. To wszystko przez Pana! Przez Pana niedlugo bedzie kolejne wydarzenie! To wszystko przez Pana!

  …bo nie wspuchiwlalem sie w siebie a w Pana wypowiedzi…!:

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2017/06/06/to-walka-fizycza/

  ——
  A gdzie tam. Ja, Panie JO, jestem wychowany w atmosferze trockizmu (jak Pan sam zauważył).
  Admin

 83. Boydar said

  Panie JO, ale nie chce Pan chyba dociągnąć do osiemdziesięciu, bo nie dożyjemy …

  Jeżeli pierwotne założenia są aktualne, to o ile pamiętam, miał być to dar wsparcia duchowego od Polaków „tradycjonalistów” dla Ludzi w Donbasie. Czy taki dar to musi liczyć określoną ilość ? Pan zauważy, że część z Tych którzy mieli go wówczas otrzymać, to już nie żyje, wojna Panie. O co tu chodzi, i co dla Opołczeńców ma za znaczenie czy uczestniczy w sprawie biskup taki czy inny. Oni to mają dostać od POLAKÓW, nie od biskupa. I wtedy kiedy było Im to najbardziej potrzebne. Za chwilę będą zupełnie inaczej patrzeć na umajone bramy.

 84. JA said

  ad.83. Moze Pan sie podejmie przekazac Ikony Rosjanom? Jeden Gajowicz juz probowal i nic poki co.

  Pan moze byc kolejny.

  Zamiast wydziwiac i filozofowac Boydar, to ruszylbys swoja pupe…

  Co do innych Ikon, to pelna realizacja – dwie ikony przekazane Boskupowi W, ktore sa w biskupiej kaplicy.

  Dwie kolejne, a jedna z nich Pan widzi, tez zostana przekazane gdzie zaplanowano.

  Jakies jeszcze petycje? Pytania? 🙂

  Pozdrawiam,
  J

 85. JA said

  re. 83. Mysle, ze wspolnie napiszemy tak duzo Ikon, jak tylko bedziey mogli dac rade…i Pan Bog pozwoli!

  Ile to bedzie? Ja nie wiem, bo kazda Ikona to wielki Dar od Pana Boga. One powstaja za Boza Laska Dzialania, a ten dar dzialania nie kazdy ma. O ten dar trzeba prosic i w mysl prosby, modlitw dokonywac WIELKIEGO Wysilku – wowczas Pan Bog daje i powstaja Dobre Owoce.

  Nie ma na tym swiecie wiekszego dobrego owocu jak Dziecka Stan Kaplanski…. Jezeli uda sie Gajowce to wspolnym dzialaniem osiagnac, to bedzie ukoronowanie wysilku i znak by dzialac tak dalej!
  To bedzie zilone swiatlo prosto z Nieba, jakim sa tez pisane Ikony.

 86. Boydar said

  Ja i tak bałdzo kurtularnie fizolofuję, Panie JO. Podobno nie ma głupich pytań.

  Jak system udupił Piskorskiego, to wszyscy płaczą. Mnie aż tak nie udupił, ale żyć też nie mam za co albo jeszcze gorzej. Zaręczam Panu, że przekazanie ikon nie mających wartości muzealnej (jeszcze) to nie jest problem, a jeśli nawet jest, to sztuczny. Wymaga trochę kasy, czasu i zachodu (zaangażowania). Jeśli nas na to nie stać to świadczy tylko o nas. Jednemu łatwiej to a drugiemu tamto. Ja nie zajmuje się podróżami do Rosji, od bardzo dawna. Mogę coś napisać albo naprawić, mogę robić za kierowcę o ile nie jest potrzebny paszport. Bo ważnego nie mam, czyli formalnie nie mam, i nic nie wskazuje abym miał mieć. To co mi tu Pan takie teksty wstawia.

 87. JA said

  Przypomne, ze podczas pisania ikon, za kazdym razem gdy ikonograf podchodzi do jej pisania, sa dokonywane modlitwy. One siegaja Nieba!

  Ikona ma od 40 do nawet 100 wastw. Pisane sa na specjalnie przygotowanych do tego deskach w zgodzie ze starozytnym kanonem.

  Uzywane do Ikon jest autentyczne zloto, srebro…

  A same Ikony, kazda z nich , sa Oknem do Nieba!

  Ikony to Slowo Boze

  Ikony, to czesc Swietej Biblii.

 88. JA said

  ad.86. Ani pieniadze nie sa problem, ani czas, ani zachod.., bo pieniadze na wyjazd sa, jest i czas, jest i wysilek.

  Ja nie wiem co bylo lub jest powodem, ze nasz Gajowicz nie osiagnal zakladanego celu.

  Wiem, ze nie bylo to robione oficjalnie i publicznie, jakbym to ja robil a nieoficjalnie, niepublicznie. Nie dostalismy zadnych pism, dokumentow, nic nie zostalo upublicznione z tego Gajowicza strony.

  To byla tego Gajowicza droga.

  I mi jest smutno, ze nie wyszlo poki co.

  Wiem jednak, ze nasz wysilej widzi Niebo, nasze modlitwy dzialaja a ze jeszcze wciaz nie sa Ikony w Rosji, to wiec moze jest taka wola Nieba.

  Trzeba sie modlic i dzialac dalej w tym kierunku.

  ————

  Ja robie wszysko publicznie.

  Nasz Gajowicz publicznie nie dzialal.

  Moze trzeba wiec zmienic Jego Forme dzialania na Moja?

  Szkoda, ze ten Gajowicz milczy w sprawie…, choc zapewne mogl by cos publicznie wyjasnic….

 89. Boydar said

  Nie znam sprawy, nie będę komentował; może złamał nogę i jeszcze się nie zrosła. A może sprawa go przerosła. A może jest mułem pasiastym, albo bagiennym.

  Ja wiem jak się pisze ikony, o tyle o ile. I nie pytałem czemu każda jedna tak długo, wcale o to nie pytałem.

 90. JA said

  ad.89. A dobrze wiedziec, czemu tak dlugo – bo proces jednej ikony pisania jest dlugi.

  To nie obraz malowany a pisana Ikona.
  Nawet gdyby jedna pisal bez przerwy ikonograf, to by zajelo kilka tygoni!!

  Tylko wpominajac o kosztach oraz innych zajeciach ikonografa, ktory jest jak wielu z nas w Polsce osoba pracujaca, zarabiajaca na zycie…

 91. JA said

  Proces robienia – odlewu…lilijek srebrnych, to kolejna praca jubilera, ktora wchodzi w czas wypracowania ostateczego efektu pisanej ikony…

  Tylko tez wspominajac o kosztach…

  Jedna ikona to wielki zbiorowy wysilek! To wielki wysilek wielu osob.

  To Dar Pana Boga!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: