Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

MSZ Rosji: Polska strona nalegała na jak najszybsze wysłanie ciał ofiar do kraju

Posted by Marucha w dniu 2017-06-01 (czwartek)

Rosyjskie MSZ odrzuciło zarzuty Polski w związku z identyfikacją ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oznajmiła, że szczątki ofiar katastrofy samolotu prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego pod Smoleńskiem zostały przekazane stronie polskiej zgodnie z formalną procedurą i pochowane już na jej terytorium.

W ten sposób Maria Zacharowa odpowiedziała na briefingu w środę na prośbę dziennikarzy o skomentowanie doniesień o ekshumacji szczątków ofiar katastrofy samolotu prezydenta Polski a także rzekomo mających miejsce naruszeniach podczas identyfikacji i pochowania szczątków i odpowiedzialności za to.

„Sama ceremonia przekazania (szczątków) odbywała się zgodnie z przepisami i formalnościami, a z pozostałymi procedurami, które odbywały się już na terytorium Polski, rosyjskie kompetentne organy już nie miały żadnego związku. Jest to powszechnie uznany fakt” — podkreśliła rzeczniczka MSZ Rosji.

Wspomniane zarzuty pod adresem rosyjskich specjalistów, którzy „w trudnej chwili wypełnili swoje profesjonalne obowiązki”, Maria Zacharowa nazwała „zmyślonymi i niepoprawnymi”.

Podkreśliła, że śledztwo w sprawie katastrofy było maksymalnie otwarte.

„Szczątki ofiar tragedii smoleńskiej znajdowały się w Rosji dosłownie przez kilka dni. Ich identyfikacją zajmowali się polscy upoważnieni urzędnicy i krewni ofiar. W wielu przypadkach była potrzebna ekspertyza genetyczna. Rosyjscy specjaliści po prostu nie mieli na to czasu, w tym dlatego, że strona polska domagała się jak najszybszego wysłania ciał do kraju” — powiedziała Maria Zacharowa.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 35 to “MSZ Rosji: Polska strona nalegała na jak najszybsze wysłanie ciał ofiar do kraju”

 1. Minus said

  Odsuńmy na bok spory o błąd pilota, żelazną brzozę itp. Jak wytłumaczyć to co zostało zapakowane?, z hasłem- nie należy otwierać trumien, coś na zasadzie- tylko nikomu nie mów. Albo to prowokacja strony rosyjskiej- po co?, albo świadczy to o nieprawdopodobnym bardaku funkcjonowania państwa Rosji, bo przecież nie wewnętrzna zagrywce przeciwko Putinowi, tak? Nie wyobrażam sobie analogii, gdyby drugą stroną byli Niemcy, Amerykanie.

  ——
  Chodzi, Panie Minus, o zemstę. Zemstę prymitywnych azjatycko-mongolskich plemion zwanych Rosjanami. Czystą nienawiść do Kaaczyńskiego, prymitywizm i pogardę dla ludzkich uczuć. Taką samą, jaką katoliccy Polacy okazują grobom i pomnikom Rosjan.
  Admin

 2. Minus said

  Panie Gajowy, z czym do ludzi? Proszę nie odwracać kota ogonem. Nic Pańskie ps. mi nie wyjaśnia. Po co tak?

 3. Minus said

  Nie mówimy o Rosjanach. Mowa jest o decydentach, rozgrywających Rosji. Muszę to punktować? Na wszelki wypadek. Proszę mi wytłumaczyć ten skandal. Nie interesuje mnie oblewanie się gnojówką.

 4. WI42 said

  @1M
  „Nie wyobrażam sobie analogii, gdyby drugą stroną byli Niemcy, Amerykanie.”
  FAktycznie. Gdyby drugą stroną (rozumiem w miejsce Rosji) byli Amerykanie, to nie słyszelibyśmy oficjalnych głosów krytycznych w tej sprawie, jedynie głosy Minusa lub Plusa na podobnym jak ten forum.
  Co do trumien – jeżeli był nawet jakiś napis, nie miał on żadnego znaczenia formalnego – Polska mogła robić z trumnami to co uważała za stosowne. Prawdopodobnie mogły to być standardowe napisy sanitarne (moje przypuszczenie).
  Najważniejsze, jeżeli przypomnimy pierwsze dni po katastrofie, obie strony były pod presją oddania-odebrania zwłok jak najszybciej. Trudno wyobrazić jak można dopasować zwłoki i to co z nich zostało w ciągu kilku dni – bez tysięcy analiz DNA wydaje się to niemożliwe.
  „…albo świadczy to o nieprawdopodobnym bardaku funkcjonowania państwa Rosji,”
  Czy wie szanowny Minus jak to wygląda w innych podobnie tragicznych katastrofach?
  Ja nie wiem. Jeżeli ktoś ma jakieś dane na ten temat, może poda.

 5. Marucha said

  Re 2, 3:
  Nie mam zamiaru nic wyjaśniać, dopóki mi ktoś nie udowodni, że oskarżenia strony polskiej są bardziej prawdziwe, niż podana swego czasu informacja prasowa o spuszczeniu bomby atomowej na Ukrainę albo o którymś z rzędu wkroczeniu Armii Rosyjskiej na Ukrainę.

  Nie wierzę tym władzom, jak psom. Dziwi się Pan?
  Może sami zrobili bardak? Przeciez po tych chujach wszystkiego można oczekiwać.

  Re 4:
  Po katastrofie w Lesie Kabackim 1987 badania szczątków trwały kilka miesięcy. A i tak większości nie udało się zidentyfikować i pochowano je we wspólnym grobie.
  Rosjanom dano chyba dwa tygodnie na identyfikację…

  Przy okazji nasunęło mi się pytanie: właściwie to o jakie szczątki chodzi? Przecież według teorii, wyznawanej również w gajówce, nie było żadnego lotu. Nikt nigdzie nie poleciał. Brak zdjęć, filmów, nagrań z odlotu pary prezydenckiej. Wszystko było mistyfikacją.

 6. Pinxit said

  Burdel to jest w Polsce.
  W siedem lat po katastrofie a my dalej nie znamy listy pasazerow. To chyba nie Rosja odpowiada za kto kto wsiadal i kto mial wsiasc do samolotu..
  I nie Rosja wepchnela do jednego samolotu cala wierchuszke polityczna. NIELEGALNIE!!!!!!
  Dwa lata wczesniej byla katastrofa pod Miroslawcem.
  Dalej nie ma zadnego dochodzenia. A tez nielegalnie wepchnieto do samolotu cale dowodztwo.
  Czy to nie jest burdel??

 7. Nie znam się. Ale chyba nie jest możliwe zidentyfikowanie tak szybko, pod presją. Teraz znajdują kilka „osób” w jednej. Ale bez wyjaśnień, co właściwie znaleziono. Przecież gdy to było w pośpiechu robione, przecież wszystko było we krwi wszystkich. Jeszcze teraz gra się zwłokami tych ludzi. Teraz, w Polsce. Jakieś to opętanie.

 8. ojojoj said

  Panie Minus, prosze sie najpierw doczytac zanim pan zabierze glos.

  Zakaz otwierania trumien wydala POLSKA strona, a nie rosyjska.

 9. Minus said

  @5 to rozumiem, nie ma Pan zamiaru i co Panu zrobię? .https://www.youtube.com/watch?v=h5aF2CSwNTU
  @7 no to co?
  @4 konwencja oblewania się gnojówką, dziękuję.
  @6 Pan Zbigniew Kozioł- jaki pośpiech usprawiedliwi włożenie 3 rąk np. do 1 trumny?, bez jaj poza tym, z tym pośpiechem- ile to było: 3 dni?

  To jak to jest z optyką Pana dra Krajskiego w tym kontekście ( wewnętrzne rozgrywki? ) Dugin= GRU kontra Putin?

 10. Minus said

  @ 6 Pinxit,
  a u was biją murzynów, następny krok: gnojówka, tak?- w jaki sposób to tłumaczy zawartość trumien?

 11. awkzim said

  Ad 1
  Przepraszam za brutalność wypowiedzi ale jestem mocno wq..wiony. Pytanie – kto na tym forum widział widział rozkawałkowane i zmieszane z ziemią szczątki ludzkie. W Smoleńsku były szczątki 96 osób. Od początku nie dziwił fakt, iż wszystko pasowało. Najciekawsze jest to, że sprawą od początku zajmował się ten sam prokurator co obecnie. Przy okazji przekaz – jest tak konstruowany aby dużo mówić a nic nie powiedzieć.

 12. awkzim said

  Przepraszam „mnie dziwił’.

 13. Minus said

  @11 Awkizm,
  nie wiem kto na tym forum co widział. Pytanie: najbliżsi umarłych publicznie blefują, uczestniczą w mistyfikacji?

 14. Marucha said

  Re 9:
  Czy Pana dziwi, że unikam wypowiadania się w sprawach, które znam tylko z polskojęzycznych środków masowego przekazu?
  Mogę sobie oczywiście pofantazjować, a co!
  Putin był wściekly na JarKacza za Gruzję i za wszystko. Więc najpierw zestrzelił samolot, a potem kazał wymieszać szczątki.
  Nie wiadomo zresztą. czyje, bo przecież nie ma dowodów, że ten aeroplan wystartował w ogóle z Warszawy, o czym nas przekonywali różni tacy.

 15. Minus said

  @14 Pan Marucha,
  nie dziwi. Uważam, że ten skandal z zawartością trumien nie jest przypadkiem, próbuję to zrozumieć, kto co chce na tym ugrać?

  ——
  To przecież elementarnie proste.
  Chodzi o to, by jeszcze podkręcić nienawiść Pszeków do Rosjan.
  Admin

 16. Peryskop said

  Re 7
  No właśnie – może teraz Ewę Kopacz przesłuchano i na okoliczność KTO wydał „zakaz” otwierania trumien w Polsce. Jako ministra zdrowia była w tym kompetentna, bo rzekomo chodziło o zagrożenia natury sanitarnej.

  Znamienne, że pomimo „zakazu” – ponoć wydanego przez stronę rosyjską – zaległa cisza nad tymi trumnami po pierwszej serii exhumacji jeszcze w 2010 roku i potem. Żaden sąd nie zabronił exhumacji w powołaniu na rzekomy „zakaz otwierania”.

  ===

  Re 5
  Nie wszystko było mistyfikacją.

  Również wątpliwe jest, aby „nie było żadnego lotu”, bo jednak Yak z dziennikarzami odleciał z Okęcia, a Tu-154M raczej nie.

  M.in. namierzony i tu ostatnio Cejraw bardzo się trudził na Monitorze małoPolskim, aby wmówić, że rankiem 10.04.2010 delegacja z prezydentem L.K. w Tu-154M z Okęcia odleciała.

  Nadaremno.

  Brak jest też jednoznacznych dowodów na powrót Lecha Kaczyńskiego z Wilna do Warszawy w dniu 8.04.2010 oraz jego planów uczestnictwa tamtego wieczora w resetowym – a więc ISTOTNYM – spotkaniu w ambasadzie USA w Pradze z udziałem B. Obamy, W. Miedwiediewa i WSZYSTKICH GŁÓW PAŃSTW EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ.

  A prawdopodobny scenariusz powstania ciał ofiar „katastrofy” (oraz szczątków) przedstawił inż. Krzysztof Cierpisz z Lund.

  Swą hipotezę ze szczegółowym uzasadnieniem przesłał w 2010 roku do Prokuratury w Warszawie w celu wszczęcia postępowania wyjaśniającego, lecz o ile wiem odpowiedzi merytorycznej JESZCZE nie otrzymał. A zapewne powinien.

  To że nie wszystkim ta robocza hipoteza K.C. mieści się w głowie może wynikać z przepełnienia jej szumem, sianem i medialnym szlamem…

 17. Boydar said

  Gdybym chciał odwrócić uwagę i skierować domysły na lewy tor, to też bym założył embargo na materiały wideo z wylotu. Gdybym chciał. Lewych torów jest jednak wiele.

 18. Boydar said

  Tak tylko, pro forma i ad rem

  http://www.wyszperane.info/2016/06/25/41-przeslanek-inscenizacji-na-siewiernym/

 19. SAP said

  Dla mnie to wulgarne, bezczelne, oszustwo czyli tzw. hucpa, którego sprawcy szczekają teraz głośno, by odwrócić od siebie uwagę.
  Pro forma zapodaję link do artykułu, który hucpiarze tępią, bo często znika z różnych miejsc.
  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/112864-podwojne-dno-tajemnicy-smolenskiej-rozmowa-z-leszkiem-misiakiem-ekspertem-w-sprawie-katastrofy-smolenskiej

 20. SAP said

  Też u Dakowskiego
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19967&Itemid=100

 21. Wimar said

  Cyt. Admin: Przy okazji nasunęło mi się pytanie: właściwie to o jakie szczątki chodzi? Przecież według teorii, wyznawanej również w gajówce, nie było żadnego lotu. Nikt nigdzie nie poleciał. Brak zdjęć, filmów, nagrań z odlotu pary prezydenckiej. Wszystko było mistyfikacją.

  BO BYŁO I JEST !!!

  Przypomnę jeszcze to:

  Tylko Pan JO uważa, że ci którzy aktualnie trzymają zewnętrzne znamiona władzy, mają kompetencję osobistego wpływu na bieg spraw istotnych historycznie. Ja tak nie uważam, nie w obecnym czasie ani bezpośrednio poprzedzającym. [Boydar]
  ——
  To prawda. Gomułka mógł, a nie zapobiegł II Soborowi…
  Admin

  I jesteśmy w domu.

  Jeśli to co uważa Pan Boydar czy Admin jest słuszne to logicznym jest że również, że Władimir PUTIN również nie miał wpływu na bieg spraw, w tym zaplanowanie i przeprowadzenie tego co umownie nazywa się „katastrofa smoleńską”.

  Pytanie zasadnicze: KTO TAK NAPRAWDĘ ZA TYM STAŁ???

 22. Marucha said

  Re 21:
  Panie Wimar, skoro cała katastrofa to mistyfikacja, to czyje szczątki leżą w trumnach?

 23. ojojoj said

  Panie Wimar, pan tu chyba nie jest nowy, a jednak dalej nie potrafi pan wyczuc ironii, sarkazmow czy jaj.

 24. Boydar said

  Akurat Putin miał. Z pewnością otrzymał propozycję udziału w przedsięwzięciu. Wychodząc jednak z założenia, że „skoro chcą się wyrzynać no to niech się wyrzynają” rozegrał otrzymane karty po mistrzowsku. A dwójka trefl okazała się asem pikowym, no ale Putin i jego ekipa to przecież znani magicy. Całe struktury bezpieczeństwa w USA oskarżają Rosję o wykreowanie wyników ostatnich wyborów, pięknie, ciekawe tylko po ch*uj Amerykanom takie struktury, które nie potrafią dopilnować nawet wyborów prezydenckich. Putin się chyba poszczał po tych rewelacjach.

  Czy ktoś się zastanawiał, dlaczego Putin deklaruje akurat judo ? I jaka jest pierwsza zasada tej sztuki walki ?

 25. revers said

  Dzis w byle taksowce zatrzasniesz drzwi i uslyszysz tylko rusofobie i gnojowke lejaca sie z mass mediow.

  Rosjanie w nic nie nie wierza, nie maja patriarchy kosciola prawoslawnego i wierza w Putina tak jak Polacy w Jedwabne i Smolensk.

  Tylko kto przestrzega przed ich holocaustem europejczykow tego nie powiedza.

  http://www.govtslaves.com/putin-angela-merkel-is-planning-a-european-holocaust/

 26. Wimar said

  Re 22 Admin

  Być może cześć to ofiary zdarzenia (bez względu jaki ono miało przebieg). Nie wykluczone że cześć szczątków to” materiał” pozyskany po zamachu w metrze moskiewskim z 29.03.2010r.
  Może jest tak jak to sugeruje K.Cierpisz .www.zamach.eu. Ja nie wiem!
  Pamiętam jak media przez kilka dni zamartwiały się brakiem ciała Pani Prezydentowej. Identyfikacja (rozpoznanie) nastąpiła dopiero po na podstawie biżuterii.
  No a tu proszę. W listopadzie 2016r. w odizolowanym od reszty świata Collegium Maius jak gdyby nigdy nic po 6 latach badano ciało czy też szkielet (sic!)
  Brat P. Prezydenta JK również oświadczył, ze w Pałacu Prezydenckim w trumnie brata widział nogę z… lampasami generalskimi
  .http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jak-rozpoznano-prezydenta-prokuratorzy-milcza,156498.html
  KTO wiec leży na Wawelu??

  Pańskie pytanie :”czyje szczątki leżą w trumnach?” jest naprawdę dobre i otwarte !

 27. Wimar said

  Re 23 Ojojoj
  Pan wybaczy, ale w tej kwestii jestem poważny. Nie robi się jaj na pogrzebie. To taki rodzaj kindersztuby.

 28. Wimar said

  Ja wiem, że Pan Gajowy jest bardzo zapracowany bo musi cały czas trzymać rękę na pulsie aby nikt nie nawywijał w Gajowce, ale mimo wszystko zachęcam do poświecenia 15 min. i przeczytania wywiadu z L. Misiakiem, który podrzucił SAP
  .http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19967&Itemid=100

  Co do @5jest tam m.in. takie zdanie.:
  „Autorzy amerykańskiego raportu FMS umieścili w nim zapis nawigacji Tu-154 dopiero od granic Białorusi. Na to niedopatrzenie mogłyby rzucić światło zapisy radarowe lotu, które są w posiadaniu polskiej prokuratury, SKW i ABW. Pokazałyby bowiem, którędy samolot, począwszy od startu na Okęciu leciał i gdzie rzeczywiście „zniknął” z monitorów i nasłuchu. Dopóki ich nie poznamy, nie wolno lekceważyć żadnej hipotezy, także inscenizacji katastrofy w Smoleńsku, choć może wydawać się to teorią z gatunku science fiction.”

 29. NICK said

  Gospodarz. (22). I Putinowi.
  Posprzątane.

  Szczątki być mogą i pewnie są.
  Pytanie zamknięte: JAK się tam znalazły.
  (a może nie?)

  Wandaluzja pisze: Mossad=KGB.

  Uważam, że to jełop bezrozumny.

  Nic nie wie.

  No bo że co.

  Pis to Mossad?

  Putin tez?

  We Warszawie rozczłonkowali i Putinowi podrzucili?

  Wedle umów?

  Dejta żyć!
  Macierewicz MA rację.

 30. Boydar said

  Pewnie, że ma. Mojżesz zwodził czterdzieści lat, a i to było mało.

  Jeszcze nie pora, jeszcze nie całe gów*no wypłynęło, jeszcze nie jesteśmy ani gotowi ani wystarczająco silni aby wszystkie macki jednocześnie złapać i ukręcić. Noc długich noży przyjdzie, bo żyd żydowi nie daruje złamania umowy. A tak jak wspomniał Pan Roman, umowa została złamana.

  Piszę „żyd żydowi” a jednocześnie „my”; nie ma sprzeczności, niestety, z racji słabości ogólnej, my zmuszeni jesteśmy czekać na sposobną okazję.

 31. Siggi said

  http://m.newsweek.pl/polska/ten-chlopak-cos-przeczuwal–jest-swiadek-klotni-blasik-protasiuk,72687,1,1.html?utm_source=plista&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_swonetsg_n_mobile_plista&utm

 32. awkzim said

  Ad 28
  Poproszę link do tego raportu.

 33. revers said

  Ale Antek jest innego zdania, jest zawiadomienie do prokaratury, wojna na trupy i trupie prawo, trupia sprawiedliwosc gora.

  http://wpolityce.pl/polityka/342498-szef-mon-wystapil-do-prokuratury-o-sciganie-tuska-juz-we-wrzesniu-2010-roku-mial-pelna-swiadomosc-ze-ciala-byly-zamienione

 34. Re: Artykul…
  Jaka polska strona???. zydowski „kneSejm” naciskal na „szybkie” zalatwienie sprawy, by slady w „jesionkach” „ostyglo” i wywietrzaly, a smrod podrzuconego „skunksa” (TU 154) rozlazil sie po calym obszarze „osrodkow masowego razenia”..o czym „maciar-k…rwa-rawicz” pociagowy turysta mogl „dochodzic” do „prawdy”…I sila rzeczy „wyjasniac” bez konca…na „ich” lamach…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. jaja said

  No, tak slawne szpony na pewno wsadzily bombe w latajacego ptaka , bo one wszedzie wtykaja pazura bo slonce ich razi a w ciemnosci to nawet muche zlapia bez pomocy pajaka. I niech polskie wladzusiowe kutasy dadza spokoj Putinowi bo ta droga ktora krocza prowadzi do piekla.

  ——
  Te metafory, alegorie i inne przrzutnie są dla mnie dość niezrozumiałe.
  Mowiąc po prostu: ale osso chozi?
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.