Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja odpowie na powiększenie kontyngentu NATO w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2017-06-12 (Poniedziałek)

Rosja nie pozostawi bez uwagi wzmocnienia kontyngentu wojskowego w pobliżu swoich granic i w przypadku podobnych działań udzieli lustrzanej odpowiedzi – powiedział wiceprzewodniczący Komisji Obrony Dumy Państwowej Jurij Szwytkin, komentując słowa polskiego prezydenta Andrzeja Dudy o zwiększeniu amerykańskiej obecności wojskowej w kraju.

Duda poinformował, że omówi z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem, podczas jego wizyty w Polsce 6 lipca, kwestię zwiększenia amerykańskiego kontyngentu wojskowego.

— Wielokrotnie podkreślaliśmy, że nie pozostawimy bez uwagi zwiększenie liczebności różnych kontyngentów NATO, innych państw, które snują jakieś plany pod przykrywką obrony. Oczywiście podejmiemy działania w odpowiedzi. Jakie to działania? Albo bezpośrednia koncentracja jednostek sił zbrojnych, albo wozy opancerzone, systemy obrony powietrznej. Działania zostaną jednak podjęte. Jednym słowem, wzmacnianie kontyngentu na naszej zachodniej granicy, moim zdaniem, będzie mieć miejsce – powiedział Szwytkin.

Jak dodał, Rosja będzie reagować na konkretne decyzje USA.

— Ale wielokrotnie mówiliśmy, że nie zostawimy bez uwagi wszystkich tych agresywnych planów. Oczywiście udzielimy lustrzanej odpowiedzi – zapewnił polityk.

Wyraził też żal, że polski prezydent składa podobne oświadczenia, powodując, że jego kraj staje się celem w przypadku ewentualnego konfliktu.

– Dziwne, że przywódca państwa bierze na zakładnika własny naród – dodał.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 to “Rosja odpowie na powiększenie kontyngentu NATO w Polsce”

 1. Birton said

  PIS=Partia Interesów Syjonistycznych, PO=Partia Ogólnożydowska SLD=Syjoniści Lewico-Demokratyczni i wszystko jasne – fałszywa flaga od 1944 roku i ŻYDOWSKIE rządy w Polsce – Polacy nie rządzą od 1944 roku
  „probanderowski , antypolski, żydowski rząd w Warszawie z premier Żydło na czele i prezesem Kalksteinem w tle , prezydent Juda błogosławią program nienawiści do Rosji oraz bezwarunkowej miłości do USA, Ukrainy i Izraela ”
  Centrala PiS , PO , SLD , Solidarności jest ta sama i znajduje w Tel Awiwie.
  najpierw polskojęzyczne żydostwo z Warszawy wpakowało nas w konflikt ukraińsko-rosyjski, a teraz polskojęzyczne żydostwo wpakowuje nas w konflikt z Białorusią
  Lwów zawsze polski, Krym od wieków rosyjski, śmierć Ukrainie

 2. Grace said

  No tak, Rosjanie nie duracy jak Polacy. Niech to robia i to jak najszybciej, a Pan Duda? Slow mi brak!

 3. Joannus said

  ”Wyraził też żal, że polski prezydent składa podobne oświadczenia, powodując, że jego kraj staje się celem w przypadku ewentualnego konfliktu.”

  Widocznie o to mu chodzi.

 4. revers said

  Politolog Wladimir Kiriew o Dudzie, Miedzymorzu, nowej Dyktaturze ala Pilsudzki

  http://rusvesna.su/news/1497295466

 5. Michał said

  Anglo-syjon uruchamia V chazarską kolumnę w Rosji, ale Rosjanie mają na to sprawdzony sposób – pod klucz azjatyckich dzikusów!

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201706135659624-sputnik-usa-ue-rosja-moskwa-protesty/

 6. Sebastian said

  Aleksander Jabłonowski – Stosunek do Rosji

  >https://www.youtube.com/watch?v=VE6_uFjGsGY

Sorry, the comment form is closed at this time.