Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Gotowana na twardo globalistyc…
  jasiek z toronto o O żydowskiej nienawiści do…
  piwowar o Między prawdą, mitem, ideologi…
  Spootnick o Wolne tematy (59 – …
  revers o Putin morduje ryby
  Czaruś o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  Jack Ravenno o Gotowana na twardo globalistyc…
  corintians o Gotowana na twardo globalistyc…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  corintians o Gotowana na twardo globalistyc…
  Emilian58 o Kaczyński – fałszywy kate…
  Ralal C. o Między prawdą, mitem, ideologi…
  Piskorz o Kto wygrał Bitwę Warszaws…
  Maverick o Dwie Ameryki
  UZA o Kaczyński – fałszywy kate…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

W grocie Króla Gór: Co ukrywają amerykańscy marines w Norwegii

Posted by Marucha w dniu 2017-06-21 (Środa)

Podczas ostatniej „gorącej linii” prezydent Rosji Władimir Putin wspomniał o okrętach podwodnych USA u wybrzeży Norwegii.

Podczas ostatniej „gorącej linii” prezydent Rosji Władimir Putin wspomniał o okrętach podwodnych USA u wybrzeży Norwegii: „Nie chcę na nic naciskać, ale eksperci wiedzą, że amerykańskie atomowe okręty podwodne dyżurują na północy Norwegii. Czas lotu rakiet do Moskwy wynosi 15 minut. I musimy zrozumieć, co tam się dzieje, zobaczyć, co tam się dzieje”.

Dziś Norwegia przyciąga wytężoną uwagę rosyjskich wojskowych nie tylko z powodu okrętów podwodnych USA, ale także swojej zwiększonej aktywności w ramach NATO. Skandynawski kraj jest jednym z najwierniejszych partnerów wojskowych Waszyngtonu w Europie.

Jaskinie Wikingów i amerykańskie czołgi

Dosłownie kilka dni temu okazało się, że Korpus Piechoty Morskiej USA i Norwegia mogą podwoić lub nawet potroić zapasy sprzętu wojskowego i amunicji składowane w Norwegii, w tym także w razie wojny z Rosją. Na podstawie porozumień jeszcze z czasów zimnej wojny piechurzy morscy USA mają do dyspozycji sześć jaskiń w górach w okolicy Trondheim. Trzy są zarezerwowane do składowania sprzętu wojskowego, pozostałe trzy — na amunicję.

Amerykanom zapewniono również dwa lotniska w centralnej części kraju. Sprzęt nie stoi tylko bezczynnie w magazynach, ale także jest wyprowadzany i następnie aktywnie wykorzystywany albo podczas ćwiczeń NATO w Europie, albo w trakcie operacji na Bliskim Wschodzie i w Afganistanie.

Co kilka lat, z uwzględnieniem sytuacji międzynarodowej, Amerykanie przeglądają wykaz tego, co znajduje się w magazynach i aktualizują pozycje nazw. Do niedawna jaskinie zawierały wszystko co niezbędne do wyposażenia 4600 amerykańskich marines. Ale Korpus Piechoty Morskiej USA chce mieć teraz w Norwegii zapasy do wdrożenia brygad, a to od 8 do 16 tysięcy osób. Przy tym Amerykanie chcieliby na dodatek zwiększyć także gotowość sprzętu do szybkiego wdrożenia, skracając czas wyprowadzenia go z jaskiń i przyspieszając mobilny przerzut do zadanych punktów.

W celu przetestowania tego scenariusza w maju odbyły się ćwiczenia Stratmobex (Strategic Mobility Exercise), podczas których marines i ich norwescy koledzy w przyspieszonym trybie wyprowadzili z magazynów około 500 sztuk ciężkiego sprzętu, w tym czołgów.

I takie ćwiczenia odbywają się coraz częściej. Od stycznia tego roku Korpus Piechoty Morskiej USA po raz pierwszy na zasadzie rotacyjnej na stałe utrzymuje na norweskich magazynach 300 piechurów morskich, którzy monitorują sprzęt, przygotowują go do operacji, wyprowadzają na polową jazdę próbną i szkolą norweskich wojskowych.

Pod koniec roku Amerykanie muszą zdecydować, co właściwie i w jakiej ilości będą przechowywać w magazynach. Następnie rząd Norwegii postanowi, czy wyrazi zgodę na taki wzrost zapasów broni i sprzętu u siebie w kraju.

Chociaż oficjalni urzędnicy Norwegii nie wydają komentarzy, zagraniczni eksperci są zgodni: Europa przyciąga coraz więcej uwagi, Pentagon chce pokazać, że wspiera swoich sojuszników w regionie i że sojusz NATO w ten sposób powstrzymuje Rosję „przed agresywnymi działaniami”.

Radary, pociski, okręty podwodne

Norwegia gwałtownie zwiększyła współpracę wojskową z USA po 2014 roku. Przedtem Marynarka Wojenna Norwegii i Rosji prowadziły wspólne ćwiczenia wojskowe i relacje po katastrofie rosyjskiego okrętu podwodnego „Kursk” miały raczej przyjazny i pragmatyczny charakter. Od 2014 roku wszystko się zmieniło.

W 2015 roku premier Norwegii Erna Solberg oświadczyła, że kraj jest gotów uczestniczyć w tworzeniu europejskiego systemu obrony przeciwrakietowej i podejmie decyzję o rozmieszczeniu na swoim terytorium obiektów tego systemu, który może obejmować także pojawienie się nowego amerykańskiego radaru na podbiegunowej wyspie Vardø w pobliżu granic Rosji. Podjęto pozytywną decyzję.

Jak w ubiegłym tygodniu pisała gazeta The New York Times, na wyspie od dawna pracują już istniejące radary, a teraz trwają aktywne prace nad układaniem kabli dla dostaw energii dla powstającego amerykańskiego radaru Globus 3. Pozwoli on śledzić wystrzały pocisków z rosyjskich okrętów podwodnych.

Norwegowie twierdzą, że nowy radar to tylko modernizacja istniejącego systemu, który jest przeznaczony do monitorowania kosmicznych śmieci i odłamków zepsutych satelitów, a także „monitorowania obszaru interesów narodowych na północy”. Zaś według Amerykanów wspólny europejski system obrony przeciwrakietowej jest wdrażany w celu przechwytywania irańskich rakiet dalekiego zasięgu.

Lasse Haughem, były burmistrz Vardø i weteran norweskiego wywiadu wojskowego, jest bardziej bezpośredni: „To miejsce jest bardzo, bardzo ważne dla Ameryki i dla zachodniego świata, bo stąd można obserwować to, co ​​robią Rosjanie”.

Rosyjska granica znajduje się zaledwie 40 mil od wyspy. Wcześniej ambasador Rosji w Norwegii Teimuraz Ramiszwili powiedział, że „z naszej strony nastąpi odpowiedź, przy czym odpowiedzieć nie tylko dla Norwegii, ale dla całego NATO” i uprzedził, że konsekwencje wprowadzenia do eksploatacji takiego systemu będą katastrofalne.

Oprócz amerykańskiego radaru Norwegia modernizuje systemy obrony przeciwrakietowej w swoich bazach wojskowych Erlan i Evenes, gdzie zostaną rozmieszczone 52 samoloty F-35. Systemy obrony przeciwrakietowej w tych bazach otrzymają pociski o zwiększonym zasięgu.

Oslo twierdzi, że pociski te nie są częścią europejskiego systemu obrony przeciwrakietowej i są przeznaczone wyłącznie do ochrony norweskich obiektów i obiektów infrastruktury sojuszników na północy kraju.

Nawiasem mówiąc, w bazie Evenes rozmieszczono również pięć nowych morskich patrolowych przeciwokrętowych samolotów P-8 Poseidon, które będą prowadzić wywiad w północnych wodach i monitorować rosyjskie okręty podwodne.

Do roku 2025-2030 Norwegia planuje zmodernizować swoją flotę podwodną i oddać do użytku cztery nowe okręty podwodne projektu 212A. Wybuduje je niemiecka ThyssenKrupp Marine Systems.

Powoli, ale pewnie Norwegia i Stany Zjednoczone kontynuują zwiększanie zdolności wojskowych w regionie. Rosja, ze swej strony, musi odpowiadać. Nikt nie chce nazywać tego „militaryzacją” czy „nową zimną wojną”, ale w rzeczywistości kraje wikłają się w kolejny wyścig zbrojeń.

„Jeśli masz sąsiada, który chodzi wzdłuż ogrodzenia z karabinem w ręku, może on mówić, że jego broń nie jest naładowana, ale nadal rodzi się u ciebie wiele pytań dotyczących jego intencji — mówi ekspert ds. radarów w Massachusetts Institute of Technology Theodore Postol. — Wygląda na to, że USA robią wszystko co możliwe, aby zbierać informacje wywiadowcze na temat nowych rosyjskich rakiet i w celu opracowania środków walki z nimi”.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 do “W grocie Króla Gór: Co ukrywają amerykańscy marines w Norwegii”

 1. maasteer said

  Nawet norwegom się pojebało we łbach. Może jedyną skuteczną bronią na ten cały „zachód” będzie wzbogacanie kulturalne przez panów nachodźców i rozpierd…nie tego od środka – to chyba znacznie taniej i skuteczniej niż inwestowanie w środki militarne. Broń demograficzno-nachodźcza sama się rozmnoży i zadziała odpowiednio.

 2. Zerohero said

  Budowanie dużych i kosztownych radarów tak blisko granicy świadczy o tym, że NATO nie obawia się zdradzieckiego ataku, ale samo planuje taki atak przeprowadzić.

 3. RomanK said

  Takie radary nowiuskie , amerykanskie, czujniki, jak byki, patrzalki i galki ,przezrocza do srocza….a kontenerowca nie widzieli..i wpakowali sie pod dziob:-))))

 4. Proste said

  Panie Romanie, radar radar radarem a spanie spaniem. Równiez balowanie balowaniem. Ktoś tam powaznei dal doopy, ma Pan racje…
  Tymniemniej, sprzet sie starzeje, sa naprawy, konserwacje, personel… biznes sie kreci. 😉

 5. piotr said

  Rosyjska granica znajduje się zaledwie 40 mil od wyspy. Wcześniej ambasador Rosji w Norwegii Teimuraz Ramiszwili powiedział, że „z naszej strony nastąpi odpowiedź, przy czym odpowiedzieć nie tylko dla Norwegii, ale dla całego NATO” i uprzedził, że konsekwencje wprowadzenia do eksploatacji takiego systemu będą katastrofalne.

  Tak tak Rosja odpowie.To co piepszy Teimuraz Ramiszwili(Gruzin)to puste slowa.Widac jak na dloni ze USA pogrywa sobie jak chce.To juz powoli zaczyna smierdziec zdrada Kremla i prosze mi nie mowic dyrdymalow ze Rosja chce oszczedzic swiat i dlatego sie caly czas cofa i daje podchodzic obcym wojskom pod nos.Idac tak idiotycznym tokiem myslenia Nato dojdzie do Moskwy bez zadnego strzalu a wszystko w imie ratowania zycia na ziemi.Polityka zagraniczna Rosji to jedna wielka porazka.Bazy nato mnoza sie jak grzyby po deszczu i nie widac konca aby cos sie zmienilo.Czyzby na Kremlu komus bardzo zalezalo zeby pewnego dnia bylo za pozno na co kolwiek.Obym sie mylil.

  ——
  Jak to dobrze nie ponosić żadnej odpowiedzialności za swe dywagacje….
  Admin

 6. Tadeusz said

  Kiedyś znalazłem w internecie :
  PRAWDZIWA ROZMOWA NAGRANA NA MORSKIEJ CZESTOTLIWOSCI ALARMOWEJ CANAL 106, NA WYBRZEZU…
  Hiszpanie (w tle slychac trzaski):

  Tu mówi A-853, prosimy, zmiencie kurs o 15
  stopni na poludnie, by uniknac kolizji… Plyniecie
  wprost na nas,
  odleglosc 25 mil morskich.

  Amerykanie (trzaski w tle):

  Sugerujemy wam zmiane kursu o 15 stopni na
  pólnoc, by uniknac kolizji.

  Hiszpanie:

  Odmowa. Powtarzamy: zmiencie swój kurs o 15
  stopni na poludnie, by uniknac kolizji…

  Amerykanie (inny glos):

  Tu mówi kapitan jednostki plywajacej Stanów
  Zjednoczonych Ameryki. Nalegamy, byscie zmienili
  swój kurs o 15
  stopni na pólnoc, by uniknac kolizji.

  Hiszpanie:

  Nie uwazamy tego ani za sluszne, ani za mozliwe
  do wykonania. Sugerujemy wam zmiane kursu o 15
  stopni na poludnie,
  by uniknac zderzenia z nami.

  Amerykanie (ton glosu swiadczacy o wscieklosci):

  Tu mówi kapitan Richard James Howard, dowodzacy
  lotniskowcem USS Lincoln marynarki wojennej Stanów
  Zjednoczonych;
  drugim co do wielkosci okretem floty amerykanskiej.
  Eskortuja nas
  dwa okrety pancerne, szesc niszczycieli, piec
  krazowników, cztery okrety
  podwodne oraz liczne jednostki wspomagajace. Udajemy
  sie w kierunku
  Zatoki Perskiej w celu przeprowadzenia manewrów
  wojennych w obliczu
  mozliwej ofensywy ze strony wojsk irackich. Nie
  sugeruje…
  ROZKAZUJE WAM ZMIENIC KURS O 15 STOPNI NA PÓLNOC!
  W przeciwnym razie bedziemy zmuszeni podjac
  dzialania konieczne by zapewnic
  bezpieczenstwo temu okretowi, jak równiez silom
  koalicji. Nalezycie
  do panstwa sprzymierzonego, jestescie czlonkiem NATO
  i rzeczonej koalicji.
  Zadam natychmiastowego posluszenstwa i usuniecia sie z
  drogi!

  Hiszpanie:

  Tu mówi Juan Manuel Salas Alcántara. Jest nas
  dwóch. Eskortuje nas nasz pies, jest tez z nami nasze
  jedzenie, dwa
  piwa i kanarek, który teraz spi. Mamy poparcie lokalnego
  radia La Coruna
  i morskiego kanalu alarmowego 106. Nie udajemy sie w zadnym
  kierunku i mówimy do was ze stalego ladu, z latarni morskiej
  A-853
  Finisterra, z wybrzeza Galicji. Nie mamy gównianego pojecia,
  które
  miejsce zajmujemy w rankingu hiszpanskich latarni morskich.
  Mozecie
  podjac wszelkie sluszne dzialania, na jakie
  tylko przyjdzie wam ochota, by zapewnic bezpieczenstwo
  waszemu
  zasranemu okretowi, który za chwile rozbije sie o skaly;
  dlatego
  ponownie nalegamy, sugerujemy wam, iz dzialaniem najlepszym,
  najbardziej slusznym i najbardziej godnym polecenia bedzie
  zmiana
  kursu o 15 stopni na poludnie by uniknac zderzenia z nami.

  Amerykanie:
  OK. Przyjalem, dziekuje.

  ————————-

  PRAWDZIWA ROZMOWA NAGRANA NA MORSKIEJ CZESTOTLIWOSCI ALARMOWEJ
  CANAL 106, NA WYBRZEZU FINISTERRA (GALICJA) POMIEDZY HISZPANAMI A
  AMERYKANAMI 16 PAZDZIERNIKA 1997 ROKU :

 7. Yah said

  Ad 5

  „Tak tak Rosja odpowie.To co piepszy Teimuraz Ramiszwili(Gruzin)to puste slowa.Widac jak na dloni ze USA pogrywa sobie jak chce.To juz powoli zaczyna smierdziec zdrada Kremla i prosze mi nie mowic dyrdymalow ze Rosja chce oszczedzic swiat i dlatego sie caly czas cofa i daje podchodzic obcym wojskom pod nos.Idac tak idiotycznym tokiem myslenia Nato dojdzie do Moskwy bez zadnego strzalu a wszystko w imie ratowania zycia na ziemi.Polityka zagraniczna Rosji to jedna wielka porazka.Bazy nato mnoza sie jak grzyby po deszczu i nie widac konca aby cos sie zmienilo.Czyzby na Kremlu komus bardzo zalezalo zeby pewnego dnia bylo za pozno na co kolwiek.Obym sie mylil.”

  Putin rosyjskim Jaruzelskim, a Miedwiediew rosyjskim Rakowskim ??? Obym się mylił …..

 8. maniek said

  …rozbudowywuja EisKat…

  https://swiatowaliga.blogspot.co.uk/2016/02/przerazajaca-armia-new-world-order.html

  https://swiatowaliga.blogspot.co.uk/2016/02/czy-putin-wciaz-jest-masonem-i.html

  …Jak to dobrze nie ponosić żadnej odpowiedzialności za swe dywagacje….a co jesli te dywagacje – to prawda?…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: