Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Były czeski prezydent: Nadszedł czas na Czexit! Nie możemy dać się szantażować eurokratom!

Posted by Marucha w dniu 2017-06-16 (piątek)

Były prezydent Republiki Czeskiej, Vaclav Klaus, jest oburzony ostatnimi działaniami Unii Europejskiej w kwestii relokacji uchodźców, stwierdzając że nadszedł czas, aby jego kraj opuścił tę strukturę.

– Zasadniczo i stanowczo protestujemy przeciwko decyzji Unii Europejskiej o wszczęciu postępowania przeciw Republice Czeskiej dotyczącego tak zwanego „nieprzestrzegania” kwot przyjmowania migrantów, narzucanych namprzez Brukselę. Protestujemy przeciwko dążeniu do ukarania nas i do zmuszenia do posłuszeństwa.

– Nie chcemy pozwolić na przekształcenie naszego kraju w wielokulturowe społeczeństwo … jak to jest obecnie we Francji iw Wielkiej Brytanii – stanowczo grzmi Klaus.

– Jest to przejawem charakterystycznej dla Brukseli samowoli i biurokracji. W ogóle nie bierze się tam pod uwagę postawy rządów i obywateli krajów unijnych, i nalega się na swoje. Po pierwsze, Bruksela życzy sobie poniżenia Republiki Czeskiej, a po drugie chodzi jej o wysłanie tam za wszelką cenę migrantów, stwarzających zagrożenie, którzy w Europie Zachodniej organizują zamachy terrorystyczne. Jest to absolutnie rutynowy ciąg dalszy tej polityki, która skłoniła brytyjskich obywateli do podjęcia decyzji w sprawie Brexitu — skomentował dla portalu sputniknews wystapienie swojego byłego szefa Petr Gajek, były sekretarz prasowy prezydenta Klausa, redaktor naczelny portalu „Protiproud”.

http://www.dzienniknarodowy.pl/

Komentarzy 8 to “Były czeski prezydent: Nadszedł czas na Czexit! Nie możemy dać się szantażować eurokratom!”

 1. revers said

  „Zadaję sobie pytanie: Kto jest awanturnikiem politycznym, czy ten kto chce wyjść z Unii Europejskiej, czy raczej ten kto chce być w Unii Europejskiej, która na siłę wciska nam terrorystów pod postacią przymusowej relokacji imigrantów?

  Panie Jarosławie Kaczyński, czas powiedzieć: zmieniłem zdanie!”

  http://trybun.org.pl/2017/06/16/vaclav-klaus-nadszedl-czas-aby-przygotowac-wyjscie-z-naszego-kraju-z-unii-europejskiej/

 2. NICK said

  Tak.
  Czeksit. Brexit.
  Fajnie się komentuje.
  Bo to wszystko PRAWDA?

 3. Tadeusz said

  Brawo panie Klaus. Reszta grupy wyszehradzkiej powinna zrobić to samo

 4. Boryna said

  UE to niewola, wyzysk i niszczenie cywilizacji łacińskiej.

 5. Fist said

  Polexit nie będzie wcale trudny bo nie daliśmy się jeszcze wciągnąć w euro. Wcześniej czy później nastąpi, myślę, że wcześniej … Przyjęcie euro byłoby założeniem pętli na szyję.

 6. Krisent said

  Jeszcze rok i na terenie Zachodniej Europy powstanie Panstwo ISLAMSKIE… W zasadzie ono już jest ale europejczycy są ślepi na rzeczywistość !!!

 7. Sebastian said

  PolExit – Młodzi Polacy żądają rozwodu z Brukselą

  >https://www.youtube.com/watch?v=cd924MH_4iU

 8. Ekzytor said

  Czas na PolExit, CzechExit i MadziarExit subito!

Sorry, the comment form is closed at this time.