Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Politolog: Polska będzie utrudniać integrację Ukrainy z UE

Posted by Marucha w dniu 2017-06-12 (Poniedziałek)

Rosyjski politolog, prezes Ośrodka Komunikacji Strategicznych Dmitrij Abzałow skomentował w rozmowie z RT działania polskich funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy niechętnie puszczają Ukraińców na terytorium kraju po wprowadzeniu ruchu bezwizowego.

Według Dmitrija Abzałowa, Polska obawia się, że migranci przyjeżdżać będą do Polski nie w celach turystycznych lecz zarobkowych. Jeśli tak będzie, Polska może stać się pierwszym krajem, który wprowadzi ograniczenia w ruchu bezwizowym z Ukrainą.

„Biorąc pod uwagę strukturę konsumpcji na Ukrainie, jest rzeczą oczywistą, że Ukraińcy nie dysponują dużą sumą pieniędzy, dlatego nie będą tak po prostu jeździć do Europy na wypoczynek. Mowa, przede wszystkim, o migracji zarobkowej. Ludzie będą przyjeżdżać na trzy miesiące, żeby gdzieś nieformalnie podjąć pracę, i domagać się azylu politycznego, którego ciężko będzie odmówić. W takim przypadku Polska może okazać się głównym przeciwnikiem normalnej integracji Ukrainy z UE z punktu widzenia zatrudnienia i gospodarki” — uważa politolog.

Abzałow przypomniał, że liczba ukraińskich migrantów zarobkowych już dziś jest dość duża, co wzbudza duże niezadowolenie polskich nacjonalistów. [Z tym, że polscy nacjonaliści mają g… do gadania – admin]

„Na Ukrainie panuje trudna sytuacja z pracą, emerytury maleją, a opłaty komunalne rosną. Jedynym wyjściem jest wyjazd do pracy za granicę. Przypomnę, że to właśnie Polsce przypadło w udziale najwięcej ukraińskich emigrantów. Z tej to przyczyny, w ostatnim czasie dochodziło tam do ataków nacjonalistów na obiekty, w których pracowali ukraińscy migranci” — zauważył Abazałow.

Wcześniej funkcjonariusze Państwowej Służby Granicznej Ukrainy informowali, że Polska bardzo niechętnie puszcza Ukraińców na swoje terytorium.

11 czerwca zaczął obowiązywać ruch bezwizowy między Ukrainą i krajami UE. Ukraińcy mają prawo wjazdu do UE bez wizy na 90 dni w celach biznesowych, turystycznych bądź rodzinnych.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 to “Politolog: Polska będzie utrudniać integrację Ukrainy z UE”

 1. PISKORZ said

  re art..”niezadowolenie polskich nacjonalistów POWIEDZIAŁBYM RACZEJ ..Polaków..

 2. Grace said

  Nie wpuszczac do Polski tego gowna wogole. Polska powinna sie obawiac wszystkiego z tamtej strony granicy.

 3. Michał said

  W ciągu krótkiego czasu większość polskich urzędników zostanie wymieniona na ukraińskich, a do urzędów zostanie wprowadzony ukraiński jako język urzędowy.

  Banderowcy z pomocą reżimu PiS kradną Polskę, a Polacy śpią, grillują, robią zakupy w Tesco…

 4. JO said

  ad.3. …oraz emigruja…za niby lepszym…

 5. I dobrze, że starają się nie wpuszczać. Powinni ich jeszcze pogranicznicy pałować.

 6. Boydar said

  Ja Was podziwiam, że potraficie odróżnić Polaka z Tarnopola, Łucka czy Stanisławowa od ukra z Dniepropietrowska, i to na pierwszy rzut oka. Pan JO postulował tu szybki kurs rozróżniania, jestem pierwszym potencjalnym słuchaczem.

 7. Moher49 said

  @2
  Niestety toto włazi do Polski drzwiami i oknami, dzięki rządowi, administracji i milionom durnych mieszkańców naszego kraju, którzy kupują od nich przemycane papierosy, wódkę, paliwa. Zawierają z nimi małżeństwa, sprzedają im domy i ziemię. Powtarzam wszędzie za J Arafatem; ” za każdą piędź ziemi polskiej sprzedanej obcemu – kula w łeb”.

Sorry, the comment form is closed at this time.