Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

UE szykuje się do wojny z Rosją

Posted by Marucha w dniu 2017-06-17 (Sobota)

Zło nie zna granic, zwłaszcza jeśli chodzi o stosunek Parlamentu Europejskiego do Rosji. Pamiętamy porównania Rosji do Daesh, ale rezolucja posłanki do Parlamentu Europejskiego Anny Fotygi była zaledwie pierwszą jaskółką obranej strategii. Czy Bruksela szykuje się do wojny?

Sputnik Italia omówił ten temat z Alessandrem Bertoldi, niezależnym analitykiem politycznym i eks-przewodniczącym centroprawicowej Forza Italia na szczeblu regionalnym, który był także obserwatorem na Krymie i na Donbasie.

Jakie tendencje w relacjach z Rosją zarysowują się w europejskich kręgach politycznych?

– Dwojakie. Z jednej strony, proeuropejski establishment chce dalszej degradacji stosunków między UE, USA i Rosją. Z drugiej strony, naród, prości obywatele nie przestają sympatyzować z Rosją i Putinem. Proeuropejskie środowiska są nastawione przeciwko Rosji bardzo agresywnie.

W czym wyraża się ta agresywność?

– Są wycieki z Parlamentu Europejskiego, które mówią, że kierownictwo UE planuje zaostrzyć politykę względem Rosji. Unijna strategia składa się z trzech części: kary, tj. zaostrzenia sankcji, która dochodzi nawet do propozycji postawienia rosyjskich polityków odpowiedzialnych za działania Rosji w Syrii i na Ukrainie przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze. To absolutnie skandaliczna i wymyślona pozycja, która zamyka wszelką możliwość dialogu.

Strategia zakłada też zwiększenie budżetu obronnego państw członkowskich do poziomu 2% PKB, co powiększy go o 100 mld euro. To oczywiście konieczne do walki z terroryzmem, z tym że coraz częściej z terroryzmem zrównywana jest Rosja.

Trzecim elementem jest destabilizacja Rosji poprzez popieranie opozycji, czy też, jak mówi UE, społeczeństwa obywatelskiego.

Co Pan sądzi o tych antyrosyjskich projektach UE?

– Zamykają wszelką możliwość dialogu. Jednak w UE wielu opowiada się za dialogiem z Moskwą i za współpracą w walce z realnym zagrożeniem — islamskim terroryzmem. Zimna wojna jest dużym błędem.

Czy UE mogłaby wcielić w życie te projekty?

— Tak. Część krajów Europy Wschodniej i kraje bałtyckie opowiadają się za taką polityką. Możemy się spodziewać degradacji stosunków. Ja przywołałem najwyrazistsze przykłady strategii omawianych dzisiaj w Brukseli. Oczywiście europejscy politycy mogą zmienić zdanie, póki co mówią jednak o tym. Nie należy spodziewać się dialogu, wręcz przeciwnie, w planach jest zaostrzenie relacji z Rosją, a także z amerykańskim prezydentem, o którym także mówi się w złym duchu.

Po skandalu Russiagate, o wszystko winieni są Rosja i Trump. Czy można powiedzieć, że zarówno UE, jak i amerykański establishment szykują się do konfliktu z Moskwą?

– Właśnie tak. Rosjanie i Amerykanie przypominają sobie nawzajem czasy zimnej wojny. Kampania prowadzona przeciwko amerykańskiemu prezydentowi oskarżanego o kontakty z Rosją przed wyborami i podczas wyborów, osłabia Trumpa. Widzimy w tym dużo spekulacji, sam Trump nazywa je fejkami.

To czystej wody kampania delegitymizacyjna, bo wielu Amerykanów drażni to, że Trumpa mogą wiązać jakieś nieoficjalne stosunki z Rosją. Nie myślę, by tak było. Według mnie Trump miał takie kontakty z Rosją jak każdy, kto prowadzi politykę lub biznes w Europie albo w Rosji. To kolejna próba oddalenia prezydenta USA od Rosji, prezydenta, który chce prowadzić dialog z Moskwą. Widzimy, że część europejskiego i amerykańskiego establishmentu robi wszystko, żeby poderwać dialog z Rosją.

Czemu ma służyć podrywanie dialogu z Rosją?

— Z jednej strony utwierdzeniu politycznej i wojskowej przewagi nad innymi. Po części, żeby uzyskać inny rozwój wypadków w różnych częściach świata, na przykład w Syrii i na Ukrainie. Temu ma służyć zimna wojna, ale, jak widzimy, do niczego nie prowadzi. Zwycięzców nie widać.

Konflikt między Europą, Rosją i USA do niczego dobrego nie doprowadzi.

– Doprowadzi tylko do pogorszenia stosunków dyplomatycznych, które potem trzeba będzie naprawiać. Wszystko to zaszkodzi naszym gospodarkom, w pierwszej kolejności, gospodarce Włoch.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 17 do “UE szykuje się do wojny z Rosją”

 1. Listwa said

  Ksiądz Douglas z Iraku, który został porwany, łamano mu kości młotkiem, wybijano zęby, a w tym czasie leciały wersety z Koranu z telewizora.

  73 lata temu, 16 czerwca 1944r. siły Ukraińskiej Powstańczej Armii z zimną krwią zamordowały kilkudziesięciu Polaków

  Haos ogarnął Berlin. Skrajnie lewicowe bojówki demolują miasto. Płoną samochody, lecą butelki i kamienie.
  http://pbs.twimg.com/card_img/876141708102299649/8ogAmUSA?format=jpg&name=600×314

  Hellboy „Fr” James Martin,

  Merkel: Papież wezwał mnie do walki o klimat

  http://pbs.twimg.com/card_img/876114608829935618/-7ImL0VJ?format=jpg&name=600×314

 2. Ale dlaczego? said

  Przecież ci „europejscy politycy” to tylko marionetki wykonujące polecenia z za kurtyny. A Rosja ma olbrzymie złoża naturalne, na które sobie zęby ostrzą oligarchowie z Rohshildów i spółki.
  W końcu to co dzieje się na Bliskim Wschodzie, to też w dużej mierze wojna o surowce…

 3. JerzyS said

  Wszystkie wojny były , są i będą o:
  rynki zaopatrzenia,
  rynki zbytu
  i szlaki komunikacyjne!

 4. RomanK said

  Wszystkie wojny satuylko po to..aby wlasciciele pieniadza dokonali okresowych zniw …….tego co zagarneli w operacji pieniadza opartego na dlugu…i pozyczanego na procent.
  -TO dalo im zapis dlugu na cala Planete Ziemia plus nalezne odsetki.
  Wojna pozwoli im na zapisanie w katastrach ze posiadaja 95% Planety, a zalegle odsetki rozpisza naszym zstepnym na przystepne raty, na dogodnych warunkach. Oczywiscie tym ,ktorzy przyjma Znak na czolo badz reke….

  Ale…mozna powiedziec NIE….
  Nie bojcie sie…..

 5. JaskoBezwzgledny said

  Wojny Spoleczenstwa powinny prowadzic z ;;;MOZNYMI TEGO SWIATA.Nie pracujac w ich FIRMACH Chocby placili krocie.Ale kto to zrobi JAK WSZYSCY KOCHAMY pieniadze blichtr szpanerstwo I chec dominowania nad INNYMI.
  Ludzie tego nie chca zrozumiec.A jesli NIE CHCA ROZUMIEC TO ZNOW bedzie sie LALA KREW ULICAMI………………I nastanie taki UCISK NA ZIEMI.JAKIEGO NIE BYLO OD STWORZENIA SWIATA I NIE BEDZIE…..A gdyby nie byly skrucone owe dni.
  ;;;;;;;;NIE OCALALABY ZADNA ISTOTA LUDZKA.Tylko dla wybranych skrucone beda owe dni.

 6. revers said

  A kto sie nei szykuje? banderowcy z SS ASSow w Maiupolu …

  Moga w kazdej chwili wejsc do Donbassu lub na Krym. Jak widac uzbrojeni po zeby, nawet motoryzacja nic dodac i ujac odpowiednikom z ISIS, wiadomego sponsoringu i przywodctwa z Mossadu, CIA

 7. revers said

  censor 6

 8. AlexSailor said

  @JerzyS

  „Wszystkie wojny były , są i będą o:
  rynki zaopatrzenia,
  rynki zbytu
  i szlaki komunikacyjne!”

  No właśnie.
  Odcięcie zaopatrzenia z niezmierzonych zasobów Rosji.
  Odcięcie rosyjskiego rynku zbyty, i nie tylko rosyjskiego.
  Zablokowanie euroazjatyckich lądowych szlaków komunikacyjnych, które MUSZĄ przechodzić przez Europę Środkową, a przy okazji przez Rosję lub Turcję.

 9. Sebastian said

  oraz religijne

 10. Michał said

  Jeżeli w tej wojnie to chazarowie będą zabijani w pierwszej kolejności, a nie Rosjanie czy Amerykanie, to jestem za.

 11. Michał said

  Ad. 1.

  Panie Listwa, przypominam że islamscy terroryści z ISIS to sojusznicy Polski w Syrii.

 12. revers said

  Cos brakuje dowodcy batalionu aSSow SS w Mariupolu? nie wylaczaajc koszernosci.

 13. guła said

  „Austria i Niemcy nie protestowały, gdy wcześniejsze sankcje Unii i USA uderzały głównie w polskie przedsiębiorstwa.
  Oba kraje zarzucają USA próbę pomocy amerykańskim dostawcom gazu ziemnego kosztem swoich europejskich rywali. Nie mówią tylko że to oni mieli zarobić krocie na państwach Europy sprzedając ruski gaz z ceny jakie żądał Cygan za matkę. Amerykański gaz łupkowy będzie tańszy i lepszy niż ruskie zanieczyszczone badziewie.
  Obydwaj urzędnicy stwierdzili: „Dostarczenie energii w Europie jest sprawą dla Europy, a nie dla Stanów Zjednoczonych Ameryki!” Jednak nie wiadomo kto upoważnił Niemcy i Austrię do reprezentowania Europy w kwestii energetyki.
  Wielcy przyjaciele Putina zapomnieli też ze zgodnie z traktatem Paryskim spalanie gazu to niszczenie Planety Ziemia Globalne ocieplenie przecież jest powodowane spalaniem naturalnych surowców energetycznych. Niech więc pogrobowcy Adolfa zaczną zamiast sprowadzać gaz budować elektrownie słoneczne i wiatrowe.
  Hipokrytka Merkel do tej pory oskarżała Putina o agresję i zapomniała że kto „sieje wiatr ten zbiera burze. Przekonała amerykanów że Putin to łotr więc jej posłuchali.”
  http://3obieg.pl/niemcy-potepiaja-sankcje-usa-przeciw-rosji-ale-forsuja-sankcje-eu-przeciw-polsce

 14. RomanK said

  Pani Gulo..dla pana to oczywiste, bo pan ma gowe….
  Gdyby jeszcze i odpowiedzialni za gospodarke energetyczna Polski mieli choc zdziebelko przyzwoitosci i opdpowiedzialnosci za Polske…
  Wszystko jest na miejscu..rury, przetlocznie , gazoport… Koniecznoscia jest rura z Danii…
  Wbrew opiniom nie ten wazny kto wpuszcza w rure gaz ..ale ten kto ma przetlocznie…i w kazdej chwili moze ja wylaczyc pod pozorem remontu…
  Jak sie ma w rurach cismnienie przynajmniej 37atm…zawze mozna targowac lepsza cene,,wybrzydzajac…a nie skamlec u wybzydka…

 15. MatkaPolka said

  Ciekawe co nasi „polscy dyplomaci” powiedzą na takie oświadczenieczy dalej będą utrzymywać „anty-Rosyjskie sankcje” – przeciw własnemu państwu przeciw interesom Polski polskiego przemysłu i rolnictwu

  NIEMCY I AUSTRIA WYDAŁY WSPÓLNE OŚWIADCZENIE PRZECIW ANTY- ROSYJSKIM SANKCJĄ SENATU USA

  http://www.fort-russ.com/2017/06/germany-and-austria-issue-joint.html

  Minister spraw zagranicznych Niemiec Gabriel i austriacki kanclerz Kern odpowiadają na antyrosyjskie sankcje przez nałożone przez senat USA. Austriacki kanclerz federalny Christian Kern (SPÖ) i niemiecki minister spraw zagranicznych Sigmar Gabriel (SPD) (15 czerwca) sprzeciwiły się przyjęciu przez Senat USA projektu ustawy o sankcjach przeciw Rosji:

  Od 2014 r. Europa i USA zareagowały wspólnie , i w ścisłej współpracy w związku z niezgodna z prawem międzynarodowym aneksja Krymu przez Rosję i rosyjskim podejściem we wschodniej Ukrainie. Było to prawo i konieczna odpowiedź na rosyjskie podejście, które stało się zagrożeniem dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie, a po raz pierwszy od końca zimnej wojny naruszało nasze zasady nienaruszalności granic w Europie.
  [Komentarz tłumaczy: ignorowanie rozdarcia Jugosławii na części]

  {{{Gabriel również ukrywa, że to Niemcy doprowadziły do Zamachu stanu na Ukrainie i osadzenie Nazistowskiej Junty. Również zapomina dodać, że to rosyjskojęzyczni mieszkańcy Krymu zagłosowali w referendum ( w zdecydowanej większości – 90%) po tym jak Nazistowska Junta zakażała używania języka rosyjskiego ; i po tym jak Nazistowska Junta spaliła żywcem cywilów szukających schronienia w budynku Związków Zawodowych w Odessie przed atakami neo-banderowców.

  Po tych wydarzeniach mieszkańcy Donbasu chwycili za broń w obronie swojego życia i swoich praw człowieka przez co zostali nazwani przez Nazistowską Juntę Kijowską „Terrorrystami”}}}

  Hipokryzja alfonsów z UE nie zna granic

  „Jednak nie możemy zaakceptować zagrożenia nie międzynarodowymi sankcjami eksterytorialnymi wobec europejskich przedsiębiorstw zaangażowanych w rozwój dostaw energii w Europie.

  „Amerykański projekt ustawy pokazuje, co jest naprawdę ważne: sprzedaż amerykańskiego gazu płynnego i wyparcie rosyjskich dostaw gazu ziemnego z rynku europejskiego. Celem jest najwyraźniej zapewnienie miejsc pracy dla Amerykanów w przemyśle wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej w USA.

  „Sankcje polityczne nie powinny związane się z interesami gospodarczymi. a grożenie karaniem firm w Niemczech, Austrii i innych krajach europejskich na amerykańskim rynku za to że uczestnictwa lub finansowania projektów gazowych, takich jak Nord Stream II z Rosją, przynosi zupełnie nowe i bardzo negatywną jakość stosunków europejskich i amerykańskich, co wpływa na konkurencyjność naszego energochłonnego przemysłu i tysięcy miejsc pracy.

  „Z tego powodu zdecydowanie popieramy wysiłki amerykańskiego Departamentu Spraw Zagranicznych, aby zmienić ten projekt.(Senatu)

  „Zasilanie energią w Europie jest sprawą dla Europy, a nie dla Stanów Zjednoczonych Ameryki!

  „Ktokolwiek nas dostarcza energii i jak to jest dla nas zdecydowanie, zgodnie z zasadami otwartości i konkurencji na rynku.

  „Byłoby to nie tylko bardzo nieszczęśliwe, ale także z punktu widzenia skuteczności naszej pozycji w konflikcie na Ukrainie, a także szkodliwe, jeśli nie będziemy działać wspólnie przez nadmierne interesy gospodarcze Stanów Zjednoczonych w eksporcie gazu. Nie powinno się mieszać Interesy polityki zagranicznej z ekonomią! Nadal mamy czas i możliwość, aby temu zapobiec!

 16. Izaurus said

  „Wszystkie wojny były , są i będą o: rynki zaopatrzenia, rynki zbytu i szlaki komunikacyjne!”. A może tak z innej baczki?
  No, właśnie! Dotychczasowe wojny – tak. Ale ta obecna jest zaplanowana przez tych, którym od wieków marzy się republika światowa pod ich absolutnym panowaniem i dążą do zniewolenia wszystkich innych (od nich) ludzi. Tak, że teraz będzie się toczyła wojna o panowanie nad światem, bo pełnia władzy nad światem, to właśnie – „rynki zaopatrzenia, rynki zbytu i szlaki komunikacyjne!” + panowanie nad wszelkimi dobrami Ziemi. I dla nich hamulcowym dla takiej „globalizacji” jest Rosja pod wodzą Putna i sąd tak zgrany „wszechświatowy” „niezależny” atak na Putina i Rosję.

 17. revers said

  Dobrze zestrzelil sie syryjski samolot wielozadanowy SU 22 zwalczajacy na codzien ISIS, przez koalicyjny F18 w obszarze powietrznym suwerennego panstwa Syria.

  http://www.fort-russ.com/2017/06/shooting-down-syrian-jet-clearly-shows.html

  a tak poza tym wszscy walcza z terroryzmem globalnym, lacznie z RP, UE, USA:,NATO.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: