Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  errorous o Wolne tematy (58 – …
  NC o Zbrojenia – tak! Ale dla Polsk…
  Emilian58 o Globalny przekręt zadłużeniowy
  Anzelm o Los generała Antona Denik…
  minka o Wolne tematy (58 – …
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  lewarek.pl o Położyć kres patologii
  Piskorz9 o Wolne tematy (58 – …
  Echo z Węgier o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Piskorz o Los generała Antona Denik…
  lewarek.pl o Żydowska kloaka przetacza się…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Położyć kres patologii
  Listwa o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Chorzy na Putina

Posted by Marucha w dniu 2017-06-06 (Wtorek)

Rzuciłem się niecierpliwie na artykuł „Frakcja putinowska” w „Gazecie Wyborczej”, autor Jacek Żakowski. Mateusz Piskorski już siedzi, czy cała frakcja pójdzie siedzieć?

Zarzuty są ciężkie. Wystarczyłby jeden z nich, żeby postawić frakcję przed sądem wojennym (a wojna podobno już się toczy): „frakcja putinowska demontuje polską demokrację, żeby faktycznie pozbawić Polaków prawa decydowania o naszym zbiorowym losie. (…) Putin chce państwo polskie oderwać od Zachodu (…) i włączyć Polskę do swego imperium. (…) Frakcja putinowska stara się rozsadzić zachodnią wspólnotę od wewnątrz (…). Bo zjednoczony Zachód jest groźny dla imperialnej strategii Putina, Zachód skonfliktowany wewnętrznie staje się łatwym łupem”.

Tymczasem ta frakcja, zamiast razem z Mateuszem Piskorskim siedzieć w kryminale, realizuje plany Putina pod hasłem „dobrej zmiany”. Autor tego alarmu, o ile wiem, reprezentuje w mediach stanowisko KOD-u. Manifestacje tego ruchu oglądane w telewizji robią na mnie dobre wrażenie. Występowanie w obronie prawa konstytucyjnego jest słusznym celem i głosowałbym za tym.

Przychodzi mi co prawda na myśl pytanie, dlaczego nikt nie protestował ani nie protestuje przeciw paroletniemu przetrzymywaniu w więzieniu ludzi bez sądu i pod niejasnymi oskarżeniami, ale może z czasem działacze KOD-u i na to zwrócą uwagę. A może nie zwrócą.

KOD coraz wyraźniej imituje Solidarność i KOR, utożsamia się z tymi wzorami, z czego można wnioskować, że po okresie niepewności i zamieszania odnowi to, co właśnie mamy.

Według rachunku prawdopodobieństwa w tych wielotysięcznych pochodach musi być niejeden Antoni Macierewicz. Ważne są treści programów z ich postulatami i „wartościami”, ale jeszcze ważniejsza jest ich bliskość lub oddalenie od rzeczywistości.

Antoni Macierewicz mówi w tygodniku „Do Rzeczy”, że oni, założyciele pierwszego KOR-u, „w 1976 r. podejmowali walkę z okupacyjnym, sowieckim reżimem totalitarnym”. Ma się to tak do rzeczywistości jak „frakcja putinowska” Jacka Żakowskiego. Mamy wolność wyboru między paranoją i schizofrenią.

Skoro już padło to nazwisko, dodam na prawach dygresji: porównanie z Putinem nikomu nie uwłacza i szefowie mocarstw z szefem szefów włącznie mogą tylko pomarzyć o tym, aby o nich pisano tyle książek, co o tym podpułkowniku KGB, jak go się w Polsce tytułuje. Oczywiście jego liczne talenty umysłowe i fizyczne są dobre dla Rosji, nie dla Polski.

Te książki i nieprzeliczona ilość artykułów i materiałów elektronicznie emitowanych są w znacznej części opłacane przez firmy czarnego piaru, ale też trzeba być nie byle kim, aby skłonić możnych do takich wydatków.

Obie partie obozu panującego w jednym punkcie pilnują się nawzajem ze szczególnie wytężoną czujnością: stosunek do Rosji. We wrogości PiS przewyższa wszystkich, ale gdy kaczyści wygrali wybory, pierwszy zarzut, z jakim się spotkali ze strony gazet tzw. liberalnych, był taki, że zamierzają osłabić stanowisko antyrosyjskie.

Zarzut niedorzeczny. Z przypuszczeniem, że tak może być, spotkałem się u wybitnego polskiego ekonomisty i socjologa, którego usprawiedliwia to, że dużo czasu spędza za granicą. Rozważał on, czy nie przystąpić do kręgu doradców nowego rządu, ale już pierwsze odezwania się prezydenta Dudy pozbawiły go złudzeń.

Ze strony opozycji platformerskiej i tzw. liberalnych mediów najbardziej morderczym zarzutem ma być skojarzenie Kaczyńskiego z Putinem. Jakoś go to nie plami na honorze.

Upomnienia przychodzące z bliższej i dalszej zagranicy świadczą, że nikt tam Polską za bardzo się nie interesuje. Mówią o upodabnianiu się do systemu rosyjskiego, co jest grubym błędem, bo w Rosji dominuje wzór monarchiczny i samodzierżawny, jakiego w Polsce nigdy po Piastach nie było, a to, co się teraz kroi, to jest staropolszczyzna, połączenie anarchii i przemocy, nadregulacji i bałaganu, państwo tatarskie, jak pisał Clausewitz, które zamiast leżeć nad Morzem Czarnym, leżało w Europie.

Jeśli następuje uwschodnienie, to polega ono na ukrainizacji, bo z owego państwa tatarskiego na Ukrainie zachowało się więcej niż w Polsce. Nie zrozumie się zachodzącej przemiany, jeśli się nie weźmie w rachubę jednej z głównych tendencji, jaką jest ruch wyobrażeń w stronę archaizmów. Z punktu widzenia racjonalności politycznej wielopłaszczyznowa ukrainizacja jest nieszczęściem narodowym, a dla mojego i starszego pokolenia, pamiętającego lata 40. na wschodzie Polski, męczącym koszmarem. Kto 10 lat temu by się spodziewał, że obóz panujący doprowadzi do retroaktywnego braterstwa broni żołnierzy wyklętych i UPA?

Część Polski rzeczywiście odchodzi od zachodu, ale nie myślę o tym Zachodzie przez duże Z, lecz o Polsce zachodniej, piastowskiej, zbliżonej siłą faktów na dobre i złe do Niemiec. Nie ma to nic wspólnego z Putinem i znaną każdemu dziecku jego chęcią włączenia Polski do swego imperium.

Bronisław Łagowski
https://www.tygodnikprzeglad.pl

Komentarzy 10 do “Chorzy na Putina”

 1. RomanK said

  Pan Lagowski powinien pic wiecej soku, ze sliwek i przegryzac sliwkami:-))))
  A wlasnei mowiac historii trzeba ja przepisac.. Znalezisko archeoplogow z Uniwersytetu Podkarpackiego..udowodnilo to o czym powiadam lata…..Scytowie…to nasze przodki….siedzimy tam gdzie i oni….Nad Odra Wisla i Bugiem…..

 2. revers said

  i w polskich mundurkach na I lini frontu pod donbassem

  http://tragediadonbasu.com.pl/mundury-helmy-naszywki-polscy-najemnicy-w-donbasie/

 3. Skrajna RUSOFOBIA, głęboka POGARDA wobec Rosjan - Półludzi generowana przez Gazetę Wyborczą! said

  Kto podjudza polskich rusofobów ??

  Жириновский: Запад сходит с ума от русофобии!!!

 4. w gazetach New york times i washington post coraz czesciej czyta sie o licznych aresztowaniach „szpiegow Rosyjskich” ! koronnym i wystarczajacym dowodem na skazanie za szpiegostwo !! jest ……sluchanie muzyki Czajkowskiego lub Igora Strawinskiego wzglednie czytanie ksiazek klasy Dostojewskiego.Podobnie robili tylko” etniczni bolszewicy” w Rewolucji Bolszewickiej

  Podobno używanie programu do kompresji danych 7zip też grozi konsekwencjami.
  Orwell był optymistą.
  Admin

 5. RomanK said

  Czytajcie Solzenicyna..200 lat Razem…
  Tysiacletnia wojna Hazarii z Rusia. Chcesz sprawdzic jaki rzad i kto go tworzy…zapytaj sie o jego staosunek do Rosji:-))))

 6. RomanK said

  Zaledwie 7km od granicy z Polska obywaja sie na Bialorusi wielkie manewry Rosja- Bialrus- Serbia pod kryptonimem Braterstwo Slowian!… TYlko 7 kilometrow….

 7. RomanK said

  Oto czesc wywiadu z satrapa Putinem, ktory najdemokratyczniejsze media ..ocenzurowaly:-))) i wyciely z programu NBC,,,wycielly…../

 8. MatkaPolka said

  Ale twórczość niejakiego „Jacka Żakowskiego”, a właściwie Icka Żydowskiego

  Chyba wzory brał od samego Josefa Goebbelsa – żydowskiego propagandzisty Hitlera

  ”Jak te Żydy panicznie boją się Rosji – i jak ten strach starają się zaszczepić Polakom”.

  Bo zjednoczony Zachód jest groźny dla imperialnej strategii Putina, Zachód skonfliktowany wewnętrznie staje się łatwym łupem”.

  Co ten Icek bredzi? Kto tu jest Imperialistą

  To Polska stała się łupem tego Zjednoczonego Imperialnego Zachodu, to ten Zjednoczony Imperialny Zachód w swej „jedynie słusznej” i wielowiekowej polityce podboju i „Drang nach Osten”– już podbił i rozkradł Polskę przy pomocy Żydów , już napadł na Ukrainę i ją rozkrada, już „ostrzy zęby” na Rosje: To narody słowiańskie są na siebie ustawicznie napuszczane i konfliktowane – tymczasem ten bezczelny Żyd – Icek Żydowski , WCISKA CIEMNOTĘ Polakom , że jest odwrotnie.

  To Zjednoczony Imperialny Zachód – Dwór Królewski Angielski i dwór królewski Pruski to w istocie dynastia Pruska – zawsze napadała na Polskę i na Rosję

  To Prusy dokonały rozbiorów Polski i wyrosły na trupie Polski

  To Prusy podporządkowały Rosję; – Rosja jest i była INACZEJ podporządkowana interesom żydogermańskim. Prusy wyrosły na trupie Polski drogą rozbiorów, Rosja poprzez osadzenie na tronie carskim Rosji krzyżackiego kandydata; dość powiedzieć, że cały dwór carski był zniemczały. Dynastia Romanowów to właściwie dynastia Romanow – Holstein – Gottrop. Car Rosji Piotr III to właściwie Karl Peter Ulrich Holstein – Gottorp; wnuk Piotra I Wielkiego (syn Anny i Karola Fryderyka księcia Holstein – Gottorp); panował w roku 1762; mąż cesarzowej Katarzyny II (1745 r Dynastia Romanow – Holstein – Gottorp). Caryca Katarzyna II Sofia Augusta Anhalt – Zerbst – Prusaczka rodem ze Szczecina.
  UNIA Europejska – to współczesny mechanizm prawno-finansowy agresji Niemiec na Polskę i na Europę.
  ”Prusy również podporządkowały Anglie” – cały dwór angielski jest w istocie pruski

  To angielska Królowa Wiktoria Matką Wiktorii była księżniczka Wiktoria Sachsen-Coburg-Saalfeld, córka Franciszka, księcia sasko-koburskiego na Saalfeld, a mężem Królowej Wiktori był księcia Alberta z Saksonii-Coburga-Gothy. Wiktoria i Albert byli blisko spokrewnieni (jej matka i jego ojciec byli rodzeństwem) – był to związek KAZIRODCZY

  ”Imperium Brytyjskie to w istocie Imperium Krzyżackie czyli pruskie”. USA i Kanada to część tego Imperium. To imperium wybiło Indian Ameryki Północnej.

  Jak te Żydy się boją, że narody słowiańskie mogą się zjednoczyć pod przywództwem Rosji (najsilniejszego państwa Słowiańskiego) i upomnieć się o swoje, rozliczyć złodziejską „transformację ustrojową”, wyprzedaż po cenach złomu dorobku pokoleń, zrujnowanie Polski, rozliczyć Żyda za wszystkie złodziejstwa, korupcje i zdradę, – wysługiwanie się temu Zjednoczonemu Imperialnemu Zachodowi.

  Bo przystąpienie do Unii Europejskiej , podpisanie Traktatu Lizbońskiego – niezgodnego z Konstytucja Polski aż w 54 artykułach to nic innego jak Zbrodnia Zdrady Stanu – który umożliwiła rozkradzenie Polski i ponowne jej skolonizowanie

  Tymczasem ta frakcja, zamiast razem z Mateuszem Piskorskim siedzieć w kryminale, realizuje plany Putina pod hasłem „dobrej zmiany”. Autor tego alarmu, o ile wiem, reprezentuje w mediach stanowisko KOD-u.

  To niby PiS jest pro Rosyjski; to niby Partia Zmiana i Mateusz Piskorski i PiS to jedna „frakcja Putinowska”? To nie PiS wsadził Piskorskiego do więzienia – brednie Icka Żydowskiego

  Antoni Macierewicz mówi w tygodniku „Do Rzeczy”, że oni, założyciele pierwszego KOR-u, „w 1976 r. podejmowali walkę z okupacyjnym, sowieckim reżimem totalitarnym”. Ma się to tak do rzeczywistości jak „frakcja putinowska” Jacka Żakowskiego. Mamy wolność wyboru między paranoją i schizofrenią.

  ”Wolność wyboru miedzy żydowską paranoją, a schizofrenią” – Dobrze napisane

  Macierewicz i Michnik byli założycielami KOR-u, który był finansowany przez Zjednoczony Imperialny Zachód – NED, USAid, US Kongres i Departament Stanu , fundacje Sorosa i fundacje Niemieckie. – Którzy potem rozkradli Polskę.

  Każdy z elit politycznych Polski przeszedł Kurs International Visitor Leadership Program organizowany przez State Department – Kwaśniewski, Tusk, Komorowski Szydło… – to agentura Imperialnego Zachodu.

  „sowiecki reżym totalitarny” – To ten reżym uratował Polskę i Polaków od totalnej zagłady – w ramach niemieckiego Planu Zagłady Polaków – General Plan Ost – Polacy mieli być wymordowani w 90% naród Polski miał być eksterminowany, To pod protektoratem tego reżymu naród polski odbudował Polskę ze zgliszczy zostawionych przez zbrodniczą, nazistowską , III Rzeszę – w ramach niemieckiej polityki „spalonej ziemi”

  To bojownicy z KOR-u (w którym nie było ani robotników, ani Polaków) walczyli o wolność dla Polaków, a w istocie doprowadzili do rozkradzenia Polski i skolonizowania Polski przez Zjednoczony Imperialny Zachód.

  Jacek Żakowski vel Icek Żydowski to rzeczywiście przykład żydowskiej paranoi

  Panom Żakowskim, Macierewiczom, Michnikom, Kaczyńskim , Szydłom , Tuskom, Komorowskim…

  Polecam wcześniejsze swoje artykuły i rymowankę – jako kwintesencje tych wypowiedzi

  ”Niemiecko-żydowski projekt „Ukraina”

  https://marucha.wordpress.com/2015/06/26/niemiecko-zydowski-projekt-ukraina

  ”Strachy na Lachy

  https://marucha.wordpress.com/2015/12/18/strachy-na-lachy

  KONFLIKTOWANIA NARODÓW SŁOWIAŃSKICH to wielkie zwycięstwo i majstersztyk polityki pruskiej

  Wielka Polska i Wielka Rosja mogłyby być potęgami, a jest inaczej – potęgą są Niemcy i Międzynarodowy Żyd , który zręcznie manipuluje i konfliktuje i napuszcza: każe się Słowianom nawzajem mordować, a powinno być odwrotnie.

  Przyjdź Putinie – Polska ginie
  Powieś Żyda na kominie
  Nie zatrzymuj się w Berlinie
  Ani też na Ukrainie
  dla Szkopa wielkiego kopa
  Niech Szkop se za Łabą ginie.

  Latarni ci u nas dostatek
  Zawiśnie z Kne-sejmu gagatek

  Dla Polski nieszczęście minie

 9. Maverick said

  Iluzja wolności, w tej Ameryce.

 10. makry said

  Polecam artykul ze strony wRealu24. Bardzo ciekawy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: