Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

A o tych zamachach media milczą

Posted by Marucha w dniu 2017-06-06 (Wtorek)

Na naszych oczach odbywa się rzeź chrześcijan. Ale ona nas nie obchodzi. Bo odbywa się dalej niż leży Londyn, Berlin i Paryż.

Nie dotyka przypadkowych ludzi, ale starannie wybranych przez oprawców. Ludzi, którzy mogli przeżyć, jeśli tylko wypowiedzieliby jedno zdanie! Ale z jakiegoś powodu odmawiają.

Paryż. Atak pod Luwrem. Czerwone paski wszystkich telewizji, przerywane programy radiowe, portale internetowe zalewają teksty o terrorystach, o załamanych krewnych ofiar, o stanie zdrowia rannych.

Londyn. Nocny atak na moście. Dziennikarze zbierający się do domu po wieczornym dyżurze muszą zostać na całą noc – wszak w zamachu mogli zginąć Polacy, trwa więc gorączkowe wydzwanianie do ambasady i sprawdzanie listy specjalistów ds. terroryzmu, którzy jeszcze tej nocy mogą opowiedzieć coś ważnego widzom.

Berlin. Ciężarówka wjeżdża w tłum. W telewizji cicha muzyka, obrazy przerażonych przechodniów prezentowane w zwolnionym tempie. Łzy dziennikarzy, rozłożone bezradnie ręce ekspertów. Radiowi prezenterzy łączą się w bólu z rodzinami ofiar i z całymi Niemcami.

Egipt. Ponad dwadzieścia osób odmawia wyrzeczenia się wiary w Chrystusa. Zostają rozstrzelani. Reakcja naszych mediów? Informacja na co poniektórych katolickich portalach. Milczą telewizje, stacje radiowe. Milczą dzienniki, tygodniki. Coś tam się stało w Egipcie? A kogo to obchodzi?

A przecież nieco ponad tydzień temu w Egipcie nie doszło do kolejnego „jakiegoś tam ataku”. Nie ostrzelano autobusu z przypadkowymi pasażerami. Autobus zatrzymano z konkretnego powodu – ponieważ jechali nim wyznawcy Chrystusa. Każdemu z nich przedstawiono prostą ofertę: powiedz, że Allah jest bogiem, dodaj, że Mahomet jest jego prorokiem! Wtedy wyjdziesz z tego autobusu wolno. Twoje dzieci również, każ więc im to zrobić.

Egipscy chrześcijanie podróżujący autobusem jednak tego nie zrobili, ich dzieci, w tym te kilkuletnie, również nie wyrzekły się wiary. Wiedzieli, że skoro wierzą w Chrystusa, nie będą mieć innych Bogów przed Nim! Dlatego wyznawcy Mahometa postanowili ich zabić z zimną krwią. [Bo to pokojowa religia jest – admin]

W europejskich mediach cisza. Zabija się dzieci, które nie chcą wyrzec się Wiekuistej Miłości na rzecz zbrodniczego islamu, a media, jeśli już piszą, to donoszą o „ostrzelaniu autobusu”. Gdy Radio Watykańskie podaje już dokładne informacje – o strzelaniu w głowy kobiet i dzieci odmawiających przejścia na islam – nikogo to już nie obchodzi. To przecież daleko.

Z chrześcijanami z dalekiego Egiptu łączy katolików w Polsce więcej, niż z niejednym Europejczykiem zabitym przez chorych z nienawiści islamistów. Ba, nierzadko nawet niż z niejednym zamieszkującym kraje narażone na atak ISIS Polakiem! Chrześcijanie z Egiptu zginęli za naszą Wiarę, za naszego Boga.

Ale to daleko, więc po co wchodzić w szczegóły, po co dawać informacje na czerwonym pasku, po co oburzać się, szukać specjalistów od religii w Egipcie, słuchać kapłanów posługujących w Afryce?! To tylko Egipcjanie, to tylko chrześcijanie.

Akceptujemy to, jako widzowie telewizji. Jesteśmy złymi ludźmi. Jesteśmy też złymi dziennikarzami, my piszący w mediach katolickich, bo powinniśmy mieć w sobie choćby ułamek tej odwagi, którą wykazali się egipscy męczennicy i każdego dnia relacjonować ich cierpienia. A te, w ostatnich latach, nie ustają.

Czy będziemy potrafili się temu sprzeciwić?

Krystian Kratiuk
http://www.pch24.pl

Dla polactfa najważniejsze jest zagrożenie ze strony Rosji. 
Admin

Komentarzy 13 do “A o tych zamachach media milczą”

 1. NICK said

  Koptowie to my.

  Niechże się Rosja nawróci, Putinie!

  Przerwij Pan zło.

  Niech Pan poświęci Matce Bożej te miliony ludzi.

  Ma Pan znaki.

  Fatima.
  Ikony!!!!!

 2. revers said

  ta, to my
  http://tragediadonbasu.com.pl/mundury-helmy-naszywki-polscy-najemnicy-w-donbasie/

 3. Radam said

  Ad 1) Panie NICK’u .
  Rzymscy Katolicy i Prawosławni mogą jedynie pozazdrościć Koptom ich/ naszej wiary.
  To JEDYNY ODŁAM KATOLICYZMU , KTÓRY OD PRAWIE 2000 LAT N I E ULEGA MODYFIKACJOM , CZY ” unowocześnieniu ” .
  I to ONI SĄ ” najczystszymi ” w sensie Ewangelii i Tradycji .
  ….
  A reszta ….???

  😦

 4. Listwa said

  @ 3 Radam

  A co pan o nich wie , że tak zdecydowanie pisze „I to ONI SĄ ” najczystszymi ” w sensie Ewangelii i Tradycji” .
  A jeśli nie są wcale najczystszym w sensie ?

 5. ojojoj said

  Dlaczego zaden Kopt nie nosi przy sobie taniej Beretty czy Glocka? Jak ja bym widzial uzbrojonego goscia, ktory nagle na mnie wycelowuje AK-47, to nie ma zadnej rozmowy tylko wale odrazu seriami.

 6. Kwal said

  Pan Kratiuk z Krakowa jak zwykle w swoich artykułach, pisze o skutkach a nie o przyczynach…nie jest sam, wszyscy tak piszą ! Boją się żeby nie być posądzonym o antysemityzm, o kto by wydawał wtedy ich wypociny ?

  Nie podjął też ważkiego tematu szczepionek.
  Admin

 7. Plausi said

  Grobowe milczenie

  „Milczą telewizje, stacje radiowe.”

  https://marucha.wordpress.com/2017/06/07/dobra-zmiana-w-usraelu-bandyci-atakuja-wojska-rzadowe-w-syrii-walczace-z-terrorystami/#comment-681105

  TA Wolna Polska wywalczona przez miliony członków NSZZ

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/138681,zydo-media-pudruja-rzeczywistosc-iiizydo-rp#comment_1387394

  nawiasem mówiąc NSZZ

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

 8. Kartiuk – końcówka „uk” wskazująca na chachłackie pochodzenie dziennikarza.

  Kratiuk.
  Nazwisko może być rusińskie.
  Admin

 9. revers said

  I o tych tez w Mosulu …
  https://english.aawsat.com/theaawsat/news-middle-east/un-isis-murdered-163-mosul-residents-one-day

 10. revers said

  Ważne słowa wiceprezydenta USA: „ISIS jest winne zbrodni ludobójstwa chrześcijan i nadszedł czas, aby świat nazwał to po imieniu”
  https://wpolityce.pl/kosciol/339533-wazne-slowa-wiceprezydenta-usa-isis-jest-winne-zbrodni-ludobojstwa-chrzescijan-i-nadszedl-czas-aby-swiat-nazwal-to-po-imieniu?strona=1

 11. Plausi said

  Dał się nabrać

  Revers, 10

  „winne zbrodni ludobójstwa chrześcijan”, mają niezłe wzorce ludobójstwa

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  warto zajrzeć do świętych ksiąg. A propos Daesh, a nie żaden „ISIS”

  http://ram.neon24.pl/post/138524,bulgarscy-obroncy-europy-i-eurodame-help-sorosa#comment_1385297

  od dawna wiadomo czyją kreacją są bandy Daesh, której ideologia też ma podobne talmudyczne źródło, bandy, które media tamudyczne podniosył do rangi „państwa”.

 12. Rick said

  Być może to o tych prześladowaniach chrześcijan jest mowa w Apokalipsie.
  Kilkuletnie dziecko decyduje sie na śmierć w obronie wiary.
  Ile my tutaj w Polsce katolicy jesteśmy w stanie poświecić ?

  Niewiele. Na tej polskiej ziemi dalej odgrywa sie satanistyczne seanse pod pozorem sztuk teatralnych, dalej adoptowane sa dzieci dla celów rytualnych przez psychopatów zajmujących wysokie stanowiska organizacji międzynarodowych.

  Ale nie żałujmy tych, którzy wyparli sie Allaha w imię Chrystusa. Oni wg Nauki Kościoła zostaną zbawieni.

 13. ? said

  Re 4: „A jeśli nie są wcale najczystszym w sensie ?”

  W przypadku opisanym w komentowanym artykule nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Zaświadczyli? Jednoznacznie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: