Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Głęboko żałuję, że cię nie wywaliłem” – Waszczykowski listy pisze

Posted by Marucha w dniu 2017-06-15 (czwartek)

No cóż… ch… d… i kamieni kupa. Polska duplomancja w skrócie…
Admin

Ambasador Ryszard Schnepf ujawnił korespondencję z szefem MSZ. Włos jeży się na głowie.

Były ambasador RP w Hiszpanii i USA Ryszard Schnepf rozpętał dyplomatyczną awanturę po tym, jak we wtorkowym wydaniu magazynu „SuperExpress” został oskarżony o bezprawne pobieranie dodatku z MSZ „na niepracującą żonę”, gdy tymczasem jego żona pracowała w TVP.

Schnepf tłumaczył, że dziennikarze nie wiedzą, o czym dokładnie piszą, ponieważ każdy ambasador otrzymuje dodatek na utrzymanie rodziny, a wysokość dopłat reguluje ministerstwo. Były ambasador w ataku dziennikarzy wietrzy rękę ministra Waszczykowskiego. Obaj panowie nie rozstali się w zgodzie.

Schnepf uważa, że Waszczykowski chce mu zaszkodzić w ramach zemsty za jego krytyczny stosunek do działań obecnej ekipy, a także za przeprowadzenie przez żonę ambasadora wywiadu ze Zbigniewem Brzezińskim, który ośmieszał Witolda Waszczykowskiego.

Zgoda, za to można kogoś nie lubić. Można też ignorować. Ale wykorzystywać autorytet i aparat Ministerstwa Spraw Zagranicznych do załatwiania osobistych porachunków? Jak szczotkę do zamiatania własnych brudów? Wstyd i hańba, Panowie! — napisał Schnepf na Facebooku. I wyciągnął na wierzch „kwity” na Waszczykowskiego.

Okazuje się, że szef polskiej dyplomacji w prywatnej korespondencji bynajmniej nie dba o to, by trzymać się protokołu. Schnepf wyznał: „Po naszym wyjeździe z Waszyngtonu przeprowadzono kontrolę w placówce. Grzebano w mailach i przesłuchiwano byłych współpracowników. Od powrotu do kraju w końcu lipca 2016 r. próbowano zbierać na nas haki”.

I ujawnił prywatne maile oraz SMS-y od szefa MSZ. Oto niektóre z nich:

„No więc żona w Gazecie Wyborczej? Jestem krytykowany, że nie odwołałem Cię natychmiast. Mam tego żałować?”; „Oglądałem Horyzont. Po tych Twoich wypowiedziach głęboko żałuję, że nie wywaliłem Cię z ambasady rok temu razem z Arabskim. To jeden z wielkich błędów mojej polityki w MSZ”.

Dyplomacja sztuka trudną.

Tomasz Dudek
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 13 to “„Głęboko żałuję, że cię nie wywaliłem” – Waszczykowski listy pisze”

 1. adsenior said

  Takie ludzkie kanalie, jak ten schnepf , ścierwa moralne, dopuszczaliśmy i dopuszczamy do zaszczytnych urzędów. Wszak ta kanalia, wmawia nam POLAKOM, gojom, ze to koleś RadSik, wyliczał mu wynagrodzenie, on nic a nic nie pisał. A proszę to porównać z złączanymi w innych informacjach, z jego własnoręczną prośba, NA NIEPRACUJĄCA ŻONĘ”!!

 2. Obcy Astronom said

  Prywatne rozgrywki między żydami i kryptożydofilami.

 3. gość said

 4. gość said

  22.XI.1938 Ignacy Mościcki dekretem zdelegalizował, a 9.IX.2007 Lech Kaczyński przywrócił działalność masońskiej B’nai B’rith – Loża Polin

  Dekret który w trybie natychmiastowym wyjmował spod prawa wszystkie stowarzyszenia masońskie na terenie kraju. Składał się on z sześciu artykułów, które mówiły m. in. o karze więzienia i grzywny za tworzenie, działalność, wspieranie oraz sympatyzowanie z lożami oraz przekazaniu majątku zlikwidowanych stowarzyszeń na cele dobroczynne.

  Działalność B’nai B’rith w Polsce przerwał dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Mościckiego z 22 listopada 1938 roku, rozwiązujący antypolskie organizacje masońskie w Polsce.

  W 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich – B’nai B’rith – Loża Polin.

  Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 r za zgodą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego?! Nie pisały oczywiście o tym gazety, nie informowała również telewizja, ale wzmiankę na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce.

  http://www.bibula.com/?p=71616

 5. Wieś Rządzi Światem said

  Ciekawe kiedy ujawnią sextaśmy.

 6. NyndrO said

  Temu jeden i drugi mogą golnąć. Bardzo fajni jeden z drugim, no ale gdzieee? .http://7.s.dziennik.pl/pliki/2039000/2039697-jerzy-kosinski-900-670.jpg
  .https://www.youtube.com/watch?v=6YveJfowBKk
  😉

 7. NyndrO said

  A tak na serio, to zdaniem mojej osoby Waszcz jest asior, ale Rysiek Schnepf, jeden z podstawowych „polskich” chazarów może mu na łeb nasikać. W „stanach” się tak powykazywał, że miejsce na Powązkach ma zaklepane. Nie chcę obrazić nikogo, kto ma bliską osobę na Powązkach, ale niestety czasy mamy takie, że Powązki są, jak „Ptasie Mleczko”. Podobne, ale jakieś takie. Smutne, ale przecież się nie pochlastamy.

 8. Kamieniec said

  Walki gangów jewrejskich
  Ryszard Schnepf i Dorota Wysocka-Schnepf
  Ryszard Schnepf PO-PIS

  Ryszard Schnepf – (ur. 22 września 1951 w War­sza­wie) – żydowski dyplomata, historyk, iberysta i urzęd­nik państwowy, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005–2006, wi­ce­mi­ni­ster spraw zagranicznych w latach 2007–2008, od 2008 ambasador RP w Królestwie Hiszpanii i Księstwie Andory. Obecnie ambasador w USA z nominacji swojego przyjaciela Radka Sikorskiego, szefa MSZ. Współzałożyciel żydowskiej loży w Polsce – B’nai B’rith po hebrajsku Synowie Przymierza która ma już pełną kontrolę nad Kancelarią Prezydenta RP, rządem a szczególnie MSZ oraz ma olbrzymie wpływy w telewizji publicznej i sto­wa­rzy­sze­niach odpowiedzialnych za kulturę, nauczanie, zdrowie i kształtowanie polskiej opinii publicznej.

  Działalność B’nai B’rith w Polsce przerwał dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Mościckiego z 22 listopada 1938 roku, rozwiązujący antypolskie organizacje masońskie w Polsce.

  W 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich – B’nai B’rith – Loża Polin.
  Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 r za zgodą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego?! Nie pisały oczywiście o tym gazety, nie informowała również telewizja, ale wzmiankę na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce.

  Ryszard Schnepf, zanim został głównym doradcą premiera PIS Marcinkiewicza w polityce zagranicznej, był ambasadorem w Urugwaju (1991-1995) i w Kostaryce (2001-2005). Wsławił się wówczas organizowaniem haniebnej nagonki na przywódcę Polonii w Ameryce Łacińskiej, prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego.

  Historyk, wychowanek Geremka, został ambasadorem w Urugwaju z poręki Krzysztofa Skubiszewskiego, choć nie był do tego w żadnym razie przygotowany merytorycznie. Działał judząco i destrukcyjnie wśród Polonii w Ameryce Łacińskiej. Krzysztof Górecki pisał w tekście „Tradycja obozu zagłady” („Nasza Polska” z 30 sierpnia 2005 r.) o Schnepfie m.in.: „Od pierwszych chwil skłócony z Polonią. Przez potomków Polaków z Urugwaju i Ameryce Łacińskiej zwany, z uwagi na dwuznaczną, uwłaczającą godności dyplomaty konduitę (zajmował się głównie interesami z miejscowymi Żydami oraz ryzykownym handlem sprowadzanymi bezcłowo luksusowymi samochodami), ‚awanturnikiem polskiej dyplomacji'”. Ostro potępił sposób zachowania się Schnepfa przywódca Polonii w Ameryce Łacińskiej prezes Jan Kobylański, który wyzwał Schnepfa od „agentów KGB i Castro”. Z kolei to właśnie Shnepf szczególnie mocno przyczynił się do odwołania Jana Kobylańskiego z funkcji honorowego konsula RP w Montevideo. Ukarano go tak za jednoznaczne poparcie dla prezesa Edwarda Moskala, protestującego przeciw ciągłym ustępstwom wobec szkalujących Polskę środowisk żydowskich. Niejednokrotnie zwracano uwagę na bardzo szkodliwą rolę odegraną przez R. Schnepfa w Ameryce Łacińskiej. Na przykład polonijna działaczka Elżbieta Sczepańska pisała w tekście „Polonia, czyli ofiary i oprawcy” („Głos” z 1-8 kwietnia 2006 r.), iż: „Ryszard Schnepf, będąc ambasadorem RP w państwach Ameryki Łacińskiej, działał na szkodę Polaków i Polski”.

  Jako główny doradca premiera Marcinkiewicza w polityce zagranicznej Schnepf szczególnie gorliwie zajmował się sprawą zapewnienia jak największego zadośćuczynienia Żydom za mienie w Polsce. Stąd jego usunięcie z funkcji zostało przyjęte ze szczególnym żalem przez przedstawicieli Światowego Kongresu Żydów. Znalazło to wyraźne odbicie w tekście zamieszczonym na stronie internetowej tego Kongresu, gdzie wyrażono obawy, że odejście Shnepfa może doprowadzić do spowolnienia procesu negocjacji między rządem Polski a środowiskami żydowskimi w sprawie mienia (por. szerzej T. Sommer, Dla kogo robił Schnepf, „Najwyższy Czas” z 27 maja 2006 r.). Według T. Sommera: „Komunikat WJC (tj. Światowego Kongresu Żydów) wprost sugeruje, że Schnepf był zaangażowany w negocjacje z przyczyn osobistych, a właściwie – po prostu rasowych”. Sommer przypomniał w swym tekście również jakże niegodną nagonkę organizowaną przez Schnepfa na prezesa Kobylańskiego, stwierdzając: „Można wręcz odnieść wrażenie, że niczym innym ambasador Schnepf jako przedstawiciel RP w Ameryce Łacińskiej się nie zajmował. Za sprawę Schnepfa Kobylańskiemu przypięto łatkę ‚klinicznego antysemity’, a nawet faszysty (…)”. Dodajmy, że w tej nagonce po dziś dzień uczestniczy w sposób niezwykle ordynarny i tendencyjny żona Schnepfa – prezenterka telewizyjna Dorota Wysocka-Schnepf (patrz: np. gwałtowny atak tejże na prezesa Kobylańskiego w I programie TVP 15 stycznia 2007 r.). Szokuje fakt dopuszczenia do takiego nadużywania ekranu telewizji publicznej do niegodnych i oszczerczych aktów nienawiści wobec najsłynniejszego dziś przedstawiciela Polonii świata. Jako ambasador w Urugwaju i następnie w Kostaryce znany był z rozlicznych skandali obyczajowych i finansowych.

  Warto przypomnieć jednak, co zdecydowało o usunięciu Schnepfa, długo traktowanego jako głównego doradcę premiera Marcinkiewicza w sferze polityki zagranicznej. Otóż Schnepf w sposób wręcz kretyński ujawnił swą postawę godzącą w podstawowe interesy Polski, publicznie udzielając poparcia tak antypolskiej inicjatywie jak projekt budowy gazociągu Niemcy – Rosja na dnie Bałtyku. Jak pisał Piotr Gursztyn w tekście „Dymisja Schnepfa za międzynarodową gafę” („Dziennik” z 12 maja 2006 r.) Schnepf powiedział, że „rząd chce zaproponować polski udział w budowie gazociągu Rosja – Niemcy. Informacja ta została od razu zdementowana przez premiera (…). Marcinkiewicz był kompletnie zaskoczony wypowiedzią swojego doradcy. Decyzję o błyskawicznym zdymisjonowaniu Schnepfa za jego jakże nielojalne wobec premiera i ogólnie wobec polskich interesów narodowych wystąpienie skomentował wpływowy europoseł PiS Adam Bielan – mówiąc w rozmowie z dziennikarzem „Rzeczpospolitej”: „Ryszard Schnepf został zdymisjonowany wyłącznie z powodu złożenia niezgodnej z polityką rządu i interesem państwa propozycji dotyczącej możliwości przyłączenia się Polski do projektu rurociągu rosyjsko-niemieckiego”. Kompromitujące wystąpienie Schnepfa w sprawie gazociągu przekreśliło jego szanse na objęcie stanowiska ambasadora RP w Madrycie. Pomimo to i tak Schnepfa potraktowano zaskakująco łagodnie. Usunięty z otoczenia premiera przeszedł do MSZ, gdzie pełni funkcję pełnomocnika ministra spraw zagranicznych do spraw „zagrożeń”. Rzecz przedziwna w sytuacji, gdy to właśnie on jest szczególnie wielkim zagrożeniem dla polskich interesów i symbolem wyjątkowej nielojalności osoby pełniącej wysokie publiczne stanowisko.
  Ciekawostką jest fakt sprawowania przezeń równocześnie stanowiska dyrektora fundacji „Szalom” prowadzonej przez rodzinę Szurmiejów.

  Ryszard Schnepf praktykuje uporczywy lobbying na rzecz:

  roszczeniowych organizacji żydowskich

  Sala konferencyjno-bankietowa dla żony ministra – tak, dla dzieci – już nie. Nowy ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf odmówił rodzicom dzieci, uczęszczających do polskiej szkoły w stolicy USA, zorganizowania w ambasadzie spotkania świątecznego w 2012 roku Decyzja dziwi tym bardziej, że kilkanaście dni temu w rezydencji ambasadora swoje książki promowała żydowska pisarka Anne Applebaum –

  Zuzanna Schnepf

  Córka Ryszarda Schnepfa i Doroty Wysockiej – Schnepf została po układzie, zatrudniona na etacie w fundacji Shalom kierowanej przez Goldę Tencer i Szymona Szurmieja.

  Maksymilian Schnepf

  Ojciec Ryszarda Schnepfa.

  Żydowski komunista, należał do antypolskiej KPP, oficer stalinowskiej Informacji Wojskowej, zdrajca Polski, kawaler „prl-owskiego” orderu Virtuti Militari.

  W 1945 r. wraz z wydzielonym oddziałem specjalnym brał udział w przeprowadzonej przez siły sowieckie „operacji augustowskiej”, w rezultacie której ponad 700 mieszkańców ziemi augustowskiej nie tylko nigdzie nie odnaleziono wśród żywych, ale także nigdy nie odnaleziono ich ciał”. Pułkownik M. Schnepf przez wiele lat (do marca 1968 r.) pracował jako szef Studium Wojskowego na UW. Został lektorem KW PZPR. Był bardzo aktywnym działaczem Towarzystwa Społeczno- Kulturalnego Żydów w Polsce, a na stronie internetowej Światowego Kongresu Żydów określono go nawet jako „przywódcę społeczności żydowskiej w Polsce podczas reżimu komunistycznego”.

  Schulim Schnepf

  To chyba pradziadek szanownego pana Sznepfa (zgadzają się rodzinne strony). Nie wypada, aby oficjalna genealogia tak wybitnego męża kończyła się na jego ojcu w 1920 roku!
  http://yelita.pl/artykuly/art/schnepf-ryszard

  http://www.usopal.pl/publicystyka/2751-ryszard-schnepf-i-dorota-wysocka-schnepf

 9. peacelover said

  Kiedy wreszcie ten caly SMROD wymiecie sie z Polski ??

  WON Z POLSKI !!!!!!! na kupe gnoju !!!! Tam WASZE miejsce !!!! chazarskie bydlo !!!

 10. Dinozaur said

  Pan Ambasador Schnepf popełnił jedno z największych możliwych wykroczeń przeciw poprawności politycznej używając wyrażenia „żona niepracująca”, za użycie którego feministki by każdego innego rozszarpały . Przy tym te 450 000 to małe piwo…

 11. Miet said

  Ad.9.
  Takie życzenia to można sobie wypisywać i nawet się nimi szczycić.
  Oni nie po to dokonywali „zmian ustrojowych” w Polsce aby teraz na jakieś „wishful thinking” hasełka, wynieśli się (i to sami) i to na kupę gnoju.

  Nasi Rodacy jednego bydlaka i kłamcy Grossa nie potrafią pogonić gdzie pieprz rośnie a życzą sobie aby oni wszyscy sami się wynieśli.;-)))

 12. JA said

  ad.9. Poki co to to bydlo nas skutecznie eliminuje z Polski.

  Niestety my sie nie organizujemy.

  A mozemy i musimy sie organizowac – w kolo naszych Kosciolow Tradycyjnych, Katolickich oraz Cerkwi Prawoslawnych. Tylko w kolo tych miejsc.

 13. Komitet Obrony Gojów said

  „Amerykańska klęska Waszczykowskiego. Zadziwiające ruchy ministra

  Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski nie sprostał zadaniu, które los postawił na jego drodze życiowej, czyli nie odnowił polskiej dyplomacji. O ile wysyłanie znajomych na synekury w nieistotnych rejonach świata można traktować z przymrużeniem oka, o tyle zadziwiające roszady, których dokonał w Stanach Zjednoczonych, kraju kluczowym dla światowej polityki, świadczą o tym, że minister nie posiada szczególnych kompetencji, jeśli chodzi o dobór ludzi i zrozumienie ich roli w dyplomacji.

  Środowisko amerykańskich Polaków, które od pewnego czasu rośnie w siłę i znaczenie polityczne, od lat czekało na usunięcie ambasadora Ryszarda Schnepfa, który jako ambasador zasłużył się głównie jako prezenter antypolskich treści typu książki Jana Tomasza Grossa za pieniądze polskich podatników oraz dyrektor wyjątkowo kosztownego remontu swej własnej siedziby – oczywiście również przeprowadzonego za pieniądze Polaków. Jakież było więc zdziwienie Polonii, gdy okazało się, że Waszczykowski pozwolił Schnepfowi pełnić misję prawie cały dodatkowy rok pod pretekstem, że jego dzieci muszą skończyć rok szkolny. Co ciekawe – w żydowskiej szkole. Potem pojawiło się niezbyt zaskakujące wyjaśnienie tej sytuacji. Otóż okazało się, że Schnepf i Waszczykowski byli wcześniej dobrymi kolegami i z takiego oto powodu polskie przedstawicielstwo w Waszyngtonie musiało o rok dłużej cierpieć tego szkodnika! …”

  http://nczas.com/publicystyka/amerykanska-kleska-waszczykowskiego-zadziwiajace-ruchy-ministra/

Sorry, the comment form is closed at this time.