Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy w Polsce znajdzie się śmiałek, który pokaże film o Putinie?

Posted by Marucha w dniu 2017-06-15 (czwartek)

Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z działaczem społecznym Januszem Niedźwiedzkim.

Dzisiaj prezydent Władimir Putin odpowiadał na pytania rodaków. Wpłynęło ich ponad 2 miliony. Już po raz piętnasty w historii swoich rządów spotkał się z pytaniami, które nurtują społeczeństwo, i otwarcie na nie reagował, nie kryjąc trudności, z którymi boryka się kraj. Jak Pan ocenia taką formę dialogu z obywatelami kraju?

— Ta forma dialogu jest dość zaskakująca. Warto mieć na uwadze to, że w Polsce czegoś takiego nie praktykował, i nie praktykuje zarówno prezydent, jak i głowa rządu. Na tle Polski, Europy, jak i świata jest to forma wyjątkowa, zasługująca na docenienie. Ale, niestety, nic nie wskazuje na to, żeby ktoś chciał ją podchwycić, a z pewnością byłoby to z pożytkiem i dla demokracji obywatelskiej, i dla poczucia zwykłych obywateli, że mogą się jednak zwrócić do najwyższych osobistości w państwie i zadać im nurtujące ich pytania.

Zgodzi się Pan zapewne ze mną, że postać Putina, jego osobowość, jego wizja polityczna są demonizowane przez zachodnich, i polskich zarówno, polityków, jak i media. Amerykański reżyser Oliver Stone zrealizował czteroodcinkowy film o prezydencie Rosji, w którym jest ukazany inny Putin. W USA film ten już się ukazał. Czy może on zainteresować i polskiego widza?

— Moim zdaniem z pewnością by zainteresował, ponieważ skala nagonki i stopień demonizacji Władimira Putina są tak wielkie, że w zasadzie cała propaganda stara się wykreować go na główny „szwarccharakter” XXI wieku. Z tego względu z całą pewnością budziłoby to zainteresowanie. Jednak, moim zdaniem, przy obecnym układzie politycznym żadna stacja telewizyjna nie pokusi się, żeby coś takiego pokazać, ponieważ tego typu materiał zburzyłby starannie budowany wizerunek osoby demonicznej, o jakiś skrajnych poglądach, które nijak się mają do rzeczywistości.

Władimir Putin, jeśli mu się przyjrzeć, nie jest ani politykiem skrajnym, ani szczególnie radykalnym. Przeciwnie, jest politykiem umiarkowanym i przewidywalnym. Z tego względu uważam, że długo będziemy musieli czekać, żeby ten film ukazał się w mediach głównego nurtu.

Jeśli się ukazał w Ameryce, to miejmy nadzieję, że w Polsce znajdzie się śmiałek, który ten film pokaże. Bądźmy dobrej myśli.

https://pl.sputniknews.com

Film o Putinie, i to bynajmniej nie malujący go jako nowe wcielenie Hitlera, w Polsce? W Polsce???
Chyba po to, żeby każdego, kto go obejrzał, zapisać jako ruskiego agenta… i wsadzić do pierdla bez podania powodów.
Admin

Komentarzy 14 to “Czy w Polsce znajdzie się śmiałek, który pokaże film o Putinie?”

 1. narozniak said

  mogą pokazywać w ramach orwellowskich 2 minut nienawiści

 2. revers said

  Chetniej o nowych sankcjach na Rosje podadza przez niby wplyw Rosji na wynik wyborow, ale kazdy wie lub powinien wiedziec gdzie wybory ustawiaja na Bliskim Wschodzie.

  Lepiej, Putin zaproponowal azyl dla bylego szefa FBI Comwaya w Rosji, to by pryslo wiele bajek o wyborach w stanach, czy pizza gate final.

 3. WI42 said

  Podobne pytanie: czy znajdzie się śmiałek który zaprosi na jakiś z centralnych kanałów TV politologa(ów) z Rosji popierającego(ych) jej obecną politykę. W Rosji na różnych „show” kręci się cała chmara politologów ukraińskich, broniących majdanowy rząd, nie brakuje też twarzy z Polski o dosyć wyraźnym anyputinowskim nastawieniu (Korejba, Dzięciołowski, Maciejczak). Gdzie jest zatem zamordyzm informacyjny?

 4. Damastes87 said

  Bardzo chciałbym obejrzeć ten film, mam nadzieję że się kiedyś pojawi w necie z polskimi napisami. Na youtube jest pierwsza część ale po angielsku:

  .https://youtu.be/EuxmPaNZmik

 5. NyndrO said

  Na tvp „info” jest taki program pod batutą Wolskiego Marcina pt. ” W tylewizji”. Na pierwszy rzut oka fajowy, bo często prowadzi go Pani Magdalena Ogórek w miniówie. Już przez to wart obejrzenia. Niestety wczoraj włączyłem fonię. I wyszło szydło z worka. Okazało się, że Pan prezydent Putin jest „carem”, a Rosjanie mają z deklem i (to nie cytat,ale blisko) mają umiejętność robić z byle jakich rzeczy otoczkę czegoś ważnego. Niedokładnie rozumiem o co chodzi, ale chyba o to, że prezydent Putin ma wielkie poparcie wśród Rosjan i u mnie.

 6. NyndrO said

  A, i jeszcze, że Deparieu i inni celebryci mają z deklem, ale Pan Warzecha mógł to zrozumieć, bo coś tam. A Rosja zawsze wygrywała w wojnie tajnych służb. No to ja nie wiem, czy to żle, czy dobrze, Pani Ogórek rechotała i się nie dowiedziałem. Po 2 minutach wcisnąłem „mute” i raczej się gapiłem na nogi.

 7. revers said

  Tak Putin jest „Carem” a car Mikolaj II to takim zlym wladca byl ze uratowal na poczatku ubieglego wieku ok. 400 tys chrzescianskich Ormian przed rzezia turecka, przez otwarcie granicy.

  Podobnie ma sie sprawa z Noworosja, ze przyjal ok 1 Mln. Noworosjan i wydal im paszporty, gdyby Kijew nie zaczal robic czystek etnicznych po swojemu a granice nie otworzyly sie dla prawoslwnych rytu moskiewskiego lub mowicym tylko po rosyjsku, co bylo normalne w Donbassie zanim Lenin i Chruszow nie wcielli tych Ziem i Krymu do Ukrainy.

 8. Pinxit said

  W USA pokazali ten film. I byl wywiad z Olivierem Stonem.
  Publika amerykanska zachowala sie tak jak polska publika.
  Najwazniejszym pytaniem, powtarzanym w kolko bylo, czy Stone wierzy Putinowi co Putin gada i jak mozna wychwalac morderce.

  Widac, ze zarowno w USA jak i w Polsce dostrzec mozna wyrazny nawrot do epoki kamienia jeszcze nie rozlupanego.
  I nie chodzi tylko o Putina.

  Przypomina mi sie taki fragment ze wspomnien Kurta Vonneguta z II wojny swiatowej. Kurta zapedzili do wojska i mial walczyc z Niemcami:

  „Kazdy z nas dostal fotografie takiego faceta z grzywka i napisem: To jest twoj wrog. Razem z innymi jezdzilem, szukalem, rozgladalem sie wszedzie ale nigdzie go nie znalazlem. Przetrzepalismy cale Niemcy”.

 9. RomanK said

  Wywiad z Prez. Putinem

 10. Bogaty Miś said

  Ogórek jest za chuda. Cienkie nogi i miniuwa to jeszcze nie kobiecość.

  Schudła podczas kampanii wyborczej. Poza tym jest bardzo w porządku, prócz pewnych poglądów, jakie oficjalnie wyznaje.
  Admin

 11. Jędrek said

  A tutaj mają Państwo część drugą wywiadu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=-mlZJntCpQw

 12. peacelover said

  …Putin nigdy dla chazarow dobry nie bedzie, bo
  nie daje im sie nabierac w butelke !!! what co !!!!…

 13. Obejrzałem wszystkie 4 odcinki. Są na YT. Wymowa i wartość filmu jest jednoznaczna. Dla nieznających mnie: żyłem w Rosji 5 lat, niedawno. O filmie najlepiej świadczy ilość pomyj wylewanych na Olivera Stouna. I przemilczenie w Polsce.

 14. revers said

  Juz nwo dziala, syjonistyczne media zeby tego filmu nie bylo, lub trafil na polki zakazu ogladania…

  http://www.veteranstoday.com/2017/06/17/nwo-agents-and-warmongers-to-oliver-stone-we-will-kill-your-putin-story/

Sorry, the comment form is closed at this time.