Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Moda na uchodźców

Posted by Marucha w dniu 2017-06-19 (Poniedziałek)

W dniu 03.09.2015 na http://www.prawica.net/1924 ukazał się mój artykuł pod tytułem „Problem imigracji z za Morza Śródziemnego”, w którym m.in. pisałem:

„Ale najważniejsze w tym procederze jest to, że nikt nie określa końca tego tragicznego exodusu tych ludzi do Europy. Dziwnym też jest określanie z góry ile dane państwo ma przyjmować uchodźców w następnych latach. O ile ja rozumiem, to ten exodus jest spontaniczny, to skąd komisje wiedzą ilu uchodźców będzie w następnych latach?”.

Trzeba było aż dwa lata czekać żeby minister współpracy i rozwoju Niemiec Gerd Mueller ostrzegł 18.06.2017 r. w wywiadzie dla gazety „Bild”, przed kolejną falą migrantów z Afryki, będącą skutkiem zmian klimatu i złej sytuacji ekonomicznej. Jego zdaniem z Afryki w kierunku Europy może wyruszyć w przyszłości nawet 100 mln ludzi.

Jest tu zasadniczy problem, jeżeli ja i wielu innych zwykłych ludzi, potrafili postawić tak proste a zasadnicze pytanie dwa lata temu a minister najpotężniejszego kraju Europy doszedł do takiego samego wniosku dopiero teraz, to aż strach pomyśleć jaka jest skala selekcji negatywnej na wyższe stanowiska państwowe i polityczne.

A może bierze się to z tego, że demokratycznie wybrana przez wyborców niemieckich kanclerz Niemiec Pani Merkel, zaprosiła uchodźców do Europy a wszyscy na wyścigi pragną się tej Pani przypodobać, pomimo że postąpiła głupio i nieodpowiedzialnie.

Czy jest to demokracja czy nowa forma totalitaryzmu? Jest to przykre że nasza „opozycja fatalna” i nie tylko, wpada wprost w szaleństwo by przypodobać się Pani Merkel a nie Pani Szydło, która jest też wybrana demokratycznie, tylko że przez Polaków.

Zapanowała w Europie „moda na uchodźców” a to nie rozwiązało i nie rozwiąże tego problemu, bo to jest poważna sprawa. Można łatwo sobie wyobrazić, gdyby stało się jakieś nieszczęście w związku z przyjęciem uchodźców, jak cała ta sfora „fatalnej opozycji i ubywateli” zebrała by się pod siedzibą Pani Premier Szydło i wykrzykiwała, że Pani Premier ma krew na rękach.

Trzeba przyznać że w tej sprawie obecne „władze pisowskie” zachowują się „tak jak trzeba” w przeciwieństwie do „opozycji fatalnej” i nie tylko. Obecny rząd stara się załatwić sprawę całościową, kompleksowo podając logiczne, efektywne w miarę możliwości, rozwiązania tego problemu. Natomiast „opozycja fatalna” w tym i lewica operuje tylko hasłami „pod publiczkę”, bez większych refleksji i odpowiedzialności za swoje działanie.

Przykładem w miarę pozytywnego myślenia niech będzie poważny przedstawiciel lewicy który mówi 16.06.2017 r. w jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych „Mimo apeli papieża Franciszka i biskupów, rząd premier Beaty Szydło stoi na stanowisku, że nie będzie przyjmował uchodźców” i dalej „ Austria jeszcze niedawno była na czarnej liście Komisji Europejskiej, ale zadeklarowała, że przyjmie 50 osób i została z tej listy zdjęta”.

Zaproponowane rozwiązanie przez przedstawiciela lewicy i opozycji jest tylko rozwiązaniem wizerunkowym, to rozwiązuje chwilowo nasze problemy, ale nie rozwiązuje problemu szczególnie tych nieszczęśliwych uchodźców o czym tak głośno gardłuje opozycja. Obecne władze w tym przypadku postępują rozważnie, pragną rozwiązać problem i udzielić rzeczywistej pomocy potrzebującym a nie przypodobać się Moskwie, Brukseli czy nawet samemu Panu Bogu, chociaż jak ktoś jest rzeczywiście wierzący to powinien wiedzieć, że tego Najwyższego nie oszuka.

Ktoś temu szaleństwu musi pierwszy postawić tamę, wypada na nas, bo tacy jesteśmy, na szczęście w tym przypadku razem z Węgrami. Przeciwstawiliśmy się nawale bolszewickiej niosącej płomień rewolucji do serca Europy w 1920 r., potem Niemcom hitlerowskim w 1939 r. a na koniec Solidarność w 1980 r. i w rezultacie wojska rosyjskie opuściły Polskę.

Bardzo mnie wkurzają te apele zarówno hierarchów kościelnych jak i różnistych ateistów do parafii o przyjmowanie uchodźców. Dlaczego sami tego nie robicie, tylko czepiacie się proboszczów i Polski Parafialnej, tak zawsze zwalczanej przez liberałów, lewaków i lewicę. Przeważnie ci co tak apelują to mieszkają na: osiedlach, pałacach, willach pilnowanych przez ochroniarzy, w pracy też ochroniarze, samochody pancerne, dzieci też pod nadzorem.

Jest taki znany Prezydent miasta, gardłujący za przyjmowaniem kobiet i sierot, a posiada kilka mieszkań w znanym na cały świat mieście, to niech przyjmie tam uchodźców. A eminencje kościelne niech też „nie apelują do plebanów” tylko dadzą przykład i do swojego pałacu przyjmą jakiegoś pobożnego imama wraz z rodziną. Pobożny muzułmanin to chyba powinien posiadać cztery żony i gromadkę dzieci. Ciekawe jak by im wyszło wspólne poranne śpiewanie z wieży kościelnej?

A tak nawiasem mówiąc, to los chyba chce nas ukarać. Przez tyle lat nie otwarliśmy dostatecznie granic dla naszych rodaków wywiezionych wbrew własnej woli na „nieludzką ziemię”, no to teraz przymuszają nas do przyjmowania obcych.

Chyba że o to chodziło, żeby zamiast przyjmować rodaka Polaka-katolika, to należy zapewnić wygodne życie obcym, którzy za jakiś czas będą chcieli u nas wprowadzić szariat.

Ciekawe, że nikt nie apeluje o pomoc i opiekę u bogatych muzułmańskich pobratymców w Arabii Saudyjskiej czy Kuwejcie, tam przecież obowiązują prawa szariatu a możliwości mają wprost nieograniczone.
http://www.pulshr.pl/po-godzinach/oboz-w-arabii-saudyjskiej-moglby-pomiescic-3-mln-uchodzcow-ale-stoi-pusty-nic-zero,28435.html

Trzeba też przyznać że „rząd pisowski” podjął rzeczywiste a nie pozorowane działania, by sprowadzić tych rodaków z dalekiego wschodu do kraju. O wiele to jednak za późno, ćwierć wieku to szmat czasu, całe pokolenie.

Z wielkim obrzydzeniem należy też przyjąć działalność opozycji w wykorzystywaniu najbardziej podłych chwytów i kłamliwego oczerniana nawet własnej Ojczyzny by „dokopać” obecnej władzy. Najbardziej podłe oskarżenia są te o „antysemityzm”, bo ta opozycja chyba tak uważa, że u nas to Żydzi wszystko mogą i dlatego pragną się im „podlizać” żeby Żydów wykorzystać do pognębienia „władzy pisowskiej”. Chyba jednak nie do końca nadążają za obecnymi trendami, bo według mnie, obecnie to przecież „Putin wszystko może”, nawet Amerykanom prezydenta wybrał.

Pani Premier będąc na uroczystościach rocznicowych w Auschwitz powiedziała,
„Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli”.

Te słowa tak skomentował Paweł Jędrzejewski 14.06.2017 r. z Forum Żydów Polskich
„Wypowiedź jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub nawet sama ideologia) i ich wymorduje. Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli (przede wszystkim Żydów) i III Rzesza wymordowała ich miliony. To się nie może powtórzyć! Nagonka na Szydło, oparta na świadomym przekręceniu sensu jej wypowiedzi, jest przykładem jak zaślepienie nienawiścią (z przyczyn politycznych) odbiera ludziom przyzwoitość”.

Natomiast D.Tusk tak to skomentował, „Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera” – napisał w środę na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. Opozycja też, naśladując D.Tuska odniosła się do tych słów krytycznie, uznając, że jest to aluzja ze strony premier do sprawy przyjmowania migrantów. Widocznie się pośpieszyli i nie przewidzieli pozytywnej reakcji Żydów na to wydarzenie.

Uważam za szczyt bezczelności by D.Tusk właśnie w tej sprawie w taki sposób zajmował głos jako autorytet, powinien siedzieć cicho lub się kajać. Dziadek Beaty Szydło był więźniem Auschwitz więc ma nie tylko prawo ale i obowiązek w tej sprawie i w tym miejscu zabierać głos. Natomiast dziadek D.Tuska był w tym czasie w obozie Stutthof ale jako strażnik, jako żołnierz Wermachtu, co D. Tusk próbował ukryć przed opinią publiczną. Mój ojciec też był w Stutthofie w tamtym czasie, ale jako więzień.

Ostatnio Europa nie tylko jest zasiedlana przez wyznawców Allacha ale też atakowana przez propagandę turecką za pomocą seriali telewizyjnych. Osobiście z ciekawością obejrzałem część serialu „Wspaniałe Stulecie”, żeby ocenić skalę propagandy i manipulacji historią. Tego typu seriale maja swoje prawa ale ta propaganda to przesada. Brak tam chociażby wspomnienia np. w jaki sposób był nabór do formacji janczarów a haremy to takie wspaniałe życie.

Południe Europy a w szczególności: Grecja, Bułgaria, Węgry bezpośrednio zaznały dobrodziejstwa bycia pod zniewoleniem Imperium Osmańskiego ale i my też mieliśmy z muzułmanami w przeszłości tragiczne doświadczenia.

Żeby ten problem muzułmański przybliżyć, to posłużę się trochę naszą historią i literaturą. Cytuję za Ewa R. BezPrzesady.com 08 sierpnia 2016 r.

„W 1683 Wielki Wezyr Kara Mustafa był przekonany, że zwycięży i zdobędzie Europę, zabrał ze sobą na wyprawę pół miliona żołnierzy, tysiące koni, wielbłądów, haremy, wozy żywności, prawie cały Stambuł. Tym razem Europa miała w sobie instynkt samozachowawczy, Chrześcijaństwo się obudziło. 12 września Sobieski pogonił morderców i szkoda, że nie do Stambułu, mógł iść za ciosem, ale niestety nie przyszło mu to do głowy. Kara Mustafa uciekając porzucił wszystko, poderżnął wszystkim konkubinom i żonom gardła, żeby nikt inny nie skorzystał z tego „miodu”.

Wacław Potocki tak opłakuje w „ Wojnie Chocimskiej” los narodów popadających w niewolę muzułmańską:
„… dziewki oddaje dojźrałe, Też by miały ku żądzy psiej pogańskiej juchy W opłakanej niewoli rodzić Tatarczuchy? …”

A Jan Kochanowski też opisuje w „Pieśniach” dolę kobiet w niewoli muzułmańskiej:
Jedny za Dunaj Turkom zaprzedano,
Drugie do hordy dalekiej zagnano;
Córy szlacheckie (żal się mocny Boże!)
Psom bisurmańskim brzydkie ścielą łoże.

A kończy z nadzieją, że potrafimy być przewidujący i na przyszłość zapobiegniemy takim nieszczęściom broniąc efektywnie kraju, nie dopuszczając do nieszczęść. Jak historia pokazała, próżne to były nadzieje.
Cieszy mię ten rym: „Polak mądr po szkodzie”;
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, ,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

19.06.2017 r.
Czesław Buksiński, inżynier, obecnie na emeryturze, od 1981 r związany z opozycją niepodległościową.
http://prawica.net

Komentarzy 9 do “Moda na uchodźców”

 1. Artur said

  Biskupi, kardynałowie, hierarchia kościelna zdradziła. Każdy kto namawia do imigrantów to idiota albo mason. O idiotyzm ich bym nie posadzal. Sprzedane kundle. Do piekła.

 2. Boryna said

  Imigranci to odwieczna agresja islamu na cywilizacje europejską. Dlaczego bogate kraje arabskie, Japonia, Australia itd. nie zajmują się tym problemem tylko głupia Europa?

 3. revers said

  Uchodźcy do Izraela! wg. p.Michałkiewicza …

  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3963

  a na codzień juz w obozach przejściowych dochodzi do gwałtów na nieletnich 10 latkach przez przybyszów z Ghany, gdzie nie ma wojny, za to jest dużo fizyków jądrowych to norma …

  http://m.westfalen-blatt.de/OWL/Lokales/Kreis-Herford/Herford/2864744-Vorfall-in-Asylbewerberheim-in-Herford-bisher-geheimgehalten-Zehnjaehrige-vergewaltigt

 4. Pinxit said

  3
  Boryna
  A co Boryna wie o Australii??
  Program uchodzczy w Australii jest od wielu lat.
  Aktualnie program przewiduje 10 tysiecy wiz rocznie dla uchodzcow.
  Program emigracyjny rocznie sie waha od 200 tysiecy do 300 tys.
  Australia jest stworzona dzieki emigrantom i na emigrantach polega.

  O krajach arabskich tez Boryna nigdy nie slyszal.
  W czasie napasci na Irak, ucieklo do Syrii okolo miliona chrzescijan.
  Katar ma bardzo duzo uchodzcow z Bahrain a Jordan od 10 -leci ma palestynskich uchodzcow. Podobnie Liban.
  panie Boryna
  Jak klamac – to roztropnie.

 5. Sebastian said

  Wroński w swoim wpisie na Twitterze postanowił porównać islamskich imigrantów zalewających Europę do… Polaków, którzy podczas II wojny światowej zostali siłą wywiezieni przez komunistów na Syberię. Polskim imigrantom na Syberii w czasie IIWŚ powinno się pomagać na miejscu. – napisał Wroński, dodając emotikonowy uśmieszek.

  http://wmeritum.pl/dziennikarz-wyborczej-przekroczyl-kolejna-granice-porownanie-wywolalo-lawine-oburzenia/188574

 6. Boryna said

  Ad.4 Szanowny Panie wiem ,że Australię stworzyli przybysze, ale dotąd jest to kraj słabo zaludniony i potrzebuje ludzi, ale chyba nie nierobów islamskich. Ilu cudzoziemców przyjęła Japonia? odpowiedź 28. Islam jest tam zakazany.
  Karol Młot walczył przed z tą zarazą a teraz pewnie bedzie uznany za naziste i ksenofoba. Sobieski się chyba w grobie przewraca jak czyta w brukowcach o „uchodzcach” Poczytać sobie o podbojach islamskich na świecie to odechce się tęsknoty za dziką kulturą.

 7. Gazda said

  Naga prawda nt. barbarzynskich nachodzcow, oraz ich koszernych sponsorow (Sorosa i innych, ktorych celem jest zniszczenie „bialej” Europy i jej znienawidzonego Chrzescijanstwa (w j. angielskim)

 8. Pinxit said

  6
  Boryna
  I po co klamac???
  W Japonii nie jest zakazany islam. Ile razy ministerstwo spraw zagranicznych Japonii bedzie to oglaszac publicznie po calym internecie??
  Muzulmanie maja swoje meczety i swoje organizacje w Japonii.
  Googla na internecie nie ma pan Boryna???

  Australia przyjmuje wszystkie denominacje. Religia nie jest kryterium przyjmowania. emigrantow do Australii. Tylko prawo emigracyjne.
  Trzeba spelniac warunki emigracji a nie religii!!
  Glupota niewiedzy poraza.

 9. Pinxit said

  7.
  Gazda
  Jest prawda, ze miliony uchodzcow uciekaja przed bombami uranowymi, fosforowymi i w ogole pozoga wojenna. Uciekaja cale rodziny z dziecmi.

  I jest prawda, ze Amerykanie i zydzi i w ogole rzady zachodnie przemycaja wsrod autentycznych uchodzcow – zbirow i przestepcow.
  Taktyka stara jak swiat i polityczna propaganda nie chce znalezc rozwiazania: nalezaloby zlikwidowac zrodlo i przyczyne choroby a nie slepo niszczyc skutki.
  Taka chemoterapia, ktora niszczy wszystkie komorki: i zdrowe a niezdrowe wciaz rosna.
  Bo przyczyny dalej istnieja.
  I nikt nie jest zainteresowany w sciganiu prawdziwych przestepcow.
  Przesladuje sie ofiary a nie ich katow..

  W XXI wieku najwiekszym przestepca jest ofiara, ktora probuje ratowac zycie swoje i rodziny..

  Dlaczego panuje powszechna opinia, ze WSZYSCY uchodzcy to muzulmanie??
  Gdzie sie podzialo 9 milionow chrzescijan z Bliskiego Wschodu?
  Igla w stogu siana?

  ——
  Może tak się nie rzucają w oczy swym zachowaniem i kulturą, jak inzynierowie i mikrobiolodzy z Somalii?
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: