Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kto uczestniczył w Holokauście?

Posted by Marucha w dniu 2017-06-21 (środa)

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar (z pochodzenia Ukrainiec) ogłosił, że naród polski uczestniczył w Holokauście [1].

Naród polski, czyli również siostra mojego dziadka Stanisława Zając – więźniarka KL Auschwitz nr 17534. Dowodem na to, że naród polski uczestniczył w Holokauście jest – zdaniem pana Bodnara – to, że Polskie Państwo Podziemne karało szmalcowników. A gdyby ich nie karało, to by nie było sprawy?

Rozumowanie pana Bodnara jest nie tylko głupie i bezczelne, ale jest także niebezpieczne dla jego admiratorów z kręgów michnikowskich [czytaj: michnikurewskich – admin]. Bo idąc tokiem rozumowania pana Bodnara musimy dojść do wniosku, że również naród żydowski uczestniczył w Holokauście i to nieraz bardziej aktywnie niż funkcjonariusze III Rzeszy.

I nie chodzi tutaj o żydowskich szmalcowników, których prawdopodobnie było więcej niż polskich. Chodzi o „króla” getta łódzkiego – Chaima Mordechaja Rumkowskiego – który wysłał dziesiątki tysięcy swoich rodaków do komór gazowych Chełmna nad Nerem (Kulmhof) i Auschwitz, a tysiące innych zagłodził, współpracując w tym dziele niezwykle aktywnie i lojalnie z gestapo i administracją niemiecką.

Chodzi o „króla” gett żydowskich w Zagłębiu Dąbrowskim – Mojżesza Merina – który tak samo jak Rumkowski w Łodzi bardzo lojalnie współpracował z Niemcami w dziele zagłady narodu żydowskiego. Chodzi o dziesiątki, a może setki im podobnych funkcjonariuszy żydowskich samorządów w gettach (tzw. Judenratów lub Rad Starszych), o których była więźniarka KL Auschwitz Halina Birenbaum pisała, że byli najzwyklejszymi kolaborantami i zdrajcami narodu żydowskiego.

Chodzi o funkcjonariuszy żydowskiej służby porządkowej w gettach, którą mieszkańcy tychże gett nazywali wymownie „żydowskim gestapo” i która składała się nie z ludzi marginesu społecznego, ale z elity społecznej – synów żydowskich adwokatów, lekarzy, przemysłowców, kupców itd. To właśnie oni wyłapywali w gettach ofiary do transportów, które Niemcy wysyłali do obozów zagłady, traktując członków własnego narodu brutalniej niż policja niemiecka. I nie działali pod niczyim przymusem, bo służba w żydowskiej policji, tak samo jak praca w Judenratach, była dobrowolna.

Tak więc admiratorzy pana Bodnara z kręgów „opozycji totalnej” powinni go koniecznie przywołać do porządku, bo ich ulubieniec niechcący otworzył puszkę Pandory.

Bohdan Piętka

[1] Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich: naród polski współuczestniczył w Holokauście, http://www.kresy.pl, 20.06.2017.

http://www.mysl-polska.pl

W Polsce brak już chyba ludzi do państwowych funkcji, skoro prezydentem jest przyjaciel bandersynów, ministrem obrony – psychopata, a rzecznikiem praw obywatelskich – chachoł.
Brakuje tylko powołanie jakiegoś gangstera na ministra sprawiedliwości.
Admin

Komentarzy 28 to “Kto uczestniczył w Holokauście?”

 1. lopek said

  Jest okazja aby się banderowca pozbyć – jednak PiS tego nie wykorzysta – bo to jedna banda jest.

 2. Kojak said

  WARTO DOPWIEDZIC ZE MARSZALKIM SEJMU JEST TEZ UKRAINIEC KUCHCINSKI ZNANY Z SYMPATI DO UPA !

 3. PISKORZ said

  re 2…To tylko nazwiska z ostatnich lat…a zaraz po tym naszym przewrocie..taki np Onyszkiewicz z korzeniami z Ukrainy…to- nie od macochy..”też ważna persona w tym gronie”..!

 4. antonio said

  re 3 a jego ojciec prawdopodobnie Onyszko .Za jego kadencji przy korycie ,ładnie sie rzadzili z panem P jak była kasa na posiadłosci w Radrużu,dojazd z eskorta policyjna i inne rzeczy

 5. AC said

  (….) …do komór gazowych Chełmna nad Nerem (Kulmhof) i Auschwitz…

  I znów te półprawdy, najgorsze formy kłamstwa.

 6. Wieś Rządzi Światem said

  Kolejny przykład na to, że jeśli pozwoli się robactwu egzystować, to zacznie się rozmnażać, a w końcu domagać praw.

 7. Proste? said

  …rzecznikiem praw obywatelskich – chachoł…

  Boydar jest chachołem, jeśli dobrze pamietam.

  Co ten chachoł na to?

 8. iran said

  holokaust był Słowian i German a nie krzywych ryjów bawiących się w bajkopisanie dla cymesu i szekla.

 9. Pinxit said

  8
  Iran
  Holokaust trwa dalej.
  Pozbylismy sie Serbow, teraz pozbywamy sie rosyjskojezcznych Slowian z Donbasu a w planie mamy Rosjan.
  Wystarczy zapytac Cejrowskiego.
  On wie co nalezy zrobic ze Slowianami.

 10. AlexSailor said

  @Marucha

  „skoro prezydentem jest przyjaciel bandersynów”

  I to Polak z terenów bezpośrednio stykających się z częścią Polski objętą mordem bandersynów.
  Z tego względu dobrze wie, co się stało i jak groźni są to ludzie.
  Myślę zatem, że nie tyle przyjaciel, ale robi co musi – przykre to strasznie.
  A tyle nadziei z nim związanych było – cóż, nadzieja matką głupich często jest.

  Zwrócę uwagę na inne zjawisko.
  To, że mamy nadreprezentację we władzach i na ważnych stanowiskach górali, to wiadomo.
  Ale okazuje się, że równie silną, jak nie silniejszą, mamy nadreprezentację banderowców.
  Nie Rusinów, Łemków czy Hucułów, bo ci są nieodróżnialni od Polaków, ale bandersynów.

  Co się dzieje.
  Gdzie mamy oczy.
  Przecież co by nie mówić, to do tej pory wybory były i ktoś tych ludzi wybrał.

  Ale co się dziwić.
  Skoro wybrano zadeklarowanych dwóch zboczeńców za to tylko, że tymi zboczeńcami są, a przy okazji dwóch murzynów (2/460 = 0,43%) podczas, gdy w społeczeństwie nie ma ich więcej niż 0,04%, to o czymś świadczy.
  A przecież murzyna wystawił również JKM, co odebrałem jako plunięcie w oczy jego wyborcom.

  Nie żeby murzyn był jakiś zły, czy niedopuszczalny, tylko po prostu jest to widoczna nadreprezentacja, a to już musi mieć przyczyny i daje do myślenia.

  Tak, że to SAMI SOBIE POLACY ROBIĄ.

  Jest jeszcze jeden bardzo ważny temat z tym związany, ale nie mam czasu teraz.

 11. Siekiera_Motyka said

  Ten burak jest Polskim

  „Ombudsman (szw. rzecznik)[1] – niezależny urzędnik, do którego można się odwoływać w sprawie naruszenia praw i wolności jednostki po wyczerpaniu samodzielnych możliwości prawnych.”

  „W drugiej połowie lat 90. współpracował ze Stowarzyszeniem „Nigdy Więcej”[3][4]. ”

  http://krytykapolityczna.pl/kraj/marcin-kornak-przecieral-szlak/

  „Marcin Kornak, twórca i prezes stowarzyszenia Nigdy Więcej. Pomysłodawca i koordynator kampanii „Wykopmy rasizm ze stadionów”, „Muzyka przeciwko rasizmowi”, „Rasizm delete”, dokumentującej przejawy rasizmu i ksenofobii „Brunatnej księgi”, redaktor pisma „Nigdy Więcej”. W środowiskach aktywistów i działaczy społecznych Marcin Kornak był jednocześnie dobrze znany i nieznany. Doskonale znana była praca, jaką wykonywał.

  Jeżeli Krytyka Polityczna go chwali to musi to być „koszerna” organizacja.

  „Był tytanem pracy, pracował nieustannie” – wspomina Anna Tatar. Od prawie 20 lat tworzył monitoring do „Brunatnej księgi”. Dziś opiera się na monitoringu mediów, internetu, gazet, na kontakcie z wieloma osobami i organizacjami mniejszości.”

  A więc, organizacja do monitorowania goim czy coś złego nie mówią o „„starszych braciach w wierze”.

  PS: – „starszy brat w wierze”

  „Buber, Mickiewicz czy Towiański?

  Trwają dyskusje, czy inspiracją dla polskiego Papieża mogły być słowa Martina Bubera, który nazwał Jezusa swoim „starszym bratem”. Najczęściej uważa się, że Jan Paweł II rozwinął określenie zawarte w piętnasto-punktowym „Składzie zasad” Adama Mickiewicza z 1848 r., programie, który miał być realizowany w jego Legionie, a potem w odzyskanej ojczyźnie. Punkt 10. owego programu głosił: „Izraelowi, bratu starszemu, uszanowanie, braterstwo, pomoc na drodze ku jego dobru wiecznemu i doczesnemu. Równe we wszystkim prawo”.

  Tymczasem na łamach internetowego serwisu Ekumenicznej Agencji Informacyjnej można zapoznać się z artykułem Agnieszki Zielińskiej, z którego wynika, że pojęciem „starsi bracia w wierze” jako pierwszy posłużył się Andrzej Towiański. To za nim Mickiewicz nazwał żydów „starszymi braćmi”, a Papież Słowianin, wychowany na ideach romantyków, miał tylko przypomnieć te słowa. Karol Wojtyła mógł zetknąć się z myślą Towiańskiego jako student polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i uczeń największego badacza towiańszczyzny profesora Stanisława Pigonia.

  Towiański, któremu na sercu leżało nawrócenie braci starozakonnych, pragnął zbudować – poprzez odnowioną pracę ducha i ciała — wspólnotę dzieci Bożych, która miała być trzecim piętrem Kościoła. Za pierwsze piętro uznawał synagogę żydowską, a za drugie – Kościół dotychczasowy.”

 12. Sebastian said

  Instytut Ordo Iuris przygotował, skierowaną do najważniejszych osób w państwie, petycję w sprawie odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich. Prawnicy przypominają zaangażowanie Bodnara po stronie środowisk LGTB, a także zarzucają mu stronniczość i działalność przeciwko chronionej konstytucyjnie tożsamości małżeństwa. Petycję podpisało już ponad 17 tys. internautów.

  Read more: http://www.pch24.pl/adam-bodnar-musi-odejsc–ponad-17-tys–podpisow-pod-petycja-o-odwolanie-rpo,45314,i.html#ixzz4kiVRzoex

  Nie pierwszy raz ta kanalia daje głos, jak widać do tej pory nie udało się łajzy usunąć, widocznie jest komuś potrzebny

 13. Wieś Rządzi Światem said

  „Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii.” – Hannah Arendt
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Judenrat

 14. veri said

  ” naród polski uczestniczył w Holokauście ” –

  – pewnie zaliczyl Polakow do grona cywilizowanych na europejski juz sposob nacji.

 15. Maryś said

  Urząd Rzecznika Praw Obywatelskich jest kadencyjny,i nie można niestety odwoływać figuranta przed terminem.

 16. Boryna said

  Jego interesują prawa cudzoziemców, szkoda zwracać się do niego , bo nawet nie odpowiada.

 17. Inkwizytor said

  Chachlak bodnar zapomniał zapewne o rodakach ukraińcach, którzy masowo mordowali Polaków i Żydów. Należałoby mu spuścić porządny wpierd*l

 18. Lajkonik said

  BYDLE odebrac BYDLECIU z dUPAiny polski paszport i koopem w doope wyp..olic SWINIE na dUPAine.

 19. Kail1410 said

  „Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar (z pochodzenia Ukrainiec) (…)”

  „Adam Piotr Bodnar (ur. 6 stycznia 1977 w Trzebiatowie[1]) – polski prawnik i nauczyciel akademicki, doktor nauk prawnych, działacz na rzecz praw człowieka, w latach 2010–2015 wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, od 2015 rzecznik praw obywatelskich.” – Wikipedia.

  Trzebiatów nie jest Ukraiński = Adam Bodnar nie jest z pochodzenia Ukraińcem.

  To tak gwoli ścisłości.

  Całą tajemnicę można jego głupiej wypowiedzi można wyjaśnić tym, że po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim, kontynuował naukę w Budapeszcie na Central European University u naszego kochanego filantropa Jerzego 🙂 .

  ——
  Miejsce urodzenia nie decyduje o narodowości, aż głupio to przypominać.
  Admin

 20. Nina said

  Wybór Bodnara na stanowisko RPO to tylko kolejny dowód na to, że banderowcy są na stanowiskach decyzyjnych w Polsce i niszczą Naród Polski.

  Warto przypomnieć, że osobnik ten, czystej krwi Ukrainiec, bodaj w grudniu 2015 roku wyraził był swoje najskrytsze życzenie, aby wezwać siły międzynarodowe do spacyfikowania Polski. Chodziło o wewnętrzny spór dot. Trybunału Konstytucyjnego.

  Banderowiec powiedział w wywiadzie radiowym, cyt.: „Myślę, że nie można wykluczać scenariusza, w którym zostanie zastosowany artykuł 7 traktatu o UE, to jest procedura, która dotyczy sytuacji, w której jedno z państw członkowskich narusza standardy rządów prawa i demokracji”.

 21. Kail1410 said

  „Miejsce urodzenia nie decyduje o narodowości, aż głupio to przypominać.
  Admin”

  Panie Marucha 🙂

  Pochodzimy z miejsca w którym się urodziliśmy. Ja pochodzę z Konina w Polsce.

  A jeśli już bawimy się w ontologię, to ja (po niektórych ekscesach pana rzecznika), raczej przypisałbym mu pochodzenie „Unio-Europejskie”, albo dokładnie Izraelsko-Niemieckie.

  ——
  Pan nie odróżnia miejsca urodzenia od narodowości. Może mi ktoś wytłumaczy, jak to jest możliwe, aby jednego od drugiego nie odróżniać.
  Admin

 22. Kail1410 said

  I taka prośba pokorna, daj mi pan spokój z tym banem, bo się niekomfortowo czuję, a nie chcę pod innymi nickami pisać, coby nie psuć do końca atmosfery. 🙂

  Pozdrawiam.

 23. Kail1410 said

  „Pan nie odróżnia miejsca urodzenia od narodowości. Może mi ktoś wytłumaczy, jak to jest możliwe, aby jednego od drugiego nie odróżniać.
  Admin”

  Jeśli mnie oczy nie mylą to w tekście stoi:

  „Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar (z pochodzenia Ukrainiec)”.

  Tu nie ma się o co spierać, ale gdyby mi pan w rewanżu odpisał, co szanowny Bohdan mógł mieć na myśli pisząc o Ukraińskości Bondara chętnie odpowiem na pytanie.

  Narodowość jak sama nazwa wskazuje pochodzi od miejsca gdzieśmy się narodzili, przecie i pan u siebie w kraju do rubryczki „Nasjonalitet” wpisuje Polsk.

  Pan Piętka byka w szarży rąbnął i tyle.

  ——
  Narodowość nie pochodzi od miejsca narodzenia – ale od przynależności do NARODU.
  Rozumie Pan?
  Czy też ma Pan zamiar dalej kontynuować swoje brednie?
  PS Nie lubię upartych chujów….
  Admin

 24. NICK said

  (9).
  POLOkaust!!!

  Można powielać.

 25. NICK said

  Kail.
  Nie Musi Pan się ‚prosić’.

 26. Kail1410 said

  „Narodowość nie pochodzi od miejsca narodzenia – ale od przynależności do NARODU.
  Rozumie Pan?
  Czy też ma Pan zamiar dalej kontynuować swoje brednie?
  PS Nie lubię upartych chujów….
  Admin”.

  Nie jestem wcale uparty i jeśli mnie przekonają to całkiem gładko zmieniam poglądy, a co do chujów to darujmy sobie inwektywy, oj tam, oj tam błądzić ludzka rzecz :).

  Mnie się narodowość z narodzinami kojarzy panu z przynależnością, dla mnie ok, niechaj i tak będzie, choć pan pozwoli, pozostanę przy swoim przekonaniu.

  Ps. Nadal apeluję o zdjęcie bana.

  ——
  Panie Kail, apelu wysłuchano. Młyny mielą powoli…
  Admin

 27. Kail1410 said

  Ważnym jest, że sprawiedliwie. 🙂

  Pozdrawiam.

 28. Kail1410 said

  Panie Kail, apelu wysłuchano. Młyny mielą powoli…
  Admin

  Wniebowzięty jestem mistrzu, no rozpiera mnie duma.

  Ale zdejmij pan tego bana, bo se mogę i bez autoryzacji pisać.

  PS. I nie zawaham się tej opcji użyć.A pan bodziesz miał więcej latania.

  Ale co kto woli…

Sorry, the comment form is closed at this time.