Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraina zablokowała ekshumacje ofiar rzezi wołyńskiej. Władze nie ukrywają, że badacze IPN mogą paść ofiarą ataków banderowców.

Posted by Marucha w dniu 2017-06-07 (środa)

Władze Ukrainy zablokowały możliwość przeprowadzania na jej terenie ekshumacji i prac poszukiwawczych polskich ofiar rzezi wołyńskiej i galicyjskiej sprzed 74 lat, dokonanej przez UPA. Wydane wcześniej pozwolenie zostało zawieszone.


Strona ukraińska twierdzi, że nie będzie w stanie zapewnić polskim badaczom i poszukiwaczom bezpieczeństwa w trakcie prac. To uzasadnienie dla cofniętego pozwolenia na przeprowadzenie ekshumacji na Wołyniu w miejscowościach Ostrówki i Tynne oraz w jednej z dzielnic Lwowa.

W całej sprawie niezwykle ważny jest czas – mówi dla Trwam TV dr Leon Popek z pionu poszukiwań i identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej. Te miejsca są dewastowane, uciekają nam z pamięci dlatego, że odchodzą ostatni świadkowie. Jeśli pokażą nam pewien obszar do przeszukania, to nam będzie łatwiej namierzyć to miejsce przy pomocy świdrów geologicznych, wykopów sondażowych czy georadarów – tłumaczył.

Zdaniem doktora skala problemu jest ogromna. Ofiary masowych mordów, jakich dokonali na Polakach Ukraińcy, to około 10 tys. mogił pojedynczych lub zbiorowych – w większości nieoznaczonych i nieopisanych dołów śmierci.

Jest od pewnego czasu mianowany przez nowy MSZ ambasador RP w Kijowie, który tylko tym się zajmuje, że śledzi piątą kolumnę Putina. Wszystkie zamachy, które były zorganizowane na pomniki polskie, które były związane z atakiem na konsulat w Łucku, spalenie szkoły w Mościskach, nie zrobiły chyba żadnego większego wrażenia. – podkreśla dla Trwam TV prof. Włodzimierz Osadczy.

W obliczu bardzo dużej popularności na Ukrainie zbrodniczych organizacji OUN i UPA, które są postrzegane przez wielu za naszą wschodnią granicą jako bohaterskie, doniesienia o uniemożliwieniu prowadzenia prac ekshumacyjnych są jasnym sygnałem. Są także dowodem na to, że władze nie są już w stanie [bo nie chcą – admin] zapewnić na terenie Ukrainy bezpieczeństwa badaczom i historykom z Polski i uchronić ich przed możliwymi atakami neobanderowców.

 

http://wolnosc24.pl/

Wzięli się za badania. Gdy świadkowie poumierali, a mogiły są zrównane z ziemią.
A „ambasador” Piekło – chyba najgorszy skurwysyn, jakiego „patriotyczny” rząd pierdolonych syjonistów mogł wyznaczyć do tej roli – nadaje się tylko do dołu z wapnem.
Admin

Komentarzy 13 to “Ukraina zablokowała ekshumacje ofiar rzezi wołyńskiej. Władze nie ukrywają, że badacze IPN mogą paść ofiarą ataków banderowców.”

 1. O ISLAMIZACJĘ,czy o SEMITYZACJĘ Europy chodzi?!To w kontekście tezy,że „Islamizaca Europy to pusty KOŃ TROJAŃSKI żydowskiego terroryzmu”.
  Czy aby nie odradza się konflikt NIEMIECKO-AMERYKAŃSKI,czytaj ŻYDOWSKI?!
  Ma swoją historię żydowski rewolucjonizm,który opisał też Michael Jones w :
  https://archive.org/stream/TheJewishRevolutionarySpiritAndItsImpactOnWorldHistoryselections_985/jonesRev.JuJuSelectionsReview#page/n0/mode/2up
  Polskie doświadczenie na przykładzie procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOANDERYZMU,który odwołując się do antyPOLSKICH korzeni zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem,to klasyka bandytyzmu.
  Tłem jest trwająca WOJNA O PIENIĄDZ,którą opisał Song Hongbing ze sztuką wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.Jak w każdej wojnie to i o PIENIĄDZ trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA?!

 2. Michał D. said

  Oczywiście, że nie chcą, bo niby nie są w stanie dobrze zabezpieczyć kilku zaledwie miejsc? To pokazuje, że Ukraińcy ciągle kłamią i zwodzą Polaków, a przede wszystkim są przeciwni pracom badawczym, gdyż widać dalej uważają że mordy zostały popełnione w słusznym celu. Z bandziorami nie ma rozmów.

  W takiej sytuacji nie ma dialogu, a konsekwencją ściągnięcia do Polski przez Morawieckiego pięciu milionów banderowców może być nie wzrost gospodarczy oraz zysk korporacji, a wojna domowa i poważne zniszczenia, nad czym na pewno nie zapanuje prywatna armia Macierewicza.

  Ta „armia” stanie po stronie banderowców. Zaklad?
  Jaki może być wzrost gospodarczy z zatrudniania ludzi nie umiejących wykonywać nawet prostych prac?
  Admin

 3. Michał D. said

  Nie zakładam się, bo ma Pan rację. Już teraz łatwo sobie wyobrazić, co niedługo będzie się działo w Polsce. Banderowcom którzy już u nas siedzą przestały pasować obowiązujące stawki, więc powoli biorą sprawy w swoje ręce. Niedługo takie sytuacje jak ta z Warszawy staną się codziennością, ale na rozterki będzie wtedy za późno…

  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,sceny-jak-z-filmu-napastnicy-przebrani-za-robotnikow-plecak-pelen-gotowki,233863.html

 4. Kojak said

  Oni sobie tak pozwalaja bo wiedza doskonale ze syjonistyczne bydlaki z PYYSS wszystko im wybacza i przyjma ze zrozumieniem kazdy kryminalnych wyskok rzadzacych Ukraina z pogrobowcow zbrodniarzy i bandziorow z UPA ! Widac tu jak na dloni kolejny raz antypolska morde bydlakow z PYYSS !

  Bo to wszystko prowokacja Putina i jego słynnych zielonych ludzików.
  Admin

 5. Mariusz said

  No przecież zapowiadali po zburzeniu nielegalnego pomnika UPA w Hruszowicach, że w ramach „retorsji” mogą zablokować prace IPN na Ukrainie. Jak zapowiedzieli, tak i zrobili. Pieprzenie o „braku możliwości zapewnienia bezpieczeństwa” to tylko taka „dyplomacja” z ich strony.
  Docelowo chodzi im o zawarcie z Polską „porozumienia”, w ramach którego oni tu sobie będą legalnie budować swoje „miejsca pamięci” – w tym oczywiście pomniki herojów z UPA – a w zamian łaskawie pozwolą Polakom na prace ekshumacyjne i różne tam działania, które też można podciągnąć ogólnie pod „kultywowanie pamięci”. Krótko mówiąc pomniki katów w zamian za możliwość dłubania w ziemi i poszukiwania szczątków ich ofiar…
  Ciekawe jak z tego wybrnie polska strona, bo jak w ramach takiego układu dadzą zielone światło na pomniki UPA, to będzie strzał w krocze… Nawet gnuśne, obojętne i na codzień mające wszystko w d*pie polskie społeczeństwo może tym razem zamruczeć o ton głośniej w geście niezadowolenia.

 6. Marek said

  Polskie doświadczenie na przykładzie procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOANDERYZMU,
  ===

  Kazimierzak, idź się pan lecz na głowę.
  „rosyjski rasizm” – ile razy jeszcze oczerni pan Rosjan?

 7. Atem said

  Tez prosze Admina o kasowanie stale powielanych, chyba od lat, belkotow kazimierzaka.

  Myślę, ze już wkrótce.
  Admin

 8. Terebesz said

  Winny rozbestwienia banderowców, słabości „legalnych” władz ukraińskich i niskiego IQ polskich dyplomatów jest Putin.

 9. Michał D. said

  Ciąg dalszy banderowskiego bandytyzmu i terroryzmu w Polsce. Korzystając z zielonego światła jakie dostali od Jarosława Kaczyńskiego, banderowcy zaczynają robić w Polsce co tylko im się podoba…

  http://xportal.pl/?p=29501

 10. muki said

  moze warto postawic w koncu pytanie- czy Polska jako panstwo istnieje jeszcze , czy tez moze to juz tylko obszar geograficzny na granicy niemiecko -ukrainskiej. ? Wkrotce to wlasnie banderowcy zajma urzedy w Warszawie-a moze juz zajeli. Na ulicy prawie trudno przejsc, aby nie slyszec belkot zwany „ukrainskim”. Oto do czego doprowadzila banda glupoli, ktora dorwala sie do koryta przed 26 laty.( raczej zostala osadzona przy nim przez…..)

 11. Lily said

  Widocznie za malo „porzyczek” dostal Poruszenko,i jego ekipa.
  A,co na to „naczelnik”w III.R.P,i reszta?.
  Bestialsko wymordowani,to byli przdstawiciele
  „gorszego sortu”.Kiedy zaczeto dzielic ludzi,
  na”lepszy sort”,i „gorszy sort”,dla tych ostatnich
  zawsze konczylo to sie tragicznie.
  Teraz, stosuje sie ekonomiczne zniewolenie.

 12. Lily said

  Re11;Lily
  Mialo byc pozyczka.

 13. NyndrO said

  aaa, to zmienia Pani Lili (th) wizerunek! Doobrze. Rychło w czas. Można prosić zdjęcie?

Sorry, the comment form is closed at this time.