Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

USA szykują „cyfrową bombę” dla Rosji

Posted by Marucha w dniu 2017-06-23 (piątek)

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama w 2016 roku zatwierdził rozmieszczenie broni cybernetycznej w systemach rosyjskiej infrastruktury – informuje „Washington Post”.

Podczas własnego śledztwa dziennikarze wyjaśnili, że ta broń to „cyfrowy odpowiednik bomby” i może zostać uruchomiona w razie krytycznego zaostrzenia stosunków z Rosją.

Jej uruchomienie powinien zatwierdzić osobiście urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych.
Jak opowiedział gazecie jeden z byłych amerykańskich urzędników, opracowana broń może zniszczyć strategicznie ważne rosyjskie sieci. Technologia została stworzona przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego i może być zastosowana na odległość.

Jak zauważa gazeta, administracja Obamy długo wybierała odpowiedź na rzekomą „rosyjską ingerencję” w wewnętrzne sprawy państwowe, obawiając się, że sankcje doprowadzą do odwrotnego skutku. Nie chciano również wpływać na wynik kampanii przdwyborczej i „rzucić cień” na spodziewane zwycięstwo Clinton.

Według informacji „Washington Post”, cyberoperacja w tej chwili znajduje się we wczesnej fazie, ponieważ jej opracowanie spowolniło po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. W tej chwili urzędnicy skoncentrowani są na wyborze środków, które przeszkodzą Trumpowi w odwołaniu inicjatywy poprzednika.

Wcześniej „The New York Times” poinformowała, że Obama postawił jako warunek zastosowania przez Waszyngton broni cybernetycznej zasadę „eskalacyjnej dominacji”. Mowa o potencjalnym gwarantowaniu USA możliwości zakończenia konfiktu na własnych warunkach.

Wiosną strona internetowa WikiLeaks opublikowała tajne dokumentu CIA, w których opisane zostały narzędzia hakowania komputerów, telefonów mobilnych i telewizorów. Według tych danych, pracownicy CIA wykorzystują szerokie spektrum tajnych narzędzi. Włączają programy hakujące, wirusy oraz szkodliwe oprogramowanie, przeciwko któremu nie wypracowano jeszcze mechanizmów obronnych.

[Wystarczy nie podłączać sieci komputerowej do Internetu… nieprawdaż? – admin]

https://pl.sputniknews.com

Coś nam się widzi, że Amerykanie dostawali wścieklicy i sraczki na samą myśl, że Rosjanie mogą im włamywać się do systemów informatycznych… W porównaniu z nimi niejaki Kali był wielce obiektywnym dżentelmenem.
Admin

Komentarzy 11 to “USA szykują „cyfrową bombę” dla Rosji”

 1. VA said

  Falszywa informacja.

 2. revers said

  Mozna miec nadzieje ze Rosjanie tak szybko nie przejda na najnowsze Windowsy z celowo zostawionymi dziurami zabezpieczen, wolnymi tunelami dostpu sieciowymi, a takze w pore przejda na linuxowe wlasne oprogramowania od biurowego po przemyslowe, lacznie z kontronymi bez Stunixow, czesto wystepujace w przemyslowym oprogamowaniu Simensa, Scheidera, etc.

 3. jaja said

  Rosjanie mają w mózgu najlepsze na świecie komputery, poradzą sobie i unieszkodliwią obamowe cybernetyczne żądło. Gorzej to będzie wyglądało jak Rosjanie w ramach rewanżu rozmieszczą taka broń w cybernetycznych systemach w Stanach. Tam teraz nie edukują naukowców, nie propagują nauk ścisłych tylko seksualne wypaczenia i techniki na wynaturzonym jak najbardziej poziomie. No, więc mogą Rosjanie wyśmiać ich wysiłki ukierunkowane na cyfrową bombę.

 4. jazmig said

  Jednym z najlepszych programów antywirusowych jest Kaspersky, rodem z Rosji. Ponadto, jak napisał admin, nie włącza się do internetu sieci ważnych dla państwa lub firmy. Wreszcie w rosyjskich instytucjach publicznych nie wolno używać Windows, lecz wyłącznie Linuxa i programy Open Source.

 5. one said

  USA?


  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_8200

 6. ninan said

  USA?


  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_8200

 7. wczoraj w strasburgu zapadl „miedzynarodowy” wyrok skazujacy Rosje na miljardowe koszty/reparacje za to ze… w rosji istnieje ciezkei kary wiezienia za seksualne znacania sie nad ..niemowlakiem!!!

 8. Rob said

  Przypomina mi się historia sprzed lat kiedy to Amerykanie wydali miliony na skonstruowanie długopisu który będzie działał w warunkach nieważkości.
  Rosjanie zaś wysłali swoich w kosmos z ołówkami!

 9. Proste said

  50 Rob – to bylo 50 tysiecy. Ale i tak glupio. Podrówka

 10. .243 said

  ad 8 ;skonstruowli ino zapomnieli oderwac naklejke >made in china<

 11. maniek said

  http://www.psz.pl/124-polityka/hubert-koziel-systemy-szpiegostwa-elektronicznego

  https://ligaswiatowa.wordpress.com/2015/02/18/dowody-zastosowania-broni-psychotronicznej/

Sorry, the comment form is closed at this time.