Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Europa niczego nie zawdzięcza Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2017-06-25 (Niedziela)

Zdaniem byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy w ostatnich latach ukraińska gospodarka znajduje się w stanie poważnego kryzysu i praktycznie się nie rozwija.

„Unia Europejska „rzuca na kolana” Ukrainę, którą traktuje jako źródło surowców, kraj powinien jednoczyć się w celu dalszego rozwoju, nie zaś włóczyć się po świecie z wyciągniętą ręką” — powiedział Kuczma.

„W ogóle zapomnieliśmy o gospodarce. Praktycznie nie mamy żadnych branż w dziedzinie nowoczesnych technologii: brak branży rakietowej i kosmicznej, nie ma lotnictwa. Stajemy się źródłem surowców, pozostało nam hutnictwo metali, przemysł chemiczny, rolnictwo. Dokąd zmierzamy?” — grzmiał Kuczma podczas obrad forum bałtycko-czarnomorskiego „Świt Europy: historyczna prawidłowość wyboru cywilizacyjnego” — jego przemówienie transmitował ukraiński kanał telewizyjny.

Zdaniem polityka, nie należy liczyć na pomoc ze strony Unii Europejskiej, gdyż Europa traktuje kraj tylko w charakterze źródła surowców. Skrytykował on także Unię za brak realnego wsparcia dla rozwoju Ukrainy. [Niby dlaczego Unia za pieniądze podatników ma wspierać bandyckie pseudopaństwo? – admin]

Cieszymy się z powodu naszego wyboru europejskiego, wolnego handlu z Europą. A czym handlujemy z Europą? Spójrzmy na statystykę — tam praktyczne nie ma nic, oprócz pszenicy i płodów rolnych. Przydziela się nam sztywne kwoty i w pierwszym kwartale praktycznie wszystkie te przydziały wykorzystaliśmy. A teraz popatrzcie, jak Europejczycy stawiają nas na klęczkach. Gdzie jest konkretna pomoc dla Ukrainy, abyśmy stawali na nogach?— powiedział Kuczma.

Prezes ukraińskiego centrum analitycznego Aleksander Ochrimienko w audycji radia Sputnik wyraził opinię, że Europa nie powinna w ogóle wspierać Ukrainy.

„Należy uświadomić sobie, że Unia Europejska jest zwykłym rywalem Ukrainy, Rosji, Stanów Zjednoczonych. Nie może tak być, że spółki europejskie będą zamykane, aby producenci ukraińscy mogli coś sprzedawać. Jest to zwykły biznes. Z tego powodu samo porozumienie stowarzyszeniowe z Unią jest jak gdyby prezentem, możliwością pojawienia się biznesu ukraińskiego na europejskim rynku pracy: jednakże możliwość nie jest żadną ulgą czy wyborem, czy w ogóle jakimś cudem. To jest praca” — powiedział Aleksander Ochrimienko.

Jego zdaniem, konieczna jest rezygnacja z pozbawionych wszelkiego sensu sloganów.

Jeśli spółki ukraińskie nie nauczą się pracy w sposób europejski, to przepraszam. Europa niczego im nie zawdzięcza, nie musi przystosowywać się do spółek ukraińskich. Należy zrezygnować z różnego rodzaju bezsensownych haseł w rodzaju „Europa nas kocha”, „Europa wiele nam zawdzięcza”. To my musimy nauczyć się pracować dla Europy — uważa analityk ukraiński.

https://pl.sputniknews.com

Ależ Europa zawdzięcza coś Ukrainie! Nauczyła się, po dłuższej przerwie, ponownie tolerować a nawet akceptować nazizm w najczystszym wydaniu.
Admin

Komentarzy 5 to “Europa niczego nie zawdzięcza Ukrainie”

 1. Sebastian said

  Zawdzięcza osłabienie Rosji i Polski, a także zapewnia ziemię pod gmo oraz czarny rynek ludzkich organów

 2. JaskoBezwzgledny said

  Oj szykujmy sie do wojny z diabelskim zachodem.

 3. peacelover said

  ….i przyjdzie podwinac ogon , zamknac jadake , zamknac tez banderowcow (w klatce!), zamknac
  takiego patroszenke (w chlewie z knurami !!) i………

  blagac Putina o przebaczenie !!! AJJJ ! WAJJJJ ! eine grosse shisse !!!!!

 4. RomanK said

  Леонід….. вкрадений вас, як свиня, і ваші люди .. ви вкрали, що уражаються, що бідні люди пішли на зебру в Європі ???

 5. NICK said

  Tytuł.
  Komu?
  Kto i co?

  Kuczma zaś to znajomy mego, byłego dyrektora.
  Sza.

Sorry, the comment form is closed at this time.