Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Juncker nie przyjąłby dziś Polski do UE. Jego Luksemburg przez 20 lat był wylęgarnią przekrętów, a mimo to w UE się znalazł.

Posted by Marucha w dniu 2017-06-20 (wtorek)

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przyznał kilka dni temu, że dziś nie przyjąłby do UE takich państw jak Polska i Węgry.

Co ciekawe słowa te wypowiedział były premier Luksemburga, czyli kraju, który przez blisko 20 lat był prawdziwą wylęgarnią podatkowych przekrętów i nielegalnych optymalizacji.

Dzięki staraniom rządu, któremu przewodził Juncker, międzynarodowe korporacje mogły unikać płacenia podatków w takich krajach jak Polska. Pomimo tak chamskiego przedkładania własnych interesów nad interesy innych państw, Luksemburg w UE się znalazł.

Dbanie o interesy własnego kraju i odmowa przyjęcia relokantów (którzy do Polski wcale nie chcą trafić) ma być zdaniem szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera powodem, dla którego dziś naszego kraju nie przyjąłby do europejskiej Wspólnoty.

Podobne zdanie Juncker wygłosił wobec Węgier – tak przynajmniej wynika z wywiadu, jaki udzielił kilka dni temu dla niemieckojęzycznego wydania „Huffington Post”. Powyższe warto odnotować i zestawić z informacjami ujawnionymi w toku dziennikarskiego śledztwa w sprawie LuxLeaks.

Przypomnijmy, że zgodnie z wynikami dochodzenia przeprowadzonego przez amerykański ośrodek „International Consortium of Investigative Journalists” we współpracy m.in. z brytyjskim „The Guardian”, niemieckim „Süddeutsche Zeitung” oraz irlandzkim „The Irish Times” – w latach kiedy Juncker był premierem Luksemburga (1995 – 2013) rząd tego państwa podpisywał z globalnymi korporacjami specjalne umowy podatkowe (doliczono się ok. 340 umów), które w istocie zwalniały je z obowiązków podatkowych w innych państwach. W ten sposób cierpiały przychody budżetowe państw, gdzie wspomniane korporacje prowadziły działalność zarobkową (np. w Polsce).

Chamskie dbanie o interesy własnego państwa poprzez organizowanie gruntu do podatkowych szwindli kosztem innych państw każe powątpiewać, czy Jean-Claude Juncker jest dziś odpowiednią osobą by zajmować stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej. [Powinien od dawna zajmować miejsce w kolejce po więzienną zupkę – admin]

Jeszcze bardziej wątpliwe jest to, aby zajmował on jakieś stanowisko, co do tego kogo dziś by przyjął do UE, a kogo nie, patrząc przez pryzmat walki o wspomniane własne interesy.

Juncker, kierując przez 18 lat rządem Luksemburga, który stał się wylęgarnią nielegalnych optymalizacji podatkowych, najzwyczajniej w świecie utracił do tego prawo. Tym bardziej zadziwiające są jego ostatnie wypowiedzi na temat Polski i Węgier, które – w kategoriach walki o swoje prawa – robią dokładnie to samo, co jego Luksemburg przez blisko 20 lat.

Źródło: Jean-Claude Juncker: „Wir hätten Länder wie Polen und Ungarn nicht aufgenommen” (huffingtonpost.de)

http://niewygodne.info.pl

Szkoda, że Polskę wciągnięto do Unii…
Admin

komentarzy 15 to “Juncker nie przyjąłby dziś Polski do UE. Jego Luksemburg przez 20 lat był wylęgarnią przekrętów, a mimo to w UE się znalazł.”

 1. gość said

 2. Marcin said

  Parchata gnida. Skoro nie trafi za kratki bo zapewne nie trafi to mam nadzieję ze w końcu Orban wywali mu w końcu w to koczownicze rylo za to poklepywanie po karku i twarzy.

 3. adsenior said

  Jasne, wszak już wyszlamowaliście Polskę a konkurencyjny polski przemysł doprowadziliście do ruiny!!

 4. revers said

  A co ma Junkers do gadania? Znowu posuchal Sorosa, Dutrouxa? czy innego gnoska z Francji, Niemiec bo kierowcy Vana pod Calais juz nie zapyta sie, nie zyje. Moze w marszu na Moskwe jednak Polin przyda sie.

  Witamy w Beneluksusie …

 5. jazmig said

  Dzisiaj żałuję, że Polska weszło w to szambo. Mam największy żal do Kaczyńskich, którzy spieprzyli negocjacje, ale podejrzewam, że świadomie poszli na rękę Niemcom.

 6. Re: 5 Jazmig.
  Jest Pan w bledzie. Kalkstaine nie „poszli na renke” Niemcom, ale kontynuuja zydowska polityke syjonistyczna pod ktora Niemcy sa wprzegnieci.
  Ot reaktywowanie lozy „birth nicht” I wszystko na ten temat.
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. ... said

  @5 Jazmig

 8. Siekiera_Motyka said

  Ad. 6 – Dziękować Kaczorku z Księżyca i bratka śpiącego na Wawelu.

  https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/11/04/bnai-brith-zydowska-loza-masonska-w-polsce/

 9. revers said

  Skad wezma dzieciaki do czarnych misterii, czarnych mszy, pozyskania organow do transplantacji?

  Chyba ze juz rynek nie jawnych dawcow bionarybku z Upaliny zostal pozyskany na dobre.

 10. ERROR 404 NSZ said

  Co do persony z artykułu , Nie lubię jak mi wąż pierdzi….
  Co do kaczynskich , czy jak oni się tam nazywają , youtube : Kabaret Starszych Panów – Kaczyński jestem , 29 sekund ale warto, prorocze..

 11. revers said

  No i mamy kolejne zamachy, gladio op, psyop, terror goni terror ..

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-4622952/Explosion-reported-Brussels-central-station.html?ito=social-twitter_mailonline#ixzz4kZnNFIPD

  Tym razem na dworcu głownym w Brukseli, ono wysadziło się z ładunkiem wybuchowym bezpiecznie.

 12. RomanK said

  http://investmentwatchblog.com/the-future-of-germany-vs-the-future-of-poland/

 13. revers said

  W dniach od 26 maja do 3 czerwca 2017 roku odbywał się Jubileuszowy Wszechsłowiański Zjazd (Sobór), wszystkich krajów słowiańskich.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/06/18/relacja-1-z-jubileuszowego-zjazdu-wszechslowianskiego/

 14. Boryna said

  O tym nie piszą brukowce

 15. Ale dlaczego? said

  Autorowi coś się pomyliło.
  Przecież nie ma żadnej sprzeczności w wynagradzaniu tego indywiduum stołkiem szefa KE i np. przyjęciem Luksemburga do EU. Zresztą Luksemburg jest w EU od początku.

  Czy stwarzając raj podatkowy dla korporacji czy ganiąc Polskę za nie przyjmowanie imigrantów, Juncker robi dokładnie to co robią marionetki. Podryguje tak jak mu panowie każą…

Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać. Rób akapity w dlugich tekstach. Zobacz też https://marucha.wordpress.com/cenzura/ odnośnie cenzury, pisania komentarzy etc.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s