Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Putin: Ani jedna zagraniczna firma nie wycofała się z Rosji

Posted by Marucha w dniu 2017-06-01 (czwartek)

Produkcja samochodu Skoda Yeti w Gorkowskiej Fabryce Samochodów (GAZ) w Niżnym Nowogrodzie.

Ani jedna z zagranicznych firm, w tym także niemieckich, nie wycofała się z rosyjskiego rynku, pomimo trudności o charakterze politycznym i ekonomicznym – poinformował prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin na spotkaniu z szefami międzynarodowych agencji informacyjnych w ramach Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu.

Prezydent Rosji podkreślił również, że wielkość handlu z Niemcami jest odbudowywana i jego wzrost w pierwszym kwartale 2017 roku wyniósł ok. 40%.

— Chodzi o to, że my (Rosja i Niemcy) się dogadaliśmy i pomyślnie realizujemy bardzo wiele projektów, w ramach których poziom produkcji na terytorium Rosji jest na wysokim poziomie technologicznym, to znaczy tzw. procent lokalizacji jest dość duży i osiąga 60-70%. Dobrym przykładem jest przemysł samochodowy. Pomimo wszystkich trudności o charakterze politycznym ani jedna niemiecka firma, podobnie jak inni zagraniczni partnerzy, nie wycofała się z rosyjskiego rynku.

— Wszyscy pracują, nawet pomimo trudności nie tylko politycznych, ale również o charakterze gospodarczym — spadek produkcji w Rosji, obniżenie poziomu PKB, obniżenie faktycznych dochodów ludności, spadek popytu — pomimo tego wszyscy pracują, a my jako państwo staramy się ich wspierać, ta konstruktywna praca trwa — powiedział Władimir Putin.

https://pl.sputniknews.com

Sorry, the comment form is closed at this time.