Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  niepostepowyoszolom o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Afera
  Jack Ravenno o Wolne tematy (38 – …
  Jack Ravenno o Co właściwie napisał Mora…
  zorard o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Kreml nigdy się nie naucz…
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Zemsta za Banderę

Posted by Marucha w dniu 2017-06-14 (Środa)

Jeden z ukraińskich historyków uważa, że fakt grzecznościowego wyboru Słowacji na „wrota do Europy” to zemsta za słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że „Ukraina z Banderą nie wejdzie do Europy”.

Tak uważa były szef ukraińskiego IPN, obecnie doradca dyrektora, Ołeksandr Zinczenko. „Przyjeżdża Poroszenko do Warszawy. Spotyka się z takim sobie panem K. Pan K. nie ma żadnego mandatu poza mandatem zwykłego posła. Ale jest bardziej wpływowy niż pan D. i pani Sz. A z takimi trzeba rozmawiać. (…) Poroszenko wrócił. Pan K. wkrótce potem ujawnia treść poufnej rozmowy w pouczającym tonie:
Z kultem Bandery nie wpuścimy Ukraińców do Europy! — napisał w odpowiedzi na pytania, które pojawiły się po uroczystości z okazji wejścia w życie ruchu bezwizowego do UE dla Ukraińców. Na partnera do świętowania Petro Poroszenko nie wybrał Polski, a Słowację. To ze słowackimi politykami zainscenizował symboliczne przejście przez „wrota do Europy”.

Zinczenko uważa, że jest to kara za słowa Kaczyńskiego, ponieważ „żadnego kultu Bandery na Ukrainie nie ma„, a Kaczyński zraził ukraińskiego prezydenta swoim „tonem przypominającym raczej prokuratora niż adwokata”.

Z taką interpretacją zgadzają się również polscy analitycy. Tomasz Piechal z Ośrodka Studiów Wschodnich Uniwersytetu Warszawskiego napisał z rozżaleniem: „Nie sposób (…) zadać sobie pytania, czemu to akurat Słowacja stała się niespodziewanie owymi wrotami do Unii Europejskiej? I czemu to prezydent Słowacji witał Poroszenkę w granicach UE? Nie mogę z delikatnym (i nieco szyderczym) uśmiechem skonstatować, że najwyraźniej ten cały trud nie został przez Ukrainę doceniony.I w tak ważnym dniu to Słowacja — niespodziewanie — okazała się głównym partnerem dla Kijowa”.

Według niego wybór Poroszenki symbolizuje obecny stan stosunków polsko-ukraińskich, brak obustronnej woli do dialogu oraz instrumentalny stosunek ukraińskich elit do Polski — gdzie za gorącymi zapewnieniami o przyjaźni i wzajemnym szacunku, kryje się tak naprawdę pustka.

Przypomnijmy, słowa, które tak bardzo ubodły Ukraińców i były cytowane przez liczne tamtejsze media, Jarosław Kaczyński wypowiedział w lutym w obszernym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. Powiedział wtedy:

„Powiedziałem wyraźnie panu prezydentowi Poroszence, że z Banderą to oni do Europy nie wejdą. To jest sprawa dla mnie jasna, bo wykazaliśmy ogromną cierpliwość, ale są jej granice. Nie możemy przez lata zgadzać się, by na Ukrainie budowano kult ludzi, którzy wobec Polaków dopuścili się ludobójstwa, i to takiego, że choć trudno było przebić w okrucieństwie Niemców, to oni ich przebili”.

Musiało boleć.

Tomasz Dudek
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 20 do “Zemsta za Banderę”

 1. Rokitnik said

  Czytam i oczom nie wierzę !
  Jaro się postawił Petroszence…no no no…musiało zaboleć – ale jak mawia niejaki Biedroń jak du…boli to znak , że było dobrze.
  Jednym słowem Polska chciala wydudkać UPA-inę, a spotkało nas odrzucenie – co swiadczy o tym iż Banderowskie zaczadzenie jest im WARTOŚCIOWSZĘ, jak dymana na rozkaz ” sponsora” Polsza.

 2. Michał said

  Polska to był najpiękniejszy kraj na świecie. Był…

  Nic tu nie da analizowanie kto co powiedział, skoro naszą polską ziemię depczą banderowskie syny, a my nic nie może im zrobić.

  Opisana powyżej sytuacja wydaje się mieć na celu zrzucenie odpowiedzialności z Jarosława Kaczyńskiego, który czynnie wspierał banderowskich wodzów. Oto dowód zdrady tego kłamliwego człowieka i takim na wieki zapamięta go historia Polski – Jarosław Kaczyński, który sprowadził do Polski banderowców:

  Człowiek powoli zaczyna się brzydzić taką Polską i chyba od początku tym bandziorom o to chodziło…

 3. JO said

  ad.2. Gdyby Pan znal Wiare Katolicka, nigdy by Pan sie nie brzydzil Polska, nawet taka…

 4. Zerohero said

  „Jeden z ukraińskich historyków uważa, że fakt grzecznościowego wyboru Słowacji na „wrota do Europy” to zemsta za słowa Jarosława Kaczyńskiego „

  Ten Chachoł uważa, że roztaczając wokół swój smród robi komuś łaskę?

  @Michał

  To prawda. Szumowina pisowska pozdrawiała na Majdanie Chachłów banderowskim zwrotem wzorowanym na niemieckim Sieg Heil.

 5. Michał said

  Ad. 3.

  Wie Pan, czuję tak wielki wstręt do banderowców, że jednak wolę wyjechać, by na co dzień nie oglądać tych tępych bandyckich mord patrzących z nienawiścią i nie słyszeć tej banderowskiej mowy której zrobiło się pełno wszędzie. Nie da się tak żyć.

 6. Michał said

  Jarosław Kaczyński twierdzi że „Nie możemy przez lata zgadzać się, by na Ukrainie budowano kult ludzi, którzy wobec Polaków dopuścili się ludobójstwa, i to takiego, że choć trudno było przebić w okrucieństwie Niemców, to oni ich przebili”, a jednocześnie nie chce, by 11 lipca Polacy czcili pamięć ofiar UPA?

  Wpuszczenie do Polski banderowców, to największa klęska w historii Polski. Polacy wcześniej czy później boleśnie to sobie uświadomią, więc już teraz ruszyła operacja wybielania Jarosława Kaczyńskiego. Jest on gwarantem dalszej banderyzacji Polski, więc banderowcom zależy na utrzymaniu go przy władzy. Teraz antypolska agentura wpływu coraz częściej będzie podawała nieprawdziwe przykłady „sprzeciwu” Kaczyńskiego wobec banderyzmu, a za plecami banderowcy po cichu będą organizowali się i robili swoje.

  Aż padnie hasło – Smert Lachom!

 7. JO said

  „Wpuszczenie do Polski banderowców, to największa klęska w historii Polski.”

  Tak, z tym sie zgadzam.

 8. Birton said

  holocaust Polaków na Wołyniu prowadzony był przez Ukraińców stokroć okrutniejszymi metodami niż holokaust żydowski i tego porównania się Żydzi obawiają !
  wszyscy Polacy czekają na unicestwienie Ukrainy, może oprócz Żydów, ale Żydzi to nie Polacy tylko obywatele polscy, przeważnie polskojęzyczni
  Majdan to robota międzynarodowego żydowskiego banksterstwa, agenci Mosadu byli na miejscu wszyscy to wiedzą
  Krym od wieków rosyjski, Lwów zawsze polski , śmierć Ukrainie
  Kalkstein Jarosław, pamiętasz jak ryczałeś w Kijowie „Sława Ukrainie!” – żydowski zdrajco interesów Polski

 9. Marcin said

  To ze K to wystękał to nic nie znaczy- absolutnie nic bo słowa nic nie kosztują. Uwierzyłbym gdyby za tymi słowami szły czyny a czyny każdy wie jakie są – 2 mln bander synów zainstalowanych w Polsce. Niech karzeł spierd..na drzewo.

 10. makry said

  Panie JO ! Co ma wspölnego wiara katolicka z patriotyzmem? Przypominam, ze Krzyzacy byli katolikami, ktörzy z wielkim zapalem, przy pomocy oszustw, nikczemnych knowan, morderstw, tepili wszystko, co polskie. Nie trzeba byc katolikiem, aby kochac swoja Ojczyzne. Znam ateiste, ktöry poswiecilby wszystko dla Polski.

  Nie byli katolikami, choć siebie tak arogancko nazywali.
  Admin

 11. Birton said

  najpierw polskojęzyczne żydostwo wpakowało nas w konflikt ukraińsko-rosyjski, a teraz polskojęzyczne żydostwo wpakowuje nas w konflikt z Białorusią” i wszystko jasne

 12. Birton said

  PIS- Partia Interesów Syjonistycznych to tylko kontynuacja żydowskich rządów w Polsce zainstalowanych w Lublinie w 1944 roki i trwających dalej do dziś, trudno, żeby działała w polskim interesie narodowym, wszystkie ich działania to fałszywa flaga

 13. Birton said

  Centrala PiS oraz PO jest ta sama i znajduje w Tel Awiwie. Rozruchy są potrzebne dla uwiarygodnienia przed gojami „patriotów” z PIS, a PISowi do wzięcia Polaków za mordę.

 14. Birton said

  moim zdaniem, wszystko jest zaplanowane przez międzynarodowe bankierstwo żydowskie, w celu dalszego przejmowania Polski za bezcen, Kaczyński jest jednym z wykonawców, podobnie Kijowski, Petru, poprzednio Tusk, Kopacz, itd. słowem wszyscy Żydowie z pozmienianymi nazwiskami albo goimowie
  Główny problem polega na tym, jak się Żydów z Polski pozbyć ?
  Z pomocą przybywa nam nie kto inny jak Konstytucja samego Izraela, dostępna na stronie Sejmu RP:
  „Ziemia izraelska stanowi kolebkę Narodu Żydowskiego. Tutaj ukształtowała się jego tożsamość duchowa, religijna i polityczna. Tutaj po raz pierwszy utworzył on własne państwo, stworzył wartości kulturowe o znaczeniu narodowym i ogólnoludzkim oraz dał światu wieczną Księgę Ksiąg.Po wypędzeniu przemocą ze swojego kraju, naród pozostał mu wierny w Rozproszeniu i nigdy nie przestał modlić się o powrót do niego, i o przywrócenie w nim swojej wolności politycznej ani nigdy nie utracił nadziei na to. Pobudzani przez tę historyczną i tradycyjną więź, Żydzi podejmowali w każdym kolejnym pokoleniu starania o ponowne osiedlenie się w swojej dawnej ojczyźnie. W ostatnich dekadach powrócili masowo”

 15. Michał said

  Ani Tusk, ani Kijowski, ani też Kopacz nie krzyczeli „Sława Ukrainie” do banderowskiego tłumu w Kijowie, zawołania wzorowanego na faszystowskim Sieg Hail „, jak to zrobił Jarosław Kaczyński, pokazując w ten sposób po której stoi stronie. Banderowcy posłuchali go i zareagowali na wezwanie. Już są i tylko czekają kiedy będą mogli odcisnąć na naszej ziemi krwawe piętno.

  Sprawa jest jasna – tym okrzykiem Kaczyński, polityk i osoba wykształcona, świadoma swoich czynów, publicznie zadeklarował poparcie dla antypolskiego i antyludzkiego banderyzmu ze wszystkimi tego konsekwencjami, tak dla Ukraińców, jak i dla Polaków. Stanął u boku banderowskich przywódców, dobrze wiedząc po co tam jest i co mówi, a także jakie będą tego konsekwencje dla Polski.

 16. JO said

  ad.8. Ludobojstwo Polakow na Wolyniu zorganizowane bylo przez wlasnie zydow, drogi Panie.

  Prosze, by Pan to uwzglednial w swoich wywodach madrych.

  Ukrainiec = Zyd

  Dochodzi to do Pana??

 17. JO said

  ad.10 Ma wspolnego tyle z patriotyzmem co i z rasizmem.

  Jezeli Pan jest Ojcem i ma doczynienia z sytuacja , w ktorej moze Pan uratowac dziecko swoje lub afrykanskiej rodziny. Uratowac od smierci. Wiara Katolicka nakazuje ratowac swoje.

  To wlasnie jest relacja wiary do patriotyzmu

 18. JO said

  ad.10. „Znam ateiste, ktöry poswiecilby wszystko dla Polski.”

  A ja znam cala mase ateistow, ….ktorzy maja Polske „gdzies”…

 19. Yah said

  Pakt Piłsudski – Lenin i doprowadzenie upadku kontrrewolucji w Rosji doprowadziło 20 lat później do rozbioru Polski przez Rzesze i ZSRR ( budząc wielkie zdziwienie ówczesnych „polskich elit” i oburzenie współczesnych piewców tychże „elit” ).

  Poparcie Ukrainy w 2014, doprowadzi do rozerwania Polski pomiędzy Niemcy i Ukrainę. Może Polska nie zniknie zupełnie, tylko powstanie jagiellońsko-giedrojciowski nowotwór pod nazwa Ukropolu, gdzie Polacy nie będą obywatelami drugiej, tylko trzeciej lub czwartej kategorii .

  Tym razem „polskie elity ” się nie zdziwią, bo nie są polskie i do Ukropolu dążą.

 20. JA said

  Ukropolinolandii, bo na zaden POL w tym tworze ani ideowo ani genetycznie nie ma maiejsca.

  w Ukropolinolandii ma byc miejsce tylko dla chazarozydow.

  W Warszawie „powstanczej” mordowali nas ukropy zydowskie. Na Wolyniu tez, wiec niech nikt z Polakow nie liczy, ze bedzie inaczej i teraz.

  To kazdy Polak MUSI zrozumiec!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: