Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rzecznik rządu: możliwe, że 3 osoby przeżyły katastrofę smoleńską

Posted by Marucha w dniu 2017-06-01 (czwartek)

Nie ma szansy. Nie uwolnimy się od katastrofy smoleńskiej w dającej się przewidzieć przyszłości. Jest ona fundamentem ideologii PIS.
Admin

Rafał Bochenek na wczorajszej konferencji prasowej potwierdził, że nie wyklucza absurdalnej tezy Antoniego Macierewicza.

Na pytanie dziennikarki o to, czy Antoni Macierewicz powinien przeprosić rodziny za te absurdalne, nieuprawnione sugestie, Rafał Bochenek oburzył się: „Pani redaktor, w tym momencie pracuje podkomisja smoleńska, prokuratura, poczekajmy na ich kompleksowe ustalenia. Wiemy, że raport pana Millera był niewiarygodny, był pisany pod dyktando rosyjskie, przecież to wynika jasno z taśm, na których nagrał się pan Miller. Poczekajmy, jak obiektywne organy państwa polskiego, które chcą rzetelnie i kompleksowo wyjaśnić tę straszliwą katastrofę i tragedię, dojdą do swoich wniosków”.

Na kolejne prośby o zweryfikowanie tej teorii, Bochenek upierał się, że „będzie opierał się na raportach właściwych organów” i twierdził, że nadal czekamy na wyjaśnienie sprawy. Nie zaprzeczył absurdalnym teoriom szefa MON ani nie wykluczył, że taki wątek będzie ponownie badany.

Antoni Macierewicz już w 2013 przed trzecią rocznicą katastrofy sugerował, że „ma przeświadczenie graniczące z pewnością”, że trzy osoby przeżyły, tylko „rząd Donalda Tuska robi wszystko, by nie wykryć sprawców”.

— Mamy te informacje z trzech różnych, niezależnych źródeł, a dwie z nich pochodzą od ludzi, którzy zawodowo zajmują się weryfikacją informacji i nie podają wiadomości niesprawdzonych — mówił wtedy dzisiejszy szef MON.

Okazuje się, że siedem lat po wydarzeniu, rząd polski doszedł do wniosku, że musi zaczynać śledztwo od zera. Wczoraj wezwano i przesłuchano w prokuraturze byłą premier Ewę Kopacz. Śledztwo prowadzone jest w sprawie „niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych i utrudnianie postępowania polegające m.in. na nieprzeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar katastrofy pod Smoleńskiej”.

Jednocześnie trwa kolejna seria ekshumacji. Do końca roku prokuratura zobowiązała się wykopać szczątki jeszcze 30 ofiar. Smoleńskie szaleństwo trwa w najlepsze, choć niedługo minie 10 lat od katastrofy w Smoleńsku.

Antonina Świst
Poglądy autorki mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 to “Rzecznik rządu: możliwe, że 3 osoby przeżyły katastrofę smoleńską”

 1. AnnaC said

  Beda ekshumowac tyle razy ile bedzie trzeba by znalezc winnych, ale nie tych w W-wie.

 2. peacelover said

  Znalezc winnych trzeba w Jedwabnem !
  ale tam bandzie chazarskiej nie pasuje !!!

 3. Zerohero said

  tow. Macierewicz paplał też, że Rosja potajemnie odkupiła Mistrale od Egiptu za symbolicznego dolara. Łatwo sprawdzić, że to nieprawda, bo Mistral to duży okręt i potajemnie nie da się go przesłać. Towarzysz wycofał się z tego paplania, tak jak z
  – tysięcy dronów dla wojska
  – wspólnego budowania śmigłowców z Ukrainą
  itd.

  Nie wiem czy to jest idiota, ale jego zwolennicy to są na pewno 100% bezmózgi.

 4. revers said

  p. Macierewicz nie po to ma przy boku Misiewiczow, zeby mu w pore gruby szmal odklozyli na przyszla partie Macierewicza, nie bedzie isu, po ale partia Macierewicza moze przejsc z grubym $$$$.

  A o naczelniku K. chodzi juz po internecie w film z matra, juz jestesmy blisko parwdy, juz juto prawda bedzie objawiona, i g.no prawda.

 5. Joannus said

  Możliwe, że 3 osoby przeżyły, a czemu nie 10 albo 15.
  Tak samo możliwe.

 6. fides said

  Teraz oficer wywiadu PRL b. Jezuita Turowski nie jest komuchem wg Macierewicza i PIS tylko wiarygodnym świadkiem IVRP o 3 osobach ocalałych (tylko on tak nie twierdził;)

  Jeśli Kaczyński nie postawił Tuska za zdradę i zamach smoleński przed sąd to jest najlepsze podsumowanie teorii zamachu.

Sorry, the comment form is closed at this time.