Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Gdańsk przyjmie imigrantów za pieniądze z Brukseli

Posted by Marucha w dniu 2017-06-15 (czwartek)

Rząd PiS stanowczo sprzeciwia się przyjmowaniu przez Polskę uchodźców, ale włodarze Gdańska wychodzą mu naprzeciw. Deklaracja miasta zaskakuje.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, podjął trudną decyzję. Zadeklarował, iż przyjmie uchodźców. Trudno szacować, ilu Gdańszczan popiera tę decyzję. Wiadomo jednak, że Polacy ogółem, co wynika z badań opinii, są przeciwni przyjmowaniu uchodźców.

[Od kiedy to Gdańsk  jest wolnym miastem, nie podlegającym rządom w Warszawie? – admin]

Gdańsk skorzysta z programu „Relaunching Europe Bottom-Up” [ale nazwę bydlaki wykompinowali… – admin], w myśl którego to samorządy będą decydowały o relokacji uchodźców. Jednocześnie to do ich kas spłyną unijne pieniądze.

Program omija rządy centralne dzięki czemu ma być skuteczniejszy. Często miasta i regiony radzą sobie z relokacją lepiej niż władze państw. Poparcie dla programu wyraziły już samorządy Niemiec, Polski, Szwecji, Portugalii i Grecji.

– Na razie mamy na szczęście duże grono Ukraińców. Ale co dalej? To są kwestie bardzo pragmatyczne, ważne dla biznesu – tłumaczy Henryka Bochniarz.

Prezydent miasta, Paweł Adamowicz argumentuje swoją decyzję potrzebą okazywania solidarności.

– Gdańsk to miasto solidarności i musi to w praktyce udowadniać. Do polityków należy odważne mówienie o rzeczach niełatwych. Należy iść pod prąd. Uważam, że obecny polski rząd w Warszawie z powodów moralnych i zobowiązań europejskich powinien przyjąć uchodźców – powiedział Adamowicz. [Sam ich, chuju, przyjmij – admin]

http://pikio.pl/

Dziś samorządy mogą olewać decyzje rządu w sprawie „uchodźców”. Jutro zaczną podejmować własne decyzje np. w kwestiach przynależności państwowej…
Admin

 

Komentarze 72 to “Gdańsk przyjmie imigrantów za pieniądze z Brukseli”

 1. NC said

  O, to samorządy prowadzą teraz polityke zagraniczną i imigracyjną, a także wydają wizy?

 2. Marcin said

  Kutasisko zapewne mieszka na strzeżonym osiedlu otoczonym 4 m płotem z całodobowym monitoringiem i nachodźcow będzie tylko widywał z okna służbowego samochodu a użerać i mieszkać w ich sąsiedztwie będą się musieli z nimi zwykli ludzie. Szlag mnie trafia.

 3. Pies z nimi tańcował said

  No cóż, stąło się, nas już nie ma. Teraz ciekawe pytanie: Czy w Polin ciapate z bandersynami sie poharatają czy raczej skumają?

 4. Kojak said

  tTO JEST DOSC DZIEWNE I ZALOZSNE TEN SMIEC ADAMOWICZ MA SZEREG EWIDENTNYCH ZARZUTOW KRYMINALNYCH I POWINIEN SIEDZIEC W KRYMINALE ! TO JEST WLASNIE TEN PIS GADA A BYDLAKI TYPU ADAMOWICZ ZAMIAST W KRYMINALNE ROBIA CO CHCA !

 5. gość said

  Ta menda Adamowicz na którego mają mnóstwo haków zrobi wszystko, aby przypodobać się swoim mocodawcom.Gnida ma tyle nieruchomości, że mógłby przyjąć do siebie wielu ciapatych, ale tego nie zrobi.Sterują nim jak zabawką na baterię.

 6. Zerohero said

  To są wykręty by zachować patriotyczną twarz PiS a jednocześnie przyjąć nachodźców. Jak słusznie zauważył Gospodarz i pan NC, samorząd NIE MA PRAWA przyjmować obcokrajowców. To nie są jego kompetencje.

 7. jaja said

  Ciekawe kto temu lujowi prezydentowi Gdanska dal w lape? I za ile judasznikow sie sprzedal? Bo nie wierze, ze dal dupy za frico, za frico ubagaca Gdansk a w zasadzie to caly kraj bo rozplzna sie hordy ubogacen po calym kraju. Powinien dostac odpowiednia do lapowy – kocowe, zeby zapobiec nasladowcom. Zreszta mysle, ze Narod sobie z ciapastwem poradzi, nastroje sa przeciez znane.

 8. Pinxit said

  Nie rozumiem.
  To mozna przyjmowac do polski banderowcow z prawem do pracy?
  Juz teraz Ukraincy wykanczaja bardzo zubozony system plac w Polsce.
  I wprowadzaja prawo do wprowadzenia ukrainskiego jezyka jako urzedowego i wcale ale to wcale sie nie kryja z tym, ze pol Polski nalezy sie Ukrainie. Na razie tylko pol.
  Nikomu to widac nie przeszkadza.

  A Piskorski dalej siedzi.

  Widac Polacy lubia sobie pogadac.

 9. Carlos said

  o ile wiem ,wychodzac naprzeciw rzadowemu stanowisku,oznacza zgadzanie sie z nim…

  Dokładnie tak.
  Sztuka pisania po polsku upada.
  Admin

 10. NyndrO said

  No właśnie. Komentarze Pana Kierownika są jak zwykle bardzo trafne. Wyobraźmy sobie, co może się dziać w Słupsku.Albo se nie wyobrażajmy. Do paki jak zwykle nikt nie pójdzie. Ja tam za PiS nie przepadam, ale cały czas,jak głupi wierzę, że potrafią i będą mieli wolę, żeby takich Adamowiczów po prostu powsadzać. Chociaż stawiam stówę, że jak zwykle jestem naiwny.

 11. Moher49 said

  I znów bezkrólewie. Co to za rząd co pozwala na takie jawne antypolskie działania. Adamowicz, Gronkiewicz i ten z Wrocławia już dawno powinni siedzieć za zdradę stanu.

 12. Żuraw. said

  http://wolnosc24.pl/2017/05/31/skandal-w-gdansku-na-restaurowanym-historycznym-budynku-poczty-polskiej-wrocily-niemieckie-napisy-foto/

 13. Władysław said

  Dlaczego ta qrva Adamowicz jeszcze funkcjonuje????????

 14. Pinxit said

  13
  Troszke sie zagalopowalismy, zdaje sie.
  Adamowicz nie popelnil zadnego przestepstwa, poniewaz w Polsce jeszcze nie ma takiego prawa, ze nie wolno przyjmowac uchodzcow.
  Widac w Polsce wzrastaja amerykanskie zasady prawa Lyncha i leninowskie: „Kto nie z nami – to przeciwko nam”.
  Czolem towarzysze!

  A Piskorski dalej siedzi, wedlug jakiego prawa??

 15. JA said

  To bedzie jak z reakcja na :
  – likwidowane kopalnie, bo przeciez to mnie nie dotyczy – mieszkam w Poznaniu :))
  – likwidacje PGRow – bo przeciez dobrze im tak, bo tuczyli sie na PRL tak dlugo a ziemia musi byc prywatna :)))
  – likwidacje przemyslu – samochodowego – bo bede jezdzil zachodnimi, lepszymi
  -….etc, etc

  Tacy jestesmy. Nikt ale to nikt z Polakow NIC nie zrobi, po nasza indywidualna wlasna smierc.

  Mamy zlasowane mozgi. Jestesmy gorzej niz niewolnicy.

 16. Czyli powstaje państwo w państwie.

 17. revers said

  bo bede jezdzil zachodnimi, lepszymi …

  bo w koncu zastapia mnie lepszym sortem ludzi, lepszymi niewolnikami systemu.

 18. Zerohero said

  @14, Pinxit

  Co Pan bredzi. Prawa zakazującego samorządom budowy broni jądrowej też nie ma. Nikt nie może sobie nagle ogłosić, że wpuści do kraju obcokrajowców bez oglądania się na polską straż graniczną.
  Jeśli Gdańsk ich przyjmie, to za cichym przyzwoleniem Żydów z PiS. Przeciętny kołtun naćpany antyislamską retoryką TVP będzie przekonany, że PiS był przeciw. Tak się rządzi głupimi gojami.

 19. Sebastian said

  Jeśli rzont nie ma mocy zdyscyplinowania włodarzy poszczególnych miast to co to za rzont . to ch*j nie rzont. Pan Zerohero ma racje, odbędzie się to za przyzwoleniem, a w telavizji dobra mina do złej gry

 20. JA said

  Najwyrazniej widac na przykladzie Gdanska, ze by cos zminic w Polsce musi dojsc do Nawrocenia Polakow a za tym dzialania, jakie po nawroceniu Polakow jest konieczne w tym do meczenstwa, obrony ziemi, Rodzin… jak w Noworosji.

  1. Czy Polacy sie masowo nawracaja?
  2. Czy Polacy sa lub beda w stanie zorganiowac obrone narodu?

  Jest nadzieja?

 21. Birton said

  stale aktualne :

  PIS=Partia Interesów Syjonistycznych, PO=Partia Ogólnożydowska SLD=Syjoniści Lewico-Demokratyczni i wszystko jasne – fałszywa flaga od 1944 roku i ŻYDOWSKIE rządy w Polsce – Polacy nie rządzą od 1944 roku
  „probanderowski , antypolski, żydowski rząd w Warszawie z premier Żydło na czele i prezesem Kalksteinem w tle , prezydent Juda błogosławią program nienawiści do Rosji oraz bezwarunkowej miłości do USA, Ukrainy i Izraela ”
  Centrala PiS , PO , SLD , Solidarnosci jest ta sama i znajduje w Tel Awiwie. Niepokoje są potrzebne dla uwiarygodnienia przed Polakami żydowskich „patriotów” z PISu, PO, SLD a partiom do wzięcia Polaków za mordę.

  ukraińskie banderowskie psy , won z Polski, całe dwa miliony , do trzeciego pokolenia włącznie, w bydlęcych zaspawanych wagonach, już jutro!

 22. Michał said

  Adamowicze, Andrzejewscy, Bogdańscy, Jakubowscy, Jasińscy, Piotrowscy, Szymanowscy, Tomaszewscy, itd. to typowe nazwiska polskojęzycznych frankistów czyli rozkładającego Polskę żydostwa.

 23. Sebastian said

  Re: 22 ) moja babcia z domu Szymanowska, mój wzór do naśladowania, nie mam w rodzinie osoby bardziej religijnej, epatującej dobrocią i miłością, i tak pracowitej, bardziej niż większość mężczyzn. Gdy byłem w wieku szkolnym wszystkie wakacje rok w rok chętnie spędzałem na wsi u babci. Ojciec babci mój pradziadek w stopniu kapitana zginął w połowie września 1939 roku pod Kobryniem podczas patrolu z rąk, jak podano w liście, niemieckiego snajpera (gołębiarza). Nazwisko pochodzi prawdopodobnie od wsi Szymany a nie od imienia Szymon jak Pan sugeruje. Postawa mojej babci, jej mentalność ani trochę nie trąci żydostwem

 24. Michał said

  Niestety Panie Sebastianie, ale nazwiska wyprowadzone od imion apostołów to bardzo typowe i popularne nazwiska frankijskie…

 25. Sebastian said

  ja to wiem, właściwie to od większości imion i od nazw miast, np warszawski, poznański, krakowski, nie jest to jednak ścisłą regułą. za wikipedią : Jan Szymanowski, kasztelan płocki 1542-1556 – Nazwisko odmiejscowe związane z zamieszkiwaniem rodu we wsi Szymany, w powiecie grajewskim

 26. Andrzej BR said

  Czyj jest Gdańsk?! – poniżej kilka sugestii . . .

  (…) Jak wiadomo, sprawa polskich granic
  została „załatwiona” dopiero w dniu 2 sierpnia 1945 roku w zabytkowym dworku Cecilienhof w Poczdamie.
  Tam i w owym czasie ustalono los Ziem
  zwanych później Odzyskanymi.
  Ustalono także, że obszar Wolnego Miasta Gdańska,
  anektowanego przez Rzeszę Niemiecką we wrześniu 1939 roku, na okres 50 lat zostanie poddany pod jurysdykcję Polsce.

  Układ Poczdamski wygasł, jak powszechnie wiadomo, w

  1995 roku. I co? I nic!!!, cisza.

  Ta cisza jest bardzo niepokojąca dla Polaków zamieszkałych na obszarze byłego Wolnego Miasta Gdańska.(…)

  reszta, bardzo treściwa, pod:

  .http://dakowski.pl/index2.php?option=com_content&task=view&id=10430&pop=1&page=0&Itemid=119

 27. Michał said

  Bardzo możliwe, nie przeczę, ale proszę pamiętać że żydowskie chrzty zaczęły się znaczniej wcześniej niż za czasów Jakuba Franka. Żydzi krakowscy dla przykładu przechodzili na katolicyzm już w XIV wieku. Potem za Jagiellonów nastąpiła eksplozja żydostwa litewskiego, które współcześnie rozpoznajemy po charakterystycznej końcówce -icz, jak np. Abakanowicz, Macierewicz, itd.
  Być może ma Pan rację i pochodzenie związane jest z nazwą miejscowości z której pochodzi pańska babcia. Nie podejmuję się rozważań nie znając dokładnie Pańskiej genealogii.

 28. Sebastian said

  ponadto : Zupełnie inną grupą Żydów w naszej genealogii są frankiści, czyli członkowie sekty Jakuba Franka, którzy zostali katolikami jeszcze w XVIII wieku, a potem przyjęli czysto polskie nazwiska i uzyskali nobilitację za czasów Królestwa Kongresowego. Ich polskość i katolicyzm były neofickie w pełnym tego słowa znaczeniu: rzucają się w oczy ich perfekcyjnie polskie nazwiska oraz to, że mimo asymilacji przez długi czas wchodzili w związki rodzinne wyłącznie we własnym gronie. Dla przykładu prześledźmy koligację między Celiną z Szymanowskich, żoną Adama Mickiewicza, a Janem Nowakiem-Jeziorańskim: żona Adama Mickiewicza, Celina Szymanowska (herbu Młodzian, nie Ślepowron jak „polscy” Szymanowscy), była miała czworo dziadków, z których troje urodziło się z nazwiskiem Wołowski(-a). Siostra jej matki, Teresa Wołowska, wyszła za Rocha Zawadzkiego (też syna Wołowskiej), a jej córka Klementyna była drugą żoną Michała Piotrowskiego (1787-1855), jednego z deputowanych miasta Warszawy na Sejm, który w 1830 zrzucił z tronu Królestwa Polskiego dynastię Romanowych. Pierwsza jego żona, Julianna, też była z domu Zawadzka, była bowiem siostrą ojca drugiej żony. Syn z pierwszego małżeństwa, Teofil, ożenił się z Marią Jasińską, a ich wnuczka Elżbieta, żona Wacława Jeziorańskiego, była matką Zdzisława Jeziorańskiego, noszącego pseudonim „Jan Nowak”, dyrektora Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Oczywiście wszystkie wymienione tu nazwiska (Jasiński, Jeziorański, Piotrowski, Szymanowski, Wołowski, Zawadzki) to typowi frankiści…

  http://minakowski.pl/zydzi-w-polskich-elitach/

  dlatego niestety nie przyjmuję pańskiego „niestety” , a w tym przypadku to typowe wejście w nazwisko szlacheckiego rodu, prawie tak jak Komorowski

 29. Tadeusz said

  komuś sni się Wolne Miasto Gdańsk

 30. revers said

  Wszystko w cenie, zaglada bialych lub tubylcow …

 31. Sebastian said

  Niestety nie znam genealogii dalej niż do pradziadków, i tak wszystko szczątkowo. Babcia miała 4 lata gdy wybuchła wojna, przed wojną posiadali majątek, zajmowali się ogrodnictwem, gdzieś między Grodnem a Wilnem, który utracili bezpowrotnie, powojnie z resztą ocalałej rodziny osiedli na ziemi rypińskiej na gospodarstwie, także patrzę przez pryzmat „po owocach” nie po nazwisku.

 32. Michał said

  Po pierwsze Minakowski nie jest w tym temacie żadnym niepodważalnym autorytetem, po drugie przechodzenie żydów na katolicyzm trwało od XIV wieku, także przyjmowanie nazwisk od-apostolskich jak Szymanowski, Jakubowski, itd. W takich sytuacjach trudno jest od razu stwierdzić bez dokładnych badań, czy dane nazwisko zrodzone jest z plemienia polskiego czy obcego które uległo polonizacji w okresie przedfrankijskim.

  Jeżeli ma Pan dylemat, to najlepszym rozwiązaniem są badania genetyczne (familytreedna). Jeżeli będzie Pan miał np. haplogrupę R1a lub I2 to znaczy, ze jesteś Pan stuprocentowym Polakiem, a jak uda się dorwać jakąś kobietę w linii prostej do swojej Babci i przebadać jej mitochondrialne DNA, to wtedy łącząc genetykę z genealogią wszystko będzie Pan wiedział.

 33. Michał said

  Re 31.

  „Niestety nie znam genealogii dalej niż do pradziadków”

  To trzeba się zainteresować. Bez żadnej pomocy dotrze Pan bez problemu co najmniej do drugiej połowy XVIII wieku, a jak Pan to jeszcze połączy z genetyką, to wyjdzie Panu piękna historia.

 34. AlexSailor said

  Ad 20 @Ja

  Proszę się nie obrażać, po prostu jestem w nastroju – jutro po podpisaniu przez jak najbardziej polskiego prezydenta, zgodnie z żądaniami sporej części jak najbardziej genetycznych Polaków, wchodzi w życie hitlerowskie (wprowadzone w 1939 przez Hitlera) bezprawie zakazujące wycinki nawet malutkich drzewek bez pozwolenia pod groźbą w zasadzie kary śmierci (do 500 zł x 2 za cm obwodu na poziomie 5cm nad ziemią).

  Do rzeczy.
  O czym Pan pisze, czy Pan zgłupiał???
  Jakie nawrócenie w sytuacji, gdy „biskup Rzymu” namawia na przyjmowanie najeźdźców, a administracja lobbuje w Polsce za ich przyjęciem???

  Nie słyszał/czytał Pan, jak naucza jeden z ważnych „pasterzy”, że nacjonalizm jest grzechem???
  Przez obłąkane doktryny jesteśmy bezbronni jak stado owiec bez pasterza i psów pilnujących.
  Uważa pan, że Pan Bóg za nas wszystko załatwi, że będzie nas bronił mimo naszego ogłupienia i braku jakichkolwiek samozachowawczych instynktów, które mają nawet zwierzęta???

  Dziesięciolatek popchnie na korytarzu dziesięciolatka i rodzice wzywani są do szkoły.
  Jak tak chowani Polacy przeciwstawią się tym, którzy maja wdrukowane zarzynanie przeciwników i rabunek.

  Panie, tu trza się wyspowiadać póki jest gdzie, i trzeba się modlić o zdrowe nogi do ucieczki, bo o rozum jest za późno.

 35. AlexSailor said

  @Michał

  O czym pan pierdoli.
  Podpalają nam dom, dokładnie wiadomo kto i dlaczego (dla pieniędzy), a pan sobie genealogie studiujesz na poziomie poniżej jakiejkolwiek skali.
  Wiadomo też kto podpisał, kto przygotował ze strony polskiej i kto przegłosował (na szczęście bezprawnie) ratyfikację Traktatu Lizbońskiego likwidującego Polskę.

  Za chwilę nie będzie bezpośrednich wyborów prezydenta, Polacy nie mogą kupić ani sprzedać ziemi we własnym kraju, a przechadzka z kijem bejsbolowym powoduje odpowiedzialność karną.
  Za zamordowanie człowieka, jeśli jest ścigane w ogóle, dają z 8 lat realnie, a za posiadanie broni można dostać 10.

  I niech pan sobie wtłucze to do głowy, że nie żadni żydzi, banderowcy, niemcy, rosjanie, czy ufoludki nam to robią.
  To właśnie robią Polacy.

  Nie wierzysz pan, to popytaj znajomych o prawo posiadania i używania broni np. lub o poparcie dla PO czy PIS.
  Sami się nie wybierają, a oszukać można tylko w pewnych granicach.

  A i jeszcze – ulubiony minister planuje 3 lata za zabicie świni bez zgłoszenia (jak za Hitlera), a ulubiony prezydent Polaków jako pierwszy akt podpisał ustawę zmuszającą do szczepienia dzieci.
  I poparcie nawet na milimetr mu nie spadło.

 36. NyndrO said

  A (tak z ciekawości) można olać Watykan i po prostu napapie*rolić mu i jego aniołom młotkiem po łbie? I żeby przez to nie być pewnym,że jest się skur*wysynem?

 37. AlexSailor said

  @Michał – poszukiwaczu żydów

  .http://www.wiocha.pl/1444217,KK-5-kolumna

  A wystarczy zdrowy odruch, żeby to zatrzymać.

 38. Michał said

  Re. 36.

  Wie Pan, Adamowicz tak samo jak Józefowicz, itp., to typowe nazwisko nowochrześcijańsko-litewskie czy inaczej mówiąc litwackie. Uważam, że gdyby Polacy bardziej interesowali się genealogią tylko swojej własnej rodziny, to już mieliby uniwersalne narzędzie do odróżniania Polaków od obcych, a to kluczowa umiejętność służąca przetrwaniu.

 39. Sebastian said

  aż się nie mogę powstrzymać od sarkazmu, czyli co nie było zaborów , wojen i okupacji i wszystko jest w archiwach i w internecie tylko trzeba chcieć i umieć szukać oraz zrobić sobie badania dna żeby stwierdzić, że się nie jest eskimosem

 40. Michał said

  Badanie DNA to obecnie podstawa od której najlepiej zacząć. Ojcowskie Y-DNA jest niezmienne, a jedynie podlega mutacjom. Są typowo polskie haplogrupy jak R1a czy I2, R1b, I1. Jeśli Pana stać, to niech Pan sobie najmie zawodowego genealoga, to za pieniądze wszystko wytropi po archiwach. Pomimo wojen, lat okupacji, zaborów, itd, prawda zawsze wyjdzie na wierzch 😉

  Jeżeli chodzi o internet i archiwa cyfrowe, to owszem, Polacy zyskali rewelacyjne narzędzie do prowadzenia własnych badań. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i Pan z nich skorzystał. Być może znajdzie Pan nawet skan metryki swojego pradziadka.

  Co do tematu neofitów polskich, to istnieje cały szereg bardzo cennych opracowań naukowych. Sam temat frankizmu to kilkaset publikacji. Temat trudny, ale bardzo ciekawy i wciągający, który pozwala wiele zrozumieć z historii Polski.

 41. Michał said

  Panie Sebastianie, proszę chociaż przeczytać wszystkie numery archiwalne miesięcznika More Maiorum, które są dostępne w archiwum strony, to Pan się dowie jak należy działać, żeby samemu prowadzić poszukiwania:

  http://www.moremaiorum.pl/

 42. KubaS said

  „Dokładnie tak. Sztuka pisania po polsku upada.” Admin

  Sztuka pisania, czytania wraz ze zdrowym rozsadkiem padly od kiedy polactfo zachcialo byc postepowe, nowoczesne i jewropejskie. Obecnie widac rezultaty. Decyzja wkladz Gdanska pokazuje ponownie ze Polski mie ma. Sa tylko regiony jewrounii. Inaczej ci co wydali decyzje Gdanska juz by byli w wiezieniu.To takze dowodzi ze PiSowska oficjalna wersja o nieprzyjmwaniu nachodzcow jest na pokaz, by slupki poparcia rosly, tak jak uprzednie zapewnienia LechKacza ze nigdy nie podpisze trakatu Lisbonskiego. Tu oprocz polactfa innych winnych nie ma.

 43. JA said

  ad.31. Bialorus – tam Pan powinien szukac swoich korzeni… Bialorus dba o dokumenty…

 44. Michał said

  Rolą „stronnictwa pruskiego” (PO) jest sprowadzić do Polski muzułmanów, rolą „stronnictwa chazarskiego/żydowskiego” (PiS) jest sprowadzić do Polski ukrów, a jedno drugiego nie wyklucza, a nawet etapami idzie w parze.

  Po odejściu reżimu PiS, do łask polactwa wróci „stronnictwo pruskie”, które do ukrów doleje tyle samo „nachodźców”.

 45. Listwa said

  Protestujący w Londynie szturmują siedzibę władz dzielnicy, gdzie był pożar
  Zapowiada się arabska wiosna w Londynie ! Protestami kieruje niejaki Mustapha Mansour a tłum wspiera muzułmański burmistrz

  Muzułmański burmistrz Londynu Sadiq Khan podżega do niepokojów i rozrób po pożarze komunalnego wieżowca, gdzie mieszkali raczej muzułmanie.

  Vladimir Putin jutro w Petersburgu otwiera mecz Pucharu Konfederacji

 46. Listwa said

  Isakowicz-Zaleski‏

  Bp Pieronek w GW Michnika krytykuje biskupów, że w Boże Ciało nie mówili o migrantach. A ile on sam przyjął osób do swego apart. na Wawelu?

  W wieku 86 lat w Międzyrzecu Podlaskim zmarł aktor Mieczysław Kalenik, odtwórca roli Zbyszka z Bogdańca „Krzyżakach” Aleksandra Forda


  „Wielokulturowy” tłum szturmuje ratusz w dzielnicy Kensington po pożarze wieżowca w Londynie.
  W. Brytania. Policja aresztowała przed parlamentem mężczyznę z nożem

  W Przemyślu 11 czerwca 2017 r. z okazji Święta Ukraińskiej Pamięci Narodowej odbyło się nabożeństwo i uroczysty przemarsz ulicami miasta. Mimo, że organizatorzy zapewniali, iż jest to wydarzenie religijne doszło do kontrowersji. Podczas procesji ukraińska orkiestra wojskowa grała hymn UPA „Czerwona kalina”, a na cmentarzu który był miejscem docelowym procesji wykonywano gesty odwołujące się do tradycji OUN-UPA.
  http://pbs.twimg.com/card_img/875694268836454401/OKYcte5P?format=jpg&name=600×314

  Macierewicz A: W Orzyszu ukazuje się prawdziwa siła NATO
  http://pbs.twimg.com/card_img/875700364745601024/Gl_vzjmy?format=jpg&name=800×419

  Stanislas Balcerac‏
  No proszę, wystarczyło potrząść trochę gałęzią i okazuje się, że libijska straż graniczna istnieje, ma statki i działa. Pacz frontex pacz.

  Isakowicz-Zaleski‏

  Ukrainizacja PL jest na rękę lewakom, Michnikowi i Sorosowi. Dziwię się rząd PiS to popiera..
  Ministerstwo obrony Rosji: Lider ISIS Abu Bakr al-Bagdadi zginął w nalotach
  http://pbs.twimg.com/card_img/875620301421150208/Mgw9fcIW?format=jpg&name=800×419

  Mohamed D. „uchodźca” z Tunezji, kumpel terrorysty z Berlina i recydywista, dostał właśnie kolejną karę więzienia w Niemczech, 20 miesięcy.

  Podczas wizyty w województwie kujawsko-pomorskim Jarosław Gowin spotkał się z przedsiębiorcami, którzy skarżyli się na brak rąk do pracy. Odpowiedź ministra zaskoczyła wielu:

  Moim zdaniem potrzebna jest bardzo odważna decyzja, żeby nie tylko otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców, ale żeby w ogóle Polskę otworzyć dla Ukraińców i żeby otworzyć perspektywy przyznawania obywatelstwa polskiego. – mówił Gowin
  http://pbs.twimg.com/card_img/874959379014926339/eK2RbO-e?format=jpg&name=600×314

  19-latka zaatakowała Ukraińca na przystanku. Zadała mu kilkanaście ciosów nożem

  http://pbs.twimg.com/card_img/875639687028678656/7-3VPiRI?format=jpg&name=600×314

 47. VA said

  Imigracja i zaglada bialych ludzi. Najlepsze wyjaśnienie
  .https://www.youtube.com/watch?v=DdHtrcXGYck

 48. Yagiel said

  do Michał/27: „za Jagiellonów nastąpiła eksplozja żydostwa litewskiego” – w jakim sensie? demograficznym, biznesowym? interesuję się Jagiełłą, a on przecież nie dożyłby 20 lat, brat stryjeczny Wytautas/Witold by go zabił w walce o tron książęcy Litwy, gdby – uwaga – nie gmina żydowska Wilna. Uwolnili go i oddali mu Wilno – dlatego przeżył i mógł aplikować o slub z Hedwig/Jadwigą i bycie królem Polski… Zapewne nie za darmo, więc
  proszę, panie Michale, o wyjaśnienie i podanie ewent. jakiegoś źródła wiedzy o eksplozji żydostwa. Bardzociekawe rzeczy pan pisze.

  Wiedzieli, na kogo postawić?
  Admin

 49. Yagiel said

  do Michał/44. – tym bardziej, myślę, że Merkel/Złota Pani nie robi niczego, na co nie miałaby zgody Putina/Kremla. To taka sawsiem Angieła…

  Dobre. Sam Pan to wykombinował?
  Admin

 50. NICK said

  Ano.
  Listwo Panie.

 51. NICK said

 52. Greg said

  Nigdy tego Pana nie słuchałem.
  Tym razem mówi MOCNO i do rzeczy.
  .https://www.youtube.com/watch?v=4a4rAerBcCw&feature=youtu.be
  Warto.

 53. NICK said

  Powtórzyłem. Przepraszam.
  Proszę Admina o wykasowanie.

  A, może, nie?

 54. Greg said

  Od 2:00 min.

 55. NICK said

  Greg!
  Greg!!!

  Jasnowidz jest JEDEN.
  Jełopie.
  Sorki… .

 56. Greg said

  Tym razem nie jasnowidzi, ale mówi prawdę o muzułmanach i o poprawności politycznej!

 57. NICK said

  Przepraszam, Gregu.
  To była kwestia chwili.

 58. Kail1410 said

  Czy mógłby ktoś z państwa podesłać link do jakiejś oficjalnej strony z deklaracją tego całego Adamowicza w tej sprawie, bo póki co znalazłem jedynie jakieś blogowe objawienia. Jedni cytują drugich i w sumie nic z tego nie wynika. Powstało tu już spore zamieszanie i wydaje się, że kompletnie bez powodu 🙂 .

  ——
  Może uwierzy Pan mainstreamowemu Onetowi?
  >http://trojmiasto.onet.pl/spor-o-przyjmowanie-uchodzcow-rabenda-taka-decyzja-adamowicz-stanal-po-stronie/y5zclb4
  A może portalowi wPolityce?
  >https://wpolityce.pl/polityka/344403-zdecydowane-nie-dla-polityki-pawla-adamowicza-koalicja-dla-gdanska-czy-prezydent-opowiada-sie-po-stronie-terrorystow
  Może temu?
  >https://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/61909-koalicja-dla-gdanska-ostro-sprzeciwia-sie-przyjeciu-imigrantow-adamowicz-opowiada-sie-po-stronie-terrorystow

  Itp.

  Coś słabo Pan chyba szukał…
  Admin

 59. revers said

  re44,49
  Raczej PO stanowi Ukrainska Grupe Trzymajaca Wladze ..
  W skład zespołu wchodzi 12 osób (11 posłów i jeden senator). Zdecydowana większość (11) członków pochodzi z Platformy Obywatelskiej. Jedyny wyjątek to posłanka Urszula Pasławska z PSL.

  Pełny skład zespołu:
  Sycz Miron /PO/ – przewodniczący
  Czechyra Czesław /PO/ – wiceprzewodniczący
  Pasławska Urszula /PSL/ – sekretarz
  Cichoń Janusz /PO/
  Kaczor Roman /PO/
  Konopka Marek /PO/ (senator)
  Nykiel Mirosława /PO/
  Pahl Witold /PO/
  Plocke Kazimierz /PO/
  Sosna Aleksander /PO/
  Van der Coghen Piotr /PO/
  Woźniak Małgorzata /PO/

  zrodlo kresy.pl/gov.pl

  a PIS podtrzymuje ta grupe ideowo okrzykami „slawa herojom” oraz prawnie i ustawowo, ustawa np. 1066 z rozszerzewniami, majdanscy pogromcy berkuta moga stac sie pogromcami polakow w pld.wsch woj. podkarpackim, co bylo widac w silnej obstawie policyjnej z dn.11.06.2017 podczas manifestacji ukraincow w Przemyslu, jesli miejscowe sily prewencji nie daly by sobie rady.

 60. Kail1410 said

  Panie Marucha, jakieś tam
  nawoływania:

  „Skrytykowali politykę prezydenta Gdańska, który wspólnie z innymi samorządowcami europejskimi nawołuje, by Unia Europejska kierowała przeznaczoną dla uchodźców pomoc finansową nie tylko do rządów centralnych, a również bezpośrednio do miast. „,

  czy manifesty:

  „Prezydent jest inicjatorem manifestu, który wzywa Brukselę do bezpośredniego finansowego wsparcia miast i regionów, które chcą przyjąć uchodźców.”,

  albo i sugerowane przekonania:

  ‚Władze Gdańska są przekonane, że miasto powinno przyjąć uchodźców. Podczas międzynarodowej debaty polityków i samorządowców, która odbyła się w Gdańsku, sugerowano, że powinien powstać specjalny Fundusz Europejski, do którego mogłyby się zgłaszać samorządy, które chcą przyjąć uchodźców i imigrantów.’,

  nie są tożsame z tytułem postu”

  „Gdańsk przyjmie imigrantów za pieniądze z Brukseli”.

  A postępowiec Paweł Adamowicz, może się zacząć pakować, bo do 2018 roku nie jest daleko.

  To kolejny „fakt blogowy” stworzony dla poprawienia oglądalności!!!

  Ps. Gdański prezydent nie może sam z siebie przyjąć sobie uchodźców, a bardzo się zdziwię jeśli dostanie placet z Warszawy.

 61. Marucha said

  Re 60:
  Panie Kail, jeśli Pan uważa, że informacje na temat Adamowicza i jego planów są zmyślone („fakty blogowe”) – to proszę tak jasno i niedwuznacznie napisać.

  Tytuł artykułu („Gdańsk przyjmie imigrantów za pieniądze z Brukseli”.) jest oczywiście typowy dla współczesnego dziennikarstwa, które nie odróżnia faktów od projektów. Ale nie o to chodzi.

 62. Kail1410 said

  Jedyne co mogę napisać, to że Adamowicz nie przyjmie żadnych uchodźców, bo dureń nie może. Tak sobie uważam, choć oczywiście mogę się mylić. A hieny zrobią wszystko, coby podnieść poczytność bądź oglądalność i to chyba tyle.

  Wróciłem z grilla (to znaczy nie ja byłem grilowany, a prosięta które suto gorzałką zakrapiane były, bo to w końcu piątek), ale i tak uważam, że Adamowicz niechaj się pakuje, a najlepiej niech zdechnie w męczarniach, ot tyle mu życzę.

  ——
  Być może nie przyjmie, bo chyba mu nie wolno… choć głowy bym sobie nie dał urwać w związku z tym, czego członkiem jest Polska.
  Bo może się okazać, że olewanie władz kraju przez regiony to „wartość unijna”.
  Admin

 63. Komitet Obrony Gojów said

  Adamowicz w tym roku po raz pierwszy (a jest postsolidaruchem dotąd strugającym konsekwentnie katolika) poparł gdański marsz sodomitów, powołując się oczywiście na „słowa papieża Franciszka” o „osądzaniu”:
  http://wpolityce.pl/polityka/342071-adamowicz-tlumaczy-sie-z-udzialu-w-marszu-rownosci-dziennikarz-tvp-pytal-mnie-o-prawdy-wiary-co-jest-dowodem-pelzajacej-hipokryzji

  Byłoby wspaniale, gdyby w najbliższych wyborach samorządowych odsunięto od władzy tego łotra oraz Dutkiewicza z Wrocławia i Gronkiewiczową z Warszawy.

 64. Komitet Obrony Gojów said

  Jeszcze warto zaznaczyć, że w lutym z takim samym postulatem wyszedł prezydent pobliskiego Sopotu – Karnowski. To wygląda tak, jakby globalistyczna V kolumna wybrała Trójmiasto do przesondowania takiej metody zalewania Polski kolonizatorami z Azji i Afryki.

  https://ndie.pl/prezydent-sopotu-ktory-chcial-przyjac-uchodzcow-jednoczesnie-tnie-srodki-dom-dziecka/

 65. Kail1410 said

  Pan się nie martwi tak na zapas, wszak Trump jest głową stronnictwa żydo-amerykańskiego, a puki co’ to stronnictwo ma władanie nad Polską i chyba nie lubi niemieckiej polityki :} , na nasze szczęście.

  ——
  Niestety, Polską włada, kto chce. Inaczej mówiąc, w Polsce ścierają się wpływy niemiecko-żydowskie z wpływami amerykańsko-żydowskimi. Chwilowa optyczna przewaga jednego z nich nie ma wielkiego znaczenia dla marnych losów naszego kraju.
  Admin

 66. Komitet Obrony Gojów said

  Były doradca Clintona z czasów jego prezydentury, Benjamin Barber, postuluje, by porozwalać państwa (w skali globu) na samodzielne miasta i stworzyć parlament miast, ponieważ wg niego „państwa to przeżytek”. Wyobraźmy sobie, gdyby w Polsce miasta (już nawet nie regiony, jak to postuluje np. Gorzelik) miały choćby autonomię, jak tacy ludzie jak Adamowicz by szaleli i ile szkód byliby w stanie wyrządzić Polsce.

  https://www.google.pl/search?q=Prof.+Benjamin+Barber+Pa%C5%84stwa+narodowe+to+prze%C5%BCytek%2C+globalne+problemy+skupiaj%C4%85+si%C4%99+w+miastach&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=t7xEWeu8CqPi8Aemh52oCw

 67. Kail1410 said

  ——
  „Niestety, Polską włada, kto chce.”

  Właściwie nie kto chce, ale kto może, niemniej tutaj zgoda.

  „Inaczej mówiąc, w Polsce ścierają się wpływy niemiecko-żydowskie z wpływami amerykańsko-żydowskimi.”

  „Zapomniał” pan o stronnictwie Rosyjskim, teraz do defensywy zepchniętym, acz jednak dawniej wpływowym.

  „Chwilowa optyczna przewaga jednego z nich nie ma wielkiego znaczenia dla marnych losów naszego kraju.”

  „Oj” tu pozwolę się nie zgodzić z panem, to ma ogromne znaczenie, spróbujmy sobie wyobrazić, co działoby się w Polsce gdyby, owo znienawidzone przez
  Gajówkowiczów NATO zdjęło but z Bundeswer i w ogóle stąd pierzchło. W kilka chwil pozbylibyśmy się Wrocławia i Gdańska, a resztka Polski byłaby na usługach POwskich watażków.

  NATO jest, jakie jest, ale zostawmy je w spokoju, bo innej alternatywy nie mamy.

 68. Marucha said

  Re 67:
  Ja przepraszam inteligentnych uczestników gajówki, że muszę po raz kolejny łopatologicznie (acz w skrócie) przypomnieć pewne oczywiste oczywistości.

  Tzw. „stronnictwo rosyjskie” NIE ISTNIEJE od około 20 lat. Żadna tam „defensywa”. Ma ono ZEROWE WPŁYWY na politykę Polski. Kto utrzymuje inaczej, jest albo durniem, albo agenturalnym gnojem.

  Pierdolenie, iż NATO jest jedyną alternatywą dla Polski, zasługuje na ciężkie mordobicie połączone z trwałym i nieodwracalnym uszkodzeniem ciała.

 69. Kail1410 said

  Do rozpuk kiszek ubawił mnie pański żałosny wpis, że Stronnictwo Ruskie nie istnieje i że istnieje alternatywa dla NATO-wskiej ochrony, kraj (Rosja) który niemal połowę dorobku przeznacza na służby specjalne i nie zainteresował się sąsiadem 😀 . Ja rozumiem powody pańskiej irytacji, ale „prawdy” nie da się zakłamać.

  Poza tym nie jestem inteligentny więc pańskie górnolotne docinki mnie nie obrażają, daj pan sobie spokój. Kraj który rządził Polską półwieku, nie zrezygnował u nas z agentury i doskonale pan o tym wiesz, nie jesteś pan, aż tak głupi. A jeśli chcesz mi pan morę z uszkodzeniem ciała obić to zapraszam do Worthing i zabierz pan kolegów, bo nie będzie łatwo 🙂 .

  PS. W ogóle to po co ta bzdurna gadka, znów miałeś pan gorszy dzień? Znajdź pan sobie ogródek do skopania.

  ——
  Panie Kail, pokaż mi Pan JAKIEKOLWIEK rezultaty działalności „ruskiej agentury” w Polsce. POKAŻ PAN, kurwa.
  A za to, że mnie – właścicielowi witryny! – proponujesz Pan ogródek do skopania, dostajesz Pan bana.
  Muszę się spieszyć, żeby się Panu kiszki nie rozpukły w gajówce, bo to i smród, i sprzątanie nader nieprzyjemne.
  Admin

 70. KAIL said

  ok, idę spać 😀 dobrej nocy panie Maruch.

 71. Komitet Obrony Gojów said

  Schetyna zapowiada przyjmowanie imigrantów przez samorządy, w których rządzi PO i środowiska pokrewne (bez pytania o zdanie mieszkańców i rządu RP):
  https://wpolityce.pl/polityka/345775-czy-to-strategia-po-na-wybory-samorzadowe-schetyna-zaprasza-uchodzcow-do-polskich-miast-nawet-bez-zgody-rzadu-pierwszy-ma-byc-poznan
  http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/samorzady-chca-przyjmowac-uchodzcow,752088.html

 72. Komitet Obrony Gojów said

  Gronkiewicz-Waltz przyjmie uchodźców w Warszawie. Dogadała się bezpośrednio z Angelą Merkel
  http://wolnosc24.pl/2017/06/27/gronkiewicz-waltz-przyjmie-uchodzcow-w-warszawie-dogadala-sie-bezposrednio-z-angela-merkel/

Sorry, the comment form is closed at this time.