Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

UE planuje wyasygnować dla Kijowa miliony euro na odbudowę Donbasu

Posted by Marucha w dniu 2017-06-03 (sobota)

W Unii Europejskiej rozpatrywany jest wniosek o wyasygnowanie dla Ukrainy 50 milionów euro na odbudowę infrastruktury miejskiej i realizację projektów humanitarnych w Donbasie, informuje strona internetowa Rady Najwyższej Ukrainy.

O tym opowiedział komisarz ds. polityki sąsiedztwa i kwestii rozszerzenia Unii Europejskiej Johannes Hahn podczas swojej wizyty w obwodzie donieckim. Pieniądze proponuje się zainwestować w rozwój miasta Mariupol, między innymi w przemysł, rolnictwo i turystykę, a także stworzenie nowych miejsc pracy.

W ostatnich latach Komisja Europejska wydzieliła dla Kijowa około 400 milionów euro. Część tych środków została skierowana na realizację humanitarnych projektów w Donbasie, w tym ponad milion euro dostał Mariupol, zauważa Rada Najwyższa.

Wicepremier Ukrainy Giennadij Zubko towarzyszący urzędnikowi z Unii Europejskiej, nazwał pomoc finansową Unii Europejskiej „rzeczywiście nieocenioną”.

Według informacji Ministerstwa Budownictwa DRL, od początku działań bojowych w Donbasie z powodu ostrzałów ucierpiało ponad 25 tysięcy budynków.

https://pl.sputniknews.com

Spodziewamy się, że nieoceniona Unia Europejska przeznaczy teraz kilkadziesiąt milionów euro na odbudowę zniszczonych osiedli palestyńskich. Pieniądze będą oczywiście przekazane rządowi Izraela.
Jak tu nie kląć…
Admin

Komentarzy 9 to “UE planuje wyasygnować dla Kijowa miliony euro na odbudowę Donbasu”

 1. revers said

  e, to raczej am byc marchewka dla Donbassu, lub zacheta uzycia kija Kijowa na Donbass, gdzie juz sa daleko posuniete plany odbicia Donabssu z rak opoczencow w kolejny 6-7 dniowym Blitz Kriegu.

  Tak samo rozne obietnice bezwizowego podrozwowania po eruraju, tylko nikt nie wymienia stawek pobytowych dla tych eurokrajow.

 2. adsenior said

  No co więcej mądrego, można napisać, po podsumowaniu Admina?? Oczywiście ma 100% racji.

 3. Marek B said

  Myślę że można coś więcej dopisać.

  Mianowicie z artykułu wynika, że Eurosojuz pożyczy (każda pożyczka z Providenta to pułapka) na odbudowę infrastrukury mieszkalnej. Tymczasem Donbas to jedno z kluczowych centrów przemysłu ciężkiego w Europie. A przemysł ma być spisany na straty, w Noworosji mają być Dzikie Pola – bombardowania Noworosji przez reżim żydobanderowców mają właśnie taki cel.

  Oni się nawet z tym nie kryją że nikt nie chce tego przemysłu wykorzystywać. Co najwyżej mogą dać ludziom dach nad głową, ale ludzie i tak mają wyjechać do Berlina myć kible, bo w Noworosji, jak na Ukainie, nie ma być pracy.

 4. revers said

  Z ta odbudowa osiedli palestynskich bylo tak ze odbudowaly sie za grube unijne pieniadze, ale osiedla nowych osadnikow pod roznymi humanitarnymi i przykrywkowymi haslami projektow unijnych.

  Jedny co udalo sie unitom zrobic dla plestynczykow to wybudowac farme elektrowni fotowoltanicznych w ramach czystych energi odwracalnych ktora to infrastruktura zaraz zostala zamieniona w pyl przez wojska IFD, no bo jak to palestynczyk z wlasna infrastrukura niepodobne! jak przydzial jest 1 litr wody na tydzien, dla palestynczyka..

 5. Gregory said

  Pozdrawiam serdecznie Gajowego, który mimo ciężkiego i dość irytującego położenia naszego narodu podjął temat 😉 Admin na górze na pewno tego nie przeoczy 😉
  CWP
  Z Bogiem.

 6. Siekiera_Motyka said

  Ad. 3 – ” na odbudowę infrastrukury mieszkalnej.”
  By Banderowskie bandziory do walk miały zachętę się przenieś bliżej frontu z rodziną.

 7. Moher49 said

  Szczyt głupoty. Te pieniądze przejmą/ukradną, Poroszenki, Komołowskie, Jaceniuki i inna żydowska zaraza, która się tam na naszej słowiańskiej ziemi panoszy.

 8. revers said

  Tymczuk w 5 dni odbuduje …
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201705315571921-sputnik-ukraina-drl-lrl/

 9. Racjonalista said

  Jaka szkoda, że Adolf Hitler nie dostał środków na odbudowę Warszawy.

Sorry, the comment form is closed at this time.