Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Kojak o USA nastawiają przeciwko sobie…
  minka o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Catolicus o Zielone ludziki
  Kojak o Jak rosyjska ropa umknęła…
  prostopopolsku o Zielone ludziki
  Krzysztof M o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Krzysztof M o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

O co chodzi? Brytyjczycy masowo ubiegają się o polskie obywatelstwo.

Posted by Marucha w dniu 2017-06-25 (Niedziela)

Z informacji podawanych przez konsulat RP wynika, że coraz więcej Brytyjczyków ubiega się o polskie obywatelstwo i przyjeżdża do naszego kraju. Zjawisko zostało już określone – w porównaniu do lat poprzednich – jako „masowe”.

Zaskakujące dane potwierdza Krzysztof Grzelczyk, konsul generalny RP. Tylko w 2016 roku wydanych zostało aż o 14 proc. więcej paszportów niż w roku poprzednim. W sumie było ich 50 tysięcy.

Jednocześnie, coraz bardziej wzrasta liczba zapytań kierowanych ze strony Brytyjczyków o sposób uzyskania polskiego obywatelstwa. Na pierwszy rzut oka liczby te mogą się nie wydawać duże, jednak wzrost zainteresowania polskim obywatelstwem jest ogromny jak nigdy wcześniej.

Co kusi Brytyjczyków w Polsce? Niektórych względy osobiste – np. współmałżonkowie mieszkający zagranicą. Nie bez znaczenia jest tutaj również sytuacja polityczna Wielkiej Brytanii. Grzelczyk podkreśla, że wzrost zapytań o polskie obywatelstwo może być powiązany z Brexitem. Pojawiają się również głosy, że ogromny wpływ ma na to coraz większe zagrożenie atakami terrorystycznymi.

Jednocześnie odnotowano, że coraz mniej mieszkańców naszego regionu decyduje się przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku do krajów Europy Środkowo-Wschodniej wróciło o 31 tys. osób więcej niż w 2015 r.

– Według badań brytyjskich na Wyspy przyjeżdża coraz mniej przybyszów z Polski i innych krajów naszego regionu. Z całej grupy ośmiu państw Europy Środkowej i Wschodniej (EŚiW) w pierwszym kwartale tego roku do Wielkiej Brytanii przybyło 26 tys. osób, dla porównania – w tym samym okresie ubiegłego roku było to blisko 40 tys – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Krzysztof Grzelczyk.

Konsul nie ukrywa, że Polacy mogą wracać do kraju w obawie przed niepewnym statusem po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. [Albo z obawy przed napaścią Putina na Wyspy Brytyjskie, albo z powodu ocieplenia klimatycznego itd. – admin]

Źródło: forsal.pl
http://pikio.pl

Komentarzy 14 do “O co chodzi? Brytyjczycy masowo ubiegają się o polskie obywatelstwo.”

 1. RomanK said

  A jacy to Brytyjczycy???? Anglicy?? Walijczycy??? Szkoci??? czy poprostu nasie stare brytyjczyki przenicowane dziesiatki razow???

  Dokładnie, Panie Romanie.
  Sam to chciałem napisać, ale chyba już za dużo się dopieprzam do starszych braci.
  Admin

 2. JKM said

  Kusić może wiele rzeczy, od ręki obywatelstwa nikt nie dostaje ( wyłączając łapówki itp)
  Czy to nie naród międzynarodowy ubiega się o paszport polski?

  http://www.dw.com/pl/rekordowa-liczba-brytyjskich-wniosk%C3%B3w-o-niemiecki-paszport/a-39241035
  http://www.prawdaobiektywna.pl/swiat/brytyjczycy-masowo-wnioskuja-o-unijne-obywatelstwo-2157.html
  http://www.emito.net/artykuly/rekordowa_liczba_brytyjczykow_dostala_niemiecki_paszport_2155924.html
  http://www.polishexpress.co.uk/wzrost-aplikacji-o-brytyjski-paszport-wsrod-rezydentow-ue
  http://www.polishexpress.co.uk/imigranci-zabezpieczaja-sie-przed-brexitem-znalezli-szybszy-sposob-na-brytyjski-paszport
  http://www.pch24.pl/polski-paszport-od-reki—dla-zydow,21831,i.html
  http://thefad.pl/aktualnosci/rekordowa-liczba-brytyjczykow-ubiegajacych-sie-o-niemiecki-paszport/

  Brytyjscy Żydzi ubiegają się o unijne paszporty

  http://www.pch24.pl/brytyjscy-zydzi-ubiegaja-sie-o-unijne-paszporty–najwiecej-wnioskow-o-obywatelstwo—-niemieckie,45356,i.html
  fronda.pl/a/paszporty-gratis-zydzi-masowo-dostaja-polskie-obywatelstwo,35620.html
  wykop.pl/link/2372150/rozdajemy-izraelskim-zydom-obywatelstwa-jak-ulotki/
  fzp.net.pl/wiadomosci/swiat

  Brytyjscy Żydzi ubiegają się o unijne paszporty. Najwięcej wniosków o obywatelstwo… niemieckie
  Data publikacji: 2016-08-17 07:00
  Data aktualizacji: 2016-08-17 08:04:00
  Brytyjscy Żydzi ubiegają się o unijne paszporty. Najwięcej wniosków o obywatelstwo… niemieckie
  fot.copyright (c) Flash90 2014 / FORUM

  Po Brexicie londyńscy Żydzi z nadzieją patrzą na Niemcy – donosi amerykański dziennik „The New York Times”. Brytyjczycy mający żydowskie pochodzenie nie chcą rezygnować z możliwości robienia interesów w UE. Dlatego coraz więcej z nich – jak na ironię – stara się o obywatelstwo kraju, który dopuścił się eksterminacji Żydów.

  Nowojorski dziennik rozpoczyna swoją relację od historii trzydziestopięcioletniego Levine’a, który podobnie jak jego rodzina, ubiega się o obywatelstwo niemieckie.

  Londyńczyk zamierza wykorzystać istniejący w niemieckim ustawodawstwie od 1949 r. zapis prawny, dotychczas rzadko stosowany. Przepis zezwala wszystkim byłym obywatelom niemieckim i ich potomkom, których naziści pozbawili obywatelstwa niemieckiego „ze względów politycznych, rasowych lub religijnych” w okresie od 30 stycznia 1933 roku do 8 maja 1945 roku na przywrócenie obywatelstwa.

  Jak donosi ambasada niemiecka w Londynie, po referendum w sprawie Brexitu wnioski o przywrócenie obywatelstwa złożyło już ponad 400 osób. Wszyscy powołali się na art. 116 ustawy z 1949 r. – Oczekujemy, że jeszcze więcej wniosków napłynie w najbliższych tygodniach – twierdzi jeden z urzędników ambasady Knud Noelle. Dodał on, że zwykle ambasada otrzymywała jedynie około 20 takich wniosków rocznie.

  – Zainteresowanie uzyskaniem obywatelstwa niemieckiego wśród brytyjskich Żydów jest znacznie większe niż kiedykolwiek wcześniej – informuje z kolei Michael Newman, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Żydowskich Uchodźców, który powiedział, że on też rozważa ubiegania się o obywatelstwo niemieckie. Stowarzyszenie ma siedzibę w Londynie.

  – Nie pamiętam, by kiedykolwiek w ciągu 75-letniej historii stowarzyszenia było takie zainteresowanie uzyskaniem obywatelstwa niemieckiego. Brexit sytuację tę zmienił diametralnie – przekonuje.

  Brytyjscy Żydzi liczą, że uzyskanie drugiego paszportu europejskiego pozwoli im na zachowania prawa do swobodnego podróżowania po Europie, do pracy i mieszkania gdziekolwiek chcą w UE.

  „NYT” donosi, że społeczność żydowska mająca obywatelstwo brytyjskie, zamieszkująca zarówno na Wyspach, jak i na kontynencie, gorączkowo poszukuje możliwości pozyskania paszportu także innych krajów UE. Badają swoje korzenie, rozważają zawarcie małżeństwa z obywatelami UE, szczegółowo analizują wymogi stałego pobytu lub poszukują innych rozwiązań prawnych, aby uniknąć negatywnych skutków Brexitu.

  – Nie zdawałem sobie sprawy, jak łatwe jest ubieganie się o obywatelstwo niemieckie – przekonuje Levine, który dodał, że z wnioskiem wystąpił początkowo ze względów praktycznych. Brat przekonał go, że to „dosłownie tylne drzwi do Europy”.

  Wielka Brytania zezwala na posiadanie podwójnego obywatelstwa. Wielu Żydów mieszkających w Wielkiej Brytanii przekonuje, że nie zamierza przenosić się do Niemiec. Chodzi jedynie o zachowanie przywilejów, jakie daje członkostwo w UE.

  Richard Ferrer, redaktor pisma „Jewish News” z siedzibą w Londynie, chwali Niemcy pomimo niechlubnej przeszłości. W jego przekonaniu „Berlin zrobił wszystko co w jego mocy, aby zadośćuczynić za krzywdę wyrządzoną Żydom”. – Jestem bardzo pro-niemiecki i jestem bardzo zadowolony z Niemiec – mówił w rozmowie z „NYT”.

  Około 70 tys. Żydów z Niemiec, Austrii i byłej Czechosłowacji przybyło do Wielkiej Brytanii przed 1939 rokiem. Zdaniem szefa Stowarzyszenia Żydowskich Uchodźców byli oni traktowani z podejrzliwością przez władze brytyjskie. Wielu z nich trafiło do obozów internowania np. na wyspie Wight, często razem z pro-nazistowskimi Niemcami, którzy także postanowili przenieść się do Wielkiej Brytanii.

  Źródło: nytimes.com

 3. Grace said

  Oczywiscie ze to „oni”. Nadaja w pory od dawna poniewaz jak wszyscy wiemy UK staje się coraz bardziej muzułmańskim krajem i tylko patrzeć jak brytyjczycy nic nie będą mogli we własnym kraju. Więc ci uciekają pierwsi. Ciekawam ileż to narodowości skrywa się w jednym paszporcie, ile nazwisk…ale po gębach i tak domyślić się można.

 4. Ona said

  Czy rodzina królewska też już złożyła wnioski o niemiecki paszport?

 5. revers said

  Czasami sam Rostworowski nie otrzymal w ostaniej chwili obywatelstwo polskie i nie cwiknal z OFE te 20 mld. Zlp?

  A takich rencistow w Anglii jest bardzo wiele, ktorzy portfia odciac sobie kupony Banku RP na miliony
  i zapewnic spokojna starosc lub podtrzymac finansowo stare rodziny.

 6. NICK said

  Ano.
  WSZYSCY powyżej.

 7. Marcin said

  To sie nazywa ewakuacja.

 8. wolidar said

  Jak zwykle bicie piany przez scierwomedia, żądne sensacji.
  Należy wziąć pod uwagę fakt że większość Polaków wjechała do GB na dowód osobisty. Chcąc zostać, muszą wcześniej czy później wyrobić sobie paszport.
  Łatwiej zrobić to w konsulacie niż jechać do Polski. Logiczne jest również występowanie Brytyjczyków o nasz paszport, ilu naszych weszło tam w związki małżeńskie może ktoś wie?
  Nie lekceważył bym również wątku starszych braci wyrodnych, ale moim zdaniem jest to jeszcze marginalna sprawa.

 9. PISKORZ said

  re 1 Żarty żartami, ale coraz więcej Niemców wyjeżdża np na Węgry..i to nie przenicowani..Zresztą nie tylko na Węgry, ci b. bogaci ruszają po prostu w daleki świat../np Australia/..

 10. PISKORZ said

  re art. „wpływ ma na to coraz większe zagrożenie atakami terrorystycznymi.” A TAKI LUJ, TEN mer czy burmistrz Londyniszcza powiedział, że Europa musi przyzwyczaić się do zamachów powiedziałbym ja raczej bandyckich..To jest poczucie humoru /?/..

 11. RomanK said

  No coz 8mln Polakow ethnicznych …nie majac przyrostu trzab zastapic Polakami z Wyboru czyli wybranymi:-_)_)_

 12. Boydar said

  … jakby one te „Polaki” były ‚ethniczne’ to by nie wyjechały, i nie zachowywały by się, przynajmniej wobec swoich, jak się zachowują …
  Bo to nie jest tak, że „największym wrogiem Polaka jest drugi Polak” …

 13. maniek said

  ad 2..cyt…

  Po Brexicie londyńscy Żydzi z nadzieją patrzą na Niemcy – donosi amerykański dziennik „The New York Times”. Brytyjczycy mający żydowskie pochodzenie nie chcą rezygnować z możliwości robienia interesów w UE. Dlatego coraz więcej z nich – jak na ironię – stara się o obywatelstwo kraju, który dopuścił się eksterminacji Żydów….

  a ilez to dopuscił sie tej dyskryminacji?….38 tysięcy!!!…

  https://treborok.wordpress.com/prawda-o-szwajcarii-syjonizmie-zydach-i-hitlerze/

  https://treborok.wordpress.com/prawda-o-szwajcarii-syjonizmie-zydach-i-hitlerze/11-pos/

  …co do nazewnictwa – ŻYD i chazar – to dwie rózne nacje – polecam Pana Bonacciego – przystępnie to wyjasnia…

  chazarstwo – „starsi bracja” – podszywające sie pod ŻYDÓW….cos trza więcej…

  ad admin!…dlaczego nie „przedrukuje” Pan tego tematu…

  poprawnosc?…:))

 14. Moher49 said

  Wniosek z tego jeden – trzeba się rozmnażać jak żydzi i muzułmanie. Inaczej nas zjedzą. Ale wytłumaczcie to naszym rządom i naszym babom.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: