Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Tradycje rodzinne Andrzeja Dudy

Posted by Marucha w dniu 2017-06-03 (Sobota)

Artykuł był napisany dwa lata temu – admin

Lis Tomasz pisze o teściach Dudy Andrzeja

“W informacji o środowisku rodzinnym Dudy (podobnie jak o jego nieujawnionym dotąd epizodzie w Unii Wolności) nie odnajdujemy niczego kompromitującego. Przeciwnie – akurat takie tradycje wyjątkowo sobie cenimy” – piszą autorzy Lisweeka.

O jakie tradycje chodzi? O tradycje rodzinne teściów Dudy Andrzeja, tradycję judaizmu, tradycyjne wieczory spędzane przy chanukowych świecach a nie choinkowych. Redaktorzy Lisweeka bardziej sobie cenią tradycję barmicwy od tradycji Pierwszej Komunii Świętej.

Skoro takie tradycje wyjątkowo sobie cenią, to tradycje ludzi wychowanych i wiernych katolicyzmowi cenią sobie mniej. Ja już od dawna podejrzewałem, że tak jest we wszystkich mediach. Jeżeli pisze katolik, to do lochu z nim, jezeli ktoś z FżP np. to na stronę główną. Wiem o tym, bo żyję już prawie 50 lat w tym państwie. Gdy do mojego znajomego na Politechnice Białostockiej Andrzeja Smolarczyka szła panna po zaliczenie to od razu oznajmiała, że jest żydówką. A potem niech egzaminują.

Właściciel najbrudniejszej marynarki w moim “macierzystym”(?!!) Instytucie Historii UwB, profesor Daniel Grinberg – przeczytajcie sobie zestaw nazwisk wypromowanych przez niego doktorów. On pamięta o swojej tradycji.

Zawsze (od liceum) wiedziałem, że jako katolik będę miał trudniej. I miałem. Na swojej drodze kariery (hahha) spotykałem wielu podłych, wpływowych i ustawionych ludzi.

Więc i o tej “macierzystej” Alma Mater i o tej karierze piszę z przymrużeniem oka. Żyję tu już prawie 50 lat i wiem, że katolików gnębi się na uczelniach (Uniwersytet w Białymstoku), w redakcjach (tam gdzie ja pracowałem/pisywałem “Kurier Poranny”), w organizacjach politycznych do których należałem (KPN), pracodawcami, gdzie aplikowałem (IPN) – wszędzie tam potrzebni są użyteczni idioci. A na takich nadają się wykształceni katolicy. Jednak redaktorami prowadzącymi, dyrektorami instytutów, przewodniczącymi partii zwycięzcami konkursów, grantobiorcami zostają agnostycy, ludzie deklarujący bezwyznaniowość.

To nie ja pierwszy napisałem o teściu A Dudy. Dwa dni przede mną pisały o nim portale polonijne.

Po miesiącu napisał o Kornhauserze Newsweek. Przy okazji jawnie już przyznał, że ludzi takich jak ja (czyli katolików) zalicza do mniej wartościowego narodu tubylczego. Julian Kornhauser pochodzi z innego pokolenia, ale mnie boli kariera młodego Jakuba Kornhausera. Zaszczyty, granty, kariera naukowa i seria wydawnictw. Podobno to wyśmienity poeta, o którym nigdy nie słyszałem. Jakub Kornhauser nie musi wyjeżdżać po studiach na zmywak. My nie walczymy z żydami, my walczymy z nepotyzmem żydowskich dynastii. Jeżeli wg spisu powszechnego żydzi stanowią 0,5 % populacji to na uczelniach, w redakcjach, partiach politycznych stosunkowo ile?

MC – herbu Grabie
Za: Neon24.pl (16.03.2015)

*                        *                         *

Zoologiczny nepotyzm

Klan usadzony na uczelniach Kornhauserów wysyła młodych Polaków na zmywaki całej Europy

Gliński Piotr wyznaczył kto nie ma prawa pracować w publicznej telewizji, a są to ci, którzy atakują teścia Dudy. Na to odezwał się Terlikowski z wyrazami poparcia czołobitnie deklarując wiernopoddaństwo małżeństwom katolików z niechrześcijanami. Dowiódł on tym, że w przyszłości w telewizji pracować może.

My i bez Glińskiego wiemy, gdzie nie mogą pracować ludzie atakujący teścia Dudy. Nie mogą oni pracować na uczelniach, ani w IPN. Zapewne w służbach, tam gdzie pousadzał Gliński swoich studentów, też nie. Więc gdzie, do cholery, my co nam się nie podoba życiorys Kornhauserów i ich zoologiczny nepotyzm (cały klan usadowiony na uczelniach wyższych) mamy pracować?

Ano jest takie miejsce. Magistrzy na londyńskich zmywakach, a magisterki w klubach nocnych Hamburga. Z tym, że ci co popierają dziś Dudę i tak pracują na zmywakach. Więc czy go popierasz, czy nie, twoim przeznaczeniem jest zmywak. Nie ma różnicy. Więc ja go nie popieram i na niego nie zagłosuję.

To Gliński mnie przekonał aby w drugiej turze na Dudę nie głosować. Komorowski przynajmniej nie mówi głośno, tego co środowisko Dudy. Wszak ten Gliński, arbiter politpoprawności, ma być premierem. Gliński jest takim samym leśnym dziadkiem jak ci z PKW, tylko nie miał jeszcze okazji zbłaźnić się publicznie. Na razie tylko wypisuje co myśli. Ale jako premier spełni wszystkie wasze oczekiwania.

To środowisko Glińskiego w UD i UW ukuło tezę o zoolologicznym polskim antysemityzmie. Kto wie czy nie sam Gliński jest autorem tego bonmotu.

My możemy odwzajemnić się jego środowisku inteligentnie. Oni nepotyzm wyssali z mlekiem matki. Uczelnie i telewizja jest dla tak samo myślących jak oni. Reszta może tylko abonować, oglądać i prenumerować. Ale już blogować to nie. To niesłychane że jacyś anonimowi blogerzy mają czelność pisać o klanie Kornhauserów.

MC – herbu Grabie
Za: Neon24.pl (18.03.2015)

*                        *                         *

Teść Andrzeja Dudy

To postać tajemnicza

Julian Kornhauser s. Jakuba, ojciec Agaty 1voto Dudziny, napisał m.in taki wiersz o pogromie kieleckim:

“A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
żeby pana swego, Seweryna Kahane,
zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami! […]
Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew”

Ciekawe jaki wynik uzyska Duda w Kielcach, kiedy ludzie się o tym dowiedzą. Skąd Jakub Kornhauser wziął się w Gliwicach w 1946 roku? Chcemy to wiedzieć.

MC – herbu Grabie
Za: Neon24.pl (14.02.2015)

*                        *                         *

Rodzinne klimaty

[Zaproszenie na spotkanie z Julianem Kornhauserem]

“[…]Ojciec bohatera, krakowski Żyd, jednocześnie ofiara holokaustu, w obliczu narastających postaw antysemickich, tęskni za Izraelem. Matka to z kolei Ślązaczka z krwi i kości. Kobieta nie wyobraża sobie życia w innym miejscu. W atmosferze Gliwic, w politycznej rzeczywistości Polski Ludowej, bohater rozprawia się ze swym żydowskim pochodzeniem.”

Całość: Dziennik Zachodni, 2004-02-26

*                        *                         *

Resortowa Pierwsza Dama

Prześwietlmy przeszłość kandydata PISu

W czasie gdy Jakub Kornhauser instalował się na Politechnice Śląskiej, mój dziadek siedział w piwnicy UBP w Bielsku Podlaskim oczekując na rozwałkę. Został tam wtrącony w wyniku donosu złych sąsiadów o rzekome wydawanie żydów w ręce niemieckie w czasie okupacji. W tym samym czasie znajomy dziadka Jan Eljaszuk “Gromlik” bronił się beznadziejnie otoczony w swoim gospodarstwie przez kilka plutonów KBW i UB.

Jakub Kornhauser wpajał od kołyski swemu nowonarodzonemu synkowi Julianowi rzekomą prawdę jakoby “chłopcy z orzełkami na czapkach” mordowali uderzeniami rurek żydowskie dziewczynki.

Fałszywi oskarżyciele dziadka Sz. i R. wycofali swoje zeznania być może pod wpływem zebranej przez rodzinę wielkim wysiłkiem sumy pieniędzy z i tak już wyniszczonego gospodarstwa. Następca “Gromlika” Zachariasz Tarnowski jeszcze w latach 50-tych miał bezpieczne schronienie przed UB w gospodarstwie mojego dziadka. O tych wydarzeniach nikt nigdy filmu nie nakręcił.

Eugeniusz Sendecki obiecał, ale jak na razie nakręcił ten o Szenicerze.

Dlatego w mojej wrażliwości nie mieści się empatia dla “pana naszego” Seweryna Kahane. Dlatego z podejrzliwością wysnuwam wnioski z faktów.

Oto około 2005 roku pojawia się w formacji aspirującej do bycia przedstawicielem wszystkich patriotów osobnik znikąd wyznania prawniczego. Obdarzony teściem, który należał do reżimowego związku literatów, który zbyt młody był aby uczetniczyć w nagonce na biskupa Czesława Kaczmarka, to swoją żółć wobec mieszkańców Kielc za rzekomy “pogrom” wylał na papier. Czy tu ktoś nie chce przyprawić “patriotycznej hydrze” swojej niesłowiańskiej głowy?

I czy stanowiska na uniwersytetach nie są dziedziczne? Jakub Kornhauser junior jest dziś akademikiem i literatem. Dla mnie nie ma miejsca na uczelni i w IPN.

Czy to mimo wszystko nie jest “resortowy” kandydat? Tym razem kandydat resortów komunistycznej kultury i propagandy. Jakim alfabetem był pisany program kandydata Dudy? Radek Sikorski też namaszczony przez Jarosława sprawdził się w swojej roli znakomicie.

MC – herbu Grabie
Za: Neon24.pl (15.02.2015)

*                        *                         *

Andrzej Duda był działaczem Unii Wolności

Kandydat PiS na prezydenta kilkanaście lat temu działał w Unii Wolności – ustalił „Newsweek”. Dotarliśmy do archiwalnych dokumentów UW poświadczających członkostwo Dudy. Na jednym z nich widnieje jego podpis.

[To ciekawe. Unia Wolności była partią mniejszości żydowskiej i trudno w niej było znaleźć Polaka. – admin]

Duda w oficjalnej biografii podanej na jego stronie internetowej podaje, że jego polityczna aktywność rozpoczęła się w 2006 roku, gdy rozpoczął pracę jako ekspert w klubie parlamentarnym PiS. Wątek działalności w UW został z jego oficjalnego życiorysu Dudy usunięty.

Lista obecności na III Zjeździe Regionalnym Małopolskiej UW. 15 grudnia 2001 r. Miejsce 38: Andrzej Duda, obok podpis potwierdzający obecność na zjeździe. Ten sam, który kandydat PiS niedawno złożył pod swoimi wyborczymi obietnicami.

Dokumenty potwierdzające działalność kandydata PiS w Unii odnaleźliśmy w ekspozyturze Archiwum Narodowego w miejscowości Spytkowice kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa. Tam znajdują się archiwalne materiały małopolskiej UW.

Pierwszy dokument to wykaz struktur terenowych i osób w nich działających. W rubryce „koło Podgórze Zachód” widnieją dwa nazwiska: Elżbieta Starowicz i Andrzej Duda. W kolejnej teczce znajdujemy listę obecności na III Zjeździe Regionalnym Małopolskiej UW. 15 grudnia 2001 r. Miejsce 38: Andrzej Duda, obok podpis potwierdzający obecność na zjeździe. Ten sam, który kandydat PiS niedawno złożył pod swoimi wyborczymi obietnicami.

I jeszcze jeden dokument: potwierdzenie, że Duda opłacił składki członkowskie w 2002 roku.

Wątek działalności w UW został z jego oficjalnego życiorysu Dudy usunięty.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że Unia Wolności konsekwentnie sprzeciwiała się PiS-owskiej wersji lustracji i nazywała dekomunizację polowaniem na czerwone czarownice. A przecież – przypomnijmy – Duda był jednym z autorów ustawy lustracyjnej z 2006 roku. Dodatkowo z dokumentów wynika, że Duda działał w UW, gdy partia był już na równi pochyłej. W 2001 r. powstała Platforma Obywatelska i ludzie zamiast udzielać się w partii uciekali z niej. Duda niestety nie odpowiedział na nasze pytania dotyczące tego wątku jego biografii.

Ale jedno jest pewne: jeśli udzielał się w ugrupowaniu, które masowo opuszczano, to znaczy, że musiał być gorliwym wyznawcą jej programu.

Dokument Unii Wolności z podpisem Andrzeja Dudy opublikujemy w poniedziałek w najnowszym wydaniu “Newsweeka”.

Michał Krzymowski i Anna Szulc
Newsweek – Polska (14-3-2015)
Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (15.03.2015)

*                        *                         *

Świadkowie barmicwy

Nie można ich nazwać “ojcami chrzestnymi” kandydata Dudy

Jeżeli sądzicie, że instalacja judeopolonii rozpocznie się w jakiś spektakularny sposób, np, że batalion izraelskich komandosów wyląduje śmigłowcami na Placu Zbawiciela i koło homotęczy rozstawi dmuchaną lalę, a wokół niej rozciągną zasieki i postawią pas minowy – to jesteście w błędzie.

Wszystkie znane nam oddziały okupacyjne WKRACZAJĄCE NA TEREN POLSKI WITANE BYŁY kwiatami. Wrzesień 39 w Łodzi i Białymstoku, lipiec 44 w Chełmie i znów Białymstoku. Mądrzejsi ode mnie publicyści udowodnili, że nowy okupant zainstaluje się przy aplauzie mas, a witany będzie jak wybawca, co poniekąd koresponduje z dostępnymi nam wizjami Apokalipsy.

Teść najbardziej patriotycznego kandydata na prezydenta, Julian Kornhauser, jest dobrym znajomym odsądzanego od czci i wiary przez te same środowiska, które lansują Dudę – Jana Hartmana.

Jan Hartman i Julian Kornhauser to czołowi publicyści powstałego w 1983 roku “Przeglądu Politycznego”. Rednaczem tego periodyku jest… Wojciech Duda związany z tzw. Fundacją Liberałów. Wojciech Duda to z kolei najbliższy kumpel Donalda Tuska.

Naprawdę nie zajarzyła się jeszcze lampka? Po czasie Giertych się chwalił, że jest znajomym Donka, a Jarosława po prostu podszedł podstępnie, aby zdobyć wpływy w rządzie.

Nie ulega wątpliwości, że środowisko “liberałów” (cokolwiek by to oznaczało, lecz nie sprecyzujemy, aby uniknąć procesu) co najmniej od 2005 roku typowało pewne jednostki mające spełnić rolę konia trojańskiego bezpośrednio w partii braci Kaczyńskich, bądź jako koalicyjnego trojańskiego konia tandemu K-Brothers. Drugą z tych opcji uskutecznił człowiek o twarzy zwierzęcia, które jakie jest, każdy widzi.

Teza jest taka: Wojciech Duda i jego ideolodzy Hartman-Kornhauser wyszukują człowieka – prawnika z prawem jazdy i kontem, prawdziwego politycznego samca alfa, przy którym Misiek, Bielan a nawet Ziobro wyglądają jak sweterkowe potwory.

Andrzej Duda zaćmiewa konkurencję w oczach Jarosława. Jarosław wreszcie wydaje sie, że jest szczęśliwy – oto znalazł człowieka w stu procentach odpowiadającego jego oczekiwaniom. A kto znał oczekiwania Jarosława jak swoje własne? Tusk – spiritus movens wieloletniej intrygi i ojciech chrzestny, wróć – raczej świadek barmicwy najnajniejszego po 1990 roku kandydata na prezydenta środowisk patriotycznych.

MC – herbu Grabie
Za: Neon24.pl (21.02.2015)

http://www.bibula.com

Komentarzy 39 do “Tradycje rodzinne Andrzeja Dudy”

 1. Marcin said

  Bez komentarza. Gnida miała jeszcze czelność pojechać do Anglii.

 2. b said

  “A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
  żeby pana swego, Seweryna Kahane,
  zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami! […]

  Wylazło szydło z worka. Poeta sie przedwcześnie wygadał.
  (nie trzeba nawet mysleć, wystarczy patrzeć)

 3. b said

  “A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
  żeby pana swego, Seweryna Kahane,
  zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami! […]

  Bezładna żonglerka słowami w wykonaniu prymitywa co ma poetyckie aspiracje. Mieszczanie, czy chłopi?
  Lud to kupił. Lud kupi każdy bełkot, byle podany w sposób głośny, szybki, mnogi i emocjonalny.
  Idę się wstydzić.

 4. JerzyS said

  za wiki:
  Egzaminy urzędnicze w Chinach
  Egzamin za czasów dynastii Song

  Egzaminy urzędnicze (chin. upr. 科举; chin. trad. 科舉; pinyin kējǔ) – tradycyjny system państwowych egzaminów urzędniczych w cesarskich Chinach. Wprowadzony w 596 roku, przetrwał niemal do końca cesarstwa.

  Spis treści

  1 Historia
  2 System trzystopniowy
  3 Wady
  4 Bibliografia

  Historia

  Pierwsze egzaminy urzędnicze jako formę poszukiwania nowych kadr wprowadzono prawdopodobnie już za panowania dynastii Han w I wieku p.n.e., ostatecznie jednak system egzaminów ukształtował się dopiero za panowania dynastii Sui w 596 roku.

  Początkowo egzaminy były ustne, później wprowadzono także część pisemną.
  Od przystępujących do egzaminów wymagano znajomości ksiąg konfucjańskich
  oraz komentarzy do nich, sztuki kaligrafii i recytacji, cytatów z dzieł klasyków, a także umiejętności układania wierszy i pisania pracy na zadany temat z użyciem określonej liczby znaków chińskiego pisma.

  Temat pracy obejmował głównie poezję i prozę, sięgano jednak często także do tematyki klasycznej

  . Z czasem głównym fundamentem egzaminu stał się Czteroksiąg konfucjański,
  do którego od czasów dynastii Yuan jedyną zatwierdzoną interpretacją były komentarze Zhu Xi.

  System trzystopniowy

  Obóz egzaminacyjny w Kantonie

  W okresie panowania dynastii Tang system egzaminów został znacznie rozszerzony i podzielony na trzy stopnie: xiucai, mingjing i jinshi.

  Egzaminy wstępne odbywały się w poszczególnych prowincjach, egzamin główny natomiast w historycznej stolicy Chang’an. Z czasem wprowadzono także dodatkowe egzaminy pałacowe w stolicy państwa,
  celem wyłonienia

  „ludzi o szczególnych zdolnościach”.

  Egzaminy pałacowe obejmowały wiedzę z zakresu fizyki, matematyki,
  retoryki, kaligrafii,
  a także znajomość dokumentów urzędowych.

  Ostateczny kształt egzaminy cesarskie uzyskały za panowania dynastii Ming i Qing. W czasach dynastii Qing przed dotychczasowymi egzaminami na szczeblu prowincjonalnym i centralnym wprowadzono egzaminy powiatowe.
  Egzamin powiatowy odbywał się w dwóch etapach:
  pod nadzorem urzędnika powiatowego
  i pod nadzorem prefekta w stolicy powiatu.

  Po zdaniu pierwszej części egzaminu powiatowego uzyskiwało się nienaukowy stopień tongshen,
  który uprawniał dopiero do ubiegania się o stopień naukowy.

  Pierwszym stopniem naukowym był xiucai (秀才), uzyskiwany po zdaniu egzaminu u prefekta. Tytuł juren (舉人) uzyskiwało się po zdaniu trzystopniowego egzaminu prowincjonalnego, który odbywał się co trzy lata i trwał trzy dni.
  Po uzyskaniu tytułu juren można było ubiegać się o dopuszczenie do egzaminu państwowego w stolicy,
  który również był trzystopniowy, trwał trzy dni i odbywał się co trzy lata.
  Po zdaniu egzaminu państwowego uzyskiwało się tytuł jinshi (進士).

  Uprawniał on do ubiegania się o udział w egzaminie specjalnym, po którym uzyskiwało się członkostwo Cesarskiej Akademii Nauk.

  Wady

  Niezwykle restrykcyjne egzaminy urzędnicze sprawdzały jedynie wiedzę humanistyczną kandydatów.
  Przygotowanie do egzaminów wymagało wieloletnich studiów nad klasycznymi księgami,
  z całkowitym pominięciem doskonalenia zdolności administracyjnych.

  System ten powodował, że mandarynami zostawali najczęściej
  uzdolnieni malarze i poeci,
  niemający żadnej wiedzy o zarządzaniu państwem.

  System egzaminów urzędniczych został zniesiony w 1905 roku.
  Bibliografia

  Edward Kajdański: Chiny. Leksykon. Warszawa: Książka i Wiedza, 2005. ISBN 83-05-13407-5.
  Wiesław Olszewski: Chiny. Zarys kultury. Poznań: Wydawnictwo Naukowe UAM, 2003. ISBN 83-232-1272-4.

 5. JerzyS said

  Pies po ukończeniu kursu tresury,
  też ma egzamin!

  -członkostwo Cesarskiej Akademii Nauk warte tego poświęcenia!

 6. Oli said

  „[To ciekawe. Unia Wolności była partią mniejszości żydowskiej i trudno w niej było znaleźć Polaka. – admin]”

  Nie wierze by kneset zydowski obradujacy w Krakowie (co juz samo jest nieslychana hanba) wybralby Polaka na Prezydenta nawet gdyby byl szabas-gojem zonatym z gudlajka.

 7. JerzyS said

  Ktoś napisał: Co? -Andrzejek?
  ” Nic nie wiem,
  nic nie widziałem ,
  bo zawsze sika na siedząco!”

 8. Proste said

  Dobry wpis, Adminie, bardzo dobry.
  B – celnie
  Panie Jerzy, ten pana wpis o Chinach to pomylka? Czemu tutaj?
  Duda – zyd czy nie, na razie cos dobrego dla Polski i Polaków robi.

 9. JerzyS said

  Nie pomyłka
  Andrzejek ma ładna dykcje i dobrego trenera od nart śnieżnych,
  ale brak mu konsultanta historycznego i elementarnej wiedzy historycznej!

  Zdał egzaminy na doktora, a z zarządzania to nie musi,
  bo ma od tego zonę
  i genialnego teścia.

  Członkostwo Cesarskiej Akademii Nauk jest dziś w cenie!:)
  Polecam cały tekst o Egzaminach urzędniczych w Chinach
  Egzamin za czasów dynastii….

 10. Proste said

  Panie Jerzy, a który prezydent na Świecie ma przygotowanie z zarzadzania? Krajem…..

  Zreszta… zarzadzanie … jak Pan rozumie ten termin?

  Zarzadzanie jest zawsze bardzo proste: wystarczy podejmować decyzje i nie mylić sie. 😉

  Dude wystrugano na poczekaniu z patyka a struganie kosztowalo pare melonów przed wyborami. Zaden zubr mnie nie przkonal, ze nie.
  Dlaczego? Bo sie nadawal: mlody, bystry, wlasciwie wzeniony, niedoświadczony.
  Czy manipulowalny? Mam co do tego watpliwości. Moze nawet przechytrzy mocodawców wzmacniajac Polske.
  Uklony

 11. JerzyS said

  Liczę na Andrzeja
  Ja cały czas czekam, że „Nasz” prezydent zainicjuje budowę na pomnika ofiar rebelii z 1926 roku i ofiar Instytucji Nieznanych Sprawców,
  zamiast udziału w Marsz pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie

  http://niezalezna.pl/99293-marsz-pamieci-marszalka-jozefa-pilsudskiego-w-warszawie

  Marsz pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie

  Dodano: 23.05.2017 [17:14]
  Marsz pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie – niezalezna.pl
  foto: By Witold Pikiel – fileMuzeum Narodowe w Kielcach syg. MNKi/H/3049Current image source [1], Domena publiczna, https://commons.wi
  „Od pomnika do pomnika” – 27 maja ulicami Warszawy pójdzie marsz pamięci, mający przypomnieć zasługi Piłsudskiego jako twórcy państwa polskiego. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich tych, którzy chcą oddać hołd jednemu z twórców Niepodległej. Uczczenie marszałka Józefa Piłsudskiego ma związek z przypadającą w 2017 r. 150. rocznicą urodzin.

  W Roku Józefa Piłsudskiego, uchwalonym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, zapraszamy na marsz, który ma na celu oddać hołd twórcy państwa polskiego, ale także przypomnieć związki pierwszego marszałka Polski z Warszawą – powiedział Adam Stefan Lewandowski, przewodniczący stowarzyszenia Pokolenia Niepokornych, współorganizatora wydarzenia.

  Tym przedsięwzięciem pragniemy wyrazić swoje przywiązanie do idei, jakie reprezentował komendant Legionów i do imponderabiliów, którymi żył.
  Chcemy także przypomnieć całej Polsce, jak bardzo postać Marszałka wpłynęła na dzieje naszej ojczyzny i jak wpływa nadal.

  Marsz rozpocznie się w sobotę o godz. 16 przed Belwederem, gdzie przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego odbędzie się uroczystość inauguracyjna. Trasa obejmować będzie: Aleje Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Uniwersytet Warszawski (od 1935 r. Uniwersytet Józefa Piłsudskiego)
  i pomnik komendanta przy placu jego imienia w centrum Warszawy.

  Organizatorzy spodziewają się, że w marszu weźmie udział kilka pokoleń Polaków.

  Każda generacja rodaków znajduje w osobie Józefa Piłsudskiego coś, co jest dla niej ważne, jest punktem odniesienia.
  To jest dowód, że takie spotkanie pokoleń piłsudczyków z okazji 150-lecia urodzin Ziuka jest potrzebne.
  To będzie dowód na to, że myśl Józefa Piłsudskiego jest nadal aktualna

  – dodał Lewandowski.

  Marsz organizowany jest przez
  stowarzyszenie Pokolenia Niepokornych
  wraz ze stowarzyszeniem Solidarność Walcząca,
  Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej,
  Instytutem Józefa Piłsudskiego w Warszawie
  oraz Grupą Historyczną Zgrupowanie „Radosław”.

  Patronat nad wydarzeniem objęli Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej
  oraz Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych

  P.S. Czy istnieje lista ofiar tej rebelii?

 12. JerzyS said

  Proste said
  2017-06-03 (sobota) @ 22:27:49

  Panie Jerzy, a który prezydent na Świecie ma przygotowanie z zarzadzania? Krajem…..

  Zreszta… zarzadzanie … jak Pan rozumie ten termin?

  Zarzadzanie jest zawsze bardzo proste: wystarczy podejmować decyzje i nie mylić sie. 😉
  ====================================================================
  zarządzanie to sztuka stawiania celów ich realizacja i określanie priorytetów!

  Podejmowanie,
  lub nie podejmowanie decyzji
  , to tylko metoda!

 13. Listwa said

  @ 8 Proste

  Duda – zyd czy nie, na razie cos dobrego dla Polski i Polaków robi.

  – a co takiego?

 14. Listwa said

  @ 12 JerzyS

  Pan Proste przyjmuje tylko co proste, jak cos bardziej złozone to upraszcza. Szkoda czasu na tłumaczenia.

 15. Michał D. said

  Bardzo mocne! Każdy Polak powinien przeczytać.

 16. Proste said

  Panie Jerzy:
  „Zarządzanie jest sztuką osiągania zamierzonych rezultatów przez innych ludzi, zarządzający (menedżerowie) osiągają cele organizacji poprzez organizowanie pracy innych, a nie przez wykonywanie zadań osobiście.”

  Poprzez innych ludzi, jednym palcem. To tak – a to nie.
  Zarządzanie to nie jest sztuka stawiania celów, to sztuka ich ich realizacja i określanie priorytetów! Podejmowanie decyzji nie jest metodą.

  Tak mi sie wydawalo i tak prawi podana definicja.

  Stawianie celów to troche inna dzialka. Czy Duda+jego rzad maja postawione jakieś cele? Patrzac z daleka wyglada, ze tak i ze je realizuja.
  Czy sie myle czy nie to nam pokaze przyszlość – chcialbym sie nie mylić, ale watpliwości mam, a jakze!
  Dlatego oceniam fakty gospodarcze a nie opinie.
  Uszanowania.

 17. AlexSailor said

  „My nie walczymy z żydami, my walczymy z nepotyzmem żydowskich dynastii.”

  Taa, walczmy, a w zasadzie walczcie tak dalej, a nawet stanowisko ciecia na złomowisku będzie dla nas Polaków niedostępne.

 18. AlexSailor said

  ad 1 @Marcin

  Filmik, to kwintesencja polskiej działalności politycznej.
  Po prostu kwintesencja.

  Z jednej strony palant zadający pytanie, którego nie interesuje odpowiedź, bo co można powiedzieć przechodząc ulicą koło grupy osób??
  Dysputę wszczynać???

  Z drugiej strony nawiedzona kretynka, która bezkrytycznie dałaby się pokroić za swojego idola, a nie dotrą do niej żadne argumenty, a już sam brak entuzjazmu traktowany jest przez nią jak zbrodnia.
  Przy czym ta druga postawa jest znacznie bardziej szkodliwa.

  Kwintesencja.

  Dlaczegóż to gość, jak chciał o coś zapytać z sensem nie zadał pytania takiego, na które można było odpowiedzieć jednym zdaniem.
  Mało takich kwestii jest?
  Choćby słynna sprawa haraczu 65 miliardów ujawnionego przez Michalkiewicza.

 19. AlexSailor said

  ad 8 @Proste

  „Duda – zyd czy nie, na razie cos dobrego dla Polski i Polaków robi.”

  A konkretnie co dobrego?
  Może Pan uściślić, bo ja jakoś nie dostrzegam.
  Poza ustawą o wycince drzew, której anulowanie pewnie też podpisze.

 20. Pinxit said

  16
  Proste
  Czy to tak naprawde trudno zrozumiec kmieciom, ze prezydent NIE jest od zarzadzania, tylko od reprezentacji?.
  Nie ma najmniejszej watpliwosci, kogo i co reprezentuje mydlek Duda, ktory ma twarz nieskazona mysleniem.
  Ale wystarczylo mu rozumku, zeby sie dobrze wzenic…….. w nauczycielke jezyka niemieckiego.
  Prezydent, ktory „zarzadza” jest dyktatorem – a nie prezydentem.
  A juz z cala pewnoscia prezydent- prawnik, powinien przynajmniej znac prawo.

  A Dudom sie juz w ogole we lbach poprzewracalo i rzna monarchie!!

 21. Ma swoją historię żydowski rewolucjonizm.Opisał go również Michael Jones.
  W polskiej polityce historycznej nie uwzględnia się ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ.Opisał ją Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.
  Można mówić o procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.To swoisty sojusz po spadku walki ZŁA ze ZŁEM kiedy wobec Polski nie były lojalne MNIEJSZOŚCI NARODOWE : ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.

 22. Michał D. said

  Frankijskie pisdzielstwo polskojęzyczne to takie same przebierańce jak udający Syryjczyków terroryści z Al-Kaidy czy Państwa Islamskiego.

 23. JerzyS said

  Pinxit said
  2017-06-04 (niedziela) @ 04:41:35

  16
  Proste
  Czy to tak naprawde trudno zrozumiec kmieciom, ze prezydent NIE jest od zarzadzania, tylko od reprezentacji?.
  ======================================================================================
  – prezydent NIE jest od zarządzania

  Tylko od parady!

  Zawód wykonywany:

  PARADEGOJ!

  Od zarządzania jest ktoś inny.
  Ciekawi mnie gdzie się mieści kwatera główna
  jakie znaczyła sobie wobec Polski cele

  i…

  Ciekawi mnie kto jest oficerem łącznikowym?

  Ja jako człowiek oczytany,
  stawiam na Rosję, Iran i Chiny!
  bo mamy na to dowody w postaci aresztowania ich wspólnego szpiega w osobie Mateusza Piskorskiego.
  Najlepszym dowodem na wiare Prezydenta w winę Piskorskiego jest to ,
  że pomimo braku dowodów i ponad rocznego aresztu wydobywczego wierzy ,
  że Piskorski jest winien,
  a w innym wypadku mimo dosadnych dowodów procesowych skorzystał z prawa Łaski
  i tu też dał wyraz swojej głębokiej wiary,
  bo przecież jest doktorem nauk prawniczych!

 24. Marucha said

  Re 23:
  Prezydent jest od tego, co stanowią prawa danego kraju.

  W jednych panstwach prezydent konkretnie zarządza państwem, podejmuje dezycje,wydaje dekrety, rozporządzenia itp. Np. USA, Rosja.
  W innych (np. w Niemczech) jest tylko figurantem.

 25. MatkaPolka said

  Prezydent Duda i prezydent Trump to jedynie marionetki „Deep State” czyli ukrytej władzy
  „Rady Starszych” – jak kto woli. Ja to nazywam „Żydowską Cywilizacją” – bo tak zwani ŻYDZI – czyli Przestępczość Zorganizowana przejęli władzę we wszystkich krajach.
  Wszyscy władcy są mianowani przez Międzynarodowego Pana Bankowego
  Ani DDT , ani trucizna na szczury lub karaluchy nie pomoże – chyba tylko „Grom z jasnego Nieba”

  Wiadomo, że Polska została kompletnie zażydzona pierw przez Piłsudskiego, a potem przez Stalina– to był proces kompleksowy i całkowity – od najmniejszego szczebla Powiatu, przez województwa, centralne władze, instytucje, uczelnie. Częściowo pokazuje to „Tajny referat Bermana”

  (***)

  Prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie dla francuskiego publikacji Le Figaro, wyjaśnił, że prezydent Stanów Zjednoczonych jest tylko figurantem rządu. Jakaś osoba może zostać wybrana przez opinie publiczną na podstawie swych zasług i ideałów – ale rzadko taka osoba jest w stanie sformułować politykę. Putin wyjaśnił, że „biurokracja” w Stanach Zjednoczonych, który jest powszechnie znany jako Deep State, jest bardzo silny i jako taka nie pozwala na realną zmianę kierunku.

  „Prezydenci przychodzą i odchodzą, ale polityka pozostaje taka sama.”
  W związku z tym , jednostka, która może mieć swoje własne oryginalne pomysły, zostaje wybrana do Białego Domu, tylko po to, aby zaspokoić jedynie ILUZJĘ, że oto odbywa się demokratyczny proces. W rzeczywistości, „mężczyźni w ciemnych garniturach”, którzy pozostają anonimowi dla głosującej publiki, w dalszym ciągu realizować ugruntowane interesy elity amerykańskiej z każdą nową przychodzącą administracją. Znacznie wiecej w pełnej wypowiedzi

  „Men in dark suits” rule the US – Putin on Deep State

  >https://www.youtube.com/watch?v=XP3D1sUSuzg

  Co to jest Deep State

  https://marucha.wordpress.com/2017/04/27/deep-state-kontratakuje

  Deep state” – ten termin użył Steve Bannon, jeden z autorów skutecznej strategii wyborczej Donalda Trumpa. Ten termin określa nieznaną opinii publicznej ukrytą, mającą tajny charakter, realną władzę, która rządzi Stanami Zjednoczonymi.
  W klasycznej definicji wymienia się jej dwa najsilniejsze człony: kompleks militarno-przemysłowy oraz globalną finansjerę. Do niej zalicza się wszystkie siły niewybieralne pretendujące do kierowania polityką, grupy formalne i nieformalne, wręcz kamuflujące swoje istnienie, posiadające potężne wpływy i działające poza legalnym systemem. Koterie, kliki, mafie, różne tajne loże, kręgi finansjery, oszuści, globaliści, czy korporacje mające większe ambicje niż to dotyczyłoby ich sfery działalności.
  To ukryte państwo zostało nazwane, częściowo pokazane i pokonane w wyborach. Trump miał z nim podjąć walkę – takie były obietnice, pozostała realizacja
  .

 26. Duda nam gra na dudach.

 27. Pinxit said

  24.
  Marucha
  To prawda. Rola prezydenta bywa rozna.

  W Rosji jest troche inny system niz w innych krajach..
  We Francji, prezydent bierze udzial w obradach parlamentu (podobnie jak w Rosji)
  W Niemczech, prezydent ma tylko funkcje reprezentacyjna; nie bierze udzialu w obradach rzadu. Rzadzi wlasciwie kanclerz, ale dokladnie to nie wiem, co wolno Merkelowej a co nie..
  W Anglii nie ma konstytucji ale zabezpieczeniem systemu jest PRAWO i korona.

  W Polsce, to zdaje sie kazdy ch..j na swoj stoj. Bo niby prezydent nie bierze udzialu w posiedzeniach rzadu i dostaje do podpisania gotowe ustawy – ale moze na przyklad ich nie podpisac; i wtedy powoluje swoich doradcow i .. zabawa sie zaczyna: projekt ustawy wraca na sale obrad..
  Nie ma w tym nic zlego ale ciagle nie jest jasno przedstawiona rola przezydenta w odroznieniu do roli premiera. (Team: Duda- Szydlo niewiele wyjasnia zwlaszcza gdy szefem partii jest Kaczor a nie premier, a szefem armii , nie wiadomo, kto…. niby prezydent)

  Prezydent Trump to zdaje nawet nie zawsze wie, co podpisuje. Wlasne pomysly wymysla jako „executive order”, ale tez podpisuje decyzje wielkich korporacji.

  Kiedys Putin tlumaczyl, ze on o niczym nie decyduje, tylko jest taka Komisja Parlamentarna, ktora sie zbiera dosc czesto razem z Putinem i jej decyzje przekazuje Putin swiatu. To ta komisja wlasciwie uzgadnia ostateczne decyzje na podstawie wyniku obrad Dumy.
  Znane sa przyklady, gdy Putin publicznie oswiadczal, ze nie on decyduje kogo np. aresztowac. (Chodzilo o te dziwki z Pussy Riot i o Chodorkowskiego).
  Putin tez podkresla, ze nie od niego zalezy czy Snowden dostanie wize, tylko od biura emigracyjnego.
  I nie Putin decyduje, kto na ochotnika poszedl pomagac w Donbasie.
  Z cala pewnoscia Putin nie decyduje o tym gdzie i komu postawic plot ani kogo wygnac z kraju..

  Co nie znaczy, ze sie jego glos w ogole nie liczy. Ja ogladam czesto obrady Dumy. Putin bardzo rzadko sie odzywa. Robi notatki.
  W kazdym tygodniu ma spotkanie z gubernatorem kolejnego regionu, z ministrami i roznymi biznesmenami.
  Mozna odniesc wrazenie, ze jest to rodzaj „spowiedzi’, wrecz dywanika ale ostateczna decyzje Putin, ktory ma fiola na punkcie prawa – konsultuje z innymi.

  Czesto widac jak Putin ma zebranie z grupa redakcyjna RT – co oczywiscie jest pozywka dla zachodnich mediow, ze RT jest serwisem panstwowym. I co z tego?? BBC jest tez panstwowe. ABC tez.
  Prywatne media na ogol naleza do wielkich korporacji, ktore kontroluja informacje.
  Prawde mowiac Putin bardzo polega na ministrach i Pieskowie i Rogozinie.
  Lawrow podejmuje wlasne decyzje zwiazane z jego stanowiskiem. Podobnie Pieskow czy M. Zacharowa. Z Szojgunem Putin spedza duzo czasu.
  Nie pamietam, zeby sie kiedys klocili czy mieli inne zdanie wypowiadane publicznie. OK. Kloca sie w Dumie, ale to normalka. .
  I kiedy Putin podpisal wywalenie z pracy 30 sedziow w Moskwie – to byla to decyjza nie Putina tylko wynik procesu oskarzenia.

  Mnie sie rozchodzi o to, ze w systemie Westminsterskim i zgodnie z Magna Carta – demokracja polega na reprezentacji wszystkich stanow spolecznych w parlamencie – nie odwrotnie
  W Rosji to widac bardziej, niz w obecnym bardzo poturbowanym systemie westminsterskim, np. w Anglii, gdzie Theresa May robi za poszturchadlo Konserwy, a taki np. Tony Blair byl wielkim poszturchadlem wladcow tego swiata.
  I podobno w obu przypadkach May i Blair reprezentuja … narod angielski??

  W Polsce jest bez przerwy awantura o to, kto co robi i jaka jest rola prezydenta gdy chodzi o np. sily zbrojne. Rola Dudy jest nie do konca wyjasniona, wiec sie Duda uzera z Maciorem a o wszystkim i tak decyduje Obama, czy Trump a NATO wysyla polskich zolnierzy, gdzie chce.

  Dlatego Putin ma duzy prestiz, bo na codzien wspolpracuje z rzadem i wazne decyzje panstwowe podejmuje zgodnie z zaleceniem rzadu.

  Klasycznym przykladem jest sprawa Krymu.
  O ile amerykanski prezydent moze nagle wyslac wojsko do Iraku, Libii czy Syrii, czy podpisac budowe plotu na granicy panstwa ( a wlasciwie na terenie Meksyku i jeszcze wymysla, ze to Meksyk powinien zaplacic) – to Putinowi potrzebna byla zgoda parlamentu na Krymie, poparta referendum i… GLOSOWANIEM w Dumie. Do tego rzad Rosji wyslal cala dokumentacje: raport z referendum na Krymie, glosowanie w Dumie – do ONZ , co okropnie wkurzylo demokracje zachodnie bo jeszcze z taka bezczelnoscia sie nie spotkaly.

  W Polsce natomiast , pan Sikorski, minister obrony samodzielnie wyslal polskich zolnierzy do ataku na Irak czy Libie i jeszcze im obiecal amerykanskie kontrakty!!!

  Gdy chodzi o Rosje , to oczywiscie, zdaje sobie sprawe, ze ogromne znaczenie w zarzadzaniu panstwem ma prestiz Putina i zaufanie do rzadu – ale bardziej to wyglada na wlodarzenie czy gospodarowanie niz autorytatywne podejmowanie samodzielnych decyzji.
  Samodzielnie, to Putin odbywa publiczne pogawedki z zachodnimi dziennikarzami (Don’t worry, be happy”).

  Putin zawsze konsultuje rozporzadzenia. Trump nie musi. Duda nie chce.
  Widac rozne panstwa maja rozny sposob na demokracje.

  Ogladam Chiny.
  W Chinach o wszystkim decyduje Partia Komunistyczna ale ta cala partia jest bardziej demokratyczna niz dyktatura korporacji w USA.

  Jesli jest problem, to:
  Partia Komunistyczna powoluje kilka grup ekspertow, ktorzy dostaja „klasowke” i problem do rozpracowania. Eksperci maja byc tylko specjalistami w danej dziedzinie; zadne prawniki, social workers, organizacje humanitarne czy pociotki. Robia to w ramach swojej pracy – a nie dodatkowyh funduszy z budzetu panstwa.
  Ale jest osobna grupa specow od rachunkow, ktorzy opracowuja i porownuja koszty i zyski. Chinczyk bez zysku to zaden Chinczyk.
  Najlepszy projekt wygrywa.
  Powoluje wtedy partia zespoly wykonawcze.
  I co dla mnie bylo szokiem, to ze na czele kazdej takiej grupy wykonawczej stoi taki szef, ktory odpowiada wlasna glowa za wykonanie projektu. Wlasna glowa. Nie ma przepros. Co nie znaczy, ze w Chinach nie ma korupcji, bo na to – to juz chyba zaden system nie poradzi.
  Chiny maja planowana gospodarke. Zespoly specjalistow przygotowuja plan nowych projektow,na nastepna 5-latke; kosztorys i zatrudnienie i fachowe przygotowanie do projektow -edukacja, kursy itp.

  Ostatnio wchodzi nowy system zarzadzania w Chinach, ktory polega na tym, ze kazdy czlonek grupy wykonawczej jest dyrektorem na swoim stanowisku.
  W praktyce tez odpowiada glowa ale ma poczucie waznosci. I bardzo to zmniejsza biurokracje.
  System nie jest nowy. Wymyslili go Amerykanie, ale nigdy nie wprowadzili w zycie. Podgladneli ich Japonczycy i wlasciwie stosowali do czasow Fukuszimy. Dlatego ekonomia Japonii kwitla. Chodzi o to, ze kazdy dba o swoje wlasne stanowisko tak, jakby to byl jego prywatny interes. Wiec jak kierowcy autobusu sie cos zepsuje i potrzebne sa czesci zamienne i czy w ogole trzeba zamowic materialy- robi to sam, bez pisania podan do ksiegowych, buchalterow i szefow.
  Do kazdego systemu potrzebna jest edukacja obywateli i przygotowanie do systemu.
  Chinczycy robia to juz od 5-go roku zycia. Podobnie kiedys tak przygotowywali obywateli Aten. Praktycznie od kolebki.

  Osobiscie rozumiem, ze kazde suwerenne panstwo powinno miec prawo wyboru systemu zarzadzania jaki mu najbardziej pasuje.

  Klopot w tym, ze kraje, ktore nie maja broni nuklearnej – nie maja prawa do suwerennosci ani wlasgo systemu gospodarowania.

 28. Image result for Duda z zona

  Info2 : dlaczego 6 milionów Żydów w Polsce nie jest obętych powszechnym spisem ludności w Polsce? Nawet na stanowiskach jest ich więcej niż 0.5%!!

 29. MatkaPolka said

  Team Putina – 12 przyjaciół i Profesjonalistów Służą krajowi i państwu. Są Kompetentni i służą społeczeństwu. Zarządzanie jest „kolektywne” – każdy ma swoją działkę. Mają duże poparcie społeczne 70-80 %.

  http://www.fort-russ.com/2015/03/normal-0-false-false-false-en-us-x-none_29.html

  Nie ma wątpliwości, że Putin i jego zespół są powszechnie szanowani w Rosji. Spełniają one dwa podstawowe kryteria skutecznego przywództwa. Na pytanie, czy Putin & Co. są kompetentni i czy dbają o zwykłych Rosjan, odpowiedź na te obietnice byłaby taka. Co więcej, można powiedzieć większości przywódców „wolnego” „świata”.

  Wrogość całego świata zachodniego do Rosji – te słynne „Drang nach Osten” tylko cementują te poparcie społeczne.

  Tego się nie da powiedzieć o przywódcach zachodnich – którzy są marionetkami Systemu Bankowego sił antyspołecznych i dbają o interesy wielkich korporacji. Po prostu Bank światowy naznacza i opłaca swoich nadzorców nad społeczeństwami – przykładem jest minister Rostowski czy Belka – pracownicy Międzynarodowego Funduszu Walutowego

  W Rosji na centralnych pozycjach państwowych nie może być cudzoziemiec

  W Polsce na pozycji państwowej nie może być Polaka – musi być Żyd
  Duda, Tusk, Komorowski , Kaczyński, Szydło – Marionetka Izraela, i Banku światowego

  Każdy musi odbyć pielgrzymkę do „Ściany Płaczu” – przysięgać na wierność „Narodowi Wybranemu” i odbyć szkolenie „Internationał Visitor Leadership Program” w State Department

  W krajach zachodnich na czołowych pozycjach może być tylko Żyd lub mason podległy obcym ośrodkom politycznym lub finansowym

 30. stach said

  Ciekawe jakie są tradycje rodzinne w lisiej norze?

 31. Proste said

  Duda – po hiszpańsku – to watpliwość.
  Tak wiec mam dudas co do Dudy. Jasne i proste.

  Tymniemniej:
  *W ciągu ostatniego miesiąca bezrobocie spadło tym samym z 8,1 do 7,7 proc. To wynik zgodny z opublikowanymi przed dwoma tygodniami wstępnymi wyliczeniami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które na podstawie danych z urzędów pracy zapowiadało, że będziemy mieli do czynienia z nowym 26-letnim rekordem. W tym czasie krajowy rynek pracy nie notował lepszych statystyk.
  *Wysokość minimalnego wynagrodzenia w 2017 r. nie może być niższa niż ustawowe minimum. Na podwyżce skorzystają pracownicy na etat oraz osoby zatrudnione na umowie zleceniu.
  *Dobre wiadomości z rynku pracy. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że rosną płace i zatrudnienie w polskich firmach. Średnie wynagrodzenie w firmach wynosi 4489,07 zł brutto, z kolei zatrudnienie na poziomie blisko 6 mln osób. To kolejne dobre dane z naszej gospodarki, po opublikowaniu przez GUS wstępnego szacunku PKB za I kwartał tego roku.
  *Wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła o 8,7% r/r w marcu br. (po wzroście o 4,8% r/r w poprzednim miesiącu), podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W ujęciu miesięcznym Polska odnotowała wzrost o 2,1%.
  *W maju 2017 r. Indeks Optymizmu Przedsiębiorców przyjął wartość 107,9 pkt w zakresie oceny bieżącej sytuacji biznesowej, wobec 102,4 pkt w kwietniu. Polepszeniu uległa również prognoza sytuacji przyszłej w perspektywie najbliższych 6 miesięcy – wzrosła ona z 110,5 pkt w poprzednim miesiącu do 114,4 pkt w maju.
  *Największy wzrost zarejestrowano w dużych firmach (zatrudniających powyżej 500 pracowników)
  i wyniósł on +5,73 proc. w I kw. 2017 r.
  Firmy zatrudniające poniżej 500 pracowników odnotowały nieco niższą
  dynamikę wzrostu, ich wynik uplasował się na poziomie +4,94 proc.
  *http://www.fpiec.pl/uploads/media_items/narodziny.900.649.s.png
  *Znaczne zmniejszenie się liczby rodzin żyjących w skrajnym ubóstwie
  *http://www.fpiec.pl/uploads/media_items/procentowy-wzrost-konsumpcji-w-polsce-w-latach-2010-2016-prognoza-na-2017-r-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82o-business-insider.900.554.s.png
  *Program „Mieszkanie dla Młodych” (MDM) polega na jednorazowym, rządowym dofinansowaniu wkładu własnego, przy zakupie pierwszego mieszkania. Pomoc państwa jest udzielana w momencie wypłaty kredytu mieszkaniowego (waluta polska, okres spłaty min. 15 lat, kredytowanie przynajmniej 50% nieruchomości). Wniosek o preferencyjny kredyt trzeba złożyć w banku komercyjnym, który podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Po uruchomieniu kredytu, bank komercyjny pomniejsza zadłużenie klienta o sumę dofinansowania i zwraca się do BGK o zwrot środków. Warto wspomnieć, że w ramach programu MDM możliwy jest też częściowy zwrot podatku VAT (dla osób budujących dom).
  *Mierzeja
  *zegluga śródlodowa
  *Radom
  *stocznie
  *

  Jest tego sporo. Czy mozna wiecej? Szybciej? Sprawniej? Wiele pytań.

  Ale – Polska sie rozwija czy stagnuje jak za PO?

 32. Proste said

  Kazdy rzad sie chwali jaki to jest dobry, jasne. Ale czy nie wydaje sie Szanownym, ze nie jest gorzej od 2 lat a nawet jest ciupke lepiej?

 33. MatkaPolka said

  Polityka PiS i prezydenta Dudy służy do ogłupiania społeczeństwa i odciągania uwagi opinii publicznej od najistotniejszych spraw dla Polski

  Depopulacja narodu polskiego – wyludniania Polski
  Masowa emigracja na zach
  Bezrobocie
  Dług publiczny i dług indywidualny
  Wprowadzenie od Kuchni CETA
  Obecność obcych wojsk w Polsce
  Współpraca z banderowska Ukrainą – banderyzacja Polski
  Nachdźcy

  I wiele, wiele innych

  PiS i Duda wprowadził CETA i GMO do Polski –

  PiS i Duda wprowadził przymusowe szczepienia – w imię interesów Big Pharma

  PiS i Duda wprowadził wojska USA i Bundeswehry do Polski – aby pilnować Polaków

  PiS wprowadził ustawę anty terrorystyczną – przeciw społeczeństwu Polskiemu

  500+ – to masowe osadnictwo w Polsce Żydów i muzułmanów; PiS da niektórym Polakom 500 zł na dziecko, ale wcześniej zabierze wszystkim po 700

  PiS i Duda prze do wojny z Rosja – wbrew polskiemu interesowi, a w interesie USA w imie destabilizacji świata i uczynienia z Polski teatru wojny

  PiS i Duda popiera banderowską Ukrainę – wysyła pieniądze i wojsko

  PiS i Duda popiera NATO i wojne w Syrii

  PiS i Duda obiecał Żydom zaspokojenie ich przestępczych roszczeń

  PiS i Duda w całej rozciągłości popiera Izrael – to patrioci i szowiniści żydowscy a nie polscy

  PiS i Duda uwięził Mateusza Piskorskiego – który się temu sprzeciwia

  Kilka pytań do PIS – jedne retoryczne, inne ironiczne…

  Czy PiS oznacza BEZPRAWIE I NIESPRAWIEDLIWOŚĆ

  https://marucha.wordpress.com/2016/01/20/kilka-pytan-do-pis-jedne-retoryczne-inne-ironiczne

  Banki
  Wg Konstytucji – Art. 227 – tylko Narodowy Bank Polski może emitować kredyt i pieniądz – wszystkie obce banki działają w Polsce niekonstytucyjnie, sprzecznie z prawem, a zatem kryminalnie.
  Pytania
  • Czy PiS zamierza przepędzić OBCE BANKI?
  • Czy PiS zamierza ZLIKWIDOWAĆ dług państwowy narosły w sposób kryminalny? – system bankowy i zadłużenie państwa to najważniejsza broń we współczesnym świecie.
  • Czy PiS zamierza ukarać sprawców nielegalnych transferów pieniędzy przez zachodnie banki i firmy?
  • Czy PiS ma zamiar ukarać kryminalne afery PO? A także afery FOZZ i Art-B?
  • Czy PiS zamierza ukarać sprawców kryminalnej Transformacji Ustrojowej – ukarać żydowskich złodziei i niemieckich paserów? Czy PiS cofnie kryminalną prywatyzację i znacjonalizuje zrabowane?
  • Czy PiS zainicjuje roboty publiczne celem poprawy infrastruktury i pobudzenia gospodarki Polski przez celową bezprocentową emisję pieniądza?
  • Czy PiS stworzy miejsca pracy za godne wynagrodzenie i zlikwiduje bezrobocie i emigracje za chlebem? Czy PiS ma program tworzenia miejsc pracy dla absolwentów?
  • Czy PiS podwoi najniższe Emerytury – wstrzykniecie gotówki pobudza gospodarkę
  • Czy PiS przeciwstawi się dyktatowi MFW i EBC ?
  • Czy PiS zamierza ukarać Służby Specjalne i Pro-Civili za ich kryminalną działalność?
  • Czy PiS zamierza ukarac i ukrócić kryminalną działalność sędziów, prokuratorów, komorników?
  • Czy PiS zamierza powołać sądy Obywatelskie czy też utrzymać obecną talmudyczną strukturę sądów?
  • Jaki jest stosunek PiS-u do agresji Niemiec na Polskę pod płaszczykiem Unii Europejskiej?
  • Jaki jest jego stosunek do transferu zysków przez banki zachodnie za granicę?
  • Jak prezydent zamierza wypędzić obce banki z Polski za ich kryminalna działalność?
  • Czy PiS zamierza wyegzekwować roszczenia od Niemiec za straty Polski w II Wojnie Światowej?
  • Były aż dwie uchwały sejmu z czerwca 1990 i września 2004 zobowiązujące Rząd Polski do wyegzekwowania roszczeń i reparacji wojennych dla Polski od Niemiec. ŻADEN Rząd Polski ani prezydent Polski tego nie zrealizowali . Odszkodowania dostało i wyegzekwowało wiele państw europejskich, ale nie POLSKA. Co PIS ma zamiar z tym zrobić?
  • Straty polskie w II Wojnie Światowej za niewolniczą pracę – obozy i wywózki – WARTOŚĆ ok. 30 Trylionów dolarów US. Niemcy są winne Polsce taką sumę, jeśli nie znacznie więcej. Czy rządy PIS kiwną palcem w bucie, aby tę sumę uzyskać?
  • Czy PiS popiera gloryfikowanie UPA i Bandery – morderców Polaków – oraz propagowanie treści faszystowskich, zakazanych w Polsce Kodeksem Karnym art. 256?
  • Czy PiS zamierza potępić i rozliczyć zbrodnie UPA – Kolaborantów zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej wyegzekwować roszczenia od Ukrainy za straty Polski w II Wojnie Światowej, za bestialskie mordy ludności polskiej i straty materialne?
  • Czy PiS zamierza wyegzekwować odszkodowania od Izraela za bezprecedensowy rabunek Polski?
  • Morderstwo to morderstwo – Jak zamierza ukarać prezydent Duda sprawców „ZAMACHU WARSZAWSKIEGO” (bo nie smoleńskiego – patrz zamach.eu część 7 i 8)?
  • Jak zamierza ukarać sprawców „Tajemniczych zgonów” [tzw. piątkowi samobojcy – admin]?
  • Jaki jest stosunek PiS do sprzecznego z Polska konstytucją przystąpienia do Unii Europejskiej? Traktat Lizboński jest sprzeczny z Polską Konstytucją aż w 54 artykułach.
  Jak PiS zamierza to zmienić?
  • Jak i czy PiS zamierza zlikwidować bezprawne działanie Służb Specjalnych i jak ich ukarać?
  • Czy PiS ma zamiar ukrócić samowolę i kryminalną działalność sędziów i innych Służb Sądowych?
  • Jaki jest stosunek PiS do stacjonowania na terenie Polski obcych wojsk – Bundeswehry i USA – sprzecznych z konstytucją?
  • Jaki jest stosunek do stacjonowania w Polsce agentów Mossadu i innych służb specjalnych, jak CIA czy BND?
  • Jaki jest stosunek PiS do Rosji –mocarstwa i potencjalnie olbrzymiego rynku zbytu dla Polski? Czy PiS zamierza wplatać Polskę i Polaków w konflikt zbrojny z mocarstwową Rosją?
  • Czy jest zgoda Polaków na wojnę? Wbrew interesom Polskim, a zgodnie z Interesem USA i MFW?
  • Czy PiS zamierza doprowadzić do dobrosąsiedzkich i korzystnych dla Polski i polskich obywateli stosunków gospodarczych z Rosją?
  • Skoro PiS podarował 4 mld dla Ukrainy to dlaczego nie podarować 40 mld dla Rosji, 50 mld dla Niemiec, 400 mld dla Israela… – Jaki jest stosunek PiS do roszczeń żydowskich?

  Grzegorz Braun mocno o rządach PiS: „Polska nie wstała z kolan! Po prostu zmieniła klęcznik!

  >https://www.youtube.com/watch?v=OUJT9ConmmU

 34. Greg said

  Jak syjoniści niszczą Polskę (Lechię).
  .https://www.youtube.com/watch?v=b-i5Z0lg3cs

 35. MatkaPolka said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pis-pewno-buduje-socjalizm-2016-12

  (***)
  Rząd PiS natomiast finansuje wydatki socjalne z zaciągania kredytów komercyjnych, tzn. lichwiarskich. Program 500+ miał być finansowany z podatku bankowego i podatku od supermarketów. Na wprowadzenie tych podatków rząd PiS jednak się nie zdecydował, zapewne przywołany po cichu do porządku przez „rynki finansowe” i ich polityczną ekspozyturę w ambasadzie USA w Warszawie. Program 500+ jest więc finansowany z kredytów lichwiarskich, zgodnie z zaleceniem pana przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana Claude’a Junckera, że „państwa muszą się zadłużać”, żeby „rynki finansowe” mogły prosperować.

  Beneficjentami tego programu wcale nie są naiwni Polacy, ale „rynki finansowe” i ich banki, które zyskują na nim dwukrotnie: udzielając lichwiarskich pożyczek rządowi i wpędzając państwo w spiralę zadłużenia z perspektywą bankructwa oraz podsuwając obdarowanym przez rząd zasiłkiem 500 PLN różnego rodzaju „produkty finansowe”, czyli też lichwiarskie kredyty.

  Na programie 500+ najbardziej korzystają więc komercyjne banki, zgodnie z zaleceniem pana przewodniczącego Junckera. To „rynki finansowe” są rzeczywistymi beneficjentami tego programu i innych pomysłów socjalnych rządu, a nie polskie rodziny wielodzietne. Należy zatem zadać sobie poważnie pytanie, czy PiS rzeczywiście buduje socjalizm, czy jednak pogłębia dotychczasowy status Polski jako peryferyjnego zaplecza świata euro-atlantyckiego o statusie półkolonialnym? To znaczy strefy zdeindustrializowanej, dostarczyciela taniej siły roboczej, taniego rynku zbytu i obszaru drenażu finansowego.

  Ja nie mam wątpliwości, że czyni to drugie, czyli kontynuuje linię wszystkich rządów pookrągłostołowych, chociaż jego zwolennikom wydaje się, że z nią zerwał. Dlatego rząd PiS – mimo słów krytyki płynących z organów UE za „łamanie demokracji” – jest tolerowany przez „rynki finansowe”. Gdyby było inaczej, już dawno byłby zmieciony. Nie jest to bowiem rząd socjalistyczny, ale neoliberalny, tak jak wszystkie poprzednie rządy od 1989 roku. W sensie neoliberalizmu jako doktryny stworzonej dla państw drugiej kategorii, znajdujących się na euro-atlantyckich peryferiach i przeznaczonych do eksploatacji przez globalny kapitalizm.

  Dekoracje są inne, frazeologia inna, ale linia polityczna, a zwłaszcza polityki społeczno-gospodarczej, ta sama, co narzucona w 1989 roku. Tylko niestety bardziej szkodliwa, bo jej rezultatem będzie przyspieszenie sprzedaży w niewolę ponadnarodowego kapitału beneficjentów programu 500+, ich dzieci i wnuków. I nie może być inaczej, chociażby dlatego, że kierownikiem polityki gospodarczej rządu PiS jest bankowiec związany wcześniej z międzynarodową grupą kapitałową Santander, a jeszcze wcześniej z Deutsche Bank.

  Jeśli naiwni chcą wierzyć, że zbuduje on im ustrój sprawiedliwości społecznej, to niech wierzą. Brutalna prawda jest jednak niestety taka, że życie za pożyczone pieniądze to życie w niewoli.

 36. Listwa said

  @ 31 Proste

  Może jeszcze 10 lokata w rankingu FIFA to jego zasługa?

  Prezydent nie ma prawa ingerować w proces sądowy, a w przypadku kamińskiego tak zrobił korzystając z prawa łaski przedwczesnie.
  A czego dotyczyła sprawa kamińskiego?
  .

 37. NICK said

  No i jełop. (31).
  Popełnił wpis kolejny.
  [jakbym Kosseckiego czytał – mignięcie historii]

  „Ale – Polska sie rozwija czy stagnuje jak za PO?”

  Ale na ile JEST TO WAŻNE?

  A także dla KOGO?

 38. JerzyS said

  Listwa said
  2017-06-05 (poniedziałek) @ 17:52:16

  @ 31 Proste

  Może jeszcze 10 lokata w rankingu FIFA to jego zasługa?

  Prezydent nie ma prawa ingerować w proces sądowy, a w przypadku kamińskiego tak zrobił korzystając z prawa łaski przedwczesnie.
  A czego dotyczyła sprawa kamińskiego?
  =======================================

  chyba Leppera

 39. Listwa said

  @ 38 JerzyS

  A dokładniej ?

  Macko ucz sie . Bo znowu powiesz ze nic nie korzystasz i musisz pisac bzdety.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: