Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jarek – Trump, dwa bratanki

Posted by Marucha w dniu 2017-06-16 (piątek)

Uwaga, uwaga! Naczelnik Państwa Polskiego uroczyście oświadcza, że jeśli prezydent USA odpowiednio się o to postara, być może dostąpi zaszczytu spotkania z Prezesem PiS.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan oświadczył, co następuje: „Jeśli strona amerykańska wystąpi o takie spotkanie, to być może to niego dojdzie”. Żadnego „byłoby nam niezmiernie miło”, żadnego „serdecznie zapraszamy prezydenta Trumpa”.

Nie ma co owijać w bawełnę: w końcu jesteśmy 38-milionowym krajem, za którego wschodnią granicą kończy się Unia Europejska. A Amerykanie? Cóż, są tylko światowym mocarstwem, które zginęłoby, gdyby nie zadbało o umocnienie wschodniej flanki NATO. Poza tym USA mają tylko prezydenta. My mamy i prezydenta, i Naczelnika! To oczywiste, że to oni muszą zabiegać o spotkanie z nami.

Donald Trump zawita do Polski 5 lipca, to już pewne. „To jest tak, że gospodarzem tej wizyty jest głowa państwa, czyli pan prezydent Andrzej Duda. Będą długie rozmowy bilateralne prezydenta Trumpa z prezydentem Dudą, ale pamiętajmy, że będzie też potrzeba zarezerwowania sporej ilości czasu na spotkania z przywódcami 11, 12, może nawet 13 krajów, którzy będą w Warszawie, i na obrady Trójmorza” — wyjaśnił Adam Bielan zawiłości dyplomatyczne.

A jak zjadą do nas przywódcy 13 krajów, to przecież nie do pomyślenia, żeby taka feta ominęła posła Jarosława Kaczyńskiego.

Czy prezydent USA spotka się z przewodniczącymi największych polskich partii politycznych, jeszcze nie wiadomo. „Takie decyzje jeszcze nie zapadły. Nie wiem, czy prezydent Trump będzie się spotykać z przywódcami innych partii politycznych, natomiast mogę powiedzieć, że prezydentowi Trumpowi będzie towarzyszyła bardzo duża grupa jego ministrów, bardzo ważnych polityków, którzy odpowiadają za rozmaite dziedziny. Będzie sekretarz stanu Rex Tillerson, będzie doradca ds. bezpieczeństwa narodowego gen. McMaster”.

Tym bardziej w tak zacnym gronie nieobecność Prezesa byłaby nie do pomyślenia. Dlatego też — stwierdził Bielan, „jeżeli strona amerykańska wystąpi o takie spotkanie, to być może to niego dojdzie”. To jasne jak słońce.

PS. I wcale, ale to wcale nie jest tak, że Trump jedzie 6 lipca na szczyt G-20 do Niemiec i Polskę ma w zasadzie po drodze.

Tomasz Dudek
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 10 to “Jarek – Trump, dwa bratanki”

 1. Marek B said

  Frajerze, nie jesteście 38-milionowym krajem!

  Polska opustoszała dramatycznie w ciągu ostatnich 15 lat. Niemcy mówią że ubyło 8 milionów osób.

  Pierdzielenie małego karakana i jego przydupców pomijam z litości.

 2. PREZYDENT USA JE DONALD TRUMP_-Przywrocenie Pomnika Wdziecznosci Ameryce na Skwer im HERBERTA CLARKA HOOVERa- W PODZIECE za NAJWIEKSZKA POMOC HUMANITARNA W DZIEJACH-I i II wojna swiatowa /dluta prof X Dunikowskiego- artysci zapraszaja na wernisaz-wystawe -;ul Smiala 28

 3. Obcy Astronom said

  Ponoć kancelaria prezydenta ogłosiła przetarg na dostawę wazeliny. Nikt nie wystartował, cały zapas wykupił rząd.

 4. Sebastian said

  przecież trampek ma uczulenie na koty, śmiesznie by wyglądał jego tupecik podczas nieustannego kichania

 5. revers said

  dobrze sie sprzedaly saudom bron dla isis za 100 mld, karaowi efki F15, to i w polin lykna pare nie uzbrojonych patriotow, czy sams rakietek dla Antka a Polin juz grupie 8 najbardziej zadluzonych krajow swiata, to chyba to ich zblizy

  http://wsensie.pl/gospodarka/14556-morawiecki-jestesmy-w-osemce-najbardziej-zadluzonych-krajow-swiata

 6. Michał said

  Trump pochwali się jak zbombardował Syrię i Irak fosforem, a Kaczyński zrewanżuje się opowieścią jak wydymał Polaków i bez wojny doprowadził do banderowskiej okupacji Polski.

 7. Zbyszko said

  Może chodzi o to by Tramp złagodził swoje zdanie odnośnie karania karą śmierci pedofilii i porwań (i obierania dzieci rodzinom i poprzez tzw adopcję przekazywanie homoseksualnym, pedofilskim sadystycznym bestiom) dzieci.

  P.S. Szanowny Panie Gajowy, zgodnie z obietnicą przeglądam całe przepastne archiwa Gajówki w celu wyciągnięcia linków do artykułów o polskiej Tradycji Chrześcijańskiej. Jest tego naprawdę sporo, jestem aktualnie na marcu 2011, ale po drodze odkrywam całe bogactwo nieprawdopodobnie ciekawych artykułów, które… opóźniają wyszukiwanie tych których szukam:-). Powstaje druga lista tych najciekawszych (wg mnie) z tej całej masy ciekawych.
  Więc z tego co widzę, to jeszcze trochę mi zejdzie, ale myślę, że koniecznie trzeba to zrobić.
  Pozdrawiam
  P.S.II. Zachęcam wszystkich do takiego przeglądania przepastnego archiwum Gajówki i tworzenie sobie własnych bibliotek

  ——
  Dziękuję w imieniu tych, którzy będą korzystać z Pana pracy – i pozdrawiam ciepło.
  Admin

 8. TG said

  Co ich łączy?https://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE

 9. revers said

  a w jakim języku będą parchać lub konwersować? anglo jidisz, czy już w języku wahabickim, arabo-hebrajskim, bo unia nakazuje po arabsku tubylcom..

  https://medianarodowe.com/wiceszef-pe-chce-by-w-polskich-szkolach-uczono-arabskiego/.

 10. Lily said

  Re 8;TG
  „Po owocach ich poznacie”,pasuje jak ulal.
  Chyba nie pomyslal,ze wyjdzie to na swiatlo dzienne.Szacun dla tej osoby co to ujawnila.
  Dobrze jest wiedziec,kto jest kto,i co soba
  reprezentuje.

Sorry, the comment form is closed at this time.