Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
  I*** o Wolne tematy (71 – …
  revers o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  ojojoj o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Dlaczego Polska i Polacy byli i są cały czas niszczeni. Polska 1939-1945 i 1989 – 2012

Posted by Marucha w dniu 2017-06-13 (Wtorek)

Polacy!!! Przeczytajcie to wszyscy. Dlaczego „przyjaciele” Polski zniszczyli nas w 1939-1945. Dlaczego ci sami „przyjaciele” zniszczyli nas w 1989-2012. Kto się bał i boi Polski i Polaków. Najwięksi „przyjaciele” Polski i Polaków to Amerykanie.

Szperając w sieci postanowiłem połączyć te dwie istotne dla Polski i Polaków informacje.

Kto i dlaczego nas niszczył i niszczy?!! Kto i dlaczego nas się bał i boi?!! Dlaczego jesteśmy ciągle pod okupacją?!!

Dlaczego uchodzący za naszych przyjaciół amerykanie sprzedali nas, zniszczyli w czasie i po II WŚ?!!

Dlaczego ci sami przyjaciele amerykanie sprzedali nas i zniszczyli (niszczą do chwili obecnej) w 1989-2012?!!

Kim byli i są ci „przyjaciele” amerykańscy?!!

Kto rządził i rządzi Ameryką?!!

Kto tym wszystkim sterował i steruje.?!!

Możecie się ze mną nie zgadzać, ale przeczytajcie i podajcie dalej – wszystkim Polakom. Trudno jest walczyć nie widząc wroga. To jest jeszcze jeden dowód na niszczące partie zainstalowane w Polsce po wojnie i po 1989 do dnia dzisiejszego. To byli i są ,jak ja ich określam, pachołki i wszarze. To byli i są mordercy Polski i Polaków.

Dogłębne przemyślenia pozostawiam państwu.

Kiedy Polska się rozwinie gospodarczo?!!

Kiedy pozbędziemy się biedy?!!

Kiedy nasze rodziny, dzieci, przyjaciele nie będą głodować, odbierać sobie życia?!!

W tym układzie, proszę państwa, nigdy!!!

Musimy to wszyscy zrozumieć!!! Musimy przestać popierać wszystkie partie zainstalowane przez tych „przyjaciół” w Polsce. Musimy wszyscy walczyć o wyzwolenie Ojczyzny Polski i Polaków. Dla przykładu zobaczcie, że ci sami „przyjaciele” już tylko Polakom blokują zniesienie wiz do tej zas….. Ameryki.

A oto te dwie informacje zapewne znane. Jednak połączone w całość pokazują trwanie II wś na terenie Polski.

1) Hitler o Polakach

W sieci można znaleźć interesującą opinię o Polakach zawartą w „Głosie Wielkopolskim” z 1947 roku. Pochodzi ona z odnalezionego przez Amerykanów tajnego memoriału Hitlera skierowanego do Himmlera 4 marca 1944 roku. Dzisiaj gdy polskość jest dezawuowana na każdym kroku a my, Polacy mamy wyjątkowo niskie mniemanie o samych sobie warto czasami przytoczyć co mają o nas do powiedzenia najbardziej zaciekli wrogowie. Według niedoszłego malarza z Braunau:

„Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie… Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.

Na podstawie ostatnich badań, powadzonych przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki”.

Tekst ten nie powinien dziwić, ponieważ jest on typowym wyrazem kompleksu jaki Niemcy od stuleci odczuwają w stosunku do nas. Jeżeli ktoś nie wierzy to proszę sobie poczytać opinie na temat Polski Fryderyka II lub Ottona von Bismarcka w których obsesyjna nienawiść miesza się z mniej lub bardziej ukrytym podziwem.

Data powstania memoriału, 4 marca 1944 roku nie jest przypadkowa. Opinie Fuehrera o Polakach była prawdopodobnie efektem klęski tzw. General Plan Ost przewidującego eksterminację milionów Słowian z Europy Środkowej. Pierwszy etap tych zamierzeń Niemcy rozpoczęli na Zamojszczyźnie przystępując do wysiedlania ludności. Ku zdziwieniu okupantów doprowadziło to do zbrojnego oporu w warunkach niemieckiej przewagi i masowego terroru.

Decyzja o podjęciu walki okazała się słuszna mimo, że za każdego zabitego Niemca ginęły całe polskie wsie. Najeźdźcy zorientowali się jednak, że Polacy nie pójdą biernie na rzeź a wymordowanie wszystkich stawiających rozpaczliwy opór wymagałoby zbyt dużej ilości wojska tak potrzebnego na froncie. Wygraliśmy makabryczną licytację z diabłem, któremu musiało to zaimponować.

2) A tutaj trafiłem na spisek przeciw Polsce

– „My bardzo chętnie poprzemy waszą niepodległość, ale powiedz co zrobić z Waszym przemysłem?”. Szczęka mi opadła, więc mi tłumaczył: „Na Japonię mieliśmy 20 lat czasu, aby się przygotować na ich atak. Okazało się to niewystarczające. Wy z waszym wykształceniem i z waszym przemysłem w ciągu dwóch lat zdestabilizujecie rynki światowe, a my nie będziemy mogli się temu przeciwstawić. Więc, jeśli powiesz, co zrobić z waszym przemysłem, to poprzemy waszą niepodległość.”

Warunkiem poparcia niepodległości przez USA było zniszczenie polskiej gospodarki. Warunkiem przyjęcia do UE, jak nam wmawiała wewnętrzna propaganda, była likwidacja hutnictwa, górnictwa, stoczni, cementowni, cukrowni itd. Państwa europejskie przed wejściem do UE, swój przemysł intensywnie dofinansowywały, a nam kazano nasz przemysł zniszczyć.

Nasze rządy i społeczeństwo na to pozwoliły. Plan zniszczenia gospodarki pod nazwą „Planu Balcerowicza” Polacy z Lechem Wałęsą na czele przeprowadzili ochoczo. Bezwzględnie wykorzystano ciężką psychozę, na którą zapadliśmy w 1989 roku. Z tej psychozy musimy się otrząsnąć, musimy znaleźć odwagę, by przyznać się, że daliśmy się oszukać jak dzieci. I przypomnieć sobie, że przecież przez wieki nie byliśmy niedołęgami.

Po I wojnie światowej od zera potrafiliśmy zbudować II RP, wielkim wysiłkiem całego narodu stworzyliśmy nowoczesny przemysł. Zbudowaliśmy Centralny Okręg Przemysłowy, zbudowaliśmy Gdynię. Polska doganiała czołówkę europejską. Do dzisiaj się tym chlubimy.

Po II wojnie, mimo jarzma komunizmu, potrafiliśmy zbudować tak potężny przemysł, że jego konkurencji na rynkach obawiały się nawet USA.

Pamięć o Katyniu, Smoleńsku, Jałcie, pamięć o 1939, 1945 i o 1989 r nie prowadzi do wrogości z Niemcami, Rosją, Anglią i USA. Pamięć ta musi być żywa, aby nie odbierać politykom argumentów. Szczególnie politycy nie powinni wypominać tego bez potrzeby. Kanclerz Schroeder powiedział: „Niemcy o naszych interesach na wschodzie myśleć muszą zawsze, mówić – nigdy”.

Politycy krajów konkurencyjnych znają wiedzę społeczeństwa i jego nastroje /mają wywiad/. To wystarczy by miarkowali swe naciski. Wywołanie społecznej psychozy może całkowicie ubezwłasnowolnić polityków.

Taką sytuację mieliśmy 1989 r, gdy Polacy gotowi byli rozszarpać każdego krytyka „planu Balcerowicza”, co kosztowało nas utratę przemysłu. W 2004 gdyby „ulica” nie oszalała: „chcemy do Unii”, politycy mogli wytargować bardzo korzystne warunki w traktacie akcesyjnym.

Irlandczycy kolejnym „nie” wywalczyli warunki tak korzystne, by powiedzieć „tak”. Niemcy, Francja czy Anglia, mogą bezkarnie łamać zasady UE. Nie tylko z powodu swego bogactwa, lecz również dlatego, że wszyscy wiedzą iż te narody będą bronić swych interesów, z wyjściem na ulicę i zmianą rządu włącznie. Gdy jednak PiS spróbował wesprzeć finansowo stocznie, UE za karę nakazała ich likwidację. Stoczniowcy poszli „na bruk”, lecz ani jeden nie „wyszedł na ulicę”. Całość: http://www.google.pl/

Dokładam jeszcze punkt następny z bardzo istotnym komentem kolegi Pawła Tonderskiego pod innym moim art.

3) Tak, ten program w Polsce jest prowadzony od lat siedemdziesiątych XX wieku, nosi on nazwę dekapitalizacji przemysłu polskiego, jeżeli można zdekapitalizować czyjś przemysł, ekonomię i gospodarkę, to można i zdekapitalizować cały naród. Ten plan wymyślili ludzie z Grupy Bilderberg, m. in. Kissinger.

„Mogę tylko przypomnieć, że totalna dekapitalizacja polskiego majątku narodowego prowadzona jest od 1975 roku, zgodnie z Programem Kissingera z 1972 roku – „Program strategiczny działalności gospodarczej rządu Stanów Zjednoczonych w krajach postkomunistycznych”. Został opracowany w 1970 roku przez zespół prof. R. Pipesa. Zatwierdzony w 1972 roku przez Departament stanu do realizacji.”

prawica.net
Pozdrawiam państwa.
Zenon Jaszczuk

Wybrane komentarze

• Mufti Turbanator, 2012.04.19 o 16:24
Nie no, zachowajmy rozsądek. Czego jak czego, ale naszego przemysłu kapitaliści nie musieli się obawiać. Więcej: http://prawica.net/29575#comment-525213

• Paweł Tonderski, 2012.04.19 o 16:38
Możemy krytykować Polskę Gierka, cały PRL, jednak nasz przemysł ciężki, flota rybacka, huty, górnictwo, walcownie, fabryki w których produkowano najnowocześniejsze silniki okrętowe, dźwigi, przemysł stoczniowy, marynarka handlowa, przemysł przetwórczy i spożywczy, produkcja rolna i trzody chlewnej pracowały pełną parą, to że gro towaru było eksportowane na zachód lub do Związku Sowieckiego i do innych krajów demokracji ludowej, m. in. na Kubę, to już zupełnie inna historia.

A pan mar.jan to czasem wypisuje takie androny, że ho, ho…

• Paweł Tonderski, 2012.04.19 o 17:01
Mufti wyobrażasz sobie to, jakby ten cały postpeerelowski przemysł zostałby przez Polaków w odpowiedni sposób zagospodarowany, jakby go przeistoczyć w nowoczesny, z nowymi technologiami, a ludzi wykształconych i zdolnych zawsze mieliśmy, wtedy stalibyśmy się potencjalną siłą gospodarczą w tej części Europy, która mogłaby stawiać swoje warunki, Niemcom, Amerykanom, Francuzom i Rosjanom, a tak jesteśmy niewolnikami i tanią siłą roboczą we własnej Ojczyźnie, wykorzystuje się nas również, jako tanich najemników w ich wojnach… :)))

• Mufti Turbanator, 2012.04.19 o 19:10
Pewnie, że sobie tego niewyobrażam… Ale i tak gula mi skacze przez to, co teraz jest.

• Zenon Jaszczuk, 2012.04.19 o 17:06
Mufti.
Jeśli się nie obawiali, to dlaczego zamiast Polskę wesprzeć w rozwoju, to wszystko zlikwidowali i likwidują. Całkowita eliminacja. Chyba nie wierzysz w to, że musimy sprowadzać mleko z niemiec. Widzisz do czego doprowadzili, że hichem Polski jest wózek i taczka. Myślisz, że na tyle nas stać. To nie tylko zrobienie z Polski rynku zbytu, to całkowita eliminacja myśli technicznej, naukowej we wszystkich dziedzinach. To zrobienie z Polski obozu zagłady. Pozdrawiam

• Mufti Turbanator, 2012.04.19 o 19:11
Zenon, ale ja o babci, a Ty o kapciu.Po drugie, co oni mieli być, „dobrzy wujkowie z Ameryki”? Naprawdę nie sami Żydzi są wszystkiemu winni.

• w.red, 2012.04.19 o 19:34
Równie dobrze Efendi mógłbyś stwierdzić, że nie za wszystkim złem stoi piekło bo bez ludzi zło nie mogłoby zaistnieć 😉 Albo że nie wszyscy Niemcy są odpowiedzialni za II Światową, czy też nie wszyscy Rosjanie winni są zbrodni Stalina. I miałbyś poniekąd rację. Ale rację ma też Zenek. Bo gdyby nie ta nacja to komunizm, nazizm i obecnie NWO nigdy by się nie narodziły. Taka jest prawda niestety. Zawsze opinia o innych powstaje na przykładzie jednostek. Pewnie że to uogólnienie, ale sami sobie na to zasłużyli po tysiące razy.

• Mufti Turbanator, 2012.04.19 o 20:25
Czcigodny W.Redzie,gdyby nie ta nacja to komunizm, nazizm i obecnie NWO nigdy by się nie narodziłyskąd ta pewność? Nie zapominajmy, że „natura nie znosi próżni”.

• w.red, 2012.04.20 o 07:20
Można powiedzieć że ta nacja jest już tak uwarunkowana. A historia to tylko moim zdaniem potwierdza. Zawsze kiedy zawitali oni w jakieś kraje kończyło się to dla gospodarzy tragicznie pod każdym względem. U innych narodów takiego wzorca postępowania nie zauważyłem. Myślę że Zenek mógłby tu się wypowiedzieć (choć jak do tej pory napisał już o tym sporo).
Pewnie że generalizuję i upraszczam, ale taki swój obraz naszkicowali u ludzi.
Powoli i „Hameryka” dojrzewa do takich samych wniosków. Jednak są już o włos
od stania się kolonią Izraela. Ciąg przyczynowo skutkowy możesz zacząć od religii. A potem to już konsekwencja takiego działania.

• Zenon Jaszczuk, 2012.04.19 o 22:24
Mufti.
Wbrew pozorom to babcia i kapcie to komplet. Pozdrawiam

• Zenon Jaszczuk, 2012.04.19 o 17:18
Mufti.
Słyszałem wiele razy, że na zachodzie murarz zna się tylko na murowaniu, malarz na malowaniu. A gość mi opowiadał, że elektryk to jest jeden od żarówek, drugi od bezpieczników, trzeci od maszyn itd. Nie piszę tego aby się chwalić. Mam wykształcenie średnie techniczne. Murarzem nie jestem. Co mi nie przeszkadza, że zbuduję dom od podstaw do kluczyka do ręki- gotowy do zamieszkania. Czyli wykonam robotę murarza, cieśli, zbrojarza, hydraulika, dekarza, elektryka, malarza itd. Tak samo myślę o fachowości starych Polskich inżynierów. Jeśli ja tyle potrafię, to co mówić o nich itd. Pozdrawiam

• Leszek, 2012.04.19 o 23:08
Zapomniałeś dodać, że Amerykanie planowali nuklearny atak odstraszający na linii Wisły.

Ja myślę, że oni chcą tu ruin, by na tym zbudować swój kij w szprychach Rosji i Niemiec by mieć pewność że ich te 2 kraje nie wykiwają. Może nawet poniekąd robią tu i teraz, a my płacimy.

No cóż dodać. Nie wiem czy jesteśmy jakoś specjalnie znienawidzeni na tle innych. Oni mają plany dominacji globalnej i podobne plany mają zapewne dla wielu krajów, ale sądząc z lubości z jaką nas upokarzają w USA (polskie kawały, zatrudnianie nas jako sprzątaczek, wizy, durnowate progamy w mediach itp,) wyczuwam tu jakiś kompleks, którego nie mogą przeboleć. Może tym afrontem było, że nie narzucili Polsce swoich koncepcji przed wojną a po wojnie musieli się ewakuować w jakiejś swej części.

• Zenon Jaszczuk, 2012.04.20 o 06:16
Leszek.
Tak jak pisałem Jackowi, to w jakiejś części zemsta za rozwalenie koncepcji II wś przez Polaków. Zobacz tylko kompleks tych morderców światowych na tle Polaków. Zamiast Polska jako trzecia czy czwarta armia świata iść w gronie zwycięzców nad faszyzmem to wsadzili w to miejsce nic nie znaczących francuzów. Ro są wszystko zdrajcy Polski i Polaków. Nie dotrzymali ani jednej umowy przez siebie zawartej z Polską. Wstyd i hańba po wieczne czasy dla tych karłów moralnych. Jałta, Teheran, Sikorski, Powstanie Warszawskie itd. Sprzedawczycy bazarowi!!! Pozdrawiam

• Leszek, 2012.04.20 o 11:18
To dla nas jasne. Myślę nawet, że masz rację przywołując historię na poparcie tezy, że jesteśmy bardziej lotni i sprytniejsi niż wiele innych nacji, i być może sąsiedztwo a może jeszcze coś innego nie pozwala nam rozwinąć skrzydeł. Mam tu jednak kilka spostrzeżeń:

1. To się teraz odwraca w geometrycznym tempie, a sprzyja temu reforma oświaty, która robi coś odwrotnego niż głosi, czyli zarzuca młodzież masą niepotrzebnej wiedzy i stresuje co rusz egzaminami. W efekcie ambitna młodzież nie ma czasu na myślenie, bo szkoła, korepetycje itp a wreszcie zabawa by odreagować. Stąd pokolenie młode jest coraz głupsze. I od małego nosi tuż przy mózgu telefony komórkowe, więc do tego wszystkiego młodzież jest apatyczna lub nadpobudliwa.

2. jest niepokojąca rozbieżność między tym, że postrzega się nas jako niezwykle inteligentnych, a tym, że dajemy się ogłupiać i manipulować jak mało kto. Znajomy, który kiedyś miał wgląd w jakieś badania mówiące o podatności narodów na reklamy, dotarł do info (a był to ok 2004 rok) że jesteśmy na 2 miejscu w Europie w łatwości docierania przekazu reklamowego do odbiorcy i wpływu jaki ma na postawy klienckie. No więc jak się okazuje, naszemu wrodzonemu sprytowi nie towarzyszy MĄDROŚĆ. Ja to widzę tak, że jesteśmy sprytni chcąc dużo zyskać małym kosztem. Bierze się to ze swego rodzaju lenistwa, które zniechęca nas do podejmowania długoterminowego wysiłku, planowania i wyrzeczeń. To samo lenistwo, czy może skłonność do bezmyślnego relaksu po okresie intensywnego kombinowania czyni nas bezrefleksyjnymi konsumentami mediów. I stąd masa problemów. Jeśli w dodatku towarzyszy temu przekonanie, że szybko można mieć bardzo dużo, typowa dla nas pazerność każe nam wierzyć w różne „cuda” — przekonanie podtrzymywane przez naszą kulturę i duchowość.

3. nasza pozycja geopolityczna jest na tyle dramatycznie trudna, że najzwyczajniej N IE PRZETRWAMY JEŚLI nie będziemy KILKA RAZY bardziej nie tylko sprytni ale i MĄDRZY. Jeśli chcemy pozostać narodem musimy być narodem o wojennej dyscyplinie i atrakcyjnej mądrości byśmy mogli zaimponować tym, którzy mogą być przeciwwagą dla naszych wrogów. W tej chwili już nikomu i niczym nie imponujemy
pozdrawiam!

• Zenon Jaszczuk, 2012.04.20 o 14:22
Leszek.
Oczywiście masz rację. Wiele spraw jest skupionych przeciw Polsce i Polakom. O likwidacji polskiej nauki czytałem już kilka jeśli nie kilkanaście lat temu. Zagłada nauki trwa już od kilku lat. Głupim narodem łatwiej sterować. Jak już pisałem o robieniu z młodych ludzi brojlerów.

Myślę, że Polacy są łatwowierni. Sam pamiętam za komuny jak się mówiło – Co trzeba zrobić, aby w Polsce był dobrobyt?. Zamknąć granicę na wschód i otworzyć na zachód. I wiele innych podobnych pociągnięć. Sam w to wierzyłem. Niestety jak wiesz zostaliśmy oszukani po raz następny przez ten sam zachód. A człowiek ma takie skrzywienie, że chce w coś wierzyć. Jak już też pisałem, ludzie nie mogą się nacieszyć, najeździć „nowymi” samochodami. Nie mogą się nacieszyć kolorową telewizją. Nie mogą się nacieszyć pełnymi sklepami. Tragedią jest wiara w telewizję i prasę. Szlag mnie trafia jak jeszcze dzisiaj słyszę, a co ty gadasz. W telewizji mówili….. Myślę, że na całej linii zawiódł kler, za duże nasączenie antypolską agenturą- utajnioną do dnia dzisiejszego. Całkowita klapa tzw inteligencji.

Musimy być Narodem o wojennej dyscyplinie – to jest strzał w 10kę. Cały czas o tym piszę na ile mogą. Gdyby Polacy zachowali się jeszcze jak podczas wojny, to tego wszystkiego by nie było. A wojna trwa przeciw Polsce i Narodowi Polskiemu. A więc żołnierze podziemni do ……….. Pozdrawiam

• Leszek, 2012.04.22 o 14:01
tylko z tym teraz nic nie wyjdzie, bo ludzie są zmiękczeni (ideologie, konieczności życiowe, dylematy, itp), nie ma środków a inwigilacja totalna. Chyba, że coś się zacznie sypać. przykre to wszystko

• Zenon Jaszczuk, 2012.04.22 o 17:02
Leszek.
Z przykrością się zgadzam, że przykre to wszystko. Szkoda, że ludzie nie wiedzą, że i tak po nich przyjdą. Wystarczy, że wywalą z pracy, potem z mieszkania itd. To też forma mordowania człowieka. Nie mylcie tylko z policją. Narobili tyle przepisów za „łamanie” których mordują Polaków. Ludzie z zasady nie są za łamaniem tych czy innych przepisów, oni są zmuszani do ich łamania, aby pozostać przy życiu. itd Pozdrawiam

• Zenon Jaszczuk, 2012.04.22 o 08:35
Leszek.
Znalazłem coś ciekawego. Dlaczego nas niszczą?!!!
„Powszechne korumpowanie towarzyszące realizacji w/w recepty ratunkowej dotyczyło przywódców państw odbiorców pomocy. Musieli oni wyrazić jedynie zgodę na wyprzedaż po niskich cenach aktywów państwowych, by w ten sposób otrzymać dziesięcioprocentową prowizję, która w całości była przelewana na ich tajne konta w bankach szwajcarskich.”- CO NAS, POLAKÓW, TRZYMA ZA NOGI? – law.nowyekran.pl
Pozdrawiam

• Leszek, 2012.04.22 o 13:57
oczywiście. to wszystko jest bardzo proste. obsiadły nas pieczeniarze, które niszczą Polskę dla zysku. Ciekawe czemu Kaczyński zarzucił hasła walki z korupcją? Przecież nas najbardziej niszczy właśnie TO! Może dlatego, że zjawisko jest zbyt powszechne i nie daje punktów?
Jak kolega napisał apel do duńskiej prezydencji o działania antykorupcyjne to temat na NE spadła do piwnicy w try miga.

• Zenon Jaszczuk, 2012.04.22 o 16:45
Leszek.
Ja tam jestem stary i uparty. A z czego mają się cieszyć WSIoki na NE. No przeca nie z ujawniania korupcji. To na NE za ciężki temat. Jeśli już to marsze, albo Smoleńsk. :-))) Pozdrawiam

• Jacek, 2012.04.19 o 23:45
Rok 1972.”Program strategiczny działalności gospodarczej
rządu Stanów Zjednoczonych w krajach postkomunistycznych”
Czy nie należałoby przyjrzeć się temu dokładniej?
Przecież to jest jawna mocarstwowa agresja, przygotowana z premedytacją na suwerenne państwa.
Jest rok 1972 i już jest mowa o krajach postkomunistycznych.
A więc całe obalenie komuny było zaplanowane.
Łącznie z motorówką i skokiem przez płot.
Wygląda na to, że ktoś jednak spiskuje, ośmieszając jednocześnie teorie spiskowe.
Kłamstwa, cynizm, perfidia, ludobójstwo.
Nie martwmy się jednak. Oni już otrzymali zapłatę.
Nasza ofiara nie pójdzie na marne.
Zapłatę otrzymamy w niebie

• Zenon Jaszczuk, 2012.04.20 o 06:06
Jacek.
Pełna zgoda. Ja już nie chcę pisać o spiskach bo i tak to często wywołuje śmiech. A że fakty to potwierdzają tym gorzej dla faktów. Myślę, że to i zemsta za IIwś. To Polacy pokrzyżowali plany mordercom światowym. Pozdrawiam

• Zenon Jaszczuk, 2012.04.20 o 13:58
Bitasy.
Ja jak raz ściągnąłem z sieci. Acidek zamieścił mój art. na Stop Syjonizmowi i tam wkleił wycinek z gazety. Myślę, że to powinno Cię usatysfakcjonować –
– http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/04/19/dlaczego-polska-i-polacy-byli-i-sa-caly-czas-niszczeni/#more-21302
Pozdrawiam

• MatiRani, 2012.04.21 o 03:22
Nawet ja w Santiagówku to dostałem!
Co do artykułu, to Konferencja Trójstronna coś Waszmościom mówi?
Kraje co przerabiają surowce, kraje co je dostarczają i reszta do wybicia… jeszcze dodam skanseny dla tych zamożnych.

Opublikowano za: http://polacy.eu.org/2140/dlaczego-polska-i-polacy-byli-i-sa-caly-czas-niszczeni-/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/

Komentarzy 80 do “Dlaczego Polska i Polacy byli i są cały czas niszczeni. Polska 1939-1945 i 1989 – 2012”

 1. Sybirak said

  Smutne to ale bardzo prawdziwe.

  Zadziwia tylko jedno, nikt nie wspomina, że żydostwo skierowane do Polski po II w.ś. przez żydokomunę ZSRR wyrżnęło inteligencję i element patriotyczny w Polsce, często rękami Polaków z awansu społecznego. Stąd tak niski poziom „Solidarności” czego ukoronowaniem został analfabeta prezydent „Bolek”.
  Nowa omkająca inteligencja powoli się budzi,
  ale pochodzeniowe kompleksy paraliżują odwagę działania patriotycznego.

  Bozia sprawiedliwa jednak działa.
  Odbiera rozum Zachodowi. To co się dzieje w Europie w głowie się nie mieści !

  I to jest szansa dla Polski.

  Niestety nie wszyscy tego doczekają !

 2. Michał said

  “Dlaczego Polska i Polacy byli i są cały czas niszczeni.”?

  Odpowiedział na to pytanie już w roku 1934 Stanisława Dider w swojej broszurze pt. „Rola neofitów w dziejach Polski”.

  Click to access ROLA_NEOFITOW_W_DZIEJACH_POLSKI_-_STANISLAW_DIDIER_TRANSKRYPT_1934r.pdf

 3. Cadyk z Radomska said

  „mimo jarzma komunizmu, potrafiliśmy zbudować tak potężny przemysł”… Ta straszna komuna we wszystkim przeszkadzała, huty i cementownie to żołnierze wyklęci po lasach musieli budować.

  Tak niewiele brakowało, by z PRL-u uczynić całkiem porządne państwo, jak np. Jugosławia…
  Nie można było do tego dopuścić.
  Admin

 4. Rokitnik said

  To by się udało, gdyby towarzysze Radzieccy poszli po rozum do swoch tempych łbów i przestali nas traktowac jak niewolników, pilnowanych przez ichnych ” towarzyszy z PZPR-u ” !
  Ja byłem wręcz PEWNY, ze ichny Namiestnik gen. Jaruzelski….zamiast bajdurzyć, że ”socjalismu będzie bronić jak niepodległości ” p o s a d z i przy okazji stanu wojennego cały KOR i owych sekretarzy! Niestety, stery Państwa zostały przełożone na zachód, z konsekwencjami owego nieszczęsnego posunięcia.

 5. Kowalski said

  DO BRONI POLACY

 6. RomanK said

  Dlaczego Polacy sa niszczeni?????

  Bo sie daja niszczyc! POpatrzcie do lustra kutasy maczane w moczu starej lochy….,. odpowiedz wypisana na pyskach.

 7. TG said

  http://www.gazetawarszawska.com/politics/2700-jedrzej-giertych-kulisy-postania-listopadowego-w-edycji

 8. Wacław Słowikowski said

  AD.5. Ciekawe do jakiej broni? I kto za nią ma chwycić, bo Polacy na pewno za nią nie chwycą.
  Zwykły Kowalski myśli jak obejrzeć serial w niedzielę, ile wódki będzie na pary rozlane w sobotę na imprezie.
  Kogo by tu wydupczyć w tygodniu oprócz swojej połowicy itd. etc, etc, etc.
  Komu podłożyć „świnię” w robocie, na kogo donieść władzy. O tym myślą Polacy, a nie o chwyceniu za broń, której od zawsze nie posiadają.
  A nawet gdyby, to gów…no co jej użyją.
  Takie jest polactwo, niestety.

 9. Marucha said

  Re 8:
  Czyli mamy dwie opcje:
  1. Nie dawajmy Polakom broni, bo się od razu wystrzelają.
  2. Nie dawajmy Polakom broni, bo i tak jej nie użyją, zajęci piciem wódki, kopulowaniem z nieswoimi żonami, donoszeniem na sąsiadów itd.
  Pan, jak widzę, wyznaje opcję nr. 2.

 10. Dinozaur said

  Dinozaur przypomina : Panowie którzy zbudowali bombę w Pakistanie są w prawie 100 % absolwentami 2 uczelni : WAT-u i Politechniki Warszawskiej .

 11. Boydar said

  Jak będzie, mało kto wie. Ale w czasach kiedy nie było samochodów, samochodami straszono małe dzieci. Stan systemu kiedy broń jest w szafie, różni się zasadniczo od stanu w którym jej tam nie ma. Bo wszystko jest inne i tego nie da się porównać. Kto tego nie rozumie jest idiotą.

 12. Boydar said

  Odpowiedzcie sobie na jedno tylko pytanie – komu się chce iść i wrzeszczeć, obojętnie jakie treści. A są, i chodzą, i wrzeszczą.

 13. AlexSailor said

  @Marucha

  „Tak niewiele brakowało, by z PRL-u uczynić całkiem porządne państwo, jak np. Jugosławia…
  Nie można było do tego dopuścić.”

  Powtarzam ludziom.
  Inwestycje w przemysł ciężki, zaawansowany lekki, to najpierw pozyskanie środków i projektowanie, co trwa około dwóch lat.
  Następnie budowa, takiej huty to i 4-6 lat, kopalni ze 2-3 lata.
  To już jest jakieś 5-7 lat.
  Następnie trzeba to uruchomić, poprawić błędy, skompletować załogę, wyuczyć ludzi, itp.
  To minimum 2 lata.
  Daje 9 lat.

  No i teraz dopiero zaczyna się szukanie rynków zbytu, wchodzenie na te rynki, w końcu sprzedaż towarów.
  Czasem trwa to 2 lata, czasem 4, można nawet i 10 lat czekać na wejście na jakiś rynek.

  Pieniądze sypią się dopiero po przejściu wszystkich etapów.
  To jest 10-15 lat.

  No i teraz Gierek.
  Rządził od 1970 do 1980 roku.
  W tym czasie miał Radom 1976 i Sierpień 1980.
  Zatem jak tylko większość inwestycji miała zarabiać pieniądze, którymi długi byłyby spłacone (10 lat), a strumień środków za sprzedane towary pozwoliłby na kolejny skok do przodu, przeprowadzono w Polsce przewrót, zagrabiono co się dało, a resztę zaorano.

  @Rokitnik
  To jest kolejny stereotyp.
  Jeśli Rumunia mogła być w miarę niezależna, Jugosławia będąca ledwie trzymającym się zlepkiem, to Polska tym bardziej.
  Moim zdaniem Polska była może podległa ale w pełni suwerenna.
  Jedynie zmiana sojuszu mogłaby spowodować reakcję ZSRR, ale wtedy był Afganistan.
  Ta podległość ZSRR to bajka opowiadana by straszyć Polaków.
  Podobno (wiarygodne źródło) ZSRR odpuściło sobie Polskę jako podbitą już w 1956r.
  Bo wówczas inicjatywę przejęły w Polsce zachodnie służby specjalne, a radzieckie zeszły do
  defensywy.

  Powodem naszych klęsk jesteśmy przede wszystkim my sami, a inni jedynie tylko to wykorzystują.
  Zgodnie z regułą: biednyś boś głupi, głupiś boś biedny.

  Prosty przykład z wycinką drzew.
  W końcu Szyszko odkręcił w części prawo wprowadzone Polsce przez Hitlera.
  I co?
  Ano sami Polacy tak się przerazili tą odrobiną normalności, tak protestowali, że teraz będzie jeszcze gorzej niż
  przed zmianami Szyszki.
  Co?
  Ktoś obcy nam to robi????
  Nie, to jest po prostu rabunek właściciela z jego praw do własności.

 14. AlexSailor said

  Ad 6 @RomanK

  Dokładnie tak.

  Ad 10 @Dinozaur

  Cenny komunikat.

 15. Wacław Słowikowski said

  9. Pan Marucha.

  Wierzy pan… Wacławie, że okupanci dadzą nam broń palną, choćby do obrony siebie i swoich rodzin.
  Ja jestem ZAAAAAAAAAAAAAAA! JA OSOBIŚCIE NIE JESTEM KAPUSIEM, NIE DONOSIŁEM NA KOLEGÓW WŁADZY, PRACODAWCY, A JAK PIŁEM, TO SPONTANICZNIE, A NIE ILE WÓDKI BĘDZIE DZIELONE NA PARY. Przyznam się, że ruchałem kilka lat cudzą żonę. Ale jak to się mówi: – „okazja czyni złodziejem”, a gdy ona się nadarzy, to trudno się oprzeć temu. Nawet Katolikowi.

 16. JA said

  ad. 6.

  Pan RK ma racje. Sami dajemy sie niszczyc. Za PRL dalismy sie sami oszukac!…a moglismy byc …

  Teraz jest wciaz to samo. Sami dajemy sie niszczyc.

  My mamy przeciez prawo na ktore mozemy sie powolac. Problem jest, ze nikt nie chce byc „meczennikiem” i oglada sie na drugiego, a nawet juz nie, bo kazdy sobie skrobie sam…

  Zatykamy uszy na Prawde.

  Sami jestesmy sobie winni!

 17. Wacław Słowikowski said

  16. Pan „JA”

  Ja za PRLu nie miałem źle; mogłem się uczyć, pracować, i nie czułem się niewolnikiem, tak jak teraz.

  Prawdą jest, że byłem młodszy, ale żyło mi się o wiele lepiej niż teraz, za „demokracji”.

 18. Sebastian said

  Najpierw trzeba by znać liczbę ilu tak naprawdę jest Polaków w tej obecnej 38 mln Polsce ilu ukrów, żydów, niemców i innych mniejszości oraz tych skundlonych. I z tą bronią jest tak, że Ci wymienieni oprócz Polaków boją się wprowadzenia powszechnego dostępu do niej, ciekawe dlaczego ?

 19. Boydar said

  „… Najpierw trzeba by znać liczbę …” – Pan Sebastian (18)

  Do czego to Panu. Środki jakie wróg wkłada w walkę nami świadczą dobitnie że jeszcze jesteśmy i w znacznej liczbie. Chce Pan wybrać z magazynu adekwatną ilość kiloton ?

 20. Yah said

  Ad 18

  Bo Panie Sebastianie oni nie obawiają się Polaków. Otóż wśród wrogów tez są frakcje, które się zwalczają. TEGO SIĘ OBAWIAJĄ.

  My Polacy to pikuś.

  Ad 19

  Saldo jest raczej ujemne. Wróg wiece wyjmuje niż wkłada. Czysty biznes Panie Boydar.

 21. Boydar said

  Zna Pan legendę o Złotej Kaczce ?

 22. MatkaPolka said

  SAMI SOBIE JESTEŚMY WINNI – i jeszcze trzeba dodać, że sami sobie wybraliśmy przywódców

  Jakie to proste wg. P. RomanaK i AlexaSailora
  Jednak na Lucyfera to tylko GROM z jasnego Nieba
  .

  Napadnięty przez złodzieja OFIARA SAMA SOBIE JEST WINNA, że się dała okraść.

  Napadnięte przez zorganizowany Syjonizm SPOŁECZEŃSTWA ZACHODU SAME SOBIE SĄ WINNE, że rządzą nimi syjonistyczne elity wspierane przez Międzynarodowego pana Bankowego – które ich teraz mieszają z Uchodźcami.
  Społeczeństwa Zachodu same sobie są winne, że uwierzyły w terroryzm Islamu, a nie dostrzegają wewnętrznej przyczyny – NAJWIĘKSZYM TERRORYSTĄ SĄ ICH WŁASNE SYJONISTYCZNE ELITY

  NAPADNIĘTY I OBRABOWANY w trakcie snu sam SOBIE JEST WINNY, bo nie wiedział że ktoś zaplanował napad i rabunek z użyciem gazu usypiającego.

  Polacy sami sobie są winni, że Prusak osadził na tronie Polskim elektora Brandenburskiego Augusta II Mocnego, który zaraz po elekcji powiedział „ Nic nie nauczy Polaków rozumu jak Rozbiory

  Polacy sami sobie są winni, bo nie wiedzieli co knują Krzyżacy za murami zamków.

  ROSJANIE SAMI SOBIE SĄ WINNI, że im Prusak i Żyd zrobił Rewolucje bolszewicką i wymordował 60 mln

  Polacy sami sobie są winni, że „wybrali” na naczelnika przysłanego w salonce Piłsudskiego – i na nic się zdała 4-letnia wojna z Niemcami o Wielkopolskę, bo Polska – bękarta układu Wersalskiego czyli Saisonstaat (państwo sezonowe) jak to określił w 1922 roku kanclerz Josef Wirth oświadczył, że Polskę trzeba wykończyć i do tego będzie zmierzać jego polityka, a Donald Tusk przyjął w Berlinie nagrodę imienia Walthera Rathenau, ministra SZ pana Kanclerza – i zaraz w 1939 Polska została napadnięta.

  Polacy i inne narody słowiańskie sami sobie są winni – że Hitler opracował General Plan Ost – Plan zagłady Słowian

  Palestyńczycy sami sobie są winni, że ich Żyd morduje

  Indianie amerykańscy sami sobie są winni, ze ich brytyjsko krzyżacki agresor wymordował, Amerykanie sami sobie są winni, że ich Żyd za mordę trzyma, sprzedał przemysł i mieszkają w Trailer Parks. I co z tego, że mają konstytucyjnie zagwarantowane prawo noszenia broni , i co z tego że mają prawo do organizowania oddziałów Milicji (w obronie przed Agentami Federalnymi)

  Nota bene Nie tylko Polacy mają zamiłowanie do uciech i zabaw – a Amerykanie to co – sami tylko „Purytanie” – nachlać się, naćpać się, – a już szczególnie to elity władzy; A Niemcy – to tylko chcą „Oktober Fest

  Indianie meksykańscy sami sobie są winni, że im Jankesi ukradli Arizonę, Kalifornie i Texas – i zasiedlili RomanamiK

  JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – WYKŁAD JURIJA BEZMIENOWA.

  Wykład Jurija Biezmienowa(Schumana) – agenta KGB, który po przyjeździe do USA ukazuje obywatelom amerykańskim bardzo istotne, a mało znane mechanizmy przewrotu ideologicznego, który zmienia sytuację społeczno-gospodarczą całych społeczeństw i narodów.

  Mimo tego, ze film powstał w latach 80-tych XX wieku jego przesłanie jest ciągle aktualne i także we współczesnej Polsce i Europie można znaleźć potwierdzenie tez postawionych w wykładzie.

  Ten wykład Bezmenova (Schumana) został wygłoszony w Los Angeles w 1983 roku. Rok później Bezmenov udzielił wywiadu, w którym powiedział:

  Powodem będzie po prostu psychiczny szok, którego doświadczą, gdy w przyszłości zobaczą, jak w praktyce wygląda „wspaniałe” społeczeństwo oparte na sprawiedliwości społecznej i równości. Reakcją będzie oczywiście oburzenie i frustracja. Reżim marksistowsko-leninowski nie toleruje takich ludzi i naturalnie zostaną oni zaliczeni w poczet dysydentów. Inaczej niż współcześnie – w przyszłych marksistowsko-leninowskich Stanach Zjednoczonych nie będzie miejsca dla dysydentów. Póki co, w USA dysydent, albo człowiek krytykujący Pentagon, może być popularny, jak Daniel Elsberg lub obrzydliwie bogaty, jak Jane Fonda. W przyszłym ustroju tacy ludzie zostaliby zmiażdżeni jak chrabąszcz i nikt nie miałby zamiaru płacić im za ich szlachetne idee powszechnej równości. Oni tego nie rozumieją, a poznanie tej prawdy byłoby dla nich oczywiście wielkim szokiem. Proces demoralizacji dokonujący się w Stanach Zjednoczonych w zasadzie zakończył się już z powodzeniem. Spoglądając na ostatnich 25 lat, można powiedzieć, że sukces przerósł oczekiwania, ponieważ demoralizacja objęła sfery, o których wcześniej nawet nie śniło się towarzyszowi Andropowowi i jego ekspertom. Większość tej pracy wykonali sami Amerykanie dla Amerykanów, a stało się tak za sprawą braku moralnych standardów. Już wcześniej wspomniałem, dostęp do informacji przestał już cokolwiek znaczyć, bowiem zdemoralizowana osoba nie będzie w stanie ich docenić i przestanie przywiązywać wagę do faktów. Nawet gdyby została zalana strumieniem potwierdzonych informacji, dokumentów, obrazów, albo gdyby została siłą zabrana do ZSRS, gdzie pokazano by jej obozy zagłady, nie byłaby w stanie uwierzyć. Aż do chwili, w której ktoś kopnąłby ją w jej tłusty tyłek, jednak nie wcześniej – na tym właśnie polega tragizm sytuacji ludzi zdemoralizowanych.

  JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO (1/7) [napisy pl] Jurij Bezmienow

  JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO – WYKŁAD JURIJA BEZMIENOWA – całość

  >https://www.youtube.com/watch?v=vPBzWraDI8c

 23. JA said

  ad.22. Tu nie chodzi o to by przypisywac wylaczna wine Polakow..etc, etc , ale wykazac, ze ZANIEDBANIA czynia wylom, ktory wrog uzywa.

  My , by zaczac wygrywac , kazdy z nas musi uderzyc sie w piersi. O tym mowi przekaz, ze my jestesmy sobie winni. Tylko tyle i az tyle.

 24. Boydar said

  Ooooo …

 25. Greg said

  Matka Polka (22)
  Dzięki za kolejny, bardzo wartościowy, odważny i potrzebny komentarz.

 26. Rokitnik said

  Elity nam potrzebne PRZYWODCY, Narodowe CZYNIENIE czyli krok za krokiem w y d z i r a n i e tego co nasze !
  Drugi etap; REFORMY Państwowości, czyli porzdkowanie składu osobowego na każdym zwłaszcza na najwyższym szczeblu i obsadzanie stanowisk w y ł ą c z n i e Polakami.
  Równocześnie ZAWISZAMY szystkie programy propagandowe i reklamowe w Polskiej Telewizji. O uszczelnienu granic i wymówieniu członkostwa w UE i NATO na początek. I tak dalej i temu podobne….jednym słowem – temat RZEKA !
  Ps. Matka Polka ma rację….

 27. JA said

  Wiara Katolicka, jak Pan Yah wyskazuje nie raz.. , ostrzega przez zaniedbaniami, grzechami. To wlasnie wiara Katolicka i tylko ona wskazuje tak na konsekwencje win naszych, jak i opisuje kare jaka spada, czyli konsekwencje i w tym mowi przez kogo i jak bedzie czesc tej kary wykonywana.

  Wiara Katolicka wskazuje tez na srodki powstrzymania konsekwencji, powstrzymania kary, wskazuje na sposoby wyjscia z ciezkiej sytuacji.

  Gdybysmy tylko potrafili urerzyc sie w piers i odwrocic sie od zaniedban i przewinien poprez ktore nas dosiega wrog, jako ich konsekwencja, to nie bylo by wroga buta na naszej szyi!!

  To, ze wrog nas podbija, nas deprawuje, nie oznacza, ze my mamy dac sie podbic, dac sie zdeprawowac…dac sie wyniszczyc.

  My , jak Pan Premislawus, wskazujemy, ze jak damy w morde Papiezowi, to ekskomunika

  .., ze jak damy w morde Biskupowi to inna kara…

  To przeciez jest gadanie Szatana, bo NIKT z nas nie ma zamiaru dac w morde Paiezowi czy Biskupowi ale naszym obowiazkiem jest odwrocic sie od Heretyka , ktory ma tytul Papieza czy Biskupa, ba nawet dajac oby wlasnie w MORDE!!!

  Jezeli tego nie zrobimy, to nas ten Papiez, Biskup i ich sludzy ograbia, zdeprawuja a na koniec pozbawia zycia!!

  O tym pise wlasnie Bisblia, o tym naucza Sw Magiaterium.

  My jestesmy letni, boimy sie wlasnego cienia a juz najbardziej osobistego cierpienia i smierci a przeciez to nie jest postawa Katolika!

  Katolik nie boi sie cierpienia, bo wie, ze jest to nieunikniona czesc naszego zycia, a i nie boi sie smierci, bo wie, ze ma zycie wieczne…

  Warto jest cierpiec a nawet umrzec dla Chrystusa a wiec dla Jego Czlonkow, jego Ciala tu na ziemi, tym bardziej, ze to nasza wlasna rodzina, dzieci…Rod, Narod!!

  Co jest nami, ze nie potrafimy wskazac na Prawo Naturalne i dac w morde tym, ktorzy szczepia nasze dzieci by je otruc a nawet zabic??

  Co jest z nami, ze nie potrafimi przywolac do porzadku wlasne dzieci by chodzily godnie ubrane??

  Co jest z nami?

  Nie dziwmy sie, ze giniemy, jezeli nie potrafimy….

 28. JA said

  Ile nas tu jest Polakow w Gajowce?

  Przez okres 10 lat, bo tyle chyba jestem w Gajowce, czy skrzyknelismy sie by cos wspolnie wieksze zrobic?

  Patrzymy na Bractwo albo na innyc Ksiezy, ktorzy maja pilnowac czystosci wiary a nie za nas dokonywac rzecy , ktore musza byc zrobione.

  Przez okres 10 lat stac bylo nas jedynie na zebranie kilkudziesieciu tysiecy i napisanie Ikon…

  To moze byc dodatkiem ale nie glownym wysilkiem wspolnym.

  Smutno pisac, smutne realia.

 29. Boydar said

  Bo jesteśmy chamy ze wsi.

 30. Sebastian said

  Re 22 – dobitne

  Panie Boydar bo ja jakoś nie wiem ilu jest żydów i tych skundlonych, ma Pan jakiś wzór na obliczenie 😉

  Nic się nie zmieni dopóki antypolskie partie będą się co wybory wymieniały władzą. Potrzeba nam w polityce zacnych uczciwych ludzi bez skazy działających zgodnie z Polską racja stanu, w interesie narodu Polskiego

  z innej beczki : pod-bydgoska firma expert produkująca spławiki wędkarskie w ostatnich latach utraciła potężny rynek zbytu jakim jest Rosja, na rzecz Chin, prawdopodobnie bezpowrotnie obserwując aktualną politykę. Firma ledwo zipie, zwolniła już blisko 70 % kadry i kto wie może za niedługo zakończy działalność. Pozostaną wspomnienia wyjazdów do Moskwy, zakrapianych biesiad i wspólnych wypraw wędkarskich z kolegami ze wschodu. I po co to wszystko, Rosja sobie poradzi bez nas, a my ?

 31. JA said

  ad.29. Gdybysmy byli prawdziwymi Katolikami, to na JEDEN rozkaz stanelibysmy w jednym miejscu, milionami i dokonalibysmy porzadku z soba, rodzinie, rodzie, w gminach, wojewodstwach, Panstwie.

  Tak, jestesmy chamami – murzynami i gorzej.

  Popatrzmy na siebie. Nasze dzieci chodza niemalze nagie…to co wodzimy jest odbiciem naszej duszy…

 32. Boydar said

  I nie uwiera nas to zbytnio.

 33. JA said

  ad.32. Przeciwnie, uwiera i to bardzo.. :)))

 34. Boydar said

  Że kogo niby ? I co konkretnie ? Jakby uwierało, to byśmy przystanęli, wytrzepali sandał. Ja jednak żadnych opóźnień w wyścigu szczurów nie zauważam. Odosobnione wyjątki nie przesądzają, najwyżej zostaną stratowane. Tu trzeba sprytu węża, Putin poszedł tą drogą.

 35. Antares said

  Do Roman K.
  „Dlaczego Polacy sa niszczeni?????
  Bo sie daja niszczyc! POpatrzcie do lustra kutasy maczane w moczu starej lochy….,. odpowiedz wypisana na pyskach”
  Chłopie, idź najpierw Ty do lustra i popatrz na swój zapity ryj. Wytrzeźwiej, a potem wróć na forum, a najlepiej nie wracaj bo twoich wypocin nie da się już czytać.

  ——
  Panie Antares, w brutalności RomanaK znajdzie Pan prawdę, a co najmniej okruchy prawdy.
  Admin

 36. […] 2017-06-14 (środa) @ 12:05:24 […]

 37. MatkaPolka said

  John Perkins „The Confessions of Economic Hitman”, – Wyznania Ekonomicznego Rozbójnika – Napisy PL

  Były Pracownik Banku Światowego i MFW opowiada jak współczesny Kapitalizm amerykański podbija świat
  PRZYKŁADY: Iran 1953, Gwatemala 1954, Ekwador 1981, Panama 1981, Wenezuela 2002, Irak 2003 – Tam John Perkins pracował w Ameryce środkowej
  Wielu prezydentów, którzy nie chcieli się zgodzić na DYKTAT amerykański zgineło w wypadkach lotniczych

  W Polsce pracuje pewnie jakiś inny „Hitman” albo inny „Szakal”- odpowiedzialny za Europę Środkowo Wschodnią. Ale METODY SĄ TE SAME
  Lokalnych wykonawców znamy – minister Rostowski, Marek Belka – prezes NBP – to etatowi pracownicy MFW.
  Wcześniej byli szkoleni i opłacani Hunwejbini ( Hujwejbini) z KOR-u opłacani przez NED, USAid, Kongres USA – aktualnie pełniący obowiązki zarządzania Polską

  (W Polsce też zginął prezydent w wypadku lotniczym )
  (***)

  Animowany krótki film – 2:10 min

  Skrócona wypowiedź Johna Perkinsa, byłego agenta tajnych służb
  z wywiadu na temat książki „The Confessions of Economic Hitman”, konkretnie przedstawia podstawową taktykę i sposób prowadzenia polityki zagraniczkej przez rząd Stanów Zjednoczonych głównie w rejonach świata mniej rozwiniętych ekonomicznie jak Ameryka Południowa czy Bliski Wschód.

  John Perkins wie, co mówi – był jednym z tych ekonomistów. Jego praca polegała na przekonywaniu przywódców krajów posiadających, z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych, znaczenie strategiczne od Indonezji po Panamę, by zgodziły się na gigantyczne inwestycje w rozwój infrastruktury, a wynikające z nich kontrakty przyznały korporacjom amerykańskim. Obciążone ogromnymi długami kraje te stawały się wasalami rządu amerykańskiego, Banku Światowego i innych, zdominowanych przez USA agencji, które pod szyldem pomocy ekonomicznej skrywały swą lichwiarską działalność narzucając terminy spłat i uzależniając od siebie rządy suwerennych państw.

  John Perkins – WYZNANIA EKONOMISTA OD BRUDNEJ ROBOTY

  John Perkins (ur. 28 stycznia 1945 w Hanowerze w New Hampshire) – amerykański ekonomista i pisarz. Wolontariusz Korpusu Pokoju w Ekwadorze w latach 1968 – 1970, autor kilku książek. Jedną z nich jest „Hitman – Wyznania ekonomisty od brudnej roboty”, w której autor porusza kwestię budowania imperium wpływów przez USA w biedniejszych krajach, do czego autor sam się przyczynił i przyznaje, że źle uczynił. Wyrzut sumienia skłonił autora do podzielenia się tymi doświadczeniami. Autor opisuje zasadę działania dużych korporacji i elit, które rządzą w USA. Pod pretekstem pomocy słabszemu krajowi wpędzają jego gospodarkę w zadłużenie nie do spłacenia i tym samym stwarzają gospodarczego niewolnika długu i zależność od USA.

  Czas 15:50 min.

  >https://www.youtube.com/watch?v=hG0olTHXGYA

 38. MatkaPolka said

  HITMAN Wyznania Ekonomisty Od Brudnej Roboty [John Perkins]

 39. JA said

  ad.36. Vide PRL za Gierka…

 40. Re 33:
  Zwłaszcza jak się widzi dziewuchy w obcisłych rajtuzach z opiętymi pośladkami do tego stopnia, że widać bieliznę. Na takie to by trzeba było bata i chłosty. Tfu! Żadnego poczucia godności i przyzwoitości, żadnej wstydliwości!

 41. Nienawidzę współczesnej mody.

 42. Boydar said

  To nie jest moda tylko celowy żydowski trynd dla gojów, Panie Przemysławie. Ale generalnie mam te same odczucia. Z tym, że brzydzi mnie bardziej niż goła dupa ta bezdenna pustka spod niej wystająca. Ja nie rozumiem jak pustka może wystawać spod dupy, ale wystaje.

 43. Boydar said

  Nie rozumiem też, jak pustka może brzydzić. Wielu rzeczy nie rozumiem jeszcze 🙂

 44. Stan said

  Ad:43 Boydar
  Co tu więcej rozumieć Panie Boydar.
  Polak potrafi i to jeszcze jak. Proszę – świeże wiadomości.
  Tak było, jest i będzie.

  „Polacy uciekli z więzienia w Norwegii. To jeszcze nikomu się nie udało.
  Dwóch Polaków wydostało się z oddziału o podwyższonym rygorze bezpieczeństwa zakładu karnego w Kongsvinger.
  Więźniowie przedostali się przez mur, który miał około 6-7 metrów. Dyrektor więzienia przyznał,
  że byli pierwszymi, którym się to udało.

  Trzech Polaków skazanych za handel ludźmi w Wielkiej Brytanii.
  Trzech Polaków zostało w środę skazanych przez sąd w Leeds na kary więzienia za handel ludźmi
  i stosowanie współczesnego niewolnictwa. Przemocą zmuszali oni innych Polaków do pracy,
  pozbawiając ich dokumentów i zarobionych pieniędzy – poinformowała prokuratura.”

 45. Greg said

  Polacy i handel ludźmi?
  Jacy q..rwa Polacy.
  Proszę podać ich prawdziwe nazwiska!

 46. Boydar said

  Malinowski

 47. Listwa said

  @ 44 Stan

  i jaki handel ludźmi, gdy im nie płacili i do domu puścić nie chcieli.?

 48. RomanK said

  Matko Polko….twoje stekania i wzdecia na losy nasze ,,a to nas napadli, a to okradli, a to obili..a mysmy nic nie robili ino se lezeli:-))))

  Powiem pani, gdzie jest pani blad w rozumowaniu..
  Otoz to ze rodza sie takie buce- jak Antares,,to dopust Bozy…
  Ale kiedy go sobie pani sama z wolnej i niprzymuszonej woli bierze za meza…to nie dopust Bozy….. ale pani wlasna wolna decyzja…
  Czuji czy ne czuji????

  Matko POlko zapamiataj:
  Pan Bog stworzyl Adama i Eve….nie Adama i Steve…..
  Ludzie sa zdolni ….najlepszym dowodem Sodomici:-))))
  Sodomitki na pania jeszcze nie napadly????:-))))
  TO se stoj spokojnie i poczekaj,,,napadna napewno:-))))

 49. Maciej z Wyspy said

  Witam
  Proponuję wszystkim przypomnieć sobie, poszperać gdzie się da naszą najdawniejszą, pre – 966 historię. Tam znajdują się odpowiedzi do pytania zadanego w tytule artykułu.
  Owocnych poszukiwań i obfitych wniosków życzę
  Pozdrawiam

 50. guła said

  Pomyślałby by kto, że czeka wszystko na Piłsudskiego. Zmajstruji to potem się ułoży.

  A pustkę to najłatwiej sobie wyjaśnić na przykładzie obwarzanka, wytrawnego pieczywa. Dziś takich piekarzy już nie ma, ino na Kresach.

 51. Pinxit said

  Polska zawsze byla panstwem sezonowym. Bo raz powstawalismy a raz znikalismy z mapy Europy.
  I mamy w sobie wszelkie cechy Feniksa.

  Po Mieszku II-gim nie bylo Polski az do Kazimierza Odnowiciela wprowadzonego na tron przez Cesarza Niemieckiego.
  Potem byl Boleslaw Smialy, Wladyslaw Herman, i jego syn Boleslaw Krzywousty.
  Po Krzywoustym Polska podzielona na dzielnice nalezala do Wielkiej Rzeszy Cesarstwa Niemieckiego.
  Wielka Rzesza sie rozpadla, to dostalismy sie pod panowanie krolow czeskich i zostalismy przylaczeni do Czech.
  I dopiero Lokietek wskrzesil Polske.
  Az do I-go rozbioru
  Potem przez 123 lata Polska zniknela z map swiata.
  Po I-ej wojnie swiatowej powstala II Rzeczposoplita i trwala do czasu II wojny swiatowej.
  I znow Polska zniknela, tym razem na 6 lat.
  W 1945 roku Stalin i Armia Czerwona zafundowali nam III -a Rzeczpospolita..

  Mozna rowniez wspomniec niesmialo, ze najwiekszy rozwoj gospodarczy naszego sezonowego panstwa rozwijal sie za czasow Wielkiej Rzeszy i czeskich krolow.

  Z duma nalezy wspomniec, ze za czasow PRL-u i tzw. komuny, nastapil kolejny ogromny rozwoj gospodarczy kraju.

  Pewnie teraz nas przylacza do … Ukrainy…tyle, ze o rozwoj gospodarczy bedzie trudniej

  Polska czasami przypomina tzw. beached whales – wielorybow, ktore z nieznanych przyczyn same jakos wyrzucaja sie na plaze i sie bardzo mecza bez wody.
  ALe co je ratownicy i ochotnicy probuja wepchnac z powrotem do wody… to uparte wieloryby znow masowo wracaja na plaze.

  Ale czasami Polska przypomina starozytnego Feniksa.

 52. JO said

  ad.51. Polska nigdy nie byla Panstem sezonowym. pan powtarza bzduru masonskie…

  ——
  No to gdzie było to państwo, gdy go nie było?
  Tylko niech Pan pisze o PAŃSTWIE, a nie o NARODZIE.
  Admin

 53. Pinxit said

  52
  JO
  A pan czyje bzdury powtarza?
  Bo ja cytuje historie. Jak cos nie tak, to prosze mnie poprawic.

 54. JO said

  ad.51. ” Pewnie teraz nas przylacza do … Ukrainy…tyle, ze o rozwoj gospodarczy bedzie trudniej..”

  Pan „sni” …. Pana wypowiedzi wskazuja, ze nie rozumie Pan nic z tego co sie w kolo Pana dzieje. Pana wiedza o historii Polski i jej rozumienie jest tragiczna.

 55. Pinxit said

  53
  JO
  Prosze nie krecic. Argumenty poprosze. Puste bluzganie oskarzen jest pozostaloscia z czasow przedszkolnych i krotkich spodenek. .
  Pytam sie, gdzie zle zacytowalem historie???
  Nie kolowac!.
  Kolo mnie sie dzieje inna historia niz ta za Mieszka II.

 56. JO said

  ad.53. Dobra jest Pan tu masonska Tuba.

  To, ze ziemie polskie byly w granicach wladania Krolow innych Krolestw, nie oznacza, ze Polski nie bylo na mapie, ani nie oznacza, ze „zniknelismy”.

  To co byl kiedys z naszym panstwem i narodem , jest niedoporownania z czasami dzisiejszymi. Nawet nie mozna porownac dzis do czasow Bismarka!

  Nam grozi totalne genetyczne wyniszczenie, likwidacja.

  Pana „majaczenia” o wcieleniu nas do Ukrainy i trudniejszego rozwoju gospodarczego to wraza propaganda porownywalana z michnikowska.

  Skad Pan sie urwal, Panie Pinxit???

 57. karlik said

  „Warto przytoczyć tę fenomenalną w   swej śmiałości konkluzję: „Polska jest oczywiście idealnym krajem do toczenia w   nim wojen. Nie znam żadnego europejskiego generała, w   szczególności generała kawalerii, któremu nie ciekłaby ślinka podczas rozpatrywania tego kraju [jako teatru działań wojennych]. […] Wydaje mi się, istotnie, że o   ile Liga Narodów nie sprawdzi się całkowicie w   swym obecnym kształcie, to można by, poprzez niewielką zmianę jej obecnego statutu, ustanowić Polskę areną do rozstrzygania konfliktów przez toczenie [na jej terenie] zastępczych walk przez wybrane oddziały ze skonfliktowanych krajów” ”

  Andrzej Nowak. Pierwsza zdrada Zachodu (Kindle-Positionen2313-2318). Wydawnictwo Literackie.

 58. CasualNR said

  Polska jest Katolicka jedynie z nazwy , pomijając gorliwość wiary starszego pokolenia, dzisiejsza populacja całkowicie nie zna zasad wiary, katechizmu i nauki społecznej Kościoła.Jak ma więc być dobrze z naszą kondycją ? Dziękujmy Bogu że zsyła na nas kary i cierpienia, ponieważ jest to Jego dobrą wolą , na to by obudzić w nas światło wiary, a jak wiadomo Wiarę buduje się od podstaw (pokora,pokuta) bez tego całkowicie byśmy zniewieścieli,zgnuśnieli byśmy się stali bezużyteczni.

 59. Stan said

  Ad:56 JO
  Proszę przytaczać argumenty i fakty historyczne.
  Pan Pinxit w 51 napisał historyczne fakty.

  Jeśli te fakty historyczne są inne to proszę napisać. Ważne są FAKTY HISTORYCZNE.
  Jeśli pan JO nie podaje żadnych innych faktów historycznych, to pisanie
  Pana JO jest jak ” mowa trawa” i nie ma żadnych wartości.

  Jeśli osoby zainteresowane sa, aby znać nazwiska polskich osób którzy ciekawie „nabroili” w Norwegi i Anglii,
  to proszę zgłosić się bezpośrednio do tych służb zajmujących się tymi sprawami w w/w krajach.

  Dzięki Szanownemu Panu Pinxit za bardzo ciekawe komentarze oparte na faktach i argumentach.
  A swoja droga tez mi cos świta, ze Pan Pinxit może mieć racje z Polska i Ukraina.
  Wszytko, jest w toku przygotowań i dojrzewa, a prawdziwa „fermentacja” przyjdzie w czasie.
  Trza czekać cierpliwie.

 60. JA said

  ad.58. Panie Stan.

  Pan Pinxit napisal:
  Potem przez 123 lata Polska zniknela z map swiata.

  Przeciez to jest klamstwo.

  Czy Pan jest slepy?

  Idz do szkoly czlowieku tam gdzie ucza albo sobie sam pogrzeb i doucz sie Pan.

 61. Yah said

  A co to jest Polska ? Ziemie Polskie, naród Polski, ludzie zamieszkujący Ziemie Polskie czy władcy Polski.

  Tragedia Polski jest to, że dobro Polski utożsamiane jest nie z dobrem rdzennych mieszkańców Ziem Polskich tylko z władcami Polski. A że władcy Polski skoligaceni byli to z Niemcami, to z Litwinami to jeszcze kimś innym , zawsze Polska służyła nie swojemu ludowi tylko obcym interesom.

  Taka właśnie tradycja jest do dzisiaj. Ważniejszy interes USA i Ukrainy niż rdzennych Polaków mieszkających w Polsce.

  Polska nie jest państwem sezonowym, tylko państwem rządzonym przez obcych lub udających Polaków ( z nielicznymi wyjątkami).

  Bo o wcześniejszej historii ( sprzed roku 1000 ) wszyscy zapomnieli. Ciekawe dlaczego i w czyim interesie ? Ano w interesie Zachodu, który przyniósł „cywilizacje” na te tereny.

  A a propos sezonowości. W takim kontekście, które z państw nie było sezonowe ? Niemcy, Rosja, Włochy, Grecja ?

  Niestety Pan JO ma rację, że rozpowszechniany mit sezonowości ( dotyczący przecież wszystkich państw europy) – ma jeden cel. Spowodować u Polaków poczucie niższości i tego, że sami nigdy nie są w stanie nic zrobić. A nie są bo od 1000 lat obce elity jak nie rządzą , to mieszają w polskiej polityce dbając o swoje interesy.

  Władze świętują tylko te polskie zwycięstwa militarne które:
  – doprowadziły do zagłady wielu Polaków
  – przyniosły innym sukces, a nam nic nie znaczący prestiż ( czyli poklepanie po pleckach przez Junnckera czy innego Obamę).

  Trzeba jaśniej, czy dalej łatwiej wierzyć naszym wrogom ?

 62. JA said

  Polska to jedyne Panstwo w Europie, ktore ma ciaglosc od tysiacleci, chociazby poprzez jednorodnosc genetyczna a i w nazwie, ktora oznacza Krolestwo po bylym Panstwie Lechii.

  PO LECHII

  Jestesmy Polakami, czyli poLechitach osobami. Jestesmy po prostu Lechitami w Katolickim Krolestwie, bo to oznacza Polaka.

  Lechia stala sie Polachia, bo stala sie Katolicka, Chrzescijanska, Chrystusowa.

  Nie ma drugiego Panstwa w Europie, ktore by mialo taka ciaglosc.

  Polesie lub podlasie, to przeciez zyjace nazwy, ktore wskazuja o tym kim jestesmy jako Polacy

  Osobiscie zaluje, ze Polska nie ostala sie w granicach Cesarstwa Rosji, gdyz to Rosja przejela tradycje wlasnie Polski, ktore trwaja po dzis.

  Rosja to Duchowo Lechia, choc serce Lechii jest wlasnie w Polsce.

  My . natomiast, wyrzekamy sie wlasnych narodowych tradycji. Wyrzekamy sie wlasnego Ducha Narodowego na rzecz modernizmu z zachodu, nowinek z zachodu, na rzecz tego, co jest dla Polski zabojcze.

 63. Stan said

  AD:JA
  Prosze przeczytac:

  .http://www.historia.azv.pl/upadek-panstwa-polskiego.html

  Upadek państwa polskiego

  „W 1795 roku państwo polskie straciło na sto dwadzieścia trzy lata niepodległość, tym samym zniknęło z politycznej mapy Europy, aby móc odzyskać niepodległość dopiero w 1918 roku po zakończeniu pierwszej wojny światowej. Wśród czynników, które doprowadziły do upadku państwa polskiego możemy wyróżnić:

  – Wojny, które Rzeczpospolita prowadziła w XVII wieku. Doprowadziły one do ogromnego wyniszczenia gospodarczego kraju,

  – rządy dynastii Saskiej, które to spowodowały upadek kulturalny i ekonomiczny państwa polskiego.

  – zła sytuacja ekonomiczna, polityczna, gospodarcza, kulturalna państwa polskiego.

  Czynniki, które doprowadziły do upadku państwa polskiego możemy podzielić na czynniki zewnętrzne i czynniki wewnętrzne. Do czynników zewnętrznych możemy zaliczyć:

  – wzrost potęgi państw sąsiednich, rządzonych absolutnie – państwa te miały silne armie, ingerowały w wewnętrzne sprawy Polski – wciągały Polskę w wojny, narzucały akty prawne m.in. w trakcie konfederacji w Targowicy.

  – brak poparcia dla sprawy polskiej w Europie, doprowadziły do tego takie czynniki, jak chociażby rewolucja we Francji. Pozostałe państwa były zainteresowane prowadzeniem własnej polityki i zajmowały się własnymi sprawami. Musimy pamiętać także, że większość krajów europejskich było w tym okresie monarchiami lub republikami, w Polsce nadal systemem rządów była demokracja z dużym udziałem szlachty. Także, w wiele spraw w Polsce ingerowały obce mocarstwa m.in. Rosja, która to w okresie tym znajdowała się pod zwierzchnictwem Katarzyny II – nota bene będącej kochanką polskiego króla – Stanisława Augusta Poniatowskiego. To właśnie caryca decydowała o wprowadzeniu nowych podatków czy rozwiązaniu sejmu, król był marionetka w jej rękach.

  Wśród czynników wewnętrznych możemy także wyróżnić kilka takich, które w dużym stopniu doprowadziły do upadku państwa polskiego:

  – zbyt późno podjęta reforma ustrojowa. Została ona podjęta dopiero w okresie panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Przez cały wiek XVI, XVII w Polsce dominowała złota wolność szlachecka, liberum veto – czyli zrywanie ustaw sejmu przez posłów nie zgadzających się z uchwalanymi decyzjami.

  – wolna elekcja – czyli wybór króla przez jedną grupę – szlachtę, czy rokosz – zbrojne wystąpienie szlachty przeciw królowi. Zarówno wolna elekcja jak i rokosz były wielokrotnie wykorzystywane, także do dla własnych korzyści, własnego zysku.

  – upadek gospodarczy, pusty skarb, długi państwowe. Ten czynnik wynikał z polityki gospodarczej, która była źle prowadzona, zwłaszcza przez dynastię Saską i unię polsko – saską. August II i August III lubili rozrywkowy tryb życia, tym samym doprowadzili do zadłużeń państwowych i pozostawili pusty skarb w Rzeczpospolitej.

  Ostatnią próbą ratowania państwa polskiego było powstanie kościuszkowskie z 1794 roku, dowodzone przez Tadeusza Kościuszkę, niestety zakończyło się ono klęską.
  Wiele czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych doprowadziło do upadku Rzeczpospolitej. Ich skutkiem była całkowita likwidacja państwa polskiego na sto dwadzieścia trzy lata. Polska zniknęła z map Europy i pojawiła się dopiero w 1918 roku, kiedy Polacy wydostali się spod wpływu trzech zaborców – rosyjskiego, pruskiego i austriackiego. Wszelka działalność, życie mieszkańców Rzeczpospolitej znajdującej się pod zaborami była podporządkowana zaborcy i decyzjom władz kraju pod zwierzchnictwem, którego przyszło mieszkać i żyć. Sytuacja Polaków znajdujących się pod zaborami była bardzo trudna, bowiem zarówno gospodarka, oświata, kultura i sprawy społeczne uzależnione były od zaborców, którzy w stosunku do ludności polskiej prowadzili bardzo krwawą, represyjną politykę germanizacji i rusyfikacji. Jedynym zaborem, w którym w miarę możliwości mogła rozwijać się polskość – a używanie języka polskiego było dozwolone – była Galicja (zabór austriacki).

  Skutki upadku państwa polskiego było odczuwane przez długi czas, przez wiele kolejnych pokoleń, które swoją polskość, tradycje i kulturę musiały przekazywać dyskretnie, w tajemnicy przed zaborcą.”

 64. JA said

  ad. 62. Czy Pan wie, co to sejm Grodzienski? Prosze poczytac o tym.

  Litwa zostala wlaczona do cesarstwa Rosyjskiego ( i na tym jak widac dobrze wyszla..) a Korona byla polaczona unia personalna. Po rewolucji „powstan” i tak wciaz Car Byl Krolem Polski i tak bylo az do wymordowania rodziny Carskiej, ktory byl Krolem Polski. Po dzis dzien w Rosji jest korona Cara Krola Polski.

  To dzieki Ostatniemu Carowi Polska uzyskala niepodleglosc. Ciaglosc wiec Polski po „rozbiorach” , ktorych nie bylo …, byla zachowana a kontynuowana byla poprzez II RP, czasy II Wojny Sw …, PRL az po III RP.

  To, ze mamy Panstwo/a okupowane przez zydo-masonerie to inny temat.

  Rozbiorow nie bylo a okupacja Pruska oraz Austrowegierska, bo Polska istniala w skladzie Cestarstwa Rosji, czego nnie bylo pod okupacja Austrowegier i Prus…

  Byly Plany Carskiej Rosji by odebrac ziemie dla Polski po Berlin… , byly…

  Historie pisze nam nasz wrog a my Polacy to lykamy jak bocian zaby…

 65. NICK said

  „Dlaczego Polacy sa niszczeni?????

  Bo sie daja niszczyc! POpatrzcie do lustra kutasy maczane w moczu starej lochy….,. odpowiedz wypisana na pyskach.”

  Do mnie to???
  Solidaruchu?

  Mnie tam wasze intełesa nie obchodzą, Kaflu. (6)

  Alex się Nam rozpoznał.
  Dobrze. (14).

  Wpis (48)???

  ???

  ——
  Są niszczeni, bo dają się niszczyć, niestety.
  Są narodem głupim i naiwnym, mają zero umiejętności politycznego myślenia, nie odróżniają pustej symboliki od konkretów… itd.itp.
  Nie chce mi się ciągnąć tej samej litanii po raz n-ty.
  Admin

 66. NICK said

  No, moderacja.
  Kutasami kaflowymi.
  Podszyta.

 67. Carlos said

  Co do komentarza Maruchy 65. Kiedy jakis czas temu napisalem, ze wiekszosc Polakow to polityczni debile,polowa Gajowki chciala mnie zlinczowac , Pana widocznie sie boja- I slusznie…

 68. Isia said

  … (53) Pan Pinxit …

  … „Bo ja cytuje historie” …

  … jeśli można, proszę podać źródła, z których czerpie Pan te rewelacje o historii Polski … bo pańska narracja, moim zdaniem, opiera się o źródła żydowsko – masońskie, wrogie nam, etnicznym Polakom … przepraszam, ale pańska wiedza o historii Polski i Europy jest bardzo pobieżna, sądząc po pańskich wpisach …

  … Polska nigdy nie była i nie jest tzw. państwem sezonowym (to termin „ukuty” przez naszych wrogów), nasza historia trwa nieprzerwanie od kilku tysięcy lat (polecam, za Panem Gajowym, lekturę „3 tysiące lat Państwa Polskiego” autorstwa inż. Tadeusza Millera) … żyjemy na naszych polskich (słowiańskich) ziemiach, na ziemiach naszych przodków, od przeszło 10 tysięcy lat (dowodzą tego choćby wyniki badań DNA, w internecie jest wiele materiałów na ten temat) …

 69. Marucha said

  Re 68:
  Pani Isiu,

  Polski naród, polskie geny – istnieją od tysięcy lat i jeszcze nie udało się ich do końca wyeliminować, choć czarno widzę ich przyszłość.

  Natomiast polska państwowość od jakichś 400 lat słabnie w oczach. Nasz naród okazuje się niezdolny do rządzenia swoim państwem, dlatego rządzą nim inni – Żydzi, Niemcy, Amerykanie, Chachły, a przedtem bolszewicy etc.
  Czy trzeba dowodów na rzeczy oczywiste?

 70. Isia said

  … (67) Pan Carlos …

  … kogo ma Pan na myśli, pisząc słowo Polacy ? …przypomnę, że nie wszyscy obywatele polscy są rdzennymi Polakami ,,, mamy liczne mniejszości, głównie żydowską i ukraińską, ale także niemiecką i inne pomniejsze, niemało jest też obywateli o trudnej do określenia tożsamości, z mieszanych narodowościowo związków (małżeństw) …
  … jak Pan odróżnia rdzennych Polaków od pozostałych – dość licznych, nie będących Polakami – obywateli polskich ? … krótko mówiąc, kogo Pan nazywa debilami, i na jakiej podstawie sądzi Pan, że ci debile są rdzennymi Polakami ? …

  … od siebie dodam, że obraża Pan, moim zdaniem bezpodstawnie, zarówno mnie, rodowitą Polkę, i wszystkich moich Rodaków … żaden rodowity Polak nie wypowiada się z pogardą o własnym Narodzie … chyba, że nie jest Polakiem …

  Pani Isiu,
  Ja wyrażam się z najwyższą pogardą i obrzydzeniem o POLACTWIE.
  Polaków w Polsce jest już niewiele.
  Admin

 71. Greg said

  Najtrafniejszą odpowiedź dot. tematu, podał ks. Piotr Glas w czasie Wielkiej Pokuty.
  Szatan nienawidzi POLSKI I POLAKÓW.
  Jest egzorcystą, wie co mówi.
  Głównie jest to Walka Duchowa, przekładająca się na materialną.
  Tak będzie do końca, nie miejcie złudzeń.
  Możemy tą walkę przegrać, jeżeli upadniemy, jak cały zgniły zachód!

  Pan Jo, zgodzi się Pan z tym krótkim wywodem?

  Jeżeli ktoś twierdzi, że Szatan to bzdury, odsyłam do wolnych.
  ,,Piekielne towarzystwo”
  Oni dostają, tu i teraz, możecie do nich dołączyć, kto wam zabroni?

 72. Isia said

  … Panie Gospodarzu …

  … Polski Naród, który przetrwał tyle tysięcy lat ( a ostatnio w skrajnie niekorzystnych warunkach, szeroko rozumianych) – nie może być, w żadnym razie, Narodem głupim i naiwnym … proszę porównać naszą historię z historią innych narodów europejskich …

  … pisząc w wielkim skrócie, np. Irlandczycy, którzy byli na skraju wyniszczenia biologicznego (wielki głód), podbici przez Anglików (a żydostwo ich niszczyło – może gorzej niż nas), bez własnej państwowości – też są narodem głupim i naiwnym ? … albo Węgrzy, też utracili państwowość, podbici przez Turków – są głupi i naiwni ? … Czesi także utracili państwowość i to na bardzo długo … też są głupi i naiwni ? … Hiszpanie podbici przez Arabów (powstanie kalifatu na większości ziem Półwyspu Pirenejskiego) … są również głupi i naiwni ? … etc. …

 73. Marucha said

  Re 72:
  Pani Isiu,
  Nie mieszajmy przeszłości i teraźniejszości.
  Polacy dawniej byli wielkim narodem, najpotężniejszym mocarstwem Europy.
  Czym są obecnie, to szkoda mówić, bo same plugawe wyrazy się cisną na usta.

  Trzeba było wyjątkowego talentu, aby zaprzepaścić wszystko, co Polska dostała od Boga
  A że inne narody też miały swe momenty głupoty i słabości? Czy jest to dla nas pocieszeniem?

  Ja nie miałbym pretensji do Polaków, gdyby inni podbili ich siłą, jak Irlandczyków, Węgrów czy Czechów.
  Ale Polaków nikt nie musiał podbijać.
  Oni sami oddali się w niewolę, w smrodzie zdrady, głupoty, skretynienia, obojętności na losy ojczyzny.
  Raz w wieku XVIII – drugi raz w wieku XXI.
  Przy aplauzie większości społeczeństwa.

 74. Andrzej BR said

  Na Ewangeliczne ostrzeżenie, że zdacie rachunek z każdego słowa,

  ktoś nie tak dawno „zalecił”:

  plujcie; kłamcie: obrażajcie – zawsze coś się przyklei!

  Idę się umyć po tej gównianej wojnie . . .

 75. Carlos said

  Pani Isiu ! Napisalem cyt: „wiekszosc polakow to polityczni debile” i slusznie Gajowy nazywa ich Polactwem. Oczywiscie Pani do nich nie zaliczam, przeciwnie- bardzo chetnie czytam Pani komentarze. Pozdrawiam serdecznie…

 76. Carlos said

  Mieszkajac kiedys w Chicago, pilem mala wodeczke ze Slowakiem . Zapytal mnie ,co sie stalo z narodem o takiej historii ( i tu wymienil ,bez zajakniecia Chopina, Sklodowska , Kopernika, niektorych krolow, papieza) jest kolonia zachodu, miast byc 3-cim krajem po Niemcach i Francji? Nie umialem mu odpowiedziec…

 77. NyndrO said

  Jakby Pan wypił dużą wódeczkę, to by Pan umiał. Pozdrawiam serdecznie.

 78. Carlos said

  Pani Isiu ,jezdze taxi i widze Polactwo na codzien, katolicy, ktorzy chetnie wsadziliby noz rodakowi- za granica tym bardziej. Oczywiscie zdarzaja sie sympatyczni, inteligentni …

 79. Re: 76 Carlos
  Mozna by rowniez postawic pytanie: Co stalo sie z Niemcami, Fracuzami Czechami (podzielonymi na Slowakow I Czechow) i innymi…
  Ano dokladnie to samo, co stalo sie z Adamem Ewa w Raju…

  ==================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 80. Carlos said

  Lubie ciete riposty Panie Nyndro- super

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: