Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Watykański doradca: trzeba zmienić język Katechizmu na bardziej przyjazny dla homoseksualistów

Posted by Marucha w dniu 2017-06-12 (Poniedziałek)

Sam wygląda na obleśnego zbuka.

Doradca watykański ojciec James Martin, pełniący także funkcję redaktora naczelnego poczytnego magazynu „Jesuit-run America” uważa, że należy zmienić język użyty w Katechizmie Kościoła Katolickiego do opisania grzesznej natury aktów homoseksualnych.

Język ten – jego zdaniem – zdezaktualizował się i jest „niepotrzebnie bolesny”.

Jezuita najchętniej chciałby zmiany określenia „wewnętrzne nieuporządkowanie” na rzecz „odmienne uporządkowanie”. Zgodnie z przyjętą taktyką progresistowskich kapłanów, byłoby to pojęcie „bardziej pastoralne”.

Doradca mediów watykańskich odpowiadał na pytanie, czy zgadza się z „nauczaniem lub językiem” Katechizmu, który stwierdza, iż akty homoseksualne są „wewnętrznie nieuporządkowane”, odparł, że co prawda nie jest teologiem, ale „można stwierdzić, że niektóre określenia odnoszące się do tego tematu w Katechizmie muszą być uaktualnione, biorąc pod uwagę to, co wiemy teraz o homoseksualizmie”.

Ojciec Martin, popularny w mediach społecznościowych, prezentuje stanowisko „otwarte” wobec sodomitów i lesbijek. Całkiem niedawno przekonywał, że „niektórzy święci w niebie mogą być gejami”.

Jego komentarze na temat „potrzeby” aktualizacji niektórych określeń użytych w Katechizmie na temat aktów homoseksualnych pojawiły się w wywiadzie udzielonym serwisowi Religion News Service w związku z wydaniem najnowszej książki. Otrzymał za nią nagrodę od potępionej przez Watykan prohomoseksualnej organizacji New Ways Ministry, promującej homoseksualizm w Kościele.

Duchowny znany jest z zaangażowania na rzecz propagowania ideologii gender. Domagał się m.in. udostępnienia damskich szatni i łazienek mężczyznom i chłopcom uważającym się za kobiety.

W kwietniu jezuita został mianowany konsultantem ds. komunikacji w Sekretariacie Watykańskim.

O. Martin przekonuje, że ostatni Katechizm wymaga „uaktualnienia”, ponieważ został opublikowany pod koniec pontyfikatu papieża Jana Pawła II i ukształtowany częściowo przez ówczesnego kardynała Josepha Ratzingera, który „zbyt stanowczo sprzeciwiał się homoseksualizmowi”.

Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza wyraźnie, że skłonności homoseksualne są „obiektywnie nieuporządkowane” i homoseksualiści są „wezwani do czystości”. Czytamy w nim, że sodomici i lesbijski „dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej”.

Duchowny jest zwolennikiem aktywnego włączania homoseksualistów w życie Kościoła. Jego zdaniem praktykujący sodomici, propagujący różne zboczenia powinni nawet być lektorami i mieć kontakt, a także uczyć dzieci religii. (sic!)

Źródło; lifesitenews.com
AS
http://www.pch24.pl

Komentarzy 13 to “Watykański doradca: trzeba zmienić język Katechizmu na bardziej przyjazny dla homoseksualistów”

 1. Kojak said

  TRUDNO CZYTAC SPOKOJNIE TEN PLUGAWY BELKOT TEGO DEGENERATA ! JAK TO SIE DZIEJE ZE TAKI ZDEMORALIZOWANY LUMP ZOSTAJE KSIEDZEM !/?

 2. Greg said

  Geje w sutannach, łączcie się.
  W pary!
  Wasz koniec jest bliski.

 3. Greg said

  James Martin.
  Ubrał się w Ornat i na Mszę ogonem dzwoni.

 4. Dziadzius said

  Widac ze „wiara” a raczej Katechizm wiary jest w dzisjeszym Kosciele Katolickim jak przepis kucharski —zawsze mozna dodac soli.

 5. Kazek said

  wilk w owczej skurze

 6. Radam said

  jezuita – I WSZYSTKO JASNE !

 7. Boydar said

  łżejezuita

 8. Więcej o nim i nowych Franciszkowych kardynałach:
  .http://infoprezesa.blogspot.fr/2017/06/biezace-52.html

 9. Obcy Astronom said

  Zabieraj się łajzo i zrób swój własny „kościół”, razem z Biedroniami i tym apostatą z Monteralu.

 10. maniek said

  …idzie nowe…

  >https://www.youtube.com/watch?v=AhDUwLASwVo&feature=youtu.be&t=93

 11. Sebastian said

  Warunkowanie dzieci do przekonania, że wcielenie się na całe życie w płeć przeciwną przy użyciu chemii i chirurgii jest czymś normalnym i zdrowym, to przemoc wobec nieletnich. Zaaprobowanie dysonansu genderowego przez szkolnictwo publiczne i legislację jako coś normalnego wprowadzi dezorientację u dzieci i rodziców, sprawiając, że coraz więcej dzieci będzie się prowadzić do „klinik genderowych”, gdzie przepisywane im będą substancje blokujące dojrzewanie. To z kolei, możemy być pewni, praktycznie gwarantuje, że „wybiorą” one życie na rakotwórczych czy w inny sposób toksycznych substancjach hormonalnych płci przeciwnej i najprawdopodobniej na początkowym etapie dorosłości będą poważnie rozważać chirurgiczne okaleczenie swojego zupełnie zdrowego ciała”.

  Słuchając poglądów Johna Moneya, pedofila eksperymentującego na ludziach, na temat „tożsamości gender”, pobłażamy czemuś, co zasadniczo sprowadza się do masowej histerii, i cackamy się z nią. Dlaczego ogół społeczeństwa robi coś takiego osobom psychicznie chorym? To nie jest przejaw życzliwości. Rzeczywiste postępy medycyny w zakresie zaburzeń tożsamości płciowej są ignorowane w imię postępu i tolerancji.

  A kto jest odpowiedzialny za propagowanie mitu „tożsamości gender”? John Money.

  Historia eksperymentów Johna Moneya skończyła się samobójstwem starszego brata Davida, Briana Reimera, przez przedawkowanie antydepresantów. Los Davida był znacznie bardziej brutalny: David strzelił sobie w głowę z obrzyna. Oto dzieło twórcy „tożsamości gender”. Wszystko zaczęło się od pedofila, który eksperymentował na nieszczęsnych braciach, co zakończyło się ich tragiczną śmiercią.

  >https://pracownia4.wordpress.com/2017/06/13/koncepcja-tozsamosci-gender-pochodzi-od-pedofila-czlowieka-eksperymentujacego-na-ludziach/

 12. Co do współczesnego, rzekomo „katolickiego” katechizmu FSSPX wystosowało w jednym numerze „Zawsze Wierni” artykuł na ten temat:
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/591

 13. tercjanka said

  http://wprawo.pl/2017/06/02/fatima-to-oszustwo-franciszek-przeczy-objawieniom-poznaj-nieznana-tresc-trzeciej-tajemnicy/

Sorry, the comment form is closed at this time.