Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Franciszek: „Bóg nie może być Bogiem bez człowieka”

Posted by Marucha w dniu 2017-06-12 (Poniedziałek)

Podczas audiencji generalnej w minioną środę papież Bergoglio wygłosił kolejną ze swych równie niezwykłych co dziwacznych opinii:

„Możemy być dalecy, wrodzy; możemy nawet powiedzieć iż jesteśmy «bez Boga». Jednak Ewangelia Jezusa Chrystusa wyjawia nam, że Bóg nie może obyć się bez nas: nigdy nie będzie Bogiem «bez człowieka», nie może On być bez nas – i jest to wielka tajemnica!” [Dio non puo essere Dio senza l’uomo: rande misterio e questo].

Innymi słowy wg papieża Bergoglio Bóg potrzebuje człowieka dla uzupełnienia swej natury. Oczywiście każdy posiadający choć minimalną wiedzę z zakresu katechizmu dziesięciolatek wie, że Bóg nie potrzebuje niczego i że stworzenie przez Niego człowieka stanowiło dobrowolną manifestację Jego nieskończonej miłości.

Co więcej, istota która potrzebowałaby czegokolwiek z samej definicji nie mogłaby być Bogiem, Istotą najwyższą i źródłem wszelkiego istnienia, ale jedynie jakąś istotą niższego rzędu. Nawet Platon uznawał bowiem w świetle samego tylko rozumu ludzkiego, że Bóg musi być „sumą wszelkich doskonałości”.

[Co jeszcze, to Bóg istniał przez nieskończony czas zanim stworzył człowieka… – admin]

Łatwo można by przejść do porządku dziennego nad powyższą opinią papieża Bergoglio, przypisując ją po prostu niechlujstwu językowemu, którego efektem był wspominany nonsens.

Wydaje się jednak, że za tym nonsensem kryje się coś głębszego i bardziej jeszcze nonsensownego, jak również bardziej niebezpiecznego dla Kościoła: „teologia ewolucji” Teilharda de Chardin, którą przyszły papież Bergoglio nasiąkł jeszcze podczas swej formacji jako liberalny jezuita w latach 60 i 7 XX wieku, pomimo potępienia herezji de Chardina przez Święte Oficjum za pontyfikatu Jana XXIII.

Już w swej „ekologicznej encyklice” Laudato si wspominał on o „wkładzie Teilharda de Chardin” w przypisie do zdania, w którym pisał:

„Cel drogi wszechświata to Boża pełnia, którą osiągnął już zmartwychwstały Chrystus, będący fundamentem powszechnego dojrzewania”.

Innymi słowy wedle papieża Bergoglio Chrystus osiąga „pełnię Bożą” poprzez ewolucję, ponieważ poprzez ewolucję stał się On zmartwychwstałym człowiekiem i w rezultacie „fundamentem powszechnego dojrzewania”, który doprowadzi wszystkie rzeczy do osławionego teilhardowskiego Punktu Omega.

Sam Teilhard, heterodoksyjny teolog i naukowiec zaangażowany w aferę tzw. Człowieka z Piltdown, miał czelność twierdzić w swym The Heart of the Matter: „To właśnie Chrystus w najgłębszym sensie tego słowa zbawia – czy nie powinniśmy jednak dodać również natychmiast, że również Chrystus jest zbawiany przez ewolucję?

Artykuł Johna-Henry’ego Westena zamieszczony na portalu Lifesitenews.comzwraca również uwagę na ewidentne nawiązywanie przez papieża Bergoglio do teilhardowskiej „teologii procesu”, zgodnie z którą „Bóg udoskonala sam siebie poprzez stworzenie czy też wzrasta wraz z nim”.

Choć bez wątpienia prawdą jest, że w konsekwencji Wcielenia Bóg nigdy nie będzie bez człowieka [tj. wskutek przyjęcia ludzkiej natury – przyp. tłum.], nie jest to równoznaczne ze stwierdzeniem, jak czyni to Bergoglio, że Bóg nie mógłby być Bogiem bez człowieka. Jak wyjaśnia pewien prawowierny teolog cytowany przez LifeSiteNews.com: „Bóg absolutnie nie potrzebuje rodzaju ludzkiego, jak że nasz związek z Bogiem uzależniony jest całkowicie od owej nadobfitości nieskończonej miłości Ojca, Syna i Ducha Świętego”.

Artykuł Westena opatrzony został tytułem: „Potrzebujemy kolejnego wyjaśnienia”. O ile jednak dotychczasowe zachowanie papieża Bergoglio może stanowić dla nas jakąś wskazówkę, wyjaśnienia takiego oczekiwać będziemy na próżno.

Nie ulega natomiast wątpliwości iż katolicy, którzy możliwość taką posiadają, zobligowani są przypominać wszystkim autentyczne nauczanie Kościoła, uświadamiając im jego sprzeczność z najnowszą bergogliańską nowinką. Milczenia zachować nie wolno.

Christopher A. Ferrara
tłum. Scriptor
http://www.bibula.com

Komentarzy 79 do “Franciszek: „Bóg nie może być Bogiem bez człowieka””

 1. Dziadzius said

  Genesis 1–1-1,2…………. „Na poczatku stworzyl Bog niebo i ziemie. A ziemia byla pusta i prozna, i ciemnosci byly nad glebokoscia, a Duch Bozy unosil sie nad wodami.
  Z tego widzimy ze Bog byl Bogiem choc nie bylo czlowieka

 2. panMarek said

  Robi się nieciekawie. Zaczynają się jawne (bluźnierstwa?) odstępstwa od Wiary.
  O tym mówiła Matka Boska w Fatimie i La Salette.

 3. panMarek said

  Czemu „Twój komentarz oczekuje na moderację.”?

  https://marucha.wordpress.com/cenzura
  admin

 4. jaja said

  Nie ma nawet sensu komentować tych bredni, tymbardziej, że jeszcze niejedne autorstwa bergoglia banialuki (podłe bo w bardzo niecnym celu sa głoszone)ujrzą światło dzienne. Wiadomo komu chce siȩ przyslużyć.

 5. AlexSailor said

  Kiedy ktoś nazwie rzeczy po imieniu.

 6. RomanK said

  To jakis idiotyzm…. Stworca nie moze ” byc” …. bez stworzenia????
  Przejezyczenie??…. czy jawna herezja?

  Może po prostu głupota, jaka powinna dyskwalifikować Bergoglio nawet jako wikarego z Zadupiu Dolnym?
  Admin

 7. Boryna said

  Otumania ludzi. dawniej poszedłby na stos.

 8. TG said

 9. lopek said

  Lewacki egocentryzm i nic więcej. Idąc dalej – to raczej Belzebub byłby jak to dziecko we mgle bez swoich pupili na Ziemi.

 10. Marcin said

  A może inaczej: Człowiek nie może być człowiekiem bez Boga! I to powinien głosić a nie zajmować się filozofią z piekła rodem.

 11. Ola said

  W tym jednym zdaniu Franciszek wyrazil krytyke wobec panujacego neoliberalizmu , gdzie czlowiek przestaje byc wartoscia glowna , a Bogiem jest pieniadz na bazie nieludzkiej neoliberalnej ekonomii.
  Nie za bardzo moze mowic doslownie , co by kazdy rozumial , co chce powiedziec , bo by wyszedl na socjaliste . A to juz w kregach prawicowo – nacjonalistycznych gorszy grzech od smiertelnego . Wiec musi dyplomatycznie . Ale swieta racje ma.
  Trudno to oczywiscie przyjac w narodach , ktore 40 lat walczyly o gadzety dostepne w kapitalistycznej ” wolnosci i demokracji”. Gorzej , ze te narody gluche i slepe sa na spustoszenie , do jakiego doprowadza kapitalizm” wyzszego „poziomu – neoliberalizm.

 12. Boydar said

  Tak swoją drogą, to inkryminowana wypowiedź ma bezcenne znaczenie. Bo niezależnie od faktu że jest heretycką brednią, sprowadza nas na moment do poziomu trawy. I wtedy zaczynamy się zastanawiać nad prawdziwym znaczeniem słów. Tych, a czasem również innych. Jeśli ktoś oczywiście ma ku temu stosowne narządy, znaczy do zastanawiania się.

 13. Sebastian said

  DZIEJE NOEGO – POTOP

  Boże postanowienie zagłady

  5 Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, 6 żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się3. 7 Wreszcie Pan rzekł: «Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem».
  8 [Tylko] Noego Pan darzył życzliwością.

  Jakieś pytania panie Bergoglio ???

 14. Kowalski said

  Watykan sama stajnia ;;;;;;;;farbowanych lisow udajacych KAPLANOW JEZUSA CHRYSTUSA.(Synagoga szatana w innej szacie)=(judeoszatanisci -czyli Talmudczycy)

 15. Boydar said

  Bergolgio z pewnością wie to lepiej od nas, to my nie wiemy. On może mówić co mu się uwidzi, ale bekniemy my, jeśli własnego serca i rozumu nam zbraknie.

 16. Boydar said

  To (15) do Pana Sebastiana (13) było.

 17. Jack Ravenno said

  Dobry Bog jest zupelny sam w sobie. Nie potrzebuje nas do swego istnienia. Cowiecej – nie potrzebuje tego wszystkiego co stworzyl dla nas a jednak to jest choc mogloby nie byc.

  Bergoglio to oszust…wilk w owczej skorze

 18. Andrzej BR said

  Sacco di Roma – litościwa kara – Roberto de Mattei

  (…) Świadek z Hiszpanii pozostawił nam przerażające świadectwo dotyczące stanu miasta w miesiąc od splądrowania. „W Rzymie, stolicy chrześcijaństwa, nie dzwoni ani jeden dzwon, kościoły nie są otwarte, nie sprawuje się Mszy. Nie ma niedziel ani świąt. Sklepy bogatych kupców są wykorzystywane jako stajnie, najznamienitsze pałace są zdewastowane. Wiele domów jest spalonych, w innych wybito okna i wyniesiono drzwi. Na ulicach leżą sterty łajna. Odór zwłok jest straszny: ludzi i zwierzęta czeka ten sam pochówek, w kościołach widziałem ciała obgryzane przez psy. Nie wiem, czy mógłbym porównać to do czegoś innego, niż zniszczenia Jerozolimy. Teraz rozpoznaję sprawiedliwość Boga, który nie zapomina – nawet jeśli się spóźnia. W Rzymie grzechy sodomii, symonii, idolatrii i oszustwa popełniano całkiem otwarcie, dlatego nie możemy uwierzyć, że wszystko to stało się dziełem przypadku, a nie dla Bożej sprawiedliwości”.
  Niewykluczone, że papież Klemens VII zlecił Michałowi Archaniołowi namalowanie Sądu Ostatecznego w Kaplicy Sykstyńskiej po to, by uwiecznić dramat, jaki stał się w tych latach udziałem Kościoła. Wszyscy rozumieli, że było to karą zesłaną przez Niebo. Nie brakowało uprzednich ostrzeżeń: błyskawica uderzyła w Watykan i pojawił się pustelnik Brandano da Petroio, czczony przez tłumy jako „szaleniec Chrystusowy”. W Wielki Czwartek 1527 roku, kiedy Klemens VII błogosławił tłumom, ten wykrzyczał:

  „Sodomski sukinsynie! Za twoje grzechy zniszczony zostanie Rzym! Wyznaj grzechy i się nawróć, bo za 14 dni gniew Boży spadnie na ciebie i na Miasto!”.(…)

  A dodam to co i jak wyczyniał F1 w Fatimie podczas Mszy Św. (ks.Murziński na YouTubie) obraz tego komu służy ten czlowiek zwany biskupem Rzymu, nie Watykanu, coraz większy i pełniejszy!

  URL to article: http://www.bibula.com/?p=84538

 19. Andrzej BR said

  Uciekło, że to dla Pana Alexa pod 5-ką,

  już wielu nazwało tego F1 po imieniu, a powyżej taki

  jeden z dosadniejszych . . .

 20. Boydar said

  Potrzebuje, Panie Jack, ale nie do istnienia. Smutno by Mu było samemu na świecie, który przecież sam stworzył. Myślę także, że właśnie z myślą o nas, stworzył. A nie po co innego.

  Jeśli zaś tak, to celem całego Dzieła Stworzenia jest ostatecznie człowiek. Bergolgio (nie wiem co powiedział i jaki jest niuans językowy, znam tylko zaprezentowane tłumaczenie) ma poniekąd rację; bo czyż uwzględniając obecność innych stworzeń, a braku człowieka, nie byłby nasz dobry Bóg Bogiem kamieni, drzew i np. wiewiórek ? Tak więc zabijając w sobie ludzi, odbieramy Bogu należną dziedzinę, i być może taki sens ukrył eF1 w tej niefortunnej na pozór wypowiedzi. Bo ze wszystkich stworzeń tylko człowiek otrzymał od Boga duszę i prawo dostąpienia Jego towarzystwa, jeśli oczywiście zda doczesny egzamin.

  To nie jest tak, że ja raz piszę że „czarne” a drugi raz że „białe”; to są tylko różne aspekty dokładnie tego samego.

  ——
  Wątpliwości na korzyść wielokrotnie podejrzanego?
  Admin

 21. Sapieh said

  Franciszek Jorge Bergoglio nie dość, że niewierzący to jeszcze idiota. Jan Paweł II Wojtyła przynajmniej kamuflował ten swój bełkot nowomową personalistyczno-fenomenologiczną. Nikt go nie mógł zrozumieć to znaczy że mędrzec:)

  Pope Francis’ award to Hollywood pro-abortion, anti-marriage advocates endangers the family
  On Sunday, Pope Francis presided as the pontifical foundation he founded, Scholas Occurrentes, awarded an Olive Medal for Peace to George Clooney, Richard Gere, and Salma Hayek at a publicized Vatican event. All three Hollywood celebrities have a history of advocacy against the Church’s moral and social teachings.

  abortion , catholic , george clooney , hollywood , pope francis , richard gere , salma hayek , same-sex ‚marriage’
  http://4christum.blogspot.com/2017/06/francis-foundation-promotes-gender.html
  https://www.lifesitenews.com/blogs/pope-francis-award-to-hollywood-anti-marriage-activists-endangers-the-famil

  http://voxcantor.blogspot.com/2016/12/what-did-bishop-of-rome-bergoglio-know.html
  https://sputniknews.com/latam/201612291049088407-pope-reportedly-knew-priest-rapist/

  https://fromrome.wordpress.com/2016/08/06/swiss-bishops-confirm-existence-of-st-gallen-mafia/
  http://remnantnewspaper.com/web/index.php/articles/item/2718-the-pope-s-boss
  https://www.lifesitenews.com/news/soros-to-launch-aggressive-plan-to-suppress-pro-life-catholic-countries-sta
  http://www.tfpstudentaction.org/politically-incorrect/homosexuality/12-quotes-against-sodomy-that-every-catholic-should-know.html

 22. Poziomka said

  W sumie to nawet dobrze, że tak powiedział. Ludziska wreszcie zbudzą się z letargu i zorientują się, że „ta Franca” robi ich po prostu w konia.
  Może też i niektórzy zapytają siebie, czy taki człowiek może być legalną głową kościoła? Zgłębiać tematu nie warto, każdy widzi jak jest, a narażać się na łatki sedewakantysty albo gorzej. dywersanta nie mam ochoty.
  Czasu zostało już niewiele.

 23. Boydar said

  Nie jest podejrzany tylko bezapelacyjnie WINNY, winny zwodzenia ludu bożego na manowce, ludu który miał paść bezpiecznie a prowadzi w przepaść. Tak jak w przypadku kuszeń szatańskich mamy wybór, tak i w tym przypadku musimy go mieć. Ja wskazuję jedynie na drogę którą katolik powinien pójść słysząc takie treści a która nie widzie w otchłań. Na tyle ile rozum i dobra wola moja pozwala.

 24. Boydar said

  Jeżeli zdecydowano, że takiego poje*bańca uczynić należy papieżem, i używać takich metod do odsiewania ziarna od plew, sądzę że inaczej jak arogancją z piekła rodem nazwać tego nie można. Porównywalna jest wyłącznie z arogancją niektórych rabinów, nawet nie faryzeuszy. Bo z jednej strony owszem, życie ma być dla nas torem przeszkód, ale prawidłowo oznakowanym. A ten kutas, systematycznie zdejmuje drogowskazy i tablice informacyjne zawieszone i nienaruszalne od wieków. Znaczy się, ekipa która go wystawiła, uważa że jest upoważniona do większego radykalizmu niż reprezentował Pan nasz Jezus Chrystus. Uważam, że takim poziomem zarozumiałości, buty i właśnie arogancji, pogardy dla wszystkiego co trwałe, charakteryzuje się jedynie masoneria. Zawsze miała taką cechę, zawsze do tego dążyła i teraz testuje doświadczalnie swoje pomysły. „A kto nam qurwa podskoczy”, takie motto.

 25. JO said

  ad,24.

  To wojna fizyczna , ktora zaczyna sie na poziomie ducha i ten Papiez , ktorego zdjecia sa na pierwszym miejscu nawey w Katolickich Szkolach dla dzieci wlasnie ma za zadanie FIZYCZNIE atakowac nas , elimonowac, mordowac…zaczynajac od poziomu Naszego Ducha.

  My mamy wybor. Mozemy odrzucic antypapieza destrukcje naszej Duszy i wspolpracyjac z laska Ducha Swietego wzmacniac nasza Dusze tak, by fizycznie byc w stanie:

  – dac kopa w dupe posoborowym Ksiezon jak pchaja sie z „pasterka” do naszych domow!
  – odmowic srodkow finansowych dla posoborowych psedo ksiezy.., biskupow, ktorzy w istocie swej sa zydami
  – miec sily odnalezc Tradycyjnego Ksiedza i podazac za Jego bogobojna posluga, wspierajac ja wszelkimi naszymi silami i srodkami
  Cala reszta wydajaca Dobre Owoce bedzie przychodzila sukcesywnie.

  Proste!

 26. JO said

  ad.20. „Wątpliwości na korzyść wielokrotnie podejrzanego?
  Admin”

  Odopowiedz nasuwa sie sama:

  „..jezeli mowi jak heretyk, chodzi jak heretyk, klacze, jak heretyk i kiwa sie jak heretyk – to to jest heretyk…” 2=2 = 4

  Pytanie na temat watpliwosci jest ponizej krytyki.

  ——-
  Czy Pan w ogóle rozumie, o co mi chodziło?
  Admin

 27. Boydar said

  „… możemy odrzucić antypapieża …” i skrobać już dalej bezstresowo. Kraść, kłamać oraz ruchać panienki. W co Pan gra, i z kim, Panie JO. Pobudka !!! Mówi kierownik lodowiska !

 28. NICK said

  Jezuita!!!
  Pohybel.
  Wystarczy?

  Dominikanin.
  Wystarczy?

  Tyniec.
  Wystarczy?

  Łagiewniki.
  Wystarczą.

  Muchomorek.
  Wystarczy?

  (…)
  Wystarczy?

 29. NICK said

  Odrzucić?
  Niech sobie jest.
  Obowiązki papieskie się były.
  Rozkawałkowały.
  Na nas. Tu i teraz.

 30. JO said

  ad.26. Chyba nie zrozumialem 😦
  Jezeli wyskoczylem zbyt szybko to przepraszam 🙂

 31. JO said

  ad.27. To Pan w co gra, Panie Boydar???

  Papiez gra w herezje, to Papieza trzeba odsunac od siebie. Papiez mowi tak, tak, nie , nie, to oznacza , ze trzeba sluchac. Jak widac Papiez gra w herezje, to trzeba Papieza odrzucic, bo to nie Papiez a antypapiez mowi i dziala. Proste.

  Gra w rozdwojenie jazni sie skonczyla.

  Pan wie, kiedy mozna udzielic doroslemu Sakrametu jakiegokolwiek…?
  To samo jest z grzesznikiem – najpierw musza byc spelnione warunki i musi uplynac okreslony czas…

  W co Pan gra Panie Boydar???

 32. Greg said

  Zamawiałem w pewnym wydawnictwie poważną książkę. Jako prezent dostałem dodatkowo…….
  ,,Papież Franciszek …Rozmowy z Niewierzącymi”
  Eugenio Scalfari
  Miała iść na przemiał, zachowam ją, bo to jest dokument bredni bergolniętego.

  Np.
  ,,Czy Ojciec Święty czuł powołanie już od młodości?

  ,,Poszedłem na studia. Miałem tam wykładowczynię, do której czułem szacunek i sympatię, a która była żarliwą komunistką”

  ,,Czy komunizm uwiódł Waszą Świątobliwość?

  ,,Zrozumiałem wówczas pewne sprawy, jak kwestie społeczne, które potem odnalazłem w nauce społecznej Kościoła” (sic!)

 33. JO said

  ad.29. Niech sobie jest. Tak, niech sobie jest do czasu…. Poki co niech sobie ten heretyk bedzie i sluzy swa herezja Panu Bogu, ale obowiazkiem naszym jest od tego heretyka mopwy i dzialan sie odwrocic modlac sie za tego chodzacego juz potwora dusze.

 34. Boydar said

  Ja ? To dobrze że Pan pyta, znaczy się Pan nie rozumie choć jak domniemam chciałby. Otóż ja w nic nie gram. Po prostu w obecnej formie osoba papieża nie interesuje mnie ZUPEŁNIE ! Koncentruję się na obszarach innych, bliższych. Np. poszedłem ostatnio do proboszcza, i nawkładałem mu chu*jów, jak prywatnemu, nie jak księdzu. Nie napiszę tutaj za co, ale on żadnego tłumaczenia nie wymagał; wiedział od razu. I od razu się poprawiło. Powiedziałem mu także, że jakby zapomniał, to ja wrócę, i na kulturalnej rozmowie się nie skończy. Wszystko trwało niecałe pięć minut. Czyli można.

  Panie JO, gdyby nie internet i inne środki przekazu, o tym że zmienił się papież dowiedziałby się Pan po dwóch tygodniach, albo i dłużej. O tym że powiedział to czy tamto, może po roku albo nigdy. A Pan mi dupę jakimś „antypapieżem” zawracasz, ja nawet nie wiem co to jest anty; raz widziałem antylopę. Zajmij się Pan trawnikiem przy chałupie a nie cudzą polityką, w dodatku nie wiadomo do końca w czyim interesie robioną. A przy dziecku nie mów po niemiecku. I wtedy dopiero będziesz Pan polskim katolikiem. Bo jak na razie to odstawiasz Pan polskiego katowarchoła krzyczącego w świętym oburzeniu „Na Wołmontowicze !”

 35. Radam said

  A za dwa tygodnie ( 29 VI ) – jest pora na ” SWIĘTOPIETRZE ” .
  Może by tak do Watykanu , dla ” biskupa Rzymu” wysłać wory z trocinami , lub prasą ,
  zamiast DUTKÓW ?

  Jak „praca” , taka płaca .
  :- )

 36. JO said

  ad.34. Pierwsza polowa wplisu – ma Pan medal ode mnie.

  Za 2 polowe wpisu, ma Pan klapsiora po lysinie :))

  Kazde bowiem dziecko wie, co to jest antypapiez i zadne filozofowania tu nic nie zmienia, Panie Boydar. To jak z Ojcem, kazdy wie, ktory jest dobrym ojcem, a ktory jest nierodzicilskim, od ktorego ma prawo nawet odsunac sie nie tylko zona ale i dzieci.

 37. JO said

  ..chyba ze ma Pan jogurt zamiast mozgu…, a to co innego.

 38. Boydar said

  Sieknął Pan jak łysy grzywką o beton. Jak „tatuś” już piaty rok z rzędu na saksach, coraz rzadziej pisze i mniej przysyła, to dzieci owszem, tęsknią, ale za nim czy za jego wyobrażeniem które mają ? Ja też tęsknie, za papieżem który jest ojcem, takim jak powinien być. Tego który jest, udaję że nie widzę. Przeżyłem trzech, przeżyję i czwartego. Jak Bóg da, będzie i powrót Taty.

 39. Boydar said

  Nie jestem łysy, w żadnym calu, i nie zamierzam być.

 40. Andrzej BR said

  Czarna Msza F1

  Komentarz do obchodów 100-lecia Objawień Fatimskich i Mszy Kanonizacyjnej bł. Franciszka i bł. Hiacynty

  https://www.youtube.com/watch?v=vHXjVbMKgNU

  (tak od 10 minuty nagrania)

 41. Jack Ravenno said

  @20 BOYDAR – „Potrzebuje, Panie Jack, ale nie do istnienia. Smutno by Mu było samemu na świecie, który przecież sam stworzył. Myślę także, że właśnie z myślą o nas, stworzył. A nie po co innego…”

  Nie mam żadnego celu w polemice ale się nie zgodzę z tym, że jesteśmy Mu potrzebni. To MY Go potrzebujemy na 1000% a On łaskawie pozwala nam na wszystko. Jego prawo. Jesteśmy Jego stworzeniem. On dał nam ducha i życie. Dobry Bóg nie był, nie jest i nigdy nie będzie sam, więc i smucił się z tego powodu nie będzie, choć nasza obecność z pewnością nie ułatwia Mu istnienia…

  Wiemy jednak z pewnością, że gdy nas stworzył – od tego momentu zależy mu na Jego dziele…i chce abyśmy z Nim byli.

  Powtórzę z całą mocą

  Bergoglio to śmiercionośny oszust i łachudra jakich mało. Z całego serca współczuję katolikom takiego papieża…

 42. Boydar said

  Odmawia Pan Bogu ludzkich uczuć ? Nie wiem, czy to mądre …

 43. Jack Ravenno said

  @42 BOYDAR – nie odmawiam Bogu ludzkich uczuć – to MY jesteśmy stworzeni na JEGO obraz i podobieństwo a nie odwrotnie. Czuje Pan różnicę?

 44. Boydar said

  Panie Jack, nie o to się mi rozchodzi. „Bóg jest Miłością”, to nie jest tylko „comme ci comme ça”. Kogo miałby kochać, te wiewiórki ?

 45. Yah said

  Miałem już nie pisać, ale nie mogę. O czym w ogóle jest rozmowa, o czym tu dyskutować ? Wszystko czarno na białym jest wyłożone w Ewangeliach i Listach Apostolskich. Tam jest napisane, jak be3dzie, jakie metody będą stosowane, kto zostanie zwiedziony jakie będą tego konsekwencje.

  Jak ktoś nie rozumie przekazu i ostrzeżeń Chrystusa i Apostołów i upiera się przy swoim ludzkim widzimisię, ludzkich interpretacjach ( na swoja korzyść i usprawiedliwienie) to za to beknie. Odpowie nie przed ludźmi tylko przed Bogiem, który słowami Chrystusa i Apostołów jasno wszystko wyłożył.

  Większość śpiewa tak jak im szatan zagra i jeszcze myśli, że czyni wszystko w imię dobra, A później setki postów zdziwienia dlaczego jest tak źle. Dlatego, że służycie nie temu komu trzeba, bo ojciec kłamstwa was zwiódł.

  A tak na marginesie, pochlebstwo, to grzech przeciwko drugiemu przekazaniu.

  Co się jeszcze musi wydarzyć przy ludzie przejrzeli na oczy ? Żadne , ale to żadne wydarzenie nic nie zmieni. Żadne, ale to żadne bluźnierstwo wychodzące z ust wiadomo kogo tez nie i ….. Chrystus to wie, w końcu powiedział:

  „I Pan dodał: «Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?» ”

  A KTO WOŁA DO CHRYSTUSA O POMOC ?

  Wołają , ale o takiego, który usprawiedliwi ich niegodziwości i porubstwo. I takiego dostają, który usprawiedliwi ich tu, bo tam dostana to na co zasługują.

  Biada tym, którzy choć trochę usprawiedliwiają tych, którzy szydzą z Boga.

  Darujcie sobie czcze dyskusje i teologiczne kombinowanie. WSZYSTKO JEST JASNE.

 46. Yah said

  I kończąc, wielu po prostu brakuje jaj, by stanąć samotnie po stronie Chrystusa. Wszyscy oglądają się nie to co co powiedział Chrystus, tylko na to co wypocili Jego żałości interpretatorzy, bezczelnie twierdząc, że te ich interpretacje są na chwałę Boga.

  Jak ktoś szydzi z Boga to ponosi konsekwencje. Mało Wam tego naokoło, ile jeszcze trzeba ???

 47. Boydar said

  Dość asekurancko Pan podszedł do sprawy … Śmiało, co jest czarne a co białe …

 48. Yah said

  Panie Boydar ….. niech Pan mnie nie podpuszcza. Podałem źródła. Wystarczy przeczytać. Jeśli asekuranctwem nazywa Pan ufanie słowom Chrystusa ….

 49. Boydar said

  To (45) napisał Yah, nie Chrystus.

 50. Yah said

  Ad 49

  Podałem źródła. Nie 45 tylko Ewangelie i Listy Apostolskie. Ich nie napisał Yah, Panie Boydar. Niech Pan nie udaje nic nie rozumiejącego Panie Boydar. Pan jest mądrzejszy niż wynika z Pana postów w Gajówce. Ja to wiem, Pan to wie ….

 51. Boydar said

  Jak Pan na to wpadł 🙂 🙂 🙂

  Panie Yah, można mówić do ludzi aluzjami, żartem, przenośnią. Można, czasem trzeba, bo inaczej się nie da. Ale trzeba się podpisać. Yah, Boydar, Gajowy Marucha, RomanK, JO, Nyndr0, czy jak tam komu wypada. Ale nie może być tak, że czytelnik nie ma pewności co uważa autor. Bo mamy wówczas syndrom Franciszka papieża. Cytaty nie załatwiają sprawy. Cytatami sypie jak z rękawa Pan Macka. I w oborze już dach podnosi.

 52. Boydar said

  Żartowałem, bynajmniej nie oszczędzam. Tyle że taktownie nie piszę wszystkiego. Staram się (nieudolnie) brać przykład z Gajowego Maruchy. Taki już ze mnie chachłacki cham.

 53. Andrzej BR said

  Oto jeden taki, z wielu, zlepek myślowy, że Pan Bóg ma uczucia!

  Czyli ma: oczy; uszy; smak; nos i dotyk – bo,

  bez tych zmysłów uczucia nie mogą powstać.

  Albo ktoś tam exkatedruje, że Biskup, aby się bronić przed zaszczuciem, ma się oddać NIE! – do dyspozycji Papieża, a do Jezusa . . .

  Takie nieustannne przeskakiwanie od realnych faktów ku

  POEZJI tfuurczej. . .

  To pokłosie, OWOCE, IISW, który swą frywolnością

  ciężko pracował aby zatrzeć różnicę między:

  DOCZESNOŚCIĄ a NADPRZYRODZONOŚCIĄ .

  Główni „ojcowie’ tych herezji to de Chardin i potem Congar, choć i innym też nic nie brakuje.

  Smutek współczucia mnie ogarnia, gdy ktoś tam sobie zaczyna

  wyobrażać co i jak jest po 2-ej stronie – ale to

  spekulacje i po prostu brednie pyszałków.

 54. Boydar said

  Nie pozajączkowały się Panu czasem uczucia z percepcją doznań ? Matka z martwym dzieckiem na rękach to je według Pana liże, wącha czy ogląda ?

 55. Yah said

  Ad 51

  Pan Macka i cytaty. On nigdy nikogo nie zacytował – choć robi to takie wrażenie.

  Panie Boydar napisze krótko. Ja nie będę, jednym z wielu w Gajówce, interpretatorów słów Chrystusa i Apostołów. Może i kiedyś próbowałem, ale poklepanie po pleckach dostaje się tylko wtedy jeśli pisze się tak jak chce świat. Jak się pisze wbrew światu to jest się przedmiotem ataku ( w tym również gajówkowych teologów, którym wszyscy, nie wiedzieć czego potakują).

  „Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi.
  Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą; jeśli słowo moje zachowali i wasze zachowywać będą.”

  Panie Boydar WSZYSTKO jest napisane. Wystarczy chcieć zrozumieć. Jak przyjdzie co do czego to głupio będzie wyglądało tłumaczenie, że tak mówił, pan A cy pan B, skoro Pan Jezus mówił zupełnie co innego.

  Świata nie naprawię, a każdy jest sam odpowiedzialny za swoja duszę. Soft mamy dostarczony przez Chrystusa i Apostołów – wystarczy wgrać w mózg.

  Ale najważniejsze jest to, by wierzyć, że ten soft działa, a nie kombinować z jakimś własnym badziewiem.

  Wie Pan Panie Boydar, pisanie nic nie da. Kto ma uwierzyć, ten uwierzył lub uwierzy nawet bez naszego pisania.

 56. Boydar said

  „… pisanie nic nie da …”

  No widzi Pan, a są tacy co zdanie mają odmienne. Gajowy Marucha już ładnych parę lat sam pisze i innym umożliwia, ja piszę dzięki Niemu, Pan …
  No ale Gajowy może się mylić, prosty chłop z lasu, co On tam wie. Jednak kilkutysiącletnie doświadczenie np. obrzezanej mafii mówi dokładnie to samo. Zdecydowali się nawet talmud opublikować, łącznie z przypisami, sądzi Pan że bez sensu ? Może lepiej się znali i znają na psychologii niż podejrzewamy. Jak Pan sądzi ?

  Czy uważa Pan, że gdyby pisanie nie miało sensu, powstał by zapis Starego Testamentu ? A Nowego ?

 57. Andrzej BR said

  Ale gdyby tam był chociaż jeden taki co pisze bo lubi, to

  Biblia nie mogłaby powstać!

  Łyżka dziegciu zatruwa całą beczkę miodu . . .

 58. NICK said

  Oj, oj. (56).

 59. Boydar said

  O, i Pan NICK pisze. Czasem nawet wierszem, a czasem tylko kica.

 60. Człowiek jest bogiem. My sami dla siebie jesteśmy bogami.

 61. Greg said

  Premizlaus Crucis.
  Jesteś świeżo po lekturze Pierre Teilhard de Chardin?
  Zastanów się, zanim coś wpiszesz.

 62. Nie wyczułeś ironii Przyjacielu drogi.

 63. Greg said

  Trzeba było dać przynajmniej buźkę, na końcu!
  Wyczułem….ale inni?

 64. Gajówkę czytają ludzie inteligentni.

 65. Greg said

  Również i ćwierćinteligentni.
  A nawet…………..Ha,ha.

 66. Andrzej BR said

  Stosujmy metody WROGA!

  On nam raz My mu pięć!

  Aż pójdzie . . .

  Na początek:

  Każdy wpis, który mówi, że

  nie mówi

  czyli?!

  Tu wpisać ksywę popaprańca:

  . . .

 67. Listwa said

  @ 55 Yah

  Świat poklepuje za fałsz i błąd. Jeśli w pana wpisach jest fałsz lub błąd, to ma pan problem.
  W sprawach wiary bardzo łatwo zrobić błąd , a pan jest nieostrożny.

  Ma pan pewność że pana interpretacja jest poprawna?
  Więc nie na pana atak tylko na pana błędy.

  @ 45 Yah

  A słyszał pan : modlicie sie i nie otrzymujecie, bo sie źle modlicie. Zatem nie wszystko jasne i nie takie proste.

  „A tak na marginesie, pochlebstwo, to grzech przeciwko drugiemu przekazaniu’.
  – na pewno? a skąd to wzięte? czyzby nie z interpretacji z błedem.?

  Wynikiem własnych i błędnych interpretacji są herezje.

  @ 32 Greg

  Zamawiałem w pewnym wydawnictwie poważną książkę. Jako prezent dostałem dodatkowo…….
  ,,Papież Franciszek …Rozmowy z Niewierzącymi”
  Eugenio Scalfari

  – widocznie sie nie sprzedaje. Szukają zysku w non-profit. Dobrze że na pana trafiło.

  @ 22 Poziomka

  „Może też i niektórzy zapytają siebie, czy taki człowiek może być legalną głową kościoła?”

  – niestety może , gdyby nie był, nie byłoby problemu. Nie ma co się też łudzić, że niedojrzałe rozwiązania cokolwiek rozwiążą.

  Czy ktos z państwa ma jakieś wątpliwości, że Kościół katolicki jest podmiotem ataku i zniszczenia?
  Czy ktos atakowałby kibel za stodołą chcąc przejąc panowanie nad duszami?

  Czy ktoś z państwa sądzi , że atak polegać ma na rysowaniu kredkami po asfalcie?

  Ataki będa jeszcze silniejsze i jeszcze subtelniejsze o dusze wasze chodzi i o przyszłość na wieki. Nie dajcie sie zwieść.

  A kto może sie oprzeć i zrobi ro skutecznie? Panie Yah, panie Poziomka? Walcie prawdę a nie stękacie jak w supermarkecie przy kasie

 68. Listwa said

 69. Listwa said

  Odrzuć więc stęchliznę błędu i żyj wiarą katolicką! Chrystus nie błogosławi fałszowi. Błogosławi duszom wiernym.

  Czasy pomieszania powszechnego wtargnęły w sam środek Kościoła. W ostatnich dziesięcioleciach w niejednym aspekcie życia Kościoła padliśmy ofiarą manipulacji, odkształceń i destrukcji na skalę planetarną.
  Jest problem niechęci szerokich rzesz duchowieństwa, osób zakonnych i świeckich do postawienia trafnej, poważnej diagnozy i niechęć do uwolnienia głosu prawdy. Prawda o destrukcji wiary katolickiej, jej przyczynach i przejawach, z wielkim trudem dopuszczana jest do głosu, i tylko gdzieniegdzie.

  Katolicy, czyli ludzie wierni Objawieniu Bożemu zawartemu w Piśmie Świętym i Tradycji, są dzisiaj nadal poddawani różnorakiej obróbce – czasem bezceremonialnie, a czasem w białych rękawiczkach.
  Jakże serdecznie wybrzmiewają słowa Pana Jezusa: „Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo” (Łk 12, 32)!

  Kościół Katolicki, jedyny prawdziwy Kościół, jedyny Kościół założony przez Jezusa Chrystusa, głosi prawdę. Kościół Katolicki nie zwodzi ludzi – o ile przekazuje wiernie i nieomylnie Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i Tradycji.
  Niechże zatem ci, którzy dzisiaj – niejednokrotnie pośród wielu utrapień – starają poznać Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i Tradycji, i żyć nim, nie niepokoją się nic a nic o to, czy może błądzą przez zacofanie. Nie błądzą! Są na właściwej drodze. Są na pewnej drodze wiary katolickiej – jedynej prawdziwej wiary, jedynej wiary dającej zbawienie duszy. Są na królewskiej drodze wierności Panu Bogu. Nic ponad to!

  Nalega św. Jan: „Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu” (1 J 3, 7).
  W Wyznaniu wiary św. Atanazego czytamy: Quicumque vult salvus esse, ante omnia opus est ut teneat catholicam fidem – „Ktokolwiek pragnie być zbawiony, przede wszystkim winien się trzymać katolickiej wiary”.

  Ks. Jacek Bałemba

  http://pbs.twimg.com/card_img/874987403697696768/2FM0NI7R?format=jpg&name=600×314

 70. Yah said

  Ad 69

  Wie Pan co Panie Listwa w swojej bucie, arogancji i pewności swojej racji jest Pan wręcz chamski.

  Rację ma Pan Listwa, bo on wie lepiej co to wiara katolicka opierając się na swojej wiedzy teologicznej. Tak ?

  Jak ja stękam ( choć nie chodzę do supermarketów) to Pan drze ryja.

  Z Panem trzeba ostro, bo Pan masz we łbie poprzewracane i to mocno !!!

 71. Yah said

  Ad 67

  „Świat poklepuje za fałsz i błąd. Jeśli w pana wpisach jest fałsz lub błąd, to ma pan problem.
  W sprawach wiary bardzo łatwo zrobić błąd , a pan jest nieostrożny. ”

  A Pan nie dopuszcza do tego, że Pan może być w błędzie? PYCHA !!!

  „A tak na marginesie, pochlebstwo, to grzech przeciwko drugiemu przekazaniu’.
  – na pewno? a skąd to wzięte? czyżby nie z interpretacji z błędem.?

  „Schlebianie ludziom to również namiętność subtelnie odwodząca od prawdziwego służenia Bogu ! Bóg przykazał nam kochać bliźniego swego jak siebie samego, można jednak kochać bliźniego i służyć mu gorliwie, ale nie w imię Boga
  (…)
  Miłość schlebiająca człowiekowi zawsze ma u swojej podstawy jakąś namiętność: albo pociąg fizyczny, albo więzy krwi, wreszcie sympatie, czy nawet szacunek do człowieka okazywany mu z racji wysokiego położenia w społeczeństwie.To znaczy na początku jest pragnienie dogodzenia człowiekowi gwoli tego, iż w danym momencie wydzielamy go w jakiś sposób spośród innych i chcielibyśmy, aby i on miał o nas dobre mniemanie.
  (…)
  Najczęściej jeśli w takich wypadkach pojawia się przeszkoda ze strony reguł chrześcijańskich, to łatwo ja obejść ” w imię miłości” z poważnym niekiedy naruszeniem praw, ustanowionych przez Kościół i z obraza samego Boga.Dogadzając człowiekowi stawiamy bliźniego przed Bogiem i sami służymy człowiekowi, dla własnej korzyści, opierając się o własna , nieczysta ludzką dobroć, często zupełnie zapominając w tym czasie o Bogu. Co jednak najgorsze, to że i sami w tym czasie wierzymy I INNYM DAJEMY DO ZROZUMIENIA, że wszystko to czynimy zgodnie z przykazaniem, ze swojego chrześcijańskiego miłosierdzia.”

  Prawnikiem może i jest Pan świetnym. Ale prawo do wiary ma się tak jak pięść do nosa.

  Ja, mój drogi Panie, ani od życia, ani od ludzi niczego jus nie oczekuje i nie dostanę. Jak dostane to tylko cięgi.

  A z Pana cytatów księdza Bałemby wynika jedno, że jest to człowiek zdezorientowany, który nie wie co się dzieje, nie wie co robić, nie wie jak pomóc ludziom.

  „Nalega św. Jan: „Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu” (1 J 3, 7).
  W Wyznaniu wiary św. Atanazego czytamy: Quicumque vult salvus esse, ante omnia opus est ut teneat catholicam fidem – „Ktokolwiek pragnie być zbawiony, przede wszystkim winien się trzymać katolickiej wiary”.”

  Przecież 200 lat temu ludzie trzymali się bardziej niż teraz, to czemu trzymających się jest coraz mniej. Cz ci trzymający nie dostają obiecanej Pomocy od Pana Boga ?

  I to jest Pana problem, który proszę postarać się sobie wyjaśnić w głębi serca

 72. Yah said

  AD 67

  DLACZEGO PAN WYRYWA Z KONTEKSTU ???

  Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych. Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz.

  KRK dostaje to się modlą jego wierni. A modlą się o powodzenie materialne na Ziemi i o hierarchów i papieża, który będzie usprawiedliwiał ich ziemskie słabości. Nie modlą się o zbawienie duszy, bo to przecież odległa przyszłość i będzie dopiero po śmierci. A kto by się tam martwił co będzie po śmierci, skoro obiecują wieczna młodość.

  Panu nie chodzi o czystość wiary Panu chodzi o to by Pana było na wierzchu i o to prosi Pan Boga, i Pan dostaje. Ale co jest na wierzchu to już zupełnie inna bajka.

  A może źle Pana oceniam i rzeczywiście prosi Pan o zwycięstwo czyste wiary katolickiej. I Pan prośby są przez Pana Boga wysłuchiwane czego konsekwencja jest to co się dzieje w Watykanie bo ….. dalej Pan wie doskonale co powinno być, ale nigdy pan sie do tego nie przyzna.

 73. JO said

  ad.72. Panie Yah, Pan Listwa nie jest ani Kresowiakiem, ani jak mi sie zdaje osoba, ktora miala kiedykolwiek jakikolwiek kontakt z Prawoslawiem.

  Prosze brac wywody Pana Listwy jako wyraz dobrej intencji.

  Jezeli dobrze Pamietam, to Biskup W powiedzial, ze majac do wyboru Prawoslawna Rosje i NOWO zachodnia Europe, to trzeba wybrac Rosje!

 74. Yah said

  Ad 73

  Panie JO, ja mam coraz mniej sił by pisać, pracować etc. Dlatego do pasji doprowadzają mnie zdziwienie maluczkich czemu jest źle, czemu Franciszek gada takie brednie skoro …. w Ewangeliach i Listach wszystko napisane. Do pasji doprowadza mnie ślepota większości duchownych i , nazwijmy to obrońców tradycji, na ewangeliczny opis tego co się dzieje, na upór i niechęć nazwania zła i odstępstwa – złem i odstępstwem.

  Ja tez nie jestem zbyt mądry , bo przecież dziwie się faktom, których sam Chrystus mówił w kilku miejscach w Ewangeliach.

  Panie JO, tylko, że z tych dobrych intencji iluś tam pokoleń, nie popartych prawdziwa wiarą wynika ….. upadek Kościoła na Zachodzie.

  Co nie znaczy oczywiście, że Wschód nie jest przedmiotem ataku modernistów. Tez jest ….

 75. JO said

  ad.74. To sa czasy ostateczne i Szatan wie, ze to jest jego ostatnia chwila, wiec atakuje z niespotykana sila wczesniej.
  Dla nas ludzi, jest czas proby, czas radosny dla tych, co trwaja przy wierze mimo tego szatanskiego ataku.

  Naszym obowiazkiem jest walczyc wraz z Maria o kazda Dusze, tak, by zmiazdzyc z Nia glowe Szatana.

  Prosze sie nigdy nie poddawac, walczyc do ostatniego tchu.

  Ten Swiat musi ostatecznie upasc. Ten Swiat zostanie zniszczony, zmieciony z powierzchni ziemi, ale dla nas Chrystus przygotowuje nowe.

  Pozdrawiam,
  J

 76. Yah said

  Ad.75

  Bo pomocą Chrystusa trzeba nauczyć się rozpoznawać uderzenia, podszepty i umizgi szatana. które maja nas zwieść na manowce i ….. to co jest pomocą Boga, by nas uratować.

  „Ten Swiat zostanie zniszczony, zmieciony z powierzchni ziemi, ale dla nas Chrystus przygotowuje nowe”

  Bez tego człowiek nie zrozumie nigdy dlaczego pracując ciężko, od rana do wieczora, ledwo mu starcza na życie. Jedynym pocieszeniem jest to, że może pracować, i że ta praca daje zadowolenie ( bo już nie pieniądze). Bez tego nigdy nie zrozumie dlaczego inni mniej robiąc, mniej wiedząc – mają wszystko.

  Żeby mieć to co maja ci, co maja wszystko trzeba by z nimi konkurować w czynieniu zła – by otrzymać nagrodę od księcia tego świata.

  A zło to zawsze zło. Czasami to nieuczciwe traktowanie pracowników, czasami to kłamstwa, czasami to przymykanie oczy na zło, czasami folgowanie swoim namiętnością. Za te rzeczy jest nagroda tu i teraz.

  Tylko po co nam to wszystko tu i teraz ? Ile to tu i teraz będzie trwało. Czy warto dla tu i teraz tracić tam i zawsze ?

  Pozdrawiam Pana Panie JO

 77. Listwa said

  @ 70 Yah

  „Wie Pan co Panie Listwa w swojej bucie, arogancji i pewności swojej racji jest Pan wręcz chamski.”

  – a pan sprzedaje swoje wizje katolicko-prawosławne- nie wiadomo co. Wpis @ 69 jest w całości cytatem i nie ma tam ani jednego słowa napisanego przeze mnie, wiec pan się nadział na swoja dzidę i ma do mnie pretensje, że głupio dynda

  „Rację ma Pan Listwa, bo on wie lepiej co to wiara katolicka opierając się na swojej wiedzy teologicznej. Tak ?”

  – srak, opieram się na teksach katolickich, a nie na żadnych popieprzonych gawędziarzach katolicko-prawosławnych- nie wiadomo co. A jak pan ma jakieś sekciarskie wąty, to prosze sprostować i poprawić błąd, a nie zadawać pytania donikąd.

  „Jak ja stękam ( choć nie chodzę do supermarketów) to Pan drze ryja.

  – stękasz pan i zatruwasz atmosfere,

  „Z Panem trzeba ostro, bo Pan masz we łbie poprzewracane i to mocno !!!”

  – To dawaj pan na te ostro, czy coś przegapiłem? Panu się poprzewracało, sekciarz pan jesteś i siączysz pan sekciarski smród.

  @ 71 Yah

  „A Pan nie dopuszcza do tego, że Pan może być w błędzie? PYCHA !!!”

  – głupio się panu wydaje, tak samo jak głupio pan cytuje teksty Pisma św.

  „A tak na marginesie, pochlebstwo, to grzech przeciwko drugiemu przekazaniu”.

  – bzdura nawiedzonego sekciarza, który jeszcze stara się tłumaczyć gadaniem nie na temat.

  „Prawnikiem może i jest Pan świetnym. Ale prawo do wiary ma się tak jak pięść do nosa.”

  – niech g**no pana obchodzi kim jestem, Stary i Nowy Testament ma w sobie elementy prawa.

  „Ja, mój drogi Panie, ani od życia, ani od ludzi niczego jus nie oczekuje i nie dostanę. Jak dostane to tylko cięgi ”

  – nie jestem dla pana żaden mój. Moze bredzi pan zbyt często i traktuje to jeszcze jako prawde? Nic mnie nie obchodzi co pan oczekuje.

  „A z Pana cytatów księdza Bałemby wynika jedno, że jest to człowiek zdezorientowany, który nie wie co się dzieje, nie wie co robić, nie wie jak pomóc ludziom.”

  – kolejna bzdura sekciarza , ks. Bałemba jest dobrze zorientowany, zmaga się z przeciwnościami za to, że wie co chce i wie co mówi. Pieprzysz gawedziarzu katolicko-prawosławno- nie wiadomo co. Ks. Bałęba ma bardzo konkretne teksty, czytelne i z prawidłowym przesłaniem. Pan sie lepiej zacznie uczyc od niego, a nie opluwasz tandeciarzu katolickiego kapłana , bo sie nadziałeś na własna dzidę.

  „Przecież 200 lat temu ludzie trzymali się bardziej niż teraz, to czemu trzymających się jest coraz mniej. Cz ci trzymający nie dostają obiecanej Pomocy od Pana Boga ?”

  – Wyznaniu wiary św. Atanazego czytamy: Quicumque vult salvus esse, ante omnia opus est ut teneat catholicam fidem – „Ktokolwiek pragnie być zbawiony, przede wszystkim winien się trzymać katolickiej wiary”.
  Było , jest i bedzie aktualne, ono oczywiście nie pasuje do wizji i tendencji wierzących w gawędy. Kolejne pytanie z marsa i to pan ma z nimi problem.

  @ 72 Yah

  Niczego nie wyrywam.
  „A tak na marginesie, pochlebstwo, to grzech przeciwko drugiemu przekazaniu’.
  – na pewno? a skąd to wzięte? czyzby nie z interpretacji z błedem.?

  „Panu nie chodzi o czystość wiary Panu chodzi o to by Pana było na wierzchu i o to prosi Pan Boga, i Pan dostaje. Ale co jest na wierzchu to już zupełnie inna bajka.”

  – sekciarz pan jesteś i przedawca fałszu. To Kościół katolicki jest Kościołem założonym przez Jezusa Chrystusa, a prawosławie niestety jest w schiźmie oraz jest uwikłane w powazne błedy. Nie interesują mnie pana bajki.

  „A może źle Pana oceniam i rzeczywiście prosi Pan o zwycięstwo czyste wiary katolickiej. I Pan prośby są przez Pana Boga wysłuchiwane czego konsekwencja jest to
  co się dzieje w Watykanie bo ….. dalej Pan wie doskonale co powinno być, ale nigdy pan sie do tego nie przyzna”

  – pan wcale nie ocenia, tak samo jak ks. Bałęby. Pan chce sprzedać tylko fałsz.

 78. Listwa said

  @ 73 JO

  ad.72. Panie Yah, Pan Listwa nie jest ani Kresowiakiem, ani jak mi sie zdaje osoba, ktora miala kiedykolwiek jakikolwiek kontakt z Prawoslawiem.

  – nie przypominam sobie , abym kiedykolwiek wyjaśniał jaki miałem kontakt z prawosławiem. Pan schowa te swoje przypuszczenia i nimi juz nie karmi, bo zbrzydły.

  Pan nie miał dostatecznego kontaktu z nauczaniem sw Anatazego i nie tylko z jego.

  „Jezeli dobrze Pamietam, to Biskup W powiedzial, ze majac do wyboru Prawoslawna Rosje i NOWO zachodnia Europe, to trzeba wybrac Rosje!”

  – ale nie znaczy to i ze słów bp. Wilaimsona nie wynika, aby mylic pojęcia i płaszczyzny.

  Wybór miedzy prawosławną Rosją, a „NOWO zachodnia Europe” nie oznacza wyboru miedzy prawosławiem a katolicyzmem.

 79. Listwa said

  Bardzo dobry tekst ks. Bałęby.

  Ze wszystkich ważnych spraw życia ta jest najważniejsza: zbawić duszę swoją. Jedna jest prawdziwa wiara, jedyna dająca zbawienie duszy: wiara katolicka. Od ponad pięćdziesięciu lat nie wszystko to, co podaje się jako katolickie jest nim w rzeczywistości. Biorąc pod uwagę powszechny niedomiar pasterskiej służby katolickiej, należy – w duchu katolickiego obiektywizmu – podjąć samodzielną pracę, która zawiera następujące linie:
  – poznać wiarę katolicką – depozyt wiary (Biblioteka ’58),
  – w jej świetle zdiagnozować rozpowszechnione błędy,
  – odrzucić rozpoznane błędy,
  – dochować wierności katolickiej wierze.
  Bez powyższego żyjemy w świecie fikcji. Są etykietki katolickie, zawartość – nie. Zbawienie duszy zagrożone. Prawda woła. Czas nagli.

  Sacerdos Hyacinthus

  Ale sekciarze zawyją z bólu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: