Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

KE uruchomiła narzędzie, które ma ułatwić imigrantom znalezienie pracy. To… edytor tekstu.

Posted by Marucha w dniu 2017-06-20 (wtorek)

[Jak widać – mit o ukrytych talentach wśród prymitywnych barbarzyńców, jacy zalewają Europę, wciąż jest żywy. Potrzeba im tylko narzędzia do stworzenia profilu zawodowego, a praca sama się znajdzie. – admin]

Komisja Europejska uruchomiła we wtorek narzędzie, które ułatwi tworzenie profilu zawodowego migrantom z państw spoza UE. Dzięki temu będą oni mieli większą szansę wejścia na unijny rynek pracy i integrację.

Nieprzypadkowo tzw. unijne narzędzie do tworzenia profilu umiejętności obywateli państw trzecich uruchomione zostało właśnie we wtorek – w tym dniu wypada ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Uchodźcy.

Przedstawione przez KE narzędzie to działający w trybie online i offline edytor tekstu, który umożliwi migrantom spoza UE zaprezentowanie swojego wykształcenia, umiejętności, kwalifikacji i doświadczeń w sposób dobrze zrozumiały dla pracodawców lub organizatorów szkoleń zawodowych.

„Obecne realia pracy wymagają, aby wszyscy mieli możliwość pełnego wykorzystania swoich umiejętności na unijnych rynkach pracy. Nie można marnować talentów obywateli spoza UE. Nasze narzędzie do tworzenia profilu umiejętności ułatwi im zdobycie pracy, a jednocześnie umożliwi krajowym administracjom dobre zrozumienie umiejętności i kwalifikacji tych osób” – oceniła komisarz UE ds. zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowników Marianne Thyssen.

Według niej dzięki temu organy te będą w stanie wykorzystać możliwości związane z integracją uchodźców, osób ubiegających się o azyl i pozostałych migrantów na rynku pracy, a także sprostać związanym z tym wyzwaniom. „Będzie to korzystne dla wszystkich” – dodała.

Celem unijnego narzędzia jest uniknięcie sytuacji, w której obywatele państw trzecich są zatrudniani poniżej swoich kwalifikacji albo kiedy ich umiejętności nie są dopasowane do oferowanego zatrudnienia. Narzędzie to ma pomóc zarówno osobom wykształconym, które być może potrzebują pomocy w uznaniu swoich kwalifikacji, jak i osobom gorzej wykształconym, które potrzebują dalszej nauki i szkoleń, aby zdobyć kwalifikacje potrzebne na rynku pracy.

Jak zapewniają unijni urzędnicy, „ułatwi to proces kojarzenia osób poszukujących pracy i wakatów”.

„Migranci przybywają do nas ze swoimi doświadczeniami, talentami i umiejętnościami, które mogą być prawdziwym atutem dla naszych gospodarek i społeczeństw [np. umiejętność pasienia kóz w warunkach górsko-pustynnych – admin]. Z tego względu niezwykle istotne jest inwestowanie we wczesną integrację na rynku pracy.

Udana integracja ma decydujące znaczenie, jeśli chcemy, by migracja stała się szansą dla wszystkich. Zaproponowane przez nas narzędzie skróci drogę do zatrudnienia nowo przybyłych obywateli państw spoza UE, ponieważ sprawi, że ich indywidualne umiejętności staną się widoczne” – powiedział komisarz UE ds. migracji i spraw wewnętrznych Dimitris Awramopulos.

Według unijnych urzędników integracja migrantów na unijnym rynku pracy jest jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed UE, zwłaszcza z uwagi na napływ uchodźców i osób ubiegających się o azyl. Ponadto ze względu na starzejące się europejskie społeczeństwo UE potrzebuje wykwalifikowanych pracowników.

Szacuje się, że obecnie na terenie UE przebywa legalnie 20 mln obywateli państw trzecich.

Autor: PJ
http://prostozmostu.pl/

Nie wiadomo, jak skomentować ten, nie mający żadnego związku z rzeczywistością, bełkot o asymilacji, integracji, „doświadczeniu zawodowym”, „umiejętnościach”, „talentach” … i „wykwalifikowanych pracownikach”. 
Admin

Komentarzy 13 to “KE uruchomiła narzędzie, które ma ułatwić imigrantom znalezienie pracy. To… edytor tekstu.”

 1. Marcin said

  Ta „integracja” juz działa. Czarny czy inny pracuś wywalony lub w trakcie wywalania za niską wydajność pracy przez pracodawcę zawsze gra kartą rasizmu. I tak bedzie w tym przypadku z tym ze przymus zatrudniania tzw. uchodźców bedzie narzucony ustawowo. Zresztą chciałbym zobaczyć te stosy CV😊!

 2. lopek said

  Kolorowych nie sprowadzono po to aby pracowali – chyba, że za pracę uznamy przyszłe obcinanie głupich łbów – białasom.

 3. Jacek2 said

  Zdaje się ludzie wykształceni, z tytułami…Sami z siebie tak pieprzą czy ktoś im kazał? Nie wiadomo czy bardziej są śmieszni czy żałośni. Takie same kukły jak te nasze. Co do pastuchów to nie zgodzę się z Gospodarzem: te niby „pastuchy” uciekły przed ruskim łomotem w Syrii lub ewentualnie dostały z arabskich więzień bilet w jedną stronę. W każdym razie swołocz z piekła rodem.

 4. Isia said

  …podpisuję się pod słowami Pana Gajowego … ten stek ogłupiających bzdur, wręcz niedorzeczności, w istocie kpin z rzeczywistości – wygłaszanych, z całą powagą, przez komisarz Marianne Thyssen – brzmi obraźliwie dla inteligentnego, myślącego człowieka …

  … a na jej zdanie, cyt. „Nie można marnować talentów obywateli spoza UE.”, na myśl przychodzą „talenty” (z których ci obywatele są powszechnie znani w Europie) do mordów, gwałtów, molestowania kobiet i dzieci, napadów, podpaleń, rozmaitego demolowania etc. …

 5. Antares said

  #Admin
  ” przybywają do nas ze swoimi doświadczeniami, talentami i umiejętnościami, które mogą być prawdziwym atutem dla naszych gospodarek i społeczeństw [np. umiejętność pasienia kóz w warunkach górsko-pustynnych – admin]”
  oraz umiejętność podcinania gardła nabytego w rytualnym uboju bydła, umiejętność publicznego lania swoich bab za najmniejsze uchybienia, umiejętność permanentnego tworzenia wokół siebie syfu, itd. Oj Panie Gajowy, tych umiejętności naprawdę mają sporo.

 6. iran said

  re admin

  podpowiem panu jak,.. wojna ma różne oblicza.., jedno z nich właśnie tak wygląda.

 7. Sail said

  W Anglii, Niemczech w szpitalach lub gabinetach lekarskich załatwiając sprawy zdrowotne (nie moje ) spotykałam wielu lekarzy i pielęgniarek spoza unii… dobra znajomość języka, doskonali fachowcy…o dziwo każdy był Hindusem(Pakistańczyka ani jednego) lub Hinduską, Libańczykiem lub z Egiptu, ale Koptem z wyznania, mają często wytatuowany krzyż na nadgarstku….\\

  Hindusi to CAŁKIEM inna parafia.
  Admin

 8. Ola said

  ad. 7
  ” nie moje”?
  a ja zalatwialam ” moje” . W Niemczech. weszlam w wiek, w ktorym cisnienie , poziom cukru we krwi , strzykanie tu czy tam wymagaloby przynajmniej jakiejs lekarskiej konsultacji i podjecia pewnych krokow leczniczych . I tu problem !
  Dopoki jest sie tzw. pacjentem prywatnym . ktory placi miesiecznie 600 euro skladki do prywatnej kasy chory , to beda leczyc na wszystko , nawet na to na co sie nie choruje. Wynajda wszystko i uczynia czlowieka chorego. Gorzej z ludzmi placymi skladki do tzw. panstwowej kasy chorych , na zasadzie solidarnosci ( nie mylic z Bolkiem and Co.).
  Tu juz lekarz ma pewien limit. Obliczono i sprawdzono , ze tylu i tak moze przeleczyc w ramach swoich mozliwosci , dwie rece , jedna glowa, doba to 24 godzin. To co ponad to , to lewizna ( nie mylic z lewactwem) , wzbogacanie sie ponad mozliwosci i ramy solidarnej opieki zdrowotnej , ktorej koszty pokrywa ogol . Tylko , ze spoleczenstwo w Europie sie rapidarnie starzeje, na pieciu lekarzy w mojej niemieckiej wsi , ktorzy osiagneli wiek emerytalny , nie ma chetnych nastepcow. Ich po prostu nie ma . Byloby rozwiazanie na miare wprawdzie na miare Qrwiamyka – nikogo nie ubezpieczac, niech sobie kazdy radzi , albo ubezbieczyc prywatnie – 600 euro co miesiac. Znaczy – mamy wolnosc , bog , honor i ojczyzne i umieramy pod plotem.
  Zapytalam kilku lekarzy w okolicy- zaden nie chce mnie jako pacjentki , ma juz swoj limit i tak wyczerpany . Ale wolnosc wolnoscia . Skoro taki niemiecki czy nie niemiecki lekarz leczy i dorabia sie na solidarnej , bo panstwowej kasie chorych ma obowiazek i zajac sie mna , nawet jesli i ponad limitem . A to juz zarobi tez , ale deczko mniej, bo stawki ponad limitem sa nizsze. Ale on nie chce , on chce stawke maksymalna. To ja mu na to , ze zadzwonie do kas chorych ( odpowiednik NFZ i PZU razem ) i sie poskarze . Wtedy mnie przymuje. Wymuszone bo wymuszone , ale zawsze .
  Jak moge inaczej? Dlatego tez , ze tez zbocze , imgranci tak czy nie , w starzejacych sie spoleczenstwach bywaja zbawieniem, i nie wazne wlascviwie , z krzyzem na nadgarstku czy bez.

  ——
  Taaaa… bezrobotni imigranci są zbawieniem. Wzbogacają kasy chorych.
  Admin

 9. revers said

  Niemiecka zielona Keller w KE i jej objawienia o przesiedlaniu calych wiosek syryjskich do europy wschodniej, a kto nie znami ten „gwalci prawo unijne”.

  http://niezalezna.pl/100873-niemieccy-zieloni-przesiedlmy-cale-syryjskie-wioski-do-europy-wschodniej

 10. Ola said

  taak, Panie Marucho. pan by tylko chcial , zeby kupowali w galeriach made in Azja? Qrinamyka , Jablonowskiego , Miedlara i Michalkiewicza bedzie stac .

 11. Grace said

  Ależ ta Ola pierdoli za przeproszeniem. Niezbyt kumata w temacie jak widac. To prymitywne bydło które zalało Europe nic do niej nie wniesie pozytywnego. Mam nadzieję że Ola ma kupę kasy aby niebawem płacić tym prymitywom za podcieranie jej dupy. Będą dla niej zbawieniem jak juz sama nie będzie mogła tego robić.

  Ola odpieprz się też od Indian, tych z Indii ( nawet nie wiesz ze nie powinnas powiedziec hindusów, bo niewiele na temat Indii wiesz) gdybyś znała statystyki i prześledzić w jakich krajach i jakie nagrody, włącznie z nagroda Nobla otrzymują w dziedzinie medycyny, science, to rozumialabys że jednymi z najlepszych lekarzy świata są Indianie właśnie.

  W twoich pierdolonych Niemczech moj kolega, ktory jest Syryjczykiem i kardiologiem z wykształcenia musial pracowac za darmo w ramach „dopasowania do poziomu niemieckiego jego umiejętności z Syrii” przez 2 lata. Tak traktuje sie naprawde dobrze wykształconych refugee. Za wszystko placil jego brat.

  Od Księdza Międlara, tak głupia, on nim nigdy nie przestanie byc (czego też nie wiesz) i Pana Jabłonowskiego wara na kilometr. Nie ma w tobie nawet 1% patriotyzmu i miłości do Polski jaka jest w nich.

 12. Wujek Grga said

  Gdyby jakiś szpital chciał zatrudnić specjalistę od leczenia migreny to będzie jak znalazł:

 13. Moze ale nie musi. said

  Dłubanie w nosie też MOŻE być niebezpieczne dla zdrowia.

Sorry, the comment form is closed at this time.