Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja ma wypłacić 50 tys. euro rekompensaty bo zakazała propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich.

Posted by Marucha w dniu 2017-06-22 (Czwartek)

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł we wtorek, że rosyjskie prawo zakazujące propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich narusza zasadę wolności słowa i dyskryminuje osoby homoseksualne. Rosja ma wypłacić poszkodowanym ok. 50 tys. euro rekompensaty.


Skarga została wniesiona do Trybunału przez trzech rosyjskich obrońców praw osób homoseksualnych, m.in. z organizacji GayRussia. Mężczyźni zwrócili się do ETPCz po tym, jak wielokrotnie byli zatrzymywani i karani za „szerzenie homoseksualnej propagandy”.

Ich zdaniem ustawa zakazująca propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich wprowadzona w Rosji w 2013 roku narusza wolność słowa i łamie zakaz dyskryminacji zagwarantowany przez Europejską konwencję praw człowieka.

Jeden ze skarżących, Nikołaj Aleksiejew, stwierdził, że orzeczenie jest ogromnym zwycięstwem dla osób LGBT w Rosji. „Udało nam się udowodnić na drodze sądowej, że poprzez wdrożenie tego prawa rosyjskie władze naruszyły swoje międzynarodowe zobowiązania wynikające z europejskiej konwencji” – dodał. „Cel ustawy, jej sformułowanie i sposób jej zastosowana w przypadku skarżących były dyskryminujące i nie służyły dobru interesu publicznego” – orzekł trybunał.

Trybunał odrzucił postulat rosyjskich władz, które twierdziły, że „regulowanie debaty publicznej dotyczącej kwestii LGBT może być uzasadnione ze względu na ochronę moralności”.

„W rzeczywistości przez wdrożenie takiej ustawy władze wzmocniły piętno i uprzedzenia oraz wsparły homofobię, co jest niezgodne z pojęciem równości, pluralizmu i tolerancji właściwymi dla demokratycznego społeczeństwa” – orzekł trybunał.

Rosyjskie ministerstwo sprawiedliwości nie zgadza się z zarzutami o naruszenie przez Rosję konwencji i zapowiedziało złożenie w ciągu trzech miesięcy apelacji od wyroku trybunału. Ustawa „nie jest niezgodne z międzynarodowymi praktykami; jej celem była wyłącznie ochrona moralności i zdrowia dzieci” – oświadczyło ministerstwo.

Zdaniem obrońców praw człowieka ustawa ta jest tak restrykcyjna i niejasna, że skutecznie zniechęca do wszelkiego wyrażania publicznie poparcia dla praw mniejszości seksualnych. Obrońcy praw człowieka twierdzą też, że ustawę stosowano w celu zastraszenia społeczności LGBT w Rosji. [Ich się nie powinno „zastraszać”. Ich się powinno wytępić, jak pluskwy – admin]

Ustawa zakazująca „propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych wśród nieletnich” przewiduje kary finansowe, które w przypadku osób fizycznych wynoszą maksymalnie 100 tys. rubli (ponad 6 tys. zł), a w przypadku osób prawnych – 1 mln rubli (ok. 64 tys. zł).

Autor: PJ
Źródło: PAP
16:27 20 czerwca 2017
http://prostozmostu.pl

Propagowanie JAKICHKOLWIEK relacji seksualnych  (a więc nie tylko dewiacji) wśród nieletnich jest pedofilią i powinno być surowo karane. Europejski Trybunał Praw Człowieka stanął jednak jednoznacznie po stronie pedofilów. Więcej pytań nie trzeba.
Admin

Komentarzy 16 do “Rosja ma wypłacić 50 tys. euro rekompensaty bo zakazała propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich.”

 1. Zerohero said

  Po wprowadzeniu tego zakazu Hugh Laurie – aktorzyna grająca dr. Hausa bardzo obraziła się na Rosję. On chyba lubi młodych chłopców albo ma po prostu wielu przyjaciół pedofilów. Żeby uzmysłowić, że problem jest realny zamieszczam przykład do czego prowadzi propagowanie. 8 letni chłopiec przebrany za dziewczynkę i występujący w klubach gejowskich.

  tow. Macierewicz powiedział niedawno, że NATO broni świata przed rosyjską barbarią czy jakoś tak. Ze słabości Macierewicza do pulchnego Misiewicza śmiało się pół Polski.
  Proponuję Macierewiczowi aby w ramach Obrony Terytorialnej powołał Święty Legion. Tow. Macierewicz będzie mógł urządzać tam „inspekcje”.

 2. peacelover said

  Niech to chazarskie bydlo da sie lepiej poznac !
  To oznacza szybszy jego koniec !

 3. konfuzjusz said

  nie kosztem dzieci.

 4. RomanK said

  BOg stworzyl Adama i Eve …NIE Adasia i pEdzia!
  KOnstytucja Rosji odwoluje sie do Prawa Naturalnego- Porzadku Boskiego….i Trybunal moze sobie skoczyc tam– gdzie panu majstrowi…skonczyly sie plecy.

 5. Duce said

  Pedalski prowokator i błyskawiczna reakcja rosyjskich komandosów:

 6. AlexSailor said

  Nie rozumiem, dlaczego Rosja uznaje jurysdykcję tego groteskowego trybunału.
  Ciekawe też, że np. polski żadna polska organizacja (jeśli nie ma, to MSZ powinien ją stworzyć przez finansowanie) nie złożyła pozwu o zabieranie dzieci polskich w Niemczech i Norwegii, o zakaz porozumiewania się z własnymi dziećmi po polsku w Niemczech, itd.

  Rosja powinna zrobić to, co zaproponował swego czasu Giertych.
  Po takim skandalicznym wyroku po prostu wypowiedzieć jurysdykcję dziadom.

 7. adsenior said

  ad 6, gdzie Pan przeczytał, że Rosja uznaje wyroki tych zboczeńców ze Strasburga?

 8. Boryna said

  Kretyni i kropka.

 9. Pinxit said

  Zdaje sie, ze tu wcale nie chodzi o prawa zboczencow do czegokolwiek – a zwlaszcza do zakazanej pedofilii.
  W Rosji zblizaja sie wybory, trzeba wrzeszczec teraz po portalach i zbukowych mediach o lamaniu praw czlowieka w Rosji.
  Powszechnie zas wiadomo, ze dziecko to nie czlowiek i zadnych praw nie posiada.
  Z drugiej jednak strony, oskarzenie o gwalt jest karalne.
  Ale gwalcic wolno: tylko dzieci.

  Z trzeciej zas strony, Strassburg mial dosc czasu, zeby zaskarzyc Rosje o zakaz pedofilii. Ustawe o zakazie pedofilii wprowadzono w Rosji 3 lata temu.
  Trzeba bylo poczekac do wyborow w Rosji. Bo przez te 3 lata zakaz gwalcenia dzieci nikomu nie przeszkadzal.

  Niektore jaskiniowe szczepy murzynskie w Afryce Poludniowej uwazaja, ze gwalcenie noworodka leczy z AIDS-a.
  Byc moze, ze zbukom sie o takie „prawa czlowieka” rozchodzi: prawo do leczenia chorob wenerycznych metoda gwaltu na dzieciach.

 10. AlexSailor said

  Ad 5 @Duce

  Ten zboczeniec nie jest specjalnie groźny, i w zasadzie jest tylko przynętą w pułapce.
  Proszę zwrócić uwagę na tabuny tak zwanych dziennikarzy polujących na „wydarzenie” o randze mniejszej niż
  zeszłoroczny śnieg w pobliskim parku.
  To oni są kwintesencją zła.

  No i niestety desantowcy dają się w tą pułapkę wprowadzić.
  Temu zboczeńcowi za propagandę trzeba było walnąć mandat z 20% średniej pensji po przewiezieniu na komisariat w celu sprawdzenia kto on.

  Jestem wrogiem instytucji „nieznanych sprawców” ale tu spuszczenie wp**lu tym zadaniowanym dziennikarzynom, a właściwie agenturze, z ropie**niem sprzętu w drobny mak, byłoby jak najbardziej właściwe i przede wszystkim skuteczne.
  A organa ścigania jak najbardziej w miarę środków i czasu powinny się zająć sprawą, ale przecież nie przed włamaniem do piwnicy czy kradzieżą portfela babci w kolejce.
  Przy okazji z poszkodowanych można byłoby wydobyć ciekawe zeznania przy przyjęciu zgłoszenia o przestępstwie.
  Kto wie, czy część z nich nie dałoby początku dochodzeniu w sprawie dywersji i działania dywersyjnego na rzecz obcych ośrodków władzy.

 11. AlexSailor said

  @Adsenior

  Skoro składa apelację, to uznaje.
  To taka prosta logika klasyczna.
  Nie mówiąc już o logice wyższego rzędu opartej na aksjomatycznej teorii poznania i jakościowej teorii informacji.

 12. Sebastian said

  Популярные американские актеры мужчины в виде женщин 😆

  http://www.uznat.info/785-populyarnye-amerikanskie-aktery-muzhchiny-v-vide-zhenschin.html

 13. revers said

  Za ta propaganada LBTQ ida inne ciezkie patologie jak Jungeamty, handel dziecmi
  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4901-apel-matek-polskich-niemcy-kradna-nasze-dzieci-mozemy-mowic-o-kilkudziesieciu-tysiacach-zgermanizowanych-dzieciach#.WUzYFbplyYo.facebook

 14. veri said

  Komu ma Rosja zaplacic te rekompensate ? Pedalom ?

 15. Moher49 said

  Hawking ma rację, Bóg nie wytrzyma, ziemia chyba pierdyknie. Te wszystkie „trybunały” praw człowieka zdechną w piekle.

 16. Stary Warszawiak said

  Rzeczywiście nie wiadomo komu Rosja miała by płacić. Ale znając Władimira Władimirowicza to pokaże on pedałom „gest
  Kozakiewicza”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: