Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dokąd wyjedzie 12 milionów Ukraińców

Posted by Marucha w dniu 2017-06-17 (sobota)

Demografowie prognozują spadek liczby ludności Ukrainy o 12 milionów.

Do 2050 roku w kraju będzie mieszkać od 30 do 42 milionów Ukraińców. Według prognozy Instytutu Demografii i Badań Społecznych Narodowej Akademii Nauk Ukrainy do 2050 roku liczba ludności kraju zmniejszy się o ponad 12 milionów.

Depopulacja stała się cechą charakterystyczną dla Ukrainy, a tendencji zmniejszania się populacji już praktycznie nie da się pokonać — powiedział główny pracownik naukowy Instytutu Lidia Tkaczenko.

Uściśliła ona, że według „najniższego wariantu” za 32 lata w kraju będzie mieszkać 30 milionów ludzi, według „średniego” — 37 milionów ludzi, a według „wysokiego” — około 42 miliony, jak obecnie. Jednak ta ostatnia opcja jest mało prawdopodobna.

Według danych Państwowego Urzędu Statystycznego Ukrainy na dzień 1 marca liczba ludności wynosiła 42,371 miliona. W ubiegłym roku urodziło się 369 tysięcy dzieci, a zmarło prawie 584 tysięcy osób. To właśnie wysoki wskaźnik śmiertelności był jednym z głównych powodów spadku populacji.

„Na tym problemie trzeba byłoby skupić wysiłki państwa, prowadząc odpowiednią politykę, a nie tylko demograficzną” — powiedziała Lidia Tkaczenko.

Kolejnym czynnikiem, który może mieć negatywny wpływ na liczbę ludności, było zniesienie wiz do Unii Europejskiej. Ukraińców nie zatrzymuje brak prawa do podjęcia pracy bez specjalnego zezwolenia. Teraz tylko 1% migrantów zarobkowych pracuje za granicą legalnie.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 14 to “Dokąd wyjedzie 12 milionów Ukraińców”

 1. konfuzjusz said

  Wszystkie kawałki tej łamigłówki juz wskoczyły na swoje miejsce, a przynajmniej wiadomo, gdzie przynależą. Chazaria Magna to nie jest koszerna nazwa tego tworu, bo brzmi zbyt szczerze i prawdziwie.

  Przecież mówiliśmy o tym wielokrotnie, zarówno półgębkiem jak i prawie otwarcie. Będzie integracja Polski z Ukrainą, prawdopodobnie pod rządami proukraińskimi i być może neonazistosko-banderowskimi. Polacy będa pozbawieni wszystkiego łącznie z nadzieją na cokolwiek i będą się musieli modlić do Szeptyckiego. Historia będzie zmieniona. Polacy którym uda się w czas wyjechać, będa gnębieni enticznie i na bazie wiary aż się zintegruja z autochtonami (ale to do istoty rzeczy należy mniej). Wielka ukraina obejmująca polskie ziemie aż 100 km na zachód od Odry będzie mieć dostęp do dwóch mórz, a jeśli uda się przyłączyć to i owo, to może i do trzech. Językiem urzędowym tego tworu będzie przwdopodobnie polski, wymawiany z charakterystycznym zaciągiem na pół kresowym a na pół powiedzmy w skrócie śródziemnomorskim. Wyższa klasa będzie się porozumiewać także mowa angloamerykańską. To będzie bogaty i silny kraj, z wielkim znaczeniem na niwie międzynarodowej, ale to juz nie będzie Polska. Polacy będa wymazani z historii. I o tym też była mowa, nawet u Rydzyka. Ukraińcy maja przeznaczoną role służebną w stosunku do populacji zachodniej a Polaków nie ma.

  Nam pozostaje tylko hotel Lambert i to w podziemiu.

 2. emjot said

  Zgadzam się z Panem – nigdzie nie wyjadą! – A Polski już nie ma! – i nie ma woli, żeby to zmienić!

  TERAZ WIDAĆ WYRAŹNIE JAKIEGO SPUSTOSZENIA DOKONAŁA ii WOJNA ŚWIATOWA – WYMORDOWANO POLAKÓW – CAŁĄ INTELIGENCJĘ
  – TE RESZTKI, KTÓRE ZOSTAŁY NIE SĄ W STANIE PRZECIWSTAWIĆ SIĘ TEJ OBCOPLEMIENNEJ DZICZY!…………….
  GENOTYP POLSKI ZOSTAŁ ROZERWANY W STOPNIU WIĘKSZYM, NIŻ PRZYPUSZCZALIŚMY – POTRZEBA WIĘCEJ CZASU – A CZASU NIE MAMY…

  Pozostaje nadzieja w Bogu – pozostaje nadzieja, że ogrom nieprawości w świecie i ohyda spustoszenia w Kościele są już tak wielkie, że Pan Bóg dłużej nie pozwoli się obrażać…że Najświętsza Panna Maryia osłania Swoje dzieci i wstawia się za nami u Pana Boga naszego, że Święty Michał Archanioł obroni nas w walce i rozgromi te piekielne moce w proch i w pył! Amen.

 3. NICK said

  Realizacja się realizuje. Plany wieloletnie SĄ realizowane.

 4. Damastes87 said

  Ta piosenka pasuje idealnie jako komentarz do aktualnej sytuacji naszego nieszczęsnego kraju:

 5. RomanK said

  Nie do Kraju,
  ale do mieszkancow..Jacek znal dobrze Polakow..i dlatego popelnial takie liryki..
  PO pozarze inspektor w raporcie zapisze…..podpalenie…szczury to madre zwierzeta zdazyly uciec….wszyscy spaleni bez wyjatku intelektualisci:-))))))

 6. Andrzej BR said

  Czyli Pan włącznie ?! – czy Pan jest PONAD!?

 7. K.Konar said

  Dokąd wyjadą Ukraińcy? Gościnna Polska, reprezentowana przez miłośników banderowskiego pomiotu, szykuje im zaplecze.

  .http://lovekrakow.pl/aktualnosci/dzien-dobry-lovekrakowpl-polsko-ukrainskie-klasy-w-szkolach_20745.html

 8. revers said

  tez my
  .https://www.youtube.com/watch?v=xPE4FLQsM8g

 9. MatkaPolka said

  No to jak to w końcu jest?

  To juz ci heroje nie chcą „Samostijnej Ukrainy”. To już Sława nacji, śmierć wrogom, śmierć Lachom Ukraina ponad wszystko, – Ein folk, ein Reich , ein Fuhrer – to już nie obowiązuje?
  Dlaczego ci heroje uciekają gdzie pieprz rośnie z Ukochanej Ukrainy? – do Lachów, do Europy, do wrażej Rosji agresora Putina – do Rosji wyjechało ok. 3mln Ukraińców –

  Oni chcieli „do Europy” już na Majdanie

  Ideologia Bandery zrujnowała i zbankrutowała „ich kraj” a one dalej obnoszą się z portretami Bandery.; pewnie będą budować pomniki Bandery w Warszawie i Hitlera w Berlinie albo Hell a Vivie.

  Ukraiński Allach dał im cały świat –ukraińska odmiana „Allach Akbar” to „Bandera Akbar” .

  Omijają góry lasy pola, doły i zwiewają z „Ukochanej Ukrainy” – jedna nacja, jeden naród – Sława Ukrainie – Herojom sława.

  Przemyśl kontra banderowcy 26.06.2016.

  Polacy odpowiedzieli na banderowski pochód w Przemyślu, który odbył się 26 czerwca z okazji „święta ukraińskiej pamięci narodowej”.

  Ze strony Ukraińców padły SKANDALICZNE hasła, jak „Jeszcze Polska nie zginęła, ale musi zginąć”, „Sława Ukrainie, sława bohaterom”, „Ukraina ponad wszystko” i inne.

  Polacy nie pozostali bierni. „Znajdzie się Kij na banderowski ryj” „Stefan Bandera to prostytutka Hi.tlera”.

  >https://www.youtube.com/watch?v=H2j31f06NEk

  Pani Premier Szydło odmawiając przyjmowania do Polski uchodźców z Islamu – realizuje inne polecenia Żyda z Manhhatanu – “Lachy to jest Rak – Bandera Tak”

  „Europe is the Cancer – Islam is the answer”

  .http://i2.pinger.pl/pgr426/86cdbdcc000cdbbf4c0c0034/europe_is_the_cancer_islam_is_the_answer.jpg

 10. MatkaPolka said

  Ukraińcy kpią z WOŁYNIA, kroją tort przypominający noworodka! Chory bal Ukraińców! SZOK!

  Impreza oficjalnie została zorganizowana aby wręczyć przyznane prześmiewcze nagrody „Watnika Roku”. Na tym koniec „zabawności” tego wydarzenia. To co się tam działo było wręcz przerażające.

  Zakpiono z Rzezi Wołyńskiej.

  W menu znalazły się takie pozycje jak:

  danie mięsne „rzeź wołyńska”
  „odeski dom związków zawodowych” (maj 2014 spłonęło tam żywcem kilkadziesiąt osób)
  potrawa o nazwie „zgwałcona emerytka

  Wystarczająco bulwersujące? TO Jeszcze NIC!

  Z okazji tej imprezy przygotowano tort w kształcie niemowlęcia, które leży na fladze rosyjskiej. Na filmie poniżej widać jak uczestnicy gali z fascynacją przyglądają się procesowi krojenia tego „dzieła sztuki” nie kryjąc swojego zadowolenia szczególnie w momencie gdy dziecku nóż przecina głowę.(4 :30 min.)

  >https://www.youtube.com/watch?v=1ExKQUFqRz0

 11. Michał said

  Re. 9. Matka Polska napisała:

  „Pani Premier Szydło odmawiając przyjmowania do Polski uchodźców z Islamu – realizuje inne polecenia Żyda z Manhhatanu – “Lachy to jest Rak – Bandera Tak”

  Coraz częściej dochodzę do przekonania, że najlepszy kastet na żydostwo to właśnie islam. Już tłumaczę dlaczego…

  Żydostwo ściąga do Europy masy islamskie, bo chce wypędzić i zapędzić całe żydostwo europejskie do POLIN, gdzie nie może być islamu bo żydostwo nie lubi islamu ze względu na stosunek islamu do zjawiska lichwy, dlatego właśnie Partia interesów Syjonistycznych islamu do POLIN nie wpuszcza.

 12. MatkaPolka said

  Wpuszczanie do Polski rzesz Ukraińców jest działaniem antynarodowym”

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201706165687214-sputnik-ukraina-polska-migracja
  Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z politykiem i publicystą Konradem Rękasem.

  Były redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, a obecnie konsultant firm zbrojeniowych, Andrzej Talaga na czwartkowym portalu gazety zamieścił felieton pt. „Ukraińcu! Witamy serdecznie!”. W publikacji czytamy między innymi: „Czas na rewolucyjną wręcz, proukraińską politykę imigracyjną. Warto otworzyć na Ukraińców nie tylko plantacje truskawek, ale uczelnie, zarządy firm, a nawet armię.” Jak Pan redaktor zapatruje się na taki pomysł?

  („Ruch bezwizowy między Ukrainą a UE to porwane majtki”)

  — Redaktor Talaga nie jest odosobniony w takim poglądzie. W bardzo podobnym duchu wypowiedział się, i to jest dużo poważniejszy problem, również wicepremier Jarosław Gowin. Musimy pamiętać, że problem imigracji ukraińskiej dla Polski trzeba widzieć w szerszej perspektywie.

  Otóż od kilkunastu miesięcy, a zwłaszcza w ostatnich tygodniach, jesteśmy świadkami powstawania w Polsce, pod wieloma względami uzasadnionych, niemniej jednak dosyć dalekich lęków przed imigracją z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki, słowem przed tymi problemami, które dotykają od lat, a właściwie od dekad Zachodnią Europę.

  Polacy słusznie oczywiście obawiają się takiej fali uchodźców w szerszej perspektywie. Natomiast trudno się oprzeć wrażeniu, że chodzi o odwrócenie uwagi od tej imigracji, która już w tej chwili, zwłaszcza od momentu zniesienia wiz, ale i wcześniej, wlewa się do Polski kompletnie niekontrolowaną falą. Wicepremier Gowin mówił wprost, że lepiej byłoby w Polsce przyjąć pracowników ukraińskich, niż imigrantów bliskowschodnich.

  (Poroszenko: „Żegnaj mi Rosjo nieumyta!” (wideo)

  Umówmy się: imigranci bliskowschodni do Polski nie trafiają i mimo całego pozornego sporu z Brukselą zapewne jednak w większej ilości nie trafią. Przecież przyjeżdżają oni na Zachód po a) pracę, b) zasiłki. W Polsce nie ma ani pracy ani zasiłków, więc nie jest ona atrakcyjnym miejscem ani rynkiem dla tych rzesz przybyszów. Jest natomiast względnie atrakcyjna dla przybyszów z Ukrainy, którzy mają tu swoje przyczółki, swoje doświadczenia i mają też, niestety, interesy niekoniecznie tylko ekonomiczne, związane z potrzebami życiowymi ukraińskich rodzin.

  (Putin pochwalił Poroszenkę)

  Chciałbym zauważyć, że rozmawiamy w smutny dzień — 15 czerwca — akurat w rocznicę przedwojennego aktu terroryzmu, którego dopuścili się Ukraińcy, w rocznicę zamordowania ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego. Ten dzień przypomina, do czego prowadzi nadmierna tolerancja wobec ukraińskiego nacjonalizmu i tolerowanie na własnym terytorium tego typu zorganizowanej mniejszości. Mówienie o wpuszczaniu do Polski rzesz Ukraińców, o uzbrajaniu ich, tworzeniu z nich podstawy polskiej gospodarki jest działaniem nie tylko nieodpowiedzialnym. Jest działaniem, trzeba śmiało powiedzieć, jawnie antynarodowym.

  Pamiętajmy, że pracownicy ukraińscy w Polsce — mają być gwarancją utrzymania niskich zarobków dla wszystkich. Nie jest, więc, prawdą, co mówi Gowin, i co sugeruje również Talaga, że Ukraińcy są niezbędni polskiej gospodarce i pomogą utrzymać miejsca pracy dla Polaków. Jest dokładnie przeciwnie. Napływ taniej siły roboczej z jednej strony utrzyma Polaków w pułapce średniego wzrostu, utrzyma polską gospodarkę w pułapce słabego rynku zbytu, niskiej siły nabywczej, nieatrakcyjności gospodarczej.

  (Ukraińcy szturmują granice po zniesieniu wiz)

  Ułatwi tylko funkcjonowanie zachodnim koncernom, które mają w Polsce jeszcze swoje montownie, obliczone właśnie na wykorzystanie taniej siły roboczej, nieprzynoszące żadnych korzyści ani Polakom, ani polskiej gospodarce. Musimy pamiętać o tym, że cały czas mówimy o perspektywie, w której trzy miliony Polaków jest za granicą, część z nich, dając naiwnie wiarę informacjom o ożywieniu gospodarczym w Polsce, dla którego przecież nie ma trwałych elementów, myśli o powrocie… I do czego mają wrócić? Mają wrócić po to, żeby zobaczyć miejsca pracy zajęte przez Ukraińców za psi grosz? JEST TO POLITYKA BARDZO NIEODPOWIEDZIALNA I SKRAJNIE ANTYPOLSKA.

  (Ilu Ukraińców wjedzie do Polski po zniesieniu wiz?)

  — Wicepremier Jarosław Gowin uważa, że potrzebna jest bardzo odważna decyzja, żeby otworzyć nie tylko rynek pracy dla Ukraińców, ale też stworzyć perspektywy przyznawania obywatelstwa. Tu chciałbym przypomnieć, że kilka dni temu właśnie wicepremier Gowin opowiedział się przeciwko ewentualnej ustawie zabraniającej gloryfikację OUN/UPA i zaprzeczenia przez te organizacje ludobójstwa na Wołyniu. Czy to wszystko można pogodzić?

  Niestety, mówimy o bardzo konsekwentnych działaniach tego rządu, tego obozu politycznego, ale tak naprawdę całego establishmentu politycznego Polski, bowiem, jeśli chodzi o politykę na odcinku wschodnim, to nie ma istotnych różnic między PiS-em, a PO, czy innymi głównymi partiami w Polsce.

  Jesteśmy krok po kroku oswajani z wpuszczaniem do Polski rzesz Ukraińców, z realizowaniem przez Warszawę polityki jednoznacznie i skrajnie prokijowskiej. Wszystko to są elementy zlecenia, które władze w Warszawie wykonują na mocy rozkazów przysyłanych z Waszyngtonu. Jesteśmy w przededniu wizyty prezydenta Trumpa w Warszawie. Polakom sprzedaje się to jako opowieść o Międzymorzu, czyli o takim popularnym micie, który ma osładzać Polakom ich obecny niewolniczy, okupowany status.

  (Ukraina zawalczy o pozytywny wizerunek kraju)

  W istocie chodzi przecież o to, aby Ameryka potwierdziła, że rękoma swoich polskich, czy środkowoeuropejskich wasali, będzie realizować politykę prowojenną, agresywną, politykę wsparcia dla junty kijowskiej. Wszystkie te działania należy rozpatrywać w tym kontekście, nie jako samodzielne wystąpienia polityków warszawskich, tylko właśnie jako realizowanie zleceń przychodzących z zewnątrz. Oczywiście postawa Gowina jest postawą skrajnie antynarodową, i w zasadzie odpowiada również postawie tej części establishmentu zachodniego, który uparcie, wbrew oczywistym faktom zaprzecza istnieniu kwestii narodowych we współczesnym świecie, twierdząc, że nie istnieją żadne narody, istnieją tylko pracodawcy i pracobiorcy, tylko kapitał i robotnicy.

  W związku z tym można sobie zaimportować dowolną ilość rąk do pracy z dowolnego miejsca na świecie i zamienić tylko w pokornych konsumentów. Nie ma znaczenia, z jakiego kręgu kulturowego, czy cywilizacyjnego się oni wywodzą. Oczywiście jest to bzdura. Oczywiście, że to ma ciągle znaczenie. I oczywiście, że kwestia narodowa będzie, kto wie, czy nie najważniejszym zagadnieniem politycznym nadchodzących dekad XXI wieku.

  Co więcej, w tym kontekście należy powiedzieć śmiało — nas Polaków więcej cywilizacyjnie dzieli od banderowców, od osób skażonych nazistowską ideologią, niż chociażby od chrześcijan z Syrii. Nie pozwólmy odwracać tego rozumowania. Nie pozwólmy twierdzić, że oto ukraińscy nacjonaliści, osoby, które są od dekady zarażane zbrodniczą ideologią są nam cywilizacyjnie bliższe. Nie, nie są. Właśnie dlatego, aby nie mieszać cywilizacyjnie społeczeństw, należy się imigracji ukraińskiej z całą siłą i mocą przeciwstawić. A kto twierdzi inaczej, że Ukraińcy są w Polsce potrzebni, ten działa przeciwko polskiej racji stanu.

  (Poroszenko nie chce odwołania operacji wojskowej w Donbasie)

  — Wrócę do redaktora Talagi. „Nie ma, co się zastanawiać. Zegar bije.” Tak zakończył on swój felieton. Ale czy ewentualni neobanderowcy w polskich uczelniach, a może i firmach, to nie bomba, która już cicho tyka?

  — Fakty są znane i oczywiste. Od momentu, kiedy w Kijowie zatriumfował euromajdan, środowiska ukraińskie w Polsce podlegają niezdrowemu ożywieniu. Mamy dosyć dokładne informacje, że już od kilku lat przygotowywane są opcje i scenariusze wprowadzenia mniejszości ukraińskiej do Sejmu pod własne sztandary. Obecnie zasiada tam w formie zakamuflowanej, udając polskich parlamentarzystów, czy członków polskich partii politycznych.

  Puszczenie dwóch, trzech, pięciu milionów Ukraińców i nadanie im obywatelstwa, co więcej zachęcanie ich, żeby znaleźli się w bliskim pograniczu Ukrainy, a więc na terenach, które banderowcy już dawno uważają za swoją dziedzinę, okupowaną przez Polskę, czyli w rejonach Przemyśla, Rzeszowa, Zamościa, Chełma czy Lublina, to wszystko jest sabotaż, to wszystko jest narażenie na szwank integralności terytorialnej państwa polskiego.

  (Do Polski z dzieckiem w walizce)

  Być może w swojej naiwności część polityków w Polsce liczy, że tacy ukraińscy wyborcy, czy żołnierze będą lojalni, czy wdzięczni wobec tych, którzy im nowe przywileje zapewnili. Ale jest to czysta naiwność, podobna zresztą do naiwności części władz sanacyjnych przed wojną, wierząc, że można niemymi gestami kupić lojalność ukraińskiego nacjonalizmu.

  Takim politykiem przedwojennym, który wierzył, że można z nacjonalistami ukraińskimi żyć w zgodzie był Tadeusz Hołówko, zamordowany przez ukraińskich nacjonalistów. Takim politykiem przedwojennym, który wierzył w dobrą wolę nacjonalistów ukraińskich, był wojewoda wołyński Henryk Józewski. To na Wołyniu dopuszczono się rzezi na Polakach. Nie tam, gdzie władze polskie stosowały represje wobec mniejszości ukraińskiej, tylko tam, gdzie były najłagodniejsze wobec Ukraińców.

  (Gowin zrobi dobrze Ukraińcom)

  Obecne władze powinny się uczyć chociażby na przykładach przedwojennych doświadczeń Rzeczypospolitej z ukraińskimi nacjonalistami. Na łagodność odpowiadają oni siłą. Na próby pojednania odpowiadają terrorem. Na dobrą wolę odpowiadają zbrodnią i nienawiścią. Z nazizmem się nie paktuje. Z nazizmem się walczy.

 13. ? said

  Re 4:
  Przecież oni popierali koszerną solidurność.

 14. Gazda said

  Mysle, ze kreslac perspektywiczny obraz struktury demograficznej Polski, warto wnim ukazac takze I naplyw do Polin “ludu wy(b/s)ranego z Izraela, ktoremu coraz bardziej pali sie pod nogami oblana morzem Arabow ziemia obiecana. Przywodzi to na pamiec koncepcje tzw, Judeopolonii, ktorej lokalizacja mialaby miejsce na ziemiach poludniowowschodnich Polski I Ukrainy.
  https://forumemjot.wordpress.com/2017/05/07/czy-50-km-od-warszawy-powstaje-judeopolonia-wazne/

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/07/judeopolonia-atak-zydow-na-polske/
  http://www.polishclub.org/2016/01/20/czy-projekt-zwany-miedzymorze-to-przyszla-judeopolonia/

Sorry, the comment form is closed at this time.