Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Calais: imigranci z Erytrei, którzy przyczynili się do śmierci polskiego kierowcy mogą uniknąć kary

Posted by Marucha w dniu 2017-06-22 (czwartek)

We wtorek w okolicach francuskiego miasta Calais doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zginął polski kierowca. Przyczyną wypadku drogowego było zablokowanie jezdni przez imigrantów z Erytrei.

Policja zatrzymała podejrzanych, ale część z nich może uniknąć kary. Imigranci nie posiadają żadnych dokumentów i twierdzą, że mają mniej niż 16 lat.

[Oczywiście medycyna współczesna nie zna żadnych sposobów na określenie wieku delikwentów… – admin]

Tragiczny wypadek drogowy, do którego doszło w okolicach Calais na północy Francji, po raz kolejny udowodnił, ze nielegalni imigranci mogą stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Europejczyków.

Tym razem, na skutek zablokowania drogi w pobliżu Calais doszło do zderzenia polskiego vana z samochodami ciężarowymi. Niestety kierowca auta zginął na miejscu. Mężczyźni pochodzący z Erytrei planowali zatrzymać ruch samochodowy, aby móc dostać się do naczepy, w której mogliby się ukryć i w ten sposób dotrzeć do Wielkiej Brytanii.

W związku ze zdarzeniem, policja zatrzymała dziewięciu mężczyzn. Pięciu z nich prawdopodobnie uniknie jakichkolwiek konsekwencji. Wynika to z tego, że nie posiadają przy sobie żadnych dokumentów poświadczających ich tożsamość oraz wiek. Zatrzymani mężczyźni twierdzą, że mają mniej niż 16 lat. Zgodnie z miejscowym prawem, osoby które nie ukończyły 16 roku życia, nie mogą trafić do aresztu śledczego.

Media podają jednak, że imigranci, którzy przyczynili się do śmierci polskiego kierowcy, być może ostatecznie poniosą niewielką karę, którą będzie skierowanie do zakładu poprawczego.

Jak podaje serwis gazetaprawna.pl tego typu blokady drogowe „organizowane” przez migrantów przebywających w okolicach Calais nie są niczym szczególnym. Ustawiano je niemalże każdej nocy, przede wszystkim w celu zatrzymania ciężarówek jadących do Wielkiej Brytanii, na których to próbowali oni ukryć się i w ten sposób „wyemigrować” na Wyspy. Niejednokrotnie dochodziło również do napaści i rabunków na zwalniających bądź zatrzymujących się przed tego typu blokadą kierowcach.

Polak jest pierwszą ofiarą tego typu działań. Po jego śmierci francuska policja ogłosiła, że „rozprawi się” z tym problemem. [Kredkami, kredkami! – admin]

Źródło: wprost.pl, PCh24.pl
WMa
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 10 to “Calais: imigranci z Erytrei, którzy przyczynili się do śmierci polskiego kierowcy mogą uniknąć kary”

 1. roche said

  Mogliby postawić sprawdzone gilotyny i przestać się pierlic z tymi kredkami i międleniem członka.

  Szkoda czasu!.

 2. RomanK said

  Panie Gajowy..medycyna nie -ale prawo..znalezc trzeba tylko prawnika rodzaj jakigos gender, ktory przyzna sie , ze sa embrionami….a on jest ich matka i podjal decyzje w sprawie dyspozycji swoim cialem…i abortyuje..mozna nawet prosto w kanal….

 3. wow said

  Europa zdycha, mieszkańcy Azji i Afryki nie muszą mieć paszportów, dowodów osobistych, pracować. Mogą sobie przekraczać granicę w UE jak chcą, kiedy chcą i robić co chcą.

  Przypominam, że Polska miała otrzymać 7 tys mieszkańców min. Erytreii, no to macie namiastkę ….

  Oczywiście w Erytreii nie ma żadnej wojny.

 4. Pinxit said

  W przyrodzie nic nie ginie..
  Radze wszystkim poczytac o sytuacji w Erytrei…
  Nie warto?
  Tam tez sa ludzie. I kiedys byli chrzescijanie.
  Tylko ich Europejczycy wymordowali, reszte wygonili z kraju…
  Ale o tym nie dyskutuje sie na portalach.

  Bo chrzescijanie w Afryce i na Bliskim Wschodzie to podludzie.
  Cale 9 milionow!

  Podobno maja skonstruowac takie drony, ktore z kazdej wysokosci beda rozpoznawac chrzescijan i ich omijac.

 5. Sebastian said

  Wieczorem 12 czerwca doszło do walk między siłami Erytrei i Etiopii. Według pierwszych doniesień serwisu Awramba Times wojska erytryjskie miały przeprowadzić inwazję wieczorem, przypuszczając atak na dwóch frontach – Tsorena i Zalanbesa.

  Przestawiciel etiopskiego rządu Getachew Reda twierdzi, że ofensywa miała odwórócić uwagę opinii międzynarodowej od raportu ONZ dokumentującego zbrodnie erytryjskiego reżimu. Rząd Erytrei oświadzył, iż to Etiopia jest agresorem, a jej siły zaatakowały bez wyraźniej przyczyny.

  Oba kraje od lat pozostają we wrogich stosunkach. W latach 1998–2000 toczyła się między nimi wojna graniczna zakończona pokojem podpisanym w Algierze 13 grudnia 2000 roku. Ostatnim poważnym starciem między obiema armiami była potyczka w styczniu 2010 roku.

  W 2009 roku ONZ nałożył na Erytreę sakcje za finansowe wspieranie islamskich bojówek walczących w Somalii.

  http://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadomosci/wznowienie-wojny-erytrea-etiopia/

  Sterowana migracja do ue, która przyjmuje z zamkniętymi oczami z szeroko otwartymi ramionami wszystkich jak leci, gwarantując darmochę, kobiety ,bezkarność oczekując w zamian wzbogacenia kulturowego wszystkimi odmianami trypra

 6. takatam said

  Znając nastawienie żabojadów do Polaków – winni z całą pewnością unikną odpowiedzialności. Obejrzyjcie sobie filmiki naszych kierowców pokazujących w jaki sposób francuscy koledzy ułatwiają im pracę narażając nawet na utratę życia. Nóż się w kieszeni otwiera.

 7. hulsz said

  Miejmy nadzieje ze nastepnymi ofiarami beda francuscy kierowcy.Moze w tedy winnych sie ukaze.

 8. revers said

  Dwoje Rosjan …
  .http://rusvesna.su/sites/default/files/franciya_smi_rosoboron_eksport_1.jpg

  przeciwko 50 migrantom pod Paryzem, …
  .http://rusvesna.su/sites/default/files/tipichnye_zhiteli_sen-deni.png

  po lotniczym show …

  http://rusvesna.su/news/1498138216

  re6

  a dlaczego maja ulatwiac? tam tez walcza o rynek przewozowy, wczesniej walczyli z hiszpanami, dochodzilo do zatrzymywania hiszpanskich TIR-ow z towarami hiszpanskimi , wysypka towarow i samosadami nad kierowcami TIR-ow. Innym slowy tamtejsi Lepperzy krajow i francowata samoobrona.

 9. Pinxit said

  5
  Sebastian
  Zlituj sie pan nad losem przecietnego mieszkanca Erytrei, dlaczego wsciekla, chamska, swinska, soldateska morduje plemiona Erytrei/ Abisynii/Etiopii, ktore zadnemu zasranemu Jankesowi nigdy nie wyrzadzily krzywdy???
  Wsciekly sie jankesowkie wampiry???

 10. Sebastian said

  W którym miejscu się Pan/Pani dopatrzył/a czegoś niewłaściwego w moim wpisie. Cytowany tekst, którego źródło podałem w postaci linku miał potwierdzić fakt, że w Erytrei nie ma wojny, nic po za tym. Czy może z puentą się Pan/i nie zgadza ?

Sorry, the comment form is closed at this time.