Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Państwo kosmiczne Asgardia będzie ponad ziemskim prawem

Posted by Marucha w dniu 2017-06-16 (piątek)

Państwo Asgardia będzie ponad ziemskim prawem… jakby nam było mało USA i Izraela.
Admin


Asgardia, pierwsze w historii państwo kosmiczne, już wkrótce będzie posiadało swojego pierwszego satelitę na orbicie okołoziemskiej. Choć wiele osób twierdziło, że projekt ten jest niepoważny i nie ma szans na realizację, Asgardia osiąga coraz większą popularność i wkrótce będzie posiadała własną flagę, hymn a nawet parlament.

Asgardia powstała w październiku 2016 roku i na dzień dzisiejszy jest czymś więcej niż tylko zwykłym projektem. W chwili obecnej ponad 209 tysięcy ludzi z całego świata postanowiło zostać obywatelami Asgardii. Pierwsze państwo kosmiczne posiada swojego przywódcę – założycielem Asgardii jest azerbejdżański biznesmen i naukowiec doktor Igor Aszurbejli.

Nowy twór posiada własne prawo, konstytucję oraz ministerstwa. Opracowano nawet specjalny asgardsko-gregoriański kalendarz, który posiada 13 miesięcy – między czerwcem a lipcem pojawił się miesiąc o nazwie asgard. Każdy z nich posiada 28 dni a cały rok trwa 364 dni + dodatkowy Dzień Roku. Każdy miesiąc zaczyna się od niedzieli. Podczas gdy my mamy np. 15 czerwca 2017 roku, kalendarz Asgardii pokazuje dzień 26 czerwca 1 rok.

Kosmiczne państwo będzie posiadać własny parlament, hymn, flagę a nawet własną walutę o nazwie SOLAR. Władze Asgardii będą ubiegać się o członkostwo w ONZ. 12 września nastąpi ważny dzień – odpalony zostanie pierwszy nanosatelita o nazwie Asgardia-1, który będzie za darmo przechowywał dane 1,5 miliona Asgardczyków. Satelita o masie 2,8 kilograma i rozmiarach 10x10x20cm zostanie wyniesiony przez rakietę Antares firmy Orbital ATK. W przyszłości Asgardczycy mają otrzymać możliwość zamieszkania na orbicie a państwo będzie chronić Ziemię przed zagrożeniami z kosmosu.

Trudno powiedzieć czy Asgardia faktycznie zostanie uznana jako nowe państwo, gdyż obecne przepisy nie zezwalają na budowę autonomicznego, suwerennego podmiotu w przestrzeni kosmicznej. Niemniej jednak wszystko wskazuje na to, że próba utworzenia nowego kraju w kosmosie zakończy się sukcesem.

Budowa takiego państwa wiąże się oczywiście z pewnymi obawami. Jak zaznaczają twórcy, Asgardia będzie pierwszym państwem kosmicznym z własnymi kodeksami i będzie całkowicie niezależna od praw ziemskich. Można zatem stwierdzić, że nowy kraj będzie w pewien sposób ponad prawem.

Setki tysięcy ludzi, aby zostać obywatelami Asgardii, muszą podać swoje prawdziwe dane osobowe oraz przyjąć tzw. Deklarację Jedności i konstytucję. Istnieją również podejrzenia, że Asgardia stanie się nowym rajem podatkowym. Z czasem może się okazać, że Asgardia to jeden wielki przekręt a ludzie, którzy podpisali już odpowiednie dokumenty, nie będą mogli się z tego wycofać.

Źródła:
https://asgardia.space/en/
http://newatlas.com/asgardia-space-nation-first-satellite/50012/
http://economictimes.indiatimes.com/magazines/panache/will-it-be-a-tax-haven-above-the-law/articleshow/59044089.cms

http://zmianynaziemi.pl/

Komentarzy 12 to “Państwo kosmiczne Asgardia będzie ponad ziemskim prawem”

 1. narozniak said

  jakoś dziwnie kojarzy mi się to z tanim filmem klasy B. coś w rodzaju „Obi oba”.

 2. Marcin said

  Rok 2154. Bogacze beztrosko opływają w luksusy na orbitalnej stacji Elizjum, a biedni walczą o każdy następny dzień na przeludnionej Ziemi.Jednym z ciekawszych bajerów, do jakich mają dostęp ci pierwsi, są skanery, które w ciągu kilku sekund potrafią uleczyć dowolną chorobę lub naprawić zdeformowane ciało. Żeby jednak walczyć z ziemskim przeludnieniem, nie udostępnia się tej technologii zwykłym zjadaczom chleba.

 3. Jazzik said

  Nie ta bajka. Asgard to stolica Thora, Lokiego i ich ojca Odyna
  gdzieś poza Ziemią ^^

 4. Re: Artykul…
  No juz mamy przeciez obiecany raj europejski…, gdzie ponad 72% nastawialo „dzioby” na zloty deszcz I beztroskie zycie dla emerytow na Bahama…
  Czyzby propozycja na „raj” kosmiczny bedzie bardziej atrakcyjna…???…

  Jesli chodzi o film, to jest jedno przeslanie: „Sa „wybrani” w kosmosie I mniej „wybrani” na Ziemi…”… ( czyli rowni I rowniejsi…)…
  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. NyndrO said

  Chętnie pogram w Asgardię. * https://www.youtube.com/watch?v=p_9-wNvbrL8

 6. NyndrO said

  Gra będzie sugerowała, że Ziemia jest okrągła, ale to przecież gra.

 7. Provincjał said

  Ciekawe czy pani Gardias należy do tego „państwa” ?

 8. AlexSailor said

  „Nowy twór posiada własne prawo, konstytucję oraz ministerstwa.”

  Przecież to idiotyzm.
  Państwo, żeby funkcjonować musi posiadać finansowanie, a nie biurokrację potrzebująca tego finansowania.

 9. Sołtys said

  U mnie w okolicy też taki jeden nawiedzony sobie królestwo zrobił. http://radom.wyborcza.pl/radom/7,35219,21113757,nowe-panstwo-w-polsce-krolestwo-kabuto-glowna-zasada-zadnej.html

 10. JaskoBezwzgledny said

  Wladza to twoj WROG NR 1.Obywatelu I SWIAT BIZNESU ktory cie wyzyskuje do granic mozliwosci..I nad czym sie rozwodzimy Nad czym sie zastanawiamy?????
  CI LUDZIE SA NASZYMI WROGAMI….
  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;I ZAPAMIETAJMY TO SOBIE RAZ NA ZAWSZE.

 11. jestem pewien na 300% 🙂 ze w tej pozaziemskiej Asgardji beda nadal obowiazywaly prawdy podanczasowe:)jak odszkodowania dla „ludzi”, obowiazkowa nauka wykladana w szkolach i uczelniach bedzie miala glowny przekaz o :polskich obozach koncentracyjnych ,jedwabne !no i oczywiscie obowiazkowo wykadane beda nauki o terroryzmie ,braku Demokracji w Rosji i iranie :).Proste i zrozumiale

 12. NICK said

  Asgardji… .
  Idź precz!

Sorry, the comment form is closed at this time.