Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska popiera inicjatywę Rosji w walce z ASF

Posted by Marucha w dniu 2017-06-06 (wtorek)

Rosja planuje stworzenie strefy buforowej wzdłuż zachodniej granicy, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się ASF.

Rosja może stworzyć strefę buferową wzdłuż zachodniej granicy kraju, aby odgrodzić się od potencjalnego zarażenia wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) — poinformowała Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor).

— Zgodnie z rozporządzeniem rządu Federacji Rosyjskiej, rekomenduje się utworzenie wolnej od dzików sfrefy buforowej wzdłuż zachodniej granicy Rosji — głosi komunikat rosyjskiego resortu po spotkaniu szefów służb weterynaryjnych krajów Europy Wschodniej i państw bałtyckich, poświęconemu kontroli nad rozprzestrzenianiem się wirusa ASF w regionie.

Według doradcy szefa Rossielchoznadzoru, który reprezentował Rosję na spotkaniu — Nikity Lebiediewa, „pomimo deklarowanych przez europejskich kolegów rezultatów, w krajach Europy ma miejsce szybkie rozprzestrzenianie się infekcji, a także brakuje wspólnego podejścia do organizacji kontroli nad chorobą”.

— Nawrót wirusa na terytoriach zamożnych przygranicznych podmiotów Federacji Rosyjskiej może wywołać nową falę zachorowań na tych terytoriach — powiedział Lebiediew, dodając, że aby temu zapobiec może zostać właśnie utworzona strefa buforowa.

Według informacji Rossielchoznadzoru, „ta inicjatywa została poparta przez przedstawicieli Polski, którzy zadeklarowali, że również przystąpią do tworzenia strefy buforowej na granicy z Białorusią i Ukrainą. Przedstawiciele Łotwy zaproponowali tymczasem wspólne przedsięwzięcia dotyczące kontroli populacji dzików”.

https://pl.sputniknews.com

Poparcie jakiejkolwiek inicjatywy rosyjskiej w jakiejkolwiek sprawie – to ZDRADA STANU, która powinna doprowadzić winnych przed pluton egzekucyjny pod dowództwem red. Sakiewicza.
To już nie żarty. Efekty działalności ruskich agentów i trollów na Internecie stają się namacalne. Polska znalazła się pod butem Rosji i rządzi w niej Putin. 
Admin

Komentarzy 5 to “Polska popiera inicjatywę Rosji w walce z ASF”

 1. Marek said

  Admin pisze prawdę. Putin rządzi Polską. Więcej, Putin jest żydem. Mamy ciągłość władzy żydów nad Polską w osobie Putina i jego agentów.
  😉

 2. Marek B said

  „Przedstawiciele Łotwy zaproponowali tymczasem wspólne przedsięwzięcia dotyczące kontroli populacji dzików”.”

  To eufemizm. Tam chodzi o nowy holokaust.

 3. anonim said

  Odkąd pojawiło się ASF w Polsce dziki stały się wręcz „zagrożonym gatunkiem” stąd myśliwi dbają by nie przetrzebić stanu tego jakże cennego przedstawiciela fauny w Polsce.
  A że przy okazji to szkodzi polskim rolnikom….ot peszek i pszypadeg 🙂

 4. Gość said

  Sakiewicz to zwykła panie Adminie „tufta” syjonistyczna i nie warto o niej nawet wspominać. To ZERO w Polsce.

 5. Sołtys said

  Z tymi dzikami w Polsce to jakaś dziwna sprawa wynika. Jakieś osiem lat wstecz problem dzików był z powodu ich dużej niespotykanej liczebności rolnicy mieli wielkie problemy z utrzymaniem jakiejkolwiek uprawy a myśliwi mieli to w d..ie nawet dopuszczali warchlaków z prywatnych hodowli, obecnie dziki na moim terenie piorun strzelił i niema po nich nawet śladu,prawdopodobnie w lasach Przysuskich pojawiły się wilki a ASF też zrobił swoje.Z moich obserwacji wynika że natura broni się przed działaniami pier…niętych ekologów i miłośników zwierząt którzy ingerują w ekosystem.

Sorry, the comment form is closed at this time.