Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (53 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-06-10 (sobota)

Toczy się w telewizorze afera z „księdzem” Sową i jego przyjaciółmi. Mikrocefale podniecają się głównie mało kapłańskim językiem, jakim wprawnie posługuje się Sowa. Mądrzejsi zwracają uwagę raczej na to, co mówi. Ci ostatni sa w zdecydowanej mniejszości.

Poniżej – wpisujmy uwagi na tematy nigdzie indziej nie poruszane.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/06/06/wolne-tematy-52-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/06/13/wolne-tematy-54-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 235 to “Wolne tematy (53 – 2017)”

 1. Głos Prawdy said

  Władimir Putin na pytanie o homoseksualistach: wolałbym nie iść z nim pod prysznic. Dlaczego go prowokować?

  Prezydent pożartował o osobach orientacji homoseksualnej i zaprzeczył prześladowaniu mniejszości.
  Film w reżyserii Olivera Stone ‚ a o Władimirze Putinie jeszcze nie ukazał się na antenie, a już mocno zawładnął umysłami amerykańskich MEDIÓW. Dziennikarze agencji „Bloomberg” mogli obejrzeć odcinek przygotowywanej do wyjścia taśmy, i najważniejsze, co dla siebie wynieśli – odpowiedź prezydenta Rosji na pytanie o homoseksualistach.
  Oliver Stone zapytał, co by zrobił prezydent, gdyby znalazł się na łodzi podwodnej i musiałby iść pod prysznic z gejem? Po co mu była tak skomplikowana konstrukcja i przy tym okręt podwodny – trudno powiedzieć. Możliwe, że często próbował rozwiązać dla siebie ten dylemat i chciał dowiedzieć się, jak na jego miejscu zachowałby się Putin.
  – Wolałbym nie iść z nim pod prysznic. Dlaczego go prowokować? – żartował prezydent. – Ale przecież wiesz, że jestem mistrzem w judo. Chociaż u nas w kraju nie ma żadnego prześladowania gejow.
  Na tym tle niemal niezauważony pozostał bardziej ważny fragment z tego samego odcinka. Prezydent Rosji oświadczył o niedoskonałości amerykańskiego systemu obrony PRZECIWRAKIETOWEJ.
  – Na dzień dzisiejszy rakietowa tarcza nie obroniła by terytorium Stanów Zjednoczonych, – powiedział Putin. Lecz na razie amerykańskie Media więcej niepokoi problem gei na łodziach podwodnych.
  http://nashaplaneta.su/news/vladimir_putin_na_vopros_o_gejakh_ja_by_predpochel_ne_khodit_s_nim_v_dush_zachem_ego_provocirovat/2017-06-09-51640

 2. Głos Prawdy said

  Najdroższy chleb w Rosji lub pederastam wstęp wzbroniony
  .http://varlamov.me/2017/samiy_dorogoi_hleb/00s.jpg

  Przy wejściu do sklepów biznesmiena staroobrzedowca Hermana Sterligova wisi tabliczka


  Rosyjskie gospodarstwo sklep hermana Sterligova
  Dla biednych
  CHLEB DAREM
  Proś bezpośrednio u sprzedawcy w imię Chrystusa i weź ćwierć bochenka

  Palącym, farbowanym, pijanym, pederastycznego wyglądu chleb nie rozdajemy.
  Chleb ekologiczny i zdrowy, dllatego drogi, zrobiony na miodzie w ruskim piecu, na żywym ogniu. Ziarno z pól i stodół, mąka z kamieni młyńskich, na chmielowym zaczynu, studzienna woda.
  Przed zakupem można spróbować chleba
  Są i drugie fermerskie produkty.
  https://snatchnews.com/pidarasam-vhod-vospreshhen-ili-samyiy-dorogoy-hleb-v-rossii/

 3. gość said

  Ukraina: SBU zastraszała świadków podpalenia polskiej szkoły

  Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Łączności z Polakami za granicą w dniu 7 czerwca, poruszono temat podpalenia polskiej szkoły w przygranicznych Mościskach w obwodzie lwowskim.

  Obecny na posiedzeniu komisji wiceszef MSZ Jan Dziedziczak, przyznał, że wszystko wskazuje, że doszło do podpalenia. Zaznaczył jednak że wciąż trwa śledztwo, a także, że nie ustalono jeszcze ostatecznej wersji przyczyn pożaru ani jego sprawcy. Poszukiwanie sprawcy jest w toku; służby konsularne pozostają w ścisłym kontakcie z dyrekcją szkoły i władzami lokalnymi – tłumaczył się wiceszef MSZ.

  Wiceminister poinformował, że w nocy z 29 na 30 maja na miejsce pożaru szkoły przyjechali funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Dyrektorka placówki Teresa Teterycz miała złożyć pisemne oświadczenie, że przyczyną pożaru było wrzucenie kanistra z benzyną, który następnie podpalono, jednak po przyjeździe straży miała wycofać zgłoszenie o pożarze, przekazując, że zadymienie w jednej z klas zostało spowodowane stopieniem się plastikowych kontaktów i lamp.

  W trakcie dzisiejszych obrad komisji wypowiadał się również poseł Kukiz’15 Wojciech Bakun, który w ostatnią sobotę przebywał w Mościskach. Poseł przekazał, że rozmawiał tam m.in. z dyrektor Teterycz oraz z mieszkańcami miasta. Wskazał, że jego zdaniem doszło do podpalenia.

  Bakun wskazuje jako zastawiający fakt, iż Teresa Teterycz nie zgłosiła podpalenia. Odpowiedź (dlaczego) otrzymaliśmy od sąsiadów szkoły. (…) Co mówią sąsiedzi? Nie mówią nic, dlatego że odwiedzili ich funkcjonariusze SBU i poinstruowali, że mają zakaz jakiegokolwiek wypowiadania się w tym temacie do mediów, w szczególności mediów polskich.

  Poseł dodał, że uważa, że przedstawiciele SBU musieli odbyć podobną z Teresą Teterycz. Bakun nie podał jednak szczegółów, aby nie sprawić kłopotów dyrektorce.

  Po tej wypowiedzi Wojciecha Bakuna Joanna Fabisiak (PO) zapytała czy polski MSZ podejmie jakieś działania w sprawie wspomnianej aktywności SBU. Po tym pytaniu szefowa komisji z PiS zarządziła głosowanie nad utajnieniem dalszej części dyskusji, na co też zdecydowali się posłowie.

  (Na podst. Kresy.pl)
  http://xportal.pl/?p=29534

 4. NICK said

 5. Głos Prawdy said

  Dowódca rosyjskimi wojskami w Syrii oskarżył koalicję USA w zmowie z ISIS

  Koalicja USA i „Związek demokratycznych sił”, który naciera na Rakke wstępują z przywódcami „Islamskiego państwa” w zmowę, i ci bez boju zdają zajęte zaludnione punkty, oświadczył dowódca rosyjskim ugrupowaniem wojsk na terytorium САР generał pułkownik Sergij Surowikin.
  https://oko-planet.su/politik/politikarm/375142-komanduyuschiy-rossiyskimi-voyskami-v-sirii-obvinil-koaliciyu-ssha-v-sgovore-s-ig.html

 6. gość said

  Alfabet Jerzego Roberta Nowaka: W – Andrzej Wajda

  .https://youtu.be/gqbVvx0jsy8

 7. Boydar said

  Właściwie, to p. Żakowski chyba naczytał się Gajówki. Musi tylko popracować nad stylistyką.

  https://opinie.wp.pl/jacek-zakowski-trwa-iii-wojna-swiatowa-jest-to-wojna-we-mgle-6131436943616129a

  Był taki film, „Uciec, ale dokąd” … 🙂

 8. gość said

  Żydy się uwiarygodniają

  http://pikio.pl/z-ostatniej-chwili-zamieszki-w-warszawie-liderzy-opozycji-transmisja-live/

 9. Głos Prawdy said

  HELENA BONDARENKO oświadczyła o 5 Tysiącach Więźniów politycznych w Ukrainie

  Polityk ostro potępia stworzone kierownictwem kraju Ministerstwo informacji.
  https://cont.ws/@galtuv/509559
  Na Ukrainie znajduje się około pięciu tysięcy więźniów politycznych. O tym informuje ukraiński polityk i działacz społeczny, była deputowana do rady Najwyższej Helena Bondarenko w wywiadzie dla duńskiego wydania Berlingske.
  Podczas wywiadu Bondarenko powiedziała dziennikarzom o bardzo dużej liczbie więźniów politycznych na Ukrainie.
  Według jej słów, dziś ludzi oskarżani o pomoc separatystom, których w kraju przyjęto nazywać terrorystami.
  Bondarenko powiedziała, że często te obywatele idą do więzienia i nawet gina jedynie za to, że otwarcie wystąpili z opinią, która jest sprzeczna z porządkiem publicznym tego kraju.
  .https://www.youtube.com/watch?v=XtVZBol72QU

 10. revers said

  Staraj sie nie Czuc, wykonawca Anna Dabrowska
  .https://www.youtube.com/watch?v=BCaIknbdcKc

 11. Głos Prawdy said

  Zachód uznał: Pijanego Jelcyna na prezydenta Rosji wybrali STANY ZJEDNOCZONE

  Czytaj więcej na http://www.politonline.ru/provocation/22889562.html
  Wydanie Jacobin publikuje ogromne śledztwo w sprawie interwencji USA w wybory 1996:

  „Dzisiaj, gdy wszyscy mówią o rosyjskiej interwencji, warto przypomnieć sobie o tym, jak Waszyngton w 1996 roku, miał wpływ na wybory w Rosji.
  Czytaj więcej na http://www.politonline.ru/provocation/22889562.html

  Lata 1990-te były jednym z najbardziej burzliwych i tragicznych okresów we współczesnej historii Rosji. W 1996 roku w Rosji została opracowana chaotyczna mieszanka przestępczych układów, począwszy od oszustów i spekulacyjnych transakcji, a kończąc na staromodnie tajnych umowach – i wszystko po to, by Jelcyn został na czele w Rosji.

  Cały czas amerykańscy gracze w milczeniu obserwowali, co się dzieje i promowali, a czasem i aktywnie pomagali wniosku faustowskiej transakcji między Jelcynem i jego zwolennikami spośród oligarchów. Ten spisek miał destrukcyjny wpływ na rosyjską demokrację i gospodarkę, i jego konsekwencje Rosja będzie odczuwać przez dziesięciolecia.

  Muszę powiedzieć, że amerykanie wspierali Jelcyna duchowo i materialnie – na szczęście dla niego samego i jego pomocników. Nie trzeba wdawać się w teorii spiskowe, aby zobaczyć rękę Ameryki, zwłaszcza jeśli oceniać działania USA w tym kryteria, którymi oni sami się posługiwali podczas analizy rosyjskiej interwencji w zeszłoroczne amerykańskie wybory.

  Uderza to, że wszyscy jest otwarcie akceptowali fakt amerykańskiego wpływu na Rosję. Liczne świadectwa i dokumenty wskazują na oczywiste fakty amerykańskiej koordynacji, zmowy i działań na rzecz Jelcyna. Można się tylko domyślać o tym, co kryją archiwa dwóch krajów.”

  Czytaj więcej na http://www.politonline.ru/provocation/22889562.html

 12. revers said

  „Panie ministrze, widział Pan kiedyś kota zdechłego i jednocześnie żywego?” Odważne wystąpienie radnej gminy Komańcza w sprawie GMO (FILM)
  .https://www.youtube.com/watch?v=z9PD3tUtVD4
  GMO wraca tylnymi drzwiami, furtkami, dziurami w ustawkach i prawie.
  http://esanok.pl/2017/czy-gmo-trafi-do-polski-to-zdrada-narodu-nikt-nie-liczy-sie-z-glosem-suwerena-live-00e7ts.html#.WTxS8_9b2vU.facebook

 13. adasiek said

  IIIRP: syjonizm – TAK, polski nacjonalizm – NIE

  Czy Żydzi we współczesnej Polsce to problem wyimaginowany, czy niebezpiecznie narastające, rzeczywiste, zagrożenie dla naszego bytu narodowego i państwowego?

  Czytaj dalej → https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/06/10/iiirp-syjonizm-tak-polski-nacjonalizm-nie/

 14. revers said

  90 tys to normalna pensja, czyli dobra zmiana dla PIS, bonzowie z PO to krezusi.

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03818-PiSowi-idzie-za-dobrze-w-sondazach.htm

 15. osoba prywatna said

  Two Cats Sharing One Bowl
  .https://www.youtube.com/watch?v=IcbipzQm2gY

 16. osoba prywatna said

  Nie pojechał do Berlina, bo jest czarnoskóry. „Nikt mu nie pomógł”
  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,nie-pojechal-do-berlina-bo-jest-czarnoskory-nikt-mu-nie-pomogl,234165.html

 17. Głos Prawdy said

  Gorbaczow przyjął władzę z około 2 500 ton złota w rezerwach, a zdał 10 razy mniej, tj. około 250.

  „W raporcie grupa Robocza ds. walki z korupcją na najwyższych szczeblach władzy daje nowe informacje na temat przestępczej działalności zorganizowanej grupy przestępczej pierwszej fali, która popełniła w końcu ubiegłego wieku zdradę Ojczyzny, zniszczyla potężne państwo – ZSRR, i dala początek największej w historii najnowszej grabieży własnego państwa na rzecz interesów zagranicznych przywódców i magnatów, i w celu osobistego egoistycznego wzbogacenia. Ta zbrodnicza wspólnota popelniła niespotykane w skali kradzieży ludowego dobra i wyprowadzenia aktywów partii i państwa za granice, pod bezpośrednim nadzorem szefa państwa – M. S. Gorbaczowa i jego aktywnych partnerów Powołując się na W. L., Деменцева w. W., Крючкова W. A., Кручины H.E., Pawłowa Vn. itp. Historycznie, wywóz kapitału rozpoczął się jeszcze w początku 20 wieku w carskim trybie, kontynuowany po ustanowieniu władzy radzieckiej. W carskie czasie prowadzono w celu akumulacji kapitału umów międzynarodowych w tworzeniu światowego systemu finansowego. W czasach sowieckich prowadzony pod przykrywką pomocy innym komunistycznym partiom różnych krajów do organizacji socjalistycznych rewolucji w innych krajach. Ale szczególnie aktywnie wywóz kapitału w celu akumulacji kapitału osobistego na rachunkach w bankach zagranicznych wyższych klas partii i państwa zaczał się odbywać w drugiej połowie lat 1980-tych, kiedy do władzy doszedł M. S. Gorbaczow, a zwłaszcza po wprowadzeniu im stanowiska Prezydenta ZSRR w 1989 roku. Rozpad ZSRR jako taki zaczął się od 1985 roku, ale główny uderzył w 1987 roku, kiedy oddziały KGB na polecenie Gorbaczowa, nadużywa swoich urzędników uprawnienia, zaczęli zajmować się nie zapewnieniem bezpieczeństwa państwowego ZSRR, a wdrażaniem dolara w działalność gospodarczą i „wejście w rynek”, we współpracy z kierownictwem USA, Anglii, Francji, Niemczech. W tym okresie w podstawę rozwoju procesu politycznego w kraju Gorbaczow, z jednej strony, z zamiarem zdrady swojej Ojczyzny głosi slogan „pierestrojki”, rozwoju jawności, otwartości, kształtowanie wielopartyjności, a z drugiej – tworzy, rzekomo w celu ochrony kapitału, tajne struktury handlowe „niewidzialnej” partii gospodarki, do wyprowadzania kapitału na Zachód i аkumulowaniu ich osobistych kont zaufanych mu osobiście członków partii.
  Przed uczestnikami kreowanej przez jego przestępczej współnoty Gorbaczow postawił zadanie: 1 – to rozkradanie i tajemny eksport za granicę nielegalnie zdobytych surowcowych zasobów kraju. 2- rozkradanie złota, co wydobywa się, platyny, srebra, diamentów i rozkradanie zlotodiamentowych i brylantowych zapasów kraju i wywożenie ich na Zachód. 3 – rozkradanie walutowych rezerw państwa i przelew ich na swoje rachunki do Zachodnich bankow. 4 – drukowanie rublowej masy i tajemne wywożenie jej za granicę dla konwertowania w walute i rozmieszczeń jej na osobowych rachunkach w Zachodnich bankach. 5 – rozkradanie 360 miliardów radzieckich rubli – oszczędności ludności i emerytów ZSRR, co leżało w oszczędnościowych kasach. 6 – przepompowywanie środków budżetowych kraju do tworzonych przez przestępczą współnotę bankow, komercyjnych struktur, jak w ZSRR, tak i za granicą. 7- nadanie pomocy swoim rodakom i przyjaciolom za granicą po całym świecie kosztem środków radzieckiego państwa. 8 – nie spłata państwu podatków od działalności wielu setek wydawniczych i tysięcy innych struktur, podlegających rozliczeniu tylko partii. 9 – tajemne użycie budżetowych pieniędzy państwa dla potrzeb KPZR (kom part. Zw. Radz.) i światowego komunistycznego ruchu. 10 – przelew na konta osobiste bogactwa KPZR pod postacią waluty i metali szlachetnych majątku ruchomego i nieruchomego wewnątrz kraju i za granicą. Dla wykonania tych zadań na pierwotnym etapie swojej przestępczej działalności Gorbaczow pod wpływem prezydenta USA Rejgana, premier ministra Anglii Tetczer, agenta wpływu i miliardera Roberta Маkswella, właściciela gazet, wydawnictw i informacyjnych centrów, z którym Gorbaczow znajdował się w przyjacielskich stosunkach, stwarza ściśle tajną dyrektywę, która skierowuje się kierownikom partii do republik, kraju i obwodu, w którym wskazuje się o konieczności pilnie :….

  W ten okres czasu firmom tak zwanych „druhów”, które były stworzone na Zachodzie za rozporządzeniem Gorbaczowa, „Внешэкономбанком ZSRR” udzielały się w jakości materialnej pomocy duże pieniężne wlewania. Środki pieniężne gratis udzielały się do cudzoziemskich kompanii w milionach walutowych obcych rubli, w szczególności:…”
  Kiedy członek przestępczej współnoty – Цк KPZR, co zarządza sprawami, Kruczyna Н.Е. dokładał Gorbaczowowi, że dla wysyłki takich środków za rubież wskazanym powyżej organizacjom nie ma środków w partyjnej kasie, to Gorbaczow, nadużywając swoim służbowym stanem, przekraczając władcze uprawnienia, dawał rozporządzenie głowie Banku państwowego ZSRR Geraszczenko o wzięciu tych pieniędzy z Państwowego banku ZSRR, które przelewały się najpierw do „Внешэкономбанк”, a z jego przelewały się na rachunki wskazanych powyżej firm „kompanionów”. Istnieją dokładne dane o corocznych dolarowych subsydiach do krajow-satelitów: Radzieckie subsydia Zadłużenie Zachodowi w млн.дол. w mln. doł ГДР 292 11500 Kuba 1860 – Czechosłowacja 344 4500 Polska 1900 23000 Mongolia 86 – Rumunia 460 9500 Węgry 167 8900 Wietnam 1040 – Bułgaria 127 4500 Za ostatnie lata Związek Radziecki zużył w ten sposób 85,8 miliarda dolarów, rozprowadziwszy te ogromne środki w ten sposób: Kuba 15,4906 млрд.долларов Wietnam 9,1312 млрд.долларов Syria – 7,426, Irak 3,7656 млрд.долларов Etiopia 2,8605 млрд.долларов Siadłszy.Korea 2,2341 млрд.долларов Mongolia 9,5427 млрд.долларов Indu 8,9075 млрд.долларов Polska 4,955 млрд.долларов Afganistan 3,055 млрд.долларов Algieria 2,5193 млрд.долларов Angola 2,0289 млрд.долларов
  Pod pozorem „wystałych reform” pod kierunkiem Gorbaczowa z styczniu 1988 roku przyjmuje się nowe Prawo o państwowym przedsiębiorstwie. Według jego „państwo nie odpowiada po zobowiązaniach przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwo nie odpowiada po zobowiązaniach państwa”. To prawo wniosło chaos i dezorganizację do gospodarczej działalności przedsiębiorstw. W owym że czasie, planowa gospodarka zostawała, zachowywał się i centralizowany podział funduszów. Ministerstwa nadal muszą były zabezpieczać przedsiębiorstwa wszystkim co potrzeba, a te, zgodnie z prawem nowym, mogły rozporządzać tym majątkiem według własnego mniemania. Gospodarka przekształciła się na dwór z jednostronnym ruchem.
  Za 1988-1989 lata utworzone spółdzielnie wywiozły z ZSRR połowę wyprodukowanych w kraju spożywczych towarów i istniejących aktywów. Wewnętrzny rynek zwalił się, w kraju nastał okres nieobecności przemysłowych i spożywczych towarów. Uchwałami rządu za rozporządzeniem Gorbaczowa i Рыжкова na zakup żywności za granicą rzuciły złoty zapas Związku Radzieckiego. Złoto ciekło za rubież, a pod pozorem otrzymania „zagranicznej” żywności nierzadko załatwiała się formalnie „własna” żywność – znowuż z wewnętrznego rynku. Na przykład, w portach Leningrada, Rygi czy Talinaа statki załadowywały się tanim furażem ziarnem, omijały po morzu Hiszpanię z Grecją i przychodziły do Odessy z „importowaną” spożywczą pszenicą dla ZSRR za ceną $120 za tonę i nasze państwo wykupywało tę że swoją pszenicę za tymi zawyżonymi cenami. Tylko na zakup nasienia kukurydzy ze USA i Kanady było wywieziono w 1989 roku z Magadana 2 750 kg złota do Tatarstana, a potem tego złota przy poparciu współpracowników КGB
  W ten że czas, Gorbaczow, kontynując swoją przestępczą działalność, skierowaną na zniszczenie Rosji i jej rozpad, nie zwracał uwagi na cierpienia rosyjskiego narodu i rozpatrywał sekretne „prośby przyjaciól”. Tak Kruczyna i Geraszczenko, wykonując rozporządzenia Gorbaczowa, wydzielają 07.01.1990 dla KPF(Finlandii) Т. Сипсило 1,3 mil dol.USA; 09.01.1990 kompartii Indii – 2 млн.dol; po 2 mil. dol – kompartiom USA, Włoch, Francji i drugim; po 5.5 млн.rub. przelewa się comiesięcznie na obsługę emigrantów z przyjacielskich Gorbaczowowi krajów; dzieją się inne koszty w interesach cudzoziemskich obywateli. 13 marca 1990 roku Gorbaczow kasuje artykuł 6 Konstytucji kraju, co przymocowuje za KPZR polityczny monopol w ZSRR. Partia zrezygnowała ze swojej politycznej hegemonii. Ona teraz pod kierunkiem Gorbaczowa, mając kapitał, staje się oddzielną kastą, oligarchicznym klanem. W kraju zaczyna się pełne „rozpasanie demokracji” pod postacią finansowego wprowadzenia do gospodarki amerykańskiego dolara, co doprowadziło do pełnego krachu finansowego systemu ZSRR.
  To wszystko odbywa się w tym okresie, kiedy w kraju radzieckim pracownikom, uczonym, wojskowym, urzędnikom, chłopam zaczęli nie wypłacać pensję zarobkową, w związku z czym zaczęło się masowe bezrobocie, strajki, wiece. Znikały artykuły spożywcze i przemysłowe, niszczyły się gospodarcze i finansowe związki między przedsiębiorstwami, poszły do wzrostu korupcyjne procesy, republikańskie kompartie stanęły przechodzić do „narodowej suwerenności” i stworzenia ludowych frontów. W ten okres kierownicy drugich republik i ich naród, obserwując korupcyje Gorbaczowa i jego wspólników, co zarządza systemem kraju ochrony porządku prawnego, zaczęli przeprowadzać antyrosyjską kampanię. Kierownicy oddzielnych republik, pragnąc, jak i Gorbaczow, zostać prezydentami oddzielnych państw, zorganizowały przeciwstawianie się centralnej władzy. Aktywowało się narodowe przeciwstawianie się na Kaukazie, Krajach bałtyckich i w Średniej Azji. Zagrzmiały pierwsze strzały Mołdawian i Rosjan jeden do jednego w Mołdowie. Rosyjscy uciekinierzy lunęli z z republik do Rosji, gdzie oni byli nikomu nie potrzebni. Wszystkimi środkami masowego przekazu tworzyły się ludowe fronty, grzmiały apele do rosyjskich ludzi o pomóc swoim rodakom, co utrafili do niebywałego nieszczęścia. Zawiadamiały się numery rachunków, na które prosiły przelać pieniędzy „kto ile może”. Pieniędzy nie u kogo nie było, pensje pracownikom po kilka miesięcy nie wypłacały się. Na tej podstawie odbywały się masowe wiece roboczych różnych branż gospodarki narodowej, związane z niewyplatacanymi pensjami i żebraczym istnieniem. W ciągu krótkiego czasu zastrajkowały 166 kopalni – to blisko 180 tysięcy osób. Gazeta „Waszyngton post” wtenczas pisała, że rząd ZSRR na czele z Gorbaczowem chce rękami górników zburzyć ZSRR. Dla zachwytu aktywów i całego kompleksu majątku, należącego partii i radzieckiemu narodowi, w tej liczbie co znajduje się za granicą, wyprowadzenia aktywów na zachód po porozumieniu przestępczym Gorbaczowa, Деминцева, Крючкова, Smutek była stworzona specjalna grupa „Z”.

  http://voprosik.net/polnyj-obzor-prestuplenij-gorbacheva-i-ego-okruzheniya/
  —————
  Za wiele tłumaczyć, z grubsza przetłumaczyłam, żeby wiedzieliście w jakiej nędzie my – byłe radzieccy ludzie okazali się. Potem przeszła pieniężna reforma – denominacja i wszyscy pozostali bez pieniędzy w oszczędnościowych bańkach. było dużo śmierci od zawałow serca i samobójstw.
  A Gorbaczow milioner, jeśli nie powiedzieć więcej, teraz żyje bardzo bogato na Zachodzie w Anglii. otrzymał premię za rozpad Związku Radzieckiego. Stary. 85 lat. nikt jego zaczepiać i sądzić już zapewne nie będzie

 18. PISKORZ said

  re 11 A inna idiotka z SN o nazwisku chyba na literę g..powiedziała, ze za 10 tys..to można dobrze żyć..tylko na prowincji..!! Że święta ziemia takie barachło mentalne nosi…zgroza.

 19. La Reine Toronto said


  jak odrestaurowno te swiatynie; jest na co popatrzec; ….

 20. Chocim said

  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2017/06/amoris-laetitia-is-magisterium.html

  For those who don’t know, Bernie Sanders is a Jewish freemason who is coy about his religion. The reason for this is he lived on Kibbutz Sha’ar HaAmakim which is Stalinist in their outlook. He has vast support in the USA from Socialists (i.e. closet communists). He is a partner of the Chabad-Lubavitchers and was instrumental in helping them put their giant ahistorical menorahs in front of city halls across the country. What’s wrong with saying that people who have rejected Jesus the Christ are condemned Bernie? After all, didn’t you write that a woman when having intercourse with her man enjoys fantasizing being raped by three men? What about the fraud your wife committed while president of the now closed Burlington College? What is the relationship between Talmudic Judaism, fraud, communism, rape, and your irrational anti-Christian stance Mr. Sanders? Are you running mop-up duty for your Chabad handlers ensuring that only Christians who don’t believe their faith are appointed to government offices?

  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2017/06/who-would-have-ever-guessed-that.html

  http://mauricepinay.blogspot.com/2017/06/the-ancient-and-accepted-scottish.html

 21. La Reine Toronto said

  raki raki nieboraki

 22. ali said

  Co się działo w Serbii w 1999 roku !!!

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/06/11/11-06-2017-co-sie-dzialo-w-serbii-w-1999-roku/

 23. Głos Prawdy said

  Ukraina po ZSRR(co było, i co stało sie)

  W ZSRR na Ukrainie „przeklęci” i „nienawistni” komuniści i radzieccy ludzie zbudowali: Штеровскую ГРЭС (elektrownia wodna), Углегорскую ГРЭС, Zaporoską ГРЭС, Krzyworoską ГРЭС, Бурштынскую ГРЭС, Змиевскую ГРЭС, Ворошиловградскую ГРЭС, Старобешевскую ГРЭС, Naddnieprzańsze ГРЭС, Słowiańską ГРЭС, Ладыжинскую ГРЭС, Трипольскую ГРЭС, Кураховскуюю ГРЭС. Czarnobylską, Rówieńską, Południowoukraińską, Zaporoską, Chmielnicką Aes. O dużej mocy nawet jak na radziecką miarę przemysłowy i węglowy kompleks w Donbasie, opracowanie Dnieprzańskiego węglowego basenu, mnóstwo zbudowanych ropociągów, największe z których : ropociąg „Przyjaźń”, Dolina – Drohobycz, Куйбышев, – Лисичанск – Krzemieniec, Гнединцы – Глинско-Розбишевское – Krzemieniec – Chersoń, Chersoń – Odessa, Ахтырка – Глинско-Розбишевское. Gazociągi: „Związek”(Orenburg – zachodnia granica ZSRR), Уренгой – Помары – Użhorod, „Bractwo” i drugie. Zakłady : „Запорожсталь”, „Азовсталь”, „Kryworiżstal”
  „Днепроспецсталь”(pierwszy zakład jakościowych stali w ZSRR i jeden z pierwszych w świecie), Nikopolski Południowyrurowy zakład, Zaporoski żelazostopowy zakład i drugie. Huty imienia Г. И. Piotra i imieniu Коминтерна, Dnieprzański hutniczy kombinat им.Ф. Э. Дзержинского, „Запорожсталь” i „Днепроспецсталь”, „Kryworiżstal” imienia В. И. Lenina, Doniecka huta imienia В. И. Lenina, Makeewka hutniczy kombinat imienia С. И. Кирова, Енакиевский huta, Коммунарский hutniczy kombinat, huta Kramatorsku, „Энергомашспецсталь”, Константиновский huta, hutnicze kombinaty imienia Eliasza i „Азовсталь” imienia С. Ordżonikidze, Броварской zakład proszku hutnictwa. Zaporoski żelazostopowy zakład, Nikopolski żelazostopowy zakład, Stachanowiec żelazostopowy zakład. Wskutek działalności „przeklętych komunistów”
  Ukraina według objętości przemysłowej towarowej produkcji i kosztu głównych produkcyjnych funduszów USRR zajmowała 2-е miejsce po RFRR, a po produkcji rtęci,, рутиловых i cyrkonowych koncentrantów ильменитовых – 1-е miejsce w ZSRR ….jest przelane – tylko kropla w morzu kilku tysięcy przemysłowych przedsiębiorstw i unikalnych zaawansowanych produkcji, które były stworzone w okresie z 1945 r. po 1991 r. A co zbudowały za 24 lata niezaleznosci? Ukraina zajmowała trzecie miejsce (2,7в ZSRR za terytorium po RFRR i Kazachskiej PCP, drugie – według liczebności ludności (18,5yри ZSRR Ukraińska Сср współpracowała z ekonomicznie rozwiniętymi państwami świata. Więcej 20 krajów (Austria, Niderlandów, Włoch, Norwegii, Francji, Finlandii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, USA, Kanady, wielkiej Brytanii, Japonii) otrzymywały z Ukrainy przemysłową produkcję i przemysłowy surowiec : żelazną i mangan rudę, koks, wypożyczenie czarnych metali, liniuje, szkło, hutniczy i горношахтное sprzęt (górski kopalnia), sztuczne diamenty, diamentowe narzędzie, a także cukier, olej, lniane włókno i inny surowiec.Oto pełny spis kluczowych produkcji na terytorium USRR : Produkcja kosmicznej techniki; Wojskowy-przemysłowy kompleks, co produkuje wszystkie rodzaje uzbrojeń; Lotniczy przemysł; Elektromaszynowa budowa maszyn; Produkcja maszyn i sprzętu dla górskiego i hutniczego przemysłu; Chemiczna budowa maszyn; Budowa aparatury; Budowa obrabiarek; Budowa okrętów; Energetyczna budowa maszyn i elektromaszynowy przemysł; Transportowa budowa maszyn; Radioelektroniczny przemysł; Wysoko rozwinięty był i spożywczy przemysł Ukrainy, co zajmowało drugie miejsce w ZSRR. Po rozpadzie ZSRR Ukraina miała Drugą gospodarkę w Europie, przy tym nie mając długów
  WSZYSTKIE DŁUGI WZIĘŁA NA SIEBIE ROSJA. Po rozpadzie ZSRR Ukrainie dostały się ogromne zapasy uzbrojeń, drugie po Rosji !!! Tylko pomyslcie : do 5500 czołgów(Т- 64, Т- 72, т- 55, Т- 80), więcej 4000 bojowych maszyn piechoty i transporterów opancerzonych, ogromnej ilości reaktywnych systemów salwy ognia(РСЗО) i artylerii, w tej liczbie РСЗО Trąba powietrzna, w ilości 95 jednostek. Również Ukrainie dostały się do dziedzictwa ogromne i potężne powietrzne siły – blisko 1100 bojowych samolotów, prezentowane przez współczesne na ten moment bombowcy, myśliwców i transportowców ZSRR.Na uzbrojenie Вс Ukrainy utrafiły nawet strategiczne bombowce Ту- 160, jednak właśnie oni nadal byli przekazane władzą Rosji w rachunek długu za gaz. Ogromne były i zapasy jądrowej broni i strategicznych nośników – 176 międzykontynentalnych balistycznych rakiet(co prawda, przed 1996 rok cała jądrowa broń i jego nośniki były albo przekazane FR, albo zniszczone, dość często na środki nadane USA). Najmocnejsze były i siły OPL, co znajduje się na terytorium Ukrainy.
  O Czarnomorskiej flocie oddzielnie: W przeddzień rozpadu Związku Radzieckiego Czarnomorskie morskie przedsiębiorstwo okrętowe było o dużej mocy w Europie i jednym z największych w świecie. W jego składzie znajdowały się blisko 300 sądów różnej klasy. Do tej liczby wchodziły: 21 pasażerski statek ogólną pojemnością 12 tys. пассажиромест, obsługujących 14 oceanicznych i 20 wewnętrznych linii; 260 współczesnych uniwersalnych sądów różnych klas, wyporsnością 5 млн.тонн. Ono było wiodącym w morskiej flocie ZSRR, który na 1 stycznia 1990 roku składał się z 17 przedsiębiorstw okrętowych, 1800 sądów ogólnym дедвейтом 22,4 mln т, 67 portów i 26 судоремонтных przedsiębiorstw. Jeszcze raz: na 1990 rok Czarnomorskie morskie przedsiębiorstwo(ЧМП) okrętowe było największe w Europie i drugie w świecie, po flotyllach USA. Dziś w państwowej żeglownej spółce „Czarnomorskie morskie przedsiębiorstwo okrętowe” istnieją 3 statki(z 300) i 350 osób zespołu(z 30 000) pracowniczego – dane, być może, niezbyt są dokładne, l lecz trochę.

  Kto ma jakie pytania ? GDZIE TO JEST WSZYSTKO ???
  https://ok.ru/politepeople/topic/66520776799697

 24. La Reine Toronto said

 25. La Reine Toronto said

  https://www.skierniewice24.pl/index.php/poznaj-2/item/605-nasza-zapomniana-miss

  Jedna z najpiekniejszych Polek, Halina Labedzka.

 26. Syriusz said

  Panowie, czy slyszeliscie o leku na zapalenie prostaty pod nazwa
  „Prostalgene” ?
  Mnie wydaje sie, ze to jest nabieranie chorych mezczyzn.
  Tu jest link do tego.
  .http://www.prostatitisblog.com/pl-prostalgene-d1/index.php?cid=MTQwMDQ4MDI2NSMxMDAwMDA5MjEzIzEwMDE1MjI1OSNQT0xBTkQjV2Fyc2F3IyMjIyMjIyM=

 27. NyndrO said

  Panie kochany Boydar! Pan Frasyniuk wypił mi całe piwko ze sklepiku! No nie jest cham?

 28. La Reine Toronto said

 29. Tekla said

  Merkel w Meksyku powiedziala ,ze budowa murow i zamykanie sie nie rozwiaze problemow ….ciekawe czy to samo powie w Izraelu..

 30. Boydar said

  Panie Nyndr0 Drogi, a Pan żeś stał i patrzył ? W takim razie słusznie się Panu to nieszczęście należało.

 31. Boydar said

  Jaki wstrętny antysemicki artykuł

  http://wawalove.pl/Na-Zoliborzu-szczury-biegaja-miedzy-przechodniami-w-ukryciu-jest-ich-znacznie-wiecej-a26477

 32. revers said

  I sarkofagi w Instytucie L.Kaczynskiego na Zoliborzu …
  http://natemat.pl/209667,sarkofag-kaczynskich-na-zoliborzu-instytut-pamieci-lecha-kaczynskiego-ma-chec-na-te-pamiatke
  przemawiaja na tajnych spotkaniach
  http://wyborcza.pl/7,75398,21912975,instytut-im-lecha-kaczynskiego-miejsce-tajnych-spotkan-to.html
  lub bywaja prezydenci na szabasy …
  http://www.newsweek.pl/polska/jaroslaw-kaczynski-i-instytut-lecha-kaczynskiego,artykuly,371686,1,1,2.html

  Dojdzie jeszcze na 190 metrow wysoki wiezowiec-biurowiec i osiedle domkow letniskowych, bungalo w terenie, no i po 90 tys. normalnej pensji dla pisowca, zeby nie byc skromnym wobec PO i i innych pomniejszych sortow.

 33. revers said

  re28
  cenzor
  http://www.newsweek.pl/polska/jaroslaw-kaczynski-i-instytut-lecha-kaczynskiego,artykuly,371686,1,1,2.html

  re27 , nie tylko szczury grasuja na Zoliborzu.

 34. NyndrO said

  Ja leżałem, a Frasyniuk tworzył historię.

 35. Minus said

  @ Pani La Reine Toronto,
  koszmar sanacji w rytmie tanga z beznadzieją przedwojennej kinematografii w tle, kuda im do skocznych walczyków wesołych lat 50ych i arcydzieł X muzy wczesnego PRLu.

 36. Boydar said

  Skoro i tak Pan już leżał, to piwo było zupełnie zbędne. Podtrzymuję wniosek. A z Frasyniuka zrobi się kiedyś kompost.

 37. NyndrO said

  Jedno miałem w kieszeni.A okraść mnie się boją,bo moja Rodzina mogłaby się wkurzyć. 😉

 38. Boydar said

  Zazdroszczę Panu …

 39. La Reine Toronto said

  ad 30 no a gdzie klip?

 40. Nina said

  My sobie dyskutujemy o ujawnionych taśmach a tymczasem całkowita cisza o tym, że od dziś banderowcy mogą swobodnie przekraczać granicę. Co to oznacza? Aż strach pomyśleć. W mediach cisza. Polecam materiał Jacka pt. „3 miliony imigrantów w Polsce nawet jutro”
  .https://www.youtube.com/watch?v=dLSOsdxl8Ac&t=159s

 41. Minus said

  ano do Pani wpisu nr 20, Pani La Reine Toronto; troszkę dworuję sobie mając na względzie niedawne zachwyty nad kinematografią PRLu i nie po linii tezą o wysokim poziomie kina przedwojennego. Ale to bez żółci napisałem, bez nożyc w stół i dawaj polewamy gnojowicą. Światy, których już nie ma, nawet ech tych światów nie ma, bo ludzie odeszli, tylko zapis filmowych klatek.

 42. Minus said

  jerum, @24,1931: Polish tango played by Dajos Bela! – Kiedy przymykam oczy (When I’m Half-Closing My Eyes)

 43. snag said

  Link ,…

  https://www.ushmm.org/api/phpThumb/phpThumb.php?src=/m/img/Sara-Bloomfield-USHMM-800×860.jpg&w=460&hash=4e92b6044d62de9d211e1fef4e7016d2

 44. La Reine Toronto said

  temat na goracy dzien; dyskusja mile widziana?

 45. snag said

  Głos Prawdy @ 2 ,…

  Herman Sterligow, skoorwiel oportunista, przechrzczony żyd – Jeden z tych którzy dorobili się na rozkradaniu bogactw naturalnych Rosji, który w liście otwartym do Putina i Lebedeva domagał się sprzedaży Syberii i kreowania Rosji w granicach Europy, znaczy do Uralu – To tylko kilka detali jak dyma Ruskich, o próbach zostania merem Moskwy czy Krasnojarska nie wspomnę …

  Dla ‚głosu prawdy’ bohater bo piecze chleb w ortodoksyjnej komunie z kurnymi chatami bez szkoly i ludźmi którzy nie potrafią czytać ,…

 46. Rex said

  Rezydentka biura turystycznego w Egipcie.

  W hotelu/resorcie jest hierarchia która obowiązuje przypędzacie łupów. Panie oblukuje sie na pierwszym dużym spotkaniu lub posiłku(dzisiaj jest FB więc myślcie co tam wystawiacie i kogo macie w znajomych). Dzieli się na trzy tier. Tier one ładne same (bez faceta) ładne z facetami, tier two ładne mężatki, brzydsze i same lub z chłopakiem, tier three pozostałe i dla nich wyznacza się stawki. Kto jest najwyżej w hierarchii ma prawo pierwszeństwa do tych najbardziej interesujących (grupka dziewczyn bez towarzystwa mężczyzn). Pozostali albo próbują szczęścia z tymi które im przypadają albo czekają na swoja kolej. Tak na swoją kolej bo dziewczyna która skusi się na egzotykę szybko się znudzi i za chwile zacznie się nia interesować inny osobnik. Arabowie są strasznymi plotkarzami więc jak się któremuś uda wie cała społeczność bo będzie się chwalił. A zaczyna się niewinnie od selfie (nie wolno tego robić bo nie wiecie komu oni to wysyłają ani co z tym robią) w trakcie którego będzie obejmowanie, sprawdzanie czy pozwala kobieta dotykać odkrytą skórę i prośba o buzi itp. To zwykłe testowanie i przesuwanie granicy. Sprawdzanie na co dziewczyna pozwala a bardzo wiele rzeczy u nas uważanych za normalne tam jest odbierane natychmiast jako zgoda i przychylność. Trzeba jasno określać granica i być czujnym cały czas. Asertywnie ale trzeba uważać bo gwałtowne przejście w agresję też jest możliwe. Jak pisałem ich postrzeganie białych kobiet jest wybudowane na pornografii i spotęgowane brakiem dostępność wolnych kobiet i wysokimi kosztami małżeństwa.

 47. revers said

  Na granicy Polsko-Ukrainskiej bezwizowy tlok …

  https://112.ua/glavnye-novosti/granicu-s-evrosoyuzom-bez-viz-peresekli-uzhe-bolshe-600-ukraincev-395116.html

  zaludni sie po wolynsku.

 48. revers said

  re43

  sa inne opcje, chocby Samsona, jak na razie to amerykanskie bombowce strategiczne, jak przed kilkoma dniami przelecialy na morzem Baltyckim, prawie nad glowami polskich lemmingow ktorych mozna juz ugotowac, zgrilowac jak zaby, ktore wszystko lykna o bezpieczenstwie z TV, tylko studio TVN z wlasnoscia amerykanska juz moze byc ukryte w jednym z wielu bunkrow przciwatomowych w usa, maja popularnsoc w stanch, jak narazie bombowce i jeszcze zadnej bombki wodorowej nie zgubily jak to mialo miejsce latach 60 tych ub. wieku.

 49. revers said

  re1

  Czytalem o Putinie na niemeickim portalu jak jeszcze w roku 1989 mlody podpalkownik Putin stanal w Lipsku na przeciwko 5 tys. rozpitej holoty niemieckiej, ktora wczesniej spladrowala gmach Stasi i wypuscila sie na obok stojacy gmach KGB.

  Rosjanie dzwonili z Lipska do Moskwy o instrukcje co maja robic w takich chwilach, gdy goracao za oknem sie robi, rozpity tlum z butelkami piwa naciera.

  Ubezpieczali go w okanch koledzy z karabinami maszynowymi, on sam z pistoletem wystapil naprzeciwko tlumu na schodach gmachu, powiedzial na dzis juz dosyc, rozejsc sie do domow a jak nie to 21 kul z mojego pitoletu oficerskiego posle wam w prezencie, jedna kule zostawiam dla siebie.

  Poskutkowalo tlum odstapil od demolki, gmach jak by nie bylo rzadowy obronil mlody oficer Putin.

 50. revers said

  ad47
  .. Na lini telefonicznej Moskwa – Lipsk panowala cisza.

 51. TomUSAA+ said

  czy coś umknęło mojej uwadze, czy zaspałem, ale sprawa Magdaleny Żuk kompletnie wyparowała z mediów.

 52. Ola said

  o moj ty raju, ze tez przyszlo mi ogladac takie obrazki https://www.youtube.com/watch?v=u-JQyK4RqWw( policja wynosi blokujacych miesiecznice smolenska ) po prawie 30 latach ” wolnej” Polski?
  Rzadko placze , ale teraz nie moge sie powstrzymac. tak jak wtedy w 1980 czy 1981 w okolicach Stoczni Gdanskiej.
  O jaka „wolnosc” my walczyli?

 53. Lily said

  Msza w kosciele to zamalo,trzeba isc w procesji
  z obrazem brata.
  Z obrazami,to sie chodzi w procesji na Boze Cialo. A,moze powstala nowa religia?,ktorej
  glowa jest L.K,stad to wszystko.
  Trzeba robic wszystko,zeby nastawiac jednych na drugich,bo gdzie sie dwoje bije tam trzeci
  (…) korzysta.

 54. Głos Prawdy said

  45. Nie każdy żyd jest gnojem. Sterligow dawno od nich odszedł. W Rosji pełno żydów, którzy przyjęli chrzescjanstwo albo nie, ale pracują nie tylko dla swego dobra. Oskarżać o wszystko żydów to głupota. Oni są organizotarami – czesc z nich, k..wy i zdrajcy są zawsze wśród swoich.( nie żydów)
  Podczas wojny ojczyźnianej i po niej nie było u nas różnicy czy żyd czy nie żyd, razem ze wszystkimi walczyli, razem w blokadzie byli, razem w zakładach i fabrykach pracowali, nikt nie obżerał się i nie opływał w zbytki. czy człowiek jest winien, że się urodził z hebrajską krwią?

 55. osoba prywatna said

  Mateusz Piskorski oskarża

 56. osoba prywatna said

  Maciej Poręba NWP – Piskorski, Geopolityka, Sądownictwo
  .https://www.youtube.com/watch?v=MbHAdfBbDdU

 57. Zerohero said

  @54, Głos Prawdy

  Jeśli prawdą jest co pisał pan Snag, to bez sensu jest bronienie tego Sterligowa. Co znaczy „odszedł od nich”? Jeśli faktycznie agitował za pozbyciem się Syberii, to przecież nie robił tego jako pogubiony 14 latek.

 58. gość said

  TVP o uchodźcach – w końcu prawda

  Ileż było trzeba czekać, żeby telewizja publiczna w końcu zaczęła mówić prawdę?

  .https://youtu.be/l0p0cyqLjXA

 59. NICK said

  Towarzysz0 się zdziwi.
  I, słusznie.

 60. towarzysz0 said

  Ad 2, 54 i 57.
  Ja nie wiem, czy jest on Źydem czy nie. Ciekawe, skąd informacje Snag czerpie.

  Tak, on pisał o oddaniu części Rosji, która powstała na bazie imperialistycznych zapędów Rosji ( od czasów Groźnego w jego þóźniejszym okresie, już o następnych władcach, wcale nie rosyjskich, nie wspominając.

  Był jeszcze powód takiego niepopularnego w Rosji hasła – sytuacjia demograficzna Rosji. Mówił on o tym w okresie, jesli się nie mylę, Jelcynowskim, bądź wczesnym Putinowskim. Mówiąć jego słowami -Rosjanie w przeważającej masie są tępymi telewidzami, alkoholikami i degenaratami. Stąd i głos na pustyni – jeszcze normalni, prawosławni nie alkoholicy powinni się zjeźdźać do Rusi ( Centralna Rosja, Biała Ruś i Mała Ruś ze stolicą w Kijowie z językiem starorosyjskim, czyli tereny Rosji wczesnego Iwana Groźnego.

  Nie dziwię się temu, gdyż w latach Gorbaczowskich i Jelcynowskich szalony pęd do samozagłady z katastrofalnym przyrostem naturalnym, znacznie liberalniejszym stosunkiem do aborcji (niż np w Polsce), pęd do zachodniego stylu życia nie napawał patriotów Rosji do optytmizmu.

  A Chińczycy i tak swoje, powoli, lecz biorą. A w jego propozycji była jeszcze możliwość zarobienia na sprzedaży.

  Utrata bogactw naturalnych jego nie przerażała, wg niego jest czynnikiem motywującym do pasożytniczego życia. Zresztą, cóź wspaniałego się dzieje w krajach z bogatymi zasobami.

  Na ten temat on wyznaje pogląd, mniej więcej sprowadzający się do przyrównania zdobyczy postępu technicznego do narzędzia szatańskiego. Ponoc konsenkwentnie nawołuje do życia jak drzewiej, wychodząc z założenia, że współczesne warunki życia doprowadzają każdego do utraty zbawienia.

  Może on i kłamie, nie wiem. Ale nie potrafię się uwolnić od uroku jego teorii. Teoria jego jest zbudowana na podstawie prawosławia czasów Groźnego.

  Jego bezkompromisowa postawa, taki gwałtownik, przypomina mi trochę naszego pana JO.

 61. NICK said

  Ma Pan baczenie, Towarzyszu.
  A już myślałem… .

  Zbyt Pan ostrożny.
  Pisz.
  Dobry Panie.

 62. towarzysz0 said

  ad 59
  I jest Pan, Panie NICKu, tak zawsze szybki!

  Nie wiem, kto on zacz, ale trudno mi uwierzyć, że nie jest on ideowym człowiekiem.

  Co nie znaczy, że ignoruje wartości materialne.

  Pożyjemy, zobaczymy

 63. revers said

  Bezwizowo, tylko ukrainskie flagi ostaly sie w banderowskim RP.

 64. gość said

  Anna Maria Siarkowska ostro o projekcie nowego abonamentu RTV (08.06.2017)

  .https://youtu.be/vuIVdoBzDz0

 65. towarzysz0 said

  Panie Snag

  Komuny on nie tworzy, jest jasne rozgraniczenie własności prywatnej.

  Jego naśladowcy, jak i również jego synowie nie dali się ogłupić w szkołach i nie mają gładkich manier snobów/frajerów współczesnych cmokających na wystawach antysztuki współczesnej.

  TU mówi Sterligow – jest moracha, są wysocy szlachetni, jest kler. A reszta, ponad 95 % społeczeństwa są prości ludzie.

  Dzisiejsze wykształcenie nadmuchało ego wykształciucha i zmusza go do nienaturalnych zachowań – FRAJER. I on to sobie wmówił, że praca fizyczna jest czymś poniżającym. Czyli tak, jak myśli cywilizacja żydowska i arabska (wg Konecznego)

  Równiez wg tegoż historyka – zżydowiec może i inny naród.

  Czy to właśnie nie rozwija się nasza europejska cywilizacja w tym kierunku, gdzie bardziej się ceni jego wykształcenie, inteligencję aniżeli rzeczywistą wartość człowieka – wg kryteriów naszej rzymskokatolickiej wiary???

 66. gość said

  Witold Gadowski: W Warszawie buduje się osiedle tylko dla muzułmanów z wewnętrznym meczetem w środku!

  Dziennikarz śledczy Witold Gadowski na swoim kanale YouTube, ujawnia plany budowy osiedla dla muzułmanów, które ma powstać w Warszawie. Smaczku sprawie dodaje fakt, że osiedle ma posiadać własny meczet!

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/11991-witold-gadowski-w-warszawie-buduje-sie-osiedle-tylko-dla-muzulmanow-z-wewnetrznym-meczetem-w-srodku

 67. Jest to nic innego, jak zapowiedziana niedawno przeze mnie idea łącząca w sobie dystrybucjonizm, agraryzm, solidaryzm społeczny, spółdzielczość i konserwatyzm. Nie jest to jednak idea uniwersalna, którą można by z powodzeniem zastosować w innych krajach albo nawet w Polsce za kilkadziesiąt lat. Jest to wyłącznie program Polaka dla Polski pierwszego ćwierćwiecza dwudziestego pierwszego wieku, a wszelkie idee którymi się przy jego pisaniu inspirowałem, stanowiły jedynie delikatną inspirację, której równie dobrze mogłoby w ogóle nie być.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/06/11/osobisty-program-niewyborczy/

 68. Ola said

  ad. 63, Revers

  ja pierdziu! a czemu oni maszerowali, czego chcieli czy nie chcieli? Nieeee, ohh, to sie nazywa wolnosc!!!
  Tylko ile pozytku z niej? A jakie koszty ! ile policji. Ale co tam , unia placi , niech tam maszeruja . Na cos ta ” wolnosc” musi w koncu byc. Niech sobie i poskacza, wolno dzis , i tyle beda miec swojego w tej wolnosci .

 69. NICK said

  Zapodziałem Pana numer telefonu.
  Towarzyszu.

  Proszę zadzwoń.

  Dobry człowieku.

 70. Niuniek said

  Prawda?

  http://www.kawerna.pl/aktualnosci/ze-wiata/item/15280-w-rosji-rozegrane-zostana-pierwsze-igrzyska-smierci.html

  Igrzyska Śmierci w Rosji – reality show

 71. revers said

  A jeszcze rok temu bylo komu odebrac banderwoskie flagi, zatrzymac pochod.

  http://newsweb.pl/2016/06/26/przemysl-polacy-zatrzymali-marsz-ukrainskich-banderowcow-zadyma-i-porwanie-flagi-upa/

  Porownujac zachowania policji z dn. 11.11.2011 pelna okupacja, swojego swieta nie mozna uczcic w marszu ale cudze swieta full wypas.

 72. osoba prywatna said

  Ogród na hałdzie węgla
  http://majawogrodzie.tvn.pl/346,Ogrod-na-haldzie-wegla-odc-617,odcinek.html

 73. Greg said

  ,,Na ten temat on wyznaje pogląd, mniej więcej sprowadzający się do przyrównania zdobyczy postępu technicznego do narzędzia szatańskiego”

  ,,Mieszkańcy miast i obszarów miejskich zniszczyli środowisko. Jeśli tego nie rozumiesz, po prostu cię to nie interesuje, a powinno jeśli masz trochę wyobraźni …

  Miliony Mieszkańców, angażuje się w niszczący cykl “ produkcji towarów i usług konsumpcyjnych ”, “ sprzedaży towarów i usług konsumpcyjnych ” oraz “ w zakup towarów i usług konsumpcyjnych ”.

  To jak hodowanie i tresowane głupców, którym wmówiono, że potrzebują wszystkiego tego, co “produkują” … Czy jesteście przez to bardziej szczęśliwi, bardziej wolni …?

  “ Najbardziej destrukcyjnymi osobami na świecie są absolwenci uczelni wyższych, których pozbawiono możliwości wyobrażenia sobie skutków swojego bezmyślnego bestialstwa … ”

  To masońska edukacja zniszczyła planetę… Żaden mądry, wolny człowiek nie doprowadziłby do zagłady karmiącej go planety.! Jaka technologia, jaka nauka, jaka inteligencja, jaka cywilizacja …?!”

  Doskonały artykuł. Polecam przeczytać całość.

 74. Greg said

  Przepraszam, chciałem tylko wkleić linka.
  Wkleiła się całość.

 75. NICK said

  Jeszcze jedno, przed snem.
  Przypomnienie jakoby.
  Wieś polska jest zawarta.

  Mieliście szansę.

  Słaba ta wieś.
  Ale Prawdziwa.
  Te resztki.

  Aaa!
  Majówki też były.

  Byłem na jednej.

  Tuzy.

 76. Greg said

  Proszę o pomoc Gajowego.

 77. Boydar said

  Pan Gajowy jak może to pomoże (76), ale nie o tym chciałem. Jak tylko przeczytałem „… wiń absolwentów wyższych uczelni i mieszkańców dużych miast …” to zupełnie nie wiem dlaczego niczym echo, odezwało mi się – „gówno chłopu nie zegarek, bo go będzie kłonicą nakręcał”. No i teraz nie wiem, czy to od wódki ? To echo, znaczy się.

  .https://www.youtube.com/watch?v=jQ6cqLo-mIU

 78. snag said

  Towarzysz0 @ 60/65 ,…

  Zacznijmy od tego jak ‚zapracował’ pierwszego miliarda i gdzie go zdeponował po niepowodzeniach zostania prezydentem Rosji czy merem Moskwy i Krasnojarska? Przy okazji warto zapytać ile czasu spędził w tej kurnej chacie zbudowanej z dala od komuny i czy nie tylko żeby o nim pisano i fotografowano?

  Żyd z okolicy Nagorno-Karabakh, ‚WANTED’ w Azerbaijan za szmuglowanie towarów i unikanie podatków celnych.

  http://www.odditycentral.com/news/the-russian-oligarch-who-gave-it-all-up-to-live-as-a-modest-peasant.html

  Glos @ 54 ,…

  Zapomniałeś o jew politrukach za każdym oddziałem Red Army którzy strzelali w plecy czerwonoarmistom którzy się ociągali z ‚hurra’

 79. revers said

  Szwedki gwalcone na okraglo, taki klimat …
  http://newsweb.pl/2017/06/11/szwedki-gwalcone-na-potege-wladze-nie-widza-problemu-drastyczny-skok-liczby-napasci/

 80. revers said

  cenzura 77
  http://newsweb.pl/2017/06/11/szwedki-gwalcone-na-potege-wladze-nie-widza-problemu-drastyczny-skok-liczby-napasci/

 81. snag said

  Glos Prawdy ,…

  Parę faktów na temat patriotyzmu żydów ,…

  First man to sink an enemy battleship – Colin Kelly
  First man to set foot on enemy territory – Robert O’Hara
  First woman to lose five sons – Mrs. Sullivan
  First son of a bitch to get four new tires from the rationing board – Nathan Goldstein

  http://www.theoccidentalobserver.net/2014/01/23/review-of-derek-penslars-jews-and-the-military/
  https://www.dailystormer.com/jews-and-the-military-draft-evasion-and-jewish-hyperethnocentrism/

  ‚200 lat razem’ Sołżenicyna ma cały rozdział na temat żydów i ich patriotyzmu wobec Rosji ,…

 82. snag said

  Koorwy chwalą się że w Polskiej Armii w ’39* walczyło 100.000 żydów że polegli również w Katyniu i ani słowa że byli architektami i katami Polaków w Katyniu a ci którzy dostali się do Armii Andersa zdezerterowali w Palestynie rabując wszystko co sie dalo, zostawiając Polaków bez sprzętu, broni, amunicji i lekarstw,…

  http://www.sztetl.org.pl/en/cms/news/5141,polish-jews-victims-of-katyn-massacre/

  * W ’39 w polska armia liczyła 320.000 aktywnych żołnierzy włącznie ze strażą graniczną, znaczy stanowili 1/3 polskich sił zbrojnych

 83. snag said

  Towarzysz0 @ 65 ,…

  W tym znaczeniu – W jego wypadku na fundamencie wyznania.

  komuna – Wspólnota ludzi żyjących razem w oparciu o dzielenie się pracą i własnością
  komuna – Grupa ludzi żyjących razem na zasadach wspólnoty własności i pracy

 84. hetman said

  „OTÓŻ JA, OFICER WOJSKA POLSKIEGO, TU, w OBECNOŚCI WSZYSTKICH tu ZEBRANYCH, DAJĘ SŁOWO HONORU, że panią przeproszę, jeśli na następne spotkanie przyniesie chociaż jeden akt notarialny, że taki to a taki Icek otrzymał od swego ojca czy matki, spadek w postaci majątku ziemskiego, czy młyna itd. Bo tak odbywa się przekazywanie majątków kolejnemu pokoleniu na całym świecie, a także i w Polsce. Ale pani go nie przyniesie, bo takich aktów notarialnych żaden Żyd nie posiadał.

  Posiadał inny akt nadania mu tych dóbr – Dekret cara Aleksandra II, który Żydom i każdemu innemu, nadawał taki majątek.

  Wie pani za co? – ZA ZDRADĘ POLSKI.

  Polski, która jako jedyne państwo na świecie przyjmowała Żydów ze wszystkich krajów, które Żydów wyrzucały. A wyrzucały liczne kraje Europy – dekretami królów, wyrzucały wielokrotnie na przestrzeni kilku wieków. I przecież nie za dobrą pracę dla kraju, w którym byli, ale za grabież, oszukaństwa, morderstwa, lichwę i przejmowanie władzy w swoje ręce.

  Polska ich przygarniała i nadawała liczne przywileje, szczególnie w handlu.

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/23/myslicie-ze-narod-polski-sie-o-tym-nie-dowie/
  Do [pełniącego wtedy, funkcję premiera] Mazowieckiego zwrócił się marszałek Wiktor Kulikow, by Polska wniosła na forum międzynarodowe sprawę tzw. linii Curzona. Marszałek mówił, że robi to na polecenie Gorbaczowa. Rozpadł się Związek Radziecki, odłączyły się kraje takie, jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś i Ukraina. A Rosji zależało na tym by Ukraina nie była zbyt duża i mocna. Kulikow twierdził, wtedy w rozmowie z premierem Mazowieckim, że konferencja światowa jaka miała miejsce na temat tej sprawy opowiedziała się jednoznacznie za tym, iż Lwów był od 600 lat Polski, i państwa uczestniczące w tej konferencji wyznaczyły linię Curzona na wschód od Lwowa, a nie na zachód. Ale premier Wielkiej Brytanii dogadał się ze Stalinem że załatwi tak sprawę, że ta kaleka na wózku [prezydent USA, Roosevelt] zgodzi się na tę granicę. I rzeczywiście załatwił. Mazowiecki w tych właśnie dniach jak zwykle brał udział w zebraniu u nas i o tym do zebranych mówił. A byli tam tacy ludzie jak Kuroń, Michnik, Lityński, Osiatyński, Suchocka i paru jeszcze innych znanych polityków Żydów. I wtedy to Michnik powiedział: „Powiedz marszałkowi Kulikowowi, że nie jesteś tym zainteresowany. To by naraziło naszą koncepcję polityczną co do rozwoju spraw w Polsce”. I tak rzeczywiście Mazowiecki odpowiedział marszałkowi. I to powiedział premier Polski: „Nie jestem tym zainteresowany”. Byłam świadkiem tej rozmowy, a było to u mnie w domu, jak też wielu innych rozmów.
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/24/146/
  Czy po rozpadzie ZSRR Lwów miał być polski
  http://www.rosjapl.info/forum/viewtopic.php?t=10228

  Przez 21 lat trwania tzw. III RP (1989-2010) w pierwszej kolejności za bezcen sprzedano obcym ponad 8400 zakładów polskich. I tak rząd

  – Mazowieckiego-Balcerowicza – Unia Wolności (UW), od września 1989 r. rządził 16 m-cy. Jest autorem zbrodniczej ustawy o tzw. prywatyzacji, która od 21 lat zabija Naród Polski i Jego gospodarkę.

  – Bieleckiego – Kongres Liberalno-Demokratyczny (KLD), od stycznia 1991 r. rządził 11 m-cy. Sprzedał obcym 1208 strateg. zakładów.

  – Olszewskiego – Ruch Odbudowy Polski (ROP), od 23 XII 1991 r. rządził 6 m-cy. ‘Wstrzymał’ tzw. prywatyzację. Został obalony.

  – Rząd Suchockiej – Unia Demokratyczna (UD), od 11 lipca 1992 r.

  rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 strategicznych zakładów.

  – Pawlaka – Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL), od października 1993 r. rządził 16 m-cy. Sprzedał obcym 2269 zakładów.

  – Oleksego – Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD), od 7 marca 1995 r. rządził 11 miesięcy. Sprzedał 598 zakładów.

  – Cimoszewicza – Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD), od 7 lutego 1996 r. rządził 20 m-cy i 18 dni. Sprzedał 992 zakłady.

  – Buzka (Akcja Wyborcza Solidarność (AWS), od 31 października 1997 r. rządził 47 miesięcy i 19 dni. Sprzedał 1311 zakładów.

  – Millera – Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD), od 19 października 2001 r. rządził 30 m-cy i 15 dni. Sprzedał 548 zakładów.

  – Belki – Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD), od 2 maja 2004 r. rządził 17 miesięcy i 29 dni. Sprzedał 477 strategicznych zakładów.

  – Marcinkiewicza (Prawo i Sprawiedliwość (PiS), od 31 października 2005 r. rządził 8 miesięcy 15 dni. Sprzedał 271 zakładów.

  – Kaczyńskiego – Prawo i Sprawiedliwość (PiS), od 14 lipca 2006 r. rządził 15 miesięcy i 24 dni. Sprzedał 18 strategicznych zakładów.

  – Tuska – Platforma Obywatelska (PO), rządzi od 17 listopada 2007 r. Sprzedał 724 strategiczne zakłady. Pozostało ich jeszcze 16.

  Wszystkie rządy w tzw. III RP na przestrzeni ostatnich 21 lat doprowadziły do likwidacji ponad 300 tysięcy gospodarstw rolnych.

  (Źródło: Biuro Krajowe Stronnictwa Ludowego „Ojcowizna” 2011 r.)

  Jest taki polski przemysł, który rocznie przynosi więcej zysków pieniężnych niż wszystkie kopalnie złota na całej kuli ziemskiej. Zyski pochodzące z tego przemysłu stanowią równowartość kosztów budowy autostrady dookoła kuli ziemskiej, lub nowoczesnego miasta dla około 6 milionów ludzi! Ten przemysł – to przemysł alkoholowy (spirytusowy, winiarski i piwowarski).

  Wpływy do budżetu Państwa Polskiego, z tytułu posiadania monopolu na alkohole, stanowiły do 1989 r. ca 50% wszystkich wpływów. Redakcja Oficyny Niezawisłej Polski

  http://radio.radiopomost.com/z-polski/151-bandytyzm-ekonomiczny

  Z filmu dowiadujemy się, że napojami wyskokowymi próbowano zainteresować Rosjan od mniej więcej XIV wieku – bez większego powodzenia. Do początku XVIII wieku wódkę sprzedawano tam tylko w karczmach – bardzo podówczas nielicznych – i tylko w niektóre dni. Pijaństwo było powszechnie uważane za hańbę.
  https://pracownia4.wordpress.com/2014/08/12/8378/

  9 marca 1915Aleksander Izrael Helphand „Parvus”
  https://www.gloria.tv/article/rqaTNMnaXFvs2zTkCwZrT8QkT
  http://niezwykle.com/kto-oplacil-lenina-udokumentowana-historia-czlowieka-ktory-doprowadzil-lenina-do-wladzy/
  Alexander Lvovich Parvus born Israel Lazarevich Gelfand (1867-1924) was born to a Jewish family in the shtetl of Berazino, now part of Belarus. He was a Marxist theoretician and committed to dispatching Jewish Bolsheviks to infiltrate Tsarist security along with Moisei Uritsky. Together with Jewish thug Peter (Pinhas) Rutenberg, Parvus organised what was later called “Bloody Sunday”
  https://holodomorinfo.com/glossery/jewish-bolshevik-murderers/alexander-parvus/

  http://forum.alexanderpalace.org/index.php?topic=14815.0

  At the end, 1.5 million Armenians were wiped out, whereas the Jewish settlers of Palestine suffered relatively minor losses. During the war years, the Jewish population of Palestine was reduced from 86,000 to 55,000. Despite the fact that Armenians had also their advocates in Europe and the United States, the Jewish settlers enjoyed the double protection of powerful countries on both sides of the war: the Western countries, including the United States, and Germany, Turkey’s military ally. Vahakn Dadrian, in his book, “The History of the Armenian Genocide,” relates that Hans Wangenheim, the German Ambassador to Turkey, told US Ambassador Henry Morgenthau: “I will help the Zionists… but I shall do nothing for the Armenians.”

  While Germany saved the Jewish settlers of Palestine, it assisted the Young Turk regime to exterminate the Armenians.

  Hans Freiherr von Wangenheim was friends with Israel Lazarevich Gelfand, a Zionist who financed and advised the Young Turks. Wangenheim was implementing a plan, one which was shared by Morgenthau, to plant Polish Jews in the void left by the Armenians.

  “German and Austro-Hungarian residents in Turkey at first approved of the punishment of Armenian “traitors”, but the methods of the Turkish extremists have sickened even Prussian stomachs. True the
  xxxish Baron von Oppendeim, now in Syria, has been preaching massacre, and the German Consular officials al Aleppo and Alexandretta have followed suit, perhaps with the idea of planting German colonists in the void left b the disappearance of the Armenians when the war is over.”

  http://asbarez.com/123493/why-turks-were-able-to-exterminate-armenians-but-not-jews/

 85. snag said

  Glos prawdy @ 54 ,…

  A gdzie ja oskarżam o wszystko wszystkich żydów?

  Niestety trudno zaprzeczyć że wśród żydów (statystycznie) znajdziesz p. więcej pasożytów, zwykłych szui i zdrajców niż wśród innych nacji nie wspominając o fakcie że nikt nigdzie ich nie zapraszał i fakt ze wszędzie są najeźdźcami i powinni byc wdzieczni autochtonom że są tolerowani i mają dach nad głową ,…

  „Oskarżać o wszystko żydów to głupota. Oni są organizatorami – część z nich, k..wy i zdrajcy są zawsze wśród swoich.(nie żydów)

 86. RomanK said

  Gosciu..jest pan jedynym komentujacycm na TEMAT:-)))))
  Udlo sie wyciagnac cala dyskusje na tematy wazne ..ale jakze odlegle:-))) samo zdjecie..z dopiskiem ze sie uwiarygdniaja…nie wystarczy..bo uwiartygadniac sie nie musza, bo udowodnili pond wszelaka wpliwosc ,ze sa wiarygodni…///oni walcza o wladze ich wladze..i walcza na serio..desperacko i rozpaczliwie.

  W Przemyslu obecna procesja byla cakowicie inna inz zeszloroczna…i jak nie zauwazyl pan Revers nie bylo zadnej symboliki banderowskiej…a wrecz przeciwnie niesiono polskie flagi…
  To duzy blad strony polskiej zarowno rzadowej, jak i tzw patriotycznej wrzeszczacej na ulicy…to powoduje maskirowke…a ta poznaje sie po niezwyklym napieciu jakiego nie mozna ukryc..niczym. Robienei zdjec przez Sluzby zarowno Ukrainy jak i inne posluza do cicghych ruchow…i podgrzania napiecia….wiem co mowie..

 87. PISKORZ said

  re 26 Na prostatę…pestki z dyni /+ owoc granatu/ i coś tam jeszcze nie pamiętam Pestki z dyni wcinają buddyści i tego typu tam w Azji…

 88. PISKORZ said

  re 63 A ja pytam…an jaki wuj potrzebny im był ten marsz..Aby dolewać oliwy do ognia…?!

 89. towarzysz0 said

  ad 78
  Panie Snag!

  Jeszcze raz – skąd te informacje?

  Pana link nie podał żadnej informacji, której bym nie czytał o nim. Z tego, co Pan pisze o nim, jest mi tylko znane z jego wypowiedzi – że nie było w tamtych czasach uczciwych milionerów, i dodając innymi słowami, on też nie był święty.

  Rozumiem, że jest on bardzo zagadkową postacią. Może i obłudną.

  Ale do tej pory nie usłyszałem rzeczowych zarzutów.

 90. PISKORZ said

  RE 49 ZGADZA SIĘ…tak było..Chyba w Die Zeit o tym czytałem…cała strona o tym była..

 91. hetman said

  http://www.armradio.am/en/2014/05/28/why-turks-were-able-to-exterminate-armenians-but-not-jews/
  https://horizonweekly.ca/en/39216-2/
  Jews, Zionists Behind
  Armenian Genocide Holocaust
  By Jack Manuelian
  4-23-5

  http://rense.com/general64/genoc.htm
  French Rothschild Branch Behind the Planned Genocide Of Armenians

  By Jack Manuelian

  Armenian clergymen forming the sign of the cross with the bones of their martyrs. Image source: click here
  Were the plans of the 1915-23 Armenian Genocide actually drawn up and were in place by the year 1910 or 1912?
  http://www.redicecreations.com/specialreports/armeniangenocide.html

  https://www.dailystormer.com/israel-refuses-to-recognize-armenian-genocide/
  http://rense.com/general64/zzzio.htm
  http://www.atajew.com/1991/01/carasso.html
  http://www.houseofpolitics.com/threads/jews-killed-the-armenians-armenian-genocide-holocaust.12071/
  http://whale.to/b/manuelian1.html
  http://www.atajew.com/2000/01/armenian-genocide.html
  1914: The Jews of The Young Turks create unrest, turmoil, and bolster the paid Serbian assassin, Gavrilo Princip, which leads to World War I.
  http://nwo-satanismus.blogspot.com.tr/2009/09/jews-plotted-armenian-holocaust.html
  https://www.stormfront.org/forum/t333186/

  https://rehmat1.com/2009/04/07/turks-obongo-go-home-to-your-jew-masters/

  http://realiran.org/republican-congressman-praises-isis-attack-in-iran-says-us-should-consider-supporting-isis/

  During WW2 Gen Patton who commanded respect and loyalty among his troops went for inspections to a hospital. The whole hospital was full of wounded soldiers , some dead, some with limbs blown off in great agony , some with whole body burnt.

  On one bed he saw a CHIKKOO young soldier apparently with no bruise even for a band aid.

  Patton asked the doctor what is wrong with him.

  Patton noticed that this man was a Jew from his surname .

  The doctor said –nothing. The soldier gave unsolicited info, that he was scared by the noise of war.

  PATTON BLEW HIS TOP.

  ( Patton gave him a slap with his gloves )

  PATTON CALLED HIM A “YELLOW BELLIED JEW “
  http://ajitvadakayil.blogspot.com/2015/04/lawrence-of-arabia-part-two-capt-ajit.html
  https://truth-zone.net/forum/history/67213-the-donmeh-jews-who-ve-controlled-turkey-since-atarturk.html
  https://www.radioislam.org/islam/english/jewishp/china/jew-opium-monopoly.htm
  http://themillenniumreport.com/2015/12/the-armenian-genocide-warning-gruesome-pictures

  Further on Mr. Brewda says: “During the Young Turk regime, Carasso continued to play a leading role. He met with the sultan, to tell him that he was overthrown. He was in charge of putting the sultan under house arrest. He ran the Young Turk intelligence network in the Balkans. And he was in charge of all food supplies in the empire during World War I.” It is ironic that four centuries after the Turkish sultans welcomed the expelled European Jews into Turkey, certain Jews belonging to secret societies and to Zionism will kick the sultan out of power early in 20th century, destroy the Ottoman Empire, and celebrated their victory by massacring by proxy almost the whole Christian Armenian people, one million and half Armenians; half million Greeks; and half million Christian Assyrians & Arameans.
  http://themillenniumreport.com/2015/11/why-were-jewish-zionists-behind-the-armenian-holocaust-2/
  http://www.veteranstoday.com/2015/07/30/the-hidden-roots-of-modern-day-turkey/

 92. snag said

  … bo Amerykanie nie muszą czekać w kolejce żeby zobaczyć lekarza, na testy i wyniki czy operacje jeśli potrzebna ,…

  W Polsce przeżycia pięcioletnie pacjentów chorujących na raka jelita grubego nie przekraczają 28 proc. (średnia europejska to 50 proc., w USA – 80 proc.).

  http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/nowotwory/rak-jelita-grubego-profilaktyka-objawy-leczenie_35992.html

 93. Rokitnik said

  Marsz w podtekście ( podporogowym) donosi…widzicie polaczki,- to jest NSZE MIASTO !!!! Zdumiała mnie ilość mundurowej Policji, czyżby całe Szczytno na tę okoliczność dostało delegację służbową.

 94. hetman said

  “This Act establishes the most gigantic trust on earth.…When the President signs this Act, the invisible government by the Money Power, proven to exist by the Money Trust Investigation, will be legalized.…The money power overawes the legislative and executive forces of the Nation and of the States. I have seen these forces exerted during the different stages of this bill.…” (Congressman Charles A. Lindbergh, referring to the act which established the Federal Reserve. Congressional Record, Vol. 51, p. 1446. December 22, 1913.)

  Today is another sad day for America. Once again, Americans are being forced with a gun to their head to give the fruits of their labor to the international banking cartel via the Internal Revenue Service. This is how slaves have been Made in America. What, you say? “My income taxes provide new roads, education, welfare, coddling illegal aliens and foreign welfare.” Wrong. Space is limited, so I will struggle to give you 15 years worth of research and learning on one short page.

  None of your income tax dollars – which you “voluntarily” pay through force and coercion – funds the government. This money, as well as the “withholding” stolen from you all year long, goes to the privately owned “Federal” Reserve Banking System to pay back the money your member of Congress borrowed during the year for a trillion dollars worth of unconstitutional expenditures.

  “The new law will create inflation whenever the trusts want inflation. From now on depressions will be scientifically created.” (Congressman Charles A. Lindbergh, after the passage of the Federal Reserve act 1913.)

  “The new law will create inflation whenever the trusts want inflation. It may not do so immediately, but the trusts want a period of inflation, because all the stocks they hold have gone down… Now, if the trusts can get another period of inflation, they figure they can unload the stocks on the people at high prices during the excitement and then bring on a panic and but them back at low prices.…The people may not know it immediately, but the day of reckoning is only a few years removed.” (Congressman Charles A. Lindbergh, referring to the Federal Reserve act, Congressman Lindbergh stated this a few years prior to the stock market crash in 1929 which ushered in the Great Depression Congressional Record, Vol. 51, p. 1446. December 22, 1913.)

  “Under the Federal Reserve Act, panics are scientifically created. The present panic is the first scientific one, worked out as we figure a mathematical equation.” (Congressman Charles A. Lindbergh, The Economic Pinch, 1921.)

  http://www.ourrepubliconline.com/Author/112

 95. snag said

  Towarzysz0 @ 88

  Znaczy jakich ‚rzeczowych zarzutów’ p. oczekuje, numerów kont bankowych w Szwajcarii czy na Kajmanach, czy że zbudował kurną chatę milę od osiedla komuny żeby mu nie śmierdziała czy może gwarancji że nie używał generatora prądu i że nie miał prysznica z ciepla woda? Jak długo tam mieszkał i kto to potwierdzi? ,…

  Dla mnie wystarczy że szuja który okradł rodaków w przekręcie stulecia i wkoorwia fakt że jest cacy i można zapomnieć bo Ruskich a jak tacy jak on rozkradli Polskę to hochsztaplerzy i na szubienicę.

  Bądźmy konsekwentni.

 96. hetman said

  Well, it isn’t hard to see why there’d be some resentment of Qatar amongst its Arab „allies”(?) in the region. When Gaddafi’s compound in Libya fell during the 2011 decimation of that country, it was a Qatari flag that was flown over the bombed out building. Al Jazeera has not only been blamed for helping to incite the so-called „Arab spring,” their own personalities brag about it openly, pointing to the ouster of Mubarak in Egypt as an example of how the Qatari network has helped shape the region. And support for Iran? It was a report about the Qatari emir criticizing the other Gulf states and speaking in defense of Iran, Hamas, Hezbollah and the Muslim Brotherhood that was the immediate cause of this latest brouhaha in the first place.

  As an incredible phantasmagoric sidenote to the main kerfuffle, the story of that alleged report about the Qatari emir’s comments is a whopper. Long story short: The report appeared on QNA (the Qatari News Agency) and was pulled down within half an hour. The Qatari foreign ministry issued a statement that the report was a fabrication planted on the QNA site by hackers. Can you guess how long it took before the FBI (yes, the US’ Federal Bureau of Investigations) turned this highly unlikely cover story into a chance to blame „Russian hacker” boogemen?

  http://theinternationalforecaster.com/topic/international_forecaster_weekly/the_qatargulf_crisis_explained

 97. snag said

  Towarzysz0 @ 88

  Żyrinowski też wielki patriota i nacjonalista, kiedyś orthodox jew – Po tym pociągnięciu Sterligov ma darmowa reklame, nie lamie prawa i ‚jedzie’ na uczuciach większości Rosjan którzy są anty-homo ,…

  May 27, 2017 – German Sterligov bans gays from his Russian store chains. … Previous reports tell of Sterligov, 50, an orthodox Jew becoming a millionaire …

  https://scallywagandvagabond.com/2017/05/german-sterligov-bans-gays-russia-store-chain-homosexuals/

  Do your homework !!! ,…

 98. Zerohero said

  @Towarzysz

  „Tak, on pisał o oddaniu części Rosji, która powstała na bazie imperialistycznych zapędów Rosji „

  No tak. Ameryka się zbudowała w czasach gdy Rosja zdobywała Syberię, Zachód sobie skolonizował Australię, Nową Zelandię, UE i NATO się centralizują a w Rosji jakiś pan apeluje by wyrzec się resztek imperialistycznych zapędów. Postulaty pozbywania się Syberii mogły zalęgnąć się w głowie idioty albo agenta liczącego na idiotyzm słuchaczy. W tereny których pozbędzie się Rosja natychmiast wejdą USA albo Chiny.

  Utrata bogactw naturalnych jego nie przerażała, wg niego jest czynnikiem motywującym do pasożytniczego życia.

  A to ciekawe, bo każdy kraj stara się przyjmować kontrolę nad bogactwami naturalnymi. USA mają np. na świecie 1000 baz wojskowych i de facto kontrolują bogactwa Ameryki Południowej, szejków naftowych. Francja kontroluje bogactwa Afryki, a od niedawna Libii.
  Można zarobić pieniążki, jak Japończycy, ale co się stanie gdy Ameryka nałoży sankcje? Nie zarobisz pieniążków.
  Rozsądnym postulatem jest lepsze wykorzystywanie bogactw a nie pozbywanie się ich.

  „Mówiąć jego słowami -Rosjanie w przeważającej masie są tępymi telewidzami, alkoholikami i degenaratami. Stąd i głos na pustyni – jeszcze normalni, prawosławni nie alkoholicy powinni się zjeźdźać do Rusi ( Centralna Rosja, Biała Ruś i Mała Ruś ze stolicą w Kijowie z językiem starorosyjskim, czyli tereny Rosji wczesnego Iwana Groźnego. „

  Bardzo sprytne. Rząd Jelcyna obniża dochody ludności sześciokrotnie, żydowscy oligarchowie rozkradają kraj, „doradcy” z USA tworzą system finansowy Rosji, a jakiś człowiek wymyśla w tym momencie, że winę ponosi zdegenerowany lud, a kto nie jest zdegenerowany, niech osiedla się w okolicach Kijowa i niech żyje w kurnej chacie. Trzeba być idiotą aby iść za takim kaznodzieją.

 99. b said

  Na prostatę…pestki z dyni /+ owoc granatu/ i coś tam jeszcze nie pamiętam

  to jest wyciąg z pokrzywy.

 100. Zerohero said

  „Ale do tej pory nie usłyszałem rzeczowych zarzutów.”

  Jeśli za rozsądne przyjął Pan kretyńskie postulaty pozbywania się przez Rosję Syberii, to trudno się spodziewać by był Pan w stanie usłyszeć rzeczowe zarzuty. Nawiasem mówiąc nie pierwszy raz spotykam się z „rosyjskimi nacjonalistami”, „odrodzeniowcami” itp. postulującymi okroić Rosję do małego bantustanu z ludem czystym etnicznie. NATO z tego bantustanu zrobiłoby taką miazgę jak z Iraku albo jak Izrael ze Strefy Gazy.
  Rozumiem Pan? To co Pan w dobrej wierze przedstawiał jako genialną filozofię, jest stekiem bredni. Gryzę się w język aby nie ubliżyć Panu wprost, tak mnie drażni ten stopień naiwności.

 101. La Reine Toronto said


  Kolejna pogadanka Pana Witolda.
  Dobry material.

 102. ojojoj said

  Żydowskie nazwiska „Polskiej elity”

  .https://www.youtube.com/watch?v=K0ezBBZ3QSw

 103. Maćko said

  Diagnostyczne. Pan Gajowy tez obejrzy?

  ——
  Poglądowe.Ładnie zrobione.
  Admin

 104. Maćko said

  Sz*edzi chca ( niektórzy, ci bardziej ye*nieci ) zmienic swój hymn narodowy na mniej narodowy a tu:

  http://telewizjarepublika.pl/rzad-chce-zwiekszyc-liczbe-zlobkow-powstanie-nawet-15-tys-nowych-miejsc-pracy,48551.html

 105. snag said

  Macko @ 103 ,…

  To bardziej dociera ,…

 106. Wacław Słowikowski said

  Takie tam moje wypłuczyny – o drugiej w nocy

  „światła są podobne
  ale ciemność bywa inna
  jest mi łatwiej
  jestem poetą
  i w dramatycznych chwilach
  nie muszę
  ogryzać paznokci
  palić papierosa za papierosem
  pić wódki bez zapicia
  nie muszę też
  płakać po kryjomu
  ani zwierzać się przyjacielowi
  siadam i zapisuje
  czuję się jakbym wziął prysznic
  lżej
  choć w środku zostaje coś
  co nie ma ani puenty ani fabuły
  i żaden poeta ani pisarz nie wie co z tym zrobić”

 107. towarzysz0 said

  Panie Zerohero i Panie Snag!

  Muszę jeszcze pomyśleć.

  Ale już z góry dziękuję za cierpliwe odpowiedzi.

  Tylko powstaje pytanie, panie Zerohero – podał przykłady USA, Francji – akurat takie czyny, które tu w Gajówce krytykujemy.

  Czy może państwo kierować się etyką chrześcijańską.

  Wydaje się, że kraj nawskroś chrześcijański nie jest tak łatwo zniszczyć. Zniszczone Irak, Libia oraz inne kraje, a raczej ich społeczeństwa miały olbrzymie moralne problemy.

  Chce mi się wierzyć, że jest to teoretycznie możliwe.

  Muszę zauważyć, że cierpliwość Pana Zerohero rośnie, przed kilkoma laty było inaczej. NO, niby jakiś troll.

  Nie, nie troll. Raczej brak wiedzy i rozumu.

 108. Boydar said

  Prawdę mówiąc, mam tego qurwa dosyć. Ja rozumiem, że kuracja jest trudna, ale wszystkie pier*dolone zbrodnie realizowane były i są przez tych, dla których kopnięcie kota czy dmuchanie żab przez słomkę w dzieciństwie było najlepsza zabawą. A tego nikt nie podnosi. Tamto mleko się wylało, można i trzeba się pomodlić, ale krowy funkcjonują nadal. I nie wiem czy na szczęście.

  https://opinie.wp.pl/zli-chlopcy-wujka-sama-6131726592759937a

  A tak zupełnie nie a’propos, czy to nie jest artykuł wskazujący na uwieranie BRD aktualną obecnością w Polsce USmanów ?

 109. www.wandaluzja.com said

  http://www.wandaluzja.com/?p=p_367&sName=47.-zloto-stalina//

  47. ZŁOTO STALINA:
  Naczelnik Urzędu Skarbowego, Wrocław-Fabryczna…

  Otrzymałem list: ING Bank Śląski Katowice, Centrum Płatności i Obsługi Klientów, Nr zgłosz. 11966/05/2017, który załączam. Z listu wynika, że Bank Śląski ING nie chce mieć nic wspólnego z wierzytelnościami swego klienta czyli mnie, co uważam za WYBRYK. Mało tego: Bank Śląski ING nie był nawet zainteresowany posiadanymi przeze mnie dokumentami, którymi są: Certyfikat Depozytora FRANCUSKIEGO; Licencja Depozytora; korespondencja Depozytora ze mną; zdjęcia Depozytora i Deponenta, który zginął w wypadku samochodowym z rodziną w r. 2012; BRYTYJSKI Paszport i korespondencja ze mną Depozytora Brytyjskiego. W Przypadku depozytu Francuskiego jest to suma 5.850.000.Milionów.USD.

  Depozyty były Złotem Stalina, które zostało wzięte w Kijowie przez marszałka Narodowych Sił Zbrojnych Górę-Dolinę w roku 1946, które generalissimus wiózł do Pragi na wykupienie przez Holokaustów USA. Ponieważ wg prawa wojennego Komendantowi przypada Całe złoto zdobyczne i wybór dzieł sztuki to mój ojciec, Stanisław Antoni Prawdzic-Tell, po spłaceniu sojuszników w wojnie Ukraińskiej: marszałków Żukowa, Roli-Żymierskiego i Broz-Tity, wysłał to złoto statkami do Szwajcarii, ale rząd Republiki Francuskiej nie wyraził zgody i skierował konwój do wojennego skarbca polskiego pod jurysdykcją francuska, wobec czego mój ojciec zażądał też Depozytora Brytyjskiego. Depozytorzy Francuski i Brytyjski napisali do mnie z racji śmierci Deponenta, Klemensa Dawida Prawdzica, obywatela izraelskiego, zaznaczając, że są ZAGROŻENI zarządem komisarycznym i przejęciem depozytów przez ICH państwa jako kapitału Martwej Ręki.

  Odpisałem, że nieżyjący Klemens Prawdzic wszedł w posiadanie depozytów Gangsterstwem Politycznym jako wnuk komunistycznego Prezydenta Polski Bolesława Bieruta, który jako Bolek Jebaka miał wielu synów-kominternowców (arystokracja komunistyczna), których musiał UPOSAŻYĆ. Sowiecka policja polityczna ZAKATOWAŁA mego dziadka Juliana Prawdzica-Tella i zmusiła mego ojca do przyjęcia NOWEGO paszportu Amerykańskiego, aby przepisał testamentowo wierzytelności: Francuskie, Brytyjskie i Amerykańskie na wnuka Prezydenta Bolesława Bieruta, Klemensa Dawida Prawdzica, obywatela Izraela, gdy spadkobiercą wszystkich spraw amerykańskich mego dziadka i spadkobiercą mego ojca jestem ja, zwłaszcza, że bratanek mego ojca Klemens Dawid Prawdzic był synem Czesława Prawdzica, który nic wspólnego ze Złotem Stalina nie miał a dziadkowie PŁAKALI nad obrzezaniem wnuka.

  Oferuję Skarbowi Państwa Rządu Beaty Szydo jako Egzekutorowi mych praw spadkowych 33%. Kilkanaście lat temu opiniowałem moje sprawy w kancelarii adwokackiej z Drezna, która załatwiała sprawy amerykańskie, gdzie poinformowano mnie, że Biorą 33% od wyegzekwowanej sumy. Nie godzę się tylko na spłacanie z tego Długu Polskiego, bo Dług został zaciągnięty PRZECIW mej technologii ekologicznej, która zapewniała Polsce WYPŁACALNOŚĆ i Dobrobyt – co łatwo sprawdzić.

  Z poważaniem: Juliusz Prawdzic-Tell: http://www.wandaluzja.com//
  *****************************************************
  Od wyboru Trumpa mam blokowany internet a wcześniej byłem tylko CENZUROWANY. W tym miesiącu jestem eksmitowany z mieszkania, w którym mieszkam 60 lat i którego jestem WSPÓŁWŁAŚCICIELEM. Było na mnie KILKADZIESIĄT zamachów, w tym kilkanaście w III RP, więc jeśli wysiedlenie mnie do lokum USTRONNEGO na granicy miasta jest kolejną próbą postkomunistycznego komanda śmierci to w racji przejęcia funduszu Stalina na wykupienie USA przez Wielką Brytanię i Francję a faktycznie Rotszyldów, gdyż depozytorzy są przestraszeni zarządem komisarycznym i prawem Martwej Ręki. Mój mieszkający w Australii syn jest wykluczone z sukcesji z racji Niegodziwości Spadkobierstwa, jako mason angielski, Wielki Eunuch Jerozolimski i zaprzeniec Prawdziców i Polskości.
  Proszę o natychmiastową pomoc.

 110. Syriusz said

  Dzieki za porady „na prostate”
  Mnie chodzilo o ten link, czy to jest w nim zawarta prawda czy znowu jakies oszustwo wydojenia naiwnych.
  Ja nie mam problemu z prostata ale mam znajomych co maja.

 111. Zerohero said

  @Towarzysz0

  „Tylko powstaje pytanie, panie Zerohero – podał przykłady USA, Francji – akurat takie czyny, które tu w Gajówce krytykujemy.”

  Nadal nie rozumiem sensu wygnania Rosjan z Syberii. Czy Jakuci są teraz gnębieni? Czy ich los po odejściu Rosji, i np. wtargniećiu Chin, poprawi się? Czemu to wariactwo jest promowane tylko w Rosji, a nie np. w Ameryce (Ameryce też nie życzę chaotycznego rozpadu). Czemu promowano rozpad Jugosławii, ale Unia Europejska i NATO „jedność” podnoszą do rangi cnoty….? Jeszcze raz podkreślę. W miejsca opuszczone przez Rosjan wejdzie kto inny. W KAŻDE miejsce, bo mocarstwa nie znoszą próżni. Będzie to albo Unia Europejska z jej „wartościami”, Chiny, USA albo prawo szariatu. Jestem za wolnością dla narodów, ale nie pojmuję jej jako pustego hasła. „wolność” – a potem jakoś to będzie. „wolna” Estonia wyludnia się w zastraszającym tępie, a niezależność od Rosji jej władze wykorzystały tylko po to aby stać się zajadłym wrogiem Rosjan i sprowadzić do siebie wojska amerykańskie. Tak to wygląda w praktyce.

  „Czy może państwo kierować się etyką chrześcijańską. Wydaje się, że kraj nawskroś chrześcijański nie jest tak łatwo zniszczyć. Zniszczone Irak, Libia oraz inne kraje, a raczej ich społeczeństwa miały olbrzymie moralne problemy.”

  A zna Pan jakiś kraj chrześcijański który się obronił? Francja uległa rewolucji, Polska uległa innym krajom chrześcijańskim a potem III Rzeszy i zaborcom. Woda święcona na czołgi? Kraj ludzi etycznych może mieć np. mniejszą korupcję, ale nie pokona 10 razy silniejszego wroga. Poza tym chrześcijanie w Iraku najbardziej ucierpieli. Pan chce na wojnę ze s..synami iść uzbrojony jedynie w etykę? W dodatku, jak rozumiem, powierzchowną, zredukowaną do gestów:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Procesja_Dembowskiego

  przykład tej procesji to zupełna aberracja. Szaleniec nie rozumiał, że chłopi po latach niewolnictwa (pańszczyzny) swoich oprawców nienawidzą. Pobożny bezmózgowiec poszedł na wojnę w formacji procesji. To jest etyka chrześcijańska? To jest robienie z chrześcijaństwa kpin.
  Propozycja by chrześcijanie wyrzekli się technologii, ziemi i siły (bo to będzie „etyczne”) mogła wyjść jedynie z mądrej żydowskiej głowy! Tak ja to widzę.

  Czytałem wywiady z „rosyjskimi nacjonalistami” którzy żydobanderowską Ukrainę nazywają „świętą rusią” napadniętą przez Putina. Taką samą V kolumnę mamy w Polsce, tylko inaczej ona się manifestuje. Na Zachodzie ta V kolumna apelując do humanitaryzmu tak na..ła ludziom do głów, że oni obojętnie patrzą na islamizację swojego kraju. Część lewactwa doszła do takiego pomieszania zmysłów, że stoi z tabliczkami „geje zjednoczeni z muzułmanami” itp. Tym ludziom również wydaje się, że rozsiewają dobro. Oni są etyczni, dobrzy, elita dobra i rozumu. Na tym właśnie polega fundament manipulacji: demoralizujemy ludzi wmawiając im, że są awanagardą dobra i rozumu. Każdy zwolennik KOD albo „obrońca krzyża” z sekty smoleńskiej jest przekonany o swojej wyższości moralnej i intelektualnej. Każdy świadek Jechowy to eliciarz. itd. itd.

  PS. co mnie uderzyło, to fakt, że człowiek jakiego Pan przywołał tak łatwo postawił kreskę na ludziach i nakazał swojej „elicie” izlolować się gdzieś na prowincji zamiast walczyć, nawracać. Pogarda z jaką on się odniósł do „zapijacoznych oglądaczy TV” przypomina mi słowa Macrona wypowiedziane pod adresem mieszkańców północno wschodniej Francji (częściej głosującej na Le Pen): zapijaczeni degeneraci. Bardzo to koszernie mi pachnie.

 112. Boydar said

  „… tym ludziom również wydaje się, że rozsiewają dobro …” – Pan Zerohero (111)

  „Rozsiewają”, za pięćdziesiąt, czasem sto zielonych dziennie. Oczywiście jeśli zleceniodawca ich nie wyrąbie.

  Tak na szybko znalazłem, ale to kropla w morzu –

  http://newsweb.pl/2016/03/14/kod-zalega-z-platnosciami-dla-protestujacych/
  https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/demonstranci-na-drodze-miedzy-lwowem-a-rawa-ruska-udawali-polakow,728060.html

 113. guła said

  Likwidacja wszelkiego życia pomiędzy Berlinem a, a, a Tokio. No bo w jakim innym celu dokonano tej gospodarczej eutanazji:
  „KTO SPRZEDAŁ I ZA ILE?
  HANDLARZE POLSKIM MAJATKIEM TO:

  JAN KRZYSZTOF BIELECKI, JANUSZZ LEWANDOWSKI, HANNA SUCHOCKA, WIESLAW KACZMAREK, JERZY BUZEK, EMIL WĄSACZ, ALDONA KAMELA – SOWIŃSKA, LESZEK MILLER, MAREK BELKA, DONALD TUSK, EWA KOPACZ,ALEKSANDER GRAD, MIKOŁAJ BUDZANOWSKI, WŁODZIMIERZ KARPIŃSKI – OD ROKU 1991 DO 2014 SPRZEDALI MAJĄTEK PAŃSTWOWY ZA ŁĄCZNĄ KWOTĘ 152,5 MILIARDA ZŁOTYCH.” – Więcej
  KTO SPRZEDAŁ I ZA ILE?
  HANDLARZE POLSKIM MAJATKIEM TO:

  http://3obieg.pl/kronika-wyprzedazy-polski-przez-koalicje-po-psl-w-latach-1991-2014-sprzedano-majatek-narodowy-na-laczna-kwote-1525-miliarda-zlotych

 114. revers said

  No i zarobili z marżą za pośrednictwo minimum 10% tej sumy, a wielu przypadkach 50% i sto procent jak przez podstwione słupy dla siebie.

 115. revers said

  Navalny jak wyuczony Adolf H. przez zachodnich political make up specjalistów gestykuluje lepiej jak mima, że trafi na odbiorców pop cornu.

  .https://www.youtube.com/watch?v=r5vJpBd8rYM

  do zadym w Moskwie i w Rosji 11,12 czerwca wyzwa. W co gra? za oceanem ne szuka korupcje u swoich sponsorów i dobrych wujkow Samsów, Trumpsów i Obamsów.

  Jeszcze nie rozliczył Billa Clintona na dobre co z Jelcynem juchcił a już zaczyna na nowo.

 116. Boydar said

  http://kobieta.onet.pl/dziecko/ciekawostki/morderstwa-bezdomnosc-deprawacja-jak-zyly-dzieci-w-przedwojennej-warszawie/8kn38zj

 117. snag said

  Prezydent Trump odwiedzi Polskę ,…

  Trump will travel to Poland, affirm NATO alliance
  ——————————————————————————————————–
  http://thehill.com/homenews/administration/337187-trump-will-travel-to-poland-affirm-nato-alliance

  In Poland, Spicer said, he will visit with Polish President Andrzej Duda, make a „major speech” and attend a meeting of the Three Seas Initiative, an energy partnership between a dozen countries near the Adriatic, Baltic and Black seas, to „demonstrate our strong ties to Central Europe.”

 118. Trafiłem na coś absolutnie pięknego. Bez tematu. Pan Siggi?

  Nie mogę oderwać się. Nie moge uwierzyć. Trafiłem na jakieś cudo.

  Nie znam się na muzyce i ucho pewnie nie to. Wydaje mi się, że to jest fenomen. Coś, czego nie da się porównać z niczem. Może z Mocartem.

  Jak 17-latka może wykonywać taaakie arie? Po niemiecku, angielsku, w łacinie, włosku, no i oczywiście w swoim słowackim, który najwyraźniej szanuje. Kocha i muzykę religijną.
  Już w tym wieku kilkadziesiąt wykonań. Występy. No w Słowacji. Ale Świat uklęknie przed Nią.

  .https://www.youtube.com/watch?v=j8ACzKCGwF8
  .https://www.youtube.com/watch?v=GPVZZPQAJpo
  .https://www.youtube.com/watch?v=SXbJYXKloYk

  Tu ma 14 lat:
  .https://www.youtube.com/watch?v=geVBruZAWA4

 119. Marucha said

  Re 117:
  Oczekujemy niezwykle ważnej wizyty w kraju, którym się USA podciera.

 120. Kapitan Bąba said

  Sk…..ny, ukradli czy kupili za półdarmo środki produkcji- zakłady, działki,lokale – a teraz (w sumie cały czas) jeszcze państwo dostarcza im półdarmowej siły roboczej, przez niską płacę minimalną a teraz jeszcze dopływ Ukraińców.

 121. snag said

  Syriusz @ 26 ,…

  Jeżeli website która zajmuje się ‚cudownymi lekami’ i przekrętami ma osobne okienko gdzie pyta czy ‚lek’ działa i prosi żeby pisać i ostrzec przed negatywnymi skutkami ubocznymi to coś tu śmierdzi zwłaszcza ze ‚lek’ obdarowano go nazwą bardzo podobną do nazwy małego ekskluzywnego laboratorium w Stanach pod nazwa ‚Prostagene’ ,…
  ————————————————-
  http://www.iswebsitesafe.net/d/prostalgene.com
  http://www.dnatest.org/centers/pennsylvania/philadelphia/prostagene/

  Pestki dyni i olej z tych pestek pomagają (potwierdzone studiami) w jakimś stopniu bo zawierają Cynk który jest potrzebny do funkcjonowania prostaty.

  Is pumpkin seeds good for your prostate?
  —————————————————–
  According to a 2014 study, both pumpkin seed oil and a combination of pumpkin seed oil and saw palmetto oil may improve benign prostatic hyperplasia (BPH) symptoms. … Zinc is critical to normal prostate function. In fact, a normal prostate has the highest levels of zinc in the body. Jul 6, 2016

  Tę wstawkę „Ja nie mam problemu z prostatą ale mam znajomych co mają” znam z doświadczenia 😉 ,…

 122. Boydar said

  @ Pan Zbigniew (118)

  Tu nie ma żadnej tajemnicy. Ma talent od Boga to śpiewa. Może siedemnastolatka urodzić trzecie dziecko, może i śpiewać.

  Zaraz mi Pan powie, że taki głos wymaga szkoły i w ogóle lat pracy. Zapewne tak, ale skąd to wiemy ? Czy dokładnie tego nam nie wmawiano ? Przez całe lata ? Czyli wszystkie te „primadonny” to efekt niebywałego trudu. Niewątpliwie, uzasadnia to ciemnemu ludowi, taki a nie inny dobór „kadr artystycznych”. Niechby spróbowali się wybić bez zgody dina, czy innego „starszego dyrygenta”…

  Kiedy moja córka, najmłodsza zresztą, zaczyna śpiewać, to ludzie płaczą, ja też. A ona chce być operatorem maszyn budowlanych.

 123. Panie Boydar,
  Pan mnie rozbraja. Ale niekoniecznie w sposób sympatyczny. Nie lubię cyników. Ale jestem tolerancyjny. hihi.
  Gdyby miał chęć ze mną na piwo albo mocniej pod Warszawą – do uzgodnienia.

  Ma Pan rację. Szkoła służy do przechowania i indoktrynacji. Ja chyba wrzuciłem tutaj Panią Bognę Białecką? Jeśli nie to teraz to robię. Warto obejrzeć/wysłuchać więcej jej wykładów. Pod tym konkretnie i mój komentarz.

 124. NICK said

  „Prawdę mówiąc, mam tego qurwa dosyć. ”
  Lubelak.

  A ja od dawna.

 125. Boydar said

  Panie Zbigniewie, ja nie wybieram się z Panem do ołtarza, ani nawet na bezludną wyspę. Jestem jaki jestem, i nie oszukuję, jak wielu; ten etap mam za sobą. Okazało się, że to żadna sztuka okłamać drugiego, to cóż to za wyczyn. Teraz (od bardzo dawna) mówię dokładnie jak widzę i co uważam. Ba, skłonny jestem nawet nad swymi poglądami podyskutować z kimś rozumnym.

  Panią Białecką obejrzę wieczorem, późnym. Trzymaj się Pan ciepło.

 126. NICK

  Uciekniemy. Kiedyś. Wbrew naszej woli. A może będą i szczęsliwi.

 127. Boydar said

  Bo u Pana NICK’a cierpliwości mniej, CBDO 😦

 128. NICK said

  TALENT.
  Nie jest to miara.
  Ani pieniądz.

  Talent polski jest?
  Oczywiście.

  Qrvy. Różnorakie.
  SĄ.
  Promowane… .

 129. Boydar said

  No przecież. Co nie oznacza że Janečková nie może stanowić chwalebnego wyjątku, jak najbardziej może.

 130. NICK said

  Mam więcej cierpliwości niźli mogło by się wydać.

  Internetowcy..

  Boże Ciało.
  Gospodarzu.
  Pamiętaj.

 131. Boydar said

  I jak zwykle, zupełnie nie a’propos

  .https://www.youtube.com/watch?v=8A-xV5hZ3Eg

 132. No nie mogę! Pisywać tutaj. Okropnie mnie to rozprasza. Boydar z NICKiem przyjedźcie kiedyś. Schlejemy się razem. Miejsce jest. Będe spać na podłodze. Wam wspólne łóżko.

 133. Boydar said

  Weź Pan to Cyklopowi wytłumacz …

 134. Boydar said

  Z NICK’iem !?!? W jednym łóżku ? Za żadne piniądze !!!

 135. NICK said

  Pozdrówka.

  Zmaćkowiałem, chyba?

  Oj niedobrze.

  Zatem Panowie.
  Z Panem Bogiem.

 136. Boydar said

  Teraz i zawsze …

 137. NICK said

  Pan mnie w ogóle trzym.
  Na dystans.

  Toż Pana Lubelaka rozebrałbym, na części pierwsze,drugie i trzecie.

  A serio?

  To będzie jak u JO.

 138. NICK said

  Znaczy Zimny jest. Nie „ciepły”.

 139. Boydar said

  „… Więc próbuj, jak potrafisz …” (to cytata)

 140. NICK said

  Boję się spotkania.
  bo ja, od zarania.

  Sobą jestem.
  Osobą.

  Mało
  Bożą.

  Nie czas na żarty!
  (choć jestem uparty)

 141. NICK said

  Pić.
  Nie da rady razem.
  Zostanę tu głazem.

 142. STOP!
  KONIEC.
  Przecież ten dyskurs jest nieczytelny dla osób postronnych. Gajówka ma czemuś służyć.

  Jeśli ktoś odezwie się bez sensu to w mordę dam.

 143. Yah said

  Wy to przypadkiem Panowie nie macie co robić ? Wiosna, roboty kupę, od rana do wieczora, a dni długie 🙂

  Nie mam na nic czasu, tylko w niedziele prostowałem ateistycznych racjonalistów …

 144. Boydar said

  Nie dla „postronnych” tylko dla zmackowaciałych. I bardzo dobrze. Niech sobie czytają Szechtera albo np. Sakiewicza, tam jest wszystko zrozumiałe i od razu. Że innych, starszych nieco lektur nie wspomnę.

 145. revers said

  re117

  juz dawno o wizycie Trumpa pisali w rosyjskojezycznym serwisie informacyjnym, w drodze na szcyt G20 w Hamburgu zdazy poklepac po pleckach dudusia. Link rosyjski o wizycie Trumpa w RP byl zamieszony w gajowce.

  Lub co nie jest wlasnoscia gudlajow w us-raelu?

  http://www.realjewnews.com/?p=1214

 146. Boydar said

  No co Pan, Panie Yah, ja co ułożę kilka płytek to kic, do peceta, nie że cały czas. Co innego zimą, wtedy mam robotę na trzech albo i czterech ekranach. Ustawiam sobie dyskretnie podgląd na Gajówkę i cyk, cyk, cyk … 🙂

 147. Boydar said

  Oooo, Gospodarz wrócił, zaraz nas przywróci do moralnego pionu.

 148. Yah said

  No tak Panie Boydar, ja w polu nie mam peceta, powiem więcej nie chce go mieć. Przy robocie w polu człowiek przypomina sobie kim jest i po co jest. To daje równowagę ducha, zmęczenie, ale i zadowolenie. Coraz częściej uciekam na wieś, na zad…pie. 🙂

 149. Boydar said

  A ja coraz rzadziej do miasta 🙂

 150. Przymknij się Boydar. Na jakiś czas. I pomyśl sam nad tym, co wypisujesz.

 151. Boydar said

  To Gajowy Marucha miał mnie przywracać nie Pan Zbigniew, no ale dobrze, niech będzie, już się zamykam.

 152. Boydar said

  Zamyk-zamyk-na-złoty-kamyk ! 🙂

 153. Dzięki.

 154. Boydar said

  Ponieważ miałem przerwę w robocie, jednak obejrzałem

  Dwa aspekty pominęła – po pierwsze, dziewictwo/celibat jeśli jest świadomym wyborem, ma bardzo realne wsparcie Ducha Świętego. Ale to można wiedzieć tylko z autopsji. Drugie – łamanie tabu seksu jest docelowo sprowadzaniem kobiety do roli elementu. a Kobieta NIE JEST wyłącznie żeńską odmiana człowieka.
  Wyraz tabu w języku polskim akcentuje się na ‚a’ nie na ‚u’.

  Poza tym, niech mówi, od czegoś trzeba zacząć, bo jest pustynia. Jednak sprawdzać. Za dziadkiem Feliksem.

 155. snag said

  Norwedzy się budzą ,…

  Od 2018 zakaz burki zasłaniającej twarz w szkołach i wszędzie tam gdzie przeszkadza w komunikacji wzrokowej.

  Norway to Ban Muslim Veil in All Schools
  —————————————-
  http://www.breitbart.com/london/2017/06/12/norway-ban-muslim-veil-schools/

  OSLO (AFP) – The Norwegian government on Monday proposed a bill to ban the full-face Muslim veil in all schools, from nurseries to universities, saying it hinders communication between students and teachers.

  Amerykancy tez ,…

  Koniec z rządowym dofinansowywaniem lewackich grup i zrzeszeń – Gdyby znieśli odpisywanie od podatków prywatnych dotacji to mielibyśmy to o czym Washington i Jefferson marzyli.

  Peter Schweizer: Jeff Sessions Ending DOJ Handouts to Activist Groups ‘a Tremendous Victory’
  ——————————————————————————–
  http://www.breitbart.com/radio/2017/06/12/schweizer-sessions-ending-doj-handouts-activist-groups-tremendous-victory/

  President of the Government Accountability Institute, Peter Schweizer, spoke with Breitbart News Daily SiriusXX host Raheem Kassam on Monday regarding Attorney General Jeff Sessions’ decision to end Department of Justice handouts for leftist groups, which has come to be known as something of a “slush fund.”

 156. Boydar idjeżdza.

  Ale kto powiedział, że używanie internetu bezpieczne?

 157. Boydar said

  A żebyś Pan wiedział, że to rosyjska ruletka.

 158. NICK said

  No tak, Zbigniewie.
  Pan też?

  Teraz to Nyndro napisze: ale jaja.

  Według mojej
  normalności.
  Oceniając. Wielu gości?

  Ach jak ja zazdroSZCZĘ.

  Nie wiem czemu poszczę?

 159. Boydar said

  🙂

 160. revers said

  W lesie rowniez jest duzo roboty, po obfitych deszczach, od komarow trza sie odganiac, a i widziec sie juz powinno kurki, jagody. lene laki jeszze pachna niesamowicie trwa w przeciwienstwie do miejskich i wiejskich ogrodkow gdzie szaleja panie gosposie spryskujac obficie swiezo skoszona trawke dodatkowo takim opryskiem herbycydowym ze w nozdrzach po roku az kreci, zwlaszcza jak komus dodatkowo akumulator samochodowy wystrzeli i wszystkie gazy od kwasu solnego dla porownania drazliwosci nos zapcha, ubrania popali na sobie.

 161. gość said

  Watykański doradca: trzeba zmienić język Katechizmu na bardziej przyjazny dla homoseksualistów

  Doradca watykański ojciec James Martin, pełniący także funkcję redaktora naczelnego poczytnego magazynu „Jesuit-run America” uważa, że należy zmienić język użyty w Katechizmie Kościoła Katolickiego do opisania grzesznej natury aktów homoseksualnych. Język ten – jego zdaniem – zdezaktualizował się i jest „niepotrzebnie bolesny”.

  http://www.pch24.pl/watykanski-doradca–trzeba-zmienic-jezyk-katechizmu-na-bardziej-przyjazny-dla-homoseksualistow,52211,i.html

  ——————————

  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A733-Martin.htm

 162. Boydar said

  siarkowego, poza tym pełna zgoda

 163. gość said

  Libia: Saif al-Islam al-Kadafi wolny po 6 latach

  Milicja klanu Zintan, Abu Bakr al-Siddik Batta, wydała oświadczenie, że 10 czerwca uwolniła Saifa al-Islama Kadafiego. Telewizja Al-Dżazira utrzymuje, iż stało się tak na wniosek tzw. Izby Reprezentantów, jednej z trzech frakcji walczących o władzę na Libią, usadowionej w Tobruku. Minister tobruckiego, nieuznawanego rządu, miał kilka dni temu odwiedzić Kadafiego w więzieniu w Zintan. Po tej wizycie, „rząd” ten nakazał uwolnienie syna obalonego przywódcy na mocy amnestii. Kadafi znajduje się już wśród krewnych, w mieście al-Bajda we wschodniej Syrii, a więc na terenie kontrolowanym przez tobrucką Izbę Reprezentantów.

  http://xportal.pl/?p=29563

 164. snag said

  Glos prawdy @ 54 ,…

  Przykład lojalności żydów – Azyl przed nazizmem w Stanach, fortuna zrobiona w Stanach, wykształcenie i dach nad glowa tez w Stanach a odpisywane od podatku donacje do … zio-grajdolka ,…

  Normalka w US ,…

  http://www.jta.org/2017/06/12/news-opinion/united-states/michigan-foundation-gives-6-million-to-improve-science-education-in-israel

 165. Boydar said

  „… „niepotrzebnie bolesny” …”

  A wazelina ? Już nie radzi ? Pampers się pewnie zapada i resztki czasem obcierają.

 166. revers said

  Boydar said
  2017-06-12 (poniedziałek) @ 18:51:32

  siarkowego, poza tym pełna zgoda

  no jak jeszcze pan to w sieni wymiesza z jakim na chlorze silnym Klorixem z soda, to i taki i taki plus gazowe opary.

 167. !!!!!!!!! KOZOJEBY OBCIĘLI PSINIE USZY I JESZCZE SIĘ TYM SKURWIESYNY PRZECHWALAJĄ POD PUBLIKĘ !!!!!!!!!!!!!!!

  http://www.wrealu24.pl/6530-co-za-bydlaki-muzulmanie-obcieli-psu-uszy-i-jeszcze-sie-tym-chwala-w-sieci-foto-18

  —– A TAK TO WYGLĄDA NA ZACHODZIE: —–

  http://wrealu24.pl/index.php/services/1247-uchodzcy-chcemy-dziwek-i-luksusow-jak-tego-nie-dacie-wezmiemy-to-sila-i-upokorzymy-was
  http://www.wrealu24.pl/6535-polak-mieszkajacy-na-stale-w-austrii-obnaza-cala-prawde-przez-imigrantow-nie-da-sie-tu-dluzej-zyc-video

 168. Boydar said

  Panie Reversie, ja z akumulatorem nigdy nie kłamię.

 169. gość said

  Zabójstwo małżeństwa Piotra i Alicji Jaroszewiczów to jedna z bardziej znanych zagadek kryminalnych III RP. Zamordowany w 1992 roku były premier PRL był przed śmiercią torturowany, a z jego domu zniknęło bardzo wiele notatek i dokumentów, mogących rzucić światło na zleceniodawców brutalnego mordu. Ale dzisiaj, choć domniemanych morderców uniewinniono, prokuratura wraca do tamtych wydarzeń.

  Informację o powrocie prokuratury do wydarzeń sprzed ćwierć wieku podał na Twitterze dziennikarz, Tomasz Sekielski. To on odnalazł zaginione dowody, które mogą rzucić nowe światło na sprawę zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/prokuratura-wszczyna-sledztwo-w-sprawie-zabojstwa-jaroszewiczow/5t1w51l

 170. osoba prywatna said

 171. Boydar said

  Niech się Pan Gajowy tak nie rozpędza bo mi się RAM kończy; dziewiętnaście zakładek.

 172. maasteer said

  Polskie media kompletnie zignorowały protest przeciwko przymusowi szczepień

  W zeszłą sobotę, 3 czerwca, w Warszawie odbył się protest przeciwników przymusowi szczepień. Organizatorem protestu było Stowarzyszenie STOP NOP walczące ze szczepionkowym dyktatem. Ponad 10 tysięcy ludzi, w większości rodziców świadomych niebezpieczeństw wynikających ze wstrzykiwania im dzieciom pod przymusem preparatów zawierających metale ciężkie, potencjalnie niebezpieczne wirusy i tym podobne świństwa. Demonstracja została rytualnie przemilczana przez wszystkie media od lewa do prawa.

  Mafia farmaceutyczna, zwana też Big Pharma, ma wielkie wpływy w świecie polityki i mediów. To politycy zapewniają koncernom farmaceutycznym spore zyski zmuszając ustawami obywateli do wstrzykiwania sobie i swoim dzieciom produkowanych przez nie preparatów zwanych „szczepionkami”. Media z kolei zapewniają odpowiednią indoktrynację społeczeństwa i uczestniczą w tuszowaniu skali niepełnosprawności powodowanej przez przymus szczepień.

  To właśnie dlatego żadne polskojęzyczne telewizje nie raczyły poinformować Polaków o przyczynach, przebiegu i liczebności protestu przeciwko przymusowi szczepień. Skoro się o tym nie informuje, to znaczy, że tego tematu nie ma. Przemilczenie to standardowa metoda manipulacji. Tym razem jednak zgodność poglądów w zakresie wyrugowania z przestrzeni publicznej przeciwników szczepionek, między rzekomo skłóconymi mediami reprezentującymi polską lewicę bezbożną i lewicę pobożną zwaną u nas dla żartu prawicą, jest wprost zdumiewająca.
  ———————————————–
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polskie-media-kompletnie-zignorowaly-protest-przeciwko-przymusowi-szczepien

 173. Boydar said

  Polskie nie, w Gajówce było.

 174. gość said

  Islamscy imigranci jednak w Polsce? Włodarze miast z PO mają plan jak ich przyjąć pomimo sprzeciwu rządu

  Czy Platforma Obywatelska mimo utraty większości parlamentarnej i rządu sprowadzi tzw. uchodźców z krajów islamskich do Polski? To bardzo prawdopodobne. Kluczem mają być samorządy.

  Jak informuje niemiecka gazeta „Die Welt” pomocną dłoń do europejskich elit domagających się rozlokowania „uchodźców” z krajów islamskich wyciągnął prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Ten pochodzący z PO włodarz już od kilkunastu miesięcy intensywnie działa na rzecz sprowadzenia imigrantów do Polski. Teraz może otrzymać wsparcie z UE, bowiem powołany ma zostać specjalny fundusz pomocowy dla samorządów z państw, które przeciwne są relokacji „uchodźców”.

  Jak czytamy w gazecie Adamowicz uważa, iż Gdańsk mógłby być tzw. korytarzem humanitarnym dla imigrantów. Wsparcie miałoby iść także z katolickich parafii. Niemieccy dziennikarze wskazują bowiem, iż obecny rząd PiS miałby rzekomo obawiać się presji ze strony hierarchów kościelnych, którzy chcą aby Polska „uchodźców” przyjęła.

  Z kolei na stronie Gdańsk.pl pojawiła się informacja o debacie, podczas której konstruowano plan tego jak przyjąć islamskich imigrantów, mimo sprzeciwu rządu centralnego.

  Kierować finanse na pomoc uchodźcom bezpośrednio do miast, a nie do rządów centralnych. Powód: to miasta i regiony, stykające się z problemem na co dzień, szybciej rozwiążą kryzys uchodźczy w Europie niż władze państw.

  Z kolei już w 2015 roku Gdańsk proponował by lokale komunalne do których w kolejkach oczekiwali najuboźsi mieszkańcy miasta były przekazywane tzw. „uchodźcom” z państw islamskich bez kolejki.

  http://wgospodarce.pl/informacje/37482-islamscy-imigranci-jednak-w-polsce-wlodarze-miast-z-po-maja-plan-jak-ich-przyjac-pomimo-sprzeciwu-rzadu

 175. Boydar said

  „… presji ze strony hierarchów kościelnych, którzy chcą aby Polska „uchodźców” przyjęła …” – Gość (174)

  Ciekawe czy zmieniliby zdanie jakby im tylko łby znad grządki wystawały. To się fachowo nazywa żydkiewka. Panowie (i panie oczywiście) z PO mogli by rozgościć się w warstwie metr niższej.

 176. snag said

  Achtung, achtung! ,…

  Wiadomość godna uwagi świata bo anty – Czarno-opakowanemu16 letniemu żydowi na ławce w londyńskim parku dwóch orientalnych 14 latków strąciło kapelusz z głowy obiecując wpierdol jak będzie podskakiwał i caaały świat wie

  https://www.algemeiner.com/2017/06/12/haredi-teen-threatened-with-beating-in-london-public-park/

 177. maasteer said

  Ad 169 Osoba Prywatna

  Bardzo ciekawy materiał – może jeszcze jest jakaś nadzieja. Oby osoby ze spotkania nie dołączyły do Mateusza Piskorskiego lub nie daj Boże Leppera lub Ratajczaka …

 178. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=GnmZbWMKEcE

  Janusz Zagorski NTV Wroclaw/Sobotka ; dobry material

  komentarz na temat Kataru i innych punktow zapalnych w globalnym kotle; wystarczy zapalka i juz….ojejku !

 179. denuo said

  Polska stała się wzorem !!

 180. maasteer said

  Ad 173 Pan Boydar

  Pan mnie za słówka nie łapie …. 🙂
  Wiem.
  Chodziło o mendia polskojęzyczne.

 181. Panie Boydar,

  Pan mnie poważnie nie potraktował.

  No to ja panu powiem. A mogę dużo więcej.

  Jest pan gnojek, chujek.. Pan tu w Gajówce nic nie wniósł oprócz wątpliwych dowcipów.

  Wie pan co? Mnie dwa razy policja sprawdzała tutaj gdzie mieszkam. Takie same chujki jak i pan. A trzy razy sprawdzali mnie na bramie do pracy.

  Pan jest chujek. Do tego głupi. Jest pan dla mnie nikiem.

 182. Marucha said

  Re 181:
  Jak rozumiem, jest to wytworny sposób na powiedzenie, że sobie nie cenimy czyichś wpisów?
  A swoją drogą p. Boydar wniósł coś więcej, niż tylko wątpliwe dowcipy.

 183. Boydar said

  Zupełnie niepotrzebnie, Panie Maaster (180), bo Pan wszystko słusznie napisał, ja jedynie podkreśliłem.

  @ Pan Zbigniew

  Panie Zbigniewie, wypada Pan z roli; byłem pewien że twardszy z Pana zawodnik. Naprawdę mi przykro.

  Proszę się mną nie przejmować. Ludzie jutro zapomną, nie takie rzeczy zapominali. W każdym razie ja nadal będę mówił Panu dzień dobry 🙂

 184. Miałem już nadzieję, że Pan tego nie wpuści. Pana przepraszam. Jestem na skraju.

  ——
  Niech Pan nie mnie przeprasza…
  Admin

 185. imwubu said

  Panie Dymiący. Skrzywdzić Psa to o wiele gorsza rzecz niż skrzywdzić człowieka. Bo jak się krzywdzi człowieka to jest szansa że się krzywdzi złego człowieka. A pies każdy jest dobry. Nawet jak zły to dobry. I jak ktos krzywdzi Psa to krzywdzi dobra istotę. Dlatego myslę, że każdy powinien taki mały przedmiot trzymać w kieszeni a w razie potrzeby, jaka te dwa turki zademonstrowały, zrobić z tego użytek bez mrugnięcia okiem. W obronie Psa tym razem. Przepraszam, że bez kropki.

  http://pokazywarka.pl/walter/

 186. Boydar, mówic dzień dobry to za malo. Idę spać. Ja pracuję.

 187. Boydar said

  Ok, mogę mówić guten Morgen. My Chachły, mamy słabość do niemieckiego.

 188. revers said

 189. Boydar said

  Dziwnie mi to (188) przypomina tamtą okładkę jakiegoś znanego magazynu, która w „tajemniczy” sposób ilustrowała najbliższą przyszłość, zastanawialiśmy się nad nią w Gajówce. Był Putin, Obambo, królik od Alicji i różne dziwolągi. Panie Revers, może Pan ma to w swoim archiwum, ciekawym by było popatrzeć na to dzisiaj. Nie pamiętam noestety konkretnej nazwy.

 190. revers said

  A bylo cos na okladce noworocznej time-sa pododobnego czasopisma, mam gdzies na serwerze, ale serwer poszedl na odpoczynek, wylaczony jest z ruchu.

  Lub wahabizm saudis za 100 mld usd w natarciu, dla porowania na swiatowy bolszewizm banksterka wydla tylko 7 mld usd.

  http://tapnewswire.com/2017/06/isis-puppet-show-continues-attacks-philippines-australia-britain-and-now-iran/

  Po za tym Katar ma zabroniony wjazd do Mekki, oraz mozna pozegnac sie z mistrzostwami swiata w pilce noznej w Katarze w 2022 roku. Juz duzo inwestycji zrobiono w tym temacie w Katarze jesli nie w projektach stadionow to przynajmiej fundamenty pod stadiony.

 191. revers said

  re176

  ten sam problem przymusowych szczepionek mają Włosi, tam aktywiści antyszczepionkowi oraz swiadomi rodzice szukaja azylu w sąsiednich krajach

  https://kurier.at/chronik/weltchronik/italienische-impfgegner-wollen-asyl-in-oesterreich/268.884.211

 192. Boydar said

  Już sobie przypomniałem a nawet znalazłem, to był the Economist rocznik 2015

  Jest np. tutaj – https://vigilantcitizen.com/vigilantreport/economist-2015-cover-filled-cryptic-symbols-dire-predictions/

 193. Pies z tym wszystkim tańcował said

  184: Co za wspaniały, swobodny sopran. Rzadko się spotyka wokalistów, którzy się samo doskonale bawia podczas własnego występu.

  Ale jeszcze bardziej fascynujące zjawisko oprócz pięknej sopranistki, to niesamowita arażacja tego przecież popularnego utworu, który z oklepanego na wszystkie strony, przeciornego kawałka stał się na powrót czymś nowym, czyms lepszym.

  Życie jest diabła warte, poza Szopenem, Mozartem…

 194. snag said

  ;))) ,…

 195. snag said

  Pływająca na ropie Wenezuela po wprowadzeniu komuny za którą niektórym tu tęskno ,…

  .http://internas.cloud.sumarium.com/CrisisAlimentaria3DD.jpg
  .http://media.breitbart.com/media/2016/05/wi/afp_85d0d7b1160351a1d86ca0770cfc3afabcace6f9-1.jpg
  .http://media.breitbart.com/media/2017/04/Ruperta-starving-african-elephant-venezuela-twitter.jpg
  .http://68.media.tumblr.com/7c54dc9031a2558ae4dcc5f2e3c34930/tumblr_nkanruSogw1rf9hn3o2_1280.jpg
  .http://i2.cdn.cnn.com/cnnnext/dam/assets/160921071954-01-cardboard-nursery-in-venezuela-exlarge-169.jpg
  .http://media.breitbart.com/media/2017/05/GettyImages-674539102.jpg
  .http://media.breitbart.com/media/2016/11/20161105_173402_7_bestshot.jpg
  .http://media.breitbart.com/media/2017/06/GettyImages-680477302.jpg
  .http://media.breitbart.com/media/2017/06/GettyImages-630112090.jpg

 196. Proste said

  Radyob – spoko, wystarczy. Spać czas.

 197. La Reine Toronto said

  ad 195 to jest tylko propaganda; Wenezuela ma sie calkiem dobrze.

 198. La Reine Toronto said

  ad141 niech Pan pisze ale do ….szuflady dobrze? nas to nie interesuje w wiekszosci; grafomanstwo na bok.
  Slowacki to byl wieszcz nad wieszczami ale Panu daleko….prosze nam nie psuc nerwow?

 199. Proste said

  Pani Rejno, Wenezuela ma sie fatalnie.

  A dokladniej zyjacy w tym kraju ludzie. Poza wierchuszka cwaniaków w sferach rzadowych, wojskowych i administracyjnych wysokich, WSZYSCY inni mieszkańcy tego kraju klepia biede i mizerie wprost dla Kanadolki niewyobrazalna.

  Mam kontakt z Wenezuelczykami na codzień i to, co opowiadaja jest tragiczne, zalosne i o! jakze przewidywalne, biorac pod uwage, ze oficjalnie przynajmniej, buduja tam „socjalizm” , whatever it means… Nasze lata 79-81 to bylo cymes, pelne zaopatrzenie a lata 81-84 to byla pelna wolnośś i 100% bezpieczeństwo w porównaniu z sytuacja w Wenezueli.
  Powaznie, Pani na prawde nie wie co tam sie dzieje ani jak tam zyja normalni ludzie.

 200. La Reine Toronto said

  https://www.ctvnews.ca/polopoly_fs/1.3454448.1497277428!/httpImage/im
  tylko w Madrycie? w Toronto w metrze i autobusach siedzenia zmniejszono a jest tu tyle otylosci ze ho ho! oszczedzaja i ludzie zajmuja dwa siedzenia a reszta stoi ; moze to pomoze? bo wielu panow tak siedzi i dotyka nas co wzbudza odraze i chec przesuniecia sie ale gdzie? na podloge?
  Bravo Hiszpania!

 201. Rafal C. said

  Zamieszczam to bowiem uwiebiam poprawna polszczyzne oraz umysly ktorych przeznaczeniem
  jest oswietlac nam droge:
  V. Wielkanocne jajka
  184

  Ojciec mój był kucharzem i miał gospodę przy ulicy Świętego Jakuba, naprzeciwko kościoła Św. Benedykta Beturneńskiego, i nie mogę twierdzić, by miał zamiłowanie w wielkim poście, gdyż uczucie tego rodzaju byłoby u kucharza wprost nienaturalne. Ale przestrzegał postów i abstynencji, jak przystało dobremu katolikowi. Nie mając pieniędzy na kupno dyspensy w arcybiskupstwie, zadowalał się w dni postne suszonym kablonem[26], wraz ze swoją żoną, synem, psem i zwykłymi gośćmi, pośród których najczęstszym był drogi mistrz mój, ksiądz Hieronim Coignard.
  185

  Pies, Asceta, Pobożność
  Świątobliwa matka moja nie byłaby nigdy zezwoliła na to, by stróż naszego dobytku, Burek, ogryzł jedną bodaj kość w Wielki Piątek. Dnia tego nie dorzucała do osypki biednego zwierzęcia mięsa ani też nie maściła mu jadła.
  186

  Daremnie przedstawiał jej szczegółowo ksiądz Coignard, że źle czyni, gdyż, biorąc rzecz ze stanowiska słuszności, Burek, nie mający udziału w świętej tajemnicy Odkupienia, nie ma również obowiązku ograniczania się w jadle z tego tytułu.
  187

  — Zacna pani! — mawiał ten wielki człowiek. — Słuszna to i sprawiedliwa rzecz, byśmy, jako członkowie świętego Kościoła, zaspokajali swój głód w dnie nakazane suchym jeno kablonem. Ale zdaje mi się, że włączanie psa do owych zbawiennych i świątobliwych umartwień, które miłe są Bogu i dlatego pochwały godne, choć w innym razie byłyby śmieszne i wstrętne, że, powiadam, owo włączanie bezrozumnej istoty w praktyki katolickie jest przesądem, bezbożnością, zuchwalstwem, a może nawet świętokradztwem. Jest to występek, który prostota serca pani czyni bezwinnym, który by jednak był zbrodnią u doktora filozofii czy prawa, a nawet każdego katolika o umyśle krytycznym. Praktyka taka, szanowna gosposiu nasza, wiedzie prosto do najstraszniejszej herezji, bowiem wynika z niej przypuszczenie, że Pan nasz Jezus Chrystus umarł dając życie nie tylko za synów Adama, ale nawet za bezrozumne stworzenia. Takie twierdzenie sprzeciwia się zupełnie Pismu Świętemu.
  188

  Antysemityzm
  — Być może! — powiadała na to zwykle matka moja. — Ale gdyby Burek jadł mięso w Wielki Piątek, zdawałoby mi się, że jest Żydem, i nabrałabym doń obrzydzenia! Czy to także grzech, księże dobrodzieju?
  189

  Drogi mistrz mój uśmiechał się i, pociągnąwszy haust wina, odpowiadał z dobrocią:
  190

  — Zacna gosposiu, nie roztrząsając na razie, czy pani grzeszy, czy nie, powiem jeno, że nie masz w pani śladu zła i że wierzę w zbawienie duszy pani dużo silniej niż w takiż los dusz kilkunastu znanych mi osobiście biskupów i kardynałów, którzy napisali niezrównane traktaty o prawie kanonicznym.
  191

  Burek obwąchiwał swą chudą osypkę i połykał ją dławiąc się każdym łykiem, a ojciec udawał się z księdzem Coignardem na krótkie posiedzenie pod „Małego Bachusa”.
  192

  W ten sposób spędzaliśmy przykładnie ostatni wielkopostny tydzień w gospodzie „Pod Królową Gęsią Nóżką”.
  Jedzenie, Religia
  Ale za to, skoro tylko dzwony kościoła Św. Benedykta Beturneńskiego ogłosiły w poranek Wielkiej Nocy radosną wieść Zmartwychwstania Pańskiego, ojciec mój nadziewał na rożny całymi tuzinami kurczęta, kaczki i gołębie, a Burek, przysiadłszy u komina, na którym buzował wielki ogień, wciągał w nozdrza ponętny zapach rumieniącego się sadła i poruszał ogonem raźno, a jednocześnie z powagą i zadumą głęboką.
  193

  Stary, podupadły, ślepy niemal, zażywał jeszcze uciech tego życia, którego przeciwności znosił z rezygnacją czyniącą je mniej dotkliwymi. Był to mędrzec prawdziwy i nie dziwię się nawet, że matka włączała w pobożne praktyki nasze istotę tak rozumną.
  194

  Po przykładnym wysłuchaniu sumy zasiadaliśmy do uczty w sali przesyconej niezrównanymi zapachami, a ojciec zabierał się do jadła z radością i namaszczeniem wprost religijnym. Zapraszał zazwyczaj do stołu kilku pisarzy z prokuratorii oraz mego przezacnego mistrza, księdza Hieronima Coignarda. W roku pańskim 1725, pamiętam doskonale, mistrz mój przyprowadził ze sobą pana Mikołaja Wisienkę, którego wykopał z jakiejś ciemnej jamy przy ulicy Mularskiej, gdzie ten znakomity mąż po całych dniach i nocach pisał dla wydawców holenderskich sprawozdania z ruchu naukowego i artystycznego w Paryżu. Pośrodku stołu, ułożona kunsztownie w drucianym koszyku, wznosiła się cała góra czerwonych pisanek, a gdy ksiądz Coignard odmówił Benedicite, jaja te stały się głównym tematem rozmowy.
  195

  — Czytamy w Aeliuszu Lampridiuszu — ozwał się pan Mikołaj Wisienka — że kura będąca własnością ojca Aleksandra Sewera zniosła w dniu urodzin tego przeznaczonego na władcę dziecięcia purpurowe jajo.
  196

  — Lampridiusz ów — odparł drogi mój mistrz — nie posiadający sam dużo sprytu, posługiwał się zapewne kobietami celem rozgłaszania baśni tego rodzaju, bo były one w sam raz dla kumoszek. Pan jednak, drogi Wisienko, jesteś chyba zbyt mądry, by z tego mętnego źródła wysnuwać obyczaj katolickich czerwonych pisanek czasu Wielkiej Nocy.
  197

  — Nie wierzę w istocie — wyznał pan Mikołaj — by obyczaj ten zaczął się od jaja Aleksandra Sewera. Z zapisku Lampridiusza wyciągam ten jeno wniosek, że u pogan purpurowe jajo było proroctwem władzy królewskiej. Zresztą — dodał dla ścisłości — jajo to musiało zostać w ten czy inny sposób pomalowane, gdyż kury nie niosą czerwonych jaj.
  198

  Matka stała przy kuchni i przyozdabiała półmiski w sposób arcyapetyczny. Na te słowa ozwała się, mniemając słusznie, iż temat wkracza w jej teren operacyjny:
  199

  — Za pozwoleniem! Z dziecięcych lat pamiętam jedną czarną kurę, która niosła jaja zupełnie niemal brunatne, toteż nie wzbraniam się dać wiary, że istnieją kury znoszące jaja czerwone lub przynajmniej czerwonawe, przypominające kolorem barwę cegły.
  200

  — Wszystko możliwe! — zawołał drogi mistrz zgodliwie. — Natura wykazuje w swych dziełach rozmaitość znacznie większą, niż to przypuszczamy zazwyczaj. W rozmnażaniu zwierząt spotykamy dziwactwa wszelakiego rodzaju, o czym świadczą dowodnie zbiory przyrodnicze, mieszczące nieraz potworki stokroć dziwniejsze niż jaja czerwone.
  201

  — W gabinecie królewskim historii naturalnej — powiedział uczony pan Wisienka — znajduje się cielę o pięciu nogach i dwa o dwu głowach.
  202

  — Słyszałam coś lepszego w Auneau koło Chartres — odrzekła matka stawiając na stole duży półmisek, na którym widniała góra kiełbasek z kapustą, wyłaniająca chmurę woni, bijącą aż pod pułap.
  Potwór, Zabobony
  — Przyszło tam na świat dziecko o gęsich nogach i głowie węża. Akuszerka obecna przy porodzie tak się przeraziła, że rzuciła potworka w ogień.
  203

  — Ostrożnie! Ostrożnie! — zawołał mistrz. — Nie zapominajże, droga gosposiu nasza, że człowiek rodzi się z kobiety po to, by służyć Bogu, a niepodobna tego dokazać mając głowę węża, przeto niemożliwe są na świecie takie dzieci. Akuszerce śniło się to chyba lub zakpiła sobie ze słuchaczy.
  204

  — Księże dobrodzieju — powiedział pan Wisienka uśmiechając się z lekka — widziałeś pewnie równie dobrze jak ja w gabinecie królewskim płód o czterech nogach i dwu płciach, przechowywany w słoju ze spirytusem, zaś w drugim słoju dziecko bez głowy, z jednym okiem powyż pępka. Czyż te dzieci mogłyby lepiej służyć Bogu od noworodka z głową węża, o którym mówiła pani Leonardowa? Cóż powiedzieć dopiero o noworodkach dwugłowych, co do których zgoła nie wiadomo, zali nie posiadają dwu dusz? Przyznaj, dobrodzieju, że natura, pozwalając sobie na te okrutne igraszki, sprawia nieraz dużo kłopotu teologom.
  205

  Mistrz otwierał już usta do odpowiedzi i byłby niezawodnie zniweczył doszczętnie zarzuty pana Wisienki, gdyby nie uprzedziła go matka, której powstrzymać nie była w stanie żadna ludzka siła, gdy raz nabrała ochoty do mówienia. Oświadczyła kategorycznie, iż noworodek z Auneau nie był stworzeniem człowieczym, ale diabeł zrobił go córce pewnego piekarza.
  206

  — Najlepszy dowód — dodała — że nikomu na myśl nie przyszło ochrzcić potwora i pochowano go zawiniętego w serwetę w kącie ogrodu. Gdyby to była istota ludzka, złożono by ją niezawodnie w poświęconej ziemi. Ile razy diabeł zrobi dziecko kobiecie, zawsze nadaje mu postać zwierzęcia.
  207

  — Droga pani Leonardowo — zauważył ksiądz Coignard — dziwne to zaiste, że wieśniaczka zna się lepiej na diable od doktora świętej teologii, i podziwiam, iż informacje swe czerpiesz, córko moja, od akuszerki z Auneau, ufając, iż wie, czy taki lub owaki płód zalicza się do ludzkości odkupionej krwią Boga! Wierzaj mi, te wszystkie diabelstwa są w gruncie jeno wytworem nieczystej wyobraźni, którą wygnać powinna byś, droga gosposiu nasza, z myśli swojej. Nigdzie nie wyczytałem w pismach ojców Kościoła, by diabeł miał robić dzieci dziewczętom. Opowieści o spółkowaniu z szatanem są to jeno fantazje zgoła wstrętne i wstyd doprawdy, iż jezuici i dominikanie pisali o tym traktaty.
  208

  Natura, Religia
  — Święte słowa powiadasz, czcigodny księże — oświadczył pan Wisienka nadziewając na widelec kiełbaskę z półmiska — tylko nie odpowiadasz na twierdzenie, iż dzieci, przychodzące na świat bez głowy, nad wyraz źle są przystosowane do przeznaczenia człowieka, którym jest, jak powiada Kościół, poznanie, służenie i kochanie Boga, i że natura nie jest w tym wypadku, podobnie jak i w marnotrawieniu mnóstwa zarodników, dostatecznie teologiczna i katolicka.
  209

  — Oo! — zakrzyknął ojciec potrząsając widelcem, na którym widniało smakowite udko kapłona. — O, cóż to za straszne, cóż za poczwarne roztrząsania! Czyż odpowiadają one uroczystości, jaką święcimy dzisiaj? Co prawda, winną tu jest żona moja, podając na stół dziecko z głową węża, jak gdyby potrawa ta godną była uczciwych i zbożnych biesiadników. Jakże się stać mogło, by z moich pięknych, czerwonych pisanek wylęgły się szatany i poczwary?
  210

  — Kochany gospodarzu — rzekł ksiądz Coignard — z jaja może wylęgnąć się mnóstwo rzeczy. Poganie na tej podstawie stworzyli dużo baśni, kryjących wiele filozoficznych myśli. Jestem jednakże równie jak ty, panie Leonardzie, zdumiony, że spod łupiny jaj katolickich, farbowanych purpurą starożytnych, które zajadamy obecnie, mogło wydobyć się tyle bezbożnych dziwolągów.
  211

  Pan Mikołaj Wisienka spojrzał na mego mistrza spod oka i uśmiechnął się chłodno:
  212

  — Księże Hieronimie! — powiedział. — Te jaja farbowane burakami, których skorupki zaścielają podłogę pod stopami naszymi, nie są tak dalece w istocie swej chrześcijańskie i katolickie, jak ci się wydaje. Jaja wielkanocne mają pochodzenie zgoła pogańskie i oznaczają tajemnicę budzenia się przyrody do życia w porze ekwinokcjalnej roku. Jest to symbol prastary, zachowany w religii chrześcijańskiej.
  213

  — Z równym prawem i równie rozsądnie — odparł mistrz — można twierdzić, że jest to symbol Zmartwychwstania Pańskiego. Co do mnie, nie lubuję się wcale w obciążaniu religii subtelnościami symbolicznymi i zdaje mi się, że sama radość spowodowana zjadaniem jaj, których brak odczuwało się przez cały wielki post, dostatecznie tłumaczy, dlaczego w pierwsze święto występują na stole w uroczystym przystroju purpury królewskiej. Ale mniejsza z tym, są to drobiazgi, w których lubują się jeno umysły erudytów i molów bibliotecznych. W wywodach pańskich uderza mnie co innego, mianowicie, że przeciwstawiasz ciągle wiedzę przyrodniczą religii i usiłujesz, panie Wisienko, uczynić jedną przeciwniczką drugiej. Jest to, szanowny mężu, bezbożność taka, że zadrżał przed nią nawet ten poczciwiec, gospodarz nasz, kucharz z zawodu, mimo iż nie rozumie nic a nic! Mnie to zgoła nie wzrusza, gdyż argumenty tego rodzaju nie mogą zwieść na chwilę nawet umysłu, który wie, jaką stąpać drogą.
  214

  Rozumowanie twe, drogi Wisienko, pełne jest racjonalizmu i naukowości, które są jeno wąskim, krótkim i brudnym zaułkiem, na końcu którego człowiek rozbija sobie nos o twardy mur, zgoła nie mogąc mówić o honorze. Rozprawiasz jak ów głęboko uczony aptekarz, który sądzi, iż poznał naturę, ponieważ powąchał kilka pozorów zgoła zewnętrznych. I wydałeś sąd aptekarski, że rozmnażanie naturalne, wydające monstra, nie leży w planie Boga, który stwarza człowieka, by głosił chwałę jego: Pulcher hymnus Dei homo immortalis[27]. Jakżeś łaskawy, iż nie wspomniałeś nawet o noworodkach, umierających bezpośrednio po urodzeniu, o szaleńcach, matołkach oraz tych wszystkich, którzy, zdaniem twym, nie są, jak powiada Laktancjusz, pulcher hymnus Dei, pięknym hymnem Boga. Cóż jednak wiesz o tym wszystkim, Wisienko moja? Cóż my wiemy w ogóle wszyscy? Sądzę, że nie uważasz mnie, drogi przyjacielu, za jednego z czytelników swych w Amsterdamie czy Hadze i nie zechcesz wmówić we mnie, iż nieświadoma natura jest kamieniem obrazy dla naszej świętej wiary katolickiej? Natura, zacny panie, jest to w oczach naszych jeno szereg nie związanych ze sobą niczym obrazów i faktów, których znaczenia odkryć nie umiemy, i przyznaję, że idąc jej śladem, nie potrafię rozeznać w noworodku ani chrześcijanina, ani męża dojrzałego, ani nawet indywiduum, gdyż ciało i jego rozwój są to hieroglify zgoła nieczytelne. Ale to nic, widzimy bowiem jeno odwrotną stronę tkaniny. Nie upierajmy się dowiedzieć czegokolwiek, gdyż z tej strony nie możemy nic zobaczyć. Odwróćmy raczej całą rzecz na stronę poznawalną, czyli spójrzmy na duszę ludzką, zjednoczoną z Bogiem.
  215

  Nauka, Wiedza, Filozof, Natura
  Zabawne są te wszystkie wywody twoje, przezacny panie Wisienko, o rozmnażaniu i naturze! — ciągnął dalej ksiądz Coignard. — Wyglądasz z nimi jak prosty sobie mieszczuch, który obejrzawszy obrazy i obicia w królewskiej sali obrad, mniema, iż posiadł wszystkie sekrety Króla Jegomości. Podobnie jak sekret mieści się w rozmowie suwerena z ministrami, tak przeznaczenie ludzkości w myślach, płynących jednocześnie ze Stwórcy i stworzenia. Reszta to głupstwa mogące bawić tępogłowych dociekaczy i erudytów, jakich pełno w każdej akademii. Jeśli mi już chcesz bajać o naturze, to mów o tej, jaką widuje się pod „Małym Bachusem” w osobie koronczarki Kasi, krąglutkiej i cudnie zbudowanej.
  216

  Wino
  — Ty zaś, drogi gospodarzu — dodał — racz mi dać wina, bym zwilżył gardło, wyschłe z oburzenia, iż czcigodny Mikołaj Wisienka oskarża naturę o zbrodnię ateizmu! Do stu tysięcy diabłów, jest tak nawet! Tak, Wisienko! A jeśli mimo wszystko natura ta śpiewa chwałę Bogu, to czyni to nieświadomie, bowiem świadomość istnieje tylko w umyśle człowieka, będącego wytworem skończoności i nieskończoności jednocześnie!… Wina!
  217

  Ojciec napełnił co prędzej kubek zacnego mistrza mego dobrym winem, potem postąpił tak samo z kubkiem pana Mikołaja Wisienki, a oni trącili się w jak najlepszej myśli, albowiem byli to ludzie porządni i wiedzieli, co się winu należy.
  VI. Nowe ministerstwo
  218

  Mister Shippen, wykonywujący w Greenwich zawód ślusarski, ile tylko razy przyjeżdżał do Paryża, stołował się zawsze w gospodzie „Pod Królową Gęsią Nóżką” i jadał obiady w towarzystwie gospodarza oraz mego mistrza, czcigodnego księdza Hieronima Coignarda. Tego dnia po deserze, zażądawszy jak zawsze butelki wina, zapalił fajkę, wyjął z kieszeni „Gazetę Londyńską” i zaczął w skupieniu ducha pić, palić, czytać jednocześnie. Po chwili złożył gazetę, fajkę położył na brzegu stołu i powiedział:
  219

  — Panowie, gabinet upadł!
  220

  — Oo… — pocieszył go ksiądz Coignard — to rzecz bez znaczenia!

 202. revers said

  nareszcie w unijnej pejsodoopie ….
  .https://www.youtube.com/watch?v=Y-O7Ue65ri0

 203. snag said

  Skoorwiel który z kretowiska zrobił Mt. Everest na temat szmalcowników ma V kolumnę obrońców w kraju którzy jak on nie wspominają o własnych skoorwielach jak Judenrat, Juden Police czy słynna Grupa ’13’ pod batutą mega skoorwiela Gancwajcha która zadenuncjowała kilkanaście tys. żydów i Polaków którzy ich ukrywali o im podobnych w innych gettach którzy kolaborowali z Niemcami a uczepili się paru szmalcowników którym groziła kara śmierci w razie wpadki egzekwowana przez jednostki podziemia wygodnie zapominając o ich kolaborantach czy mordercy jak Kastner który ubił interes z Eichmannem i zorganizował wywózkę 600.000 węgierskich żydów do Auschwitz za ocalenie 1600 krewnych zio-naczalnych w Palestynie … Uniewinniony w sądzie skoorwiel żyl sobie spokojnie i pracował w grajdołku 12 lat po zanim go jakiś krewny ofiary nie ukatrupił w ciemnym zaułku w ’57 ,…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Urz%C4%85d_do_Walki_z_Lichw%C4%85_i_Spekulacj%C4%85

  Ciekawe też że w angielskiej wersji wiki Group 13 ma swoje miejsce pod poprawną nazwą a w polskiej nie istnieje jako grupa 13 a zakamuflowana po hasłem „Urząd do Walki z Lichwą i Spekulacją”

  https://en.wikipedia.org/wiki/Group_13
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Urz%C4%85d_do_Walki_z_Lichw%C4%85_i_Spekulacj%C4%85

  ——————————————-

  W obronie dobrego imienia Jana Grabowskiego

  Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom 7 czerwca w swoim oświadczeniu zaatakowała naszego kolegę i współpracownika w sposób tyleż bezpardonowy, co absurdalny. Nie możemy pozostawić tego ataku bez odpowiedzi.

  Wyraźnie deklarowaną intencją Reduty jest nie tylko odmówienie prof. Janowi Grabowskiemu kompetencji naukowych, badawczej rzetelności i moralnej przyzwoitości, lecz także wyprowadzenie z błędu historyków z całego świata, którzy — wg Reduty bezpodstawnie i niesłusznie — uważają go za „cenionego na świecie badacza historii Holocaustu”, co Reduta jednak szczerze przyznaje. Oświadczenie Reduty „w sprawie działalności Jana Grabowskiego” oraz „Stanowisko naukowców polskich skupionych wokół Reduty” poparte 134 podpisami dyskredytuje zatem za jednym zamachem i Jana Grabowskiego, i wszystkich historyków na całym świecie zajmujących się badaniem Holokaustu, uznając ich za ślepych, głuchych i mało rozgarniętych. Trzeba przyznać, że to szarża iście ułańska, ale szarża z szablami na czołgi.

  Sygnatariusze listu piszą, że „Grabowski nie przestrzega podstawowych zasad rzetelności badacza”, że „buduje konstrukcje propagandowe”, zamiast „dążyć do prawdy”, że „eliminuje kluczowe fakty”, że to, co robi „nie ma nic wspólnego z nauką”, że jest „rozsadnikiem kłamstwa w międzynarodowym życiu publicznym i naukowym”, czym sprzeniewierza się „powołaniu naukowca”. Sygnatariusze listu: „stanowczo sprzeciwiają się tworzeniu i rozpowszechnianiu przez Jana Grabowskiego fałszywego i krzywdzącego obrazu Polski i Polaków podczas II wojny światowej oraz obarczaniu Narodu Polskiego winą za zbrodnię Holocaustu”. Wzywają Grabowskiego „do zaprzestania szkalowania Narodu Polskiego i do przyjęcia postawy godnej pracownika naukowego, która polega na służbie prawdzie”.

  Tyle pięknych słów, szczególnie dużo słowa „prawda”, a jednak cały ten wywód mało ma wspólnego z prawdą. Trudno udowadniać, że nie jest się wielbłądem, dlatego w tym liście czynić tego nie będziemy. Jesteśmy natomiast gotowi na akademicką debatę z kompetentnymi historykami.

  Wśród 134 sygnatariuszy nie ma nikogo, kto zajmowałby się historią Holokaustu. Ci wszyscy ekonomiści, językoznawcy, onkolodzy, chemicy, fizycy jądrowi, inżynierowie, konstruktorzy urządzeń elektromechanicznych, geolodzy środowiskowi, etnomuzykolodzy, teatrolodzy oraz księża profesorowie występują w roli specjalistów od Holokaustu, a nie potrafią nawet poprawnie zacytować źródeł, na które się powołują, ani podać poprawnej nazwy organizacji ratującej Żydów, na którą się powołują.

  Na końcu pani Mira Wszelaka, prezes Reduty, pisze: „Mam nadzieję, że pseudofakty, (…) nie zastąpią prawdy”. W pełni podzielamy troskę pani prezes o prawdę i dzielimy razem z nią nadzieję, że pseudo-fakty nigdy prawdy nie zastąpią. Takie właśnie przesłanie przyświeca całej działalności badawczej i edukacyjnej prof. Jana Grabowskiego.

  CENTRUM BADAŃ NAD ZAGŁADĄ ŻYDÓW IFIS PAN
  /prof. dr hab. Barbara Engelking/
  /prof. dr hab. Jacek Leociak/
  /dr hab. prof. IFiS Dariusz Libionka/
  /dr Agnieszka Haska/
  /mgr Marta Janczewska/
  /mgr Jakub Petelewicz/
  /mgr Alina Skibińska/
  /dr hab. prof UW Małgorzata Melchior, profesor emeritus/

  https://www.holocaustresearch.pl/index.php?mod=news&show=341

  W oryginale jest wersja po angielsku żeby nagłośnić i demonizować Polaków za granicą ,…

 204. snag said

  Gdybym najjaśniejszej nie znał to bym pomyślał że robi jaja z cudzej nędzy 😉 ,…

 205. revers said

  Kukiz niebezpiecznie skreca w kierunku nowej konstytucji, referendum w tym o nowej konstytucji i uchodzcach.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kukiz15-obywatele-powinni-odpowiedziec-na-pytanie-czy-chca-nowej-konstytucji/87hskx1

  ad192
  Takie tez warto okladki szukac o ewolucji europy …

 206. Marucha said

  Re 195:
  No popatrz Pan, w Chinach też komunizm i całkiem aż za dobrze im idzie…
  Może jednak decyduje nie nazewnictwo, ale ludzie?

 207. Ola said

  https://www.vice.com/pl/article/hotele-dragi-i-kabriolety-100-euro-za-miesiac

  Wenezuela…..

 208. Boydar said

  Piękna wklejka (201) i nadzwyczaj budująca, szczególnie w dzisiejszym czasie, Panie Rafale. starego Anatola łykałem tak dawno że prawie przeniósł mnie Pan nią do czasów młodości, dziękuję.

 209. www.wandaluzja.com said

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/prokuratura-wszczyna-sledztwo-w-sprawie-zabojstwa-jaroszewiczow/5t1w51l

  TAJEMNICZE ZABÓJSTWO ZNANEGO POLITYKA. NOWY TROP!

  Prowadziłem kiedyś stronę internetową MORDY POLITYCZNE. Według MP to pierwszym MOTYWEM Zamordowania Jaroszewiczów był Prezydent Francji Franocise Mitterrand, drugim zaś Jan Paweł II. Z całości wniosek był taki, że Mordu dokonało KGB, zaś TUSZOWAŁO go CIA za pieniądze z Satelitarnej Detekcji Złota. W r. 1990 powróciłem z RFN, gdzie starałem się złożyć zeznania w/s Satelitarnej Detekcji Złota, którą UJAWNIŁ Piotr Jaroszewicz – przyjaciel mego stryja Czesława Prawdzica i sąsiad mego ojca.
  Na Wilię Mordu Jaroszewicz wysłał swe archiwum w 7 pakach do USA przez pasierbicę, toteż gdyby nie został zamordowany Tej Nocy to rano wiedziałby, czy przesyłka dotarła do Chicago, gdzie wcześniej chciał opublikować Satelitarną Detekcję Złota, ale przesyłka listowa została przejęta przez Mossad-KGB.
  Francoise Mitterand jest MOTYWEM, gdyż polskie niemieckojęzyczne komando przedfontowe, którym dowodził Jaroszewicz, zdobyło przed frontem zamek KSIĄŻ, gdzie Polacy PODZIWIALI Bursztynową Komnatę NAD Kancelarią Hitlera.
  Po 2 czy 3 dniach zjawiła się tam Armia Czerwona więc Jaroszewicz zdał ARCHIWUM HITLERA, które było w trakcie ewakuacji do Zgorzelca, i tym samym trykiem zdobył pałac w Radomierzycach, gdzie polscy oficerowie czekając na front 2 tygodnie GRZEBALI we Francuskim Archiwum Hitlera, gdzie uwagę ich zwróciły grube tomy Kochanka Hitlera Francoisa Mitterranda. Piotr wyrywał niektóre kartki, wiązał w pakiety i nosił do swego gazika.
  Po 2 tygodniach w Radomierzycach zjawił się nie SmerSz a NKWD, które SKOPAŁO Polaków za grzebanie w archiwum Hitlera i Wygnało. Wobec tego Piotr dał swe pakiety Steciowi, który odbywął w Tyńcu nowicjat studiując germanistykę a ten zwiózł je tam. Tam dokumenty zmikrofilmowano i dano mikrofilmy nowicjantowi Karolowi Wojtyle, który był poliglotą, a ten zawiózł je linią lotniczą Lwów-Bolonia do Andersa, który odesłał go do LONDYNU.
  Prasa pisała o SERDECZNYM powitaniu Jana Pawła II z byłym brytyjskim oficerem, który na pytanie Skąd Się Znają odpowiedział, że z Wojennego Londynu.

 210. rycho08 said

  Ad.193 P.Z.T.W.T.

  „…stał się na powrót czymś nowym, czyms lepszym”

  – pewnie dlatego, że brzmi jak w pudle po telewizorze.

 211. Boydar said

  I jeszcze jedno, Panie Rafale, Pan zachwyca się talentem Pana Pika, podobnie zreszta jak ja. France siłą rzeczy jest na drugim planie. Ale obaj byli genialni. Pozdrawiam.

 212. revers said

  SKOKi i PIS czyli jedna z najwiekszych afer finansowych RP
  http://crowdmedia.pl/dlaczego-pis-zamiata-pod-dywan-jedna-z-najwiekszych-afer-iii-rp/
  pod dywan naczelnego.

 213. Greg said

 214. revers said

  Pis szykuje snacyjna dyktatura ziuka
  http://crowdmedia.pl/szykuje-sie-totalna-inwigilacja-mozemy-miec-do-czynienia-z-najgrozniejsza-dotychczas-ustawa-rzadu-pis/

 215. Sebastian said

  Lekarz wymusił szczepienie u dziecka osłabionego po serii chorób, wskutek czego doświadczyło ciężkich powikłań poszczepiennych. Rodzice złożyli skargi do Ministerstwa Zdrowia i innych urzędów, ponieważ lekarz zignorował swój obowiązek i nie zgłosił niepożądanego odczynu poszczepiennego.

  Skargi nie odniosły skutku, za to rodzice musieli zeznawać na policji, bo placówka medyczna… doniosła na nich do prokuratury za to, że odmówili szczepienia kolejnego dziecka w obawie przed powikłaniami. Absurdów jest więcej, ponieważ z inicjatywy przychodni rodzice otrzymali wezwanie do… Sądu Rodzinnego na sprawę o ograniczenie władzy rodzicielskiej. Czy to zemsta za podjęcie kroków prawnych przeciwko lekarzowi za wystąpienie ciężkich powikłań poszczepiennych u ich poprzedniego dziecka? Przychodnia ponadto wyrzuciła obydwoje dzieci, odmawiając ich leczenia.

  >https://warszawskagazeta.pl/felietony/justyna-socha/item/4879-chca-odebrac-niemowle-za-niezaszczepienie-to-skutek-totalitarnej-polityki-ministra-zdrowia

 216. Sebastian said

  Ryszard Petru oświadczył, że Nowoczesna nie poprze żadnego referendum proponowanego przez prezydenta, łącznie z tym ws. uchodźców – to „hucpa” – powiedział.

  „Tak naprawdę nie wiem co ma z tego wynikać. Nie będziemy popierać żadnych pomysłów referendalnych prezydenta. Nie jest to poważne podejście do zmian ani konstytucji, ani tego co się dzieje w sprawie uchodźców” – powiedział Petru. Lider Nowoczesnej uważa, ze to „hucpa”.

  Petru zaznaczył, ze ws. konstytucji trzeba powołać ekspertów, natomiast jeśli chodzi o uchodźców, to „pamiętajmy, że jesteśmy częścią Unii Europejskiej i każdy uchodźca gdy będzie chciał przyjechać do Polski, bez problemu to zrobi. To nie jest tak, że można ich zatrzymać” – wyjaśniał Petru na konferencji prasowej.

  >https://ndie.pl/nowoczesna-odrzuca-pomysl-referendum-prezydenta-dudy-hucpa/

 217. Boydar said

  A nie prościej byłoby w piątek wieczorem wypruć panu doktorowi falki a żeby nie poczuł się zbyt osamotniony, dodać mu jako bonus do towarzystwa pana dyrektora przychodni ? Przy tej ilości ukrów jaką obecnie dysponujemy nawet usługi dość krytyczne znacząco spadły w cenie; góra dwa tysiące, bez VAT.

 218. Sebastian said

  Świętujmy zwycięstwa, a nie porażki. 11 czerwca 1694 roku, miała miejsce bitwa pod Hodowem. Bitwa dzięki ogromnej dysproporcji sił przeszła do historii jako polskie Termopile. 400 husarzy i pancernych stawiło zwycięski opór około 40000 hordzie tatarskiej.

  W czerwcu 1694 ruszyła jedna z wypraw tatarskich pod wodzą Gazy Gereja, której celem było wzięcie jak największej liczby mieszkańców Rzeczypospolitej w jasyr. Siły koronne skierowane do ich odparcia składały się z siedmiu chorągwi. Pochodziły z Okopów Świętej Trójcy i Szańca Panny Maryi. Z ustaleń historyków wynika, że w skład ich wchodziły roty pancerne i husarskie, między innymi rota husarska króla Jana i husarze roty koronnej marszałka Józefa Lubomirskiego. W sumie miało ich być około 400 ludzi. Pierwszym starciem była bitwa konna. Polskie chorągwie zaatakowały straż przednią ordy i rozbiły ją. W obliczu jednak nadciągających sił głównych husarze i pancerni musieli się wycofać. Chorągwie Rzeczypospolitej wycofały się do wsi Hodów. Husarze i pancerni walczyli bez przerwy, przez pięć–sześć godzin. Tatarzy ostatecznie ustąpili, a ich wyprawa okazała się porażką. Tatarom udało się schwytać jedynie 30 osób………..

  >http://www.nacjonalista.pl/2017/06/11/bitwa-pod-hodowem-triumf-slowianskiej-sily-nad-najezdzcami/

  ——
  Zob. też:
  https://marucha.wordpress.com/2014/06/12/termopile-sarmatow/
  Admin

 219. Sebastian said

  Nie Panie Boydar – uważam, że ojciec tego dziecka powinien tę qrvę nie wiadomo dlaczego zwaną lekarzem osobiście zaszczepić odpowiednio zwiększoną dawką „skutecznej” szczepionki dopasowaną do masy ciała delikwenta. Niby kto dysponuje jakąś ilością ukrów, niczego bym im nie zlecił, nie bratam się z ukraincami

 220. Listwa said

  https://panoptykon.org/wiadomosc/odzyskaj-kontrole-w-sieci-odcinek-i-przegladarka

 221. Syriusz said

  121. Snag
  Dzieki za informacje.
  W moim wieku nie wypada juz klamac.
  A gdybym mial jakies problemy zdrowotne to napewno nie szukalbym wiedzy na tym blogu.
  Jeden z moich sasiadow mial zabieg na prostate ale cos mu sknocili i odeszla od niego zona bo przestal mu wacek stawac. Drugi, to moj serdeczny kolega – rodem z Lublina, ktory po zabiegu mial to samo ale zlozyl „reklamacje” i naprawili mu wzwod czlonka – tutaj w Perth. W tym linku co zapodalem to reklamowali jakis lek, poprzez ktory mozna zapobiec zabiegowi ale ja w takie cuda to juz nie bardzo wierze a z kolei komus polecic i miec pozniej wyrzuty sumienia z tego powodu to mi sie nie usmiecha.
  W kazdym razie dzieki za odzew

 222. Boydar said

  Nie przekonał mnie Pan Sebastian, jestem chyba zbyt konserwatywny.

 223. Sebastian said

  Nastały trudne, ciężkie czasy Panie Boydar. „Oni” właśnie chcą sprowokować takie zachowania jakie Pan zaproponował, myśli Pan, że opłacając ukrainca kupił Pan jego lojalność gdy wpadnie. Obawiam się, że przyprowadziłby policmajstra do swego zleceniodawcy uniknąwszy kary, przerzucając winę na zleceniodawcę. Albo zupełnie odwrotnie, powiedziałby lekarzowi ten i ten dał tyle i tyle, za… i dostałby 2x tyle i co by było dalej Panie Boydar. Kruk krukowi oka nie wykole – Pozdrawiam

 224. Boydar said

  W takim razie niestety trzeba samemu. Trudna rada w tej mierze.

 225. Sebastian said

  Dlaczego Polska i Polacy byli i są cały czas niszczeni. Polska 1939-1945 i 1989 – 2012

  Polacy!!! Przeczytajcie to wszyscy. Dlaczego „przyjaciele” Polski zniszczyli nas w 1939-1945. Dlaczego ci sami „przyjaciele” zniszczyli nas w 1989-2012. Kto się bał i boi Polski i Polaków. Najwięksi „przyjaciele” Polski i Polaków to amerykanie.

  >http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/06/dlaczego-polska-i-polacy-byli-i-sa-caly-czas-niszczeni-polska-1939-1945-i-1989-2012/

 226. matirani said

  http://m.naszdziennik.pl/artykul/183713
  Księdza Profesora Tadeusza Guza obroni Prawda, którą z taką pasją, oddaniem głosi. My tylko powiemy, że solidaryzujemy się z Księdzem Profesorem i czekamy na dalsze Jego wystąpienia.

  Pozostajemy z głębokim szacunkiem i wdzięcznością

  Poseł na Sejm Stanisław Piotrowicz
  Poseł na Sejm Janusz Sanocki
  Senator Grzegorz Peczkis
  Prof.zw. dr hab. Bogumił Grott
  Prof.zw. dr hab. Czesław Partacz
  Prof. nadzw. dr hab. Barbara Jedynak
  Prof. nadzw. dr hab. Bogusław Paź
  Prof. nadzw. dr hab. Jerzy Robert Nowak
  Doc. dr Elżbieta Wolanin-Jarosz
  Dr hab. Andrzej Zapałowski
  DrLucyna Kulińska
  Dr Tatiana Kożak-Siara
  Dr Tomasz Dziurla
  Dr Marek Kawa – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Opole
  Dr Bogusław Kuźniar
  Dr Ryszard Ślązak
  Elżbieta Głuszko (lek. med.)
  Małgorzata Szternal (lek. med.)
  Stanisław Srokowski
  Ewa Siemaszko
  Janina Kalinowska – Przewodnicząca Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z/s w Zamościu
  Florian Kuriata – Prezes Stowarzyszenia Kresowian w Dzierżoniowie
  Witold Listowski – Prezes Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich
  Danuta Skalska – Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa w Bytomiu i jednocześnie redaktor„Lwowskiej fali” Radia Katowice
  Rafał Solski – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke
  Stanisław Żółkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich
  Mec. Zdzisław Malinowski
  Mgr Teresa Kaniowska
  Mgr inż. Kazimierz Długosz z Małżonką
  Mgr Stefania Majsterkiewicz
  Mgr Anna Stróżewska
  Mgr Grzegorz Wysok
  Maria Siara
  Zofia Dec
  Edwarda Mikuła
  Anna Pałka
  oraz inni wdzięczni słuchacze i uczestnicy spotkań z Zacnym Księdzem Profesorem
  dr. hab. Tadeuszem Guzem

 227. Boydar said

  http://ram.neon24.pl/post/138867,potworna-przyszlosc-ktora-obiecuje-nam-handeles-attali

 228. snag said

  Marucha @ 206 ,…

  Rasista!!! 😉 ,…

  W kontynentalnych Chinach dobrze żyje ok. 100 tys cwaniaczkow ktorzy dorobili sie tak jak żydowscy oligarchowie w Rosji, 100 milionów ma pracę w nowych Chinach i mieszkania w miastach, reszta dziaduje jak kiedyś za Mao. Za banalne przestepstwa karają maluczkich a oligarchom i partyjniakom przechodzi bezkarnie … maluczkidostaje czapę a co po nim zostało (części zamienne) jest na sprzedaż w transplant industry ,…

  Poruszaliśmy ten temat 3 lata temu ,…

  ——
  No to całkiem podobnie, jak w USA. Z tym, że w USA klasa średnia maleje, a w Chinach rośnie.
  Admin

 229. revers said

  Piekny umysl p.Boydar, skad pan go wytrzasnal?
  https://i0.wp.com/www.maurizioblondet.it/wp-content/uploads/2017/06/Jacques-Attali.-MERCATO-IMPERO.jpg?resize=300%2C192

  Jeszcze na KUL-u nie wykladaja Attale i innych profesorow prawa administracyjnego?
  „Jedynym prawem świata stanie się wolny rynek, który stworzy Hiper-Imperium, globalne i nieuchwytne”.

  Po czym to co nie legalne stanie sie legalne jak handel ludzmi, organami ludzkimi, prostytucja, narkotyki.

  I to ma szanse bytu, gdyz Macron na szybko utworzyl wlasna partie, zdobyl wiekszosci parlamentarne w malym i duzym parlamencie Francji.

 230. Boydar said

  Ja ? To sam Belzebub zrobił go jakiejś zacnej mamełe …

 231. Boydar said

  Poza tym kłamie squrwysyn, nawet nie mrugnie. Mówi wolny rynek a przecież wolny ma być tylko od nas, nie od nich. Gdyby rzeczywiście był wolny, zdechli by z głodu po jednym pokoleniu.

  Poza tym mordę ma chytrego tępaka; jest wystawiony na wabia jak wszystkie ich marionetki. Jakby co, to jego ktoś odstrzeli i … końce w wodę. Następny się szybko znajdzie.

 232. Boydar said

  Zupełnie bez związku …

  .https://www.youtube.com/watch?v=GsRQzTe_Sk0

 233. Maciek said

  http://www.pafere.org/artykuly,n2656,wenezuela_plonie_a_wielu_mieszkancow_ameryki_poludniowej_zadaje_sobie_pytanie_sgdzie_jest.html

  Wenezuela płonie, a wielu mieszkańców Ameryki Południowej zadaje sobie pytanie: “Gdzie jest Papież Franciszek?”

  Wiele osób zastanawia się, dlaczego Papież Franciszek waha się przed jednoznacznym potępieniem lewicowego, populistycznego reżimu, który terroryzuje mieszkańców katolickiej Wenezueli.

  ***
  Interesujace: http://www.physicsoflife.pl/dict/socjalizm.html#tabela_fiedosiejewa
  Tabela Fiedosiejewa – Schemat rozwoju socjalizmu

  Przyczyny & Naturalna dążność systemów społecznych do socjalizmu
  Rodzimy się jako takersi i tylko niewielu z nas staje się makers’ami.
  Bez odpowiedniego wykształcenia i dokładnego zrozumienia mechanizmów społecznych nie jest możliwe stanie się makersem. Jednak samo wykształcenie teoretyczne nie wystarcza i musi być poparate zmuszeniem do stałego nabywania doświadczeń w zakresie osiągania celów i konkurowania.
  Taker akceptuje dowolną ideologię, która pozwala mu na zabieranie bogatszym.
  Taker koncentruje się wyłącznie na tym co może zabrać, bądź otrzymać nie mając świadomości, że są też biedniejsi od niego
  Pożywkę stanowią nasze: Natura Człowieka Uczciwego i Ahamkara oraz zręczna manipulacja prowadzona przez lewaków, wykorzystująca zjawisko Presji na wyzysk społeczny oraz przeróżnego rodzaju taktyki z Taktyką von Socialla na czele. I dalej:
  nasze lenistwo;
  nasze wyolbrzymiane obawy o przyszłość
  to, że wolimy słuchać rzeczy miłych dla naszego ucha – biedni zasługują, by dostawać za darmo co odbieramy jako ja zasługuję by dostawać za darmo; należy ci się = należy mi się;
  zwykle bogatych postrzegamy jako złodziei, a nie jako tych, którzy dorobili się zaspokajając w najefektywniejszy sposób ludzkie potrzeby;
  syndrom czerwonych oczu – zawiść.
  Podatnymi na ideologię socjalistyczną są ci co nie mogą lub nie chcą pracować: młodzi, lenie, chorzy, pokrzywdzeni przez los.
  Przebywanie w zagęszczonych populacjach, w których występuje naturalny bądź sztuczny natłok komunikatów prowadzi do wycofania się z działań prospołecznych i skoncentrowaniu wyłącznie na sobie.
  ****

  W Chinach rzadza Chinczycy dla Chinczyków a nie Koczownicy dla Koczowników, co tlumaczy pewien sukces socjalny ChRL.
  Krytykom systemu chinskiego przypomne, ze od 25 lat zarobki Chinczyków rosna srednio PONAD 10% rocznie.
  Apologletom przypomne, ze wymieraja miliony Chinczyków którzy legalnie nie istnieja, bo byli 2gim dzieckiem.

 234. ojojoj said

  do 103 Macko i 105 Snag

  Te filmiki sa niekompletne. Nie pokazuja w jakiej skali jest glupota ludzka.

 235. snag said

  Owoce emancypacji ,…

  Zabrał pistolet policjantce na Munich Unterföhring S-Bahn, postrzelił/zastrzelił ją postrzelił dwie inne osoby zanim popełnił samobójstwo – W Szwecji też się nie nudzą no nie senor admin? Facet (ponoć złodziej) rozwalił parę innych samochodów i pół miasta zamknięte 😉 ,…

  http://www.tagesanzeiger.ch/panorama/vermischtes/Mann-schiesst-Polizistin-in-den-Kopf/story/17531016

Sorry, the comment form is closed at this time.