Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ochojska – Jest bardzo wiele rodzin w Polsce, które chętnie przyjmą uchodźców

Posted by Marucha w dniu 2017-06-16 (piątek)

– Polska ma niepowtarzalną szansę przyjmowania uchodźców małymi grupami, w dodatku możemy ich relokować z obozów, które są we Włoszech czy w Grecji – opowiadała w TVN prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

– Ci ludzie zostali już przebadani zarówno przez UNHCR, przez rząd włoski, mogliby też być przebadani przez nasze służby – kontynuowała Ochojska.

– Jest bardzo wiele rodzin w Polsce, które ich chętnie przyjmą. Uchodźcy powinni być jak najkrócej w ośrodkach, tylko dla rejestracji i dla formalności, natomiast później powinni trafiać do lokalnych społeczeństw (…) Proszę mi wierzyć takich grup społecznych w Polsce jest bardzo dużo. Parafie, samorządy, przykład pana Biedronia, różne grupy społeczne, które się samoorganizują i przygotowują na ewentualne przyjęcie uchodźców. Przyjęcie uchodźców jest wartością.

http://prawy.pl

Bez wątpienia jest też w Polsce wiele rodzin, które pragną likwidacji narodu polskiego i zastąpienia go populacją koczowników. A są też i takie rodziny, które chętnie wytarzałyby p. Ochojską w smole i pierzu.

„Wiele rodzin” (jak wiele?), które są chętne przyjmować nachodźców, nie zrobią tego, niestety, na wyłącznie własną odpowiedzialność. Nie utrzymają ich w obrębie swych domostw czy gospodarstw, nie odizolują od reszty społeczeństwa. Skutki pojebanego „miłosierdzia” odczujemy wszyscy.

Admin

Komentarzy 40 to “Ochojska – Jest bardzo wiele rodzin w Polsce, które chętnie przyjmą uchodźców”

 1. adsenior said

  Mają niektórzy nasxane do łba. Pokarz franco takie rodziny i8 niech w ramach programu pilotażowego przyjm choć na pól roku, ciapatych do siebie. ps. czy będą otrzymywali wsparcie z naszej wspólnej kasy? jeżeli tak, to ile razy 500+ na osobę??

 2. Ja ci dam Ochujska al-lachę said

  To jakaś pierd…ęta flanelka do mycia sracza ta Ochujska. Może ją 3.14-zda swędzi i chciała by sobie poemigrować po bebechach? Al-lachy potrzebuje…

 3. adsenior said

  ps. przepraszam za :byka” – POKAŻ!!!

 4. Greg said

  Szczególnie rodzin żydowskich!

 5. Uchodźcy? A którzy to?

 6. revers said

  No Biedron z panem zona, jako wzor rodziny. Ile placa za takie wysapienia z budzetow 4-ty Swiat dla wariatow Sorosa? moze jednak wrocic do zajecia wozenia wody do Afryki w butelkach plastikowych i z kondonem dobrych zyczen w kapslu-nakretki do butelki.

 7. PISKORZ said

  re art. ” Przyjęcie uchodźców jest wartością.” TYLKO DAĆ CI KOPA W TYŁEK za te słowa, głupia krowo..!! Jaka to ma być wartość ? Na czym ma ona polegać..? Czy ty babsztylu nie wiesz co się dzieje w krajach zachodnich..?!

 8. Isia said

  … podzielam zdanie Pana Gajowego … działalność p. Ochojskiej, w tej sprawie, jest wybitnie antypolska … nie znam żadnej rodziny polskiej, która chciałaby przyjąć pod swój dach tzw. uchodźców, podobnie – nic mi też nie wiadomo o parafii, która miałaby przyjąć jakichś „refugees”, ludzie nie zgodzą się na to absolutnie … w Polsce jest komu pomagać, wiele polskich rodzin potrzebuje natychmiastowej pomocy, wiele polskich dzieci jest niedożywionych, chorych etc. … p. Ochojska, Polacy w Polsce potrzebują pomocy …

  ——
  O ile się nie mylę, p. Ochojska NIGDY NIE ZROBIŁA NIC DOBREGO dla polskich dzieci, dla polskich rodzin.
  Admin

 9. VA said

  Ochojska cierpi na ZabuRZeNIa PSyChICZNe.

 10. JerzyS said

  Każdy kto chce przyjąć uchodźców powinien być zobowiązany :
  wpłacić kaucje
  i złożyć weksel dłużny ,
  oraz ubezpieczyć się
  na zapewnienie środków na koszty związane z utrzymaniem, leczeniem itp.
  tych przyjmowanych „uchodźców”

  Ciekawe jaki ubezpieczyciel ubezpieczy chcącego importować uchodźców
  i ile będzie ono kosztować?

 11. Carlos said

  W.Lysiak juz 20 lat temu opieprzal Ochojska za te same gadki w sprawie Czeczenow- ona ma w genach destrukcje.

 12. Marcin said

  Niech nachodźców przyjmują ci co urządzili w ich krajach ognisko.

 13. Isia said

  … warto przytoczyć kilka danych ze sprawozdania z działalności statutowej Polskiej Akcji Humanitarnej za 2015 rok, dotyczących przychodów tej organizacji – wtedy lepiej zrozumiemy przychylną postawę (poglądy) prezes J. Ochojskiej w sprawie przyjmowania tzw. uchodźców …

  … oto lista największych „darczyńców” PAH za 2015 rok:

  1/ organizacje EU – przeszło 12 mld zł,

  2/ zagraniczne organizacje pozarządowe – przeszło 8 mld zł,

  3/ instytucje rządowe zagraniczne – około 5 mld zł,

  4/ organizacje międzynarodowe – około 3,6 mld zł.

  … więcej pod linkiem:

  http://www.pah.org.pl/o-pah/236/sprawozdania_pah

  ——
  No to mamy jasność. Agentura „międzynarodowa”.
  Dziękuję za info.

 14. La Reine Toronto said

  Czy to babsko wreszcie sie zamknie ? Kobieto opanuj sie i nie szkodz Polsce i Polakom!

  ——
  Jak się ma zamnknąć, skoro jej płacą za szkodzenie Polsce i jest to jej sposób na życie?
  Admin

 15. La Reine Toronto said

  ad 14, serio? jakos zamponialo mi sie; cholera ze na takie dranstwo rady nie ma? a naszych eliminuja a ta kreatura ma sie calkiem niezle?

 16. NyndrO said

  Pan Kierownik delikatnie naprowadza.Ta jędza NICZYM nie różni się od Owsiaków i innych klaunów, którzy pod nazwą jakichś tam organizacji humanitarnych czynią „dobro”, takie łod syrca. To jest ścisła agentura i to nie pod flagą jakiegoś państwa,ale raczej organizacji ideologicznej. My (ja i moja Baba) dawno zdecydowaliśmy oddawać np. odzież do Caritas, co (przyznaję) jakieś 10 lat temu nie przyszłoby mi do głowy, a gdyby przyszło, to bym się sam wyśmiał, a nawet sprzedał se liścia. * Zaznaczam,że ja izraela nie uznaję.Jest to dla mnie poniżej godności.

 17. Provincjał said

  13. Isia said
  Na pewno to są miliardy ?

 18. Tadeusz said

  Niech tzw. uchodźcami zajmą sie ci ,którzy nie przestrzegali przepisów unijnych dotyczących przekraczania granic Unii. Polskie służby graniczne wysłały oficerów do Grecji…. i cóż . Oficerowie SG stwierdzili , że większość tzw. uchodźców dysponuje kilkoma paszportami na różne nazwiska. Pani O pewnie chce destabilizacji w kraju.

 19. Inkwizytor said

  Ochujska z pewnością przyjmię młodego, zdrowego uchodźcę 🙂 ryj brzydki ale uchodźca nie jest wybredny, uchodzi przed wojną

 20. Isia said

  … (17) Pan Provincjał …

  … przepraszam, milionów … dziękuję za zwrócenie uwagi, choć nie zmienia to wymowy faktów – PAH dostaje najwięcej pieniędzy od organizacji UE – około 12 mln w 2014 roku, przeszło 12 mln w 2015 roku … dodam, że na liście sponsorów PAH znajdują się też organizacje UN (milionowe kwoty) a nawet ambasady obcych rządów … źródło j.w. …

 21. Krisent said

  Polska przyjęła już MILIONY uchodźców wyrzuconych z Europy Zachodniej od XII do XVIII wieku …. Ich POtomkowie nie zintegrowali się !!! Nienawidzą Polskiej Kultury i Tradycji. Chcą zniszczyć wszystko co Polskie … kłamstwem i szantażem …..
  Przykład dziennikarza TVN MOROZOWSKIEGO ……wg WIKIPEDII ……. Syn Mordechaja Mozesa (Mieczysława Morozowskiego), górnika, później pracownika archiwum Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, pochodzenia żydowskiego …..Wywiad PODŁY WYWIAD ….. Dziennikarstwo wg TVN! Andrzej Seweryn dziękuje ministrowi Glińskiemu za dotację dla Teatru Polskiego, więc Morozowski sugeruje, że się sprzedał….Kolejny popis „rzetelności” dziennikarskiej ze strony Andrzeja Morozowskiego. Dziennikarz, który padł ofiarą całkowitej „totalności” gościł w swoim programie dyrektora Teatru Polskiego Andrzeja Seweryna. Cel był prosty: celne i mocne uderzenie w rząd Zjednoczonej Prawicy, który przecież „wprowadził cenzurę” w kulturze. Morozowski jednak mocno się przeliczył, a jego próby wyciągnięcia z Seweryna choćby jednego zdania krytyki wobec Prawa i Sprawiedliwości skończyły się na chamskim sugerowaniu, że dyrektor Teatru Polskiego się sprzedał. Oliwy do ognia musiały dodać słowa Seweryna o „Gazecie Wyborczej”, która jak zaznaczył „nie zawsze podaje prawdziwe informacje”. …………

  Morozowski na starcie zapytał Seweryna, czy w Polsce mamy do czynienia z cenzurowaniem kultury. Dziennikarz odniósł się do braku dotacji ze strony ministerstwa kultury dla Festiwalu Malta.
  Nie znam szczegółów. Żeby odpowiedzieć serio na te pytanie, trzeba sobie zadać pytanie: jaką rolę odgrywa władza w stosunku do kultury? Czy władza może mieć poglądy, czy nie może ich mieć? Czy ma tylko rozdawać pieniądze ufając artystom, że stworzą dzieło? Czy władza może oceniać projekty takie czy inne? (…) Należy postawić sobie takie pytanie. Każda władza ma pogląd na sytuację artystyczną, a co dopiero człowiek, który zajmuje się kulturą
  —odpowiedział Seweryn, zdając sobie sprawę na jaką odpowiedź czeka Morozowski.
  Dziennikarz TVN jednak nie dawał za wygraną, dopytywał dalej. Zdaniem Morozowskiego przyczyną braku dofinansowania dla festiwalu miał być udział w nim Olivera Frljicia, reżysera m.in. bluźnierczej „Klątwy”.
  Pan chce ode mnie odpowiedzi „tak” albo „nie”. (…) Wolność artysty powinna być zapewniona
  —przyznał dyrektor Teatru Polskiego.
  Następnie rozmowa zeszła na temat dofinansowania dla Teatru Polskiego. Morozowski przytoczył tutaj artykuł „Gazety Wyborczej”, który opisywał ile pieniędzy dostał teatr. Reakcja Seweryna zbiła dziennikarza z zbiła z pantałyku.
  „Gazeta Wyborcza” nie zawsze podaje precyzyjne informacje
  —urwał Morozowskiemu Seweryn, zwracając uwagę, że za rządów PO-PSL Teatr Polski nie mógł liczyć na pomoc państwa.
  Wierzę w różnorodność teatru. Uważam, że Teatr Polski ma rację bytu. Mamy widza, jesteśmy na dobrej drodze. Od 2011 roku, kiedy nasz budżet wynosił 15 mln 800 tys. ale prawie 13 mln stanowiły koszta stałe, od momentu, kiedy zostałem mianowany dyrektorem Teatru Wielkiego zwracałem się do ministrów kultury poprzedniej ekipy rządzącej o pomoc, Niestety, nie uzyskałem żadnej pomocy. Czasami były granty, czy jakieś projekty, ale nikt nie chciał nam pomóc w sposób systematyczny i dopiero moja rozmowa z premierem Glińskim i minister Wandą Zwinogrodzką zakończyła się decyzją pana premiera, że będzie dofinansowanie. Czekaliśmy 1,5 roku, ale do tego doszło
  —mówił.

 22. revers said

  no wg. amerykankiego przelicznika miliard to milion.

 23. Sebastian said

  Ochojska:
  – Polacy nie dali złotówki na pomoc Syrii!
  – Nie dali?
  – Rząd nie dał!
  – Nie dał?
  – Mojej fundacji nie dał!

  http://niezlomni.com/ochojska-twierdzi-ze-polska-przeznaczyla-pomoc-syrii-ani-zlotowki-dostaje-taka-odpowiedz/

 24. JO said

  Przeciez tacy ludzie jak Ochojska nie powinni chodzic po chodnikach w Poslce. Czy nie ma cegiel w naszym Kraju?

 25. Moher49 said

  Niech się raz na zawsze wszyscy dobroczyńcy od Polski odpieprzą. Nachodźców w Polsce aż nadto. Chce pani Ochojska pomagać, niech jedzie do Syrii i pomaga.

 26. Boryna said

  Wredne babsko, wynocha z Polski.

 27. Michał said

  Robienie zasłony dymnej pod działania żydów z PiS, którzy dwoją się i troją by ściągnąć do Polski jak najwięcej banderowców.

 28. Rob said

  @22Revers
  Nasz miliard to u nich billion.

 29. Provincjał said

  A nasz budżet to ich budget…

 30. Marek said

  ad 13, Isia

  Nie nie mam zamiaru bronić pah i dywersji uprawianej pod fałszywym miłosierdziem – ściąganie islamistów do Ojczyzny.

  Ale proszę o pisanie rzetelnych informacji o wpłatach dla pah, w sprawozdaniu jest informacja nie o mld ale mln zł.

  wklejam ze sprawozdania za 2015:

  Koszty z działalności statutowej
  Wpłaty1%
  480 587,76

  Ambasady obcych rządów
  5 577 126,68 Stan na początek roku obrotowego
  103 475,78 Stan na koniec roku obrotowego

  Darowizny rzeczowe
  27 090,58 jak wyżej
  19 574 801,10 jak wyżej

  Darowziny usług
  3 500,00 Stan na koniec koku

  Polskie organizacje pozarządowe
  354 764,98 jak wyżej
  23 169,64 jak wyżej

  Zagraniczne organizacje pozarządowe
  2 389 383,17
  7 562 959,53

  Organizacje EU
  10 076 213,73
  12 126 400,78

  Organizacje UN
  6 153 325,52
  138 697,09

  Dotacje od instytucji państwowych polskich
  788 827,20
  104 033,92

  Dotacje od instytucji samorządowych polskich
  79 399,75
  112 793,49

  Wpłaty od osób prywatnych i prawnych
  5 317 769,84
  3 521 871,58

  Instytucje rządowe zagraniczne
  4 426 988,63 na koniec roku

  Organizacje międzynarodowe
  4 837 901,42 na koniec roku

  Razem
  30 763 901,45 Stan na początku roku
  53 017 180,72 Stan na koniec roku

 31. Isia said

  … Panie Marku …

  … już to skorygowałam, kilka wpisów wcześniej, proszę sprawdzić …

 32. Kuntakinte said

  ad 11 Carlos

  Tego Pani Ochojska i inni jej podobni udaja ze tego nie widza, oczywiscie pozniej ci wielcy kosmopolici o golebim sercu podrzuca to kukulcze jajo „polskim ksenofobom” sami nadal beda zyc w swoim sterylnym srodowisku do ktorego nie wpuszczaja nawet polakow.

 33. revers said

  Rob said
  2017-06-17 (sobota) @ 10:02:34

  @22Revers
  Nasz miliard to u nich bilion.

  no to milion to miliard,
  chodzi o zapis dodatkowych kropek i przecinków tam stosowanych przy zapisie długich kwot w cyfrach.

  daje też wrażenie ponadnormatywnego bogactwa i stąd taka amerykańska pycha.

 34. Innostraniec said

  Czy Ochojska ochujała?

 35. peacelover said

  ochujska ochujala i za to ochujenie jej placa !!

 36. Joannus said

  Wyżywanie się nad funkcyjnym odrażającym babskiem to tylko emocjonalne dmuchanie na plewy, co nie daje widzieć sensu ”operacji” z tzw przerzutem dzikiego dziadostwa.

  Celem jest rozmieszczenie ich dla użycia w zaplanowanej bliskiej wojnie religijnej, dla zadania ostatecznego ciosu chrześcijaństwu w Europie.
  Zniszczą kościoły, wyrżną duchowieństwo i wiernych, popłynie rzeka krwi.
  Taka będzie zapłata za apostazję, znieprawianie dzieci i młodzieży, profanacje kultu Bożego w kościołach, sprzeniewierzenie się duchowieństwa i ludu prawu i nakazowi Bożemu.
  Pokazała to przed stu laty dzieciom w Fatimie Najświętsza Panna Maryja.
  Wiele też mówi sama nazwa miejsca objawienia – Fatima.

  Jeżeli wrogowie finansują agitatorów sprowadzania ”uchodzców” jak te babsko, to nie dla naszego dobra, tylko dla swego masońskiego celu. Oczywiście dla zmyłki ofiar agitatorzy stosują zasłonę miłosierdzia czy pomocy potrzebującym bliźnim, poczynając od Franciszka zwanego papieżem, kończąc na przeciętnym pierwszym lepszym naiwniaku.

 37. NICK said

  A chce Pan JO cegłę?
  Kupić?
  (24)?

 38. Ale dlaczego? said

  Niech pani Ochojska lepiej powie:
  Leczyć czy zapobiegać?

  Bo skąd do cholery wziął się cały ten problem uchodźców?

  No tak. Ale pani Ochojska nie zarabia na zapobieganiu, ale na leczeniu choroby biedy i ubóstwa…

  To może chociaż niech przyjmie jakąś rodzinę pod własny dach?

 39. eee3 said

  Włosi starannie powybierali do relokacji najbardziej trudne przypadki i udają Greka.

 40. NICK said

  Dobre.

Sorry, the comment form is closed at this time.