Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Puławy: policjanci poturbowali matkę na oczach dziecka

Posted by Marucha w dniu 2017-06-07 (środa)

Tak, tak, wiemy, że większość policjantów dobrze wykonuje swe obowiązki. Jeśli nie pochodzą przypadkiem z Ukrainy… – admin

To miał być zwykły poranek. Pani Joanna – mieszkanka Puław, wyprawiła synka do szkoły. Miała zająć się chorą na zapalenie płuc młodszą córeczką, gdy zauważyła przez okno wynajmowanego mieszkania przy ul. Cichockiego, dwóch policjantów.

Zamieszkała tam z dziećmi, żeby byli bezpieczni. W domu bezpieczni nie byli. Mąż, z którym jest w trakcie sprawy rozwodowej, nie dawał jej spokoju. Jak mówi – prześladował ją i dzieci. Wytoczyła mu proces o nękanie. Wystawał pod domem, wydzwaniał z różnych numerów o różnych porach. Bali się go, szczególnie, że jest znanym, puławskim prawnikiem, mającym świetne kontakty z policją i sądami, piastującym wysokie stanowisko.

Jednak w piątek 26 maja kobieta niczego złego nie przeczuwała. Godzinę później, ok. 9.00 rano usłyszała walenie do drzwi. Otworzyła. W drzwiach stali ci sami dwaj policjanci – Marcin E. I Grzegorz T.

– Dopiero wtedy domyśliłam się, że obserwowali mój blok. Może czekali, że wyjdę z domu. Nie miałam pojęcia o co chodzi. Funkcjonariusze nie przedstawili się. Zakomunikowali, że mają mnie natychmiast doprowadzić do sądu na rozmowę z biegłym w związku ze sprawą, jaką mąż wytoczył mi o rzekome zniesławienie. Pokazali decyzję sędziego, na której widniało, że mogę w ciągu 7 dni się od niej odwołać. Ale nikt mi tego prawa nie zamierzał gwarantować. Miałam iść natychmiast.

Powiedziałam, że pójdę, ale muszę sprowadzić kogoś z rodziny do zaopiekowania się córką – mamę lub cioteczną siostrę. Usłyszałam, że nie ma o tym mowy. Dziecko trafi do rodziny zastępczej lub zadzwonią po mojego męża – tego, wobec którego kilka lat wcześniej policja wszczęła procedurę Niebieskiej Karty, w związku z podejrzeniem stosowania przez niego przemocy, głównie psychicznej, wobec rodziny. Byłam przerażona swoją bezradnością i tym, że jestem sama z chorym, wystraszonym dzieckiem – opowiada pani Joanna.

Choć sama prowadzi własną firmę i jest trenerem biznesu, wiedziała, że to nie może się skończyć dobrze. Szczególnie, że policjanci byli wyjątkowo niegrzeczni. Na miejscu pojawił się mąż kobiety, do którego dzwonił funkcjonariusz Marcin E. Mundurowi, według pani Joanny, przez telefon konsultowali się także z sędzią.

– Popędzano mnie, grożono użyciem siły. A ja przecież musiałam zaczekać, aż przyjdzie ktoś z mojej rodziny do córki. Ona nie chciała zostać z ojcem. Bała się. Wreszcie zostałam zakuta w kajdanki i wyprowadzona do radiowozu. Działo się to na oczach sąsiadów i niestety – dziecka. Byłam szarpana, popychana, wykręcano mi ręce. Teraz są całe w siniakach. W radiowozie policjant Marcin E. przypomniał sobie, że powinien sprawdzić, czy w torebce nie mam przypadkiem niebezpiecznego narzędzia. Przecież to absurd. Zaczął mi więc ją wyrywać. Poczułam uderzenie czymś twardym i przeszywający ból – mówi kobieta.

Wreszcie dotarła do sądu. Rozmowa z biegłym trwała krótko. Pani Joanna wróciła szybko do zapłakanej córki. Czuła się jednak fatalnie, nie mogła oddychać. Poszła więc do lekarza. Obdukcja, która prezentujemy, wykazała złamanie żebra. Zdaniem lekarza specjalisty medycyny sądowej – Jadwigi Suszek, obrażenia mogły powstać w efekcie działań opisanych przez pokrzywdzoną.

Po ukazaniu się artykułu w wersji papierowej Tygodnika Powiśla Prokuratora Rejonowa w Puławach wszczęła z urzędu postępowanie przeciwko policjantom oraz sędziemu. Do tematu powrócimy.

Tekst: Tomasz Gustowski
http://tygpowisla.pulawy.pl

Komentarzy 30 to “Puławy: policjanci poturbowali matkę na oczach dziecka”

 1. Nana said

  „jest znanym, puławskim prawnikiem, mającym świetne kontakty z policją i sądami, piastującym wysokie stanowisko” – czy trzeba cokolwiek do tego dodawać?
  Dobrze, że rzecz cała została publicznie ukazana i że puławski prawnik piastujący wysokie stanowisko nie ma kontaktów z lekarzami

 2. semperparatus said

  Policja to gang w mundurach…na usługach rządzącej oligarchii…wróg zwykłych obywateli…szczególnie tych ubogich i bezbronnych…za swoją uległość wobec bogatych i możnych-suto opłacana przywilejami…finansowanymi z kieszeni podatnika.Wyjątki potwierdzają regułę.Podobna sytuacja ma miejsce w większości krajów świata…np.w USA….gdzie ta przestępcza organizacja strzela(i zabija)ludzi na ulicach…

 3. NICK said

  Puławy.

  Są istotne. Jak Biłgoraj, np. .

  Pisałem Wam.
  Kto zapamiętał ten wie.

  Czartoryscy [oj,oj] i ksiądz proboszcz. Były. Mój kuzyn. Pułkownik.
  Tamtejsza Solidarność.
  Tamtejsze ćpuny.
  Instytuty.
  Weterynarii i Pszczelnictwa.
  Wiele innych.
  A Kurów „wolskiego” jest blisko.
  Ech.

  Jeszcze obok Garbów. Czarnego Zawiszy. Stawy tatarskie.

  Puławy są jednym z oczek.
  Wrogów.

 4. Klub Intelignetów Gazety Polskiej said

  Oto państwo Tuska!

 5. Shia said

  Pani Joanna, zamiast wylewac krokodyle lzy, powinna sie zaopatrzyc w „ekipe do zadan specjalnych”. Narodowosc: Dowolna.

  Coraz bardziej dochodze do wniosku, ze poziom demoralizacji ludzi dochodzi juz do takiego poziomu ze ludzie beda rozumiec tylko prawo piesci.
  „Ekipa do zadan specjalnych” nakopalaby panu tatusiowi do dupy, to I kultura by sie zaczela…

 6. Grace said

  Milicjo gdzie jesteś ? To poprostu skandal, to jest chore i wymaga leczenia. Caly ten system!

 7. Tych palantów powinno się dorwać, kiedy byliby w cywilu, bez umundurowania i bez uzbrojenia. Wtedy nie byliby takimi chojrakami.

 8. panMarek said

  Tak naprawdę to pies jest pogrzebany gdzie indziej. Jest tej policji 3-5x za dużo i szuka sobie zajęcia podobnie jak GL/AL w czasie okupacji niemieckiej która to rabowała chłopów i dwory.
  Podaję trop. Stan etatowy Policji Państwowej według preliminarza budżetowego na rok 1920 wynosił 29511 policjantów w tym 723 oficerów. W 1937 roku przewidziano etaty dla 28 716 policjantów zaś stan etatowy Policji Państwowej w roku 1938 liczył 29 936 szeregowych i 850 oficerów … i był porządek.
  Dzisiaj jest to około 118 000 etatów (cztery razy więcej) i jest tak jak widać. Patrz sprawa Olewnika i jej podobne, choć może mniej drastyczne.
  Dodam, że w 1938 nie było indywidualnych środków łączności, samochodów, komputerów i temu podobnych bardzo pomocnych i użytecznych policji akcesoriów a terytorium RP było około o 25% większe. Liczbie ludności w tym czasie jest podobna a więc wniosek taki, że dzisiaj powinno wystarczyć 15 000 – 20 000 etatów. Co zatem robi te dodatkowe 90 000 policjantów? Niektórzy odczuli to na własnej skórze.
  Druga zasadnicza różnica to taka, że przed 1939r. każdy z funkcjonariuszy rozpoczynający służbę składał następującą przysięgę: „Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu na powierzonym mi stanowisku pożytek Państwa Polskiego oraz dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma; Władzy zwierzchniej Państwa Polskiego wierności dochować; wszystkich obywateli kraju w równym mając zachowaniu, przepisów prawa strzec pilnie, obowiązki swoje spełniać gorliwie i sumiennie, rozkazy przełożonych wykonywać dokładnie, tajemnicy urzędowej dochować. Tak mi Panie Boże dopomóż” … i może w tym cała tajemnica tej różnicy i odpowiedź czemu tak jest.

 9. PISKORZ said

  re art Bydlo w policyjnych mundurach…Dobrze że sprawa nagłośniona, mam nadzieję, że bykom nie ujdzie na sucho..!!

 10. Rick said

  Re. 8 @PanMarek
  No i wszystko w temacie.

  Dopóki obecne panstwo nie uzna swej zwierzchniej władzy jako
  pochodzącej od Boga, nie uzna nadrzędności Tej władzy wobec całej władzy państwowej to panstwo pozostanie nielegalnym, wobec którego praw przeciwnych prawom Boga obywatele zawsze maja prawo sie sprzeciwić.

  Nigdy w takim państwie nieuznającym swej podległości wobec praw bożych spokoju i szczęścia nie będzie.

 11. b said

  Pani Grace. Milicję, jak sama nazwa wskazuje, obywatele muszą sobie sami zorganizować. Policja pracuje dla władzy (polis), milicja jest zmilitaryzowaną organizacja samoobrony obywatelskiej.

 12. Lily said

  Czy to ma znaczyc,ze strach byc Polakiem w Polsce?.

  Od dawna.
  Admin

 13. Plausi said

  Fikacja państwa na terenie Polski

  https://marucha.wordpress.com/2017/05/28/amerykanie-chcieli-zrzucic-bomby-atomowe-na-polske-trojmiasto-mialo-zostac-oszczedzone/#comment-678553

  „Polska od 1990 ponownie znajduje się pod okupacją”, dobrze sobie to w końcu uświadomić, pomimo ogromnej radości, że w sklepach można w końcu kupic wymarzony ramsz z zachodu.

  Za te ochłapy pozbawili się Polacy ich własności spiłecznej (Polski) w ramach programu im. Balcerowicza przygotowanego dla nich przez spekulantów Sorosa o kodzie operacyjnym „prywtyzacja” i zadbali o to że bandy zorganizowane w tzw. partie demokratyczne zaciągnęły długi pod zastaw ich głów na kwotę ok. 350 miliardów dolarów.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/372czegowg/#Vinc

  A ponieważ, „rad głupi, że oszalał”, to pędzi cała masa hołoty, aby oddać bandom prawo do dalszego takiego „rzondzenia”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  nie bacząc nawet, że „Polacy bojkotują wybory”.

 14. Ona said

  Ad13. Polska znajduje się pod okupacją od 1939r. W 1945 dostaliśmy tylko złudzenia wolności, żebyśmy bez szemrania zabrali się do odbudowy zniszczeń powojennych.

  Te złudzenia były lepsze, niż obecne, o czym świadczą wskaźniki demograficzne, gospodarcze etc.
  Zresztą – każdy kraj, prócz prawdziwych mocarstw, ma wolność ograniczoną.
  Admin

 15. JA said

  ad.14. Doslownie.

  PRL to okres przejsciowy, taka „pieciolatka” do odbudowania Kraju, przebudowy polskiego spoleczenstwa poprzez eliminacje ducha i wprowqadzenie liberalizmu, ktory ma wyeliminowac totalnie narod polski, zniszcyc doszczetnie.

  Jestesmy teraz na takim etapie zniszczenia, „samozniszczenia” narodu polskiego.

  Jedynym ratunkiem na to jest:

  Fizyczna Walka!!

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2017/06/06/to-walka-fizycza/

  KURWA! Znowu jakieś fantazje…
  „Przebudowywanie” społeczeństwa to ma miejsce od 1989 roku. Właśnie z eliminacją ducha i wprowadzeniem liberalizmu.
  Gdzie Pan miał „liberalizm” w PRL-u? Co Pan pieprzy? Kto Panu takich pierdoł naopowiadał?

  PRL przez swoje 45 lat mniej zniszczył polskość, niż III RP w kilka lat.
  Admin

 16. JA said

  Te złudzenia były lepsze, niż obecne, o czym świadczą wskaźniki demograficzne, gospodarcze etc.
  Zresztą – każdy kraj, prócz prawdziwych mocarstw, ma wolność ograniczoną.
  Admin

  Czy my amy zyc zludzeniami Panie Gajowy?

  Porownywanie PRL do czasow dzisiejszych to nonsens.

  Demograficznie PRL z II RP tylko pokazuje jaki moralny upadek byl w tym Ludowym Panstwie a coz porownac PRL z Katolicka normalnoscia?

  PRL to okres zmarnowanych szans dla Polski.

  PRL to okres budowania bogactwa dla zydo-masonerii rekoma i wielkim wysilkiem Polakow.

  Precz ze zludzeniami!!

  Katolik zyje realiami!!

 17. JA said

  ad.15. PRL zniszczyl polskosc poprzez wprowadzenie zydowskiego – protestanckiego Ducha.

  Koniec Kropka!

  To stalo sie za PRL!!

 18. JA said

  Lata 1975 – 1989 to Posoborowa Msza w KK w Polsce na jej calym pbszareze

  Lata 1945-1978

  To lata pastwowej indoktrynacji Polakow modernistycznym materializmem socjalistycznym

  a w KK od wewnatrz eliminacja katolickiego ducha poprzez wprowadzanie nowinek progresistow, ktorym wladze PRL nie zapobiegly a smiem powiedziec, ze pomogly.

  PRL pchal, forsowal, wziskal Polakow w ziemie, w dol zamiast unosic do Nieba.

  PRL to jedna wielka uluda polskosci i dobrobytu, ktore to zostaly skonsumowane przez protestantyzm oraz globalistow.

  Czsy po 89 roku, to tylko efekt PRL.

  Po 89 roku w III RP pojawilo sie Bractwo PiusA x I WSKRZESZENIE Prawdziwej Polski, polskosci. Ducha Polskiego, ktory w PRL gina z roku na rok, z roku na rok, sukcesywnie byl zabojany, z roku na rok.

  To sa fakty, taka jest prawda.

  Pan, Panie Gajowy zyje uluda PRL a ja realiami..

 19. JA said

  Czy w PRL na lekcjach Histori njie uczylismy sie jej w wydaniu Pilsudczykow?

  Kro uczyl nas o Petlurze, Ukrainie??

  Kro wcisnal nam , ze Pilsudski to polski bohater narodowy??

  A konstytucja 3 Maja i Komiska Edukacji Narodowej??

  A „Powstania” od Chmielnickiego poprzez Kosciuszkowski, , listopadowe po Warszawskie i to w Gettnie???

  Jak mozna mowic, ze PRL to POLKSA!!!

  PRL to likwidacja polski i tylko to.

  PRL to uluda polskosci, to uluda, to uluda!!

  Poska to jest w Gajowce, ktorej PRL do kostek nie dosiega. Bo w Gajowce jest Duch Polski, ktory emanuje na rodziny polskie, ktore trwaja w swoich domach w tym Duchu i nie jest wazne, ze finansowo nawet kiepsko, ubogo, ale polsko i na tyle wystarczajaco by miec dzieci, cale rodziny wierzace w Trojce Swieta i zycie wieczne .

  Czy w PRL bylismy tacy??

  Bylismyh LETNI a letniosc to nie jest polskosc.

 20. karol said

  To jest zwykla lokalna mafia sady gliny prokuratorzy jak dostaliby po 3 lata paki , moze daloby jakies wyniki

 21. Sebastian said

  NARODOWCY BLOKUJĄ PRZEJŚCIE PARADY RÓWNOŚCI 2017 !! WKRACZA POLICJA

  >https://www.youtube.com/watch?v=GFZzB1HnQ8E

  Brutalny atak policji w trakcie manifestacji | Gdańsk 27.05.2017

  >https://www.youtube.com/watch?v=Ubb23XQLVsM&feature=youtu.be

 22. NyndrO said

  To „POLICJA” nie jest „NARODOWCY”? aj waj!

 23. Pinxit said

  Kto i kiedy zezwolil na szkolenie polskiej policji i ochroniarzy w Izraelu????????

  Ochroniarze z firmy City Security pojadą do Izraela

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ochroniarze-z-firmy-city-security-pojada-do-izraela/ygbjp2f

  Spotkanie członków IPA Izrael z Komendantem Głównym Policji
  Adm

  http://www.gazetawarszawska.com/using-joomla/extensions/components/content-component/article-categories/81-demo-contents/judaizm-islam/3272-spotkanie-czlonkow-ipa-izrael-z-komendantem-glownym-policji

  Delegacja polskiej Policji w Izraelu – Aktualności – Policja.pl

  http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/118145,Delegacja-polskiej-Policji-w-Izraelu.html

 24. PISKORZ said

  re 12..Jest książka H. Pająka STRACH BYĆ POLAKIEM…warto poczytać…polecam…

 25. Pinxit said

  Kto i kiedy zezwolil na szkolenie polskiej policji i ochroniarzy w Izraelu????????

  Ochroniarze z firmy City Security pojadą do Izraela

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ochroniarze-z-firmy-city-security-pojada-do-izraela/ygbjp2f

  Spotkanie członków IPA Izrael z Komendantem Głównym Policji
  Adm

  http://www.gazetawarszawska.com/using-joomla/extensions/components/content-component/article-categories/81-demo-contents/judaizm-islam/3272-spotkanie-czlonkow-ipa-izrael-z-komendantem-glownym-policji

  Delegacja polskiej Policji w Izraelu – Aktualności – Policja.pl

  http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/118145,Delegacja-polskiej-Policji-w-Izraelu.html

 26. Pinxit said

  Moze za trzecim razem moderator popusci.

 27. Boydar said

  Uwzględniając przewidywany bieg wydarzeń, musza być jednostki podlegające MSW, znające realia żydowskie, co nieco kumające język i obyczaje. Z ukrami podobnie, ale w znacznie mniejszym zakresie „niuansów”. Wywożący gów*na nie musi pachnieć, byleby znał się na robocie

 28. Maciek said

  14 Ona – dobrze napisane!

  ale zle skomentowane. 😦

 29. Ta kurwa Błaszczak i ta druga kurwa Ziobro wszystko wyczyszczą do cna. Tak jak zrobili to ze śp. Igorem Stachowiakiem. Ta kobirta -puławianka ma szczęście że przeżyła ten atak policyjnych bandytów. A ile jest takich zdarzeń w całej Polsce? Gestapo polskie ma się dobrze i jest bezkarne nadal.

 30. NICK said

  Mioduszewski.
  Hm.
  Jak łatwo rozpoznać.

Sorry, the comment form is closed at this time.