Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  revers o Wolne tematy (59 – …
  revers o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Piast czy Jagiellon?

Posted by Marucha w dniu 2017-06-12 (Poniedziałek)

W Lublinie ma powstać Muzeum Kresów. Jestem bardzo ciekaw jaka tak zwana narracja weźmie górę. Czy będzie to w duchu „o wyższości świąt wielkanocnych nad świętami bożego narodzenia”, czyli idea Polski jagiellońskiej górą nad ideą Polski piastowskiej.

Co by historycznie nie znaczyło pojęcie Polski jagiellońskiej, dzisiaj to symbol państwa wielonarodowego, wielowyznaniowego i wielokulturowego oraz współczesne tęsknoty za takim państwem.

Są środowiska głównie polityczne, które model Polski piastowskiej, czyli państwa jednonarodowego i w zasadzie jednowyznaniowego, bardzo uwiera, żeby nie powiedzieć, że nawet upokarza. Podejmują więc różne działania, żeby Polska nie była tak jednolita.

Takie myślenie w swoich dalej idących konsekwencjach jest groźne dla polskich interesów narodowych, bo ni mniej, ni więcej osłabia spójność obecnej formy polskiej państwowości.

Wspomniane środowiska nie szukają już wielonarodowej Rzeczpospolitej na dawnych ziemiach wschodnich. Wręcz odwrotnie. Nie zależy im na Polakach w granicach współczesnych Litwy, Białorusi i Ukrainy. Chcieliby, jak na przykład Andrzej Olechowski – typowy reprezentant takiego traktowania tych spraw – żeby to nie byli Polacy, ale Litwini polskiego pochodzenia. Oczywiście trzeba wzmacniać żywioł litewski i ukraiński kosztem Polaków, żeby szkodzić Rosji. W tym ludzie formacji politycznej Olechowskiego są ręka w rękę z PiS-em. Nie ma więc mowy o wielonarodowej Litwie i Ukrainie.

Wielonarodowa ma być Polska i jak nie chce się tego odnosić do tego, co kiedyś należało do państwa polskiego na wschodzie, to przenosi się to na to, co obecnie należy do polskiej państwowości na zachodzie. I stąd szukanie wszystkiego, co niemieckie, czeskie i jak zawsze i wszędzie żydowskie.

Dochodzi w tym do kompletnych idiotyzmów, bo taki Wojciech Cejrowski publicznie bredzi o oddaniu Szczecina Niemcom, a z drugiej strony prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz chce ze stolicy Śląska zrobić miasto tygiel. Na razie udaje się to tylko z Ukraińcami.

Nie wiem, czy we Wrocławiu prezydent Dutkiewicz mile widziałby tysiące muzułmanów, ale biorąc pod uwagę jaki to lizus w stosunku do poprawnej politycznie Europy jest to dość prawdopodobne.

Ja uważam, że model Polski piastowskiej ma więcej zalet, a w dzisiejszych czasach jest zwyczajnie bezpieczniejszy, o czym świadczy chociażby zachwyt zachodnich internautów zdjęciem z warszawskiego metra, czyli biali ludzie, nieagresywni wobec siebie i nawet czytający papierowe książki.

Andrzej Szlęzak
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 5 do “Piast czy Jagiellon?”

 1. Zerohero said

  Przedstawianie Jagiellonów jako

  1. imperium
  2. będącego przeciwwagą dla Rosji

  to bajka dla ciężkich ćwierćinteligentów. Ludzie z rodu Jagiellonów złapaliby się za głowę widząc do jakich bredni wykorzystano ich wizerunek. To już propaganda PRL lepiej się wstrzeliła z Piastami :). Idee „jagiellońskie” to paliwo dla zwolenników multi kulti sprzedających swój bełkot polskiemu kołtuństwu. Rzepa 2 narodów, Rzepa 3 narodów, Rzepa 4 narodów, Unia Europejska XVI wieku. Mamy kosmopolityzm i jednocześnie mamy „wielką polskę” którą może się masturbować bezmózgi „narodowiec” (narodowiec jakiego narodu?).

 2. jazmig said

  PiS i PO dążą do tego samego: aby Polską rządzili banderowcy. PiS już ściągnął ponad milion Ukraińców do Polski, którzy we Wrocławiu domagają się, aby j. ukraiński był drugim językiem urzędowym. Tymczasem doskonale wiadomo, że większość Ukraińców na codzień posługuje się językiem rosyjskim.

  Wskazuje to jednak na bezczelność banderowców i ich butę.

 3. Boydar said

  Ja nie wiem czy dobrze zrozumiałem, – „… Dutkiewicz chce ze stolicy Śląska zrobić miasto tygiel. Na razie udaje się to tylko z Ukraińcami …”

  Wrocław nie jest stolicą Śląska tylko Dolnego Śląska, to raz. A dwa, ten siedmiuset osobowy konsulat BRD to kogo obsługuje, Hiszpanów ? A może faktycznie ukrów, bo po godzinach to bankowo Werwolf.

 4. Joannus said

  Szlęzak chyba wrócił z księżyca. Prawi o wyborze, którego nie sposób dokonać, wobec napływu obcych. Wystarczy spacerek po Warszawie.
  Polska piastowska już była i to nie wróci.

 5. Olo said

  Tylko Polska Słowiańska i pełna koalicja z innymi państwami o tych korzeniach może naprawić nasz kraj jak i resztę świata.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: