Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kto zawinił ws. Puszczy Białowieskiej? Leśnik wskazuje odpowiedzialnych. Hampel przedstawia genezę ekologicznej katastrofy.

Posted by Marucha w dniu 2017-06-16 (piątek)

Histeria wokół wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej urosła do tak wielkich rozmiarów, że każdy głos rozsądku jest na wagę złota. Swoją sztabkę do dyskusji na temat sytuacji w Puszczy dołożył leśnik i dziennikarz Artur Hampel. We wpisie na Facebooku przedstawił krótką genezę katastrofy Puszczy Białowieskiej.

Hampel na źródło problemu wskazuje Podlaski Oddział Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot, która domagała się „zaniechania walki z kornikiem drukarzem”. Obraz jaki wyłania się z wpisu Hampela, to istna apokalipsa.

Dopóki nie dopuszczono, jako strony w postępowaniu Podlaskiego Oddziału Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot, nie było problemu z kontrolowaniem populacji kornika drukarza w Puszczy Białowieskiej. Sytuacja zmieniła się diametralnie, gdy swoje roszczenia artykułowała wyżej wymieniona organizacja żądając zaniechania walki z kornikiem drukarzem.

W początkowej fazie do usunięcia były pojedyncze zainfekowane świerki na terenach objętych różnymi formami ochrony. Wraz z negatywnymi decyzjami odnośnie usuwania takich drzew przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, kornik drukarz zaczął się intensywnie rozmnażać zabijając setki kolejnych świerków — czytamy we wpisie.

[Co to w ogóle jest ta „Pracownia na rzecz Wszystkich Istot”, kto ją finansuje i skąd u niej takie wielkie wpływy na politykę ekologiczną państwa? – admin]

Z roku na rok sytuacja ulegała pogorszeniu i pomimo jasno artykułowanych przez leśników zagrożeń, odmowy walki z rozwijającą się gradacją trwały nieprzerwanie. Na dzień dzisiejszy w Puszczy Białowieskiej zostało zainfekowanych i zabitych około miliona świerków obejmujących powierzchnię kilku tysięcy hektarów. W gwałtowny sposób doszło do zmian w całych ekosystemach leśnych, zamarły też drzewostany na niezwykle cennych świerczynach borealnych. —pisze Hampel.

Zaniechania do jakich dopuszczono sprawiły, że ofiarami kornika drukarza padły nie tylko świerki.

Ogromne namnażanie się kornika spowodowało także zainfekowanie przez owada setek wiekowych sosen, gatunku, który nie jest właściwy temu owadowi, ale w tak silnej gradacji wybiera również te drzewa, usiłując wyprowadzić kolejną generację. Trzeba wyraźnie podkreślić w tym miejscu, iż sosny stanowią niezwykle cenny gatunek w Puszczy Białowieskiej, tym bardziej, iż bardzo trudno odnawia się on na obszarze Puszczy w sposób naturalny, by nie powiedzieć, że nie odnawia się naturalnie w ogóle.

W wyniku gwałtownych prześwietleń drzewostanów sosny ulegają także zgorzeli słonecznej oraz atakowane są przez innego owada, przypłaszczka granatka, który w krótkim okresie czasu zabija wiekowe sosny.

Gradacja kornika spowodowała namnażanie się innych owadów, które jako zbiorowisko entomofauny dokonuje spustoszenia w drzewostanach w różnych klasach wieku, począwszy już od 20 letnich młodników po wiekowe starodrzewia — pisze leśnik.

Przysłowiowym gwoździem do trumny było w 2012 roku drastyczne obniżenie etatu cięć przez ówczesnego ministra środowiska z pominięciem wszelkich reguł ustanawiania tegoż etatu a jedyną przesłanką do jego obniżenia były roszczenia niektórych aktywistów z organizacji pozarządowych mianujących siebie same ekologicznymi. [Skąd te kurwy mają takie wpływy? – admin]

W wyniku obniżenia etatu cięć leśnicy Puszczy Białowieskiej nie byli w stanie w sposób właściwy ograniczać populacji owadów zabijających drzewa, które rozmnażały się w tempie bardzo szybkim o charakterze wykładniczym — czytamy w obszernym wpisie.

Ten drastyczny obraz jaki wyłania się z wpisu Hampela nie dociera jednak do wszystkich.
Wraz z częścią ciała naukowego wspomniane gremium uważa do dziś, ze tak ma właśnie w Puszczy być, że tak jest dobrze. Że to procesy naturalne eliminując ze świadomości całkowicie czynnik ludzki — podkreśla.

W wyniku decyzji administracyjnych wspieranych przez aktywistów i część gremium naukowego, mamy dzisiaj do czynienia nie tylko z klęską o rozmiarach klęski żywiołowej, ale przede wszystkim powstaniem strat wielkiej wartości (art. 115 par. 6 i dalsze kk) —dodaje.

Dziennikarz zwrócił uwagę, że manipulacje i nierzetelny przekaz informacji z jakim mamy do czynienia w przypadku mowy o Puszczy Białowieskiej prowadzi do „niepokojów społecznych i rzucania fałszywych oskarżeń pod adresem leśników”. [Bo leśnicy to ostatnia grupa w Polsce. która ma jeszcze etykę zawodową i na czymś jej wciąż zależy – admin]

Trudno też będzie wycenić straty przyrodnicze, które w zasadzie są już nieodwracalne i niepoliczalne. Podobnie ma się rzecz do walorów krajobrazowych, klimatycznych, turystycznych i społecznych. Zwłaszcza te ostatnie, w wyniku manipulacyjnych i nierzetelnych przekazów przez niektóre organizacje pozarządowe i część gremium naukowego powodują niepokoje społeczne, rzucanie fałszywych oskarżeń pod adresem leśników oraz sprzyjają anarchistycznym zachowaniem już na samym obszarze Puszczy Białowieskiej.

Można by rzec, że przekazy te są kryminogenne, co już się urzeczywistniło w Puszczy pod postacią uporczywych zajęć mienia przez aktywistów i nie stosowanie się do wezwań służb, głównie policji —zauważa Hampel. [Pałować kurwy! – admin]

W chwili obecnej, wspomniane wcześniej środowiska przemocą przeszkadzają leśnikom w Puszczy Białowieskiej w przywróceniu bezpieczeństwa oraz przygotowania zdegradowanych przez owady powierzchni pod odnowienia. Tym samym osoby te, które w znaczącej części są znane służbom z imienia i nazwiska nadal przyczyniają się do powiększania strat w majątku Skarbu Państwa —dodaje na koniec.

Hampel zapowiada, że w najbliższym czasie zaprezentuje obszerny materiał dotyczący katastrofy do jakiej doszło w Puszczy Białowieskiej. Oprócz szczegółowej genezy katastrofy, dziennikarz ma dokonać „wyartykułowania z imienia i nazwiska osób, które pełniąc funkcje publiczne oraz społeczne przyczyniły się do destrukcji najcenniejszego lasu w Europie”.

Czekamy, miejmy nadzieję, że ten głos przebije się do dyskusji o Puszczy, w której jest zbyt wiele dezinformacji.

http://wpolityce.pl

A co to polactfo obchodzi? Jakaś, przepraszam za wyrażenie, „puszcza”? Puszcza to się panna Mania, a i to nie z każdym.
Admin

Komentarzy 40 to “Kto zawinił ws. Puszczy Białowieskiej? Leśnik wskazuje odpowiedzialnych. Hampel przedstawia genezę ekologicznej katastrofy.”

 1. Dziadzius said

  Widac ze niemcy podczas Drugiej Wojny i jewrejskie NKWD podczas Drugiej Wojny i 50 lat potem zrobilo prawdziwa czystke inteligencji Polskiej – bo to co dzis podszywa sie pod Polska inteligencje to plewa i jewrejskie szumowiny. Cale spoleczenstwo razem wziete nie ma ani jednej pozytywnej i waznej mysli co z Polska zrobic – jak ja z tego bagna wyprowadzic- jak podniesc Narod z kolan gdzie caluja w dupcie kazde przechodzace bydle.

  ——
  Co więcej, gdyby się pojawił jakiś autentycznie polski potencjalny przywódca – zostałby przez odmóżdżone polactwo zaszczuty.
  Admin

 2. La Reine Toronto said

  Podlasie za czasow PRL to byla swietosc…jako etnograf moge to stwierdzic; robilimy inwentaryzacje zagrodowej szlachty; chciano zachowac nasze dziedzictwo kulturowe….
  Nie moge spokojnie czytac tego materialu.
  Serce peka z bolu i krwawi. Samotne jednostki nie zapobiegna kolejneg katastrofie w Puszczy Bialowieskiej ….

 3. guła said

  Z chwilą podpisania i wejścia w życie tzw małego traktatu wersalskiego – z przerwą na rządy Gomułki – spowodowały i powodują te wszystkie anomalie naszego życia społecznego.
  Traktat Wersalski, Układ w Rapollo (1922), Traktat w Locarno (1925), –> II W.W. Przemiany Polityczne …

  Żaden Szwab na temat Polski nie powinien wypowiadać się … bezkarnie. A już powoływanie się na szwabski autorytet, zniesmacz moje śniadanie które zamierzałem skonsumować.

 4. Provincjał said

  Czy takie same qreskie lobby działa po białoruskiej części puszczy, czy łukaszka też z „ekologami” ?

 5. revers said

  Jak to jak to dziala po bialoruskiej stronie? to stamtad zly Putin i Lukasiewicz napuszcza korniki i stonke na zachod, zeby bylo mniej lasow i ziemniakow, kartofle moga zostac.

  A tak z tym kornikami to nie dokonca lesnik Hampel ma racje gdyz fauna tez sie broni, czyzby dzieciolow zabraklo, nietoperzy, jmoze ktos przetrzepal bunkry, groty nietoprzom do hibernacji zimowej, odlecialy na Bialorus?, innego ptactwa ktore zywia sie kornikami, lub wyczesuja z kornikow, czy chocby inne owady, pajaki.

 6. markglogg said

  No cóż, plaga wymierania lasów szpilkowych pojawiła się w Rudawach Czeskich i Karkonoszach już w latach 1970/80. Ponoć zawinił, jeszcze przed inwazją kornika, jakiś wirus „Cecha” oraz zasiarczone wyziewy z tamtejszych elektrowni na węgiel brunatny, wsciekle w tamtych rejonach wydobywany w sposób odkrywkowy.

  Ale OD OKOŁO 10 LAT TA PLAGA DEWASTUJE DRZEWOSTAN TATR i to strasznie, patrz np. doliny Roztoki, Białej Wody, okolic kolejki na Kasprowy, itd. Po dewastującym drzewostan wietrze halnym 3 lata temu, kornik przerzucił się na uszkodzone lasy po północnej stronie Zakopanego na Gubałówce, gdzie w mej rodziny lesie ok. 1 ha trzeba było wyciąć ostatnio kilkadziesiąt uschłych – lub usychających – świerków. Posadziliśmy nowe, nie tylko świerki ale i modrzewie oraz jodły, ale na regenerację lasu trzeba będzie czekać kilka dekad – w Karkonoszach, sądząc po najnowszych zdjęciach stamtąd, lasy już się odradzają i to nawet bez pomocy leśników.

 7. .http://pracownia.org.pl/o-pracowni/wladze-stowarzyszenia

 8. Moher49 said

  W Polsce nie ma już rządu. Jest anarchia, sabotaż, złodziejstwo i coraz większa głupota. Niektórzy twierdzą – jest w Polsce ok 200 tys osobników płci obojga, których trzeba pozbawić wszelkiej władzy i umieścić w Tworkach. Polsce trzeba Wodza. Jak można pozwolić, aby jakieś „wojewódzkie” gówno z TVN szkalowało Panią Premier. W normalnym kraju taki śmieć już by nie żył.

 9. Sebastian said

  Proszę zważyć na jeden aspekt jakim jest płochliwość zwierząt i nie porównywać w taki sposób populacji korników z dzięciołami

  Tak to jest jak się indolencja wpie**dala do wszystkiego nawet jak się nie zna na rzeczy, specjaliści od wszystkiego, niech to szlag.

  jakoś, k***rwa żadna „Pracownia na rzecz Wszystkich Istot” nawet się nie zająknie w obronie dzieci nienarodzonych.

 10. Jurek said

  Gdyby Stalina nie dopadł seryjny samobójca, to dziadowstwo spod ciemnej gwiazdy by sie nierozpleniło a Puszcza by się obroniła z pomocą ludzi, którzy byliby w większości nad dziadostwem.
  Klimatycznie od 30 lat w Polsce jest wzrost temperatur latem i zimą. Dla lasów iglastych to naturalna katastrofa z powodu namnażania szkodników lasu.

  Panie Revers, tak to jest w naturze, że się sama obroni.
  Ale w tym przypadku człowiek miał możliwość pomóc drzewom. Zmiana trendu klimatycznego na zimny, jest znana naukowcom od dobrych 50 lat a symptomy zmiany już widać. Zatem ingerencja byłaby chwilowa i na dodatek w najważniejszym momencie.

  Leśnicy tez dali ciała. Mają przecież broń i mogli obronić las.

  A z tymi istotami wszystkimi to jakaś zasłona.

 11. Rob said

  Niedługo „ekolodzy” zabronią walki z wszą pospolitą jaką dziecko przyniesie ze szkoły.

 12. Michał said

  Największe pretensje można mieć do polskiej esbecji z PRL, która w odpowiednim momencie nic nie zrobiła żeby takim antypolskim szkodnikom jak Banderosław czy Singer ukręcić łeb.

 13. veri said

  Oni pisza tak :
  ” Puszcza Białowieska – unikatowy las tętniący dzikim życiem i niepodzielne królestwo starych dębów, żubrów i rysi, ginie na naszych oczach. Cięcia przybrały charakter masowy i skoncentrowane są w najcenniejszych drzewostanach.”

  Chcialem zostawic tam swoj komentarz ale ( przezornie ? ) nie maja zadnego forum wymiany mysli, informacji.

 14. veri said

  ps.
  „Oni” – Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot

 15. xyz said

  [Co to w ogóle jest ta „Pracownia na rzecz Wszystkich Istot”, kto ją finansuje i skąd u niej takie wielkie wpływy na politykę ekologiczną państwa? – admin]

  finanse
  .http://pracownia.org.pl/upload/filemanager/pracownia.org.pl/Dokumenty/2015_PNRWI_sprawozdanie_OPP.pdf
  …………………………………………………………
  od tych brali kasę w 2015r.

  European Climate Foundation
  .https://europeanclimate.org/people/funders/
  ………………………..
  EURONATUR Fundacja Westendstraße 3 78315 Radolfzell Niemcy
  ………………………..
  Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego
  .http://funduszenorweskie.pl

 16. Marek Lipski said

  Kłamstwa polityków,ekologów,w Polsce ba nawet pracowników zatrudnionych w Państwowych Lasach.trzeba potępiać. Drzewa można chronić,jak nie brakuje wody,tak samo jak płody rolne.Działania przeciw szkodnikom są podobne do ochrony sadów. Dlaczego nikt nie zastosował takich metod?Przecież w Puszczy Białowieskiej z kolei w Białorusi brakuje podobnych strat ….

  To jest wielkie i gigantyczne oszustwo gdyż eksport drzewa z Polski na zachód przez cały czas trwa.Szkodniki to tylko perwesyjne alibi dla administracji,dla polityków.Setki wagonów z drzewem,w tym,świerkami,jodłami z Polski przekracza granicę Polski.

  Dodam.Codziennie setki tirów z drzewem przekracza granicę Polski,za Nysą,Odrą.Pytam dlaczego w tym opisanym rejonie , w Polsce wschodniej sady przynoszą zyski?

  Cholerna mafia w Polsce,kpi sobie z mieszkańców Polski !!!Możemy pisać bez końca.Możemy protestować.To nie zmieni sytuacji w Polsce ale to nie jest na temat.

  Kto uratuje Polskę przed zagładą? Wojna i okupacja w Polsce trwa…………….

 17. JaskoBezwzgledny said

  Tylko zwykli jej OBYWATELE.Ktorzy maja w ;;;;;;;;;;;;;;;dupie milosc samarytanska.Biara za szable noze widly .W najlepszym wypadku za bron maszynowa.I jada NA POLOWANIE DO WARSZAY robic czystkie z politycznymi ;;;;;;;kurwami;;;;;;;No co tu sie bawic dysputy salonowe.Jak POLSKA kraj naszych pradziadow ojcow naszych Ktorzy przelewali krew za nia JEST W DEMONTARZU, DOSC TEGO DOSC TEGO DOSC TEGO.

 18. revers said

  Z Wolinskiego Parku Narodowego oraz z przylegajcych nadmorskich lasow wysylaja juz nawet zdjecia z wycietymi drzewami i zazaczonymi na nich znakami szlakow turystycznych czyli dwie malowane baie wstegi i miedzy nimi wlasciwy kolor szlaku turystycznego zieolony, zolty, niebieski.

  Re9,10

  a komus dzieciol zaszkodzil? mi korniki i pianino wiekowe dorznely i nie mam do nikogo pretensji, oprocz konserwtorow i brakujacych dawniej srodkow do impregnacji drewna, na lesie korniki nie koncza, a czasami na zawansowanymi instrumentem muzycznym.

  Pozy tym nie trzeba byc ekspertem, ale bacznym obserwatorem do niekonczonosci i w lesie umiec sie zachowac i znalezc, w odpowednim miejscu i w czasie w lesie.

  kiedy panowie byli w lesie i ile kilometrow zrobili na nogach? po lesnych bezdrozach i kniejach? bo czesc gajowych ekspertow to juz sama wiesc o kleszczach odstrasza.

 19. snag said

  Wszędzie tam gdzie ‚greenies’ wtykają nosa tam tragedia – Pożar w Londynie nie byl by tak tragiczny gdyby nie remont kilka lat temu gdzie ‚greenies’ wymusili żeby nowa elewacja izolacyjna spełniała ich zalecenia (zabroniona w Stanach w budynkach mieszkalnych) Nowa elewacja była przyczyną szybkiego rozprzestrzeniania się ognia – Dziś władze próbują to zamieść ten fakt pod dywan ,…

  W Stanach mamy podobny problem z lasami gdzie co roku tracimy kilka milionów akrów lasu a państwowych lasach – Przyczyna tego stanu rzeczy jest fakt ze od kilkudziesięciu lat gasimy pożary wynikiem czego jest gruba warstwa ściółki w lasach i jak zacznie się palić to pali się ściółka. Kiedyś pożary były szybkie i powierzchowne, paliły się suche/chore drzewa, zdrowe przeżyły dziś pali się wszystko.

  W prywatnych lasach praktycznie nie ma pożarów bo nie pozwolą sobie żeby jakiś biurokrata w Washington DC który nigdy nie był na Pacific NW dyktował jak dbać o las prowadzić business, poza tym również że ‚greenie tree huggers’ nie mają tam wstępu.

  Cladding used to make Grenfell Tower a ‘green building’ may have accelerated spread of fire
  ————————————————————————————————————————————————–
  http://www.scmp.com/news/world/europe/article/2098605/cladding-used-make-grenfell-tower-green-building-may-have

  Construction and fire experts have warned of the dangers of covering the exterior of buildings with types of panels, some of which have been banned in the US under certain circumstances

  ——
  W prywatnych lasach nie ma pożarów? A Pan to skąd wytrzasnął?
  W Polsce, gdyby nie państwo, w prywatnych lasach nie byłoby drzew.
  Przypominam historię Tatrzańskiego Parku Narodowego.
  Admin

 20. revers said

  Z Wolinskiego Parku Narodowego oraz z przylegajcych nadmorskich lasow wysylaja juz nawet zdjecia z wycietymi drzewami i zazaczonymi na nich znakami szlakow turystycznych czyli dwie malowane baie wstegi i miedzy nimi wlasciwy kolor szlaku turystycznego zieolony, zolty, niebieski.

  Re9,10

  a komus dzieciol zaszkodzil? mi korniki i pianino wiekowe dorznely i nie mam do nikogo pretensji, oprocz konserwtorow i brakujacych dawniej srodkow do impregnacji drewna, na lesie korniki nie koncza, a czasami na zawansowanymi instrumentem muzycznym.

  Pozy tym nie trzeba byc ekspertem, ale bacznym obserwatorem do niekonczonosci i w lesie umiec sie zachowac i znalezc, w odpowednim miejscu i w czasie w lesie.

 21. re1truth2 said

  Do 15 uzupełnienie funder http://www.rbf.org/ Rockefelller…

 22. Jack Ravenno said

  @5 REVERS – obawiam się, że Pan nie masz pojęcia o czym piszesz… Owady się bardzo szybko namnażają, ptaki raczej wolniej i nie w takiej masie. Jeżeli będzie za dużo owadów – nie pomoże nic poza ingerencja ludzką.

  Ja jestem za tym żeby ratować lasy ale NIE JESTEM ekologiem więc g…no wiem, nie?

  Widziałem wielokrotnie te niepokojące obrazy i wciąż chodzi mi po głowie tekst:

  Drzewa umierają stojąc…

 23. Ale dlaczego? said

  Panie Marucha.
  Kurwowanie nie przystoi poważnym facetom 😉

  Poza tym z Puszczą Białowieską to nie jest tak proste.
  To naprawdę ostatni naturalny (nie posadzony przez ludzi) duży kawałek lasu w Europie.
  I teraz kwestią sporną jest, czy mamy chronić ten ostatni rezerwuar nieskażonej ludzką działalnością przyrody w Europie, czy traktować go jak plantację drewna.
  Ja uważam, że należy uczynić to pierwsze. Z różnych powodów.
  Leśnicy to niestety są w tej dyskusji stroną. I to zarabiającą na drewnie.
  Ale przecież w Polsce jest tysiące drzew więcej niż Puszcza Białowieska zawiera. Więc niech tam czynią swą powinność plantatorów.
  A Puszczę niech zostawią przyrodzie.
  Kłamstwem jest, że puszcza sobie nie poradzi. Istnieje miliony lat, żaden człowiek nigdy jej nie chronił przed szkodnikami…
  Nawet jak część drzew padnie, wyrosną nowe.

  Oczywiście wielu ludzi tego nie rozumie. Jak pisiory z akademii Rydzyka. Np. niejaki niszczyciel środowiska, myśliwy bażantów Szyszko…

  Ochrona przyrody.
  Co to jest tak naprawdę i po co?
  Ano po to, żeby nasze dzieci i ich wnukowie mogli zobaczyć piękno nieskażonej przyrody.
  To ludzie w tej chwili niszcząc Ziemię zwiększają swoje szanse na zagładę.
  Żeby to rozumieć i odczuwać, trzeba spojrzeć na ludzkość i życie na Ziemi z pewnego dystansu.
  Którego wielu ludziom brak.
  Nie będę pisał o zanieczyszczeniu środowiska wpływającym na życie ludzi, o hekatombie wymierających gatunków zwierząt i roślin spowodowanych działalnością ludzką…
  Za dużo by pisać.

 24. Marucha said

  Re 23:
  Przystoi, nie przystoi… czasami jest konieczne.

  Leśnikom wierzę sto tysięcy razy bardziej, niż pierdolonym ekologom i innym kanaliom.
  Tych, których znam czy znałem osobiście, to byli ludzie autentycznie kochający las i wiedzący, co dla niego dobre.

  Drzew w Puszczy Białowieskiej nie wycinano dla zysku, ale dla ratowania puszczy przed kornikiem. Podobnie, jak się wyrywa ropiejący ząb albo wycina wyrostek robaczkowy.
  To samo miało miejsce w Górach Bialskich, gdzie musiano wyciąć większą część Puszczy Jaworowej z powodu zaatakowania drzew przez jakieś szkodniki.
  Lasy polskie były wzorem dla całej Europy Zachodniej.

  Przyroda, niestety, wbrew naiwnym życzeniom ignorantów, nie zawsze sobie radzi.
  Rafy koralowe giną. Od 1970 do 2010 roku, liczba zwierząt kręgowych, czyli ssaków, ryb, gadów i płazów zmniejszyła się o 52% (średnio dla całej planety).
  Giną bezpowrotnie gatunki.
  Nasz świat ginie szybciej, niż w czasach dinozaurów.

 25. Isreal said

  „Bo leśnicy to ostatnia grupa w Polsce. która ma jeszcze etykę zawodową i na czymś jej wciąż zależy – admin”

  znam kilku leśników, i co do niektórych można by tak powiedzieć …

  co do niektórych,

  chyba w różnych częściach kraju różnie to może być, w moim regionie nie jest tak fajnie…

  jakbyśmy chcieli

 26. Isreal said

  Co to w ogóle jest ta „Pracownia na rzecz Wszystkich Istot”, kto ją finansuje i skąd u niej takie wielkie wpływy na politykę ekologiczną państwa? – admin, Skąd te kurwy mają takie wpływy? – admin]

  pasożydy tworzą różne pasożydnicze struktury, nie bez pomocy i udziału szabesgoja …

  prace planistyczne nadleśnictw są opiniowane przez organizacje ekologiczne, warunek konieczny do zatwierdzenia planu wyrębu, urządzania itp , tak zmienili prawo, fatalne w skutkach

  w każdej branży tak jest, destrukcja ………

 27. Ale dlaczego? said

  24@
  Więc powinniśmy ratować przyrodę.
  Czy sądzi pan, że korniki nigdy nie atakowały drzew w Puszczy Białowieskiej?
  Przyroda radzi sobie z każdym kataklizmem. Prócz nawały ludzkiej…

  Poza tym są lasy i LASY. Puszcza Białowieska to nie jest zwykły las.
  I… powinna zostać powołana jakaś konferencja z ekologami ( NAUKOWCAMI!), która by coś przedsięwzięła w tej materii.
  Jednak Szyszko to oszołom wyznający chorą ideologię podporządkowywania przyrody ludzkiej działalności.
  A tak naprawdę cwaniak…

  I ciekawy wpis o nim, na dodatek dowcipny 😉

  https://szkodnikipolski.blogspot.com/2016/08/jan-szyszko.html

 28. Marucha said

  Re 27:
  Czyli co? Mamy pozwolić na mnożenie się korników, aż wszystko zeżrą, wyzdychają z braku karmy, a na pustkowiu na nowo powstanie jakiś las z samosiejek i powrócą zwierzęta, ptaki, owady…
  Ile czasu na to potrzeba? 100 lat? 200 lat? Poczekamy?

  Przyroda nie zawsze sobie radzi. Widział Pan kiedyś wyspy kormoranów?

  Co do tego, że Puszcza Białowieska to nasz skarb narodowy, nie ma dwu zdań. I chronić ją trzeba. Zwłaszcza przed żydowskimi inwestorami i handlarzami.

 29. Zenon K. said

  Spójrzcie na facjatę prezesa „Pracowni na rzecz wszystkich istot”, Toż to leśna wersja prawdziwka z Nalewek. 🙂

 30. pragmatyk said

  Zamiast ględzić i biadolić załóżcie stronę internetową i pokażcie co tam się dzieje. Leśników na to nie stać?

 31. revers said

  Pala sie alsy w Portugali, do 10 godziny 43 ofairy pozaru.

  http://internacional.elpais.com/internacional/2017/06/18/actualidad/1497740856_855475.html

  Czekamy na lepsze pasy bezpieczenstwa ppoz w lasach europejskich od Lizbony po Grodno.

 32. NICK said

  Dokładnie Gospodarzu.

 33. NICK said

  A Ty mi, Szanowny Reversie, nie pisz.

  Raz kolejny, że polskich lasów nie znam.

  Wtedy nie odpisałem odpowiednio.

  Teraz? Też nie chcę.

 34. kot schroedingera said

  Tu w polin mają rosnąć wyłącznie banki oraz gaje oliwne i pomarańczowe na wzór tych z ziemi świętej. Mieszkań nowych nie trzeba, bo goj tu nabudował przyzwoitej jakości domów tyle ile trza. Teraz tylko z satelity potraktować – na początek same chwasty tj. lasy iglaste i jednostki tubylcze te ‚agresywne’ posiadające tzw nieruchomości(właścicieli)-tu wystarczy z satelity skierować energie i pozamiatane – jak to mawiają.
  Ps.Selekcją zajmują się odpowiednio skonfigurowane algorytmy

 35. NICK said

  A Kot?
  Ma.
  Swą rację!
  (34).

 36. kot schroedingera said

  Ps. Jak to mawiają, powolutku, pomalutku , ale systematycznie i skutecznie,czyli, tak jak w tym powiedzeniu o gotowaniu żaby.

  Zmieniają naszą rzeczywistość!

 37. kot schroedingera said

  To się nazywa powolnym procesem zmiany rzeczywistości, jeszcze naszej, rzeczywistości!

 38. revers said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pis-kontynuuje-polityke-lesna-rabunek-polskich-lasow-niebywala-skale-2017-06

  Harvester & Forwarder na Podlasiu, nawet na 3 zmiany, czy to walka z kornikiem? czy automatu, maszyny z czlowiekiem?

  .https://www.youtube.com/watch?v=DkRvqum5-jc

  lub sprzatanie lasu po gradobiciu, zmiany klimatyczne

  .https://www.youtube.com/watch?v=na-CKZQD-vg

  ——
  Nie, to nie walka z kornikiem.
  Nie, to nie leśnicy wyrąbują läs na ch…
  Admin

 39. revers said

  cenzor 38 gradobicie w lesie

 40. revers said

  re33

  oczywiscie ze z p. NICK-iem nie kto sie rownac, nie znajac roznic miedzy lasami nizinnymi, Tucholskimi, rownikowymi, gorskimi w Wegierskiej Gorce, czy w Bieszczadach, bez poligonow lub obozow harcerskich w tych lasach lub prackach. Nawet nie majac gniazda na czubku drzewa w m miejskim drzewostanie na wysokosci 2 pietra i w dziecinego berka drzewnego nie biegajac po drzewach lepiej jak mallpa w gaju.

Sorry, the comment form is closed at this time.