Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  bronek o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Jack Ravenno o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Struktura muzyki
  Jack Ravenno o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Wojtek. o Policja twierdzi, że „wracają…
  rzeczpospolitapolska o Struktura muzyki
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  revers o Gotowana na twardo globalistyc…
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  UZA o Zbiórka na Czarnka, czyli mone…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Opozycja: coraz bardziej bolszewicka?

Posted by Marucha w dniu 2017-06-18 (Niedziela)

Czy Platforma Obywatelska, Nowoczesna i KOD to jeszcze „demokratyczna opozycja polityczna”? – takie pytanie zadaje sobie wielu obywateli po zimowej, nieudanej próbie puczu: po okupacji sali sejmowej przez grandziarzy z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej oraz towarzyszącym tej okupacji „majdanie” zorganizowanym przed Sejmem przez zadymiarzy z KOD za pieniądze, jak słychać, „słynnego filantropa” Sorosa i przy medialnym poparciu TVN i gazety żydowskiej.

Czy agenturalna „ulica” i jej mocodawczyni, „zagranica” – zastąpiły już w Polsce demokratyczną opozycję polityczną?… I czy przygotowywana jest próba nowego puczu, tym razem staranniej i z zaangażowaniem „pierwszorzędnych fachowców”, zamiast niesprawnych „cywilów”?…

Takich pierwszorzędnych fachowców nie brakuje w tzw. niezależnym sadownictwie. Jak może być „niezależne”, gdy nie zostało zlustrowane?!… A przecież gdzież indziej SB i b. komunistyczne Wojskowe Służby Informacyjne (działające aż do 2006 roku w nienaruszonym składzie kadrowym!) miały lokować swych ludzi, jeśli nie przede wszystkim w sądownictwie, by zapewnić sobie parasol ochronny na czas przemian, tworzący nadto tyle okazji do rozkradania publicznego majątku w pozorach legalności?…

Po roku 1989 uczestniczyłem w kilku rozprawach sądowych i jako prawnik byłem zbulwersowany ich przebiegiem. W jednej z nich – gdzie sprawa mogła zakończyć się w miesiąc z powodu niezbitych dowodów – proces trwał prawie trzy lata; w innej – przyłapany na kłamstwie świadek (a zeznawał pod przysięgą!) nie został przez sąd ukarany… We wszystkich tych sprawach – miałem nieodparte wrażenie – sąd czynił wiele, o ile nie wszystko, by ochronić funkcjonariuszy b.służb komunistycznych, których te sprawy m.in. dotykały. Przypadek?…

Odbył się właśnie niedawno w Katowicach tzw. Kongres Prawników. Pisze „tak zwany” – bo na prawie 50-ciotysięczne środowisko prawnicze w Polsce uczestniczyło w nim niespełna tysiąc prawników. Kwintesencją tego „Kongresu” było wystąpienie jednego z uczestników – niejakiego Popiołka, a jakże, utytułowanego profesora uczelni wyższej, wprawdzie tylko Uniwersytetu Śląskiego (założony po marcu 1968 roku…) – który ex cathedra stwierdził, że „suwerenem w Polsce nie jest naród, ale są nim wartości, których interpretacja należy do sądów”. Powiedział to człowiek, który na co dzień uczy studentów prawa…

Jest to przykład, do jakiego poziomu propagandowego politructwa może stoczyć się pracownik wyższej uczelni, gdy ma ku temu „swoje powody”.

O obecnej opozycji niektórzy dziennikarz mówią: opozycja totalna. Proponowałbym więcej semantycznej subtelności: to nie jest opozycja totalna, ale  t o t a l n i a c k a. Opozycja totalna – to całkowita, więc kwestionująca całkowicie politykę rządu; ale opozycja t o t a l n i a c k a, totalitarna – to coś więcej: taka nie tylko kwestionuje całą politykę rządu (co w końcu jest prawem opozycji), ale walczy z rządem totalniackimi  t o t a l i t a r n y m i metodami: kłamstwem, oszustwem, prowokacją, uliczną burdą, gawędami politruków i odwoływaniem się do zagranicznych sił politycznych niechętnych lub wrogich Polsce.

Taka opozycja nie mieści się w formule opozycji demokratycznej, mieści się znakomicie w „demokracji leninowskiej”, bolszewickiej: cała władza w ręce samozwańczych „rad”, całe rady w ręce bolszewickiej mniejszości, terroryzującej większość, z nieodzownym poparciem „elementów socjalnie bliskich”: bandyckich. Elementy „opozycji bolszewickiej” znajdujemy dziś we wszystkich poczynaniach PO, Nowoczesnej i KOD.

Proces totalitaryzacji opozycji w Polsce może się rozwijać głównie dlatego, że nie został przetrącony kręgosłup PRL-owskiej żydokomunie; rozwija się zatem z żywym udziałem „pierwszorzędnych fachowcow”, w tym SB-eckich i WSI-owych emerytów, ich rodzin i kręgów towarzyskich. Te PRL-owskie „złogi” przecież nie wyparowały: jeszcze pod rządami Jaruzelskiego PZPR liczyła bodajże 1, 5 miliona członków, a „okrągły stół” i Magdalenka sprawiły, że „Żydy” i „chamy” znów się zbratali. Nic też dziwnego, że na manifestacjach KOD widuje się i Mazgułę, i Smolara. Mówimy Mazguła – myślimy WSI, SB, PZPR, mówimy Smolar, Hartman – myślimy żydowskie lobby polityczne.

I właśnie w strukturach KOD zauważa się ostatnio niebezpieczne zmiany: dotychczasowych „spontanicznych cywili”, sprawiających wrażenie pożytecznych idiotów lub zwykłych oszustów, zastępują ludzie pozostający dotąd w cieniu, o życiorysach, wskazujących na „pierwszorzędnych fachowców” . Obejmują oni kierownictwo w centralnych i terenowych strukturach KOD, co wygląda na dyscyplinowanie „spontanicznych cywilów” przez bardziej „ukadrowione” zaplecze, pozostające dotąd w cieniu.

Kijowskiego zastąpił Łoziński. Ciekawa figura, gdy tak wczytać się uważnie w jego życiorys…

Te „nowe, stare twarze” zapewniają, że owa wymiana kadr służyć ma „większej efektywności” działania KOD przed wyborami samorządowymi, w których ruch ten zamierza uczestniczyć. Zważywszy jednak na stopień samo-skompromitowania się KOD i jego aktywistów w dotychczasowych działaniach trudno prognozować, by w wyborach samorządowych odniósł sukces.

Być może ta mobilizacja potrzebna jest – jako faza wstępna – przekształcenia KOD w partię polityczną. Jest jednak równie prawdopodobne, że „fachowe” teraz kierownictwo KOD-owskich komórek położy większy nacisk na większą „fachowość” i skuteczność politycznych prowokacji, z których – wprawdzie mało jeszcze udolnych, ale jednak – KOD już zasłynął. Czy zatem chodzi o stworzenie lewackiego ruchu prowokatorsko-bojówkarskiego? Nie sposób nie zadać sobie tego pytania obserwując poczynania totalniackiej opozycji, której KOD jest radykalnym komponentem.

Tymczasem prezydent Andrzej Duda zaproponował dyskusje i ogólnokrajowe referendum sprawie zmiany Konstytucji. Obecna Konstytucja ma już 20 lat i uchwalona została w czasie trwającej, tak bardzo kontrowersyjnej „transformacji ustrojowej”, gdy wpływy polityczne i ekonomiczne komunistycznej bezpieki – wojskowej i cywilnej – oraz b.PZPR-owskiej nomenklatury były bardzo silne, o ile nie dominujące. Właśnie obecnie obowiązująca Konstytucja była zgniłym kompromisem, gwarantującym siłom „starego porządku” – wspólnocie rozbójniczej – komfortowe i bezpieczne unoszenie się na falach przemian – ponad Narodem.

Ciekawe, że uczestnicy wspomnianego tzw. katowickiego Kongresu Prawników przez minione 20 lat nie kwestionowali nigdy rażących wad obecnej Konstytucji!

Nowa Konstytucja – pasjonujący temat dla debaty publicznej, i politycznej i prawnej – w najlepszym sensie tego słowa. Ale opozycja bolszewicka ani myśli podjąć tego tematu. „Demokracja, demokracja!” – rozbrzmiewa unisono na wspólnych imprezach KOD, Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej ten pusty frazes. Pusty – bo najwyraźniej interpretację „demokracji”, „suwerenności” a kto wie, czy i nie samego „Narodu” pozostawiono takim prawnikom, jak ów jurysprudent – politruk, „gwiazda” tzw.Kongresu Prawników.

Inna to rzecz, że ów Kongres reprezentował niespełna 2 procent polskich prawników… Tylu ulokowały w tym środowisku PRL-owskie tajne służby?… Może zaskakiwać bierność pozostałego środowiska prawniczego, ale przecież wiadomo, że zorganizowana, a zwłaszcza „ukadrowiona” kiedyś na „etatach niejawnych” mniejszość może długo i skutecznie kręcić swe lody, nie licząc się z żadnymi opiniami większości. Zwłaszcza w takiej niedoookreślonej demokracji, jaka wytworzyła się na gruncie siuchty w Magdalence i obecnej Konstytucji.

Marian Miszalski
http://marianmiszalski.pl

Komentarzy 11 do “Opozycja: coraz bardziej bolszewicka?”

 1. Greg said

  Każdy leming, jest po trochu, albo nawet i w całości…. bolszewikiem.
  Na ten zarzut odpowie….ależ skąd?
  Bo sam, nawet nie wie, że jest lemingiem.

 2. jazmig said

  Warto zauważyć, że w Magdalence brał udział Lech Kaczyński, a poczynania PiS też mają wiele wspólnego z bolszewią. Reasumując: PiS, PO, nowoczesna i PSL to bolszewicy.

 3. Greg said

  To są bolszewicy ,,zawodowi”.
  Z reszty społeczeństwa starają się zrobić bolszewików anonimowych, tzw. lemingów.
  W dużej mierze, wyszło im to doskonale.
  Tak oto, na naszych oczach, wypełnia się III cz. Tajemnicy fatimskiej.

 4. Greg said

  Komentarz z M.P.

  Ania
  18 czerwca 2017 at 22:09
  ,,Wydaje mi się ,że tak ma być, jak jest.

  Wszystkie cechy osobowości zostają teraz zwielokrotnione.
  Podli stają się jeszcze podlejsi, chciwi jeszcze chciwsi.
  Głupi stają się jeszcze głupsi, jeszcze szybciej gonią za gadżetami z reklam.

  Ale dobrzy i uczciwi stają się jeszcze lepsi i bardziej świadomi.

  Trwa jakiś podział…..”

 5. Marek said

  Tak oto, na naszych oczach, wypełnia się III cz. Tajemnicy fatimskiej.
  ===
  Pełnej treści tzw 3 tajemnicy prawdopodobnie i tak nie znamy.

 6. […] https://marucha.wordpress.com/2017/06/18/opozycja-coraz-bardziej-bolszewicka/#comments […]

 7. Greg said

  Patrzysz w TV, patrzysz w gębę bolszewika.

 8. Greg said

  Dla przypomnienia.

  ,,Bolszewizm predystynowany jest do tego, aby zniszczyć bez reszty siły niebolszewickie. I to w każdym wypadku. Nie broniąc się, nie walcząc, ułatwiasz mu tylko zadanie zniszczenia samego siebie. Można by było przyjąć formułę taką: jeżeli walcząc masz znikome szanse na życie, to nie walcząc nie masz żadnych. Bolszewizm bowiem likwiduje nie za czyn wrogi, a za odmienną myśl”

  ,,Jeżeli wyjdziemy z założenia, że bolszewizm jest złem, a ja z tego wychodzę właśnie, to idąc na kompromis przyczyniasz się pośrednio do wzmocnienia tego zła. Powiadasz walka ma wątpliwe widoki zwycięstwa; niech będzie nawet: żadnych. Zgadzasz się? Ja się nie zgadzam, ale zakładam w tej chwili, że się zgadzam. Ja idę nawet dalej i zakładam, że teoretycznie w walce z bolszewizmem ginie cały naród bez reszty. Otóż, skoro uważam że bolszewizm jest złem samym w sobie, złem obiektywnym, wolę żeby mego narodu nie było wcale, niż żeby był narodem bolszewickim i stał się instrumentem rozpowszechniania zła na świecie”

  J.Mackiewicz. ,,Droga Donikąd”

 9. Greg said

 10. Greg said

  Co….taka cisza.
  Chcecie zmarnować krew przelaną w 1920r.?

 11. Lily said

  Re2;Jazmig
  Kaczynski mimo malego wzrostu schowal sie
  z tylu za wysokimi. Wstyd,byl tam,ale nie chcial
  sie afiszowac.Lepiej dzialac w ukryciu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: