Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

NATO zawiesiło loty nad Syrią po ostrzeżeniu Rosji

Posted by Marucha w dniu 2017-06-22 (czwartek)

Lotnictwo koalicji dowodzonej przez USA od 20 czerwca zawiesiło loty nad Syrią na zachód od Eufratu – poinformował dowódca belgijskich sił powietrznych generał-major Frederik Vansina.

20 i 21 czerwca samoloty koalicji nie latały nad tą częścią Syrii. Informacja o lotach 22 czerwca jest tajna — powiedział generał na antenie niemieckiej telewizji RTL. Vansina podkreślił, że w odróżnieniu od Australijczyków belgijscy piloci nie rezygnują z lotów do Syrii, lecz podejmują dodatkowe środki ostrożności, ponieważ bardzo poważnie podchodzą do rosyjskich środków obrony przeciwlotniczej.

Rosjanie mają bardzo skuteczne radary i rakiety, dlatego przed każdym startem dokładnie oceniamy poziom bezpieczeństwa — podkreślił belgijski wojskowy.

https://pl.sputniknews.com

Belgia, filar NATO…
Admin

Komentarzy 10 to “NATO zawiesiło loty nad Syrią po ostrzeżeniu Rosji”

 1. Zerohero said

  „Rosjanie mają bardzo skuteczne radary i rakiety, dlatego przed każdym startem dokładnie oceniamy poziom bezpieczeństwa”

  NATO rozumie tylko język siły. Im mniej bezpiecznie będą się czuć bandyci z NATO, tym bezpieczniejszy będzie świat.

 2. revers said

  Jak NATO zawiesilo loty? jak jeszcze dzisiaj nadlatujacy od strony morza srodziemnego latajacy obiekt, prawdopodobnie bezzalogowy samolot zestrzelila rakieta S300.

  Wiadomsoc nie potwierdzona przez NATO ani Pentagon, mogl byc tez izraelski bezzalogowoec.

  Za to dzis van Layne, w slad za Obama oglosila zagrozenia dla Europy ze strony IS i Rosji, oraz zwrocila sie do rzadow krajow NATO o dodatkowa kase na zbrojenia..

 3. Bodzio said

  Prawdopodobnie takie coś https://en.wikipedia.org/wiki/Northrop_Grumman_RQ-4_Global_Hawk
  Ponad $130 mln poszło …

  Program cost US$10 billion (USAF cost through FY2014)
  Unit cost US$131.4M (FY13)
  US$222.7M (with R&D)

 4. Listwa said

  Oni tak gadają że Rosja jest agresywna, nam to się wydaje niedorzeczne, a oni się faktycznie boją.
  Boją się też swej bezradności.

 5. Rokitnik said

  Miałem ostatnio gościa z Polski. Zaskoczony byłem strachem, który sie uwidoczniał gdy wypowiadał się o Roskich (!)
  Oni NAPRAWDĘ myślą pogladami sączacymi się z telewizorów i NIC chyba nie zmieni owego nastawienia do czasu całkowitego zablokowania owej propagandy. Kiedyś spotkałem byłego plota LOT-u (na emeryturze). Gdy z rozmowy wynikło, że kiedyś z USA leciałem polączeniem przez Moskwę, – bardzo szybko się ze mna pożegnał – widocznie nie uznawał ICH za cywilizowany Naród….albo co gorsze, mnie wzioł za SZPIONA

 6. RomanK said

  Dzis pieknie „pokazal jajeczka” ruski mysliwiec..polskim :-))))) nad Baltykiem:-)))

 7. Sebastian said

  Do serii niepokojących incydentów dochodzi w ostatnich dniach nad naszym rejonem Bałtyku. Wczoraj samolot z rosyjskim ministrem obrony przechwycił polski myśliwiec F-16. Dzisiaj pojawiły się informacje o kolejnym niebezpiecznym manewrze rosyjskich myśliwców. Tym razem w pobliżu maszyny Szwedzkiej.

  Wczoraj polski myśliwiec F-16 zbliżył się do rosyjskiej maszyny, na której pokładzie podróżował rosyjski minister obrony narodowej Sergiej Szojgu. Leciał on z wizytą do Kaliningradu. Przechwycenia polski myśliwiec dokonał nad Bałtykiem. Polski samolot był w pełni uzbrojony. Działał on w ramach NATO-wskiego systemu parasola powietrznego sojuszu nad Litwą, Łotwą i Estonią. Przez chwilę do F-16 zbliżył się też w pełni uzbrojony rosyjski Su-27, który eskortował samolot z ministrem.

  Przechwycony, chyba na hamerykańskie lasso

  Czytaj więcej: http://www.gp24.pl/wiadomosci/pomorze/a/rosyjski-samolot-z-ministrem-obrony-przechwycony-nad-baltykiem,12200983/

 8. peacelover said

  pedalom sie „jajeczka” podobaja !!!

 9. hulsz said

  ad.3 Nic sie nie stalo dodrukuja i po sprawie.

 10. hulsz said

  ad.6 Nie ma czegos takiego jak polskie mysliwce.To so mysliwce NATO pilotowane przez Polakow.

Sorry, the comment form is closed at this time.