Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
  Carlos o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Kto rządzi światem?
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Anzelm o Wykład internetowy profesora N…
  Krzysztof M o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

TVP nie może bezczelnie łgać

Posted by Marucha w dniu 2017-06-09 (Piątek)

[Alez może, może! I robi to wielokrotnie każdego dnia. – admin]

„Nie podejmuję się dokonywać jakiejś kompleksowej oceny publicznej telewizji, pod Pańskim kierownictwem. Jednak dezinformacja, którą po raz kolejny zaprezentowali podlegli Panu dziennikarze na odcinku „ukraińskim” była tak bezczelna, że postanowiłem jako poseł, ale przede wszystkim jako obywatel zaprotestować” – napisał pos. Janusz Sanocki do Jacka Kurskiego, prezesa TVP.

Pan Jacek Kurski
Prezes Telewizji Polskiej
Szanowny Panie Prezesie!

W dniu 1 czerwca br. telewizyjne „Wiadomości” w swym głównym wydaniu podały Polakom informację o próbie podpalenia polskiej szkoły w przygranicznych Mościskach leżących na Ukrainie.

Sprawców – jak wynikało z informacji, podobnie jak w poprzednich wypadkach niszczenia polskich obiektów na Ukrainie, ostrzeliwania konsulatów itp. – co prawda nie ustalono, ale nadany materiał jednoznacznie przypisywał sprawstwo Rosji, Putinowi i sytuował to wydarzenie jako element tzw. „wojny hybrydowej” jaką Rosja ma toczyć z Ukrainą i – jak wynika z materiału telewizyjnego TVP – również z Polską.

Podobne – jak pamiętam – były skonstruowane informacje nadawane przez TVP kiedy na Ukrainie niszczono polskie pomniki, czy gdy ostrzelano z granatnika nasz konsulat w Łucku. Jednak tym razem informacja, że próbę podpalenia polskiej szkoły w Mościskach należy wiązać z działalnością Rosji pojawiła się „na pasku” zaraz na początku informacji.

Panie Prezesie! Jest Pan dziennikarzem i politykiem od wielu lat. Doskonale Pan rozumie zasady rzetelnego dziennikarstwa i wie Pan, że tak podawana „informacja” – w sytuacji gdy sprawców nie wykryto, zwłaszcza wobec niebywałego skomplikowania polsko-ukraińskich relacji i zaszłości historycznych – jest odległa od prawdy jak Krym od Sachalina. Że – mówiąc wprost – taka informacja podana przez polską telewizję jest zwykłym łgarstwem.

Być może sprawcy tego kolejnego antypolskiego aktu działali na zlecenie Rosji (na co nie ma dowodów), ale też nie można wykluczyć, że jest to spontaniczny akt, którejś z nacjonalistycznych grup swobodnie działających na Ukrainie. Rzetelność dziennikarska nakazywałby taką ewentualność pokazać polskim widzom. Tego nie uczyniono, a podległa Panu telewizja zaserwowała nam – po prostu łgarstwo.

Panie Prezesie!

Jestem szczególnie uczulony na prawdę w życiu publicznym i mediach. W czasach PRL jako działacz Solidarności i podziemia – wspólnie z kolegami kolportowaliśmy nielegalną prasę i wydawnictwa. W 1981 r. prokuratura PRL postawiła mi zarzuty za wydanie i kolportaż „Raportów Katyńskich” ambasadora O’Malleya. W moim domu Służba Bezpieczeństwa dokonywała wielokrotnie rewizji, a po rocznym internowaniu trafiłem jeszcze raz do więzienia, w którym za komuny spędziłem 1,5 roku. Moi koledzy i ja skupialiśmy się w tamtym czasie na dostarczaniu naszym rodakom zakazanych informacji, niedostępnych książek, tworzeniu sieci bibliotek i wydawnictw.

Nie mogę zatem zgodzić się by w wolnej Polsce, publiczna telewizja karmiła widzów tak ordynarnymi kłamstwami jak to o podpaleniu szkoły w Mościskach w ramach „wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję” – zaprezentowane wieczorem w dniu 1 czerwca.

Tym bardziej, że takie – co tu dużo mówić – bezczelne łgarstwo nikomu nie służy. Ani uczciwym Ukraińcom, ani Polakom, a już rządowi PiS przynosi po prostu drastyczne szkody wizerunkowe. Z jednej bowiem strony Pani Premier Beata Szydło zajmuje piękną, odważną postawę przeciwstawiając się Unii (w sprawie uchodźców), a z drugiej, w stosunku do Ukrainy zajmujemy pozycję, którą Marszałek Piłsudski określał dosadnie jako „włażenie w d…pę”.

Doprawdy jest to widoczne dla każdego – nawet niewyrobionego – widza i po prostu niesie z sobą kompromitację i publicznej (narodowej) telewizji, która powinna szanować podstawowe etyczne zasady dziennikarstwa, i Pana jako prezesa tej instytucji, a co najgorsze – również pośrednio rządu, który Pana na tak odpowiedzialnym stanowisku umieścił.

Nie podejmuję się dokonywać jakiejś kompleksowej oceny publicznej telewizji, pod Pańskim kierownictwem. Jednak dezinformacja, którą po raz kolejny zaprezentowali podlegli Panu dziennikarze na odcinku „ukraińskim” była tak bezczelna, że postanowiłem jako poseł, ale przede wszystkim jako obywatel zaprotestować. Po prostu nie lubię kiedy mnie – widza – nadawca traktuje bezczelnie jak idiotę. Jak sądzę większość moich rodaków także tego nie lubi.

Zakończenie tego listu sprawia mi pewną trudność – doprawdy nie wiem jaka formuła byłaby tu właściwa. Wykorzystam zatem fakt, że mamy 1 czerwca – Dzień Dziecka i złożę Panu właśnie z tej okazji najlepsze życzenia – wszystkiego najlepszego! Dodałbym jeszcze, żeby od mediów trzymał się Pan z daleka, ale nie wiem czy takie życzenie może się spełnić.

Janusz Sanocki, poseł niezrzeszony
Nysa 1 czerwca 2017 r.
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 29 do “TVP nie może bezczelnie łgać”

 1. Galernik said

  Jak usłyszałem w TV że na Ukrainie ktoś chcial podpalić polską szkołę, to tylko czekałem aż powiedzą że za wszystkim stoi Putin. Długo czekać nie musiałem. Pisowskie pojeby.. W Gdańsku pomnik ofiar UPA to też kurwa pewnie Putin farbą pomazał.

 2. witek said

  Niedawno obchodziliśmy Dzień Konfidenta.
  Może bardziej pasowały by te życzenia?!

 3. Zerohero said

  Apelować do psychopatów i zawodowych kłamców? Z ludzkim gównem się nie rozmawia. Chyba, że w formie takich listów publicznych. Tak by na Gówno wywołać presję.

 4. Archer said

  Podłość i kłamstwa politruków w TVP-1 za prezesury Kurskiego nie zna granic. Jak zdewastowano któryś z kolei polski cmentarz na UPAdlinie (oczywiście jest to robota Putina) Pokazali w dzienniku telewizyjnym TVP-1 (żeby usprawiedliwić ukraińców), że na Podkarpaciu też, zapewne polscy narodowcy zdewastowali cmentarz „ukraińskich rzołnieży”. Tylko nie powiedzieli w dzienniku telewizyjnym, że to był pomnik gloryfikujący żołnierzy UPA postawiony przez miejscowych ukraińców nielegalnie. A dalej było, że w „sondażach” robionych na terenie Ukrainy, jednym z najbardziej „lubianych narodów” przez ukraińców są Polacy. Takiej ordynarnej propagandy powstydziłby się nawet Goebbels, minister propagandy III Rzeszy. Uwierzyłby w te brednie jedynie ten, co nie miał nigdy z Ukraińcami nigdy do czynienia zarówno w Polsce, jak i na UPAdlinie.

 5. ad .1 Galernik -a kto i kiedy pozwolił w Gdańsku (polskim przecież)postawić pomnik UPA ?????? ,czy Polska już tak nisko upadła ??.

 6. Marcin said

  Wiecie, kłamstwo powtórzone ….staje się prawdą. I tego się skur trzymają. Nie jest jeszcze źle jak muszą kłamać,gorzej będzie jak przestaną.

 7. RomanK said

  Pan Posel Sanocki powienien wiedziec …ze w kazdych mediach zawsze sa prawdziwe informacje…przynajmniej te ,,.jak sie nazywaja ..i ile trzeba za nie placic …reszta niekoniecznie ..Pan Posel wie- bo sam pracowal- jako wydawca Redaktor i dziennikarz.
  Media publiczne… sa tak samo publiczne, jak domy publiczne..
  ..rownie drogo kosztuje ich personelu pieprzenie..a i skutki korzystania z uslug jednego drugiego..sa podobne ..najczesciej …ghonorea:-))) i mendy:-)))

 8. Miet said

  Super, Panie Romanie – super.
  Dawno się tak nie ubawiłem.:-)))

 9. Izaurus said

  Drugi Kurski jest redaktorem GóWna-borczego, a więc nic dziwnego, że obaj popierają per nexum sangunis chazarską juntę kijowską, a przy okazji i banderowców głównych popleczników junty.

 10. Edward. said

  A ty admin o niebo lepij lzesz od TVP – w kazdym momencie.
  Jestes super kretaczem,jestes swinia,jestes kurwa chazarska.
  I zamknij swojego ryja, nie krytykuj innych.

 11. RomanK said

  Januszek..ciebie to juz poznaje po…. akcencie:-)))) Nie pluj na Gajowego…bo na nim to blyszczy- jak na tobie blaszki …. za caloksztalt :-)))))
  TVP..ogladam ja codziennie…i nie rozni sie niczym od tej ..kiedy szczekal w niej Lis i szczaly inne hieny… i chichotaly u Sowy:-)))
  Nie wiem zatem dlaczego ma teraz byc gorzej… Jedno jest pewne… mniej klamia!
  Gdyby jeszcze zastapili ruskie hyzie…rzetelna informacja ich rankingi bylyby o niebo lepsze…a i PiS mialby lepszy portret niz ten teraz- jak na Liscie Gonczym:-))
  Musimy zdawac spobie sprawe, ze merdia…juz takie som…jaki sie ulung tak i szczeka…za cycek..bedzie szczekal i hukal…taki sie ulung:-)))\
  Merdia Publiczne i Dom Publiczny…. uslugi te same…wystarczy przepisac napis z ksiazki Wankowicza…ktory przepisal wiernie za szyldem na gospodzie- jaka prowadzil starty viarus Cara..gdzis w kieleckim,:

  Zdies obie dajut, za kuski dzierzajut i uzynajut:-)))))

 12. Bogusz said

  ad.7 najtrafniejsza i najprawdziwsza ocena, brawo Panie Romanie

 13. Nina said

  Warto jeszcze dodać, że takie wieści przekazuje nam prawie wyłącznie red. Maria Stepan, słynąca – że zacytuje St. Michalkiewicza – z żarliwego obiektywizmu

 14. b said

  Tego edwarda nie kasować. Niech swieci przykładem jak to można sobie jednym zdaniem wystawić świadectwo o samym sobie.
  Mam nadzieję, że piękne Panie okażą się wyrozumiałe.

  Ależ nie.
  Czasami zostawiam takie wpisy, dokonane przez istoty mieszkające pod wilgotnymi kamieniami… 🙂
  Admin

 15. Boydar said

  Ani on Edward, ani żadne z tego świadectwo …; dla nas „… radość to wielka …”, a on, on się po prostu wyrzygał 🙂

 16. b said

  To otworzyć okna i włączyc wentylator. A młode pokolenie niech ma jeded przykład więcej.

 17. Michał D. said

  Żaden uczciwy Polak nie będzie oglądał banderowskiej telewizji. Pluć na taką telewizję!

 18. Duszek said

  Edward. – chciales podwazyc rzetelnosc artykulow podawanych przez p.Gajowego i….. jakos nie wyszlo.

  To stad ta frustracja – https://marucha.wordpress.com/2017/06/02/kleopatra/#comment-680165
  – az sie prosi zacytowac tu twoje slowa –

  Edward. – ” Jestes super kretaczem, ……………………………..
  I zamknij swojego ryja, nie krytykuj innych. ” – koniec cytatu.

  A swoja droga p. Gajowy zdziwilby sie bardzo wiedzac kim jestes, bo udzielasz sie przeciez w Gajowce pod wieloma nickami od lat.

 19. pan Sanocki jako działacz podziemia i dziennikarz powinien doskonale wiedzieć, że ani wolnej Polski ani wolnych mediów – nie stwierdzono

 20. Ale dlaczego? said

  Podpisuję się obiema rękoma pod tym listem.
  Uważam, że to nie przypadek, że pisowska agentura tak gładko wchodzi w odbyt banderowcom.
  Wykonują po prostu dokładnie rozkazy zza oceanu i znad Morza Martwego.
  Wystarczy przypomnieć sobie ich poddańczy ton w kwestii GMO, CETA, TTIP, uderzenia rakietowego na Syrię.
  Aż mnie mdli, gdy pomyślę o spodziewanym festiwalu robienia laski Trumpowi, gdy przyjedzie odwiedzić kolonię nadwiślańską…

 21. Damastes87 said

  TVP mówi jak jest – mocno o tzw. uchodźcach

 22. Michał D. said

  Nie wiem po co te listy. Z banderowcami i pisdzielcami się nie rozmawia, banderowców i pisdzielców leje się po pyskach twardą polską pięścią.

 23. Maćko said

  http://telewizjarepublika.pl/temat/brzeski/4831/1
  Co Szanowni na TVRep? Lepsza?

 24. Edward. said

  Panie Edwardzie, ponieważ Pan nie umie pisać – np. nie wie, gdzie robi się nowy wiersz, jak stawiać przecinki, jak robić akapity – zrobiłem to za Pana.
  Admin
  ——

  Nie „duszek” – ja nie wystepuje pod wieloma nickami. Tak – o Kleopatre chodzi. Pare razy wczesniej tez w kontekscie Slowian ten pomyleniec wystruchnal mnie na idiote.
  Obawiam sie ze i teraz mnie nie umiesci, wiec nie bede wyjasnial.
  Ci wszyscy ktorzy bronia tego admina to albo sa jego klakierami albo nic nie rozumiejacymi osobnikami.
  Jesli ktos nie idzie po mysli tego pomiotu szatana to traktowany jest jak glisda (tak napisal ten pomyleniec -pod kamieniem).
  Na tobie adminie juz wielu poznalo sie i ja to wiem.
  Twoj zywot inyernetowy jest krotki.
  A jesli ktos cie spotka na ulicy to jeszcze w tego ryja oberwiesz.
  Jezeli znowu chlales to nie pisz – pisz na trzezwo.

  ——
  PS Co to jest glisda, i do tego pod kamieniem?
  Admin

 25. NICK said

  Wstyd, Edwardzie.
  Sro-mota.

 26. NICK said

  Tytuł.
  TVP.
  Czyli NIE.
  Nie może a orze źle.
  TVP.
  Bezczelnie i nieszczelnie ŁŻE!

  Przepraszam psy.

  Tutejsze.

 27. karlik said

  AD. 5 „ad .1 Galernik -a kto i kiedy pozwolił w Gdańsku (polskim przecież)postawić pomnik UPA ?????? ,czy Polska już tak nisko upadła ??.”
  „W Gdańsku pomnik ofiar UPA to też kurwa pewnie Putin farbą pomazał” –
  Jeszcze tak źle nie jest po prosto Pan nie doczytał…
  Ofiar UPA…więcej jest tutaj.
  .http://kresy.pl/wydarzenia/gdansku-zdewastowano-pomnik-ofiar-oun-upa-foto/

 28. Edward. said

  ——
  Mając takich krytyków – po cóż mi chwalcy? 😀 😀
  Tym razem nic nie poprawiałem – niech każdy zobaczy nieudolne formatowanie tekstu i chaos wypowiedzi.
  Admin
  ——

  Nic adminie nie poprawiles.Owszem,zdarzylo sie ze pomylilem litere.
  Ty natomiast naliczyles tego cala mase.Ja tutaj nie udzielam sie duzo
  bo i sensu nie ma.”Po drodze” jednak zagladam dosc czesto-interesuje mnie
  twoja radosna tworczosc.Kiedys wlasnie zauwazylem jak besztales kogos
  za niepoprawne pisanie.Bo to jest takie cos co w oczach maluczkich czyni
  atakowanego zwyczajnym durniem.Ty masz caly wachlarz niszczenia przeciwnikow.
  Sensowna rozmowa jaka winna byc wsrod Polakow ciebie nie interesuje.Ja oczywiscie
  nie jestem jakims literatem bo moje wyksztalcenie jest techniczne.Staram sie pisac poprawnie
  ale dla mnie nie to jest najwazniejsze.
  Dziwne to ze akurat do mnie wyskoczyles z takim zarzutem.Pamietam kiedy bylem mlody
  to moj dyrektor ciagle prosil mnie o pisanie roznych pism urzedowych.Stawalo sie to
  nudne dla mnie wiec kiedys zapytalem go dlaczego tak uparl sie na mnie?Odpowiedzial
  ze pisze zgrabne i zwiezle teksty.Potem w zyciu jeszcze wiele razy mialem takie opinie.
  Ostatnio pisalem obszerny tekst do mojej corki.Przedzwonila i powiedziala:tato,ja nie
  wiedzialam ze tak ladnie piszesz.Ja oczywiscie nie roszcze sobie pretensji bycia dobrym
  w pisaniu.Mam jakas wiedze do przekazania i ja chce przekazac-nic wiecej.
  Znaki stawiam zgodnie z moim rozumowaniem.Wiem jak robi sie (jak sie pisze) nowy wiersz.
  Nie dbam o to bo tutaj nie jast miejsce na popisywanie sie swoja wiedza ortograficzna.
  Wiesz o tym wszystkim bardzo dobrze ale istote tematu zostawiles z boku a czepiles sie
  bzdur.Taka jest twoja dzialalnosc – oglupianie Polakow.Robisz to ciagle i wiekszosc
  gawiedzi ktorzy tobie przyklaskuja nie ma zielonego pojecia (lub to sa twoi agenci-hasbara).
  Dlatego twierdze ze jestes dzieckiem szatana a Polacy powinni ciebie omijac.
  Jak ciebie znam – tym razem nie pozwolisz na opublikowanie tego wpisu.Bo tez taki jest
  twoj sposob na masakrowanie przeciwnikow.

 29. Maćko said

  Do 28. Edward – to tez pan napisal?
  ( Edward. said
  2017-06-10 (sobota) @ 11:14:20

  A ty admin o niebo lepij lzesz od TVP – w kazdym momencie.
  Jestes super kretaczem,jestes swinia,jestes kurwa chazarska.
  I zamknij swojego ryja, nie krytykuj innych.)

  nie rozumiem…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: