Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Putin o ingerencji USA w wybory prezydenckie w Rosji

Posted by Marucha w dniu 2017-06-16 (piątek)

USA zawsze ingerowały w wybory w Rosji, w 2012 – szczególnie agresywnie, to samo dzieje się w całym poradzieckim obszarze i w innych krajach, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie dla amerykańskiego reżysera Olivera Stone’a.

Stone spytał, czy Stany Zjednoczone ingerowały w wybory w Rosji w 2012 roku.

„I w 2000, i w 2012 roku — zawsze. Ale w 2012 roku szczególnie agresywnie. Nie będę wchodził w szczegóły” — powiedział Putin. Według niego ingerencja odbywała się również za pośrednictwem dyplomatów.

„Amerykańscy partnerzy wiedzą o tym, ja mówiłem i (byłemu sekretarzowi stanu Johnowi) Kerry’emu, i (byłemu prezydentowi USA Barackowi) Obamie. Nam trudno było sobie nawet wyobrazić, że personel dyplomatyczny agresywnie włączył się w kampanię wyborczą wewnątrz Rosji. Zbierali też u siebie siły opozycyjne i finansowali, chodzili na wszelkiego rodzaju wiece opozycji. Służba dyplomatyczna powinna zajmować się czym innym, służba dyplomatyczna powinna naprawiać międzypaństwowe stosunki” — powiedział Putin.

„Organizacje pozarządowe mogą zajmować się wszystkim, czym chcą, przy czym (organizacje) jakiegokolwiek narodowego pochodzenia. Chociaż organizacje pozarządowe są często finansowane przez serię „przykrywek” i struktur — czy to z Departamentu Stanu, czy to z innych quasi-publicznych źródeł. W całym poradzieckim obszarze oraz w Europie Wschodniej i innych krajach, a także w Afryce dzieje się to samo, w Ameryce Łacińskiej” — dodał lider państwa.

Na pytanie, czy miała miejsce cyberingerencja, Putin odpowiedział: „Ja, szczerze mówiąc, niezbyt zwracam na to uwagę, ponieważ mamy własny porządek dnia i nim się kierujemy. Wydaje mi się, że wielu naszych partnerów często żyje w jakimś swoim świecie i często nie rozumie realnych procesów zachodzących w innych krajach, w tym w Rosji”.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 to “Putin o ingerencji USA w wybory prezydenckie w Rosji”

 1. Komitet Obrony Gojów said

  Jeszcze nie oglądałem (ale na szeroko pojętej prawicy chwalony) 10-odcinkowy serial dokumentalny Stone’a: „Historia Stanów Zjednoczonych według Olivera Stone’a” / „The Untold History of the United States” (2012-2013) do którego linki (z opisem i odtwarzaczem) poniżej
  http://www.filmweb.pl/serial/Historia+Stan%C3%B3w+Zjednoczonych+wed%C5%82ug+Olivera+Stone%27a-2012-686221/episodes
  https://www.cda.pl/video/12463203b

 2. TomUSAA+ said

  a ja oglądałem. Propaganda, aż kapie od lewicowych idei. Z drugiej strony: pokazuje USA od strony małego człowieka, walczącego o przeżycie, tak jak dzisiaj.

 3. JO said

  W Polsce duplomaci USA uczestniczyli w wiecu lesbijek… Czy to jest sluzba dyplomatyczna czy jawna ingerencja w sprawy w Polsce…

 4. peacelover said

  add 3 JO
  …bo to jest sluzba duplomatyczna,
  zreszta, jak slusznie Pan juz zauwazyl !!

 5. jazmig said

  Ostanie wybory parlamentarne w Polsce były zmanipulowane przez USA. Jankesi odsunęli od wladzy klientów Niemiec, czyli PO, a w ich miejsce dali swoich klientów, czyli PiS.

  PO położyły podsłuchy, które nagrała CIA i przez swoje redakcje opublikowała w polskich mediach.

 6. JaskoBezwzgledny said

  Wszyscy politycy w POLSCE To ;;;;;;;;;ZDRAJCY W KAZDYM CALU Poprostu
  ;;;;;;;;;;;smiecie;;;;;;;;;;;;;;I te smiecie TRZEBA USUNAC

Sorry, the comment form is closed at this time.