Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Gotowana na twardo globalistyc…
  jasiek z toronto o O żydowskiej nienawiści do…
  piwowar o Między prawdą, mitem, ideologi…
  Spootnick o Wolne tematy (59 – …
  revers o Putin morduje ryby
  Czaruś o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  Jack Ravenno o Gotowana na twardo globalistyc…
  corintians o Gotowana na twardo globalistyc…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  corintians o Gotowana na twardo globalistyc…
  Emilian58 o Kaczyński – fałszywy kate…
  Ralal C. o Między prawdą, mitem, ideologi…
  Piskorz o Kto wygrał Bitwę Warszaws…
  Maverick o Dwie Ameryki
  UZA o Kaczyński – fałszywy kate…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

najlepsze, co możemy zrobić z zachodnimi sankcjami, to plunąć i zapomnieć.

Posted by Marucha w dniu 2017-06-21 (Środa)

Skończyć z zachodem można bez jednego wystrzału!
Anatolij Wasserman dla RIA Nowosti. 20 czerwca 2017

Senat USA zatwierdził kolejne rozszerzenie sankcji przeciw Rosji – w sferze nafty i finansów. Biały Dom nazwał obecne sankcje przeciw Rosji „efektywnymi”.

Cóż rzec na ten temat? Jak widzą to już liczni, Rosja w swej historii żyje pod zachodnimi sankcjami dłużej niż bez sankcji!

Jednym z pierwszych dokumentowanych przykładów takich sankcji – kiedy pierwszy Ruski car Iwan Wasiljewicz począł skutecznie zapraszać do Rosji zachodnioeuropejskich mistrzów – wtedy Polska, Łotwa i Estonia zaaresztowali na swym terytorium tych mistrzów, uniemożliwiając im przyjazd do Rosji; jednocześnie te państwa (Polska, Łotwa i Estonia) zwróciły się do wszystkich zachodnioeuropejskich władz z prośbą, by zabroniły swym mieszkańcom podróżować do Rosji.

Jak widać, próby izolacji Rosji od współczesnych technologii zaczęły się już prawie pół tysiąca lat temu.Właśnie z tego powodu Iwan Groźny podjął wojnę z Łotwą i Estonią, próbował przerwać ekonomiczną i technologiczną blokadę.

W tamtym momencie próba nie udała się, walczyć nam przyszło długo z blokadą, ze zmiennym skutkiem bitwa trwa po dziś dzień.
Niezależnie od tego, czy u nas monarchia, czy republika, sowiecki ustrój, czy burżuazyjna demokracja.
Niezależnie od tego, czy zbroimy się, czy ostentacyjnie miłujemy pokój.
Niezależnie od tego, czy my w ogóle cokolwiek czynimy dla polepszenia stosunków z zachodem, czy całkiem nie dbamy o to.

Teraz nam powiadają, że ograniczenia we współpracy z nami w sferze naftowej spowodowane tym, że Rosja wmieszała się w wybory prezydenckie w Ameryce. Przy tym fakt, że Ameryka stale wmieszała się w wybory po całym świecie, Amerykanie uznają za normę!

No, ale rzecz nie tylko w tym. W ubiegłym dziesięcioleciu, kiedy firma GENERAL MOTORS chciała sprzedać swój niemiecki oddział OPEL, żeby zyskiem spłacić długi, okazało się,
że jedynym kupującym – jest rosyjski KAMAZ. Nikt więcej nie chciał kupić firmy OPEL,bo jest takie powiedzonko, że „każde auto wcześniej czy później staje się oplem”.

Tak więc, jak tylko się okazało, że jedynym gotowym kupić OPLA – jest KAMAZ, władze USA przydzieliły dla GENERAL MOTORS gigantyczny kredyt na rekordowo korzystnych warunkach, żeby zablokować tę sprzedaż.

I zauważcie: to było w czasach pokoju, kiedy Ameryka pretendowała na rolę naszego politycznego i ekonomicznego partnera.

Obecne zwiększenie sankcji, oczywiście, objaśniane jest naszym postępowaniem. Objaśniane tym, że na amerykańskich prezydenckich wyborach, według wewnętrznych amerykańskich przyczyn zwyciężył NIE ten człowiek, na którego stawiali „silni tego świata”. A teraz owi „silni” starają się dokazać, że oni w niczym nie są winni. Że to nie ich polityka odtrąciła miliony obywateli, ale że to sprawka złej Rosji.

Jeszcze raz powtórzę: przyczyny sankcji przeciw Rosji znajdują się NIE w samej Rosji. I my, oczywiście, nie możemy tym sankcjom przeszkodzić. Jak byśmy nie postępowali, sankcje nie zależą od nas.

Dlatego najlepsze, co możemy zrobić z zachodnimi sankcjami, to plunąć i zapomnieć.

U nas teraz, ekonomika wystarczająco silna, spójna i rozwinięta, żebyśmy mogli swoimi siłami wymyślić i wykonać to, co jest nam potrzebne. A jeśli kto uważa, że życie lepsze jest w krajach
prześladujących nas sankcjami, to niech jedzie sam do tego raju, którego pragnie dla swoich współrodaków, niech na swojej skórze sprawdzi, jaki ten raj dobry.

Nie należy przeceniać roli zachodu w naszym życiu. Sam podział świata na Wschód i Zachód to konstrukcja zachodnia, służąca zachodnim interesom.

Rosyjska cywilizacja nie należy ni do jednego, ni do drugiego. My nazywamy Wschodem głównie cywilizacje: islamską, japońską, chińską i indyjską; A Zachodem cywilizacje: północno-amerykańską, europejską i łacino-amerykańską.

A Rosja jest osobną cywilizacją….Przyczyna w tym, że w Rosji zawsze, od samego początku istnienia państwa, liczba mieszkańców była mniejsza niż w zachodniej Europie i to spowodowało pryncypialnie inny stosunek do człowieczego życia, zupełnie inną etykę. A etyka w ostatecznym bilansie formuje cywilizację.

My, Rosjanie, możemy uznać siebie, na przykład, za Północ. A to dlatego, że sprawiedliwie według geografii, i dlatego, że to „północna”etyka sformowała naszą samodzielność (oryginalność, swoistość), i ta nasza cywilizacja jest wystarczająco różna od „zachodniej” i „wschodniej”.

Przekład ENKI

Komentarze 4 do “najlepsze, co możemy zrobić z zachodnimi sankcjami, to plunąć i zapomnieć.”

 1. revers said

  „Senatorzy z USA nalegają, aby ich ustawa – przekazana w czwartek ma za zadanie ukarać Moskwę za ingerencję w zeszłoroczne wybory prezydenckie i ogranicza zdolność pana Trumpa do zniesienia sankcji. Obejmuje środki karne dla każdego, kto pomaga Rosji w budowie rurociągów eksportujących gaz.”

  http://polskie-echo.com/senat-usa-chroni-polske-przed-nord-streem-merkel-grozi-trumpowi/

  Wojna handlowa na płaszczyźnie ekonomicznej gudłajów amerykańskich z gudłajami europejskimi i rosyjskimi trwa w najlepsze
  o gaz rosyjski, nordstream 2.

  http://polskie-echo.com/senat-usa-chroni-polske-przed-nord-streem-merkel-grozi-trumpowi/

  Bo niby Rosjanie nie y tel Avivu podstawili Trumpa.

 2. peacelover said

  …a jakby tak Rosjanie ustanowili surowe sankcje na USA,
  chocby z bandytyzm a Syrii !!! sponsorowanie terroryzmu !!!

 3. peacelover said

  …a jakby tak Rosjanie ustanowili surowe sankcje na USA,
  chocby za bandytyzm w Syrii !!! sponsorowanie terroryzmu !!!

 4. maasteer said

  Siła złego na jednego – Rosja sama nie da rady, ktoś musi pomóc!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: