Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Więzienie dla Scootera za koncert na Krymie

Posted by Marucha w dniu 2017-06-16 (piątek)

Gazeta Bild pisze o nagonce na muzyków z niemieckiej grupy Scooter, która w sierpniu zamierza wystąpić na festiwalu ZB Fest w Bałakławie.

Za zgodę na zagranie koncertu na rzekomo „okupowanym terytorium” grupa jest krytykowana przez niemieckich polityków i ukraińskie media.

Rebecca Harms, przedstawicielka partii Zieloni w Parlamencie Europejskim, oznajmiła, że Scooter stanął po stronie Putina.

„Grupie Scooter jest najwyraźniej obojętne, że Krym został bezprawnie okupowany przez rosyjskie wojska oraz iż występując tam, staje po stronie Putina” — powiedziała w wywiadzie dla Bild.

Rebecca Harms

Polityk, która broni praw Tatarów krymskich [??? – admin], zaproponowała uczestnikom niemieckiej grupy nawiązanie kontaktu ze zwyciężczynią Eurowizji 2016 Jamalą.

– Wówczas uświadomią sobie, jak haniebnie i nieodpowiedzialnie zachowują się niemieccy muzycy i tancerze, stając się narzędziem Putina, który zamienił Krym w największą bazę wojskową na Morzu Czarnym — oburza się Harms. [Niech się aby nie posra w majtki z tego oburzenia – admin]

Bild zwraca także uwagę na to, że na Ukrainie za koncert na Krymie grupie Scooter grozi odpowiedzialność karna. Według słów zastępcy prokuratora generalnego Ukrainy Jewgienija Jenina, jeśli grupa przyjedzie na Krym bez specjalnego zezwolenia, jej członkowie mogą pójść do więzienia na okres od jednego do ośmiu lat. Sytuację pogarsza fakt, że w tym roku muzycy planowali przyjechać do Kijowa.

Wokalista Scooter H.P. Baxxter w wywiadzie dla Bild wyraził zdumienie z powodu tej sytuacji.

– Jedziemy na Krym nie po to, by uprawiać politykę, a ponieważ mieszkają tam nasi fani. Mamy im coś do pokazania — powiedział.

Tę opinię podziela menedżer grupy Jens Thele. „Nawet nie wiedzieliśmy, że angażujemy się w konflikt polityczny. Nasza muzyka jest kompletnie apolityczna i chcemy trzymać się w stronie od kwestii politycznych. Jeździmy na Ukrainę i do Rosji od 1995 roku, mamy tam wielu fanów, którzy niecierpliwie czekają na Scooter” — cytuje Bild.

Gazeta zwróciła uwagę na to, że obok daty występu w Bałakławie na oficjalnej stronie grupy nie podano nazwy państwa, tylko samo miasto. Thele przyznał, że to nie przypadek. „Zrobiliśmy to świadomie. Nie chcemy zaogniać sytuacji, chcemy zachować neutralność” — podkreślił.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 to “Więzienie dla Scootera za koncert na Krymie”

 1. La Reine Toronto said

  Tego jeszcze Niemcom trzeba? nie wtykajcie nosa w nie swoje sprawy skoro nie jestescie zrozumiec ze Krym to Rosja a nie U krai na, ktora nie istnieje jako panstwo? a a wasz BRD toz to spolka zarejestrowana w City of London ,ha aha aha ha aha ha !?

 2. Michał said

  To chyba naturalne, że każdy normalny i uczciwy człowiek stanie po stronie Putina, a nie po stronie SS-Galizien, OUN-UPA, czy antysłowiańskiego kaganatu chazarskiego, do którego natychmiast powinna się przeprowadzić żydóweczka Rebecca Harms jak jej tak źle u Niemiaszków.

 3. peacelover said

  …jak juz chazary zaczynaja z niemcami, to tylko nalezy sie cieszyc !!!

 4. revers said

  Harms lepiej opowie jak jej partia zielonych i ile bierze od natowkeigo kompleksu zbrojeniowego na wojny w Libii, Syrii, czy na Ukrainie i ewentualnie w przyszlym wRosji.

  A co juz w 2008 roku Gruzja mial zostac ladowym lotniskowcem dla usraela i NATO do przyszlych nalotow na Iran? czy kolejna okazja ussmanow na Krymie, gdzie juz w latach okolo 1994 roku powstaly paly na baze amerykanska i oczywsicie nowa kalifornie od 1918 roku pod chazarskimi znakami kaganatu.

 5. Michał said

  Harms jest bardzo podobna z facjaty do naszej Ewy Stankiewicz z antypolskiego koncernu Sakiewicza, więc może obie panie pochodzą z tego samego chazarskiego klanu?

 6. Ola z Podola said

  Rosjanie zajęli Krym w ostatniej chwili, w momencie gdy okręty US znajdowały się na Morzu Czarnym z zamiarem ustanowienia bazy amerykańskiej na Krymie. Oczywiście była by to pokojowa, demokratyczna baza.Taki pech a przydała by im się jeszcze jedna baza.

 7. Przejrzałem sobie trochę ten Scooter. Wyglądają na typowe w dzisiejszych czasach pseudomuzyczne marionetki satanizatorów. Krymianie na pewno nie stracą, jak się tam nie pojawią.

Sorry, the comment form is closed at this time.