Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Polacy źle pracują”. Ukraińscy pogranicznicy narzekają na polskich kolegów.

Posted by Marucha w dniu 2017-06-11 (Niedziela)

Polska niechętnie wpuszcza Ukraińców po zniesieniu wiz, oświadczyła przedstawicielka służby granicznej Ukrainy. [Resztki instynktu samozachowawczego? – admin]

Po wprowadzeniu ruchu bezwizowego dla Ukraińców na granicy Polski i Ukrainy ustawiła się kolejka samochodów.

— U nas, jak widzicie, jest kolejka. Polska strona nie chce przyjmować, bardzo źle pracuje — oświadczyła przedstawicielka ukraińskiej służby granicznej.

Według przedstawicielki ukraińśkich pograniczników, wiele osób przekracza granicę „po staremu”, z wizami, głównie umożliwiającymi podjęcie pracy.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 19 to “„Polacy źle pracują”. Ukraińscy pogranicznicy narzekają na polskich kolegów.”

 1. Nina said

  Z internetu, kilka cytatów:
  „Dzień żałoby dla Polski – kraj nie należący do UE, a jego obywatele mogą wjeżdżać do strefy Schengen bez wiz. Po co więc ta cała unia?”
  „To jest duża wina obecnego rządu. W 25 lecie powstania tego bandyckiego kraju Duda pojechał świętować z nimi. Jako jedyny
  Powinniśmy zaznaczyć swoją obecność na marszu Wołyńskim w dniu 11 lipca.”
  „Kreowanie ludobójców w przestrzeni publicznej jest karalne !… ”
  „Ukrainki zarażają AIDS i łapią Polaków. Takie cwaniary”.

  Jedynie niejaki Pavlo Koval, notorycznie przedstawiany w niemieckich mediach jako Paweł Kowal uważa ten dzień za ukraińskie święto. Cieszą się też niemcy (celowo piszę z małej litery), Kaczyński, marszałek Kuchciński, b. minister MON, Maria Stepan z TVP, Piekło, syn Szuchewycza, Duda A. i in. potomkowie banderowców.

 2. PISKORZ said

  re art. „Polska niechętnie wpuszcza Ukraińców po zniesieniu wiz, oświadczyła przedstawicielka służby granicznej Ukrainy A CO MOŻE ORKIESTRY DĘTE MAJĄ ICH WIDAĆ..Jak tak plują na nasz kraj..to niech tam siedzą w tym swoim dziadostwie..

 3. Klub Intelignetów Gazety Polskiej said

  „Polska strona nie chce przyjmować, bardzo źle pracuje”

  To rosyjski agent zbałamucił tą urzędniczkę. Może ona sama jest agentką? Ukraińcy wyrażają się o Polakach z najwyższych uznaniem, a naród ukraiński kocha Polaków.

  Polaku pamiętaj: jeśli trafisz na negatywną wiadomość o Ukraińcach, np. opis jakiegoś przestępstwa z ich udziałem – wiedz, że to musieli być Rosjanie podszywający się pod Ukraińców. Ukraińcy są święci.

 4. Michał said

  Jak polscy pogranicznicy dalej będą „źle pracować”, to zaraz dołącza do Mateusza Piskorskiego.

  Nic nie może popsuć dobrego humoru lokatora pewnej willi na warszawskim Żoliborzu…

 5. Michał said

  O tym, że PiS stało po tej samej stronie co banderowcy z UPA wiadomo było od początku, tylko Polacy po raz kolejny dali się wpuścić w maliny, a zamiast malin jest kłębowisko żmij.

  Konrad Mazowiecki ściągnął do Polski krzyżaków, Jarosław Kaczyński ściągnął banderowców.

  To jego osobista zemsta na Polsce za śmierć brata. Niedługo każdy Polak zapłaci…

 6. k_piwowar said

  Nie, to nie jest jego zemsta. On, jako przedstawiciel elit właścicieli tego świata. lojalnie i uczciwie pracuje przy realizacji zadania odpolaczania cywilizacji. Nas ma nie być i mamy być wymazani z historii. Tu będzie inna rasa Polaków, a aktualnych tybulców nalezy wyżąć jak kiedyś Indian. I od tego są te bandersyny, którzy od dziś za friko moga sobie przyjechać do Polin i przywieźć ze sobą sprzęt.

  A Szeptyckiego wynosi się na ołtarze Nie zdziwię się jęśłi okaże się, że również za zasługi we wprowadzaniu cywilizacji.

  Mało kto jesli ktokolwiek pamięta, że wielenaście lat temu pisałem iz nadejdą czasy, gdy bycie Polakiem nie tylko będzie przestępstwem, ale grzechem. Nie, nie czuję złosliwej satysfakcji z wypełnienia tego przewidywania, a raczej żal że nie mogę wejśc pod stół i odszczekać.

  Trzeba czasem słuchać co maja do powiedzenia ci, co nie mają prawa mieć nic do powiedzenia… Aby nie było zaskoczeń.

 7. Jacek 2 said

  Miłościwie nam panujący Jarosław nie życzy sobie upamiętnienia ofiar Wołynia w dniu 11.07. Wg tego skur…. właściwą datą ma być 17 września. No comment. Ciekaw jestem kiedy będziemy płacić renty dla „ofiar” Akcji Wisła. Ponoć takie były, parę dni temu w olsztyńskiej telewizji opłakiwano je rzewnymi łzami.
  Gajówkowicze kochani, w jakim my ku… a kraju żyjemy?

 8. Nina said

  Każdy polski pracownik służby granicznej każdemu Ukraińcowi – gratis – powinien wręczyć odbitkę krypto-reklamy z onetu pt. „Praca w Holandii” z 07.06.2017 autorstwa niejakiej Jagody Fryc (co za ksywa!), właściwie jest to „rozmowa” niejakiej Jagody Fryc z Urszulą Kozłowską, doradcą ds. polityki migracyjnej i spraw społecznych w Ambasadzie Królestwa Niderlandów.
  Warto zwrócić uwagę na ostatni akapit. Daje do myślenia. Interesujący jest też ten fragment, cyt. „Bardzo ważne jest również to, że obecnie w Holandii obowiązuje zakaz wypłacania wynagrodzenia minimalnego netto w gotówce. Pracodawca musi przelać należną kwotę na konto bankowe pracownika…”. A w Polsce – czy przybysze założyli już konta w banku?
  W komentarzach celnie uchwycono i ocenioną tę obłudę. Nie mniej rzecz cała może być propagowana wśród nachodzących nas Ukraińców. Tam jest praca, niech tam jadą !
  .http://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/kariera/praca-w-holandii-czego-sie-spodziewac/sd19sqt

 9. Nina said

  Uzupełniam moje zdanie – ‚Warto zwrócić uwagę na ostatni akapit. Daje do myślenia’.
  Brzmi to tak: Fryc – „A czy Ambasada Holandii podejmuje jakieś działania, żeby edukować Polaków…? (A czy… – nie jest moje)
  Kozłowska: W tym roku prowadzimy drugą edycję kampanii edukacyjnej pod hasłem „Praca w Holandii? Nie daj się oszukać!” W czerwcu ruszyła też kampania reklamowa w internecie i na Facebooku. Organizujemy także spotkania (…) W czerwcu takie spotkanie odbyło się już w Olsztynie, przed nami jeszcze Gliwice, Szczecin i Wrocław”.

 10. Michał said

  Jarosław Kaczyński to człowieczek o mentalności Adolfa Hitlera i jeszcze większej od niego nienawiści do Polski i Polaków.

  Właśnie dlatego anglo-syjon wyznaczył tego potwora na rzeźnika Polski i Polaków.

  Sukinsyn nie chce upamiętnienia Wołynia, bo gdyby mógł, to cofnąłby się w czasie i zarzynał Polaków.;

 11. revers said

  No tak a ukraincy az pala sie do inscenizacji Wolynia po swojemu po kolejna pacyfikacje Przemysla, Chelma, Warszawy-Wola zajezdnia tramwajowa.

  http://www.magnapolonia.org/ukraina-na-imprezie-samochodowej-pojawila-sie-grupa-rekonstrukcyjna-w-mundurach-ss-galizien-przywitani-zostali-oklaskami/

  z oklaskami banderowcow ukropskich od Steni Styji i banderowcow polskojezycznych z naczelnym, Gowinem na czele.

 12. Boydar said

  Skąd Pan ma pewność, Panie Reversie, że po takiej inscenizacji, ilość otrzeźwionych w Polsce nie wzrosła ? Ten proces przebiegać musi naturalnie.

  Wczoraj spotkałem człowieka (l.p. od „człowieki”) który przysięgał, że widział we Lwowie ostatnio, dziesiątki grobów podpisanych „bohaterski obrońca Krymu 2016”. On widział, bez wątpienia, a wniosek wysnuł i dalsze przekonanie dla niego najprostsze. I na to w zwyczajny sposób nic się nie poradzi. Mordy w Katyniu nagłaśniano zza woalki od końca wojny, rzeź wołyńska wyszła do ludzi dość niedawno. To są procesy żmudne i długotrwałe, i na siłę się nie da. Tylko świeże groby wzruszają natychmiast.

 13. Głos Prawdy said

  oni do was wałem będą uciekać teraz, tak jak Ukraina zamierza wprowadzić wizy z Rosją, a także Rada wzywa wprowadzić wizy z Białorusią dla pełnej ochrony i na znak protestu za to, że Białoruś jest w unii celnej z Rosją, i w przyjaźni z Rosją

 14. Zerohero said

  @12, Boydar

  „Wczoraj spotkałem człowieka (l.p. od „człowieki”) który przysięgał, że widział we Lwowie ostatnio, dziesiątki grobów podpisanych „bohaterski obrońca Krymu 2016”. ”

  Ciekawe, ciekawe. 🙂 Warto w tym miejscu przypomnieć, że w 2014 gdy zachodziły zmiany granic na Krymie zginęły 2 osoby, a armia ukraińska po prostu poddała się lub przeszła na stronę Rosji.

 15. Michał said

 16. Boydar said

  A skąd to wiemy. Ano stąd, że gdyby było inaczej, to już wszystkie kundle wyły by do księżyca, nawet za dnia. A nie wyją, znaczy się tych dwóch i chwatit’.

 17. revers said

  Do tego juz w Wroclawiu 2 jezyk urzedowy Ukrainski, obok szkol Ukrainskich
  http://arthur.salon24.pl/785445,ukrainski-drugim-jezykiem-urzedowym-we-wroclawiu

  praca tylko dla Ukraincow w RP
  https://www.olx.pl/praca/q-ukrai%C5%84ski/

  i mamy komplet p.Boydar? czy cos jeszcze nie ujalem? np. najwyzsze urzedy silowe i bezpieczniackie.

 18. Boydar said

  Nie ma takiego gów*na, którego dobry gospodarz nie zdołałby obrócić na pożytek. A czy mamy dobrego to się dopiero okaże. Nic się nie dzieje bez powodu. Obyśmy tylko przeżyli ten historyczny eksperyment 🙂

 19. revers said

  Nie ma takiej daty jak pierwszy rozbior Polski z dnia 12 Czerwca 1772 roku wojska Austriackie zalely Krosno, tfu bezwizowcy galicyjscy zajeli chelmszczyzne, nawet bez umow akcesyjno-unijnych.

  https://eadaily.com/ru/news/2017/06/12/derzhis-evropa-ukraincy-shturmuyut-granicu-s-polshey?utm_source=smi2

  by sie nie powtorzylo, a mowi sie o kolach historii i powtorkach z historii.

Sorry, the comment form is closed at this time.