Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polscy bracia zatrzymani w Norwegii. Podpalili hotel dla uchodźców.

Posted by Marucha w dniu 2017-06-16 (piątek)

Dwaj Polacy zostali aresztowani w Norwegii w związku z pożarem z grudnia 2015 roku. Śledczy podejrzewają, że bracia podłożyli ogień pod hotelem, który miał być przekształcony w ośrodek dla uchodźców.

Sąd z norweskiego Bergen wydał zgodę na tymczasowe aresztowanie na okres 8 tygodni 35- i 36-latka z Polski, którzy oskarżeni są o celowe wywołanie pożaru w hotelu Lune Huler w miejscowości Lindas.

Portal „Bergens Tidende” podkreśla, że policja obawiała się, że mężczyźni mogą usiłować zbiec do Polski. Z nieoficjalnych informacji wynika, że trzecim oskarżonym w tej sprawie jest znajomy braci, trzydziestoparoletni Polak.

Do pożaru doszło w grudniu zeszłego roku. Hotel miał zostać przeznaczony na ośrodek tymczasowy dla 40 nieletnich [„nieletnich”, bua ha ha! – admin] starających się o azyl w Norwegii. Prokurator Harald Bilberg wyjaśnił, że zdaniem śledczych motywem działania Polaków była niechęć do uchodźców.

W momencie pożaru w hotelu przebywały dwie osoby, którym nic się nie stało. Polacy zostali mimo tego oskarżeni m.in. o umyślną próbę zabójstwa i podpalenie. Za pierwszy z tych czynów norweskie prawo przewiduje maksymalną karę 21 lat pozbawienia wolności. [Czyli za podpalenie budynku – mogą dostać tyle samo, co Breivik, który zamordował kilkadziesiąt osób – admin]

https://www.wprost.pl

Komentarzy 5 to “Polscy bracia zatrzymani w Norwegii. Podpalili hotel dla uchodźców.”

 1. Regina said

  Absolutnie nie wierzę w to,że ci dwaj Polacy podpalili hotel. Jest to dalszy ciąg nagonki na Polaków. Chcą stworzyć atmoswerę wokół nas, aby nam dowalić. Szukają pretekstów,gdzie się tylko da.W ich interesie było destabilizowanie Bliskiego Wschodu i sianie tam wojennej pożogi, a my mamy ponosić koszty tego przecięwzięcia na równi z nimi. Jeszcze czego! A swoją drogą, niech Polacy uważają z tymi wyjazdami do naszych nowych przyjaciół,bo tak się to może skończyć nie tylko dla tych dwojga.

 2. Marcin said

  Tacy sami „nieletni” przybyli ostatnio autobusem z Calais do Londynu. http://www.dailymail.co.uk/news/article-3843900/First-migrant-children-arrive-UK-Calais-French-prepare-raze-Jungle-camp-ground.html
  Polacy kategorycznie nie powinni mieszać w tym wiaderku z gówn..zwanym jeszcze Europą Zachodnią.

 3. Dinozaur said

  W niemieckiej TV był kilka miesięcy temu cały szereg programów w których pokazano sukcesy integracji 14- 15- letnich uchodźców w szkołach podstawowych – wszystko potężne byki z brodami jak sam Ajatolek .
  Naród oglądając to był szczególnie rozanielony .

 4. Krisent said

  W Europie już tylko Polacy i Rosjanie mają jaja i walczą z wojskiem ISLAMSKIM na siłę wpychanym do Europy pod nazwą uchodźcy.

 5. revers said

  A afrykanski trypel w groznej niuleczalnej postaci i tak sie szezy po skandynawii
  https://reporters.pl/8084/w-szwecji-gwaltownie-rosnie-liczba-zarazonych-super-tryprem-niektore-szczepy-nieuleczalne/

  Feminstki zapewne zauroczone nowa choroba, tak jak dawniej warszawskie panienki HIVe Mola i jego wierszokletyka.

Sorry, the comment form is closed at this time.